Rosja na progu rewolucji narodowej? – przykład i przestroga dla Polski.

Globalny kartel sił lichwy i totalitaryzacji suwerennych państw dociera wszędzie – taka jest jego natura i cel.

Działania globalnego kartelu są metodyczne i układają się w logiczny i konsekwentny ciąg.

Złamać suwerenność państw. Zniszczyć państwa narodowe. Przekupić i zwasalizować elity władzy politycznej,  administracji, sądownictwa. Oderwać od realnej podstawy i rozregulować system finansowo-bankowy.  Wykluczyć niezależność gospodarczą. Obezwładnić samorządność społeczną i gospodarczą. Sfalsyfikować  informację i edukację. Spłaszczyć i zwulgaryzować kulturę. Obezwładnić narodowe formacje obrony i porządku publicznego. Zakłócić naturalne, funkcjonalne i historycznie ukształtowane struktury życia społecznego. Podważyć i zrelatywizować narodowe, rdzenne i tradycyjne  systemy wartości. Przerazić, zastraszyć i zanarchizować ludność cywilną.

W rezultacie wprowadzić globalny faszyzm i zapewnić nieskrępowaną władzę psychopatycznych elit – uzurpujących sobie status wybraństwa i niemal boską pozycję na ziemi.

Strategia globalnego, antyludzkiego  kartelu jest jasna i coraz powszechniej znana. Dlatego taktyka kartelu jest elastyczna, aczkolwiek  także coraz czytelniejsza i coraz powszechniej uświadamiana. W państwach tzw. ” zachodu” jest to taktyka konsumpcjonizmu i łagodnej faszyzacji życia.  W dawnych koloniach „zachodu” jest to brutalna taktyka eksploatacji i odkrytego lub cichego ludobójstwa. Wobec tzw” wschodu”  stosowany jest wariant mieszany, a oprócz tego nie wyklucza się wariantu militarnego, albo poprzez rozbudzenie wewnętrznego chaosu rewolucyjnego, albo wprost wojny w wymiarze regionalnym lub światowym.

Państwa i narody „zachodu” wydają się być pogodzone ze swoim losem i niezdolne do skutecznego protestu i zmian swojej schyłkowej egzystencji pogodzonej z miękkim faszyzmem. Państwa postkolonialne są całkowicie zmarginalizowane i mogą być jedynie narzędziem światowego kartelu do dyscyplinowania i osiągania celów wobec krajów „zachodu” i ” wschodu”.

Jedynym przeciwnikiem zbrodniczego kartelu globalnego są państwa i narody „wschodu” –  czyli państwa słowiańskie na czele z Rosją i Chiny.

W związku z tym, że technologia, zasoby naturalne i przestrzeń są czynnikami znaczne ważniejszymi niż liczba ludności, to  właśnie Rosja i kraje słowiańskie są głównym przeciwnikiem globalnego kartelu ludobójców.

Walka o suwerenność krajów słowiańskich, w przypadku Rosji o jej zachowanie, a w przypadku pozostałych krajów słowiańskich o jej odzyskanie – jest walką o nasze słowiańskie, a więc i nasze polskie, być albo nie być.

Ruchy suwerenistyczne w krajach ” wschodu” muszą o sobie nie tylko usłyszeć, ale także zacząć ze sobą się kontaktować i współpracować oraz koordynować swoją działalność.

PZ

Dodatek Rosyjski:

Nieustannie Trwające Posiedzenie Narodowo -Patriotycznych Sił Rosji

Постоянно-Действующее Совещание Национально-Патриотических Сил России (ПДС НПСР) – http://pdsnpsr.ru/

 

Dodatek Polski:

 1. Filary państwowości naszej – Józef Kamycki – http://docplayer.pl/27088250-Filary-panstwowosci-naszej.html
 2. https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/07/03/kluczowe-slowo-suwerennosc/

 

P.S. 

Ostatnio na łamach portalu http://www.neon24.pl,  za przyczyną publikacji  ( http://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/140788,potencjal-produkcyjny-rosji), rozgorzała dyskusja, której część uczestników podważała rangę naukową autorów raportu o stanie gospodarki Rosji( raport niżej- PZ) . W swoim zapale polemicznym niektórzy, zdawałoby się trzeźwo myślący blogerzy ( Fischer, Paulus Aquaris), starali się zakląć rzeczywistość i insynuować miałkość intelektualną autorów raportu.  To olbrzymi błąd i niedopuszczalna praktyka polemiki. Dlatego prześledziłem nieco sylwetki i dorobek autorów raportu, a także poprosiłem o opinie ze strony rosyjskich przyjaciół. Uzyskałem odpowiedź, że : „choć można spierać się nad proponowanymi drogami naprawy, to dane podane w raporcie odzwierciedlają dobrze obecny stan gospodarki Rosji”

Z powyższego wyciągam raz jeszcze wniosek, że wiedza o rzeczywistości politycznej i społeczno-gospodarczej Rosji jest w Polsce niedostateczna i sfalsyfikowana zarówno przez wrogów Rosji, jak i ” bezkrytycznych apologetów”. Wyjściem z tego stanu są kontakty bezpośrednie i uczciwa, rzetelna publicystyka, wolna od namiętności i nic nie wnoszących awantur.

Dlatego, jako załącznik publikuję poniżej:

 

http://rusrand.ru/

http://rusrand.ru/about/

 

Click to access 170711050006_10.06.17%20Doklad.%20Programma%20pervoocherednyih%20mer.%20Versiya%20dlya%20obsujdeniya.pdf

 

  ” EAC MODERNIZACJA” Autonomiczna Niekomercyjna Organizacja

Ekspercko-Analityczne  Centrum ds. Modernizacji i Rowoju Technologicznego  Gospodarki

Автономная некоммерческая организация
Экспертно-аналитический центр
по модернизации и технологическому развитию экономики
ЭАЦ «Модернизация»

http://www.modern-rf.ru/new/new_7.html

 

http://dynacon.ru/content/articles/1167/

http://nextrus.ru/interes/208-interesno-0022.html

 

http://www.inesnet.ru/rus_author/bocharov-m/

 

http://a-komitet.ru/ekspertnoe_mnenie/10005913/page/1/http://taxpravo.ru/analitika/statya-136206-mihail_abramov_dohodyi_byudjeta_mojno_udvoit_bez_povyisheniya_strahovyih_vyiplat

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

51 Komentarzy

Filed under Polityka

51 responses to “Rosja na progu rewolucji narodowej? – przykład i przestroga dla Polski.

 1. jakipodpis

  @ paziem oto linki węzła gordyjskiego, o którego wsparcie w rozwiązaniu rzeczonego będę wdzięczny https://youtu.be/7O4vUi9z3jY https://youtu.be/oqma7GXwELY https://youtu.be/4f3078MIBJY https://youtu.be/e_6sVfs-Qgc https://youtu.be/15i-XDjqeLI

  Polubienie

  • paziem

   Powiem panu w skrócie tak: bardzo nie lubię jak Żydów szukają i wskazują sami żydowscy prowokatorzy i agenci ( jak Żirinowski i chyba też ten młody „radykał” z filmiku na you tube, albo jak to robi Sołowiow w stacji Rossija1). W.Putinowi w spodnie nie zaglądałem, ale zawsze mnie ciekawi powód nienawiści do niego korzennych Żydów ?! Póki co prezydent ogrywał ich skutecznie, aczkolwiek wielu mylnie postrzega ( a w Polsce, to prawdziwa choroba), że jest on władcą absolutnym, wszystko kontrolującym i mogącym. To kim jest naprawdę w ciągu najbliższych kilku miesięcy się okaże, a że będąc narodowcem rosyjskim musi wreszcie zrobić z żydostwem generalny porządek nie tylko na szczytach władzy, ale i w guberniach, to pewnik. Dalej się nie da.
   Kończąc sparafrazuję R.Dmowskiego: Żydów nie można nie doceniać, gdyż są bardzo wpływowi, ale przeceniać ich siłę i wszechmocność byłoby niewybaczalnym błędem i ich zwycięstwem.

   Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Panie Pawle .Tu się pan zdziwi .Wie pan gdzie jest największa kopalnia Bitcoina która pracuje na maxa że aż uszy bolą i najwięcej bitcoina wydobywa .Panie Pawle w Islandii która niby taka ma być antykoszerna . Dostałem zdjęcia tej kopalni od kolegi który zrobił te fotki .
    Polacy inwestują potężne pieniądze w kopalnie .
    Będzie potężny zarobek .
    Co do Dmowskiego .Co roku idąc obok kościółka widzę plakat zapraszający na mszę z okazji rocznicy śmierci Dmowskiego .
    W tym kraju wiele rzeczy nie można zrozumieć bez dobrej wódeczki .Wszystko pokręcone jak makaron filmy lubella a żona Bolka to chyba była w innych makaronach .

    Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Nadmieniam tutaj że prezydent Rosji zgodził się na to aby Rosja miała swoja kryptowalutę i przygotowywała się do budowy infrastruktury dla kryptowalut co oznacza ze będzie możliwość w Rosji zapłacenia za kawę czy można będzie opłacać rachunki rosyjską kryptowalutą i bitcoinami .
    W Polin mamy też już rodzime kryptowaluty i to chyba kilka .

    Polubienie

   • paziem

    Panie TPD, co ja mogę odpowiedzieć…chyba to stare porzekadło, że głupota nie zna granic, ale nie tylko w tym sensie , że jest nieograniczona, ale że występuje pod każdą szerokością i długością geograficzną :))) Jakoś sobie nie przypominam, żeby Rothschildy jechały do Klondike, natomiast wiem gdzie ostatecznie lądowało złoto otumanionych przygłupów.

    Polubienie

   • Metro

    Z tą rosyjską kryptowalutą to nie wiadomo jak to interpretować. Oni rzeczywiście mają wprowadzić elektroniczny pieniądz podobny do tego Bitcoina. Tylko że ten pieniądz nie będzie emitowany przez CIA&Mossad&MI-6 – jak Bitcoin, ale (chyba) przez bank centralny.

    Pierwsza interpretacja to uznanie rządowego programu emisji kryptowaluty za zwycięstwo CIA&Mossad&MI-6. Ten „pieniądz” będzie umożliwiał „mikrozarządzanie” populacją, to „Rok 1984” i „Nowy wspaniały świat” na sterydach. New World Order dokładnie jak prognozował Jan Ewangelista w Apokalipsie.

    Druga, alternatywna interpretacja to uznanie tego programu za mistrzowski chwyt dżudżitsu – wykorzystanie siły wroga w samoobronie. Być może musi nadejść czas kryptowalut, ale dlaczego mają je emitować CIA&Mossad&MI-6? Taki pieniądz powinien być emitowany nawet nie przez żydowski kartel bankowy, a przez bank centralny. Jest to krok w kierunku przywrócenia państwowego monopolu na emisję rubla.

    Na dzień dzisiejszy tak widzę dwie skrajne interpretacje. Za mało mam informacji aby coś więcej powiedzieć, zresztą inicjatywa jest w stadium narodzin. A może prawda jest „po środku” albo gdzieś pomiędzy tymi wariantami? A może są inne skrajne warianty? W każdym razie informacja o nowej rosyjskiej kryptowalucie nie poddaje się jednoznacznej ocenie.

    Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Powiem szczerze szczypior nie wiem jak to wygląda dokładnie u Putina ale była taka informacja na wszystkich stronach poświęconych kryptowalutom i w Polsce wśród fanów kryptowalut wzbudziła szał radości .
    Po drugie widziałem już całą masę Polaków którzy kupują koszulki z napisem bitcoin naprawdę takiego entuzjazmu w oczach tych ludzi jeszcze nie widziano .
    Z tego co wiem Polacy zainwestowali już mam na myśli graczy internetowych około 3 mln USD a nawet słyszałem że nawet 4 w tą jedną kopalnię na Islandii .
    Nowa waluta Dascoin .Jeżeli ktoś ja kupił w styczniu płacąc na 1000 USD na dzień dzisiejszy jest 1500 USD na czystym zysku .
    Proszę mnie żle nie zrozumieć .Nie reklamuje tu kryptowalut . Nikogo do niczego nie namawiam .Piszę tylko jakie są na dzień dzisiejszy czyli na 3 listopad fakty .

    Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Dodam że nie życzę tym fanom bitcoina żle bo nikomu żle nie życzę .Niech sobie zarobią .Wiem że wielu groszem nie śmierdzi i pobrało pożyczki w bankach czy to w lichwie aby inwestować w tą islandzką kopalnie także niech sobie chłopaki zarobią .
    Oto jednak chłodna opinia jednego z najlepszych ekspertów od giełdy :

    „W naszym świecie wszystko ma początek i koniec, nawet największe firmy upadają. Kryptowaluty są bardzo krótko na rynku i mogą jeszcze błyszczeć przez 100 lat albo za kilka lat pozostanie po nich tylko wspomnienie, choć na razie na to się nie zapowiada. Jakby Bitcoin spadł do kilku dolarów to inna kryptowaluta przejmie jego miejsce, umarł król niech żyje król. Tak to wygląda, nie ma sentymentów. Nie można się za bardzo przywiązywać do jednego.”

    PÓKI CO BITCOIN DOSZEDŁ DO CENY 7000 USD ZA BITCOINA .OJ BĘDĄ SPADKI BO MUSZĄ BYĆ PO TEJ PIĄTEJ FALI .

    Polubienie

   • paziem

    TPD, widzę, że masz duszę inwestora więc mam dla ciebie inną propozycję. WPS PRODUCTION z okazji 100 rcznicy odzyskania niepodleglosci dostało propozycję wspólprodukcji i realizacji filmu poświęconego polskiemu wysiłkowi politycznemu i wojskowemu, ktory się do tego przyczynił. Ogłosimy na dniach akcję zbiórki pieniędzy na ten cel. Po roku zamierzamy wypłacać dywidendy od wkładu gdzieś na poziomie 10-15 %. Nie jest to fortuna, ale nie dołożysz do interesu. Wchodzisz w temat?

    Polubienie

   • jakipodpis

    @paziem dziękuję za wsparcie w kwestii węzła „ale przeceniać ich siłę i wszechmocność byłoby niewybaczalnym błędem i ich zwycięstwem.” i zdaje się, że tkwimy w tym błędzie.

    Polubienie

   • Metro

    Nie mówimy tutaj o żadnych walutach czy kryptowalutach, cokolwiek ten termin ma znaczyć. Nikt tym Bitcoinem za nic nie płaci i nikt nie trzyma tego Bitcoina w celu płacenia nim za cokolwiek w przyszłości.

    Ludzie kupują tego Bitcoina czy cokolwiek po to, aby zarobić na wzroście kursu tego chujwieczego (bo nie jest to żadna waluta). Domyślam się, ze sposobu, w jaki to jest realizowane, że robi to rasa znana ze spekulacji papierami (bez)wartościowymi, starymi szmatami czy czymkolwiek.

    Nie życzę fanom Bitcoina czy Dascoina źle bo mam ich w doopie. Ci ludzie angażują się w degenerującą moralnie działalność i na pewno nie zasługują na szacunek, raczej na pogardę. Jak pamiętam, to Święty Prorok Mahomet uznawał spekulację za zakazaną, to hazard, zakład z Bogiem, haraam.

    Bitcoin, Dascoin czy chujwieco to kolejny przejaw tryumfu żydowskiego ducha handlowego. Były stare szmaty, używane samochody, papiery (bez)wartościowe, a teraz cyfrowe NIC. Judejska degeneracja.

    Polubienie

   • Metro

    Zapomniałem zdjęcia. Niemcy próbowali nauczyć to towarzystwo uczciwej pracy i szacunku do uczciwej pracy. To się niestety nie udało, co nie znaczy że nie należy próbować.

    Praca a nie spekulacja, PRACA! (UCZCIWA) PRACA CZYNI WOLNYM!

    Polubienie

   • Żyrinowski ma często głupie pomysły ale to antysyjonista.

    Polubienie

 2. julius

  Rada Federacji poparła projekt ustawy, która przewiduje wprowadzenie szereg ograniczeń współpracy Federacji Rosyjskiej i Stanów Zjednoczonych w zakresie eksportu tytanu i techniki kosmicznej.
  https://cont.ws/@sam8807/750992

  Polubienie

 3. Metro

  To co robi paziem to bardzo dojrzała postawa. To nie jest łatwe. Łatwiej oczywiście piać nad dobrym Putinem i Rosją co walczy ze zgniłym Zachodem. Tylko że to nie jest prawda.

  To, co się dzieje w Rosji, to „plan Balcerowicza” rozłożony na dekady. Niedostrzeganie tego, nawet ze szlachetnych pobudek, to zwykła głupota. Tak jak mówił generał Konstantin Siwkow, bez kolejnej „Wielkiej czystki” się nie obędzie.

  W filmie „Matrix” Morfeusz powiedział: „nie mówiłem, że to będzie łatwe, powiedziałem tylko że to będzie prawda”.

  Polubienie

 4. julius

  Putin odwołuje się do Tory?(dlaczego do niej)

  W Torze jest napisane, że porzucenie terytorium jest wielkim grzechem
  Prezydent Rosji Władimir Putin odpowiedział na pytanie o znaczeniu terytoriów we współczesnym świecie podczas spotkania w Valdai International Discussion Club. – To nie przypadek, że Tora mówi, że jest to duży grzech zrezygnować z terytorium. I terytoria i bogactwa, które są w ziemi, ludzie – to wszystko pozostaje najważniejszymi czynnikami.

  Komentarz redakcj „APN Północno-Zachodni”: Oznacza to, że przyłączając Krym, Putin odpokutował za transfer obszarów przygranicznych do Azerbejdżanu, Chin i Norwegii?
  http://www.apn-spb.ru/opinions/article27055.htm

  Polubienie

 5. paziem

  Все на Русский Марш!
  4 ноября 2017 года в Москве в 13.00 у м. Октябрьское Поле состоится собор участников традиционного шествия Русский Марш.

  Приглашаем общественные организации и всех граждан к тому, чтобы выразирь своё отношение к социально-экономическому курсу правительства, поддержать политзаключенных и отметить день Русского Единства.

  Ты за русских – русские за тебя!

  Шествие проводится коалицией Русский Национальный Фронт.

  za: http://pdsnpsr.ru/events/2

  Polubienie

 6. paziem

  Список народных лидеров (по состоянию на 30.10.2017.):

  Алкснис Виктор Имантович, Барабаш Кирилл Владимирович, Боглаев Владимир Николаевич, Болдырев Юрий Юрьевич, Гундаров Игорь Алексеевич, Грудинин Павел Николаевич, Екишев Юрий Анатольевич, Ермакова Ирина Владимировна, Ивашов Леонид Григорьевич, Квачков Владимир Васильевич, Коломейцев Николай Васильевич, Кудрявый Виктор Васильевич, Парфёнов Валерий Николаевич, Рохлина Елена Львовна, Савельев Андрей Николаевич, Сивков Константин Валентинович, Симчера Василий Михайлович, Смолин Олег Николаевич, Соболев Виктор Иванович, Соколов Александр Александрович, Стрелков Игорь Иванович, Филин Владимир Иванович.

  za:http://pdsnpsr.ru/news/novosti-pds-npsr/rossii-narodnuyu-vlast-deklaraciya-sezda-nacionalno-patrioticheskikh-sil-28-10-2017_30102017

  Polubienie

 7. paziem

  Список народных лидеров регионов России (по состоянию на 30.10.2017):

  Кленьшин Анатолий Григорьевич – Московская обл., Евдокимов Михаил Александрович Московская обл., Рыбкина Ирина Борисовна – Тверская обл., Милюкова Ольга Николаевна Вологодская обл., Рузанов Александр Иванович Нижегородская обл., Фроленков Александр Александрович – Пензенская обл., Трибунский Андрей Александрович – Пермская обл., Сысуев Юрий Анатольевич – Самарская обл., Гугучкин Григорий Владимирович – Саратовская обл., Щеглов Михаил Юрьевич – Татарстан, Попов Сергей Иванович – Ставропольский край, Кудряшова Любовь Александровна – Курганская обл., Мельниченко Василий Александрович – Свердловская обл., Каратаев Владимир Иванович – Адыгея, Карнаухов Алексей Валерьевич – Бурятия; Иванов Алексей – Омская обл., Никифоров Александр Александрович – Приморский край, Иванников Иван Андреевич – Южный округ, Андреев Сергей Юрьевич – Санкт-Петербург, Суханов Андрей Иванович – Санкт-Петербуг, Иванов Степан Александрович – Санкт-Петербург.

  za: http://pdsnpsr.ru/news/novosti-pds-npsr/rossii-narodnuyu-vlast-deklaraciya-sezda-nacionalno-patrioticheskikh-sil-28-10-2017_30102017

  Polubienie

 8. paziem

  Przytoczę tu fragmenty mojej dyskusji z niejakim(ą) ikulalibal z neonu24.pl

  @ikulalibal 22:50:33
  W związku z tym, że „policja myśli ” na neon24.pl zablokowała mnie na na tym portalu więc odpowiadam via Dariusz Kosiur:

  Panie ikulalibal ,

  doceniam Pana(i, – ?) dobre intencje, ale nie mogą być one w sprzeczności z rzetelnością i prawdą. To, że Sułakszyn umieścił raport na swojej stronie, to nie ( na neonie niechcący nie zostało zmieszczone to słowo „nie”)znaczy, że on jest jego autorem. Bezkrytyczna apologetyka niczemu nie służy, a tym bardziej nie jest w stanie zatrzymać realnych procesów społeczno-politycznych. Czym jest Echo Moskwy, to dobrze wiemy, tak jak do kogo należy Gazeta Wyborcza, ale powstrzymałbym się z nieco uproszczonym wnioskowaniem, że kto np. posługuje się domeną gazeta.pl, to jest poddanym Michnika. Jeśli pan(i) kwestionuje rzetelność raportu o stanie gospodarki Rosji, to proszę to wykazać, ale bez prostackich napaści na autorów, bo tak wskazuje ” pionierska czujność” a rebours.
  Jeśli jest pan (i) prawdziwym przyjacielem Rosji i Rosjan, to proszę to dobrze pojmować, gdyż bezkrytycyzm i życie w błogostanie i w oderwaniu od realiów jest w rzeczywistości działaniem na rzecz wrogów Rosji, Rosjan, a w konsekwencji też Polski i Polaków .

  Pozdrawiam

  Paweł Ziemiński
  ( stanislav)
  Rzeczpospolita 03.11.2017 11:33:37

  @Rzeczpospolita 11:33:37
  Panie Ziemiński
  proszę nie udawać że nie rozumie pan spraw tak oczywistych że aż boli.
  „Ale ponieważ” nie mam pewności co do tego czy pan to rozumie czy nie rozumie,wyjaśniam swoją pozycję.Posłużę się w tym celu przykładami z historii.
  Za kilka dni minie rocznica pewnego znamiennego wydarzenia.Otóż 17 stycznia 1907 r deputowany Dumy Fiodor Rodiczew wykonał obraźliwy gest w kierunku premiera Stołypina.Gest ów miał związek z tak zwanym „stołypińskim krawatem” (mam nadzieję że rozumie pan o co chodzi)
  Wybuchł skandal,zwolennicy reform (a zatem Stołypina) chcieli obić morde Rodiczewowi a Stołypin wyzwał oszczerce na pojedynek.Pojedynek jednak się nie odbył gdyż Rodiczew przeraził się tak bardzo że nie bacząc na wstyd i licznych świadków dosłownie tarzał się u nóg Stołypina błagając o przebaczenie.
  Kiedy wreszcie w lutym 1917 r wydarzyło się to o czym marzył Rodiczew czyli rewolucja ,szybko okazało się że (jak można było przewidzieć) sprawy wymknęły się spod kontroli skutkiem czego Rodiczew udał się na emigracje.Gdzie szczęsliwie dla świata zdechł z głodu dowodząc tym samym że bóg istnieje. ( Сильно нуждался, получал пособие Красного Креста и материальную помощь от друзей. ) https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%B2,_%D0%A4%D1%91%D0%B4%D0%BE%D1%80_%D0%98%D0%B7%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87
  Podsumowując:
  czy Rodiczew tak absolutnie nie maił racji zarzucając premierowi Stołypinowi brutalne metody? oczywiście że miał, chociaż o tym co to naprawdę znaczy „brutalne” rosjanie przekonali się dopiero w 1932 r kiedy stołypińską reformę rolną dokończy Stalin ale już w zupełnie innych warunkach i przy użyciu metod niestety adekwatnych do epoki i okoliczności.
  Osobnicy tacy jak Rodiczew i ci pańscy analitycy skupieni są wyłącznie na zwalczaniu władzy sami zaś nie mając żadnego pozytywnego programu a o środkach jego realizacji już nawet nie wspominam.Mimo to uruchamiają łańcuch wydarzeń których nie mogą kontrolować i które ostatecznie ich zniszczy.I było by pół biedy gdyby szło o nich samych ale przecież ofiarą ich bezmyślnych politycznych działań padają niewinni ludzie.I to padają obficie.Przypominam że wojna domowa w Rosji (1917-1924) pochłonęła 7 milionów istnień.

  Moja odpowiedź:
  ( z koniczności na WPS, gdyż „policja myśli” na neon24.pl zablokowała mnie parę miesięcy temu -PZ):

  Panie(i) ikulalibal,

  Zabawne jest w pana(i) wypowiedzi to, że w swej odpowiedzi na mój komentarz, posługuje się pan(i) takimi samymi argumentami, jak krytykowany przez pana( i) Sułakszyn ?!

  Jest podobieństwo sytuacji Rosji z 1917 r. i tej z 2017, ale nie ma pełnej analogii. Dlatego cytowanie Stołypina jest cokolwiek ahistoryczne i intelektualnie i politycznie nie do końca słuszne.
  Zadziwia mnie pana(i) unikanie odpowiedzi, czy przytaczany raport o stanie gospodarki Rosji jest słuszny, czy nie? Póki pan(i) nie wypowie się merytorycznie w tej kwestii, to nasza dalsza dyskusja nie ma sensu, gdyż ja o chlebie, a pan(i) o niebie. Nie wszystko da się załatwić hasełkami i „pionierską żarliwością”.

  Polubienie

  • Metro

   /ikulalibal/ to płeć, biologiczna i społeczna, chłopczyk. To osoba o bardzo szerokiej wiedzy i horyzontach, co zresztą często manifestuje.
   Sama ksywa znaczy /i-kulali-bal/ co chyba w jakimś śląskim dialekcie znaczy „i-kopali-piłkie” czy jakoś-tak.

   Polubienie

   • paziem

    Wdzięczny jestem Metro, że umożliwia mi podtrzymanie tego dyskursu choć „ikulalibal” ( nawiąże do tej ksywki jeśli ona ma z ta osoba związek ) zakiwał się na śmierć i chyba nie wie w pasji polemicznej i w atmosferze emocji, co ja napisałem.
    Zaczął wymachiwać przede mną jakimiś oczywistościami, że rewolucja, to w dużej mierze technologia. Ale jedynie w dużej mierze, bo musi istnieć to, co Lenin nazywał ” sytuacją rewolucyjną”. To po pierwsze. Po drugie rewolucję można wywołać jeśli jest po co. A po co wywoływać rewolucję w „czarnej” Afryce, albo w Kurdystanie, jeśli tam wystarczy przekupić jakiś klan lub jednego psychopatę ?!
    Co innego w kraju takim jak Libia, Iran nie mówiąc o Rosji- tam nie tylko warto wywołać rewolucję, ale niezbędna jest ku temu sytuacja rewolucyjna.
    Pytanie tylko, czy z taką sytuacją mamy do czynienia obecnie w Rosji i komu ta rewolucja miałaby służyć? Ona może być narzędziem strategii chaosu w rękach globalnego kartelu lichwy, ale może być to także rewolucja narodowa, czego globalny kartel boi się jak ognia, choć może nawet i w takim wypadku przekierować tę rewolucję narodową w chaos.
    Raport o stanie gospodarki, jaki stał się przedmiotem ataku na neon24.pl, a zarazem powodem mojej niezamierzonej dyskusji z „ikulalibal” jest przecież niczym innym jak pewną diagnozą realnych podstaw ” sytuacji rewolucyjnej” i z jednej strony przestroga, a z drugiej strony wskazaniem koniecznych obszarów i kierunków naprawy. Czy są tam podane metody dojścia do stanu korzystnego dla Rosji ( a więc i dla niemałej części świata, a wobec militarnego straszaka Rosji wobec globalnego kartelu ludobójców. – tak naprawdę dla całego świata) , o tym nie jestem przekonany do końca, za mało znam póki co program tej grupy i innych rosyjskich grup narodowo-patriotycznych.
    ‚Ikulalibal” chciałby ze mnie nie wiem czemu zrobić zwolennika Sułakszyna. Źle trafił, gdyż dopiero od niedawna zapoznałem się nieco z jego poglądami, ale niezależnie od tego zapoznałem się także z jego wystąpieniami publicznymi. Na tej podstawie twierdzę, że nie jest on człowiekiem odpowiedniej energii, ani charyzmy i powagi politycznej, aby mógł spełniać rolę kandydata na prezydenta ( nie mówiąc już o ewentualnej funkcji prezydenta tak wielkiego kraju jak Rosja). Blog Sułakszyna natomiast pełni rolę ciekawego i pożytecznego miejsca do zapoznania się z wieloma aspektami współczesnej Rosji.
    „Ikulalibal” wyciągnął, jak asa z kieszeni, postać Siergieja E. Kurginiana, jako intelektualny, programowy i polityczny biegun…ale pytam kogo, bo nie za bardzo zrozumiałem? No chyba, że Ikulalibal uważa, że Kurginian zbawi Rosję ?!

    Dla ciekawych załączam:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Sergey_Kurginyan

    http://www.kurginyan.ru/about.shtml

    https://my.mail.ru/mail/liv_olga/video/737

    Polubienie

   • Metro

    Czytałem tą dyskusję. Nikt nie jest doskonały, nawet ikulalibal, więc mógł popełnić błąd. Choć – jeśli widzę błąd – to jedynie w formie przekazu a nie w jego treści.

    Chyba wszyscy rozumiemy o co chodzi. Ikulalibal – jak zwykle – popisał się wiedzą i wykazał koszerne związki autorów raportu. Czy to całkowicie dyskwalifikuje raport? Można argumentować że przecież jest prawdziwy!

    Tylko że jeśli Adam Michnik, Jarosław Kaczyński czy Andriej Sacharow mówią nam, że teraz świeci słońce, a faktycznie sprawdzamy i okazuje się świecić, to oni nie mówią nam tego żeby nas poinformować, tylko aby nas oszukać. Być może dopiero za 5 minut czy za godzinę, ale ujawnili kawałek Prawdy tylko w celu uśpienia naszej czujności i zdobycia wiarygodności.

    Tak rozumiem ostrzeżenie ikulalibala.

    Polubienie

   • paziem

    Mnie formalna część komentarza ikulalibala nie przeszkadza ( chociaż zapalczywość pionierska tam dominuje) , ale właśnie mam poważne zastrzeżenia do meritum.

    Odrzucam całkowicie taki punkt widzenia, że : ” jeśli Żyd mówi lub pisze prawdę, to jest to na pewno kłamstwo”

    Nie rozstrzygam w tym miejscu w jakim celu ów Żyd mówi prawdę, bo to nieco inna sprawa i dyskusja.

    Ów ikulalibal, chce zaprzeczyć rzeczywistości, tylko dlatego, że o tym mówi Żyd ?

    Co z tego, że z relacji z sali obrad ” Sejmu Nieustającego( tak moglibyśmy nazwać go po polsku) Narodowo-Patriotycznych Sił Rosji – łatwo zauważyć, że na sali jest kilku Żydów ( a co , w otoczeniu W.Putina ich nie ma ?) ważne, kto nadaje ton, kto decyduje i co jest celem działania.

    Nie wdając się w dalszą dyskusję
    zapodam do przemyślenia:

    Polubienie

 9. Nie wysłuchałem jeszcze całości pierwszego filmu, ale bardzo pozytywnie oceniam wystąpienie Юрия Юрьевича Болдырева, Константинa Сивковa, Леонидa Ивашовa.

  Polubienie

 10. jakipodpis

  @ Komentatorzy pamiętacie kradzież napisu nad bramą i kto za tym stał?

  Polubienie

 11. paziem

  Ruskij Marsz 2017 ( Moskwa)

  Polubienie

 12. paziem

  Ocena ruchów nacjonalistycznych w Rosji wymaga ostrożności i dogłębnej analizy programów , celów oraz pochodzenia środowisk głoszących owe programy. Rosja w odróżnieniu od Polski jest państwem wielonarodowościowym, któremu naród rosyjski nadaje główny kierunek, ale koncepcja państwa integralnie narodowego jest sprzeczna i szkodliwa dla mocarstwowej ( a więc jedynej gwarantującej realny opór wobec globalnego kartelu ludobójców). Tym niemniej będziemy przybliżać i analizować poglądy i programy środowisk składających się na rosyjski ruch narodowy.

  Na początek ruch ” Naród i Wolność” ( „Nacja i Svoboda „)

  http://komitetns.org/

  Polubienie

  • paziem

   „КРАСНЫЙ МАРШ” 2017
   07 ноября 2017
   Прямая трансляция с марша и митинга левых сил. В числе организаторов марша: «Объединенная Коммунистическая партия – ОКП», «Российский объединенный трудовой фронт – РотФронт», партия «Другая Россия», «Новое коммунистическое движение – НКД», «Союз Коммунистической Молодёжи – СКМ», партия «Коммунисты России», «РКСМб», «Российская коммунистическая рабочая партия – РКРП-КПСС», «Российский Коммунистический Союз Молодёжи – РКСМ», «Революционная Рабочая Партия – РРП», «Межрегиональное Объединение Коммунистов – МОК», «РКП-КПСС», «Союз рабочих Москвы», движение «Трудовая Россия», «АКМ ТР», «Профсоюз трудящихся мигрантов», «Революционная Рабочая Партия – РРП» и др. В акции примут участие все коммунистические и левые силы кроме КПРФ.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.