Prawdziwa twarz premiera M.Morawieckiego

O tym, że M.Morawiecki był cudownym dzieckiem, piątkowym uczniem, dzielnym, prześladowanym, młodocianym opozycjonistą, a następnie zdobywcą kolejnych papierowych tytułów, kwalifikacji i certyfikatów, które z historyka uczyniły lwa bankowości i co ważne zaufanego figuranta anglosasko-żydowskiej lichwy… to wszystko już wiemy. Poznajmy jednak „Wunderkinda z Wrocławia” z praktycznej strony, czyli po jego konkretnych poczynaniach, zaniechaniach i wygłoszonych ostatnio opiniach.

Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych          Lublin 23.10.2017 r.

w imieniu przedstawicieli klastrów polskich.

 

Pan Mateusz Morawiecki

Minister Rozwoju i Finansów

Dotyczy: podjęcia działań mających na celu wprowadzenie do polskiego prawa gospodarczego wielostronnych umów wspólnie kontrolowanych, jako instrumentu do budowy związków gospodarczych o integracji produktowej.

 

Szanowny Panie Ministrze.

 

Ponad 300 inicjatyw klastrowych, które zawiązały się w Polsce świadczą o dużym potencjale integracyjnym, tkwiącym w polskich przedsiębiorstwach. Niestety, pomimo wydatkowania dużych środków na ich promocję, praktycznie nie doszło w nich do integracji produktowej i powstania silnych polskich marek. Uważamy, że jest to spowodowane brakiem możliwości integracji naszych przedsiębiorstw na poziomie systemów finansowo-księgowych, a ten etap powinien wyprzedzać integrację na po­ziomie warsztatów. Co prawda wiele istotnych spraw rozstrzyga Międzynarodowy Standard Sprawozdawczości Finansowej nr 11 – wspólne ustalenia umowne (MSSF-11). Jednakże, ze względu na brak możliwości domknięcia toku księgowań bieżących „sprzedaży udziałów w produktach wspólnych działań”, standard ten pozostaje martwy, a proces kształtowania się integracji produktowej przedsiębiorców jest zablokowany.

 

W dniu 17 września 2017 roku uczestniczyliśmy w spotkaniu z Panią Jadwigą Emilewicz, Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Rozwoju, gdzie naświetliliśmy ten problem. Struktury sieciowe o integracji produktowej, które chcemy tworzyć, bazują na rozwiązaniach przyjętych w wielostronnych umowach wspólnie kontrolowanych (wspólnych ustaleniach umownych). Istotę tych związków gospodarczych wyjaśnia dołączony dokument. Należy podkreślić, że wykorzystuje on ten sam sposób na osiągnięcie integracji produktowej i emocjonalnej przedsiębiorców, jaki był zastosowany w „Stowarzyszeniach do poszczególnych czynności handlowych na wspólny rachunek” w powszechnej ustawie handlowej zaboru austro-węgierskiego z 1862 roku. Można powiedzieć, że jest to rozwiązanie znane i stare jak świat. Tym „genialnie prostym” rozwiązaniem jest przesunięcie momentu sprzedaży kosztów wszystkich wspólników wspólnego działania, na moment sprzedaży produktu końcowego. Wymaga to zastosowania toku księgowań dla „odwróconego łańcucha dostaw”. Dokumentem, przy pomocy którego można byłoby przenosić udziały (a także zobowiązania podatkowe) ze sprzedaży produktu końcowego na zrzeszonych wspólników, mogłaby być – dopuszczona rozporządzeniem fakturowym – faktura VAT w wersji „samofakturowanie”.

 

Szanowny Panie Ministrze

 

Zwracamy się z prośbą o podjęcie stosownych działań tak, aby służby rachunkowości w przedsiębiorstwach, mogły rozpocząć pracę nad przystosowaniem planów kont i polityk rachunkowości na rok 2018, w celu integracji systemów fi­nansowo księgowych zgodnie z zaleceniami MSSF -11.

Wdrożenie tych rozwiązań jest wręcz niezbędnym instrumentem rozwoju klastrów, start-upów i przedsiębiorstw innowacyjnych. Taki model współdziałania przedsiębiorstw jest najefektywniejszym sposobem na wyrównanie niedoboru kapitału finansowego poprzez podniesienie skłonności do współdziałania przedsiębiorców (podniesienie kapitału strukturalnego). Światowe doświadczenie pokazuje, że są to wyjątkowo efektywne rozwiązania w przypadkach wdrożeń nowych produktów i technologii do praktyki gospodarczej oraz do przekształcania klastrów w ekosystemy przemysłowe. W szczególności: małe firmy i start-upy mogą szybciej osiągnąć korzyści z efektu skali wykorzystując istniejące moce produkcyjne i struktury marketingowe grupy. Wspólna ocena szans rynkowych produktów wspólnych działań ogranicza i równomiernie rozkłada ryzyko biznesowe tak istotne przy wprowadzaniu na rynek nowych wyrobów. Wielostronne umowy wspólnie kontrolowane to także wstęp do nowoczesnej gospodarki samo-koordynującej się. Jest truizmem, że jeśli rolnik spotyka się z przetwórcą i handlowcem dopiero na rynku, to spotyka się o kilka lat za późno. Dobrodziejstwa tej nowej koncepcji biznesowej należy udostępnić także polskim przedsiębiorcom.

 

W imieniu sygnatariuszy listu

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 

Załączniki:

1. Związek gospodarczy o strukturze sieciowej i integracji produktowej działający z wykorzystaniem wielostronnych umów wspólnie kontrolowanych.

2. Propozycja wykładni/rozporządzenia na „szybki start”.

3. Podstawowe argumenty za wielostronnymi umowami wspólnie kontrolowanymi.

 

Do wiadomości:

1. Pani Jadwiga Emilewicz, Podsekretarz Stanu

2. Pani Katarzyna Blachowicz, Dyrektor Departamentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw

3. Prof. Jan Tadeusz Duda – Akademicki Klub Obywatelski

4. PaniAgnieszka Ścigaj –Poseł na Sejm RP

5. Pan Jarosław Sachajko –Poseł na Sejm RP

6. Pan Paweł Skutecki – Poseł na Sejm RP

Sygnatariusze, uczestnicy spotkania w Ministerstwie Rozwoju w dniu 17 października 2017 roku:

Tu była lista 20 przedstawicieli kluczowych polskich klastrów, świata nauki i organizacji społecznych.


I co i nic? – i nic. Czekamy dalej…

Przypominaliśmy się także na Kongresie 590.

Czy liczysz na to, że premier Morawiecki „spadnie z drzewa”. Ja nie, przecież on ma doskonały program: wystarczy wpompować w gospodarkę 2 biliony złotych ( i z pewnością banksterzy mu je dadzą na piękne oczy) i zatrudnić 5 milionów tanich Ukraińców. Będziemy mieli Industry 4.0.

za: http://nikander.neon24.pl/post/141377,morawiecki-czyli-polska-przed-wielkim-rozczarowaniem

Moja odpowiedź na treść powyższej korespondencji otrzymanej od Józefa Kamyckiego:

” Panie Józefie, widzi pan już teraz bardzo wyraźnie ( taką mam przynajmniej nadzieję ?), że cele  M.Morawieckiego są zgoła inne niż pana i pańskiej koncepcji. Powiem nawet więcej p. Mateusz Morawiecki ” wybitny ekonomista” merytorycznie nawet nie w pełni kuma, o czym pan pisze do niego!, bo on nie jest od ekonomii i księgowości, ale od „walki z komuną” ( z Pałacem Kultury i wszelkimi śladami po 1945, które dokumentują z jakiej biedy żydowsko-posanacyjnej startowała Polska, i co zdewastowano i ukradziono po 1989 r.)  i administrowania łupieżczym chaosem bankowym  o żydowskich rodowodzie. Mnie przyznam się nawet dziwiło, że pan tej różnicy podejścia do spraw polskich finansów nie widział już w momencie kierowania tego w/w listu ( czy też kilku listów ?) do Morawieckiego ?!  Szczegółowy program i blok ustaw koniecznych do odzyskania polskich finansów, bankowości i gospodarki, to żelazne, nienaruszalne zapasy, które trzeba gromadzić, ale obecnym celem walki na froncie jest odzyskanie wpływu na świadomość Polaków i odzyskanie suwerennej władzy politycznej przez polski naród. Zatem przede wszystkim media i organizacja, od tego trzeba zacząć- jeśli nie chce pisać pan listów na Berdyczów, czyli do Żydów żeby pozwolili panu i innym Polakom gospodarzyć się racjonalnie i z korzyścią dla Polaków, a nie dla żydowskich uzurpatorów. Nie jest to program żadnego antysemityzmu tylko abecadło racjonalnego działania, którego celem jest odzyskanie Polski dla Polaków, a dla Żydów przy okazji tylko wtedy jeśli zaakceptują polskie priorytety i zobowiążą się jako  lojalni obywatele budować dobrobyt Polski i poddać się regułom suwerennych finansów i suwerennej gospodarki polskiej.”

PZ

Morawiecki jako nowo namaszczony ewangelizator nie tylko Polski, ale i… Europy, która choć nawrócona gwałtem na anglosasko żydowską lichwą ma być dyscyplinowana na wszelki wypadek jakichś snów o zluzowaniu pętli  Nowy Jork – Londyn- Bazylea – został oczywiście marketingowo opakowany u ojca Tadeusza R. . Całość kuriozalnej toruńskiej glorii na rzecz nowego, ekonomicznego mesjasza tylko dla cierpliwych, ale proszę zwrócić uwagę na odpowiedź premiera w  2 części relacji na pytanie  jednego z dzwoniących do TV Trwam ( ok. 1:24:25)

 

 

Aneks:

 

Majątek Mateusza Morawieckiego…o którym wiemy!

Mateusz Morawiecki, zanim wszedł do polityki, był prezesem Banku Zachodniego WBK. Przez ten czas zarobił blisko 15 mln zł prezesowskiej pensji. Zgromadził też akcje i gotówkę. Do majątku przyszłego premiera należą też nieruchomości. Nie znajdziemy w nim za to samochodu.

Mateusz Morawiecki ostatnie oświadczenie majątkowe złożył wiosną br. Opisuje ono jego  majątek na koniec 2016 roku.

Z dokumentu wynika, że Mateusz Morawiecki jest właścicielem dwóch domów o powierzchni około 150 mkw.wraz z działką zajmującą 0,46 ha i drugiego o powierzchni 100 mkw. Jest też współwłaścicielem połowy szeregówki o powierzchni 180 mkw.

Posiada także mieszkanie na kredyt o powierzchni ponad 72 mkw. z miejscem garażowym. Wartość lokalu to ponad 546 tys. zł.

Miliony złotych w gotówce i w akcjach

Na koniec ubiegłego roku Morawiecki dysponował 2,95 mln zł w gotówce i akcjami wycenianymi na kwotę 4,333 mln zł brutto, według kursu z 30 grudnia 2016 r. Jedna akcja BZ WBK była wówczas warta 316 zł. Morawiecki posiadał na koniec roku 13711 akcji Banku Zachodniego WBK.

Obecnie kurs akcji banku wzrósł do 367,50 zł. To oznacza, że wartość tej samej liczby akcji BZ WBK 8 grudnia 2017 r. wynosi o ponad 700 tys. zł więcej.

za: https://businessinsider.com.pl/polityka/mateusz-morawiecki-oswiadczenie-majatkowe/vbyk1n4

 

 

Reklamy

27 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

27 responses to “Prawdziwa twarz premiera M.Morawieckiego

 1. kika

  Czy ktoś z Państwa wie, co dzieje się z portalem Gazetawarszawska.com?!
  Od paru dni error.

  Polubienie

 2. Edward

  Chazaria stosunkowo czesto blokuje portal gazetawarszawska.com

  Polubienie

 3. obudzony

  Niepokoi mnie ta kosmetyka w rządzie!
  O ile podyktowana jest osobistymi kalkulacjami nadpremiera Kalksteina(Kaczyńskiego) to – OK, gorzej jeżeli ta szopka ma przykryć gruby geszeft dalszego zadłużania Polski, a wiele na to wskazuje.
  Rzygam tym Morawieckim tak jak i Polką-katoliczką Szydło jak i całym tym żydo-rządom po 1989 roku. Rodak Kaczyńskiego niejaki Hartman z Krakowa zwany profesorem dał wywiad gdzieś na Youtube i pół-żartem pół-serio stwierdził, że Kaczyński męczy się w kościele za każdym razem kiedy tam przebywa.
  Tak samo mnie męczą udawane zawody żydów po 89 roku na wyścigi kto pierwszy do kościoła, bo wierzą, że tam jest głupota Polaków, a ich władza.
  Takim oszustem jest Morawiecki, Kaczyński, Maciarewicz i wielu innych Chazarów, którzy za możliwość sprawowania władzy zawrą pakt z samym diabłem.
  Jak można się dowiedzieć z książki pana Albina Siwaka pamiętne obrady Knessetu na Wawelu w Krakowie były sponsorowane przez ukraińskiego oligarchę pochodzenia żydowskiego, który życzy sobie dosłownego zniszczenia Polski. Słowa te pochodzą od żyda, który na te obrady był zaproszony, a był nim wuj Michała Boniego(Jakuba Bauera) z Izraela, które wypowiedział do swojej rodzonej siostry Marii Kwiatkowskiej, a matki M. Boniego, a ta przed swoją śmiercią potwierdziła to A. Siwakowi.
  Dwa miliony Ukrów przebywających obecnie w Polsce to spora siła, a jeżeli żydzi dobrze napuszczą narody polski i ukraiński na siebie to kolejna jatka gotowa – mamy drugi Wołyń.
  Problem polega na tym, że zarówno w Polsce jak i na Ukrainie rządzą żydzi, którzy słuchają bezpośrednio Rotszyldów, Rockefelerów, Sorosów i innych psychopatów.

  Polubienie

  • paziem

   Tam byliśmy i uczestniczyliśmy w zbrodniach jako Polska także dzięki PiS

   28-11-2003 (15:30)
   Debata w Sejmie: Irak – czy to nasza wojna?
   Nadrzędnym celem polskiego zaangażowania w
   Iraku jest jak najszybsze przekazanie Iraku Irakijczykom –
   powiedział w Sejmie minister obrony Jerzy Szmajdziński.
   Wystąpienie Szmajdzińskiego zostało przerwane na trzy kwadranse,
   gdy posłowie „Samoobrony” rozpostarli transparent z hasłem:
   „Żołnierze do domu… Kwaśniewski, Miller-Rokita, bracia Kaczyńscy
   do Iraku”.
   za:https://wiadomosci.wp.pl/debata-w-sejmie-irak-czy-to-nasza-wojna-6039105173726337a

   „Zdecydowana większość posłów wsparła decyzję o wysłaniu polskich żołnierzy do Iraku. Decyzję prezydenta i rządu Leszka Millera zdecydowanie poparł nie tylko PO i PiS, ale także kilku posłów prawicy narodowej
   W chwili gdy Leszek Miller mówił w Sejmie, że polskim żołnierzom w Iraku należy się wsparcie „nie tylko ze strony rodzin, rządu i prezydenta, ale i parlamentu”, rozległy się oklaski. Klaskało nie tylko SLD, ale także opozycyjne Prawo i Sprawiedliwość i Platforma Obywatelska. Także gdy skończył – po raz pierwszy w jego karierze premiera – żegnały go burzliwe oklaski, nie tylko lewej strony sali.

   Reprezentujący PO Bronisław Komorowski skrytykował rząd za przedwczesne poparcie USA, ale zaraz potem mówił: – Polska dokonała słusznego wyboru,(..)”

   za:http://wyborcza.pl/1,75248,1392788.html

   „Jednym z najbardziej skrajnych przejawów poparcia rządu polskiego
   dla stanowiska USA w sprawie Iraku była deklaracja ministra spraw
   zagranicznych Polski Włodzimierza Cimoszewicza złożona 21 stycznia
   2003 roku na forum Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, że
   Polska jest gotowa poprzeć akcję militarną USA w Iraku, nawet jeżeli
   nie zgodzi się na to Rada Bezpieczeństwa ONZ 23. Dzień później
   minister Cimoszewicz w wygłoszonym w sejmie exposé nieco mniej
   zdecydowanie deklarował poparcie rządu polskiego dla wojny w Iraku ­ Mówił, że „poważne naruszenie rezolucji 1441 przez Irak wymagałoby
   stanowczej reakcji. Polska jest gotowa ją poprzeć. Wierzymy
   nadal, że problemy te da się rozwiązać drogą pokojową. Akcję zbrojną
   traktować należy jako ostateczność, lecz z jej koniecznością liczyć się
   trzeba”24. W debacie w sejmie nad exposé ministra Cimoszewicza na
   temat założeń polskiej polityki zagranicznej na rok 2003 większość
   posłów, zarówno koalicji rządzącej (SLD/UP), jak i niektórych ugrupowań
   opozycyjnych (Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej),
   poparło militarną akcję USA w Iraku i ewentualne uczestnictwo
   żołnierzy polskich w takim przedsięwzięciu. Przeciwko zaangażowaniu­
   Polski w wojnę w Iraku byli posłowie Samoobrony, PSL, LPR
   i niektórzy posłowie UP. Z przeprowadzonych w tym samym czasie
   badań sondażowych wynikało, że 63% ankietowanych jest przeciwko
   wysłaniu polskich żołnierzy do Iraku 25 (s.276-277)”

   „W debacie w sejmie (26 marca 2003 r.) o udziale polskich żołnierzy
   w operacji irackiej zdecydowana większość posłów zabierających
   głos pozytywnie oceniła decyzję polskich władz o udziale naszego kontyngentu
   w tej operacji. Akceptację wyrazili przedstawiciele klubów
   parlamentarnych SLD, PO, PiS oraz posłowie Antoni Macierewicz
   i Jan Olszewski. Przeciwnicy interwencji, przede wszystkim posłowie
   Samoobrony, LPR oraz PSL, akcentowali, że wojna w Iraku to zbrodnia
   przeciwko pokojowi, nieuzasadniona, sprzeczna z prawem mię­dzynarodowym, ale i prawem wewnętrznym. Ostatecznie za przyję­ciem informacji rządu było 328 posłów, 71 głosowało przeciw, 38 wstrzymało się 28” ( s.277)

   „W polskiej debacie w roku 2003 na temat udziału polskich żołnierzy
   w operacji „Iracka wolność” zagadnienia związane z jej prawnomiędzynarodową
   legitymizacją nie zajmowały czołowego miejsca. Niewiele
   też uwagi poświęcano temu, by ukazać, że poparcie rządu polskiego
   dla tej akcji, zarówno polityczne, jak i militarne, oznaczało jednoczesne
   pełne poparcie dla realizowanej w tej właśnie formie w polityce
   amerykańskiej koncepcji prewencyjnego uderzenia. Wielce
   korzystnie na tym tle prezentowały się opracowania Romana Kuź­niara41.
   Realizowana przez USA koncepcja prewencyjnego uderzenia jest
   najbardziej wymownym przykładem jednostronnego przyznania sobie
   przez Stany Zjednoczone roli prokuratora, sędziego i policjanta
   w rozwiązywaniu konfliktów międzynarodowych.”
   41 „Rocznik Strategiczny 2002/2003”. Warszawa 2003, s. 9-19.

   Mając na uwadze aspekty prawnomiędzynarodowe, udział polskiej jednostki GROM w operacji „Iracka wolność” kwalifikuje się jako współudział Polski w agresji na suwerenny kraj.( s. 280-281)

   za:Mieczysław Stolarczyk
   Kontrowersje wokół militarnego
   zaangażowania Polski w Iraku
   Studia Politicae Universitatis Silesiensis 1, 263-300
   2005

   także:

   Maria Wągrowska
   „Udział Polski w interwencji zbrojnej
   i misji stabilizacyjnej w Iraku ” Centrum Stosunków Międzynarodowych
   Center for International Relations , Raporty i Analizy 12/04
   http://www.csm.org.pl,

   Polubienie

 4. Widać, że Matka Polska Szydłowa miała być tylko wyborczym wabikiem, przynętą dla polskich goim. Ot, taka poczciwa kobicina. Rolę swą spełniła. Teraz czas na konkrety. Z tym, że do konkretów potrzeba konkretnego człowieka z odpowiednik rodowodem ( „we the peopole”). I oto mamy Pana Morawieckiego jr. Czas wykończyć Polskę. Zadłużyć do granic możliwości, by ogłosić jej bankructwo. Takie fundamenty mogą tworzyć tylko zaufani ludzie. Takim na pewno jest P. Morawiecki jr. Nowoczesna wersja Balcerowicza.

  Polubienie

 5. jakipodpis

  @ by paziem | 10 grudnia 2017 · 18:24 ‚o nie, co to, to nie’, bo „Panną byłam, dziecko miałam ale co to, to nie”. Proszę o poradę, czy mam się wyspowiadać, czy zagrać w „rosyjską ruletkę”. A może i jedno i drugie, tylko w jakiej kolejności?:)))

  Polubienie

 6. paziem

  Oto twarz i słowa krzywoprzysiężcy. Teraz naród polski winien wymierzyć sprawiedliwość

  Polubienie

 7. paziem

  Rejudaizacja nabiera tempa.

  Kiedy w zeszły piątek, 8 grudnia, Sejm głosował nad ustawą autorstwa PiS-u, która przewiduje przekazanie z budżetu państwa 100 mln PLN na żydowski cmentarz przy ulicy Okopowej w Warszawie, za było 416 posłów, wstrzymało się 6, a przeciw było tylko 4. Mam nadzieję, że wstrzymującym się wstrzymane zostaną poselskie diety, zaś do przeciwników ustawy zapuka ABW w towarzystwie ‘dumnego Żyda polskiego pochodzenia’ czyli Jonny Danielsa, robiącego dziś w rozgrywce z Polakami za dobrego policjanta.

  To prawda, że cmentarz ten znajduje się w stanie opłakanym, ale wynika to z faktu, że sami Żydzi są tak zajęci składaniem donosów na polskich faszystów, że nie mają już ani czasu ani chęci, żeby go chociaż odchwaścić i dlatego muszą to za nich zrobić goje. Do tego dochodzi jeszcze przekazywana z pokolenia na pokolenia trauma holokaustyczna, którą uśmierzyć może jedynie kolejna ‘sprywatyzowana” kamienica, więc sami wicie-rozumicie.

  Próżno tłumaczył poseł Winnicki, że 100 mln PLN to dziesięć razy więcej, niż przeznaczono w tym roku na zaniedbywane dziedzictwo polskie na Kresach, że gminy żydowskie są bogate itd (słyszałem kiedyś, że na jednego biednego i prześladownego członka gminy przypadają już dwie kamienice, co zdecydowanie zwiększa atrakcyjność tej religii). Niestety, bliższa koszula ciału czyli innymi słowy, ktoby nie rządził, czy obóz płomiennych patriotów czy jak poprzednio obóz zdrady narodowej, z kurwami, szujami i złodziejami na czele, to pewne priorytety pozostają niezmienne.

  A jakie to priorytety?

  Świątynia Przemysłu Holokaustu w Warszawie (tzw. MHŻP Polin), zbudowana pod patronatem ś.p. Lecha Kaczyńskiego kosztowała 360 mln PLN. W zeszłej kadencji Świątynia ta dostała kolejne 200 mln PLN dotacji, ale w sumie nie ma co się żołądkować, zapewne żydowscy grandziarze pożyczyli tę kasę rządowi RP na niski procent.

  A tymczasem nie ma ani Muzeum Historii Polski, ani Muzeum Historii Kresów, zaś same te projekty budzą liczne zastrzeżenia. No i słusznie. Szczery polski komunista Alfred Lampe miał kiedyś powiedzieć do Wandy Wasilewskiej: „Ależ Wando, na ch*j nam Wojsko Polskie, mamy przecież Armię Czerwoną”. Dziś znowu minister Gliński może nie tyle słowem, co czynem mówi Polakom: „Ależ polscy faszyści, na ch*j wam Muzeum Kresów czy Historii Polski, mamy przecież Muzeum Historii Żydów Polskich”. Jest to troche dziwne, bo wszak podczas przemówienia na UJ w Krakowie, bodaj w roku 2013, Szymon Perez przekonywał o konieczności ograniczenia nauczania historii, ale być może chodziło mu tylko o historię takich krajów jak Polska i zastąpienie jej wiedzą nt. Holokaustu, z naciskiem na Jedwabne (warto pamiętać, że podczas konferencji ekonomicznej w Tel Awiwie w 2007 roku tenże Perez mówił o sukcesie izraelskich biznesmenów i o wykupowaniu przez nich Manhattanu, Polski, Węgier i Rumunii).

  Swego czasu książę-małżonek Radosław Applebaum, jako szef MSZ dopłacał do żydowskich organizacji, nie działających na rzecz Polski (por.tu), jednocześnie zwalczając USOPAŁ.

  Zbudowany przez Rosjan na Placu Saskim w Warszawie sobór św. Aleksandra Newskiego został w latach 1924-26 rozebrany, żeby nie przypominał o ich panowaniu nad Polakami. Tymczasem zrestaurowany za polskie pieniądze Cmentarz Żydowski pozostanie w Stolicy na wieki jako kolejny dowód tego, ze Żydzi byli co najmiej współgospodarzami naszego Kraju.

  Jak zatem widać, dwa lata od zapoczątkowania dobrej zmiany system zaczyna się domykać, zaś na jej głównego kierownika wybija się izraelski komandos i pijarowiec.

  Jedyne jeszcze, czego nie udało się póki co spacyfikować to szeroko pojety, spontaniczny i budowany oddolnie polski ruch narodowy. I z tego też powodu PiS w trybie pilnym oddelegował wice-„ministrę” kultury, panią Gawin (pomijam, że naszej kulturze dobrze by zrobiło zlikwidowanie tego jawnie judaizującego ministerstwa i jego zbędnych a kosztownych agend) na konferencję poświęconą – a jakże – polskiemu antysemityzmowi, a zorganizowaną m.in. przy współpracy z AJC (Kongresem Żydów Amerykańskich), której konkluzją była „konieczność delegalizacji ONR i MW w niedalekiej przyszłości”.

  Daleki tu jestem od pastwienia się nad samą „ministrą”, bo pan każe, sługa musi, to raz, a dwa, tyle miała do gadania na tej skleconej naprędce i tylko w jednym celu konferencji, co Żyd za okupacji. Co ciekawe, ona też dostarczyła cennej wskazówki do wyjaśnienia całej tej filosemickiej chucpy, a mianowicie, że to właśnie AJC lobbowało za przyjęciem Polski do NATO.

  Tu warto przypomnieć sobie, iż właśnie kiedy ważyły się losy przyjęcia Polski do NATO, żydowskie lobby w USA warunkowało to uznaniem przez Polskę żydowskich roszczeń-uroszczeń (bo jak nie, to „my was spotkamy na drodze do Gdańska, na drodze do Śląska itd”).A zatem, jeśli „ministra” powiedziała prawdę (używam formy „ministra” bo nie mogę traktować tej pani ani jest stanowiska poważnie), to już wiemy, co obiecano AJC, że ci nagle zmienili zdanie.

  I tu chyba dochodzimy do sedna sprawy. Naczelnik Państwa, prezes Kaczyński jest jednym z najwybitniejszych polityków polskich, jeśli nie nawet europejskich, współczesnej doby, nie jestem wszelako pewien, czy jego cele pokrywają się z celami narodowymi. Jako polityk państwa wybijającego się na niepodległość, a położonego na styku płyt tektonicznych rosyjskiej i niemieckiej, słusznie postawił na mocarstwo amerykańskie (w tym główną siłę NATO), zaś przełożeniem na to mocarstwo mogła być wielomilionowa Polonia Amerykańska (pomocniczo inne środowiska polonijne, takie jak choćby znakomicie zorganizowany USOPAŁ).

  Niestety, wybrano („wybrano” to forma bezosobowa – kto wybrał?) generalnie wrogą Polsce diasporę żydowską, zaś z USOPAŁ-em podjęto bezpardonową walkę i kampanię oszczerstw. Albowiem, parafrazując Alfreda Lampe: po co nam polskie lobby w obu Amerykach, skoro mamy diasporę żydowską.

  Żarty na bok: jak można było zlekceważyć Polonię i jej kosztem, w tajemnicy przed narodem, dogadywać się z diasporą? Kto za tym stał? Bo komu to służyło, to wiadomo. Od przyjęcia Polski (oraz Czech i Węgier) do NATO mineło 18 lat, a tymczasem w Polsce proces rejudaizacji / budowy Judeopolonii nie tylko nie został zarzucony, ale dzięki „dobrej zmianie” nabrał tempa. Doprawdy nie wiem, jaki jest dalekosiężny plan kierownictwa PiS-u, ale jeśli jest nim budowa Judeopolonii na bazie michnikowego UKR-POL-u, a kosztem Polski, to wszystko to, co obserwujemy od dwóch lat jest z tym planem całkowicie i w stu procentach zbieżne.
  za: http://macgregor.neon24.pl/post/141411,rejudaizacja-nabiera-tempa

  Polubienie

 8. grzanek

  Co z moim komentarzem „oczekującym na moderację”, p. Pawle? Czekam już trzeci dzień, aż go „wypuścicie” z „poczekalni”.

  Polubienie

 9. paziem

  Nie widzę źadnych komentarzy pana do moderacji. A nawet jak chciałem wpisać sìę pod pana apelami, to zniknął i mój wpis. Więc może ma pan coś z komputerem albo szczególnie jest pan nadzorowany lub treść, którą chciał pan zamieścić? W takich wypadkach proszę pisać na prywatne adresy poczty widoczne na stronie, a nie spamować, gdyż nie jest zwyczajem administracji cenzurować wpisy jeśli nie są one ewidentnym spamem lub oznaką psychicznych defektów komentatorów.

  Polubienie

  • grzanek

   No cóż, pamiętam wyraźnie, że komentarz się dodał i poszedł do „poczekalni” („twój komentarz oczekuje na moderację”). Nic to, spróbuję dzisiaj z domu napisać jeszcze raz.

   Polubienie

  • grzanek

   Mam nadzieję, że rozumie Pan iż nie spamowałem celowo, a jedynie by zwrócić Panów uwagę, upewnić się że nie przeoczycie mojego apelu (zdaję sobie sprawę, że z pewnością macie sporo zajęć).

   Polubienie

 10. Pingback: Prawdziwa twarz premiera M. Morawieckiego

 11. grzanek

  Poddaje Pan [Wojciech Błasiak] w wątpliwość prawdziwość informacji, którą Hudson sam zamieścił na własnym blogu? Rozumiem, że to efekt szoku wywołany dysonansem poznawczym. No to żeby Pana przekonać, na dokładkę jeszcze parę cytatów, jak mawiają Amerykanie, straight from the horse’s mouth:

  Michael Hudson: I was born in Minneapolis. That was probably the only Trotskyist city in the world – the center of Trotskyism in the 1930’s. It was the only city where becoming a Trotskyist was a career advancement prospect. My father, Carlos Hudson, had graduated in 1929 from the University of Minnesota Business School with an MBA degree and wanted to become a millionaire. I think he wanted to go into mining in Latin America. Then the Depression came and he decided that capitalism wasn’t fair. He joined the Trotskyists, the Socialist Workers Party. And when Trotsky was exiled to Mexico, most of his bodyguards and co-workers came from Minneapolis.

  That was really the center of organizing the Teamsters Union, highlighted by the great Minneapolis general strike in 1934. Charles Rumford Walker wrote American City about Minneapolis. There were Scandinavian radicals. Jewish radicals and others. The main opponents were the Stalinists. They sought to stop the Trotskyists from organizing the teamsters and other labor unions.

  The upshot was the Smith Act trials of 1941. Most people think of the Smith Act as being used against the Communists after Word War II, but actually it was first used against the Trotskyists. The Communist Party urged the death penalty for the Smith Act, ostensibly for advocating the overthrow of the government by force and violence. The criterion for that was whether people had books by Lenin and Marx in their homes. So the act was called a “gag act.”

  The Attorney General under Roosevelt, Francis Biddle, wrote in his autobiography that the one thing he was ashamed about was prosecuting the Trotskyists, because by no stretch of the imagination were they a threat to the government.

  http://michael-hudson.com/2017/03/the-democracy-collaborative/

  And he is also, I should mention, the godson of Leon Trotsky. Welcome Michael.

  http://michael-hudson.com/2016/03/the-inversion-of-classical-economics/

  Well, I went to New York, thinking I was going to be – I inherited the copyrights of Leon Trotsky when his widow died.

  You actually, this is one thing that you better mention here, who your godfather.

  I don’t want to mention that.

  OK, OK, all right.

  http://michael-hudson.com/2016/11/keen-hudson-unpick-historical-path-to-global-recovery/

  Polubienie

 12. grzanek

  Kolejny komentarz „oczekuje na moderację”. Jego dokładny adres to:
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/12/10/prawdziwa-twarz-premiera-m-morawieckiego/comment-page-1/#comment-63051
  A oto zrzut ekranu:

  Polubienie

 13. grzanek

  I druga część komentarza:

  Proszę też zwrócić uwagę, że Hudson zawsze otacza się Żydami określonej proweniencji, tu np. towarzyszą (nomen omen) mu Michael Perelman i Bertell Ollman:

  Zawsze jest mi przykro, kiedy muszę rozwiać czyjeś szlachetne wyobrażenia na temat danej osoby, ale – parafrazując rzymską paremię – Amicus Hudson, sed magis amica veritas!
  Chyba nikt nie lubi być heroldem złych wieści, ale proszę mieć na względzie, że ja tylko przekazuję informację, więc don’t kill the messenger.

  Polubienie

 14. grzanek

  Nadal nic się nie pojwaiło w „poczekalni”?

  Polubienie

 15. paziem

  A ja ponawiam prośbę, żeby przesłał mi pan pański komentarz na prywatną pocztę

  zieminskipawel@gmail.com

  Polubienie

  • grzanek

   Już nie ma potrzeby, skoro zrzut ekranowy wisi, chciałem się tylko upewnić. Jeśli faktycznie nic w ‚poczekalni’ nie ma, to wobec powyższego, coś jest poważnie nie tak z Panów stroną. Wygląda to na sabotaż.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s