Amerykańskie bazy: z Niemiec do Polski?

Minister spraw zagranicznych Polski Jacek Czaputowicz poparł pomysł przeniesienia amerykańskich baz wojskowych z Niemiec do Polski.

W wywiadzie dla „Gazeta Polska” Czaputowicz został zapytany o to, że „w kręgach amerykańskich konserwatystów pojawiły się ostatnio głosy, aby przenieść amerykańskie bazy z Niemiec do Polski”.

„Przeniesienie baz do Polski byłoby znaczącym wzmocnieniem bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO, a także doprowadziłoby do obniżenia wydatków dla budżetu USA. Jest to zbieżne z polskimi interesami, dlatego dołożymy wszelkich starań, aby wspierać tę inicjatywę” — powiedział Czaputowicz.

Zapewnił, że Polska jest gotowa „stworzyć odpowiednią infrastrukturę, sprzyjające warunki dla obecności amerykańskich wojsk w Polsce, która wzmocniłaby powstrzymywanie w stosunku do Rosji”.

„Obecność Amerykanów w tej części Europy ma kluczowe znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. Pod względem geopolitycznym Europa Środkowa jest ważna dla Stanów Zjednoczonych. Stąd amerykańska obecność wojskowa, która być może będzie rosnąć, co leży w naszym interesie” — powiedział minister spraw zagranicznych.

za:https://pl.sputniknews.com/polska/201802147342680-sputnik-polska-usa-niemcy-czaputowicz/

źródło: http://gpcodziennie.pl/81387-jacekczaputowiczbazyusazniemiecdopolskizapraszamy.html

Reklamy

51 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

51 responses to “Amerykańskie bazy: z Niemiec do Polski?

 1. nikt nie pyta nas Polaków o zgodę
  gdy protestujemy przeciw okupacji, to – np. patrz „partia” Zmiana: jej szef! – jesteśmy oskarżani o „mowę nienawiści”, „antysemityzm”, „polskie obozy” i szykanowani
  według propagandy mediów podobno Polska „istnieje”, „ma się dobrze i coraz lepiej”, w Polsce jest „wolność słowa”
  a prawda jest taka:
  http://7777777blog.wordpress.com/2018/02/14/mowa-nienawisci-nie-istnieje/
  http://7777777blog.wordpress.com/2018/02/14/antysemityzm-nie-istnieje/

  Polubienie

 2. Marcin Skalski: Manifest antysyjonistyczny
  http://xportal.pl/?p=33079

  Polubienie

 3. jeszcze jedno spostrzeżenie: w III RP nawet ambasada USA jest mniej pilnowana niż ambasada izraelskiego nowotworu

  Polubienie

 4. KOJAK

  NO COZ ? ROZKRADZIONEGO MAJATKU KTOS MUSI PILNOWAC ! MANIPULACJA STATYSTYKAMI I HITLEROWSKA PROPAGANDA O DOBROBYCIE W POLSCE KIEDYS PADNIE ! WOWCZAS TRZEBA BEDZIE STRZELAC DO POLAKOW ! MURZYN Z TEKSASU POSLE SERIE W POLSKIE SRECA BEZ MRUGNIECIA OKIEM ! i O TO CHODZI !

  Polubienie

  • ja

   Merkel wysyła czołgi usa do polski. Niemieckich z krzyżami nie wyśle bo żle kojarzą się Polakom. Merkel powiedz Polakom gdzie jest złoty pociąg. Oddałaś Rosjanom zrabowaną bursztynową komnatę a my co ??A może sprzęt usa będzie pociąg odkopywał??Gdzie pojedzie złoto ,fifta/ fifta z usa ??

   Polubienie

 5. stycznik400v

  Wprowadzą nam konia trojanskiego do polski.

  Polubienie

 6. Będą walczyć aż do ostatniego Polaka. Po raz kolejny zresztą..

  Polubienie

 7. kURAŚ

  Oczywiście nic nie sugeruję ale Antek ksywa ” wariat ” chyba bardzo lubi młodych chłopaczków .
  DRUKOWANE
  JAKBY CO TO JA TEMU GRUBIUTKIEMU 23 LETNIEMU STUDENTOWI ( PIĘKNY BRZUSZEK NA BIGOSIE I SCHABOWYCH WYHODOWANY )
  PODEŚLE JESZCZE GUMĘ MAMBĘ , TROCHĘ CZEKOLADY MILKA I TOFFI .
  SKORO MISIEWICZ TO LUBIŁ TO CZEMU NIE NOWY ASYSTENT HA HA HA

  Za szechterem :
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,23023304,nowy-szef-biura-u-antoniego-macierewicza-23-letni-student.html#Z_MT

  Polubienie

 8. Kuraś

  19 stycznia minął rok od tragicznej śmierci posła Rafała Wójcikowskiego, który walczył o normalną ustawę hazardową. Nie udało się. Na zawsze pozostanie dla nas bohaterem, który nie bał się mówić głośno prawdy.

  Polubienie

 9. Pimpuś

  syjonistyczne bydło przegłosowało ustawę o rozdawaniu Polskiej broni bele KOMU !!! według bliżej nie określonej zasady !!! Jakiś urzędas będzie dowolnie decydował komu chce to da Polskie czołgi, statki, samoloty,rakiety no i oczywiście karabiny by strzelano do Nas jak do kaczek ! Gdyby w semie byli Polacy krzyczał bym ZDRADA !!!! a co mam krzyczeć gdy w sejmie siedzą syjoniści a polscy katodebile okazują im uwielbienie i miłość ?

  Polubienie

 10. Zgadza się niech Pan zamieści te moje prace.

  Polubienie

 11. Pytanie jaka jest reakcja tego dziennika narodowego tylko z nazwy bo treści i osoby tam promowane mnie bardzo niepokoją http://dzienniknarodowy.pl/

  Polubienie

 12. Kuraś .

  Panowie nie jestem muslim ale od poniedziałku dostałeś jakieś 10 takich emaili .
  Domyślam cię co to jest ale komentarze wskazane .

  Treść emaila do mnie :

  Salaam Aleikum
  We offer unique opportunity to buy a Polish residence permit to any person. If you are under criminal prosecution for any case and want to begin new life – Welcome!
  Also we offer to buy Polish passport absolutely legal. Europe Union waits for all muslims!
  Allah Akbar!
  Walery Litwinow

  Komy wskazane .

  Polubienie

  • Walery L.

   Hej a co to komentować skoro ktoś podszył się pod moją pocztę i zaczął bombardować kogo tylko popadnie. Coż zostało tylko przeprosić.
   Natomiast sprawę już dawno zgłosiłem na prokuraturę!

   Polubienie

 13. Amerykanie okupuja Niemiecy i maja pod kontrola Bundeswehre ,wiec nie wypuszcza ich ze swych rak , bo juz by tam wiecej nie weszli , jak im sie to udalo z pomoca Stalina w 1945r – to sie juz nie powtorzy , a Polska bedac wasalem kahalu niemieckiego i tak posrednio podlega Usraelowi , jest wasalem wasala.
  Patrzac na Waszczykowskiego i jego nastepce , Czaputowicza w szpagacie z Jedwabnym nasuwa sie pytanie : Po jaka cholere w dobie telefonow komorkowych jest tu potrzebny rzad polski zlozony z samych zydow i skorumpowanych gojow ? Sierzant Daniels jest oficerem prowadzacym prezydenta Dude , wiec prezydent polin ma w zydoskim wojsku stopien co najwyzej plutonowego. Widac tu wyraznie range naszych zydojebkow.

  Polubienie

 14. paziem

  Teraz mogę ci juź wprost powiedzieć:
  spieprzaj dziadu!
  Ukochałeś Amerykanów, to dawaj im dupy, ale nie rób za sutenera.
  Paszoł won!

  Polubienie

 15. julius

  Nie wszyscy mieszkańcy Polski chcą być celem Iskanderَw.
  Wydaje się, że informacja na temat lokalizacji w regionie kaliningradzkim taktycznych systemَw rakietowych „Iskander-M” spowodowała w Polsce nie tylko szok, ale panikę, co z kolei może doprowadzić do rozpadu Polski na odrębne państwa.
  W szczegَlności, „Związek Autonomistَw Śląskich” zwrَcił się do ambasadora Federacji Rosyjskiej w Polsce, żeby przedstawił ich oświadczenie prezydentowi Władimirowi Putinowi.

  Polubienie

 16. julius

  Fragmenty tego listu:
  Jego Ekscelencja
  Ambasador Federacji Rosyjskiej
  w Polsce

  W związku z publikacjami w mediach na temat rozmieszczenia w regionie kaliningradzkim rakiet taktycznych „Iskander-M”, zdolnych do przenoszenia głowic nuklearnych, w imieniu „Związku osَb narodowości śląskiej” zwracamy się do Waszej Ekscelencji, aby przekazał władzom Federacji Rosyjskiej nasz wniosek o nie naprowadzanie rakiet w kierunku Śląska.
  W 1990 roku Polska i Niemcy podpisały porozumienie w sprawie uznawania granic obu państw, ale to było zrobione bez konsultacji z mieszkańcami tymczasowych ziem polskich.
  Podczas okazji 70. rocznicy wojny polsko-niemieckiej z 1939 roku, ktَra pَźniej staał się II wojna światowa, my, Ślązacy, protestowaliśmy przeciwko fałszywej interpretacji historii Polski. Wَwczas stwierdziliśmy, że Polska i Niemcy hitlerowskie wspَłpracowały ściśle do ostatniej chwili. Rَwnież w 2008 roku potępiliśmy agresję Gruzji przeciwko Osetii Południowej, co spowodowało niezadowolenie w całej Polsce. Protestowaliśmy też, gdy polskie władze zamknęły rosyjską część wystawy na terenie obozu koncentracyjnego w Auschwitz.

  Mamy nadzieję, że Wasza Ekscelencja przekaże naszą prośbę rządzącym Federacją Rosyjską, żeby przy okazji swoich działań, pamiętali , że Ślązacy nie są Polakami. I, że Ślązacy nie mają nic wspَlnego z polityką antyrosyjską i rusofobią polskich władz.

  Życie z ciągłą groźbą ataku nuklearnego nie jest dobrym rozwiązaniem, więc zwrَcamy się do rządu rosyjskiego aby nie używali rakiet nuklearnych na kierunku Śląska.

  Przywَdcy

  Rudolf Kolodzeychik

  Andrzej Rochnok

  Polubienie

 17. Metro

  Nie wchodzą tu teksty.

  Polubienie

 18. Kuraś

  Szanowni prezesi WPS a co mnie jakiś Czaputowicz obchodzi .Nie szkoda wam czasu na zajmowanie się gównem na WPS ?
  Przecież to jest szambo . Jeżeli nie Czaputowicz to inne gówno i tak w kółko macieju . Proszę poświecić czas na nowe tematy które przybliżają polskich bohaterów narodowych a nie jakieś pejsate kurwy .

  Polubienie

 19. paziem

  Drogi ” wojowniku” o znamiennej ksywce”Ogień ?”. Nie o gnojka Czaputowicza tu chodzi, ale o sprawę, w ktorej aktualnie on mąci, a to już nie jakieś duperele tylko ważne kwestie. Zatem bez pokrzykiwania…jedynie😆

  Polubienie

 20. ja

  Niech niemcy k.ur…a powiedzą gdzie jest w Polsce złoty pociąg.dla Rosji oddali bursztynową komnatę.Polskę mają w d…pie.Boją się , że trafi dzięki polskiemu , rządowi dla Izraela ??

  Polubienie

 21. paziem

  Nie mam teraz czasu dla ciebie Autostrado do żydowskiego nieba. Odpowiem ci raz jeszcze i po raz ostatni i nie szukaj już tu miejsca do publikacji twoich „intelektualno- historycznych” herezji.
  Na razie tylko wstęp.
  Dopóki USA, jak kraj całkowicie zniewolony przez Żydów,nie zrobi porządku ze swoimi panami, nie ma powodu rozmawiać o jakichś polsko-amerykańskich stosunkach6

  Polubienie

 22. ja

  Polska była , jest i będzie prostytutką-jak powiedział żyrynowski -rosyjski żyd polskiego pochodzenia.mam nadzieję , że nie będzie.

  Polubienie

  • kuraś

   Proszę nie obrażać naszej Ojczyzny .Jeżeli już to największą kurwą jest ta parchata swołocz pod nazwą żyrynowski i swołocz która głosuje na syjonistów za 500 plus .To nie cały kraj .

   Polubienie

  • To już nie nasza ojczyzna, a apodyktyczna macocha i psychopatyczny, sadystyczny ojczym. W dupie mam taką Polskę.

   Polubienie

   • Kuraś

    Przemek Polska to nasza Ojczyzna .Nie można się na nią wypinać . Co innego rządzące nią bydło które wielu życie zmarnowało. Rozgraniczmy Ojczyznę od gówna niezależnie jak to gówno się nazywa Kalkstein czy Stolzman .

    Polubienie

 23. paziem

  Obecnie nie mam dla ciebie czasu Autostrado do żydowskiego nieba.Wkrótce jedak po raz ostatni
  odpowiem na twoje ” intelektualno-historyczne” herezje. Póki co posłuchaj zgąbczony mózgu. Tak długo jak Amerykanie, skolonizowani w pełni przez Żydów, nie zrobią porządku ze swoimi panami nie możemy w ogóle rozmawiać o polsko-amerykańskich stosunkach.

  Polubienie

  • Kuraś

   Panie prezesie daj pan spokój .Zna już pan te kanadyjskie rzygowiny tyle lat i jeszcze pan mu odpisuje .Szkoda nerwów . Kasować ten syfilis z WPS i załatwione bo jak mu pan odpowiesz to ten syf zawsze będzie panu odpowiadał i się pan od gówna nie uwolni .

   Polubienie

   • Kuraś

    Przez ostatnie lata odpowiadał mu pan tyle razy i zawsze pana bluzgał .Panie prezesie daj pan spokój . Forum Maciejczyka .Nic tam się nie dzieje .Major Pyryt zmarł to z kim ten kanadyjski dziadek będzie się kłócił .Tylko z panem.
    Dariusz Kosiur na zaczepki nie odpowiada i dobrze robi .

    Polubienie

 24. Pingback: W próbie defamacji Beina, szmalcownik mgr inż. Bizoń znalazł takiego “żyda” jak “polskie” były obozy śmierci « Grypa666's Blog

 25. paziem

  TPD, Kuraś, czy jak tam, proszę nie próbować robić z tej strony tabloidu.Czy to jest twoja ciagła, mentalna skłonność, czy raczej praca zlecona, to mnie nie obchodzi.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s