Łapaj komucha, Polaku!

Dwóch Żydów z „dobrej zmiany”, M.Morawiecki, B.Wildstein, wciska Polakom jeszcze raz ten sam kit – fakt, że w nieco nowszym opakowaniu.

Bo, kto, jak kto, ale przedstawiciele „financowej nacji” tajniki geszeftu mają w małym palcu. A że nasi krajanie nie zawsze grzeszą politycznym rozumem, to i żydowski kit chętnie kupią i na żydowską wyborczą hucpę także się wybiorą.

Żydowski polityczny kit to nadal dla wielu cymes towar. Towar na tyle dobry, że zwolennik kitu Żydo-PiS może grzmotnąć zwolennika kitu Żydo-PO lub odwrotnie, a cały ten handel od 1980r. odbywa się z błogosławieństwem żydo-katolickiego Kościoła.

Żydowska bezczelność i cynizm M.Morawieckiego idą jeszcze dalej, gdy mówi nam, Polakom, wprost, że jesteśmy w sytuacji bez wyjścia. Wyjście oczywiście istnieje i jest banalnie proste, choć wymaga od nas wielkiego zaangażowania i ogromnej pracy politycznej. Tym wyjściem jest likwidacja żydowskiego reżimu w Polsce, eliminacja żydowskich elit politycznych i powrót do rządów Polaków w Polsce.

 

 

Krótki rys historyczny żydowskiego geszeftu

 1. Układ Polska-NRF (uznanie przez NRF granicy na Odrze i Nysie) z 1970r. zawierał klauzulę o udzieleniu Polsce kredytów w zamian za liberalizację wewnętrznej polityki, czyli umożliwienie działalności antyrządowej żydowskiej opozycji.                                                                                                            Do zaciągnięcia kredytów zmuszała sytuacja gospodarcza PRL. Wchodzący na rynek pracy wyż demograficzny mógł spowodować kilku milionowe bezrobocie – był to efekt żydowskiego sabotażu w Komisji Planowania przy URM.

 

 1. W latach 1970. antyrządowe manifestacje (strajki, głodówki, itp.) żydowskiego KOR uzyskują ochronę i wsparcie żydo-katolickiego Kościoła.

 

 1. W 1980r. powstaje żydowska „Solidarność” błogosławiona przez Kościół.

 

 1. 13.12.1980r. stan wojenny blokuje opanowanie „Solidarności” przez Polaków. W 1988r. JPII żąda od W.Jaruzelskiego delegalizacji „S” jako związku zawodowego w zamian za poparcie Kościoła dla reform „okrągłego stołu”.

 

 1. 25 września 1985 r. Nowy York – „Pakt JaruzelskiRockefeller

 

 1. 1988r. – rząd M.F.Rakowskiego zatwierdza przyjęcie reform, czyli planu Sorosa-Sachsa, znanego pod nazwą Planu Balcerowicza, realizowanego od 1990r., którego jednym z głównych celów była likwidacja majątku narodowego (państwowego i prywatnego) Polaków i przejęcie tegoż majątku przez światowe żydowskie korporacje.

 

Żydzi z PiS i PO sprzedają Polakom kit, że całe zło po 1989r. to spisek komunistów – Łapaj więc komucha, Polaku!

 

Dariusz Kosiur

____________________________________

za: http://www.ekspedyt.org/2017/10/26/wicepremier-morawiecki-potwierdza-polska-jest-kolonia-krajem-posiadanym-przez-kogos-z-zagranicy/

Wicepremier Morawiecki potwierdza: Polska jest kolonią – „krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy”

 

Jesteśmy w sytuacji w pewnym sensie nie do odwrócenia, ponieważ jesteśmy „krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy”

–  powiedział Morawiecki cytując jednego z komentatorów Bloomberga.

Przed nami 20 lat odkręcania błędów z przeszłości.

–  dodał wicepremier.

Wicepremier Morawiecki, gość Bronisława Wildsteina w programie „O co chodzi” TVP INFO, odnosząc się do sytuacji w polskiej gospodarce zwrócił uwagę na „błędny model rozwoju gospodarczego”, który spowodował w okresie transformacji utratę przez Polskę rynków w ciągu 12 m-cy.

Szereg przedsiębiorstw przeszło w sposób grabieżczy w ręce prywatne, które też nie potrafiły wielu firm rozwinąć i one zostawały w stadium upadku w bankructwie, a często też powodowały, że było to zwykłe przejęcie udziału w rynku przez firmy zagraniczne.

Jesteśmy w sytuacji w pewnym sensie nie do odwrócenia, ponieważ jesteśmy „krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy”.

–  powiedział Morawiecki cytując jednego z komentatorów Bloomberga

Przed nami 20 lat odkręcania błędów z przeszłości.

Na pytanie Bronisława Wildsteina skąd się wziął ów błąd wicepremier wskazał dwie przyczyny:

 1. Nieszczęśliwy zbieg okoliczności polegający na dominacji paradygmatu liberalnego w gospodarce. „ Sprzedawajcie wszystko co macie”.
 2. Założony z góry perfidny plan realizowany przez komunistów, którzy stali się pierwszymi kapitalistami wycinającymi wszelką konkurencję.

Wpadliśmy w sidła neoliberalne konsensusu waszyngtońskiego(*), w sidła nomenklatury, postkomuny i różnego rodzaju łobuzów budujących niekorzystny system dla polskiego społeczeństwa.

Nie jesteśmy w stanie zastosować dobrego modelu gospodarczego, ponieważ oddaliśmy kompetencje nadzoru nad handlem w ręce Komisji Europejskiej 1 maja 2004 roku.

Aktualnie mamy własności państwowej jak na lekarstwo, bo wszystko żeśmy prawie sobie sprywatyzowali. (…) Nawet gdybyśmy byli hipotetycznie poza Unią, to nie znaczy żebyśmy mogli w prosty sposób odnieść sukces dlatego, że panują reguły braku możliwości ochrony własnego rynku ze względu na Unię Europejską tym bardziej, ale też na Światową Organizacją Handlu. (…) Gdybyśmy mogli chronić nasz rynek byśmy mieli 8-9% rozwoju, ale nie możemy tego robić w UE.

Komentarz redakcyjny

Wicepremier Morawiecki jest pierwszym politykiem z tzw. mainstreamu, który w dosadny i konkretny sposób wskazał na pierwszą i zasadniczą przyczynę braku normalnych możliwości rozwojowych. Po powołaniu komunistycznego rządu Mazowieckiego w 1989 roku rozpoczęła się grabież polskiego majątku narodowego pod szyldem „przekształceń własnościowych”. Ministrami w ministerstwie „Przekształceń Własnościowych” byli m.in. byli członkowie partii komunistycznej: Waldemar Kuczyński (PZPR), Wiesław Kaczmarek (PZPR). Nad całością czuwał Leszek Balcerowicz (PZPR) oraz liberał Janusz Lewandowski (KLD,UW,PO).

Jakich wątków zabrakło w rozmowie? Mateusz Morawiecki nie poruszył równie ważnych aspektów- braku suwerenności politycznej i monetarnej. Została również przemilczana kwestia wpuszczenia do Polski banksterów (JP Morgan). Wielka szkoda, że prowadzący rozmowę, Bronisław Wildstein pominął te kwestie.

Państwa Europy Środkowo-Wschodniej to kolonie Zachodu. Jest już za późno, aby odzyskały kontrolę

Rządy państw Europy Środkowo-Wschodniej nie mogą zrobić wiele, by ograniczyć wielkie zyski zagranicznych firm – uderzenia podatkowe, takie jak dokonane przez Warszawę i Budapeszt, muszą pozostać ograniczone. Bo kraje te po prostu zagranicznego kapitału potrzebują, mając własne ,,stosunkowo małe gospodarki”.

,,Nie będziemy kolonią”  – mówili wielokrotnie Viktor Orban i Jarosław Kaczyński przy różnego rodzaju okazjach. To wszystko jednak nie zmieni faktycznego statusu kolonii, jaki mają te gospodarki wobec bogatszego Zachodu”Leonid Bershidsky /forsa.pl/

 

22 Komentarze

Filed under Polityka

22 responses to “Łapaj komucha, Polaku!

 1. Morawiecki Ameryki nie odkrył. Próbuje za to sprzedać kłamstwo o rzekomych komuchach rabujących polską gospodarkę w atrakcyjnym opakowaniu krytyki transformacji ustrojowej, w której PiS brał udział.

  Polubienie

  • Technika pieniądz dupa

   Mnie jedno Przemex zastanawia dlaczego im się to pierdo…. o złym PRL do tej pory jeszcze nie znudziło . Przecież oni już prawie 30 lat o tym gdaczą i to przechodzi z ojca na syna ( patrz klan Morawieckich ) .
   Rozumiem to że jeszcze 10 czy 15 lat temu na podobne gadanie Bolka grubaska ( jakaś to była chudzinka w latach 80 ) można się było nabrać ale żeby jeszcze teraz po 30 prawie latach .
   Podsumowanie .
   Skoro jednak w swoich łapach mają wszystko włącznie z mediami i sianem oraz jeżeli goje to kupują i propagują na swoich portalach jak Tadzio to właściwie jest to świetna obrana strategia .
   Identycznie jest z graniem na forex czy bitcoinami . Jeżeli trafisz na dobrą strategię i grasz mądrze masz szansę jeżeli zmieniasz strategię i jesteś głupek już po tobie .

   Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Zresztą zaprzęgli w tą krytykę prawie każdego zaczynając od artystów idąc przez dziennikarzy a kończąc nawet na kołczach czyli tzw trenerach osobistych i to przynosi efekt .
    Przykłady .
    Nie dalej jak kilka tygodni temu w koszernej TV Kultura w jednym z programów o Maklakiewiczu towarzystwo zgodnie orzekło : reżyserzy , aktorzy , dziennikarze i wypowiedziało takie oto słowa .
    Cytat :
    ” Maklakiewicz miał pecha że przyszło mu żyć w okresie PRL . Jego ten PRL męczył i dusił i nie dał mu rozwinąć w pełni skrzydeł „.
    Inny przykład .Znana podróżniczka Beata Pawlikowska na swoim kanale
    ” PRL to był okres gdzie nie było wolności . Nie było nic ani mięsa ani zeszytów ani długopisów tylko ocet „.
    Jedyne mądre rozwiązanie to wziążć to towarzystwo rozebrać z gatków i końskim batem lać po gołej dupie .
    Nie dziwmy się potem że mamy ogłupioną sporą część ludzi włącznie z młodzieżą .

    Polubienie

  • Gdaczą, bo Polacy lubią tego gówna słuchać. Kupują bezkrytycznie wszystko. Nie chcą znać prawdy, wolą sobie smyrać gwoździa i wmawiać, że wszystko jest w porządku. A jutro rzekomo będzie lepiej. Przy czym okresowego narzekania Polaków nie ma nawet brać co pod uwagę, te jęki nie mają znaczenia, bo w konsekwencji nie prowadzą i tak do niczego.

   Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Z tym całym PIS i tym żydem Morawieckim ( podobno przyznał się publicznie ) to jest tak aby po ośmiu latach rządów Ryżego które były całkowicie destrukcyjne pomijając już kanalie z AWS czy SLD już o dziadostwie UD czy KLD nie wspominając wykreować partię PIS na wielkich patriotów którzy gojów przytulą do cycka i zrobią w końcu normalny kraj . Pamiętam dokładnie jak dwa lata temu niestety głupole tak to trzeba napisać dostawali orgazmu na samo słowo Morawiecki bo niby jego plan który przedstawił sprawi że Polska podniesie się z kolan tzw plan Morawieckiego .
    Od tamtego czasu minęło 2 lata i pytam się co z tym planem? . W jakiej jest fazie rozwoju bo mi się coś wydaje że zamiast planu to za dwa lata będzie raczej gówno Morawieckiego a nie jego plan .
    z grubsza rzucili jeszcze 500 stówek na cukierki dla dzieci no i mamy 47% poparcia .
    Szkoda czasu na te pierdzieluchy jakie wygaduje ten Morawiecki . Szkoda także na to dziadostwo nerwów . Lepiej już jakieś gołe baby sobie w internecie pooglądać przynajmniej piękne ciałka można zobaczyć a z oglądania dwóch żydów pierdol…. głupoty w koszernej TV można się tylko wrzodów na dwunastnicy z nerwów nabawić a co za tym idzie potem potężnych wydatków na lekarzy .

    Polubienie

 2. Metro

  D. Kosiur zaczął od wprowadzenia i Edwarda Gierka. Dzisiaj widać wyraźnie, że Gierek, Polak co chciał dobrze, popełnił straszny błąd, choć nie było to jego winą.

  Uprzemysłowienie według modelu zastosowanego przez Gierka to był właśnie błąd. Inny model nie był wówczas dostępny, i to też był błąd, ale popełniony na wyższym szczeblu, na Kremlu.

  Uprzemysłowienie w oparciu o zachodnie technologie uzależniło Polskę od Zachodu, co zostało mistrzowsko wykorzystane przez Synagogę Szatana w następnej dekadzie, w latach 80-tych. Wprowadzono sankcje gospodarcze, jako pretekstu używając stanu wyjątkowego w Polsce. Tymczasem dzisiaj stan wyjątkowy obowiązuje w Stanach Zjednoczonych, we Francji i w wielu innych krajach Zachodu. Czy kogoś, zwłaszcza nowojorczyków, to boli?

  Gdyby w latach 60-tych i 70-tych żył i rządził święty Józef Stalin albo ktoś o jego horyzontach intelektualnych, to pewnie również zaoferowałby uprzemysłowienie Polsce, ale według zupełnie innego modelu. W tym modelu centrum polityczne nadal funkcjonowałoby na Kremlu a gospodarcze – gdzieś w Tatarstanie, a jeśli na zachodzie – to najdalej pod Pragą – ale nadal pod kontrolą Kremla. W takiej sytuacji jakiekolwiek sankcje gospodarcze nowojorczyków byłyby umiarkowanie skuteczne.

  _______________

  Opinia Morawieckiego faktycznie jest interesująca. Tylko że bez większego znaczenia, z wieku powodów. Nawet gdyby on miał możliwości, to realizowałby program swoich, jakąś wersję Judeopolonii.
  Jest to opinia interesująca dlatego że zrywa ona z wiernopoddańczą służbą nowojorczykom, sugerując, że ich warszawskie sługusy mają jakieś inne, autonomiczne interesy.

  Inna rzecz że Morawiecki ma dużo racji, nie ma wielkich możliwości manewru. Jako osoba o innych afiliacjach kulturowych niż Morawiecki czy Wildsztejn, uważam że dzisiaj najlepszą opcją dla Polski jest przyłączenie do Białorusi i realizacja jakiejś, ograniczonej skromnymi możliwościami, reindustrializacji pod światłymi rządami Baćki Łukaszenki.

  To nie jest raj, ale lepszy rydz niż nic. Poniżej motocykl produkowany w Mińskiej Fabryce Motocykli, kopia chińskiego Shineraya czy choojwieczego:

  Polubienie

 3. Żydowski sabotaż polegał na tym, że w poprzedzających lata 1970. kolejnych pięciolatkach Komisja Planowania nie uwzględniła wyżu demograficznego i nie stworzono odpowiedniej ilości miejsc pracy. Miała to być zemsta za odsunięcie w 1956r. Żydów od władzy – bezrobocie w socjalizmie i jednoczesne wciągnięcie bloku socjalistycznego w pułapkę zadłużeniową.
  Tę samą metodę Międzynarodowy Żyd zastosował także wobec Bliskiego Wschodu i Afryki.
  Układ Polska-NRF łącznie z klauzulą o udzieleniu Polsce kredytów podpisała ekipa W.Gomułki. Ekipa E.Gierka była tylko „beneficjentem” tego porozumienia, które w konsekwencji doprowadziło w sierpniu 1980r. do kresu rządy polskich socjalistów i do rozpoczęcia procesu dewastacji Polski.

  Polubienie

  • Metro

   OK. Chodzi o to, że Józef Stalin, albo inna osoba o jego horyzontach intelektualnych, nie pozwoliłaby Polsce, Rumunii, Węgrom, itd na zadłużanie się na Zachodzie, a zwłaszcza na technologiczne uzależnianie się od Zachodu w takiej skali, jak to się stało w latach 70-tych.

   Być może to trzeba było zrobić, robił to sam Kreml, ale na pewno w bardziej scentralizowany sposób.

   Polubienie

 4. Technika pieniądz dupa

  Jest to opinia interesująca dlatego że zrywa ona z wiernopoddańczą służbą nowojorczykom, sugerując, że ich warszawskie sługusy mają jakieś inne, autonomiczne interesy.

  Metro przynajmniej już nie bajaj jak dziecko 5 letnie . Na pewno już zobaczę jak Kalkstein czy jego klakierzy zrywają z wiernopoddańczą polityką wobec swojej metropolii USA . Ten cały Morawiecki gdyby był idiotą i coś tam próbował ze swoimi zwolennikami gdyby takich zebrał w ciągu minuty przez Kalksteina zostałby wrzucony w polityczny niebyt .
  Napisałeś autonomiczne interesy .No to powiedz teraz B i napisz jakie konkretnie te tzw autonomiczne interesy mają koszerni w Polin aby zaryzykować zrobienie czegoś za plecami USA .
  Mam jakieś dziwne wrażenie że ty chcesz takimi tylnymi drzwiami przyprawiać pozytywne cechy koszernym ale zaraz ich potem sprytnie krytykujesz pisząc że ty nie jesteś z ich nacji .
  Kogo jeszcze zainteresowało to co mówił Morawiecki i że może by i dobrze chciał ale biedak nie może .
  Daj sobie spokój .

  Polubienie

 5. paziem

  Dochodzę do wniosku, że zbyt dużo uwagi poświęcamy rozpamiętywaniu przeszłości, a zbyt mało działaniom na rzecz pożądanego kształtu naszej przyszłości.

  Zastanawianie się nad bezpłodnymi dywagacjami M.Morawieckiego niczego nie wnosi.

  Trzeba, jak Morawiecki, posiadać niesamowity tupet żeby będąc wytworem i agentem mafii pookragłostołowych paserów, w których rodzinnym gronie wyrastał, i przez tegoż grona mocodawców zostając zainstalowany jako ” zbawca polskiej gospodarki”- teraz użalać się, że skolonializowano Polskę.

  Proszę wskazać choć jeden przejaw ” nowej strategii gospodarczej” Morawieckiego. No bo chyba prostackiego manewru ograniczenia jawnego rolowania vatu przez bezczelnych, powszechnie tolerowanych oszustów, nie nazwiemy chyba „nową ekonomią”? Poza tym Morawiecki przez 2 lata nie zrobił nic, bo jest ignorantem i jedynie wydmuszką PRową. Sprowadzenie JP Morgan do Polski, to sukces, w sytuacji gdy żydowski kartel bankowy rozgrywa Polskę bezkarnie na swoją korzyść od niemal 50 lat ? Morawiecki jedynie robi za stróża żydowskich lichwiarzy z NY-LONDYN-BAZYLEA. Poza tym niczym na plus nie wyróżnia się w stosunku do swoich poprzednikom. Tzw. program repolonizacji banków zamiast restytucji majątku wraz z odszkodowaniami za utracone korzyści oznacza tak naprawdę dodatkowy bonus, dla tych, którzy nakradli wystarczająco przez 20 lat, a teraz zarobili raz jeszcze. Czy np. pani Kornasiewicz stanęła przed sądem za demolkę polskiej bankowości, albo żulik ekonomiczny Balcerowicz? Czy wszczęto międzynarodową procedurę karno-restytucyjno-egzekucyjną?

  NBP jest nadal poza gestią państwa i jego finansowych potrzeb. Polska jest nadal kolonialną montownią zachodnich technologìi oraz pasem transmisyjnym akumulowanej nadwyżki poza narodowy obszar podatkowy i gospodarczy.

  Pytanie: co robić?
  Odpowiedź:ksztalcić i organizować przyszłe elity państwowe. Przygotowywać scenariusze przyszłej rekonstrukcji polskiej gospodarki. Ewidencjonować zasoby( posiadane i utracone) i dowody paserstwa. Budować kontakty z przyszłymi centrami gospodarki światowej, jakie powoli wyłaniają się z żydowskiej niewoli oraz przeciwstawiac się żydowskim próbom odwrócenia trendu światowego. Przestać uprawiać masochistyczne grzebanie się w
  żydowskiej „omnipotencji” i nie pozwalajac sobie na niedocenianie
  żydowskiej globalnej lichwy, nie wpadać w obezwładniającą pułapkę jej przeceniania.

  Polubienie

 6. Metro

  //Dochodzę do wniosku, że zbyt dużo uwagi poświęcamy rozpamietywaniu przeszłości, a zbyt mało działaniom na rzecz pożądanego kształtu naszej przyszłości. Zastanawianie się nad bezpłodnymi dywagacjami M.Morawieckiego niczego nie wnosi.//

  Ja się zgadzam. Wprost tego tutaj nie napisałem, ale osoby Morawieckiego czy Kaczyńskiego to łobuzy o ograniczonej wiarygodności. Wprost wykazałem fałsz pryncypała Morawieckiego tutaj: http://zygumntbalas.neon24.pl/post/140674,co-sie-dzieje-w-polsce-19-10-2017
  w punkcie //4. Na co wydać niemieckie pieniądze?//

  Jeśli paziem pyta: „po co rozpatrywać gadanie zakłamanego łobuza?” (z czym się zgadzam), to ja się spytam: „po co wrzucać takie brednie?”

  To, co opisał paziem w ostatnim akapicie, baćko Łukaszenka robi od dwóch dekad, ma efekty.

  Polubienie

  • paziem

   Prezydent Łukaszenka jest jednym z 2-3 mężów stanu obecnej Europy. Wydaje mi się jednak, że liczna na Białorusi armia żydowskich i ” nowoeuropejskich” kolaborantów, którzy jak widzę stają się nadmiernie wpływowi, mogą wykoleić Białoruś. Oczywiście wszystko zależeć będzie od układu sił po wyborach prezydenckich w Rosji, ale dla narodowo- patriotycznej Rosji w przypadku dalszego rozmiękczania systemu na Bialorusi nie ma innej drogi niż szybka ” reintegracja” tego kraju z Rosją. Być może byłaby to okazja do konfederacyjnych inicjatyw słowiańskich pozostałych krajów środkowej Europy?!

   Polubienie

  • Metro

   Oczywiście Białoruś i baćko Łukaszenka są celem ataków. Wiele wyjaśnia ta mapa, /obecność żydów w Europie środkowej/, z 1881 roku:

   Osiągnięcia Baćki są tym bardziej godne uwagi i szacunku, jeśli weźmie się pod uwagę otoczenie, w którym musi działać, a o tym otoczeniu mówi trochę ta mapka. Mówiąc wprost – to takie samo otoczenie jak Polska.

   Polubienie

 7. jakipodpis

  @ RZECZPOSPOLITAPOLSKA 29 października 2017 · 13:49: Nie rozumiem tejże publikacji. W związku z czym upraszam o wykładnię tejże.

  Polubienie

 8. grzanek

  No i co Ordel, pytasz czy nie pytasz?

  Polubienie

 9. jurek

  Zwracam się z uprzejmą prośbą do Was , abście wzorem TVemisja , uprościli możliwość płatności na Wasze konto , bo po tym jak im wpłaciłem czuję się że Wam nie zależy na pieniądzach , których pewnie macie pod dostatkiem i ….. czekam że coś się zmieni . Płacę z zagranicy , jestem Waszym stałym czytelnikiem … i nie tylko . Proszę , zróbcie coś z tym .

  Polubienie

 10. Krystyna

  Taka mala sugestia do p.Pawla i p.Dariusza , skontaktujcie sie z p.Janem Zbigniewem hrabia Potockim, czlowiek ten jest wielkim patriota ,wylozyl kilkadziesiat mln dolcow zakladajac sprawy o odszkodowanie za zrujnowana Warszawe i o odzyskanie polskiego zlota.Posiada on dokumenty na to, ze konstytucja Kwasniewskiego jest niewazna i praktycznie tzw III RP nie jest zadnym panstwem, twierdzi, ze mozna tych ludzi odsunac od wladzy. Mowi o tym ,ze to zydzi zadza Polska.
  Twierdzi ,ze mozemy wrocic do konstytucji z 1935 r i wg prawa miedzynarodowego byc traktowani jak powazne panstwo.
  Warto z taka osoba porozmawiac i moze wspolnie cos madrego dla ratowania Polski wykombinowac.Twierdzi, ze jest on legalnym prezydentem Polski, ma na to dokumenty. Jest to czlowiek skromny i z tego co mowi wyglada, ze chce Polske ratowac. Nawet Putin go przyjal.
  Mowi, ze Polska powinna oprzec sie na wspolpracy z Rosja.

  Polubienie

 11. jurek

  Nie kontaktujmy się ze sobą , bo jeszcze możemy coś zrobić żłego banksterom i im będzie żle , albo jeszcze gorzej .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.