Pogłębiają się negatywne zjawiska w gospodarce Rosji.

W opinii znanego ekonomisty rosyjskiego prof. Walentina J. Katasonowa pogłębia się antynarodowa i antysocjalna polityka gospodarcza obecnego rosyjskiego rządu oraz banków – zarówno Centralnego Banku Rosji( CBR) pod kierownictwem pani prezes Nabiuliny , jak i najważniejszych banków  państwowo- prywatnych i prywatnych.  

Mamy do czynienia z niespotykaną koncentracją i monopolizacją rosyjskiego sektora bankowego, mówi się wręcz o dyktacie bankowym tzw. „wielkiej piątki” ( Sbierbank, Grupa WTB, Rossielchoz Bank,  Gazprom Bank, Alfa Bank – w większości ich penetracja przez żydowski kapitał globalny jest niepodważalna ), czemu nie tylko nie przeciwdziała rząd, i któremu wręcz sprzyjają działania CBR.

Od 2014 roku obserwujemy sukcesywne biednienie społeczeństwa rosyjskiego oraz brak impulsów inwestycyjnych ku pro produkcyjnemu modelowi rosyjskiej gospodarki. Negatywne zjawiska gospodarcze, wręcz z zaplanowana konsekwencją,  mają zmierzać do pogorszenia klimatu politycznego w kontekście zbliżających się wyborów prezydenckich w Rosji w roku następnym oraz być wkomponowane w  kryzysową sytuację ogólnoświatową.

W. Putin musi w przewidywanej perspektywie ( po  jego niemal pewnym zwycięstwie w wyborach prezydenckich) dokonać nie tylko radykalnego przeorientowania polityki gospodarczej, ale wprowadzić wręcz  zupełnie nowy model – suwerennej i pro produkcyjnej gospodarki – wraz z radykalnymi reformami instytucjonalnymi i kadrowymi na najwyższych szczeblach władzy. W przeciwnym razie Rosji grozi kryzys gospodarczy i społeczny, a zatem sprzyjające warunki do destabilizacji politycznej i chaosu- co jest głównym celem anglosasko-syjonistycznej polityki globalnej.

PZ

 

 

Dodatek ( dla czytających po rosyjsku):

 

http://ruskline.ru/opp/2017/sentyabr/14/sanaciya_otkrytiya_ili_ubijstvo_bankovskoj_sistemy_o_nedavnej_finansovoj_bure/

 

http://ruskline.ru/news_rl/2017/09/14/rabotat_edinstvennyj_sposob_kakto_vyzhit/

 

http://reosh.ru/valentin-katasonov-kitajskij-treugolnik-neft-yuan-zoloto.html

 

 

Reklamy

38 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

38 responses to “Pogłębiają się negatywne zjawiska w gospodarce Rosji.

 1. julius

  W Rosji trwają przymiarki do całkowitej nacjonalizacji sektora bankowego, który docelowo ma się składać z Banku Centralnego i 10 Banków Państwowych.
  Aby „nacjonalizować” sektor bankowy, zostanie wykorzystany nowy mechanizm – Fundusz Konsolidacji Sektora Bankowości.
  https://cont.ws/@aleksandr88/703989

  Polubienie

  • paziem

   Koncentracja i monopolizacja sektora bankowego w Rosji być może jest etap[em do przyszłej nacjonalizacji ( czego życzę Rosji !, tak jak i Polsce!). Póki co jednak oznacza to jednak zupełnie coś innego. Zgadzam się z prof Katasonowem ( patrz od 7:45), że nie możemy mówić o nacjonalizacji, gdyż CBR nie jest tak naprawdę bankiem narodowym, ale jak i NBP – jest ekspozyturą żydo-globalizmu finansowego.

   Polubione przez 1 osoba

   • Technika pieniądz dupa

    Przypominam że Nabiulina jest szefem banku centralnego Rosji .To jest człowiek Putina bo to on ją osadził na tym stołku korzystając ze swoich uprawnień .
    Proste pytanie .Gdzie tu logika ?

    Polubienie

   • paziem

    Ale u kogo, u Putina, czy u mnie?
    To, że Putin ją zaakceptował, to nie znaczy, że ona jest jego człowiekiem.Polityczna rzeczywistość w Rosji jest bardziej skomplikowana niż nam się wydaje. Wiele ujawni bezpośredni okres przed i po przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

    Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Może żle zrozumiałem .Putin korzystając ze swoich prerogatyw konstytucyjnych wybiera na tak ważne stolce ludzi którzy nie są jego ludżmi W takim razie kogo reprezentuje Nabiulina bo chyba nie lubawiczerów .
    W każdym kraju na świecie sytuacja jest hu…. wie jaka można powiedzieć kwadratura koła ale biorę to tylko na logikę .
    Oto kolejne fakty że Nabiulina to człowiek Putina :
    https://opolczykpl.wordpress.com/2017/02/17/prezydent-putin-a-bank-centralny-rosji-rzekomo-kontrolowany-przez-klan-rothschildow/

    https://ria.ru/economy/20141006/1027149621.html

    Wcześniej CBR miał obowiązek odstawiac 50% zysku do budżetu, ale dekretem prezydenckim Putin zobowiązał CBR do odprowadzania aż 75% zysku. Skoro Putin narzuca swoją wolę CBR dekretami to jaką władzę nad CBR ma światowa finansjera? I jaki realny wpływ może ona mieć na gospodarkę Rosji?

    Polubienie

   • paziem

    Szanuję bardzo trzeźwość sądów Andrzeja Szuberta w wielu sprawach i nie uleganie modom intelektualnym i niepoddawanie się przez niego wszechobecnej rusofobii. Nie znaczy to jednak, że pan Andrzej jest wszechwiedzący i nieomylny ( nikt z nas zresztą takim nie jest).

    W kwestii: kto i jaki wpływ wywiera na CBR za znacznie bardziej zorientowanego uważam jednak nie Opolczyka, a prof. Katasonowa czy Głaziewa, a także wielu poważnych Rosjan, z którymi bezpośrednio rozmawiałem w Rosji. Wiedza na temat wewnętrznej sytuacji we współczesnej Rosji jest w Polsce niemal zerowa lub nasycona wyłącznie rusofobicznym zacietrzewieniem wrzucanym do polskiej świadomości przez syjonistyczno- anglosaskie media i ich gestorów prowadzących wojnę informacyjną i wojnę hybrydową z Rosją.
    Na tym tle ludzie tacy jak Opolczyk, to skarb, ale nie da się wszystkiegp wydedukować lub skompilować z oficjalnie dostępnych źródeł zachodnich( też bardzo tendencyjnych lub słabo poinformowanych), a dostępu do rzeczywistych źródeł służb zachodnich nie ma ani Opolczyk, ani prawie nikt z nas komentatorów WPS).
    Dlatego nieodzowny jest kontakt bezośredni z rosyjską rzeczywistością i Rosjanami oraz nieodzowna do tego znajomość języka rosyjskiego. Pan Andrzej jeśli się nie mylę nie ma takich możliwości. Dlatego jego poglądy nie są wystarczająco autorytatywne w kwestii CBR i głównych wewnętrznych problemów społeczno-gospodarczych w Rosji i układu wewnętrznych sił politycznych.

    Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Polubienie

   • Metro

    Błędem jest utożsamianie polityki rosyjskiego rządu z osobą WWP. Putin jest tylko prezydentem, w jego gestii znajduje się polityka zagraniczna, obrona i coś-tam-jeszcze. Politykę gospodarczą uprawia rząd (Miedwiediew) i „niezależny” (od kogo?) bank centralny.

    Polityka gospodarcza to domena rządu, który intelektualnie znajduje się na poziomie „miękkiego” Balcerowicza, a więc „trudnego pieniądza”, prywatyzacji i podobnych zabobonów.

    Przypominam Protokół XX § 8. Zastój kapitałów:
    Przesilenia ekonomiczne wywołaliśmy u gojów przez wycofanie pieniędzy z obiegu. Wielkie kapitały pozostawały w zastoju i wypompowywały pieniądze z państw, które zmuszone bywały do zwrócenia się o pożyczkę dla tychże kapitałów. Pożyczki te obciążyły procentami finanse państwa, oddały je kapitałom we władanie pańszczyźniane. Koncentracja przemysłu w rękach kapitalistów, którzy zagarnęli cały przemysł ludowy, wyssała z ludu, a tym samym i z państwa, wszelkie soki.

    Polityka „trudnego pieniądza” ma długą tradycję…

    Niedawno dowiedziałem się, że rosyjski rząd „sprywatyzował” producenta tych samochodów:

    Jak pamiętam, teraz WAZ należy do grupy Nissan-Renault. Wspominam o tym, aby unaocznić, co się tak naprawdę w Rosji dzieje.

    Widziałem ostatnio jakieś sondaże poparcia dla najwyższych urzędników. Poparcie dla Putina wynosiło +80%, dla Miedwiediewa·~35%. To nie jest przypadek, Rosjanie rozumieją co się w ich kraju dzieje.

    Kiedyś widziałem na YT wypowiedź pewnego rosyjskiego kabalisty, co już mieszka w Palestynie. Mówił otwarcie że oni się Putina nie boją. Najwyżsi urzędnicy tkwią w takich zależnościach, w takim otoczeniu, które jest całkowicie kontrolowane przez żydów. Kabalista deklarował, że Putin gra według ich melodii.

    Wiemy kto wyznaczył WWP na prezydenta. Być może kabaliści wystawiając Putina znowu chcieli zagrać w dialektykę? Moje przypuszczenie: uznali, że są jeszcze zbyt słabi aby przejąc całą władzę w Rosji i dlatego, dla kontrolowania polityki, wystawili Putina, który mógłby realizować rosyjskie interesy, ale którego znali i potrafili go ograniczać?

    Dzisiejsza gra: (zły) Miedwiediew – (dobry) Putin bardzo przypomina spór dialektyczny.

    Polubienie

   • Metro

    Nabiullina to funkcjonariuszka lichwiarskiej międzynarodówki, tak jak Belka czy ten nowy Belka od PiSraelitów (zapomniałem nazwiska, gość w okularach i z brodą).

    Zwiększenie skali transferu zysków CBR do budżetu nie ma żadnego większego znaczenia. Rolą banku centralnego nie jest osiąganie zysków tylko zasilanie gospodarki w pieniądz. A tego CBR nie robi.

    Bank centralny narzuca stopę lichwy. To jest stopa refinansowa CBR (obecnie 8,5%):

    Dla porównania, odpowiednie stopy lichwy banków centralnych innych krajów:

    Zwracam uwagie na Szwajcarię, tam stopa banku centralnego jest ujemna! W Japonii to jest konsekwentnie 0%.

    Tu nie chodzi tylko o stopę lichwy, powyżej to lichwa w obrocie bankowym, dla gospodarki jest to oczywiście więcej. Chodzi o to, kto emituje pieniądz. A w Rosji (jak w Polsce) pieniądz, państwowy środek płatniczy, emituje (żydowski) kartel bankowy. Co jak wiemy, spełnia nakaz Pisma.

    Pwt 15:6: Bo Pan, Bóg twój, pobłogosławił ci tak, jak ci to powiedział. Będziesz pożyczał wielu narodom, a sam od nikogo nie będziesz pożyczał; będziesz panował nad wielu narodami, a one nad tobą nie zapanują.

    O tym, ile pieniądza i w jakim celu może emitować kartel bankowy, decyduje Bank Rozliczeń Międzynarodowych (rekomendacje BASEL) i miejscowy bank centralny. CBR naprawdę realizuje politykę „trudnego pieniądza”.

    Z bankiem centralnym chodzi o rzecz następującą: w oficjalnej nowomowie jest on „niezależny”. Niezależny od rządu, społeczeństwa. To jest część prawdy, bo bank centralny w każdym kraju tkwi w sieci zależności, zależności od Banku Rozliczeń Międzynarodowych, „międzynarodowych rynków finansowych”, itp. Generalnie – bank centralny jest niezależny od rządu i całkowicie uzależniony od instytucjonalnego otoczenia lichwiarskiej międzynarodówki.

    Zysk CBR to pikuś. Nie o to chodzi.

    Polubienie

   • Metro

    I jeszcze jedno.

    Życie pod pręgierzem żydowskiego terroryzmu finansowego, czego doświadczyła przecież i Rosja i Białoruś, możliwe jest dlatego, że pieniądzem handluje się jak towarem. Można go kupić i sprzedać w celach spekulacyjnych i tak się robi. Dewaluacja waluty to skuteczny bicz na każde nieposłuszne międzynarodowym żydom państwo.

    Tymczasem handel pieniądzem jako towarem to działanie jest surowo zabronione, wynika to jednoznacznie z nauczania Świętego Proroka Mahometa. Cholera wie, jak zaadaptować nauczanie Świętego Proroka Mahometa do współczesnego pieniądza, dość dobrą próbą próbą wydaje się być stare komunistyczne prawo dewizowe.

    Zamiana krajowego pieniądza na zagraniczny wymagała „causy”, rzeczywistego powodu konieczności takiej zamiany, którego prawdziwość mogła być z wyprzedzeniem skontrolowana przez administrację. Tak było w PRL, tak z pewnością jest w Korei. W takim porządku niemożliwe są ataki spekulacyjne międzynarodowych cinkciarzy i będące ich rezultatem dewaluacje.

    Czy ktoś słyszał np. o ataku spekulacyjnym na koreańskiego wona (myślę o walucie niepodległej Korei)? To niemożliwe. Tak samo powinno być z rublem…

    Polubienie

 2. nie widzę moich wcześniejszych komentarzy…

  Polubienie

 3. jakipodpis

  ja też nie widzę

  Polubienie

 4. jakipodpis

  Przed chwilą spróbowałem ponownie wysłać komentarz, lecz nic z tego

  Polubienie

 5. osoba prywatna

  US z Grójca okrada Polaków

  Polubione przez 1 osoba

 6. Pytek

  Wystarczy, że BRICS przejdą na transakcje w innej walucie niż dolar i cały ten „system bankowy” zniknie jednego dnia. Może to są przygotowania?

  Polubienie

 7. jakipodpis

  A propos braku widoczności komentarzy: co jet tego przyczyną?

  Polubienie

 8. jakipodpis

  was gespielt wird?

  Polubienie

  • Technika pieniądz dupa

   Jacek wiem że tu koszernie bardziej niż w dupie u rabina ale pisz po polsku bo tu jest Polska a nie Reich .
   Zapytałeś co jest grane ? gdzie ? tu ?
   Taki mocny z niemieckiego jesteś .
   Odpowiedz jaki to czas niemiecki .
   gespielt wird?

   Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Pisząc „koszernie ” miałem na myśli Polin nie WPS.

    Polubienie

   • jakipodpis

    Wielce Szanowny,-a Technika pieniądz dupa upraszam o podanie imienia, że nie wspomnę o nazwisku, którego nie muszę, bo nawet, jakbym chciał znać, to i tak na plasterek, naturalnie bez obrazy. Tyleż w kweyji formalnyji, nie wspominając, jak to zostało nazwane: „że tu koszernie…”, boc to chyba i kpina z tej zacnej strony. Owszem, owszem, tak, tak, tak, mogę pisać po polsku, lecz czasem preferuję pisać, tudzież rozmawiać w innych językach, doskonale zdając sobie sprawę, że póki co, tu jeszcze jest i oby była, i daj Jej… itd., itp., usw., etc.Polska, a nie żaden Reich. A propos mocności: byłem, lecz niemnożka zabyłem. „Odpowiedz jaki to czas niemiecki . gespielt wird?”: Niniejszym odpowiadam:Das passiv. Pozdro:)

    Polubienie

 9. takla dygresja tylko

  Przestaw jeszcze szyk słów w pytaniu na prawidłowy i będziesz już prawie Niemiec.

  Polubienie

 10. dziobak

  Przewidywałem, że Rosja padnie a wtedy nastąpi przewrót wojskowy i to będzie początek nowego prządku świata. Ważne żebyśmy byli na to przygotowani i żeby nas nie zaskoczyło, Putin to tylko marionetka, a szkoda, ale niestety gdy się nie stawia na akcję zbrojną tylko na przemówienia (lub spanie na styropianie) to skutek będzie taki –„lepperowski”.
  Tak więc czekajmy na obudzenie się Armii Czerwonej w ruchu antyputinowskim, To będzie początek.

  Polubienie

 11. paziem

  Panie TPD, już panu dawałem wielokrotnie do zrozumienia, że jak mawiał klasyk w „Konopielce”: „pisanie, to nie gadanie i byle czego się nie pisze”,ale pan z uporem „swoje”.Dlatego wypieprzam te pana skądinąd fajne kawałki z Vabank.A na Nabiulinę radzę spojrzeć najlepiej przez przyciemnione okulary.

  Polubienie

  • Technika pieniądz dupa

   Panie Pawle czemu pan taki poważny ? Przecież nawet szczypior by się z tego pośmiał . Człowiekowi żart i humor jest tak samo potrzebny jak chleb bez tego umiera ale przekaz zrozumiałem .

   Polubienie

 12. leliwa

  Niemieckie koszulki z nadrukiem

  Polubienie

  • jakipodpis

   gadać to można mawiał mój ojciec a w dzisiejszych czasach pisać też, choć „mowa nienawiści” (sysysys)raczy obejmować też i pisAnie i obrAzków zamieszczanie a te koszulki z pacykami…, no cóż, w „o”PRL był taki człenio, co na froncie koszulki, sorki, T-short zamieścił takąż to inskrybcyję: nie lubię ruskich [choć pamięć mam dobrą ale krótką;) nie pamiętam, czy było r, czy R w słowie ruskich] a na zadniej, czy też, jak kto woli [„świnia błoto, ksiądz pieniądze” (bez obrazy dla zwierzęcia i człowieka)] na back side było pierogów. To był hit, odwaga, itp. stwierdzenia, którymi określano owo zachowanie się wspomnianego, aczkolwiek nie mam wiedzy, któż to był, owy człenio, być może wielbiciele, jak też adwersarze WPS zechcieliby zapuścić, jak mawiał Kuba Puchaty, coś nie coś.

   Polubienie

 13. leliwa

  dla rozluźnienia – wspomnienia

  Polubienie

 14. Technika pieniądz dupa

  Leliwa cudne wspomnienia ale wszystko psuje ten od kobiecych witaminek Rosiewicz na dziś stały bywalec pewnych medyjów opasłego ojczulka i pewnie katolik jak się patrzy podobnie zresztą jak agent Zelnik .
  Czy PRL mógł przetrwać z takimi artystami ?.
  Przestał by z siebie robić durnia za parę groszy chociaż .Na chlebek mu brakuje ?

  Polubienie

 15. leliwa

  Co do Rosiewicza pełna zgoda TPD. Podobne odczucia mam również do innych „artystów” jak choćby Pietrzak.
  Chodziło mi głównie o te czasopisma….czasem lubię wracać do wspomnień i młodych lat.

  Polubienie

 16. julius

  On September 10, 2017 Russian voted in regional elections. Despite the Jewish media (Newsweek, AFP, Times, NYT, CNN, etc.) prediction that Putin had hit bottom of his popularity – Putin’s ruling United Russia party held lead in every region except Moscow where 34% seats were grabbed by anti-Putin opposition parties lead by so-called “pro-West Liberals” aka Communists and KGB officials with Jewish family background such as Evgenia Albats, Constantin Borovoy, Alexey Venedictov, Maria Gaidar, Vasily Gatov, Masha Gessen, Dmitry Gudkov, Irena Lesnevskaya, Mark Feygin, and many more.

  Rothschild-owned Reuters called the said election as FRAUD.

  Żydostwo w Moskwie przystąpiło do ataku. To początek. Do wyborów prezydenckich zostało jeszcze trochę czasu. Jast to czas prawdy dla Putina, po czyjej stronie stoi, ruskich Słowian czy Zydów i kosmopolitycznych liberałów chcących poddać kraj Stanom Zjednoczonym. W pierwszym przypadku musi przystąpić do zdecydowanej rozprawy(chociaż sam podobno jeśli chodzi o gospodarkę jest liberałem) z Żydami co sprzeczne jest z jego dotychczasowym postępowaniem.
  Ineresujące jest to, że Putin uważany za obrońcę Żydów i otoczony przez żydowskich oligarchów jest znienawidzony przez niektórych prozachodnich Żydów miliarderów. Poważną zbrodnią jest w Rosji kwestionowanie Holokaustu. Prezydent Putin również twierdzi, że oskarżanie go o próbę ustawienia wyborów w USA jest formą antysemityzmu w starym wykonaniu.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s