Dzień Obrońcy Ojczyzny…kiedy w Polsce takie święto?!

Jest czego zazdrościć Rosjanom. Z dumą i z godnością mogą świętować Dzień Obrońcy Ojczyzny, tego największego zadania mężczyzny, dla którego musi pozostawić na boku nawet swój  pierwotny, podstawowy obowiązek, jakim jest dbałość o bezpieczeństwo własnej rodziny.

Rosyjski żołnierz nie musi służyć jako narzędzie obcych interesów, co stało się uwłaczającą rolą współczesnego żołnierza polskiego – najmity anglosasko-syjonistycznych interesów pod zwodniczą flagą NATO.

Z okazji tegorocznego święta, jednocześnie święta 100 lecia Armii Czerwonej, składamy naszym wyzwolicielom z okresu mrocznej, niemieckiej, faszystowskiej zagłady najszczersze, przyjacielskie  życzenia – zdrowia, rozwagi i wytrwałości, tak potrzebnych dla przetrwania i zwycięstwa naszego wspólnego słowiańskiego i prawdziwie ludzkiego świata.

Zarząd WPS

Paweł Ziemiński

Dariusz Kosiur

Andrzej Skorski

 

 

 

 

Aneks:

Święto prawdziwych mężczyzn czyli 100 lat Armii Czerwonej

Obrażamy i znieważamy serdeczną pamięć, jaką otaczani są w tych krajach weterani Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, żołnierze Armii Radzieckiej w szczególności. Robimy sobie wrogów nie we władzach tych państw, a masowo wśród ich obywateli. Zachowujemy się jak barbarzyńcy i troglodyci.

Rok 2011, luty. Ciężka zima na Białorusi, masa śniegu, mróz, sięgający —30C, a ja prostą po horyzont szosą,  poprzez wielkie bagienne lasy Polesia, jechałem z Torunia, przez Brześć, Pińsk do Homla.

Po przybyciu do hotelu, udaliśmy się z pracownikiem na obiadokolację.

Ze zdziwieniem zauważyliśmy, że wszystkie spotykane kobiety się do nas życzliwie uśmiechają, a kilka z nich w restauracji wzniosło toast za nas. Mój towarzysz podróży, projektant młynów zwrócił się do mnie. „Dyrektorze,  przecież przetargu jeszcze nie wygraliśmy, a wszyscy widać życzą nam aby to SPOMASZ budował im „mielnicę”. Stwierdziłem, że przecenia naszą sławę i chyba nie o młyn chodzi.

Obserwowany przez, jak to na wschodzie,  piękne kobiety,  czułem się jednak skoninąd nieswojo. Do zupełnej konsternacji doszło jednak kilkanaście minut później, gdy kelner przyniósł nam karafkę z wódką i dwa kieliszki, informując że to od dwóch przemiłych dziewczyn z stolika obok. Widząc nasze zdziwione miny, wyjaśnił nam, że dziś jest „Dzień Zaszczytnika Rodiny”  i to tutejszy zwyczaj.

Na naszą uwagę, że jesteśmy Polakami, odpowiedział rozbrajająco „jesteście postawni, zdrowi, to przecież byliście w wojsku, jak każdy normalny facet, a to jest właśnie święto prawdziwych mężczyzn”. W takiej sytuacji oczywiście wódki odmówić nie mogliśmy, kilku tańców do których nas tamtejsze dziewczyny niebawem zaprosiły również.

Tak oto praktycznie się dowiedziałem, że święto Armii Radzieckiej, jakie obchodzili żołnierze Północnej Grupy Wojsk Radzieckich, stacjonujący w okresie mego dzieciństwa w rodzimym Białogardzie, w najlepsze świętowane jest do dziś jako „Dzień Obrońcy Ojczyzny”. W Rosji i Kirgistanie to nawet dzień wolny od pracy. W Tadżykistanie i na Białorusi świętują również, ale jako dzień roboczy.

23 lutego należy więc wznieść toast za prawdziwych mężczyzn, obrońców swoich ojczyzn.

Gdy w owym Homlu, nieśmiało, przy nastym kieliszku zaoponowałem, że nie ma już Armii Czerwonej, za którą od kilku godzin pijemy, urocza Białorusinka, powiedziała mi: „Krasnaja Armia, była jest i budziet”.

Widząc znak zapytania w moich oczach, odpowiedziała, że armii nie ma, ale są mężczyźni co w niej służyli, jest pamięć o jej weteranach i są Ci co służą w armiach, jej następcach.

To kolejny dowód, jak bolesnym i niezrozumiałym jest dla społeczeństw Rosji, Białorusi, Ukrainy, Kirgizji czy Tadżykistanu, działania rządzącej dziś Polską  PiS, w zakresie burzenia pomników ku czci poległych żołnierzy Armii Radzieckiej.

Obrażamy i znieważamy serdeczną pamięć, jaką otaczani są w tych krajach weterani Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, żołnierze Armii Radzieckiej w szczególności.

Robimy sobie wrogów nie we władzach tych państw, a masowo wśród ich obywateli.

Zachowujemy się jak barbarzyńcy i troglodyci.

Burzymy życzliwe wspomnienia i obraz Polski jaki panował od dziesięcioleci na terenach dawnego ZSRR, a dziś — kilkunastu niepodległych państw powstałych na jego gruzach. Wszak Armię Radziecką i Polską połączyło braterstwo broni i wspólna walka z hitlerowskim okupantem. Walka zakończona zwycięstwem, gdyż nad ruinami zdobytej wspólnie stolicy III Rzeszy, nad Berlinem, oprócz sztandarów Armii Radzieckiej powiewały sztandary biało-czerwone, zawieszone tam przez żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego. 

Wracając do historii, skąd się wzięła data 23 lutego, jako data święta. Otóż to kwestia złożona. 28 stycznia 1918 roku Włodzimierz Ilicz Lenin podpisał dekret o organizacji Robotniczo-Chłopskiej Armii Czerwonej, a dzień później Floty Czerwonej. 22 lutego 1918 Lenin wydał w warunkach wielkiej niemieckiej ofensywy na Froncie Wschodnim na Rosję Radziecką, dekret-apel „Socjalistyczna Ojczyzna w niebezpieczeństwie”. 23 lutego 1919 na wielkich manifestacjach w Piotrogrodzie (Petersburg) oraz Moskwie i innych miastach doszło do masowego wstępowania w szeregi Armii Czerwonej. Radzieckie społeczeństwo stawało do obrony rodzącej się socjalistycznej ojczyzny, przed kaiserowską II Rzeszą.

W 1919 Rada Komisarzy Ludowych uchwaliła święto Armii Czerwonej na dzień 23 lutego i taka data figuruje w decyzji Lwa Trockiego, ówczesnego  Przewodniczącego Rady Wojennej rozesłanej do jednostek Armii Czerwonej.

W 1938, na wniosek Stalina,  dołączono do tej rocznicy kwestię powstrzymania przez Czerwonoarmistów armii niemieckiej pod Narwą i Pskowem.

Od 1946 do roku 1993 oficjalna nazwa święta brzmiała „Dzień Armii Radzieckiej i Floty wojennej”. Wraz z upadkiem ZSRR, świętowanie dnia jego armii stało się bezprzedmiotowe, ale tradycja w społeczeństwie i wielkie przywiązanie do niego, sprawiło, że po latach święto przywrócono, acz pod inną nazwą w wielu państwach powstałych na gruzach Związku Radzieckiego.

24 marca 2006 Duma, parlament Rosji, dokonała zmian w przedmiotowej  ustawie. Wykreślono zapis „Dzień zwycięstwa Armii Czerwonej nad wojskami Niemiec”, wprowadzając w to miejsce pojęcie „obrońca ojczyzny”. Brzmi ono zatem oficjalnie „Dzień Obrońców Ojczyzny”.

23 lutego w Rosji,  to zatem święto państwowe i dzień wolny od pracy, to także  nieformalny „Dzień Mężczyzn”, odpowiednik 8 marca „Międzynarodowego Dnia Kobiet”.

Świętuje się go z kolegami, w gronie znajomych i w rodzinach. Ma ono współcześnie charakter masowy i powszechny.

W ten dzień kobiety składają życzenia również mężczyznom i kobietom żołnierzom — weteranom II Wojny światowej, zwanej tu „Wielką Wojną Ojczyźnianą”. Pod ścianą Kremla na Grobie Nieznanego Żołnierza składane są uroczyście kwiaty.

Prezydent Rosji z Wielkiej Sali Aleksandrowskiej na Kremlu spotyka się z przewodniczącymi izb parlamentu, przedstawicielami rządu i innych organów władzy państwowej Rosji, kierownictwem armii, szefami  partii politycznych, kościołów i organizacji społecznych FR. Odegrany jest hymn państwowy, następuje minuta ciszy ku czci poległych żołnierzy, uroczystym marszem przechodzi kompania reprezentacyjna Prezydenckiego Pułku służby Komendanta Moskiewskiego Kremla.

Wieczorem w Wielkiej Sali Kremlowskiej w obecności prezydenta, władz państwowych i armii odbywa się uroczysty koncert. Pieśni i piosenki wojskowe, nowej aranżacji wykonują najznamienitsi  i popularni artyści rosyjskiej estrady,  transmitowany jest on przez główne kanały telewizyjne.

W miastach będących garnizonami o 20.00 rozbrzmiewa salut artyleryjskiku czci „Dnia Obrońcy Ojczyzny”, przekształcający się w wielu miejscach w imponujący pokaz sztucznych ogni.

W ciągu dnia organizowane są koncerty, pokazy grup rekonstrukcyjnych  wydarzeń z 1918 roku, a w kawiarniach, restauracjach i dyskotekach naród świętuje i się po prostu bawi. Zatem i z Polski niech popłyną do naszych wschodnich sąsiadów serdeczne życzenia „Z dniom zaszczytnika rodiny!”.

Krzysztof Podgórski, polski publicysta

za: https://pl.sputniknews.com/opinie/201802227388170-Dzien-Obroncy-Ojczyzny-Swieto-prawdziwych-mezczyzn-100-lat-Armii-Czerwonej-Krzysztof-Podgorski/

22 Komentarze

Filed under Bez kategorii

22 responses to “Dzień Obrońcy Ojczyzny…kiedy w Polsce takie święto?!

 1. Jaruda

  Jesteście na ustach całej Polski.
  http://niepoprawni.pl/comment/1558640#comment-1558640
  Pozdrawiam

  Polubienie

 2. paziem

  Z prywatnej poczty:

  ” Prezydent Łodzi
  Hanna Zdanowska

  do wiadomości : Ambasador Federacji Rosyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej
  Sergey Andreev

  W n i o s e k
  o przywrócenie powojennej nazwy ulicy Armii Czerwonej w Łodzi

  W związku z przypadającą w dniu 23 lutego 2018 r. 100-rocznicą Armii Czerwonej
  składam na ręce Pani Prezydent wniosek o przywrócenie starej powojennej nazwy obecnej ulicy Józefa Piłsudskiego i jej zastąpienia nazwą Armii Czerwonej .

  Informuję , iż urodziłem się i spędziłem swoje dzieciństwo przy tej ulicy, a ściślej przy rogu ulicy Armii Czerwonej i Ruskiej /na szczęście tej drugiej nazwy nie dosięgnęło długie ramię współczesnej dekomunizacyjnej inkwizycji w Łodzi/ i z pobudek osobistych , lecz także dla zachowania wierności prawdzie historycznej chcę , by ta nazwa powróciła, bowiem nie kto inny, lecz to Armia Czerwona przyniosła Polsce i Polakom zwycięstwo nad faszyzmem i o tym nie wolno zapominać i tworzyć/przepisywać historii na zamówienie polityczne oraz pod dyktando USA.

  Józef Piłsudski według ocen wielu historyków był niemieckim agentem oraz osobą faszyzującą , bowiem tak postrzegany jest jego przewrót majowy i jego obecna gratyfikacja może jedynie świadczyć o tym , iż Polska jest obecnie w faszystowskiej orbicie, która jak zły szeląg ponownie wraca do Europy ubrana w amerykańską pseudodemokratyczną maskę .

  Chociaż osobiście urodziłem się po wojnie, będąc byłym komandosem wiem dobrze, co to jest wojna . Wiem równie dobrze , co to jest niewolnictwo , które min. Polsce i Polakom zafundowały faszystowskie Niemcy z uwagi na fakt , iż oboje moich rodziców w okresie II wojny światowej wykonywało niewolniczą pracę , przy tym , honorowo nie biorąc żadnej gratyfikacji od swoich oprawców po wojnie.

  Jednocześnie informuję , iż nie zamierzam spokojnie patrzeć jak pod wpływem faszyzującej USA dochodzi do faszyzacji Polski za którą, bez wyjątku , odpowiadają wszystkie ekipy rządzące Polską po 1989 r. w tym nie wyłączając polskiej lewicy, która pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego i Leszka Millera , de facto doprowadziła do zniszczenia lewicy w Polsce, chociaż do dzisiaj nie do wszystkich dotarła ta gorzka prawda .

  Powołuję , na razie jednoosobowy ruch społeczny do przywrócenia powojennej nazwy ulicy Armii Czerwonej.

  Łódź , dnia 23 luty 2018 r. Michał Jarzyński „

  Polubienie

  • paziem

   ” Rozumiem Michał motywy twojego listu do pani prezydent Zdanowskiej i podzielam oceny zarówno wobec osoby Józefa Piłsudskiego ( nota bene był formalnie agentem austriackim biorąc pod uwagę miarodajną opinie gen. Zagórskiego i kpt. Rybaka – będącego oficerem prowadzącym Ziuta; obaj wymienieni oficerowie wówczas w służbie wywiadu Austro- Węgier), jak i oceny odnośnie zasług Armii Radzieckiej w wyzwoleniu Polski, a Łodzi w szczególności.
   List ws. zmiany nazwy ulic jest jednak źle adresowany, gdyż jeśli się nie mylę leży to w gestii nie prezydenta miasta, ale Rady Miasta. Zatem właściwym adresatem winni być Radni m. Łodzi , a bezpośrednio przewodniczący Rady Miasta Łodzi.

   pozdrawiam

   Paweł Z.”

   Jak się okazuje sprawa wygląda jeszcze gorzej obecnie, bo:

   ” W najbliższą sobotę wchodzi w życie przepis ustawy ograniczający kompetencje samorządu dotyczący zmieniania nazw zdekomunizowanych. Po 6 stycznia( 2018 r. – PZ) zmiany będą wymagały zgody wojewody i IPN.”

   Polubienie

 3. Podgórski to żaden autorytet ani polityczny ani moralny a ta Trybuna odwołuje się do Trybuny Ludu a promuje się w niej atlantystów i syjonistów.

  Polubienie

  • paziem

   U nas w Polsce, to teraz co drugi to „autorytet” ( ostatnio prawdziwy wysyp np. „autorytetów” od syjonizmu i antysemityzmu:))), a my tu czasami publikujemy obserwacje ” zwykłych ” ludzi.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.