Łże jak PKB

 

Czyli z czego cieszą się okupanci Polski i Rumunii.

 

za: http://nikander.neon24.pl/post/141242,lze-jak-pkb

Autor: nikander

     Otrzymaliśmy już odpowiedź na interpelację nr 15635 poseł Agnieszki Ścigaj. Mamy jasność sprawy. Miłościwie nam panujący nie życzą sobie, aby w Polsce powstawały związki gospodarcze o integracji produktowej. Jeszcze by powstały tutaj jakieś silne marki i moglibyśmy zerwać się z łańcuchów dostaw. To co jeszcze nam pozwalają to produkcja śrubek w najniższej z możliwych cenie. Broń Boże abyśmy to w kraju poskładali i sprzedawali jako złożone wyroby finalne. Co to, to nie…

     Przecież jest dobrze. Mamy wzrost PKB na poziomie 4,6% i powinniśmy się cieszyć oraz dziękować miłościwie nam panującym, że tak wspaniale nas prowadzą ku świetlanej przyszłości.

     Rumunia ma wzrost PKB na poziomie 8,8%. Tam to dopiero powinni piać z zachwytu.

     Przejdę jednak do parametru ekonomicznego, którym nikt się nie chwali a – powiedziałbym – że jest skrzętnie ukrywany. Tym parametrem jest udział płac w PKB.

     W Polsce wynosi on 48% przy średniej unijnej 55,4%. Można by powiedzieć, że nie jest źle gdyby nie fakt, że te udziały w krajach starej unii liczone są według Eurostatu czyli nie zawierają dochodów kapitałowych do których zalicza się przedsiębiorców prowadzących samodzielną działalność gospodarczą. Na ogół przedsiębiorcy zarabiają lepiej od ich pracowników więc dlaczegóż by tego wskaźnika trochę w Polsce nie „dosłodzić”. Oczywiście nasza władza na użytek bydełka wyborczego podkręca ten parametr, bo przecież durny naród to kupi. Jest gorzej. W rzeczywistości jest to około 37% przy średniej unijnej 54%.

      Z jeszcze większą troską o morale narodu ukrywa się fakt, że ten udział zmniejszył się od 1995 roku o 8,9% według danych „podkreconych” i o jakieś 10% według danych rzeczywistych. Tego przecież bydełku wyborczemu ujawniać nie wolno, bo mogliby dojść do wniosku: a po jaką kuźwę myśmy ten przewrót solidarnościowy robili.

      Jeśli te nasze wskaźniki zestawimy z danymi dla Rumunii to zauważymy pewną prawidłowość. U nich przy wzroście o 8,8% udział płac w PKB od 1995 roku spadł aż o 15,7%. Co z tego mają Rumuni? – a gówno…

Ten żydowski patent na okradanie Polaków – i nie tylko – tłumaczyłem na tym portalu już setki razy, ale chyba za mało. Zrozum więc:

 1. Wzrost produkcji w firmach-córkach zagranicznych koncernów nie jest czymś czym powinniśmy się cieszyć. Zysk i możliwości zwiększania płac ma tylko wytwórca końcowy. On przejmuje zarówno dochód jak i wpływy budżetowe. O to, aby tu nie zaszły jakieś istotne zmiany dba Wicepremier Morawiecki i wszyscy od kogo ma władzę. Inaczej droga do wielostronnych umów wspólnie kontrolowanych stałaby w Polsce otworem. Mówiłem o tym:                             https://youtu.be/dDUbLCG-Zo8

  Autor, Jozef Kamycki – nikander – kontra wicepremier Gowin o rządowych zaniechaniach

 2. W kraju skazanym na kreację pieniądza dłużnego jest idiotyzmem zwiększanie jakiejkolwiek produkcji. Naród z tego nic nie ma a wręcz przeciwnie. Przy występującej u nas luce popytowej (głodzie monetarnym szacowanym na około 300 mld zł) na wykupienie każdego wzrostu PKB musimy zaciągnąć kredyt!!!!!. 4,5% od 1 800 mld zł daje 81mld zł rocznie. Od tych wykreowanych z powietrza pożyczek jeszcze zapłacimy lichwę. To są te pieniądze, które obniżają udział naszych płac w PKB. Nie szukaj innego wytłumaczenia, i nie wierz naszym uznanym ekonomicznym autorytetom, że może być inaczej. Im za łgarstwo się płaci.

 

Tak więc dalej całujmy w 500+ pewnego kurdupla z Żoliborza jeśli nie potrafimy ani myśleć ani liczyć.

 

A co mają powiedzieć Rumuni? A może oni też już mają swojego nikandra…

Reklamy

9 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

9 responses to “Łże jak PKB

 1. Nie wszystko, co jest IIIŻydo-RP/Polin jest winą syjonistycznej żydowskiej V kolumny w Polsce.

  Powinniśmy przemyśleć poniższe:

  2003r. kard. J.Glemp: „Wierzę, że taka jest wola Boża, że Bóg chce, abyśmy weszli do wspólnej Europy. Byłoby źle, gdyby tak się nie stało. Wierzę, że to jest Boży zamysł.”.
  Już po dziewięciu latach było widać, że Bóg kardynała Glempa, ale także Bóg śp. abp „Życińskiego” i św. Jana Pawła II, abp H.Muszyńskiego i innych – no, a jaki to Kościół ? -, wspierał „wejście” Unii Europejskiej do Polski w celu deprawacji społeczeństwa, niszczenia gospodarki kraju, relatywizacji zasad wiary, ekumenizacji, itp. wymysłów anty-Kościoła. To wszystko w myśl sławnego już zdania JPII wypowiedzianego w 1978r.: „Nie lękajcie się”, które wzmocnił w 1991r. mówiąc „Polska ma przed sobą wielką europejską przyszłość”.

  I dalej:

  Czy warto bronić Kościoła, którego hierarchowie jednemu syjoniście wyśpiewywali Bogurodzicę w czasie uroczystości z okazji objęcia urzędu prezydenta w 2010r., a drugiego, bardziej radykalnego syjonistę chowali w wawelskiej krypcie?

  Czy warto bronić Kościoła, którego hierarchowie nawołują do udziału w wyborach władz, a więc do udzielenia politycznej legitymacji syjonistycznym kolaborantom Międzynarodowego Żyda?

  Czy można bronić Kościoła, którego duchowni błogosławią wojskowym misjom polskich żołnierzy w Iraku, w Afganistanie, w interesie terrorystycznej polityki Międzynarodowego Żyda z Waszyngtonu?

  Czy można bronić Kościoła, którego Episkopat udzielił duchowego wsparcia żydo-rebelii na Ukrainie?

  Czy można bronić Kościoła, który głosi: „antysemityzm jest grzechem”, „nacjonalizm jest herezją i zaprzeczeniem patriotyzmu”?

  Czy można bronić Kościoła, który swoją finansową potęgę (konkordatowe zapisy o finansowaniu Kościoła przez państwo, czyli przez podatników) buduje na łupieniu ciemiężonego narodu?

  Polubione przez 1 osoba

 2. Metro

  @ Nikander

  Statystyka publiczna to jeden wielki szwindel. Kiedyś poświęciłem temu zagadnieniu parę tekstów: http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/10/16/dane-o-pkb-czyli-alicja-w-krainie-czarow-16-10-2016/

  1. Sam PKB per capita jest błędnie interpretowany jako udział w niebie, wzrost PKB to przybliżanie do nieba bram. Nie o to chodzi, nieustanny wzrost PKB przy obserwowalnym spadku standardu życia powinien spostrzegawczym jednostkom dawać trochę od myślenia. Tam nie chodzi tylko o fałszowanie statystyk. Jak trzeba zapłacić 20 tys złotych za operację, to jest właśnie „wzrost PKB”, kurs na bramy nieba.

  2. Łże-statystyki używają pojęcia „średnia płaca” co jest rozumiane przez słowiański lud jako przeciętne wynagrodzenie. Średnia płaca jest liczona jako fundusz płac do ilości etatów i jest zdeformowana kominami płacowymi, których beneficjentami są Chazarzy. Poniżej średniej wynagradzanych jest ~70% populacji.

  Przeciętna płaca to mediana. Mediana to wartość środkowa, 50% populacji zarabia więcej i 50% zarabia mniej. Ale tego nikt nie uczy. W Polsce mediana wynagrodzeń jest duużo niższa od średniego wynagrodzenia.

  Można tak długo. To bagno.

  Polubienie

 3. grzanek

  Ad vocem realnych zarobków zwykłych Polaków – ostatnio na PN widziałem fajną grafikę, to się dzielę:

  Najczęstsze miesięczne wynagrodzenie ogółem brutto otrzymywane przez pracowników wynosiło 2074,03 zł (dominanta, wartość modalna).


  Za: http://www.prawica.net/9144

  Polubienie

 4. grzanek

  Neoliberalny koszerny raj!

  Polubienie

 5. pytuś

  Szanowni Panowie, nic się nie dzieje bez przyczyny! Światowe pejsate rządy, mają do dyspozycji armie użytecznych idiotów z tytułami profesorów, którzy za sowite wynagrodzenie, robią ludziom g… z mózgów, kreując cały czas na różne sposoby, krwiożerczy XIX w. SOCJALIZM, pochłaniający na przestrzeni czasowej, miliony istnień ludzkich. Udoskonalane przez pseudonaukę, metody Machiavelliego są aktualne cały czas!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/In%C5%BCynieria_spo%C5%82eczna_(politologia)

  http://www.autonom.pl/?p=1400

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Manipulacja_(psychologia)

  Polubienie

 6. grzanek

  Ciekawe czy @przemex potwierdzi.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s