Pierwsze wyniki wyborów w Niemczech. Radość, rozczarowanie, pogróżki.

Radość, rozczarowanie, pogróżki. Reakcje na wynik wyborów

Wypowiedzi liderów partii już teraz wskazują na możliwy kształt przyszłego rządu.

 

CDU

Angela Merkel stwierdziła: „nie ma co owijać w bawełnę: partia liczyła na lepszy wynik wyborów”. Pomimo gorszego wyniku niż przed czterema laty, zapewniła, że „chadecy osiągnęli swoje cele wyborcze”.

– Przeanalizujemy wynik i będziemy starali się odzyskać wyborców, którzy głosowali na AfD – zapowiedziała.

Szef klubu parlamentarnego CDU/CSU Volker Kauder podkreślił: – Możemy utworzyć rząd i żadna partia nam tego prawa nie odbierze”.

CSU

Szef bawarskich chadeków Horst Seehofer przyznał: – Wynik wyborów jest dla nas rozczarowaniem.

Także bawarski chadek Alexander Dobrindt nie krył swojego rozczarowania wynikiem wyborczym:  – Zrozumieliśmy, że trzeba było zamknąć naszą prawą flankę.

SPD
Szef SPD Martin Schulz przyznał, że jego patia „przegrała z kretesem” i obecnie miejsce SPD jest w opozycji.

– Jest to ciężki i gorzki dzień dla niemieckiej socjaldemokracji – powiedział.

SPD nie ma zamiaru pozbywać się swego czołowego kandydata Martina Schulza ze stanowiska szefa partii. Jak zapewniał szef klubu parlamentarnego socjaldemokratów Thomas Oppermann „będzie on dalej prowadził proces odnowy”. – My razem wygrywamy i razem przegrywamy – stwierdził.

Wiceszefowa SPD Manuela Schwesig podkreśliła, że Schulz prowadził zaangażowaną walkę wyborczą. – Ważne jest, żebyśmy wspólnie przetrwali te porażkę.

Oppermann przyznał, że jest to „gorzka porażka dla SPD”, lecz partia jest przeciwna następnej wielkiej koalicji.

Lewica

Czołowa kandydatka Lewicy Sahra Wagenknecht uważa, że „winę za sukces wyborczy AfD ponosi wielka koalicja”. Ze swojego wyniku Lewica jest zadowolona – powiedziała. – Mamy najlepszy wynik w historii naszej partii.
Wagenknecht przyznała, że jej partia „powinna była poświęcić więcej uwagi tematyce uchodźców w kampanii wyborczej”.

–  Być może pomijaliśmy niektóre problemy, obawiając się, że rozgrzeje to jakieś resentymenty. Ale na końcu to AfD nazywała rzeczy po imieniu.

Zieloni

Szef Zielonych Anton Hofreiter zaznaczył, że nie wyklucza rozmów z chadecją na temat utworzenia rządu. – Chadecy pomimo strat są najsilniejszą partią i oni zadecydują, kogo zaproszą na rozmowy.

FDP

Lider Wolnych Demokratów Christian Lindner nie krył radości z powrotu jego partii do Bundestagu. Ostatnia kadencja Bundestagu była pierwszą w historii RFN, kiedy w parlamencie nie było żadnych liberałów – podkreślił.

AfD

Antyislamska partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) z marszu stała się trzecią partią w Bundestagu. Czołowy kandydat tej partii Alexander Gauland powiedział: – Będziemy gonić panią Merkel. AfD chce odzyskać nasz kraj i nasz naród.

opr. Małgorzata Matzke

 

za: http://www.dw.com/pl/rado%C5%9B%C4%87-rozczarowanie-pogr%C3%B3%C5%BCki-reakcje-na-wynik-wybor%C3%B3w/a-40663674

Reklamy

95 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

95 responses to “Pierwsze wyniki wyborów w Niemczech. Radość, rozczarowanie, pogróżki.

 1. grzanek

  Tymczasem w gazecie-mateczniku Anki Sikorskiej-Apfelbaumowej:

  „Okazuje się” że ruskie znowu ingerują w „niezależne” wybory „suwerennego” kraju:

  The campaign in Germany has unfolded without substantial evidence of the sort of Russian meddling that, officials say, marked recent elections in the United States and France, countries subject to phishing attempts and “fake news” in the days and weeks before voters went to the polls. This has generated concern that the Kremlin has opted for other means of interference, including efforts to undermine the voting process itself.

  Polubienie

 2. grzanek

  Ja pierdolę znowu jakieś cyrki, nawet cytatu wkleić nie można.

  Polubienie

 3. grzanek

  Panowie – moglibyście w wolnej chwili zrewidować listę słów „zakazanych”, tak żeby WordPress nie blokował co drugiego komentarza? To naprawdę irytuje. Albo przynajmniej opublikujcie tę listę, tak żeby było wiadomo, jakich słów się wystrzegać.

  Polubienie

 4. grzanek

  But Maksymilian Czuperski, director of the Atlantic Council’s Digital Forensic Research Lab, said the issue is not merely whether something is offensive but whether it’s rooted in reality. The AfD, he said, relies on manipulation and, in some cases, traffics in blatantly false information.

  An image recently shared by a regional chapter of the party, evoking mass sexual assaults in Germany on New Year’s Eve in 2015 and calling on people to vote, was doctored, its origins linked to a white-supremacist and anti-Semitic site, Czuperski said.

  The image has been a favorite of AfD-related accounts nonetheless, gaining added publicity through “bots and fake accounts, both alt-right and pro-Russian,” Czuperski said

  Polubienie

  • Technika pieniądz dupa

   Grzanku rozumiem znasz angielski i może jeszcze następne cztery języki jak gorączka z Filipin ale wiesz nie każdy zna języki .Może coś byś podał po polsku ewentualnie streścił po polsku .
   Uczę się Erilo może być też w Erilo ha ha .

   Polubienie

   • grzanek

    Judejoj iz Łoszington-Postoj pomawiajoj Ruskoj o ingeroj w ichnie wyboroj 🙂 I straszoj cenzurai internetoi.
    Generalnie partia „skrajnie prawicowa” (nomenklatura sruli z W.P.) Alternativ fur Deutschland nieźle sobie poczyna w Internecie jeśli chodzi o ich kampanię wyborczą, co jest nie w smak różnej maści „niezależnym obserwatorom” itd. Najbardziej chyba uwiera ich (środkowy akapit z ostatniego cytatu), że mają powiązania z jakąś „antysemicką” powiązaną z „białymi nacjonalistami” 😀 Sztandarowy skowyt Domu Judy©by Szczypior.

    Polubienie

 5. Technika pieniądz dupa

  Grzanku że tak nieśmiało zapytam ale to u góry co wkleiłeś to nie są zdjęcia szczypiora? bo raz zadowolony raz nie z tych wyborów w Reichu .
  Z poniedziałku chciałem sobie kryminał na ZDF obejrzeć ( ARD gdzieś mi wcięło jak wygrała dobra zmiana ) a tu ni hu…. Niemiaszki ciągle o tych wyborach pierd… pozmieniali program i kryminału na ZDF nie budiet .

  Polubienie

 6. julius

  Znienawidzone przez Żydów, prawicowe AfD kocha państwo żydowskie.
  Kandydaci nacjonalistycznej Alternatywy dla Niemiec, wyszydzani jako antysemici, zdecydowanie twierdzą, że zajmują pozycje proizraelskie jak pokazują sondaże.
  https://www.timesofisrael.com/loathed-by-jews-germanys-far-right-afd-loves-the-jewish-state/

  Polubione przez 1 osoba

  • grzanek

   Deklaratywne poparcie dla państwa żydowskiego jako takiego (niekoniecznie akurat dla Izraela, wziąwszy pod uwagę jego rasistowską i ludobójczą politykę wobec palestyńskich Arabów) nie musi jeszcze przesądzać o dwulicowości danego narodowca (lub „narodowca”). Wszystko jedno jakiej nacji. Już na p2 pisałem, że powinno być rzeczą całkowicie oczywistą dla każdego autentycznego narodowca, że syjonizm (czyli ruch odpowiedzialny za odpływ żydostwa z naszych państw narodowych) jest zjawiskiem dla gojów jak najbardziej pożądanym.
   Zresztą, jako narodowcy – a nie szowiniści – powinniśmy sympatyzować z ambicjami Żydów do posiadania własnego państwa narodowego (tak jak sympatyzowali np. Hitler czy Mussolini). Tym się różnimy od szowinistów, że inne nacjonalizmy szanujemy, zamiast nimi pogardzać. To międzynarodowe żydostwo żerujące na naszych państwach narodowych stanowi problem, nie żydzi-nacjonaliści.

   Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Wspierać powstanie państwa żydowskiego w Palestynie dla mnie raczej niekoniecznie patrząc ile koszerni wytłukli Palestyńczyków przy pomocy Hagany czy grupy Sterna lub Irgunu . Wsparcie dla państwa żydowskiego w Palestynie oznaczało by że godzę się na gwałty jakich koszerni tam dokonywali ( np wyciąganie płodów od Palestynek w ciąży , gwałcenie i mordowanie Palestynek ) czy wysadzanie Anglików w powietrze do żydowskiego Boga itp .Na to przyzwolenia być nie może .
    Moje jednak sympatie do Palestyńczyków znacznie zmalały gdy usłyszałem od jednego z nich takie zdanie :
    ” A zabierajcie tych żydów sobie do Europy nawet i do Polski . Niech tam was niszczą .Tutaj nie są nam potrzebni ” .
    Wychodzi znane powiedzenie .Każdy sobie rzepkę skrobie .

    Polubienie

   • grzanek

    Wychodzi znane powiedzenie .Każdy sobie rzepkę skrobie .

    Otóż to. Prawda jest brutalna, ale takie są realia. Dlatego na 1. miejscu narodowiec powinien stawiać własny interes narodowy, tu nie ma miejsca na sentymenty. Osobiście współczuję Palestyńczykom, ale nie mogę oceniać polskiej racji stanu przez pryzmat Strefy Gazy. Koniec końców, to nie jest nasza sprawa, jakkolwiek bezdusznie by to nie brzmiało. W polityce nie ma miejsca na sentymenty. Niewątpliwy dramat Palestyńczyków nie może przysłaniać interesu narodowego Polaków. Należy ich wspierać, o ile nie koliduje to z polską racją stanu.

    Polubienie

   • Jest tylko jeden problem: syjonizm nie jest nacjonalizmem tylko szowinizmem, inaczej nacjonalizmem zdegenerowanym i nie ma nic wspólnego z walką Żydów o prawo do posiadania swojego państwa.

    Dążenie do posiadania swojego państwa narodowego, jeśli ma historyczne i polityczne uzasadnienie, jest słusznym prawem narodu.

    Polubienie

 7. grzanek

  Ten josiek to autor artykułu z Washington Post.

  Polubienie

 8. Piękne wybory. Do przewidzenia jak w każdym kraju. Szwaby wybrali sobie gnój i śmierć. I bardzo dobrze.

  Polubienie

  • Pimpuś

   „Piękne wybory” jak w każdym baraku pod syjonistycznym zarządem ! Czy ktoś widział uczciwe wybory na tej szerokości geograficznej od czasów Wandy i Kraka ?? Od kiedy zagościł u Nas kk to same przekręty i korupcja. Uczciwy jest tylko karp ! A Niemcy to mogli sobie wybrać piwo i kiełbaskę na Oktoberfest .

   Polubienie

  • Metro

   Na wewnątrzkrajowej „scenie politycznej” promowaną obecnie sprawę reparacji wiązałbym z umierającym powoli „kłamstwem smoleńskim”. Na jednym z ostatnich comiesięcznych spędów Mały Karakan ogłosił, że odbędzie się tylko kilka dodatkowych miesięcznic, a lud ma zaakceptować prawdę, „taka jaka ona jest”. To dość niecodzienna deklaracja bo wiemy że judaizm nie dopracował się koncepcji prawdy obiektywnej. O co więc Naczelnikowi chodzi?

   To Mały Karakan powiedział, a czego nie powiedział? Po tej deklaracji nie było już zwyczajowych „dwóch minut nienawiści” pod adresem Rosji i złowrogiego Putina, więc pewnie PiSraelska „prawda” będzie rozczarowująca. Nic nie znaleźli i muszą to przyznać.

   Tymczasem czymś trzeba elektorat scementować. Tym czymś będą zapewne reparacje wojenne. Oczywiście realistycznie należy przyjąć. że inspiracja do takiej kampanii pochodziła najpewniej z Nowego Jorku czy Tel-awiwu i nie musi być związana z Polską, a może być tylko formą podszczypywania Niemiec przez Sanhedryn.

   Nawet, gdyby Niemcy coś wypłaciły (co jest wysoce wątpliwe), to pieniądze nie trafią do Polaków. Pamiętajmy o Księdze Izajasza, rozdział 23 (http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=495):

   17 Przyjdzie więc do tego, pod koniec siedemdziesięciu lat, że Pan nawiedzi Tyr. Ten zaś powróci do swego zarobkowania i odda się nierządowi ze wszystkimi królestwami świata na powierzchni ziemi.
   18 Ale jego zarobek i jego zysk będą poświęcone Panu i nie będą gromadzone ani przechowywane. Albowiem jego zarobek będzie użyty dla tych, którzy przebywają przed obliczem Pana, żeby mogli jeść do syta i przyodziewać się wystawnie.

   Tyr to było portowe fenickie miasto żyjące z handlu z całym znanym ówcześnie światem, jak dzisiaj Nowy Jork. Przez ostatnie niemalże siedemdziesiąt lat Tyrem była BundesRepublik Deutschland. Niedawno Niemcy wyprodukowały parę łodzi podwodnych, prawdziwe osiągnięcie niemieckiego przemysłu maszynowego i podarowały je (!!!) tworowi syjonistycznemu. Przedtem były różne transfery związane z „holokaustem”.

   Obojętnie według jakiej formuły będą liczone reparacje wojenne dla Polski, to przypaść muszą one narodowi wybranemu. Czy to będzie utrata majątku (kto był właścicielem 2RP?), czy utrata życia („holokaust”) czy cokolwiek.

   Gdyby jakiekolwiek pieniądze przypadkowo trafiły do Polski, to warto przypomnieć trzy literki: „f”, „o” i „z” w akronimie „FOZZ”. Była taka instytucja wyposażona w pokaźne fundusze i wszystko zostało rozkradzione przez naród wybrany. Dlaczego teraz ma być inaczej?

   Polubione przez 1 osoba

 9. Metro

  Ten komentarz: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/09/25/pierwsze-wyniki-wyborow-w-niemczech-radosc-rozczarowanie-pogrozki/#comment-43569
  traktuję jako wyraźny dowód na potwierdzenie tezy, że komentator „grzanek” reprezentuje tutaj interesy Judenratu. Od dawna funkcjonowały w tej sprawie podejrzenia, zresztą sam je wyrażałem.

  „grzanek” ma pełną rację gdy zauważa że Adolf Hitler i Benito Mussolini byli syjonistami. Tak jak Józef Piłsudski i jego kamaryla. Różnica pomiędzy Hitlerem a Piłsudskim była taka, że rząd Hitlera odebrał żydom monopol na tworzenie pieniądza, junta Piłsudskiego zaś oddała żydom resztki publicznych uprawnień w tej sprawie prywatyzując Bank Polski tuż po krwawym przewrocie.

  O nowej europejskiej prawicy sporo było na blogu Zygmunta Białasa (nie wrzucam linków bo tekst trafi do spamu). Wypowiadał się Daryl Bradford Smith czy Varg Vikernes o francuskim (syjonistycznym) Froncie Narodowym, znamy podobne ugrupowanie z Holandii prowadzone przez żyda-sodomitę. Karierę zrobiło nagranie ze spędu radykalnie antyislamskiej niemieckiej PEGIDY wspieranej przez desant z Palestyny:

  Alternative für Deutschland to podobny klimat do PEGIDY, tylko że uczestniczy w wyborach. Wiadomo że chodzi o dialektykę. Władcy marionetek skryci za kotarą kreują obydwie (wszystkie) strony dialektycznego sporu. Obydwie mają być filosemickie czy raczej judeofilskie, bo z Semitami ten cyrk nie ma wiele wspólnego.

  „grzanek” to właśnie część tego zjawiska, agent wpływu przeniesiony na grunt polski. Oni szukają kandydatów na alternatywnych polityków, którym zaoferują pieniądze, wsparcie i promocję w zamian za lojalność, czy jak to poetycko ujął von Goethe w „Doktorze Fauście”, za „zaprzedanie duszy diabłu”. Jak widziałem niejaki Wipler popłynął na banalnym sprzeniewierzeniu funduszy, więc jest wolne miejsce. Poza tym syjonizm prezentują jako oczywistą konieczność dziejową, co tak mistrzowsko grzanek zaprezentował wyżej.

  Panowie – mając na względzie los Wildersa – uważajcie kto Was zachodzi od tyłu! Trzymajcie pośladki napięte!

  Polubione przez 1 osoba

  • Technika pieniądz dupa

   Niech mnie największy byk zgwałci na pastwisku najlepiej taki jaki gonił Dolasa .
   GRZANEK AGENT A MOŻE JESZCZE I KOSZERNY .
   Do czego to dochodzi .
   Swoją drogą warto by poczytać może już wiekową czy wiekowe polemiki Palmera ze szczypiorem .Kto kogo tam zgasił jak świeczkę ? . Odpowiedz pozostawiam czytelnikom .

   Polubienie

  • grzanek

   W sumie nie powinienem tej bezczelnej potwarzy zaszczycać repliką, ale co mi tam. Moim zdaniem Szczypior robi z siebie wyżej pajaca dlatego, że już na p2 obnażyłem jego bezdennie germanofilski (ergo raczej mało zbieżny z polską racją stanu) punkt widzenia. Jego uwielbienie dla kaprala z wąsem jest tajemnicą poliszynela. Dodatkowo, jak podejrzewam, mierzi go fakt, że zdemasowałem tu na WPS i u Białasa jego alter-ego (Metro) niwecząc tym samym jego plany oddzielenia szczypiorowej przeszłości grubą kreską. Co prawda nie rozumiem, dlaczego uczciwemu człowiekowi niemającemu niczego złego na sumieniu miałoby zależeć na tym, ażeby jego wypowiedzi z jednego portalu nie można było powiązać z jego aktywnością w innym miejscu Internetu, ale to odrębna kwestia, którą pozostawiam pod rozwagę pp. Dariuszowi i Pawłowi. Co do mojej rzekomej pejsatej agenturalności – każdy zainteresowany może się przekonać na własne oczy o „głębokim afekcie”, jakim darzę naród zmyślony: na prawda2.info i w moich licznych komentarzach na WPS, prawica.net, u Palmera i gdzie tam jeszcze.

   Różnica pomiędzy Hitlerem a Piłsudskim była taka, że rząd Hitlera odebrał żydom monopol na tworzenie pieniądza (…)

   To jest totalna bzdura wyssana z brudnego hitlerowskiego palca. Anthony Migchels, na którego autorytet zwykł się zresztą Szczypior b. często powoływać, już dawno demu obalił ten mit na swoim blogu:
   https://realcurrencies.wordpress.com/2013/09/16/hitlers-finances-and-the-myth-of-nazi-anti-usury-activism/

   Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Trochę grzanek jestem w lekkim szoku bo od dawna cię czytam . Póki co w to nie wierzę ale lajki od pana Dariusza dla szczypiora i się zacząłem zastanawiać a dość długo cię czytam . Po prostu nie wierzę .

    Polubienie

 10. grzanek

  Nie wiem jak mam interpretować ‚polubienie’ pana Kosiura pod postem szczypiora zawierającym kalumnie na mój temat. Mam rozumieć, że jestem tu persona non grata i Dariusz Kosiur kupił łgarstwa szczypiora nt. mojej domniemanej pejsatej agenturalności?:|

  Polubienie

 11. grzanek

  No niezły pierdolnik. Muszę przyznać, że przy niektórych obsesja Waldka Pastuszki wygląda na niewinną przypadłość. I pomyśleć, że ja tego fałszywego gada miałem kiedyś za guru, i reklamowałem gdzie mogłem. O naiwności.

  Polubienie

 12. grzanek

  Raz raz próba komentarza.

  Polubienie

 13. grzanek

  Szlag może człowieka trafić z tymi komentarzami – ani jednego linku, zero wulgaryzmów, a wpis nadal nie chce się dodać.

  Polubienie

 14. grzanek

  Co prawda nie rozumiem, dlaczego uczciwemu człowiekowi niemającemu niczego złego na sumieniu miałoby zależeć na tym, ażeby jego wypowiedzi z jednego portalu nie można było powiązać z jego aktywnością w innym miejscu Internetu, ale to odrębna kwestia, którą pozostawiam pod rozwagę pp. Dariuszowi i Pawłowi

  Może ‚Metro’ nie chciał, żeby pan Ziemiński albo pan Kosiur kiedykolwiek przeczytali jawnie germanofilskie i polakożercze posty Szczypiora, takie jak ten (cytowane fragmenty):
  https://prawda2.info/viewpost.php?p=256777

  Polubienie

 15. grzanek

  Krótko mówiąc, infantylne zachowanie Szczypiora przypominające dziecinadę nastolatki odrzuconej przez jej wybranka, to po prostu zemsta za poparcie Palmera i przyznanie mu prymatu intelektualnego. Wot wsja skazka pro biełowo byczka.

  Polubienie

 16. Metro

  Nie odpowiadam grzankowi bo nie. Z zasady. Natomiast wypowiem się w sprawie zapodanego przezeń linku bo, mówiąc nieskromnie, trochę się na tym znam.

  Warto czytać ze zrozumieniem. To chyba uniwersalna zasada, dotyczy pewnie nie tylko tekstów traktujących o finansach. Skupię się jednak na tym właśnie tekście Migchelsa traktującym o finansach Trzeciej Rzeszy.

  Tekst Migchelsa: https://realcurrencies.wordpress.com/2013/09/16/hitlers-finances-and-the-myth-of-nazi-anti-usury-activism/ jest wart postudiowana dla osób interesujących się finansami publicznymi. Migchels jest dociekliwy i obala parę mitów funkcjonujących wśród hitlerofilów, choć moim zdaniem jest przesadnym hilterofobem. Faktem jest, że na poziomie deklaratywnym narodowi socjaliści wydawali wojnę lichwie, czego inspiracją była praca ideologa Deutsche Arbeiterpartei, Gottfrieda Federa. Na deklaracjach się jednak skończyło.

  Rząd Rzeszy kanclerza Hitlera nie zlikwidował lichwy, natomiast odważył się przełamać monopol żydowskiego kartelu bankowego na tworzenie pieniądza. Bankierem kanclerza Hitlera był Hjalmar Schacht, agent Rotszyldów, człowiek, który uczył się hebrajskiego w celu przyspieszenia swojej kariery w lichwie.

  To Schacht doradził rządowi Rzeszy emisję quasi-pieniądza w formie różnych weksli, które ich posiadacze mogli wymieniać na marki. Rząd formułował plany gospodarcze, w celu ich wykonania płacił własnymi wekslami, które ich posiadacze wymieniali w bankach na marki Z DYSKONTEM. To działało, w ciągu dwóch lat rząd Rzeszy zlikwidował w kraju bezrobocie.

  Rząd Hitlera nie zwalczał lichwy bo dopuszczał dyskonto rządowych weksli – czyli dał pożywkę żydowskiemu kartelowi bankowemu. „Wartość pieniądza w czasie” to żydowski folklor i fetysz.

  Rzesza zlikwidowała bezrobocie w 1935 roku, w warunkach globalnego kryzysu kapitalizmu. Równolegle nad Wisłą działo się co innego. Produkcja przemysłowa 2RP w 1938 roku (najlepszym dla tego państwa) wynosiła ~83% produkcji przemysłowej na tym terenie z 1913 roku. To ma związek z mechanizmem pieniężnym.

  Migchels, w kontekście polityki pieniężnej, jest moim zdaniem nadmiernie antyhitlerowski, bo podnosi mankamenty tej polityki – m.in. napięcia inflacyjne. Migchels chrzani. Jak Edward Gierek realizował politykę uczciwego wynagradzania ludzi pracy i pełnego zatrudnienia, to też pojawiły się napięcia inflacyjne. Tak po prostu jest.

  Tylko co to ma wspólnego z tym, co wcześniej napisałem? NIC. Bo napisałem, każdy może sprawdzić (nie mam uprawnień do zmiany treści komentarza) że Hitler odebrał kartelowi bankowemu monopol na tworzenie pieniądza. Czy napisałem że walczył z lichwą? NIE. Nie wierzcie, sprawdźcie wyżej.

  Migchels nie pisze oczywiście całej prawdy. Bo Rzesza walczyła z lichwą (czy ze spekulacją). Nie poszła na całość. Nie walczyła z Deutsche Bankiem ale walczyła z „Providentem”. Ale to osobna sprawa.

  Polubienie

 17. grzanek

  A takie kreatury forował Szczypior jako wiarygodne autorów wiarygodnych opracowań historycznych (tłumaczę specjalnie dla @TPD i in. zainteresowanych):
  On Bromberg Bloody Sunday, thousands of ethnic Germans were slaughtered like pigs in an alley because the majority „poles” (the „slavic”, non-Teutonic types, really Turco-Ugaric, Hunnic, Tartar and Mongoloid residue from the old „Dark Age” invasions) knew they could do so with total impunity

  Podczas Krawej niedzieli bydgoskiej tysiące etnicznych Niemców zostały zarżnięte na ulicy jak świnie, bo przeważający liczebnie „polacy” („słowiańskie”, nie-Teutońskie typy, tak naprawdę Ugro-Tureckie, Huńskie, Tatarskie i mongolskie pozostałości inwazjach z „wieków ciemnych”) wiedzieli, że będą zupełnie bezkarni
  http://www.jrbooksonline.com/polish_atrocities.htm

  Poza stekiem szowinistycznych, rasistowskich polakożerczych wyzwisk zwracam uwagę na jawnie antypolski fałsz historyczny.

  Polubienie

 18. grzanek

  Jeff Rense – „wiarygodne źródło” i autorytet Szczypiora:

  Polubienie

  • Technika pieniądz dupa

   Grzanek szkoda już twoich nerwów olej to ciepłym moczem . Póki co stoję za tobą murem chociaż to nie moja kłótnia i nie chcę wchodzić między wódkę a zakąskę .
   Faktem jest jednak że nie tak dawno pisałeś do mnie u dylu dylu na badylu że szanujesz za inteligencję szczypiora i Palmera .
   Były przypadki że apelowałeś żeby szczypior pisał na WPS bo to taki łepski facet.
   Dziś ci ładnie odpłacił .
   Moja rada :
   Olej sprawę . Weż nerwosol .Włącz sobie jakieś porno albo bzyknij żonę aby się wyluzować tym bardziej że pora super bo inaczej tutaj na zawał padniesz . To są rady nawet nie moje a lekarzy .

   Polubienie

 19. Metro

  Znowu nie odpowiadam grzankowi, bo NIE. Kwestia zasad.

  Nie jest moją intencją samobiczowanie, jak to zrobiła biurokracja religijna Kościoła rzymskiego w deklaracji „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Wiemy że ta biurokracja religijna nie reprezentuje, nigdy nie reprezentowała, polskich interesów.

  Natomiast Słowianie, jak wszyscy ludzie kulturalni, przyjmują istnienie PRAWDY OBIEKTYWNEJ, którą zdefiniował dawno temu Arystoteles. W filozofii funkcjonuje ona po łacinie: „veritas est adequatio rei et intellectus”. Prawda to tożsamość rzeczywistości i umysłu.

  Każdy, kto głębiej dociekał historii Polski, powinien wiedzieć o czystkach etnicznych organizowanych przez sanację od 1938 roku. W oficjalnej propagandzie Niemcy czy osobiście Adolf Hitler, są demonizowani, i obarczani za wszystkie zło świata podczas i przed II wojną światową. Wiemy że to nieprawda, realizacja zasady „dziel i rządź”, napuszczanie jednych gojów na drugich. Oficjalna historia to kłamstwa.

  Faktem są czystki etniczne przeprowadzane przez Czechów w Sudetach. To była przyczyna rozbioru Czechosłowacji. Faktem są polskie czystki etniczne skierowane przeciwko Niemcom czy Słowianom wschodnim. Ile cerkwi puścił z dymem sanacyjny rząd w 1938 roku? To chyba była najbardziej sprawna operacja Wojska Polskiego w latach 30-tych, można ją porównać do dzisiejszych bohaterskich interwencji w Iraku czy Afganistanie.

  Prawda jest taka że Polska prowadziła otwarcie wrogą Niemcom politykę już od 1919 roku, głównie utrudniając funkcjonowanie Gdańska. Tylko że od 1938 roku, a zwłaszcza w 1939 roku, sanacyjne trepy poszły na całość, zupełnie im odbiło. Są na ten temat książki: https://www.kopp-verlag.de/Der-Tod-sprach-polnisch.htm?websale8=kopp-verlag&pi=B1598619
  Za to barbarzyństwo trudno bezpośrednio oskarżyć rząd, ale bez wątpienia była to sprawka klasy rządzącej, ona to inspirowała. Zastraszanie, skrytobójstwa, to była polityka sanacji także wobec własnej opozycji, Witos schronił się w Pradze ale za Niemcami wstawił się kanclerz Rzeszy. Sanacyjne trepy, bez wątpienia podżegane przez żydomasonerię, po prostu przesadziły.

  Oni zawsze stosują te same metody. Jedną z technik jest fałszowanie historii. W pseudo-historii uczonej w Polsce Polacy są przedstawiani jako wieczne ofiary złych Niemców czy demonicznych Rosjan. U sąsiadów odwrotnie. I to, taka manipulacja zbiorowej świadomości, jest najlepszym zarzewiem wojen. A wojna to ich żywioł.

  Jedną z technik obrony powinna być demaskacja kłamstwa, dążenie do Prawdy.

  Polubienie

  • grzanek

   @Szanowni Panowie Paweł Ziemiński i Dariusz Kosiur

   Jak to możliwe, że na WPS – portalu określającym się jako polski portal narodowy – toleruje się osobniki w sposób jawny dopuszczające się antypolskich łgarstw i ahistorycznych konfabulacji? Ilu jeszcze dowodów potrzebują panowie, aby dostrzec, że osoba/grupa zadaniowa posługująca się pseudonimem ‚Metro’ (wcześniej ‚Szczypior’) to kret nasłany najprawdopodobniej przez niemieckich szowinistów (albo ich pustynnych mocodawców)?
   https://en.wikipedia.org/wiki/Bloody_Sunday_(1939) :

   The sequence started with an attack of German Selbstschutz snipers on retreating Polish troops and then was followed by a Polish reaction and then the final retaliatory execution of Polish hostages by the Wehrmacht and Selbstschutz, after the fall of the city. All these events resulted in the deaths of both German and Polish civilians. The Polish Institute of National Remembrance found and confirmed 254 Lutheran victims, assumed to be German victims, and 86 Catholic victims, assumed to be Polish civilians, as well as 20 Polish soldiers. Approximately 600–800 Polish hostages were shot in a mass execution in the aftermath of the fall of the city.

   After the Germans took over the city, they killed 1200–3000 Polish civilians, as part of Operation Tannenberg. The event and place of execution became known as the Valley of Death. The murdered included the president of Bydgoszcz, Leon Barciszewski. Fifty Polish prisoners of war from Bydgoszcz were later falsely accused by Nazi Sondergericht Bromberg summary courts for taking part in „Bloody Sunday” and shot.

   Polubienie

  • grzanek

   Są na ten temat książki: https://www.kopp-verlag.de/Der-Tod-sprach-polnisch.htm?websale8=kopp-verlag&pi=B1598619

   Są też niewątpliwie i książki polskie, ale widać Szczypior ma inklinację, by podpierać się akurat propagandą goebbelsowską… Trochę podejrzane…

   Polubienie

 20. grzanek

  Goebbels’ Propaganda Ministry heavily exploited the events to try to gain support in Germany for the invasion. Reports from the press and newsreels showed Polish violence against the German minority in Poland. Goebbels had initially estimated that 5,800 Germans had been killed during Bloody Sunday but in 1940 increased the estimate to 58,000 which was subsequently published in the pamphlet „Polish Atrocities Against the German Minority in Poland” which convinced most Germans for the invasion and fueled more hatred against the Poles

  https://en.wikipedia.org/wiki/Bloody_Sunday_(1939)#Nazi_propaganda

  Dość antypolskich kalumni na polskim portalu narodowym! Chyba że witryna reprezentuje jakiś inny nacjonalizm, ale w takim razie wypadałoby czytelników uprzedzić.

  Polubienie

  • paziem

   Panie grzanek, niech pan się napije wody i się uspokoi. To wyjdzie panu na zdrowie, a portal WPS uchroni od wizerunku tak ulubionego przez wrogów polskości- magla.

   Polubienie

   • grzanek

    Przyznam, że oczekiwałem raczej merytorycznego odniesienia się do pytania na temat wyraźnie kreciej działalności ‚Metro’ (kolportowanie antypolskich łgarstw). Zapewniam, że jestem spokojny 🙂 Niech p. Dariusz da jeszcze ‚lajka’ Erice Steinbach albo Michnikowi to już w ogóle będę wniebowzięty.

    Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Grzanku ty już odstaw tego Heinekena . Gdzie Steinbach lajka a Szechterowi można dać . Podobno leży w klinice w Szwajcarii i czeka na przeszczep . Info blog Cezarego .

    Polubienie

 21. grzanek

  Co znowu z tymi komentarzami do k#$^y nędzy?

  Polubienie

 22. grzanek

  Wklejam jeden link i nie idzie

  Polubienie

 23. grzanek

  Das odtrutken für Schtschipiorische Lügen:

  Polubienie

 24. grzanek

  http://www.tiny [usunąć spację] url.pl/?ba8Wbhnv

  Polubienie

  • Grzanek,
   A nie szkoda Twojego czasu na użeranie się ze szczypiorem? Są chyba ciekawsze rzeczy do zrobienia.

   Polubienie

   • grzanek

    @Przemex,
    mnie po prostu zadziwia, że gospodarze nadal toleruję tego typu ‚wybryki’ (złe słowo, wybryk to z reguły jednorazowy wyskok, antypolskie brednie ze strony szczypiora to już recydywa) na portalu jakby nie było narodowym (polskim). A pan Darek dodatkowo ‚lajkuje’ obraźliwe ad personam niemieckiego szowinisty pod moim adresem. Teraz to ja się zaczynam zastanawiać…

    Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Grzanek pisałem ci wczoraj .Wyluzuj trochę bo na zawał padniesz .Kto cię zna z sieci w brednie szczypiora nie uwierzy .
    Weż nervosol . Odpocznij trochę . Poprzytulaj się z żoną żeby ten stres od ciebie wyparował .Chłopie szkoda zdrowia aby przejmować się bredniami jednego człowieka .

    Polubienie

   • grzanek

    Ja się specjalnie nie denerwuję, jedynie dziwi mnie postawa Włodarzy

    Polubienie

 25. Wyniki wyborów w NRF są zasadniczo znane od 1945r.
  Na zdjęciu elita rządząca NRF z doproszoną Merkel


  Uroczystość z okazji uhonorowania Merkel nagrodą Kongresu Europejskich Żydów, 2008r.

  Nie inaczej jest w IIIŻydo-RP i w każdym żydowskim reżimie w UE.

  Polubienie

 26. Technika pieniądz dupa

  Na taką panią Merkel ze zdjęcia powyżej no to może by się jeszcze nasz Kalksteinek połasił . Merkel by się rozwiodła i zrobiło by się ślub stulecia huczny na cztery fajerki .
  Trzeba by było tylko błagać żydowskiego Boga aby nie sprawił cudu i szanowna pani kanclerz nie zaciążyła bo więcej rządów Kalksteinów Polska by nie wytrzymała .
  PS . Kto powiedział że Niemcy są mądrzejsi od Polaków ? no chyba w jednym że 22 grudnia nie mu nich bij zabij za kawałkiem zasranego przecenionego karpika mniam mniam w Lidlu .

  Polubienie

 27. Metro

  Jeszcze w sprawie syjonistycznej argumentacji grzanka, przedstawionej tutaj i poniżej: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/09/25/pierwsze-wyniki-wyborow-w-niemczech-radosc-rozczarowanie-pogrozki/comment-page-1/#comment-43569

  Też znam hasbarę. Ostatni raz miałem styczność z tym nurtem hasbary parę lat temu, a szkolenie otrzymałem od niedotykalnego Tamila. Ów Tamil miał ambicje polityczne i, jak to się mówi, „zaprzedał duszę diabłu”. Faktycznie zaprzedał, potem widziałem że występował w telewizorze. A więc faktycznie zaoferowali mu (tzn ten „diabeł” zaoferował) promocję.

  Wracając do hasbary, Tamil tłumaczył że w Palestynie ci Arabi to w zasadzie nie byli narodem. Nie mieli poczucia narodowego, to po prostu zwykli ciemni chłopi. Narodem w pełnym sensie tego słowa to byli najeźdźcy, żydzi, którzy przyjechali, wystrzelali ciemnych chłopów jak kaczki a resztę zamęczyli.

  Hasbaryta tego nie powiedział wprost, ale Arabi, skoro nie byli narodem w nowoczesnym sensie tego słowa, to nie byli ludźmi. Więc ich mordowanie to w zasadzie nic złego. Tego grzanek nam oszczędził, za co należą mu się podziękowania.

  Wracam do miejscowej hasbary. Grzanek oczywiście jest mistrzowskim judaistą przedstawiając się tutaj jako niewinna ofiara nieporozumienia. Szczerze gratuluję, jest to trudne biorąc pod uwagę formę kontaktu – przez Internet i zimną klawiaturę komputera.

  Odniosę się jeszcze do cytatu z mistrza: „powinno być rzeczą całkowicie oczywistą dla każdego autentycznego narodowca, że syjonizm (czyli ruch odpowiedzialny za odpływ żydostwa z naszych państw narodowych) jest zjawiskiem dla gojów jak najbardziej pożądanym.”

  To jest niestety wersja dla idiotów. Trudno mi powiedzieć czy Adolf Hitler, na którego powołuje się grzanek jako na wzór narodowca-syjonisty, był idiotą czy zdrajcą. Wiemy że Piłsudski raczej był „swój”, w idiotyzm Hitlera trudno mi uwierzyć jak przypominam sobie Dunkierkę.

  Syjonizm z pewnością nie jest dla Polaków, czy Słowian, zjawiskiem pożądanym. Twór syjonistyczny, wbrew temu co twierdzą syjoniści, np. grzanek, to nie jest po prostu „państwo żydów”. Twór syjonistyczny powstał z zamiarem uczynienia z niego państwa rządzącego całym światem, jako koronę żydowskiego porządku świata.

  Aby nie być gołosłownym przywołuję klasykę judejskiej literatury, Księga Izajasza, rozdział 60 (http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=532):

  To o Jerozolimie:

  10 Cudzoziemcy odbudują twe mury,
  a ich królowie będą ci służyli.
  Bo uderzyłem cię w moim gniewie,
  lecz w mojej łasce okazałem ci litość.
  11 Twe bramy zawsze stać będą otworem,
  nie zamkną się we dnie ni w nocy,
  by wpuszczać do środka bogactwo narodów
  i królów ich, którzy je prowadzą.
  12 .

  16 Ssać będziesz mleko narodów
  i piersi królewskie ssać będziesz.
  I uznasz, że Ja jestem Pan, twój Zbawca,
  i Wszechmocny Jakuba – twój Odkupiciel.
  17 Sprowadzę złoto zamiast miedzi,
  a srebro – na miejsce żelaza,
  sprowadzę brąz zamiast drzewa,
  a żelazo – na miejsce kamieni.
  Ustanowię pokój twoim zwierzchnikiem,
  a sprawiedliwość twą władzą.

  Rozdział 61:

  5 Staną obcokrajowcy, by paść waszą trzodę,
  cudzoziemcy będą u was orać i uprawiać winnice.
  6 Wy zaś będziecie nazywani kapłanami Pana,
  mienić was będą sługami Boga naszego.
  Zużyjecie bogactwo narodów,
  dobrobyt ich sobie przywłaszczycie.

  To program uczynienia z Jerozolimy stolicy świata i gospodarczej eksploatacji innych krajów w interesie żydów. Radzę nie lekceważyć tych bzdur. Rozdziały 60-61 to wprost program żydowskiego globalizmu.

  Pamiętam jak generał Konstanty Pawłowicz Pietrow tłumaczył, że judaizm to po prostu zaszyfrowany program polityczny. Goje są zwykle za głupie aby czytać ze zrozumieniem, a nawet jak potrafią, to są zaprogramowane, np. przez chrześcijaństwo, aby być niezdolnymi do zrozumienia tego przekazu.

  W każdym razie skomentuję światłą wypowiedź grzanka dość lakonicznie:

  „syjonizm (czyli ruch odpowiedzialny za odpływ żydostwa z naszych państw narodowych) jest zjawiskiem dla gojów jak najbardziej pożądanym”

  TYLKO DLA (krótkowzrocznych) SAMOBÓJCÓW

  Polubione przez 1 osoba

  • grzanek

   Syjonizm z pewnością nie jest dla Polaków, czy Słowian, zjawiskiem pożądanym. Twór syjonistyczny, wbrew temu co twierdzą syjoniści, np. grzanek, to nie jest po prostu „państwo żydów”. Twór syjonistyczny powstał z zamiarem uczynienia z niego państwa rządzącego całym światem, jako koronę żydowskiego porządku świata.

   Skoro popieranie emigracji judajczyków z państw gojów jest „be”, to co wobec tego zaproponuje w zamian filosemita Szczypior? Pewnie inicjatywę podobną do tej:

   W takim razie zaprośmy całe światowe żydostwo w imię walki z antysemityzmem:

   Potrafi Szczypior wykazać realne podstawy hipotezy o Izraelu jako koronie tikkun olam? Bo mnie się wydaje, że to jednak Wielki Szatan, póki co, trzęsie tym padołem bawiąc się w światowego policmajstra – i że gdyby wszystkich sruli przeflancować do ich eretzu (obojętnie czy będzie to Palestyna, Uganda, Madagaskar czy Birobidżan, jak już pisałem) to wtedy ten śmieszny Mały Szatan byłby pozbawiony jakiejkolwiek władzy nad narodami gojów. Jednostka Syjonistyczna zawdzięcza swój „dar przekonywania” (tudzież urok nieodpartej presji – jak to określał Douglas Reed) tylko i wyłącznie gęstej siatce obrzezanych agentów rozsianych w golusie, tj. wśród narodów gojów – czyli diasporze.

   Polubienie

   • grzanek

    Aj waj! ten nowy hitler grzanek namawia do popierania migracji szmuli z Polski! Shut it down! Oj gewałt! Komedia 😀 Pewnie się zaraz okaże że Szczypior należy do Neturei Karta:

    @TPD: którego obstawiasz? Mnie na szczypiora wygląda ten z prawej, jakiś taki ‚metro’ 😀

    Polubienie

   • grzanek

    Szczypior

    Polubienie

 28. Nie-żyd

  Wszelka ohyda bierze się od żyda, no i oczywiście każda kurwa stara od dzikusa chazara.

  Polubienie

 29. Metro

  Napiszę to wprost coby nie umknęło.

  grzanek w swoim cytowanym komentarzu (https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/09/25/pierwsze-wyniki-wyborow-w-niemczech-radosc-rozczarowanie-pogrozki/comment-page-1/#comment-43569) przeciwstawia syjonizm (dążenie żydów do posiadania własnego państwa narodowego) żydowskiemu kosmopolityzmowi (nie użył tego terminu).

  Kosmopolici sprawiają problemy a syjoniści do „dobrzy żydzi”, przynajmniej dla nas, bo wyjadą na Bliski Wschód i dadzą nam spokój.

  Taka interpretacja to błąd, zwyczajna nieprawda, ze strony grzanka to manipulacja. Faktem jest że to kłamstwo ma długą tradycję, osoby obdarzone lepszą pamięcią mogą pamiętać hasło: „ziemia bez narodu dla narodu bez ziemi”.

  Wyżej wykazałem, odwołując się do judejskiej literatury, że syjonizm i żydowski kosmopolityzm to różne odmiany żydowskiego globalizmu. Osoby zorientowane w światowej sytuacji mogą łatwo się zorientować, że ten system tak właśnie działa.

  Parę lat temu bodajże Jobbik publicznie zadał pyytanie: „ilu węgierskich polityków ma paszport tworu syjonistycznego?”. Wiemy że taki paszport ma Petro Poroszenko. To jest właśnie połączenie syjonizmu i globalizmu.

  Faktycznie założycielami i właścicielami tworu syjonistycznego jest gang, zorganizowana grupa przestępcza znana pod szyldem „Rotszyld”. Zwykle nie są kojarzeni z syjonizmem a z globalizmem. Nie ma tutaj sprzeczności. Syjonizm to element globalizmu. Odsyłam do Księgi Izajasza: http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=532

  Polubienie

 30. grzanek

  Long story short: nakłonić międzynarodówkę do Alija i po sprawie.

  Polubienie

 31. Metro

  To jest banknot funkcjonujący w Palestynie. Prorok na pierwszym planie to Edmond de Rothschild.

  Polecam postudiowane życiorysu tego pana: סטנלי פישר, pardą: Stanleya Fischera: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanley_Fischer

  Polubienie

 32. grzanek

  No pięknie. Szczypior i pan Kosiur okazują się być zwolennikami trzymania żydów w Polsce. To może jeszcze trzymajmy ich pod kluczem, tak żeby nie mogli uciec do Berlina jak muzułmańscy „uchodźcy”. Ciekawe co na to prezes Ziemiński.

  Polubienie

 33. grzanek

  Polecam postudiowane życiorysu tego pana: סטנלי פישר, pardą: Stanleya Fischera

  No i co z tego? Nie przypomnę sobie teraz, ale ostatnie czytałem lub oglądałem materiał o inicjatywie w USA celem zdelegalizowania podwójnego obywatelstwa. To jest chyba do zrobienia. U nas w 1968 jakoś się udało (a choćby i połowicznie), więc nie jest to niemożliwe. No mośki: wóz albo przewóz.

  Polubienie

 34. grzanek

  Wielka kolekcja audiobooków nt. JQ:

  Polubienie

 35. Piotr Czyż

  Panie Metro i grzanek ale zasyfiliście ta stronę .Człowiek nie może już nic poczytać bo istny burdel .
  Większy burdel zrobiliście niż kibel wyglądający po sraniu żyda w hotelu Marriott .Dajcie już panowie spokój .
  Zostań zostań już tym wysłannikiem Sanhedrynu a Metro zwolennikiem Adolfa tylko już dajcie żyć . Nie tylko was dwóch korzysta z tej strony .
  TPD przynajmniej jajcarz i beczka śmiechu a z waszej kłótni nie ma żadnego pożytku tylko zdjęcia żydów żeście tu panowie poumieszczali .
  Wy bezrobotni jesteście ? .

  Polubienie

  • grzanek

   Czyż można się nie uśmiechnąć na widok takiej maestrii?:D
   Wężu jajcarzowy, wiem że to ty 😉

   Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Dobrze że PC włączyłem .Grzanku niedługo mnie oskarżysz o plany urwania pisowego fiuta dylu dylu na badylu .
    Faktycznie pismo podobne do mojego i typ żartu też ale tym razem to nie moja robota . Grzebią mi coś na słupie i przed chwilą prąd włączyli także tym razem grzanku mylisz się . U mnie przynajmniej prąd musi być aby PC działał . Nie wykluczam że ktoś mnie w coś próbuje wkręcić .

    Polubienie

   • grzanek

    W takim razie zwracam honor. 😉

    Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Grzanek nie dziwię ci się że przyszedł ci wąż na myśl po tym jakie komedie odwalałem u Dylaka . Trochę poczytałem .Masz ciekawe wpisy i oczywiście stoją za tobą murem .

    Polubienie

 36. grzanek

  W temacie – Varg Vikernes o wyborach w Niemczech, podwójnych standardach, wiarygodności demokracji etc.

  Polubienie

 37. Technika pieniądz dupa

  grzanek mi to nic nie daje bo moja znajomość języka najbardziej pojeb… na świecie jak mawia Waldi jest znikoma mniej więcej taka jak rozumek dylu dylu na badylu .
  Nie masz tam pod ręką wersji niemieckiej ? albo napisz sam w trzech zdaniach co ten mądry facet mówi .
  MAMA WOŁAŁA SYNECZKU UCZ SIĘ ANGIELSKIEGO A SYNEK NA DRZEWO UCIEKAŁ HA HA HA .

  Polubienie

  • grzanek

   No tak jak pisałem: Varg zauważa podwójne standardy: kiedy Putina wybrano na kolejną kadencję, to w nomenklaturze presstytutek MSM był „dyktatorem”, ale kiedy jego wyczyn powtórzyła Makrela – to wszystko jest cacy. Dalej, Vikernes podaje w wątpliwość wynik wyborów – jakie jest prawdopodobieństwo, że na ponowną kadencję zostanie wybrana osoba która jawnie dąży do zniszczenia narodu niemieckiego (V.V. przywołuje fakt, że Złotą Panią Anielę wyróżniono nawet nagrodą im. hr. Coudenhove-Kalegi, tego od planu wyplenienia białej rasy w drodze misceginacji) i jest za to powszechnie znienawidzona? A mimo to jej obiór na urząd kanclerzycy stał się faktem.

   Polubienie

 38. grzanek

  Tymczasem petycja o wznowienie ekshumacji w Jedwabnem, podpisana przez 12.000 obywateli nadal wakuje. Dr Ewa Kurek wysłała Ziobrze list z zapytaniem o przyczynę obstrukcji: http://www.prawica.net/8577

  Polubienie

 39. Metro

  W chwili obecnej, przed niniejszym wpisem, na 88 komentarzy 47 należy do grzanka, z czego większość dotyczy reakcji na mój komentarz do tego wpisu: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/09/25/pierwsze-wyniki-wyborow-w-niemczech-radosc-rozczarowanie-pogrozki/#comment-43569

  47 komentarzy grzanka to przejaw biegunki. Domyślam się że jemu pewnie za to trollowanie płacą. Wiemy że Mossad ma takie grupy. Faktycznie to wygląda na biegunkę, jest tam wszystko od gróźb, prób demaskacji do przymilania się – typowa reakcja zdemaskowanego żyda.

  Dlaczego było to takie ważne? Oto moja refleksja: תיקון עולם, tikkun olam jest wprowadzany siłami głupich gojów kierowanych przez światłych żydów. Żydów jest za mało, aby to zrobić samemu. Żydzi mają za zadanie stworzyć warunki, w których goje bezwiednie sami będą wprowadzać żydowski porządek świata. Służyć temu ma umiejętne posługiwanie się taktyką dialektyki: takiego definiowana skrajnych stron sporu, aby obydwie same bezwiednie realizowały cel – zgubny dla siebie, zaprojektowany przez operatorów tego boskiego mechanizmu dla ich własnej korzyści.

  Utrzymaniu czytelników w ramach dialektycznego sporu służyć ma bajeczka zaprezentowana w komentarzu grzanka, że prawdziwi narodowcy (tak jak Hitler i Mussolini) powinni wspierać syjonizm, ruch żydów zmierząjący do utworzenia ich własnego państwa narodowego. Ta bajeczka mogła brzmieć zachęcająco w latach 30-tych, perspektywa Europy bez żydów mogła być atrakcyjna. Promocja takiej bajeczki doprowadziła do sytuacji, że syjonistyczni bandyci prowadzący ludobójstwo palestyńskich Arabów zostali wyszkoleni i uzbrojeni na koszt różnych europejskich rządów (wliczając Trzecią Rzeszę i 2RP).

  Dzisiaj wiemy doskonale, że żydom nie chodziło o emigrację z Europy i o budowę własnego państwa narodowego, o jakim myśleli np. zwolennicy NSDAP w Niemczech czy endecji w Polsce. Widzimy wyraźnie, że ich państwo narodowe ma być tylko nadzorcą niewolników żyjących na ziemi, zgrubsza tak jak to opisał Izajasz w przywołanych przeze mnie fragmentach “pisma świętego”. Żydowskie państwo narodowe to nie jest ucieczka od Nowego Porządku Świata, a wręcz przeciwnie – konieczny element (żydowskiego) Nowego Porządku Świata.

  Demaskacja tej manipulacji jest dla nich groźna. „grzanek” zdaje się być opiekunem, oficerem prowadzącym strony WPS i stojących za nią osób. Stąd histeryczna reakcja zdemaskowanego hasbaryty.

  Polubienie

  • Technika pieniądz dupa

   Dostaję już od tego zajoba . Jeden hasbaryta drugi zwolennik Hitlera .Zwariować można .
   Gdyby faktycznie tak było to grzanka wywąchałby Forged bo to najlepszy pies na koszernych tym bardziej że grzanek w sieci pisze od dawna . Natomiast Forged gdy jeszcze coś tam pisywał zdarzało się że grzanka pozdrawiał sam czytałem także jakoś do rewelacji Metro podchodzę ostrożnie .

   Polubienie

   • grzanek

    Ja w każdej chwili mogę zdjąć spodnie i się wylegitymować prawilnym słowiańskim pochodzeniem, natomiast zachodzą poważne obawy, że przodkowie Szczypiora wpisani byli na Volkslistę, albo w każdym razie porozumiewali się jakimś dialektem języka niemieckiego (nie wykluczając jidysz).

    Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Grzanek już nie wystawiaj Wacka .Wierzę . Ważne jest żeby twój ptak zaspokajał twoją kobietę .Nie przejmuj się Metro .
    W ostateczności umieścisz na WPS trójwymiarowe zdjęcie twoich jaj po umyciu ich mydełkiem FA kupionym w Rossmanie aby ładnie się prezentowały i się Szczypior zamknie .Oczywiście twoje jajka w powiększeniu 1 : 1000.

    Polubienie

 40. grzanek

  Ta, płacą mi wierszówkę 100.000 $zekli… Weź ty się szczypior puknij w ten paranoiczny czerep. Połowa z tych rzekomych 47 komentarzy (że też chciało ci się liczyć, chyba nudzi ci się na tej rencie/emeryturze/bezrobociu) to efekt braku możliwości postów już popełnionych, a kolejna 1/3 to reakcja na ‚awaryjność’ WordPressa. Przyznaj, że po prostu uwiera cię, że zdemaskowałem wobec Prezesa Ziemińskiego i p. Kosiura twoją ostentacyjną germanofilię i szwabski szowinizm. Dlatego się mścisz. Parchem albo hasbarytą jestem najwyżej o tyle, o ile Kosiur i Ziemiński są ukrytymi żydami w solipsystycznym świecie urojeń Waldka Pastuszki (o których to pomówieniach swoją drogą nie omieszkałem ich zaalarmować kilka lat temu – jak rozumiem to tylko potwierdza moją pejsatość).

  Polubienie

 41. grzanek

  Najpierw w ramach zastrzeżenia, chciałbym zadeklarować że w żaden sposób nie kontroluję użytkownika o ksywie “Metro”, w szczególności nie umieszczam postów jako “Metro” dla uwiarygodnienia swoich tez. To dzieje się bez mojego udziału, niemniej Metro dziękuję.

  Do rzeczy: żeby nikomu nie umknęło w gąszczu komentarzy, zwracam uprzejmie uwagę, że Szczypior dobrowolnie i świadomie zajął stanowisko przeciwne emigracji Żydów z Polski, czy generalnie państw Europejczyków czy gojów.

  Proszę mieć to na uwadze przy lekturze kolejnych wpisów osoby/grupy operacyjnej posługującej się pseudenimem ‚Metro’.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s