Janusz Bieszk…badacz, którego nie można ignorować

Zamiast jakiegokolwiek komentarza posłuchajcie samego badacza

.

.

.

 

 

Dodatek:

 

Reklamy

83 Komentarze

Filed under Polityka

83 responses to “Janusz Bieszk…badacz, którego nie można ignorować

 1. nina

  Polska na takiego badacza czekała !. Kupujmy jego książki na wszystkie okazje. Bezcenny to dla słowiańskiego Narodu polskiego człowiek.
  ———-WICI ! rozsyłajcie WICI ! szykuje się SŁOWIAŃSKI WIEC !.

  Polubione przez 1 osoba

 2. grzanek

  Panowie się pospieszyli w tym roku z prima aprilis czy jak? Przecież ten człowiek to kompromitacja. Czego jak czego, ale stręczenia turbosłowiańszczyzny się po WPS nie spodziewałem.

  Polubienie

  • Nie żebym był fanem mitu „wielkiej lechii”, ale obalanie Bieszka Michałkiewiczem to chyba nie najlepszy pomysł.

   Polubione przez 1 osoba

   • grzanek

    Michałkiewicz, czego by o nim nie mówić, czasem też mówi prawdę. Wielka Lechia to jeden z tych przypadków. Nie sądzę, żeby lepszym pomysłem było argumentum ad hominem – to pójście na łatwiznę. Jeśli Michałkiewicz się w którymś miejscu myli, to lepiej to merytorycznie wytknąć. Ale cieszy mnie, że zgadzamy się generalnie co do oceny turbosłowiańskiej szajby. 🙂

    Polubienie

   • grzanek

    Krótko mówiąc, Wielka Lechia to taki (pseudo)historyczny odpowiednik teorii płaskiej Ziemi (ang. Flat Earth theory), o której tak ciekawie pisał ostatnio na WPS Marek Głogoczowski – jest to jednocześnie intelektualny zbuk mający skompromitować na zasadzie „winy poprzez skojarzenie” (ang. guilt by association) całe środowisko „poszukiwaczy prawdy” oraz technika Gaslighting, której celem jest wywołanie u podatnych (tj. tych, którzy mają aż nazbyt „otwarty umysł”) poczucia zwątpienia we własne możliwości poznawcze.

    Polubienie

   • Grzanek,

    Ja myślę, że popularność takich mitów w naszym kraju wynika w dużej mierze z kompleksów jakie drążą nasz naród. A konkretnie z kompleksu niższosci wobec niektórych narodów i ich dość bujnej historii. Na przykład Włosi mogą się pochwalić starożytnym Imperium Rzymskim, Grecy Aleksandrem Macedońskim, a Słowianach cisza. Więc próbuje się na siłę niejako dorabiać megalomańskie teorie o wielkim imperium Słowian, itp, na wzór rzymski czy macedoński, bajki o wielkich podbojach, armiach, itp. Ale zamiast przysparzania Slowianom wielkości, robią najwyżej z siebie i Słowian pośmiewisko.

    Co więcej podejrzewam, że zwolennicy tego mitu być może myślą, że z kolei przeciwnicy teorii „wielkiej lechii” promują zacofanie cywilizacyjne czy też w wielkim skrócie, powrót do epoki kamienia łupanego, czy coś w tym stylu. No bo skoro „wielkiej lechii” nie było, to zapewne byli tylko dzicy ludzie odziani w skóry, po drzewach łazili, jak małpy w dżungli i nie było żadnej organizacji społecznej, żadnej kultury, żadnych osiągnięć, nic, kompletne bezdzieje. Tylko lasy i rzekomi barbarzyńcy.

    Polubienie

   • grzanek

    Zgadzam się 🙂

    Polubienie

   • grzanek

    Te kompleksy są oczywiście nieuzasadnione, bo wobec basenu Śródziemnomorza (Grecja, Rzym), które stanowiły kolebkę europejskiej cywilizacji, nie tylko Słowianie, ale i Germanie czy Celtowie są co najwyżej młodszymi braćmi. Osobiście boleję nad faktem, że brak w Polsce historyków i archeologów, którzy mieliby dość determinacji, by raz na zawsze rozstrzygnąć problem genezy Prasłowian (teoria allochtoniczna vs autochtoniczna). Oficjalnie pierwszą kulturą materialną na obecnych polskich ziemiach, wiązaną z Prasłowianami jest kultura łużycka (to zdaje się ta od Biskupina). Mniej oficjalnie, źródeł Prasłowian upatruje się w (spokrewnionych skądinąd z Sarmatami) Scytach. Jeśliby się hipoteza o scytyjskiej genezie naszych przodków potwierdziła, to nie mielibyśmy się czego wstydzić. Proszę spojrzeć jakie cudeńka wytwarzali Scytowie już w VI wieku p.n.e.
    https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Art_of_Scythia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Scythian_art

    Polubienie

   • Po cichu sądzę, że po prostu nikomu w Polsce nie zależy na ostatecznym wyjaśnieniu tej kwestii. A wręcz są siły, jak choćby KRK, które zrobią wszystko, żeby zapobiec wszelkim ewentualnym poważnym i naukowym próbom wyjaśnienia naszego pochodzenia i kultury, bo mogłoby się okazać, że wcale nie byliśmy tacy dzicy. Dlatego w Polsce albo nie ma badań, albo jest promowane jakieś oszołomstwo, starające się zaciemnić co się da i gdzie się da. A skarby naszej dawnej kultury leżą zasypane pod ziemią i niszczeją.

    Polubienie

  • Zauważcie jednak Panowie, że Słowianie zostali podbici przez żydo-chrześcijański Rzym jako ostatni w Europie – z czego to wynika?
   Chyba, że przyjmiecie, iż Słowianie zeszli z drzew w IX w. ne., a to kłóciłoby się z tym, co mówi żydo-katolik, prof. Samsonowicz.

   Polubienie

   • Pimpuś

    Jednym słowem mówiąc armie Imperium Rzymskiego, która była najnowocześniejsza w ówczesnym świecie, która miała dowódców kształconych na ówczesnych Rzymskich uczelniach wojskowych, która miała inżynierów potrafiących budować machiny wojenne do oblegania miast i ich atakowania a w czasie pokoju Ci inżynierowie budowali budowle z kamienia które do dzisiejszego dnia zapierają dech w piersi, która miała lekarzy potrafiących skutecznie leczyć żołnierzy z ran wojennych jak i z chorób wynikających z życia koszarowego, która miała do perfekcji wyćwiczone manewry na polu walki, która była wyposażona w bardzo skuteczną broń przetestowaną na różnych polach walki, która podporządkowała sobie wszystkie cywilizacje basenu morza śródziemnego i obecnej zachodniej europy powstrzymywała na Dunaju i Renie przez całe wieki istnienia Imperium Rzymskiego grupka pastuchów biegająca po lesie odzianych w skóry i maczugi, mieszkająca w kurnych chatach i zabawiająca się w międzyczasie z jałówkami na pastwisku. No po prostu GENIALNE !!!
    @grzanek
    Germanie to byli Słowianie i zapamiętaj to sobie ! W obecnej twojej zchrystianizowanej polin aby przystąpić do prac archeologicznych trzeba mieć POZWOLENIA a te obecna judeochrześcijańska władza nie chce wydawać. I Scytowie nie byli spokrewnieni z Sarmatami !!!! to jest ten sam lud tylko różnie nazywany. Przez Greków Scytami przez Rzymian Sarmatami.

    Polubione przez 1 osoba

   • grzanek

    @grzanek
    Germanie to byli Słowianie i zapamiętaj to sobie ! W obecnej twojej zchrystianizowanej polin aby przystąpić do prac archeologicznych trzeba mieć POZWOLENIA a te obecna judeochrześcijańska władza nie chce wydawać. I Scytowie nie byli spokrewnieni z Sarmatami !!!! to jest ten sam lud tylko różnie nazywany. Przez Greków Scytami przez Rzymian Sarmatami.

    Poproszę jakieś odnośne, rzetelnie opracowane, wiarygodne źródła, które by to potwierdzały. Co do Scytów i Sarmatów – tak samo: źródła poproszę. Oficjalne dane owszem mówią o pokrewieństwie, ale nie o tożsamości obu ludów.

    Polubienie

  • Pimpuś

   Najbardziej odpowiednim źródłem dotyczącym zamieszkiwania ziem przez Słowian zwanych przez Rzymian Germanią w wypadku zaczadzonych chrześcijańskimi gusłami myślę , ze będzie mnich zwany Helmold. Ten miłośnik żydowskiej religii nawet sobie nie zdawał sprawy jak będzie po 900 latach popularny wśród Słowian i ile dobrego przyniesie w odkłamywaniu historii. Napisał „Kronikę Słowiańską” gdzie na stronie 11 dokładnie opisuje jakie ludy Słowiańskie zamieszkiwały na zachód od rzeki Odra http://bc.wimbp.lodz.pl/Content/12337/Paplonski_Helmolda_kronika_a.pdf W tej kronice jest bardzo dużo wiadomości o zachodnich Słowianach !! Helmold wykonał naprawdę kawał dobrej roboty !!!! Herodot z Halikarnasu (484-426 p.n.e ) pisze , że zachodni Sarmaci pochodzą ze związków Amazonek ze Scytami i opisuje że kobiety biorą udział w wojnach na równi z mężczyznami.

   Polubione przez 1 osoba

   • ~Przemex chyba nie siedzisz mocno w temacie skoro tak piszesz. Czy wielka Lechia była czy nie to jedna sprawa. Inną jest to, że Rzymianie nie przekroczyli pewnych granic w swoich podbojach. O dziwo ich wpływy skończyły się na terenach rdzennie słowiańskich Na zdrowy rozsądek można przyjąć, że Słowianie tworzyli potężne państwo bądź unię różnych powiązanych ze sobą plemion. Jakby nie patrzeć stawili czoła Rzymianom.

    Polubione przez 1 osoba

   • Że skutecznie stawili czoła Rzymianom, to jeszcze nie powód do klecenia fantastycznych teorii ala Bieszk.

    Polubienie

   • Maciej

    Może po prostu Rzymianie nie chcieli podbić Słowian bo im się nie chciało ruszyć dupy aby walczyć ze Słowianami na tamtym obszarze .Udowodni mi ktoś że tak mogło nie być . Nikt nie jest w stanie dziś udowodnić dlaczego Rzymianie olali temat Słowian rządząc całym ówczesnym światem .

    Polubienie

   • W pewnym sensie atak na Słowian byłby samobójstwem. Surowy klimat, bory, bagna, gęste lasy, w dodatku operowali by na nie swoim terenie i walczyli z ludnością dobrze przystosowaną do tutejszych warunków, znającą dobrze teren i wyszkoloną w walce partyzanckiej. Nie byłoby mowy o bitwach na otwartym polu między dwiema dużymi armiami, w czym Rzymianie byli dobrzy. Nawet największe i najlepsze legiony rzymskie z czasem zostałyby po prostu zdiesiątkowane, atakami z zaskoczenia, zasadzkami, atakami nocą.

    Polubienie

   • Maciej

    Jedna chwileczka . Może się mylę ale Legiony przecież wielokrotnie walczyły na obszarach gdzie były podobne warunki naturalne np z plemionami germańskimi . Rzymianie tak wierzyli w potęgę swoich legionów żeby czynniki które wymieniłeś mogłyby stanowić dla nich hamulec .
    Może się mylę ale zdaje się że czołowy PRLowski historyk specjalista od Rzymu Krawczuk twierdził że Rzymianie tam nie wchodzili bo uznali że są to ziemie z punktu widzenia strategicznego dla Imperium nic nie warte plus nie były poznane przez Rzymian dlatego nic w tym temacie nie zrobili .

    Polubienie

   • I dostali nieraz w dupę od germanów.
    Hitler i Napoleon też wierzyli w potęgę swoich „legionów” i w rezultacie pokonali ich gorzej uzbrojeni Rosjanie i trudne warunki pogodowe do których akurat Rosjanie byli świetnie przygotowani. Że Rzymianie dysponowali dużą i dobrą siłą zbrojną nie świadczy o tym, że mogli podbijać kogo chcieli i gdzie chcieli.

    Tak swoją drogą ciekawe czemu Rzymianie nie podbili całej Brytanii, tylko zatrzymali się i zbudowali wał Hadriana. Też istniało tam wielkie imperium z dużą siłą zbrojną, z którym nie mogli sobie poradzić? Po co było budować wał? Nie lepiej było zająć całą wyspę?

    Polubienie

  • Pimpuś

   Są spisy ludności Imperium Rzymskiego mówiące o liczebności 60 milionów !! Taka społeczność jest w stanie wystawić kilku milionową armię !! Gdyby chcieli zająć tereny Imperium Lechickiego którego nie było według Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego to inwazja zajęła by im dwa lata. Ale nie zajęli !! Historia opisuje ataki Rzymian przekraczających Dunaj jak i Słowian przekraczających Dunaj ale nie będących w stanie utrzymać zajętych terenów. Wniosek z tego płynie taki, że Słowianie dysponowali siłą militarną której Rzymianie nie byli w stanie złamać pomimo, że granica od Rzymu w linii prostej wynosiła i wynosi 400 kilometrów !!! a władali basenem morza śródziemnego !!! SŁAWA !!!

   Polubienie

   • Franz

    Pan nie wie co to chrześcijaństwo i na czym polega. Pańskie ataki od dłuższego czasu na tę religie, Jej wyznawców, Watykan i KK to najprawdopodobniej celowe działanie lub niezrozumienie historii(?), tylko żydzi atakują od setek lat tak zajadle Chrystusa a i tak ci głupcy przegrają w ostatecznym rozrachunku. Podobnie skończy WPS idąc drogą wyznaczoną przez parchów. Daje panu na to swoją osobistą gwarancje. W Izraelu z pewnością popłynąłby strumień szekli za taką postawę, w Polsce koczownicy pokroju Hartmana i ich niedawny piesek Palikot również dorzucą się do takiego interesu.

    Polubienie

   • @ Franz

    Pan ulega zbytniej ekscytacji. Nigdy nikt z WPS nie atakował wyznawców żydo-chrześcijaństwa – to absurdalna insynuacja.
    Podkreślamy natomiast zawsze, co jest zresztą zgodne z historyczną prawdą, potwierdzoną także przez biblistów żydo-katolickich, że religia chrześcijańska jest religią żydowską narzuconą Europejczykom przemocą, podstępem i przy pomocy ludobójstwa. Wymiar etyczny i kulturowy tej religii jest wielce szkodliwy, co skutkuje upadkiem Polski.

    Polubienie

   • Tokarz

    Franz skoro ten portal jest taki wrogi twojemu mistrzowi Jezusowi to po co go odwiedzasz i czytasz bo dla mnie jest to pozbawione racjonalności . Tyle masz portali poświęconych Jezusowi i naprawdę na poziomie . Możesz je czytać .
    Franz gdy idę do kina i oglądam film który mi się nie podoba to jako kulturalny człowiek wychodzę z tego kina a nie przeszkadzam oglądać film innym ludziom .Ty zdaje się tej prostej zasady nie możesz zrozumieć .

    Polubienie

 3. Mony

  Dla równowagi Radosław Patlewicz.

  PS. Panie Pawle…to ten sam jegomość, który opisywał działalność pastora Chojeckiego.

  Polubienie

  • paziem

   Przyznam, że nie znam dość dobrze rzekomo krytycznej publicystyki ” katolicko-narodowej” pana Patlewicza. O ile niemal w pełni się z nim zgadzałem słuchając stosunkowo łatwej krytyki prymitywnego duetu Chojecki-Kowalski, o tyle już sposób jego dyskusja z poglądami Janusza Bieszka jest na poziomie propagandzisty kruchty kościelnej. Epitety zastępują dyskusję z poglądami. Pomieszanie poglądów Bieszka z jakimiś bzdetami Kulińskiego i partyzantki dla ubogich odbiera wiarygodność krytykowi. Pan Patlewicz, mam wrażenie, jest bezkrytycznym ” synem kościołą katolickiego”. Zachwyt nad ” przenikliwością” Michalkiewicza i Brauna niemal dyskwalifikuje pana Patlewicza jako polskiego polityka narodowego.
   Przeglądałem w księgarni 2 tom jego Historii Politycznej Polski. Popularne ujęcie historii bez wielkich rewelacji, ale na tle dominującej poprawności politycznej jest to zapewne książka cenna. Jak będę miał więcej czasu posłucham jego odcinków publicystyki i wtedy napiszę więcej, Ujmująca jest jego prostolinijność i brak specjalnej pozy, ale niestety cugle KUL i katolicka poprawność dominuje.

   Polubienie

  • Mony

   @paziem
   Ja także nie znam jego publicystyki. Pobieżnie przejrzałem jego kanał – po pana wrzutce o pastorze – i film o Lechii ostał mi się w pamięci. To, że jest prześmiewczy z socjotechnicznymi elementami nie neguje zawartych w nim treści. Może pan Radek był już mocno poirytowany rozwojem atrofii mózgu u „turbosłowian”? Jedni mieszają Kudlińskiego z Bieszkiem a inni płaskoziemców z antyszczepionkowcami. Co kto lubi w swojej publicystyce panie Pawle 😉

   Polubienie

 4. Zainteresowanie Słowiańszczyzną, rodzimowierstwem, jest w naszym kraju już na tyle duże, że żydowska gadzinówka zdecydowała się poświęcić temu tematowi prawie całą szpaltę. I bynajmniej nie czyni tego bezinteresownie, a już na pewno nie z podziwu dla starożytnej historii Słowian, którą nadal negują żydowskie media, oświata i oczywiście żydo-katolicki Kościół. „Wychodząc naprzeciw” społecznemu zapotrzebowaniu na wiedzę o Słowianach, chcą naszą słowiańską historię ograniczyć jedynie do okresu panowania żydo-chrześcijaństwa w Polsce. Żydzi dobrze wiedzą, czego niestety nie wiedzą i nie rozumieją Polacy, a co znakomicie wyartykułował solidarnościowy opozycjonista, Żyd, K.Modzelewski, że: „(…) bez Kościoła czeka nas (nas Żydów – D.K.) w Polsce zgroza”.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/04/28/zydo-media-o-historii-slowian/

  Polubienie

 5. Pingback: Turbolechickiej szajby Bieszka ciąg dalszy… – blog polski

 6. grzanek

  O widzę, że Pan Andrzej podsumował 😉 (Pingback).
  Szkoda tylko, że trochę zerżnął, ale już machnę ręką 🙂

  … pomyślałem – czyżby to już był prima aprilis? Niestety nazwanie Bieszka „badaczem, którego nie można ignorować” to nie prima aprilisowy żart, a chyba na poważnie wypowiedziana przez Paziem opinia

  .

  Polubienie

 7. paziem

  Panowie słowianoznawcy, zbyt szybko stawiacie ludzi na pomniki i zbyt łatwo innych z nich strącacie. Zamiast epitetów proszę o merytoryczną, udokumentowaną dyskusję – na poziomie głębszym niż Wikipedia.

  Polubienie

  • Nie rozumiem tylko, jak można traktować poważnie kogoś kto starożytne mity, legendy, podania ludowe, a także kronikarskie przeinaczenia, fałszerstwa, czasem nieświadome, traktuje dosłownie i poważnie, jako fakty historyczne, rzeczywiste wydarzenia.

   Wiarygodność Bieszka jest na poziomie Eiricha von Danikena czy Zecharii Sitchina, między innymi w oparciu o którego prace Bieszk napisał książkę o „cywilizacjach kosmicznych na ziemi”, do czego się sam przyznaje. Taka „sensacyjna” literatura może być fascynująca, ale to nie jest żadna udowodniona wiedza i fakty, a szereg mitów, bajek, legend, podań, plotek, czasem czyichś przeinaczeń i pomyłek, zebranych i dopasowanych do atrakcyjnych teorii tychże „badaczy”. Najpewniej z zamiarem dobrego ich sprzedania.

   Dobrze tam ktoś w komentarzu napisał, że Bieszk zapomniał wspomnieć na filmie o husarii na diplodokach… moim zdaniem lepsza była by na tyranozaurach.

   Polubione przez 1 osoba

   • A jeszcze lepsza byłaby husaria na tyranozaurach, wspomagana dywanowymi nalotami z użyciem broni atomowej z kierowanych przez bogów wiman, o których gdzieś tam Bieszk wspomniał. To by wyjaśniało potęgę i zasięg imperium Lechitów. Tylko czemu Lechia upadła? Bo im pewnie paliwa do wiman zabrakło…

    Polubione przez 1 osoba

   • W dodatku tyranozaury im padły, na skutek braku tanich parówek w imperialnej, lechickiej sieci hipermarketów o jakże slowiańskiej nazwie WandaluzjaMarket – Nikt nie pobije naszych cen! Nawet połączone siły persko-rzymskie, wspomagane z kosmosu przez niszczyciele koalicji reptylian z układu Zeta Reticuli…

    W dodatku wcześniej zanim padły, wypadły tirexom zęby na skutek nadmiaru cukru i fluoryzacji wody, w imperialnej sieci wodociągowej, wybudowanej przez żydowską spółkę Abraham&Mojżesz, której głównym akcjonariuszem był król Dawid a księgową Sybilla, przez co przestały być groźne. I tak upadło imperium lechickie…

    Bez obrazy 😉

    Polubione przez 1 osoba

   • Tokarz

    No to żeś pojechał ale nie róbmy tutaj Rzep klubu .

    Polubienie

   • grzanek

    Wiarygodność Bieszka jest na poziomie Eiricha von Danikena czy Zecharii Sitchina

    Przemek, myślę że to nawet (nieuzasadnione) pochlebstwo pod adresem śmieszka Bieszka 😉 bo rzeczeni panowie przynajmniej zdobyli światową sławę (a potem niesławę, ale mniejsza) 😉
    Merytorycznie nawet nie będę usiłował z rojeniami p. Bieszka polemizować. Jako histeryk z wykształcenia nie mam zwyczajnie nerwów do takiej łopatologii. Dość powiedzieć, że ten pan najwyraźniej nie ma najmniejszego pojęcia o metodyce badań historycznych. Nie wie np. co to krytyczna ocena źródeł itd. Szkoda palców strzępić, na YT jest pewnie od groma publikacji demaskujących bzdurne wynurzenia Bieszka.

    Polubienie

   • Grzanek,

    Problem w tym, że on nawet nie jest historykiem z zawodu. To po prostu kolejny „pasjonat”, któremu wydaje się, że odkrył jakąś rzekomo głęboko zatajaną prawdę. Nie było by w tym może nic złego, gdyby nie sprzedawał tych pierdół, które sobie można znaleźć gdziekolwiek w internecie, jako udowodnioną wiedzę i jeszcze na tym nie zarabiał. Facet albo sam jest naiwny, albo cwany i żeruje na czyjejś naiwności.

    Polubienie

   • Maciej

    Nie przyszło wam do głowy może że on sobie jajca robi a wy się tak podniecacie jego wywodami .

    Polubienie

   • Robi sobie jaja i napycha sobie portfel.

    Polubienie

   • paziem

    Przemex, odpowiedz najpierw, czy przeczytałeś książki Bieszka, i które podane przez niego źródła kwestionujesz? Które poglądy uważasz za legendy i dlaczego ( tzn. co dajesz jako podstawy uznania tych poglądów za legendy i fantazje, tylko proszę cię żebyś za jedyny argument nie podawał, że tak twierdzi Andrzej Szubert, bo wtedy należałoby zapytać tegoż o źródła i ich krytyczną ocenę i jego metodologię, a przecież A.Szubert jest takim samym ” niezawodowym historykiem” jak p. Bieszk, jeśli się nie mylę ?)

    Polubienie

 8. Jurek

  Nie ma co się upierać na Lechitów. Nie da się tego wykorzystać 🙂 Jest Was raptem dwóch no może z Bieszkiem trzech 🙂 nie mówiąc o mnie.

  Nie chcą ich , turbolechitów, przede wszystkie stowarzyszenia pogańskie, mimo tego, że to właśnie ta opowieść o Lechitach przysparzała im najwięcej zwolenników. Doszło do tego , że wywalano z tych grup każdego, kto choćby napomkniał o Lechitach i stłumienia początkowej euforii.
  Te dziwaczne grupy a właściwie ich światli wodzowie pod niewiadomo jakim przewodem powiesiłyby nawet Jerzego Ziębę . Podobny mają stosunek do szczepień, że są dobre.

  Moim zdaniem szkoda. To jest poważny błąd taktyczny.
  Pozostaną tylko ci, którzy potrafią wykorzystać naturalną potrzebę ludu do wierzeń, śmierci za wiarę a przy okazji za cała masę tych prawdziwych celów – zdławiena przeciwnika i podboju, aż do ogona..
  To przecież z powodu mitologii zdominował świat chrześcijan izm i islam.

  Polubienie

 9. Edward


  Odwazne wystapienie prf.R.Kozlowskiego.

  Polubienie

 10. Edward

  Arkona � ostatni bastion Zachodniej S�owia�szczyzny� – Forum

  Polubienie

 11. grzanek

  Z początku trochę propagandy pro-KK ale ignorować i słuchać dalej. Wypowiada się specjalista:

  Polubienie

  • paziem

   Panie Grzanek, argumenty tego specjalisty, bo nie mówię już o ” dyżurnym ministrancie z brodą” są bardzo słabe, tzn. tam gdzie czuje się tracić grunt pod nogami, to mówi, że nie ma źródeł, albo dominuje ciałopalenie, albo, że nie znamy języka, albo, że niemożliwe byłoby tak masowe niszczenie źródeł itp., a już tłumaczenie ciągłości i nieciągłości w istnieniu haplogrupy R1a1, to majstersztyk kazuistyki. Wniosek zaś końcowy łączący badania nad historią Słowiańszczyzny z kazusem żołnierzy wyklętych, to kompletny prymitywizm.

   Polubienie

   • grzanek

    @Panie Prezesie, nie twierdzę że ta replika na bieszkowe bzdury jest idealna, natomiast ten człowiek ewidentnie – w przeciwieństwie do Bieszka – ma pojęcie nt. metodyki badań historycznych. Nie bardzo rozumiem pańskie argumenty. Jeśli faktycznie źródeł nie ma, to co ma mówić? – że są? Takie są niestety realia – niektórych okresów w historii po prostu nie oświetlają źródła pisane lub też brak źródeł materialnych, z których można by wyekstrahować użyteczne informacje (brak szczątków z uwagi na obrządek ciałopalny – brak materiału porównawczego do badań DNA).
    Nt. haplogrupy się nie wypowiadam, bo nie jestem genetykiem.

    Polubienie

   • paziem

    Nie wiem, czy uważnie wysłuchał pan wywiadu z Bieszkiem, gdyż on wyraźnie powołuje się na źródła i pokazuje w zasobach jakich archiwum są dostępne, a ten „specjalista” w ogóle do tego się nie ustosunkowuje więc nie wiem z czego wynika pana zachwyt nad metodologiczną głębią ” specjalisty”, tego co to widzi bezpośredni związek z żołnierzami wyklętymi a historiografią związaną z badaniami Słowiańszczyzny?

    Polubienie

   • grzanek

    Wywiad z Bieszkiem oglądałem już dawno temu, wtedy kiedy zaczęło być o jego radosnej twórczości głośno w środowiskach patriotycznych. Już samo traktowanie na poważnie legendarnych zapisów Mistrza Wincentego, w których wywodził pochodzenie Piastów od Aleksandra Macedońskiego itp., dyskwalifikuje tego człowieka. Wydaje mi się, że do wszystkich zasadniczych bredni Bieszka ten historyk się odniósł.

    Polubione przez 1 osoba

   • grzanek

    Przykładowo, Bieszk powołuje się na Kronikę norymberską (której nie czytał nb. w języku oryginalnym, a jedynie w angielskim tłumaczeniu, ale mniejsza):
    http://digicoll.library.wisc.edu/cgi/t/text/text-idx?c=nur;cc=nur;view=text;idno=nur.001.0004;rgn=div2;node=nur.001.0004%3A7.61
    On tam się czepia nazwy Augusta Vindelicorum/Vindelicum (nazwą Licum rzymianie określali rzekę Lech) i stwierdza (nie dowodzi), że Vindelicum jakoby znaczy tyle co „miasto Lecha”. Czy trzeba większego dowodu indolencji? Ten osobnik nie ma pojęcia o warsztacie naukowym. Szkoda to komentować.

    Polubione przez 1 osoba

   • grzanek

    Stwierdza abritralnie, jak powiadam – bez żadnej nawet próby dowodzenia.

    Polubione przez 1 osoba

   • Za 1000 lat ktoś weźmie sobie książkę śmieszka Bieszka, potraktuje jako wiarygodną kronikę i na podstawie tejże twórczości z XXI wieku będzie opisywał wydarzenia z X wieku.
    Będzie to tak samo wiarygodne, jak twórczość śmieszka Bieszka pisana w oparciu o źródła pisane 500 czy 1000 lat po domniemanych wydarzeniach. I tak samo wiarygodne, jak twórczość naszych średniowiecznych kronikarzy opisujacych wydarzenia po 500 latach, na podstawie nie wiadomo czego.

    Polubienie

 12. Edward

  Polacy zydowski belkot ignoruja.Zydostwo razem z kosciolem wmawia
  Polakom od stuleci ze chrzescijanstwo zrodzilo Polakow – wczesniej nic nie
  bylo,dzikie plemiona na tej ziemi zyly w symbiozie z natura.Jestescie
  pomiotem szatana i nic wiecej.

  Polubienie

 13. kempes

  ja popieram opolczyka. l bieszka uwazam za scieme. lechie równiez.

  Polubienie

 14. Jurek

  Mieszkańcy Wenecji zrobili ściepę i pilnie badają swoje związki z Lechią a ściślej z Łużycami. Pewnie po nocach czytają Bieszka i i szukują dowodów procesowych, jak by tu udowodnić, że te ziemie są ich.

  Tak piszą:
  „Studia lingwistyczne Françoise Bader (Uniwersytet Sorbona) i Jadranki Gvozdanović (Uniwersytet w Heidelbergu) wykazują jedność kulturową starożytnych narodów o nazwie Weneci, osiadłych w rejonie Morza Bałtyckiego, a także na wybrzeżach Atlantyku i Adriatyku. Badania genetyczne haplotypów w tych populacjach potwierdzają ich wspólne pochodzenie”.

  Poza Wenecjanami z Italii są jeszcze Veneci w Anglii, Venedzi znad Morza Czarnego, Vindi z Finlandii, Enedi z Turcji Może tez już czytają Bieszka i zbierają dowody ? Życzę im powodzenia. Szkoda by było utracić lechicką ziemie.

  Polubienie

 15. Edward

  Panie Jurek – juz przestan ze swoimi”madrosciami”.Jestes ciemny jak tabaka w rogu.

  Polubienie

 16. Pingback: Pawłowi Ziemińskiemu w odpowiedzi… – blog polski

 17. pytuś

  Szanowny Panie Edwardzie, po co Juliusz Słowacki napisał ,,narodową ramotę” pt. ,,Lilla Weneda?”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lilla_Weneda

  Czemu w herbie miasta Wenecji jest lew z pokolenia Judy? Czyżby ,,makaroniarze”, to także pejsy?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wenecja_Euganejska

  http://nextews.com/54a1100c/

  Polubienie

 18. a może warto – zamiast toczyć puste „dyskusje” – edukować?
  Konkurencyjność Polski na świecie – Krzysztof Sarnecki

  Polubienie

 19. pytuś

  ,,a może warto – zamiast toczyć puste „dyskusje” – edukować?”

  Byli sobie bracia: Czech, Lech i Rus?

  Bohemia

  Flaga Czech właściwych

  https://en.wikipedia.org/wiki/Bohemia

  Czechy (kraina)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Czechy_(kraina)

  Republika Czeska, Czechy

  Flaga Czech – (niewłaściwych?)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Czechy

  Życzę miłej edukacji

  Polubienie

 20. pytuś

  Ruś – Rosja?

  Polubienie

 21. Edward

  Ty pytus nie masz duszy slowianskiej i szczerej checi dociekania korzeni
  i histori naszych przodkow.Bedziesz szukal z uporem maniaka falszywek
  aby za wszelka cene udowodnic ze historia slowianska nie istnieje.
  Dokladnie to robi kosciol z zydami od wiekow – na opanowanych terenach
  palili cala przeszlosc a na to miejsce tworzyli swoje systemy oswiatowe
  falszujac wszystko.
  Jesli ciebie to interesuje to zapoznaj sie jak hiszpanie palili dniami i nocami
  wszelkie zasoby pisane indian amerykanskich – jest znane nazwisko
  kardynala hiszpanskiego odpowiedzialnego za ten proces i za to barbarzynstwo.

  Polubione przez 1 osoba

 22. pytuś

  Szanowny Panie Edwardzie, ja wiem, że praca Kopciuszka jest bardzo niewdzięcznym zajęciem – oddzielenie maku od ziarenek piasku i chętnych do tej robótki jak na lekarstwo. To samo się dzieje, gdy trzeba łuskać ziarno z plew. Nikt nie lubi koronkowych robótek, które są żmudne, męczące i wymagają jakiegoś wysiłku umysłowego! ŁATWIZNA – to jest to, co wszyscy uwielbiają, a zwłaszcza, gdy jest ,,upichcona” przez pejsatych troglodytów!

  Powiadasz Asan, SŁOWIANIE – DZIECI BOGÓW – GOTT-ÓW?

  https://www.religie.424.pl/polscy-goci,3275,article.html

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Goci

  https://en.wikipedia.org/wiki/Goths

  Oni też poszukują swojej prawdy historycznej, ponieważ coś im z nazwą Deutschland nie pasuje. Nie wiedzą o tym, że przed Prussami byli Borussy.

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=de&u=http://www.heimatkreis-neumark.de/drewenzbote122.html&prev=search

  http://www.heimatkreis-neumark.de/drewenzbote122.html

  NA POCZĄTKU BYŁO SŁOWO, SŁOWIANIE I SWO-BODA, BEZ CZYTANIA I PISANIA! SŁOWO HONORU – PAROL, WYPOWIADANE USTNIE, A NIE ZAPISYWANE NA BUMADZE!

  Bogini BODA, którą przerobiono na WODA (B wymienne na W: Babel – Wawel; Habana – Hawana; Pablo – Paweł; pejsaty Tel abib – Tel awiw).

  https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2015/10/01/bogini-boda/

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Tel_Abib&prev=search

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s