Zwycięstwo pod Dajr az-Zaur – największy sukces trzyletniej kampanii armii syryjskiej

 

Ponad trzy lata syryjski naród czekał na przerwanie pierścienia oblężenia wokół Dajr az-Zaur – oświadczył naczelnik Głównego Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego Rosji Siergiej Rudskoj. To zwycięstwo przerasta pod względem skali i znaczenia wszystkie poprzednie sukcesy w walce z terroryzmem.

O szczegółach operacji opowiedział dowódca zgrupowania Sił Zbrojnych Rosji w Syrii gen. Siergiej Surowikin. Jak powiedział, zwycięstwo umożliwiła wspólna ofensywa obrońców miasta i pododdziałów generała Suheila, które przyszły im z odsieczą. Syryjscy wojskowi zdołali ostatecznie przerwać pierścień oblężenia na 3-kilometrowym odcinku frontu. Wyłom w linie obrony terrorystów został następnie rozszerzony do 6 kilometrów.

Obecnie duże oddziały terrorystów znalazły się w potrzasku. I w najbliższym czasie ostatni bastion radykalnych islamistów w Syrii powinien zostać zlikwidowany.

Siergiej Surowikin oddzielnie omówił sytuację w Arkebacie, dużym węźle transportowym terrorystów, w których dobrze się okopali. Nic im to nie pomogło. Jak powiedział dowódca wojskowy, ugrupowanie terrorystów zostało „rozczłonkowane” i rozbite. Syryjskim wojskom pomagają też rosyjskie Siły Kosmiczno-Powietrzne. Rosyjskie lotnictwo przeprowadziło nad Arkebatem 329 ataków, w czasie których zlikwidowano 27 pojazdów pancernych, 48 samochód terenowych wyposażonych w działa i granatniki, a także ponad tysiąc terrorystów — dodał Sergiej Surowikin.

Przez okres dwóch tygodni rosyjskie samoloty wypełniły w sumie prawie 1,5 tys. działań bojowych, przeprowadziły ponad 2,5 tys. ataków na ważne obiekty PI i zlikwidowały ponad dwa tysiące bojowników, około 80 pojazdów bojowych i ponad 200 samochodów wyposażonych w broń ciężką.

za:https://pl.sputniknews.com/swiat/201709076234280-Sputnik-zwyciestwo-pod-Dajr-az-Zaur-najwiekszy-sukces-trzyletniej-kampanii/

 

Dodatek:

 

 

 

http://www.vesti.ru/theme.html?tid=95994

Reklamy

8 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

8 responses to “Zwycięstwo pod Dajr az-Zaur – największy sukces trzyletniej kampanii armii syryjskiej

 1. Zemsta bandytów za przegraną

  Ze środy na czwartek samoloty bandyckiego państwa Izrael zniszczyły bazę wojskową w prowincji Hama, gdzie według żydowskich mediów mieściła się fabryka broni chemicznej i konwencjonalnej. Zginęło dwóch syryjskich żołnierzy.

  Prezydent Syrii stwierdził, że dowody zostały sfabrykowane, a w Chan Szajchun zbombardowano magazyn, w którym chemikalia przechowywali rebelianci.

  Potępiając czwartkowy nalot, armia syryjska stwierdziła, że ze strony Izraela była to „desperacka próba” podniesienia morale Państwa Islamskiego po stratach, jakie zadało tej terrorystycznej organizacji syryjskie wojsko. Ma to świadczyć o poparciu Izraela dla dżihadystów.

  Syjonistyczny Żyd musi teraz odreagować przegraną – stąd poniższa filmowa wypowiedź syjonistki z żydowskiej fundacji S.Batorego K.Pełczyńskiej-Nałęcz

  Polubienie

 2. paziem

  W rosyjskim nalocie na punkt dowodzenia terrorystów w Dajr az-Zaur zginął minister wojny Państwa Islamskiego Gulmurod Chalimow – poinformowało Ministerstwo Obrony Rosji
  Chalimow oraz trzech innych wpływowych dowódców polowych zginęli podczas narady w punkcie dowodzenia terrorystów. Wśród nich był emir Dajr az-Zaur Abu-Muhammad al-Shimali, odpowiedzialny za finanse i przerzucanie zwerbowanych rekrutów do baz szkoleniowych ISIS. Według rosyjskiego resortu obrony „wiele europejskich służb specjalnych uważa go za organizatora ataków terrorystycznych w Paryżu w listopadzie 2015 roku”.
  Ponadto rosyjskie lotnictwo zlikwidowało 40 dżihadystów i zniszczyło węzeł komunikacyjny.

  „Po potwierdzeniu otrzymanych informacji i przeprowadzeniu dodatkowego rozpoznania celów z bazy lotniczej Hmejmim wystartowały dwa samoloty Su-34 i Su-35 Sił Powietrzno-Kosmicznych Rosji, które przeprowadziły punktowe naloty z użyciem bomb burzących” – głosi komunikat ministerstwa.
  Na naradzie dżihadyści omawiali ofensywę syryjskiej armii. Rosyjski nalot pozwoli na szybsze odblokowanie Dajr az-Zaur.
  Gulmurod Chalimow służył w radzieckim specnazie. Następnie został dowódcą tadżyckiego OMON-u, służył w gwardii prezydenckiej. W latach 2003-2008 brał udział w szkoleniach antyterrorystycznych w amerykańskiej bazie wojennej Blackwater. Na początku maja 2015 roku Chalimow wyjechał do Syrii i wstąpił w szeregi Państwa Islamskiego.

  Władze Tadżykistanu poszukują Chalimowa za pośrednictwem Interpolu, a amerykański Departament Stanu wyznaczył nagrodę w wysokości 3 mln dolarów za informacje o jego miejscu pobytu, nazywając go jednym z kluczowych przywódców Państwa Islamskiego.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201709086241884-sputnik-chalimow-isis-nalot-rosja/

  Polubienie

 3. Technika pieniądz dupa

  Nie wiem dlaczego ale mi od dłuższego czasu latają nad łbem jakieś samoloty czy helikoptery i to przez pół dnia .
  Kiedyś takie zjawisko nie było zbyt częste .
  Może się jakiś spec wypowie czy to aby nie Antek Policmajster nie robi jakiejś gry wstępnej przed atakiem ostatecznym na wroga Putina przy pomocy F-16 cudu techniki ha ha ha .
  Raczej w temacie nie jest zorientowany kociarz bo definicji gry wstępnej nie zna ale cóż tak mu się w życiu ułożyło .
  Marzy się pejsatkom Wielka Smuta po obaleniu Putina .
  Dymitra Samozwańca już mają w osobie Nawalnego .
  Marynę Mniszchównę może spokojnie zagrać Żydło i pajdiom na Maskwu ha ha ha .

  Polubienie

  • U mnie jest tak samo, z tym że ostatnio nawet z helikopterów desantowalo się po kilku kilkunastu skoczków. Tak latali i skakali ładnych parę dni. Chłopaki chyba ćwiczą desant na Kaliningrad. 😉

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s