„Dobra zmiana” dla żydowskiej światowej mafii

„Dobra zmiana” już nie wie jak przypodobać się żydowskiej mafii finansowej, daje jej kolejny tort, po renowacjach cmentarzy, budowę 2 kolejnych muzeów, daje im wszystko co zechcą, a oni i tak haftują na dobrą zmianę

za: Wrzodak Z.http://wrzodakz.neon24.pl/post/142758,dobra-zmiana-dla-mafii-swiatowej

Tekst z Pulsu Biznesu

Wielokrotnie uderzali w Polskę i jej interesy. Co robi PiS? Daje im rekordową dotację

Rząd przyznał ogromną dotację w wysokości 20,2 mln zł dla inwestycji banku JPMorgan w Polsce. To najwyższe wsparcie budżetowe w historii dla firmy z sektora usług finansowych. – !!!!!!!  W zamian JPMorgan zobowiązał się, że zatrudni nad Wisłą 3 tys. osób i uruchomi placówkę w połowie 2018 r. Dotacja ta wydaje się być wyjątkowo kontrowersyjna, biorąc pod uwagę działania banku, jednego z najpotężniejszych na świecie, w ciągu ostatnich kilku lat. Także wobec Polski.

Polski rząd wesprze JPMorgan milionami złotychPolski rząd wesprze JPMorgan milionami złotych
Polski rząd wesprze JPMorgan milionami złotych.
JPMorgan Chase & Co. już dawno przestał być tylko bankiem. To gigantyczny holding finansowy, jeden z największych na globie, który w 2017 r. osiągnął 99,624 mld dolarów przychodów, 35,9 mld dolarów zysku operacyjnego i 24,441 mld dolarów zysku netto.

Gigant ma jednak sporo na sumieniu. Przede wszystkim to bank, który walnie przyczynił się do wywołania wielkiego kryzysu ekonomicznego sprzed dekady. Po drugie, na koncie mają zachowania korupcyjne – bank zatrudniał synów i córki chińskich decydentów, bez żadnych kwalifikacji, by ci patrzyli na nich przychylniejszym okiem. Po trzecie, to bank, który w ciągu ostatnich lat kilka razy krytykował Polskę, a nawet mógł grać przeciwko nam na rynkach walut.

JPMorgan, a udział w kryzysie

Przypomnijmy, że wielki kryzys z 2007 r. zaczął się od załamania na amerykańskim rynku nieruchomości. Banki szalały i dawały kredyt każdemu chętnemu, także tym, którzy nie byli w stanie ich spłacać i od początku było wiadomo, że będą mieli z tym problem. W procederze tym uczestniczył właśnie m.in. JPMorgan, którego pracownicy świadomie i z przyzwoleniem przełożonych łamali wewnątrzbankowe procedury. Kredyty dostawały nawet osoby, które nie były w stanie dostarczyć niezbędnych dokumentów.

Te toksyczne kredyty sprzedawano potem w pakietach inwestorom na całym świecie, na papierze był więc zysk. Za pieniądze ze sprzedaży tych pakietów banki udzielały kolejnych kredytów. Są dowody na to, że JPMorgan działał świadomie, za co został ukarany w 2013 r. karą nałożoną przez amerykański Departament Sprawiedliwości w wysokości 13 mld dolarów. Kwota symboliczna biorąc pod uwagę zyski banku – w samym 2012 r. było to 21 mld dolarów. Bank do końca nie przyznawał się do winy, a mówił jedynie o „nieprawidłowościach”, do których miało dojść przy udzielaniu kredytów i sprzedaży ich pakietów. Wszystko po to, by uniknąć pozwów cywilnych od poszkodowanych inwestorów.

„Program Synowie i Córki”

Bank na swoim sumieniu ma więcej grzechów. W 2016 r. na JPMorgan nałożono karę w wysokości 264 milionów dolarów za korupcję. Przez siedem lat, od 2006 do 2013 r., JPMorgan zatrudniał setki stażystów i pełno etatowych pracowników – córki i synów chińskich włodarzy. Wszystko po to, by – mówiąc wprost – im się podlizać. Niewykwalifikowane dzieci dostawały posady, a ojcowie przyznawali kontrakty. Na takiej „współpracy” bank zarobił 100 mld dolarów.

Andrew. J. Ceresney, dyrektor Wydziału Egzekwowania przepisów Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, powiedział wprost, że bank był zaangażowany w „schemat systematycznego przekupstwa”. Co więcej, w JPMorgan byli tak pewni siebie, że stworzyli sobie arkusz do śledzenia przepływu pieniędzy od klientów, których dzieci zostały zatrudnione w banku.

JPMorgan kontra polska waluta

Na koniec fakt, który najbardziej razi po oczach z polskiej perspektywy. W ciągu ostatnich kilku lat JPMorgan wielokrotnie rekomendował sprzedaż naszej waluty, wystawiał fatalne oceny naszej gospodarce, czym jej po prostu szkodził. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w styczniu 2016 r. Powodem, dla którego warto było sprzedawać złotówki, miała być propozycja przekształceń kredytów walutowych oraz niepewność polityczna. JPMorgan argumentował, że dodając te dwa czynniki do siebie „uzyskamy podstawy do wystawienia negatywnej opinii walucie”.

Warto też wspomnieć o sesji na polskiej giełdzie sprzed 10 lat. Dokładniej z 12 listopada 2008 r. Przed samym końcem notowań WIG20 spadał ponad 9 proc., ale ostatecznie podskoczył i oddał niecałe 5 proc. Od razu pojawiły się głosy o manipulacji.

Śledztwo przeprowadzone przez Komisję Nadzoru Finansowego wykazało, że za wydarzeniami z tego dnia stoi jeden duży inwestor – JPMorgan. W przeciągu kilku wcześniejszych tygodni bank przynajmniej dwukrotnie podejmował działania, które osłabiły naszą walutę. Przez publikację raportów, które twierdziły, że w owym czasie złotówka była najbardziej ryzykowną walutą w regionie. Co było dosyć dalekie od prawdy.

Ostatni dokument został opublikowany 10 listopada 2008 r. – bank stwierdził wówczas, że w kolejnym roku odnotujemy bardzo mały wzrost gospodarczy. Było to dwa dni przed wspomnianymi wydarzeniami na polskiej giełdzie, które zaniepokoiły KNF do tego stopnia, że zawiadomiła prokuraturę.

Teraz, jak podaje Puls Biznesu, JPMorgan otrzymał gigantyczną dotację od polskiego rządu. Jej wysokość to 20,2 mln zł. Ekonomista Robert Gwiazdowski skomentował to na Twitterze następującymi słowami:

Robert Gwiazdowski
@RGwiazdowski
I jak tu nie wierzyć że jesteśmy gospodarczą potęgą? Polscy rezydenci i salowe zrzucą się (20 baniek) na pensje dla pracowników JP Morgan 🙂 “Sons & Daughters Program” implementują w Warszawie 🙂
8:20 AM – Mar 6, 2018

Reklamy

7 Komentarzy

Filed under Polityka

7 responses to “„Dobra zmiana” dla żydowskiej światowej mafii

  1. KOJAK

    No coz,po to ustanowiono zdeklarowanego Zyda na szefa rzadu zeby takie wrecz jawnie kryminalne numery robil ! I stal na strazy kryminalnych geszeftow !

    Polubienie

  2. Nie kumacie po co PiS to robi? Ślepo krytykujecie.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s