Wojska rosyjskie i syryjskie kontra Międzynarodowy Żyd – BITWA POD DAJR AZ-ZAUR

Początek bitwy o Syryjskie pola naftowe.

 

_______________________

Wojska rosyjskie i syryjskie kontra Międzynarodowy Żyd, czyli „zachodni partnerzy”, jak zwykł mawiać o USA prezydent W.PutinD.Kosiur

_____________________

BITWA POD DAJR AZ-ZAUR

za: http://fischer.neon24.pl/post/140357,bitwa-pod-dajr-az-zaur

autor: Fischer

Kilka dni temu wojska Syryjskie wspierane przez Rosjan dotarły do północno- wschodnich rubieży kraju. Dotarły do kluczowych dla Syrii terenów roponośnych. Tu umocniły się formacje ISIS, dla których ropa jest głównym źródłem finansowania.
.
Mapa pól naftowych
.
W kierunku pól naftowych od wschodu parła „antyterrorystyczna” koalicja pod przewodnictwem USA, z zamiarem ich zajęcia. Główne siły tej koalicji  obok amerykanów, to Kurdowie.
Kurdowie na tych roponośnych terenach chcą utworzyć swoje państwo. Ma to się odbyć kosztem Syrii, Iraku, Iranu i Turcji. Dlatego dotychczasowy sojusznik koalicji Irak, po odbiciu Mosulu nie uczestniczy w dalszej kampanii.
Żadne państwo eksploatujące złoża węglowodorów na tym terenie nie zrzeknie się ich na rzecz Kurdów, a właściwe USA, które będzie beneficjentem tych złóż. Amerykanie  w zamian obiecali poprzeć dążenia  niepodległościowe  Kurdów.
.
.
BITWA O ZŁOŻA SYRYJSKIE
Bitwa rozgorzała na przedmieściach miasta Dajr az-Zaur, leżącego na prawym brzegu Eufratu 20 września. Terroryści zajmowali  rubież obronna na drugim brzegu Eufratu. Wojska Syryjskie przeprawiły się przez Eufrat poniżej miasta.
.
Mapa lokalizacji Jednostki specjalnej USA, na terenie baz ISIS
kliknij by powiększyć
.
Wcześniej  drogą N7, kontrolowaną przez terrorystów przybyła , przez nikogo nie atakowana  kolumna wojsk kurdyjsko-amerykańskich. Zajmując w pierwszej dekadzie września pozycje w rejonach zgrupowania terrorystów Daesh, w punktach 1;2;3;4;5.
.
Atak koalicji USA na syryjskie pola naftowe
  kliknij by powiększyć
.
20 września, w godzinach popołudniowych  Amerykanie z sojusznikami (nie wiadomo czy wspierani tylko przez Kurdów, czy razem z ISIS) uderzyli w kierunku pól naftowych Sayjan i Omar North Oil Field. Natarcie wspierały amerykańskie śmigłowce. 
.

Jeden z obozów ISIS, gdzie znajdował się sprzęt jednostek specjalnych USA (obiekt nr 4)
kliknij by powiększyć
.
Tego dnia Rosjanie opublikowali zdjęcia satelitarne baz ISIS , gdzie rozlokowano sprzęt, który wyłącznie używają jednostki specjalne USA. Między innymi modyfikowane (dodatkowo opancerzone) Hamery i transportery kołowe piechoty Cougar.
.
Hamer dodatkowo opancerzony
 
Transportery piechoty MRAP 4×4 Cougar 
 
.
Dyrektor Centrum Badań Wojskowo-Politycznych przy Moskiewskim Państwowym Instytucie Stosunków Międzynarodowych (MGIMO), politolog Aleksiej Podbieriozkin uważa, że Rosja przedstawiła niezbite dowody na to, że Specnaz USA pełni rolę instruktora terrorystów w Syrii. „Stany Zjednoczone zaczęły szczególnie aktywnie tworzyć oddziały w Syrii nie tylko przy pomocy CIA, ale także przy pomocy wywiadu wojskowego i sił specjalnych. Są to właśnie instruktorzy terrorystów, którzy nie walczą, a zajmują się szkoleniem tych band i ich wyposażeniem.
Pentagon nie ustosunkowało się do przedłożonych zdjęć i nie złożył stosownych wyjaśnień. Rosja nie otrzymała od USA wyjaśnień w związku ze zdjęciami przedstawiającymi amerykańskich żołnierzy w kontrolowanych przez PI (Państwo Islamskie) rejonach Syrii – oświadczył rzecznik Ministerstwa Obrony Rosji generał Igor Konaszenkow.
Rosjanie odpowiedzieli kontruderzeniem na tym samym kierunku, traktując nacierających jak wrogów, terrorystów ISIS.
.
Kurdowie już zaznaczają pola naftowe jako zajęte przez koalicje USA, mimo że były pod ostrzałem Rosyjskim’
  kliknij by powiększyć
.
Rozpoczęła się walka (głównie ostrzał), o pola naftowe. 23 września Rosjanie przeprowadzili bombardowanie pozycji ISIS poprzedzające natarcie za pomocą lotnictwa szturmowego.
.
Sytuacja bojowa po zbombardowaniu pozycji ISIS (koalicji USA) przez lotnictwo szturmowe strony Syryjskiej.
kliknij by powiększyć
.
Amerykańskie ministerstwo obrony podkreśliło, że Rosja wiedziała, iż w zaatakowanym rejonie prowincji Dajr az-Zaur na wschodnim brzegu Eufratu stacjonują walczące z dżihadystami siły SDF i wojskowi doradcy z międzynarodowej koalicji dowodzonej przez USA.[1]
.
.
24 września na punkcie dowodzenia kierując natarciem, poległ rosyjski generał Waleri Asapow. Prawdopodobnie amerykanie śledzili jego samochód za pomocą satelity i przekazali współrzędne do jednostki przeprowadzającej atak moździerzowy.
Wiceszef MSZ Siergiej Riabkow nazwał śmierć generała Walerija Asapowa ceną, którą zapłaciła Rosja za dwulicowość USA w kwestii uregulowania syryjskiego kryzysu.
.
(kliknij by obejrzeć film z ataku lotnictwa strategicznego Rosji)
.
26 września  Rosyjskie lotnictwo strategiczne dokonało ataku na pozycje amerykańskich terrorystów w rejonie pól naftowych na pn-wsch od Dajr az-Zaur i miasta Idlib. Atak był nagły, jednostki terrorystyczne (te posiadające Hamery i Cougary) nie zdołały opuścić fortyfikacji. Miejsca dowodzenia, obszary gromadzenia sprzętu wojskowego i składy amunicji zostały zniszczone.
.
Tu-95 w oslonie mysliwców przepuszczający atak za pomoca skrzydlatych rakiet
.
Bombowce strategiczne  Tu-95 MS (w nomenklaturze NATO „Bear”- Niedźwiedź)[2],  po 9-cio godzinnym locie i po przebyciu 7000 tyś km znalazł się nad celem i o godzinie 12:06 przeprowadziła atak pociskami rakietowymi X-101. Pięć pocisków skierowano na cele w rejonie Dajr az-Zaur. Po potwierdzeniu zniszczenia celów, pozostałe  pociski odpalono stronę miasta Idlib w północno zachodniej części Syrii. Maksymalnie samolot ten może przenosić 13 takich pocisków w konfiguracji jak poniżej.
.
Tu 95 konfiguracja uzbrojenia
.
Atak był przeprowadzony w perfekcyjny sposób. Rosjanie nie musieli pędzić nad cel aż 7000 tyś km, mają bliżej lotniska gdzie bazują te samoloty. Mogli wystartować z lotniska Engels w obwodzie Saratowskim bez konieczności tankowania w powietrzu.  Pokazali tym samy możliwości tych samolotów i przećwiczyli tankowanie w powietrzu. Samolot ten to zmodernizowana konstrukcja z 1952 roku. Jego zasięg to 10500 km, z jednym tankowaniem 14100 km. Samoloty latają nad terytorium wroga w eskorcie samolotów myśliwskich, w tym wypadku Su 30 i Su 35. Samoloty są uzbrojone w broń pokładową i walki elektronicznej. Mimo, że nie są wykonane w technologii stelh potrafią zniknąć z ekranów wroga.
Samolot przeleciały nad terytorium Rosji, i za zgodą Iranu i IRAKU zbliżyły się do celu. Amerykańskie satelity zapewne odnotowały lot Tu-95 nad terytorium Rosji. Gdy weszły w przestrzeń powietrzną państw trzecich nic nie mogły zrobić nie znając celu misji. Godny uwagi jest fakt, że sojusznik USA, Irak w tym wypadku nie powiadomił USA o planach Rosyjskich.
Atak rakietami całkowicie zaskoczył przeciwnika. Samoloty faktycznie mogły odpalić pociski już nad Rosją.  Ich zasięg to 6000- 7000 tyś km (uzależnione to jest od pułapu samolotu w chwili odpalenia pocisków, wysokości przelotu, wykonywanych manewrów i masy głowicy)[3]. Pociski te X-101 (Ch-101 lub SH 101) mogą przenosić głowice termojądrowe o sile do 500 kt, wersje tą oznaczono jako X-102)[4]. W trakcie lotu można je przeprogramować, po przebyciu kilku tysięcy km, rażą z dokładnością do kilku metrów.
.
Tu-95 przenoszący 4 pociski X-101 i 4 pociski X-55
.
Atak przeprowadzono z góry dlatego był całkowitym zaskoczeniem dla przeciwnika. Gdyby rakiety odpalono z znacznej odległości, nad cel nadleciały by po kilkudziesięciu minutach, albo nawet godzinach. Mogły by zostać wykryte kilkadziesiąt kilometrów od celu przez radary horyzontalne, lub inne samoloty będące w powietrzu. Średnia prędkość przelotowa to około 700 km/h, zatem wystrzelony z nad M. Kaspijskiego miałby do pokonania ok 1000 km, zajęło by mu to 1,5 godziny. Gdyby pociski wykryto podczas lotu, lotnictwo USA mogło by zdążyć je zneutralizować, a ostrzeżeni terroryści zdążyli by się ewakuować. Według moich obliczeni samolot F-16 z radarem AN / APG-68 z odległości nie większej jak 20 km jest wstanie wykryć pocisk X-101. Dogonienie i jego zestrzelenie nie stanowi problemu. Ale jest praktycznie niemożliwe gdy pocisk dzieli od celu 3-4 minuty lotu.
Atak na pola naftowe zbiegł się z budową drugiej przeprawy przez Eufrat. Przerzucenie mostu trwało niecałą godzinę. Pontony przerzucono drogą powietrzną na lotnisko w Dajr az-Zaur. Budowa postępowała z prędkością 2 mb mostu na minutę.
.
Rosyjscy zolnierze na ulicach Dajr az-Zaur
.
Miasto w większości, prawy brzeg już opanowali Rosjanie. W rękach ISIS były jeszcze niedawno dzielnice na drugim brzegu Eufratu.
.
Obecnie wojska Rosyjskie prowadzą natarcie na kierunku jak na poniższej mapie.
kliknij by powiększyć
.
Reklamy

21 Komentarzy

Filed under Polityka

21 responses to “Wojska rosyjskie i syryjskie kontra Międzynarodowy Żyd – BITWA POD DAJR AZ-ZAUR

 1. Jurek Marek

  Bitwa pod Dinozaur? Śmieszna transliteracja. Ja to miejsce kojarzę jeszcze z relacji ANNA News po prostu jako De(i)r Ezzor.

  Polubienie

  • Stąd pod tym tekstem na Neon24.pl zamieściłem komentarz:

   Autor: „Nie każdy żyd to zły żyd.”ależ to święte słowa (nie stawiam ani 1*, ani 5*)

   „Czasem jednak trafi się przyzwoity żyd, ale to rzadkie przypadki. Żeby jednak nie siać nienawiści do wszystkich żydów, należy rozróżniać sterujących nami i żydami elity żydowskie: finansistów, polityków, cadyków i rabinów od prostych ludzi.”
   ________________________________

   Proszę sobie wyobrazić, że żona wysłała Autora do sklepu po 1 kg maku, żeby upiec świątecznego makowca. Po powrocie do domu okazało się, że część maku, zresztą niewielka, jest spleśniała.
   Co Autor zrobiłby z kupionym makiem?
   Przeglądał każde ziarenko i oddzielał spleśniałe od dobrych, czy wypieprzył cały kilogram do śmietnika?

   Analogiczną sytuację mamy z mniejszością żydowską.
   Nie jest jednak naszym prawem klasyfikacja Żydów na dobrych i złych, zresztą nie sposób byłoby ustalić właściwe kryteria.
   Natomiast winniśmy dążyć do odwrócenia istniejącej w Polsce absurdalnej, szkodliwej i niebezpiecznej dla narodu polskiego sytuacji i do przyjęcia jako niezmiennej i obowiązującej zasady, że o wszelkich prawach i całokształcie polityki winien decydować wyłącznie rdzenny naród a nie mniejszość. Prawem mniejszości jest tylko ewentualna akceptacja danego stanu rzeczy.

   Polubione przez 1 osoba

 2. Technika pieniądz dupa

  Bardzo bym prosił o wymienienie tutaj jednego żyda przyzwoitego od 1989 roku tylko biorąc pod uwagę polityka inne dziedziny życia mnie nie interesują takie jak kultura .Pan Dariusz wymieniał tu jako przykład porządnego żyda Holoubka w kulturze ale tylko zacieśnijmy temat do polityki także proszę o wymienienie porządnych żydów w Polityce po koszernym przewrocie w 80 czy 89 roku .To nie ma znaczenia .Problem z nimi jest taki że trudno odróżnić kto z nich jest talmudycznym a kto nie .
  Doszli już do takiego tałatajstwa że kreując się na trenerów osobistych wykorzystując okazje plują na PRL ile wlezie . Czuć że w dupach im się coraz bardziej gotuje bo zaczynają popełniać sporo błędów .

  Polubienie

  • Technika pieniądz dupa

   Własnie koszerni wprowadzają zakaz handlu w niedzielę przez dwie niedziele w miesiącu .Dla jednego super a dla drugiego żle .Oceńcie sami .

   Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Ci prości żydzi w czym oni są lepsi i mają ludzkie odruchy . Przed wojną katowali biedne polskie dzieci do nieprzytomności za urwanie z ich sadu jednego tylko jabłka a po wojnie chodzili do Rosjan na skargi bo im Polacy za okupacji jeść nie dawali .
    Żyd będzie zawsze podłym żydem .

    Polubione przez 1 osoba

 3. paziem

  Ja bym jednak był zdecydowanie za zmianą proporcji. Zamiast wyłącznie koncentrować się na podłym żydzie i jego detalicznych przywarach, bardziej koncentrować się na racjonalnym Polaku i jego skuteczniejszych działaniach. W przeciwnym razie żyd ma ubaw, że maniakalnie krytykując żyda, stajemy sìę mentalnymi niewolnikami żydostwa.

  Polubienie

  • Technika pieniądz dupa

   Może to i racja no i mają kolejny argument że w Polin taki ogromny antysemityzm jest i okazję do skarg do ich polinowych jamników .
   Kiedyś rozmawiało dwóch żydów i jeden mówi do drugiego .Polska to dla nas raj na ziemi . Oni każdą bajkę tam kupią bo udało nam się w Polsce wykreować sztuczny antysemityzm którego nigdy tam nie było bo przecież żyjemy tam sobie jak pączki w maśle tyle wieków .

   Polubienie

 4. pytuś

  Co my wiemy o pejsatym narodzie? Chyba prawie nic!

  Kogucik Moszjach

  https://radtrap.wordpress.com/2016/11/19/kogucik-moszjach/

  Putin i Trump postępują zgodnie z instrukcją „Czasów Ostatecznych”?

  https://radtrap.wordpress.com/2017/04/12/putin-i-trump-postepuja-zgodnie-z-instrukcja-czasow-ostatecznych/

  Polubienie

  • Technika pieniądz dupa

   Swoją droga ciekawe dlaczego koszerni po tylu latach odkopali zapomnianą już na amen Annę German i tak ją promują . Podobnie jest z ich wielkim kumplem zwolennikiem Selmana z białymi pięknymi ząbkami Bodo .
   Wspominam o tym bo Anna German znała osobiście Dalidę .

   Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    O Dymszy koszerni filmu nie nakręcili a był dużo lepszy od białozębnego Bodo i zmarł w samotności .

    Polubienie

   • paziem

    Proszę odpowiedzieć jedak na zasadnicze pytanie: czy Anna German pięknie śpiewa, czy nie?

    Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Panie Pawle pięknie śpiewa . Nieraz człowiek się popłakał przy tym utworze

    Moje pytanie jednak brzmiało .
    JAKI INTERES MAJĄ KOSZERNI W TYM ABY PO TYLU LATACH ZAPOMNIENIA JĄ TERAZ ODKOPYWAĆ . PODEJRZEWAM ŻE CHODZI JAK TO W ICH WYPADKU NAPCHAĆ SOBIE SIANKIEM KASĘ .
    ODTWÓRCZYNI GŁÓWNEJ ROLI SUPER SIĘ BAWIŁA U TEGO KUT… POWIATOWEGO W TVN . WYWIADY Z JEJ MĘŻEM NA POTĘGĘ – FILM POWTARZANY Z PIĘĆ RAZY .
    A .LEPPER BY POWIEDZIAŁ ŻE MAJĄ OWSIKI W DUPIE TAK SIĘ WZIĘLI ZA PROMOCJĘ ZAPOMNIANEJ ANNY GERMAN .
    WYCZULI PODSKÓRNIE SIANKO .

    Polubienie

  • @ jakipodpis

   Jacku,
   nie lubiłem tej piosenki, uważałem ją za dancigowy kicz, aż usłyszałem „Besame mucho” w wykonaniu Omary Portuondo:

   To znakomita piosenka, zresztą piosenka „Dos Gardenias” także wspaniała.

   Polubienie

 5. Kojak

  ZLY ZYD DOBRY ZYD ? TO JAKIES WYDUMANE IDIOTYZMY ! SKORO SA RZEKOMO CI DOBRZY ZYDZI TO DLACZEGO NIGDY NIE SPRZECIWIAJA SIE, NIE PROTESTUJA PRZECWKO ORDYNARNIE KRYMINALNYM ZACHOWANIOM ZYDOW BANDZIOROW TYLKO MILCZA JAK ZAKLECI ? MOGLIBY SIE UWIARYGODNIC, ZE SA DOBRZY ZYDZI ! ? PRZESTANCIE WIEC OPOWIDAC IDIOTYZMY O DOBRYCH ZYDACH

  Polubienie

 6. paziem

  Gadał dziad do obrazu.

  Polubienie

 7. paziem

  Ale nie znaczy to, że pięknie nie śpiewa Irina Leonova

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s