Władze IIIŻydo-RP patronują okradaniu Polaków

W 11 lat wydrenowali z Polski prawie 540 mld zł! Resort finansów potwierdza szokujące dane za lata 2005-2015

 

Raport organizacji Global Financial Integrity (GFI) stwierdzał, że Polska była liderem w UE jeśli chodzi o drenaż środków finansowych przez zagraniczne podmioty za lata 2004-2013. Niestety informacje te właśnie potwierdziło Ministerstwo Finansów. Światło dzienne ujrzały oficjalne dane na temat transferów wypływających z Polski z tytułu z odsetek, należności licencyjnych, kosztów doradczych, księgowych, dywidend i innych przychodów osiąganych przez zagraniczne podmioty. Wynika z nich, że w latach 2005-2015 z Polski wypłynęło 537,8 mld zł! 

Posłowie Bartosz Józwiak (UPR/Kukiz’15) oraz Jarosław Sachajko (Kukiz’15) złożyli do Ministra Finansów interpelację poselską w sprawie nowelizacji ustawy dotyczącej podatku CIT (nr 14857). W interpelacji tej znalazło się następujące pytanie: „Do których krajów UE >> wyciekło << prawie 540 mld zł w latach 2005-15 w wyniku zbyt liberalnej postawy Polski? Proszę o przekazanie szacowanych danych z podziałem na kraj, rok, wielkość kwoty”. Oficjalna odpowiedź ministerstwa z dnia 13 września 2017 r. może szokować.

Po pierwsze przedstawiciel Ministerstwa Finansów (Paweł Gruza – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów) potwierdził, że z tytułu z odsetek, należności licencyjnych, kosztów doradczych, księgowych, dywidend i innych przychodów osiąganych przez zagraniczne podmioty w latach 2005-2015 wytransferowano z naszego kraju kwotę 537,8 mld zł! Poniżej prezentuję tabelę zawartą w odpowiedzi na interpelację, gdzie przedstawiono kwoty płatności ze wskazanych powyżej tytułów w rozbiciu na poszczególne kraje UE, do których płatności z terytorium Polski były dokonywane (dane w miliardach złotych, w zaokrągleniu do setnych części miliarda):

Okazuje się, że najwięcej kapitały wydrenowały z Polski firmy zarejestrowane w Holandii. Do tego kraju popłynęło aż 117,31 mld zł w ciągu 11 lat. Niewiele mniej wytransferowały z Polski firmy niemieckie – prawie 102 mld zł. Na trzecim miejscu znalazły się firmy francuskie – w latach 2005-2015 wyprowadziły z Polski prawie 60 mld zł.

Pisałem o tym już nie raz, ale w kontekście powyższych danych nie zaszkodzi powtórzyć. W 1990 roku Milton Friedman (noblista, guru wolnorynkowej ekonomii) wyraźnie ostrzegał polityczne elity naszego kraju: „Pamiętajcie jedno: zagraniczni inwestorzy nie będą inwestować w Polsce po to, by pomóc Polsce, lecz po to, by pomóc sobie. Cudzoziemcy powinni mieć pełną swobodę inwestowania w Polsce, ale tylko wtedy, gdy będzie to w interesie Polski. Można to zrobić poprzez stworzenie cudzoziemcom takich samych reguł gry, jakie obowiązują Polaków, nie należy dawać im żadnych specjalnych przywilejów, ulg czy zwolnień podatkowych”.

Niestety, nikt ostrzeżeniami Friedmana się nie przejął. Efekt jest taki, że w latach 2005-2015 wydrenowano z Polski blisko 540 miliardów złotych…

Źródło: Odpowiedź na interpelację nr 14857 (Sejm.gov.pl)

_______________________

_______________________

Powyższe dane są oficjalne, rzeczywistość jest o wiele gorsza.

Natomiast nieoficjalnie rocznie z Polski wyprowadza się nielegalnie ok. 15 mld zł. Pod tym względem jesteśmy wśród dwudziestu najbardziej okradanych państw świata. Co więcej, kwoty transferowane z naszego kraju całkiem legalnie są znacznie wyższe. Według niektórych szacunków to nawet 70 mld zł każdego roku.

A zatem łączna kwota wyprowadzanych każdego roku z Polski kapitałów to ok. 85 mld zł.

Według raportu organizacji Global Financial Integrity Polska jest na 18 miejscu zestawienia najbardziej drenowanych krajów na świecie. W latach 2002 – 2011 z naszej gospodarki wyprowadzono nielegalnie ok. 50 mld dolarów, czyli ok. 150 mld zł. To najgorszy wynik w Unii Europejskiej. Następnym krajem członkowskim Wspólnoty ujętym w rankingu jest Bułgaria, która zajęła 32 miejsce. W przypadku tego kraju jednak nielegalny transfer kapitału jest dwa razy mniejszy, niż w Polsce.

Nielegalny drenaż kapitału to tylko część problemu. O wiele większe kwoty są wyprowadzane z naszego kraju zupełnie legalnie lub za pomocą obchodzenia i naginania przepisów podatkowych. Sposobów na wyprowadzanie pieniędzy jest bardzo wiele. Ogromne opłaty licencyjne, wynagrodzenia za usługi consultingowe czy tzw. ceny transferowe, itd. Łącznie z Polski co roku wypływa ok. 70 mld zł. To także cena, jaką płacimy za złodziejską prywatyzacji zrealizowaną przez żydowskie reżimowe władze IIIRP.

Dariusz Kosiur

Zapisz

Reklamy

19 Komentarzy

Filed under Polityka

19 responses to “Władze IIIŻydo-RP patronują okradaniu Polaków

 1. Technika pieniądz dupa

  W 11 lat wydrenowali z Polski prawie 540 mld zł! Resort finansów potwierdza szokujące dane za lata 2005-2015

  Bardzo ciekawe zdanie tylko dlaczego złodzieje za to odpowiedzialni nie siedzą do tej pory w pierdlu tylko żyją jak pączki w maśle ?.
  Nie ma co pisać dat bo tylko idiotów pisowych w stylu „dylu dylu na bandylu plus w promocji miska pisowa zrobiona z gliny” nakręca się do pisania głupot w stylu że teraz PIS zrobi porządek ze złodziejami i zmniejszy polski dług chodż każdy nie ogłupiony wie że oni to takie samie kanalie jak ich poprzednicy i tutaj żadnych zmian nie ma i nie będzie .

  Polubienie

 2. julius

  Wicepremier Morawiecki przyznał się, że ma korzenie żydowskie. I dopóki tacy ludzie będą w Polsce sprawować władzę, kapitał zachodni ma zagwarantowaną możliwość drenowania naszego kraju. Polakom ochłapy w postaci 500+ i tym podobne, żeby się nie burzyli a setki miliardów do własnej żydowskiej kieszeni.
  I dla głupich gojów od czasu do czasu drzewko sprawiedliwych

  Instytut Yad Vashem powinien docenić odwagę Polaków i cały naród polski powinien mieć jedno wielkie drzewo Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata – powiedział w poniedziałek minister rozwoju i finansów, wicepremier Mateusz Morawiecki.
  Morawiecki podkreślił, że członkowie jego rodziny, dzięki pomocy polskich rodzin, byli w stanie przeżyć niemiecką okupację, lecz żadna z tych osób, które narażały swoje życie „nie została zaliczona w poczet tych najbardziej uhonorowanych, wielkich bohaterów – Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata”.
  http://www.rp.pl/Historia/170919064-Morawiecki-caly-narod-polski-powinien-byc-doceniony-przez-instytut-Yad-Vashem.html

  Polubione przez 1 osoba

  • Metro

   Już tłumaczę, o co chodzi.

   Talmud wyraźnie mówi, powołując się na Torę, że tylko żydzi są ludźmi. Goje ludźmi, w pełnym znaczeniu tego słowa, nie są.

   Obowiązkiem gojów jest służenie żydom, także pomoc żydom, gdy znajdują się w potrzebie. Tak jak (dawniej) konia czy psa oceniamy według kryterium przydatności dla człowieka (siła, posłuszeństwo, itp.) i jest to główne, czy podstawowe kryterium oceny przydatności zwierzęcia i uzasadnienie jego życia, tak goja oceniamy właśnie według kryterium przydatności dla żyda.

   Deklaracja Mateusza Morawieckiego jest bardzo obiecująca dla polskiego narodu. Porównałbym ją do poklepania psa po plecach przez pana w nagrodę za udane aportowanie.

   Polubione przez 1 osoba

 3. jakipodpis

  Pozwól, Darku, że skomentuję Twoją publikację, załączając linka „Bońków”, jak się onegdaj zwało zespół słyszalny w tymże linku: https://youtu.be/kfQZI7Jcqes
  Dla mnie „my home” to Polska a nie Polin. Nie napawa to radością. Ale jaki widzisz sposób, by cokolwiek zrobić do rzeczy?

  Polubienie

  • Jacku,
   1. budowa narodowej świadomości – niestety, głównie poprzez samoedukację
   2. budowa autentycznej narodowej, nacjonalistycznej, polskiej organizacji
   3. organizacja wyborów – mamy do tego prawo nawet wedle żydowskiej konstytucji z 1997r.
   Art. 4.

   1.Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.

   2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

   4. oraz ewentualnie lub jednocześnie z tym, co powyżej: budowa elitarnej narodowej organizacji i czekanie na sprzyjający moment do likwidacji żydowskiego reżimu

   Polubienie

   • jakipodpis

    Darku, dziękuję Tobie za tak prędką odpowiedź, pełną ISTOTNYCH zaleceń ale jak ma się przenosić to praktyczne postępowanie, którego „biez wodki nie razbierosz”?

    Polubienie

   • jakipodpis

    Darku, ale w obecnej sytuacji, jakie siły i środki należy stosować, by osiągnąć budowę, którą wspominasz, nie wspominając o czekaniu na „Czekając na Godota”?

    Polubienie

 4. Metro

  „Po pierwsze przedstawiciel Ministerstwa Finansów (Paweł Gruza – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów) potwierdził, że z tytułu z odsetek, należności licencyjnych, kosztów doradczych, księgowych, dywidend i innych przychodów osiąganych przez zagraniczne podmioty w latach 2005-2015 wytransferowano z naszego kraju kwotę 537,8 mld zł!”

  OK. To jest bardzo pobieżna statystyka. Łatwo wziąć pod uwagę odsetki, opłaty licencyjne czy różnorodne opłaty za usługi niematerialne, bo one są osobno księgowane.

  Bardzo dużą, być może największą, pozycją w kategorii okradania polskich spółek jest zawyżanie cen zakupu towarów i zaniżanie cen sprzedaży w obrocie międzynarodowym. Tego zjawiska już infantylna statystyka MF nie złapie.

  Sklepy, fabryki i inne biznesy należące do międzynarodowych żydowskich gangów, uczestniczą w obrocie międzynarodowym i to jest właśnie podstawowa metoda przechwytywania zysków przez różnych pośredników. Dlatego liczba podana przez MF jest obciążona poważnym błędem metodologicznym. I tyle.

  „To najgorszy wynik w Unii Europejskiej. Następnym krajem członkowskim Wspólnoty ujętym w rankingu jest Bułgaria, która zajęła 32 miejsce. W przypadku tego kraju jednak nielegalny transfer kapitału jest dwa razy mniejszy, niż w Polsce.”

  Można z tego zdania wysnuć wniosek, że Bułgarzy są znacznie bardziej okradani niż Polacy. Polaków jest bowiem pewnie nieco ponad 30 mln a Bułgarów koło 7 mln, cztery – pięć razy mniej. Skoro w liczbach absolutnych okradają ich dwa razy mniej, to per capita jest to przynajmniej dwa razy więcej. Nie wiem czy jest to wystarczające pocieszenie, w każdym razie Bułgaria zdaje się nas wyprzedzać.

  Poza tym, z punktu widzenia żydów, nie ma żadnej kradzieży. Talmud wyraźnie uczy, że mienie goja, co do zasady, to mienie niczyje. Nabycie mienia goja to, w żargonie prawniczym, nabycie pierwotne (rzecz nie była wcześniej niczyją własnością).

  Polubienie

 5. Metro

  Jak to się robi, to podam przykład, historię, którą usłyszałem wiele lat temu nazad.

  Jest fabryka General Motors w Gliwicach. Chyba klepie Łople. Ta fabryka dostała wyposażenie, stare maszyny bodajże z Bochum, unowocześnianej wtedy fabryki, co klepie te Łople w Niemczech.

  Maszyneria przyjechała do Gliwic bezpośrednio z Bochum i w kwitach była zadeklarowana jako wkład kapitałowy do spółki w specjalnej strefie ekonomicznej. Tylko że wkład nie pochodził z fabryki z Bochum tylko z jakiejś spółki-krzaka z chooj-wie-kąd (na pewno do sprawdzenia, w kwitach wszystko jest, pewnie Holandia to bo jest centrum prania pieniędzy dla korporacji).

  Maszyny przyjechały wycenione po jakiejś fantastycznej cenie. Gdyby nie Gliwice, to pewnie te graty poszłyby na złom. Ale wycenione zostały jak nówka, dzięki czemu inwestor w specjalnej strefie ekonomicznej spełnił wyśrubowane wymagania kapitałowe a Polska mogła się pochwalić w statystykach, ile to inwestorzy zagraniczni inwestują w tym kraju.

  Cały ten system to wielkie oszustwo. Tutaj nie ma problemu unikania podatków, bo w SSE jest (było) zwolnienie podatkowe i tak. Pełny bantustan. Ale przykład ten pokazuje, że metodologia zastosowana przez MF: zliczenie opłat licencyjnych, odsetek, itp – jest koszmarnie zawodna. Jest głupia.

  Dodam jeszcze jedną sprawę. W tekście wyżej pojawiło się nazwisko. Tacy ludzie pochodzą z jakiegoś środowiska, mają jakieś doświadczenie zawodowe i wiedzą, skąd im wyrastają nogi. Pomijając instytucjonalne ograniczenia (a jest ich dużo), nic nie zrobią korporacjom bo do nich wrócą jak zmieni się władza. To się chyba nazywa „obrotowe drzwi” czy jakoś tak.

  A więc czeka nas JEDYNIE bicie piany.

  Polubienie

 6. obudzony

  Podane dane w tabeli dot Portugalii są mocno niedoszacowane z tego względu, że jedna Biedronka transferuje z Polski rocznie co najmiej 500 mln$ żywej gotówki i to zgodnie z prawem. Przy rocznych przychodach za 2016 rok na poziomie 9,6 mld euro zysk netto policzyłem na żebrackim poziomie 5%. Jeżeli Polacy się nie obudzą i nadal będą kupować w tych zagranicznych międzynarodowych sieciach wydrenują nas do spodu. Jest na to jedyna rada, mianowicie świadomość społeczna pochodzenia kapitału i transferu zysków. Żenujący jest poziom wiedzy Polaków i wśród nich np najbiedniejszej grupy społecznej tj emerytów, którzy na rzucone hasło ,,promocja” będą się w tych sklepach zabijać, tratować wzajemnie kłócić itp. Nie dosyć, że kupują produkty spożywcze, które takimi produktami nie są (bardzo niska jakość, wypełniacze, konserwanty) jednocześnie spożywając je dosłownie zatruwają swój organizm i oczywiście chorują. W lokalnym warzywniaku ich znajomy rolnik sprzedaje produkty rolne, które wyhodował na swojej działce, bez konserwantów, oprysków i tej całej chemii, ale oni wolą chemiczny produkt z zachodu, bo przecież o złotówkę taniej. Dopóty dopóki polski lud będzie się tłoczył w tych wszystkich hipermarketach i zostawiał tam swoje ciężko zarobione pieniądze sieci handlowe nadal będą istniały i nadal będziemy przez nie okradani. Podam przykład z Boliwii, gdzie satanistyczny fast food z USA tj MC Donalds otworzył tam swoje przedstawicielstwo i okazało się, że tak szybko jak otworzył musiał go szybko zamknąć, bo nie było chętnych na zakupy śmieciowego jedzenia. Obyło się bez protestów, nakazów administracyjnych, bo po prostu ludzie woleli swoje własne narodowe przysmaki niż jakiś amerykański chłam. Gdyby Polacy mieli taką świadomość i zaczęli kupować w rodzimych, polskich sieciach przynajmniej część z nich wyniosła by się z Polski. Niech Was nie zmyli fakt, że te wytransferowane pieniądze trafiają do danego kraju wcale nie znaczy, że zwykli obywatele np. Holandii korzystają z dobrodziejstwa tych pieniędzy. Korzystają jedynie właściciele i poprzez różne raje podatkowe transferują do innych krajów, by tam grabić i zarabiać.

  Polubienie

  • Technika pieniądz dupa

   obudzony twoje wpisy są świetne i zawsze na nie czekam .Szkoda że rzadko coś napiszesz .
   Obudzony przyjacielu o jakiej ty świadomości mówisz ? jakiej wiedzy ? .Ciemnota jest porażająca i nie tylko u moherów .
   Do największego święta nie tak długo .Przejdż się do Lidla powiedzmy 20 grudnia to zobaczysz takie sceny a koszerni mają ubaw żarcie kupując dla siebie naprawdę zdrowe na różnych targach żywności .
   W tamtych roku byłem w jednym hipermarkecie .Było promo jakiegoś dezodorantu jakiś facet o mało mnie nie staranował tak leciał po ten dezodorant .

   Polubienie

   • paziem

    Takie smaczki, to można znaleźć w odniesieniu niemal do każdego kraju. 30 lat temu pamiętam jak obserwowałe bitwę zamożnych Niemców o bezpłatne torby reklamowe w hipermarkecie.
    A tak zachowują się np. Amerykanie:

    Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Wszystko się zgadza jest jednak jedno ale .Też bywałem zagranicą i wiem jak to wygląda .
    Takie bij zabij za towarem jest w USA czy w Niemczech gdy otwierają nowy hipermarket są promocje naprawdę atrakcyjne np za grosze można kupić bardzo dobry telewizor czy wieżę Sony albo inne rarytasy i takie bij zabij uważam za nawet uzasadnione bo dlaczego nie połasić się na telewizor za pół darmo .
    Natomiast nie spotkałem się z takim czymś aby było bij zabij za kawałkiem przecenionej gówno wartej ryby czy dezodorantu FA przecenionego z 7 pln na 4 pln . Facet który leciał do tej promocji o mało mnie w tym markecie nie zabił .
    Kiedyś widziałem promocję gumek przed świętami . Tutaj kolejki nie było może ludzie wolą robić to bez tego .
    Ustosunkowałem się do tego co napisał komentator . Dlaczego tak jest nie wiem może sobie poczytam linki pana Pawła .
    W sieci natrafiłem na informację że takie promocje mogą być robione specjalnie aby pewne persony miały kabaret aby się pośmiać .

    Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Zapomniałem dodać .Też bywałem ale raczej głównie w Austrii ale trochę w Niemczech i nigdy nie widziałem aby tam był bij zabij za jakąś reklamową torbą .Może to byli bezdomni? .
    Nie róbmy tu sobie jaj z Niemców bo raz wkurzymy szczypiora a dwa tam dziś są wybory.

    Polubienie

 7. jakipodpis

  A co Wy o tem i tak potem, hmmm…?: https://www.youtube.com/watch?v=WjdRKGy7NCI

  Polubienie

 8. Technika pieniądz dupa

  Mogę prosić o komentarz szczypiora w tej sprawie .
  Według mediów ojczulkowych jestz daje się porozumienie i PIS zakaże handlu w niedzielę a konkretnie w co drugą niedzielę .Panie Szczypior o co chodzi ? i banksterzy się tak łatwo na to zgodzili .
  Myślę się że najbardziej płacze dylu bylu na badylu bo mu żona w dwie niedziele w ciągu miesiąca nie kupi ulubionego ptasiego mleczka w promocji i piwka w Biedronce .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s