Wywiad, który wstrząsnął amerykańskim wyobrażeniem o wszechmocy i bezkarności

Ekskluzywny, dwuczęściowy wywiad z prezydentem Federacji Rosji W.Putinem przeprowadzony przez dziennikarkę NBS Megyn Kelly

 

 

Reklamy

14 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

14 responses to “Wywiad, który wstrząsnął amerykańskim wyobrażeniem o wszechmocy i bezkarności

 1. julius

  Putin w swoim przesłaniu:
  „Dzisiejsze przesłanie ma szczególny, graniczny charakter tak jak i czas, w którym żyjemy. Następne kilka lat będzie decydujące dla przyszłości kraju … Podkreślam decydujące … Pewne zaległości – to jest główne zagrożenie i tu jest nasz wróg … Strategicznym zadaniem jest przełomowy rozwój Rosji ”

  1. Napisałem już, że przemówienie Putina jest bardziej zgodne z prawdą niż kiedykolwiek – nawet jeśli jego oświadczenie w sprawie nowych rodzajów broni to blef:
  https://evolution-march.livejournal.com/1720815.html
  Powód jest prosty: Haga naprawdę zagraża Putinowi, więc jego pragnienie bycia ocalonym tą metodą jest absolutnie szczere – przecież kapitulacja wobec Zachodu nie da Putinowi żadnych gwarancji bezpieczeństwa osobistego.

  2. Ale militarne groźby Putina jeszcze bardziej nastawiły Zachód przeciwko niemu – Trump, Merkel i Macron złożyli już wspólne oświadczenie. Jeśli więc Putin chciał zmusić Zachód do kompromisu w ten sposób, to wynik jest dokładnie odwrotny. To znaczy, Putin ostatecznie spalił wszystkie mosty, by się wycofać – zarówno dla siebie, jak i dla Rosji.

  3. W takiej sytuacji szczególnie pilna jest mobilizacja kraju przed zagrożeniami zewnętrznymi – przede wszystkim konieczna jest zmiana systemu gospodarczego. Kryzys społeczny i gospodarczy uczyni bezużytecznymi wszystkie rodzaje broni deklarowane przez Putina – kraj zawali się bez wojny, jak ZSRR. Zachód znowu weźmie go gołymi rękami. Dlatego Putin stwierdził o potrzebie przełomowego rozwoju.
  Ale czas działa przeciwko Rosji, więc reformy muszą zostać przyspieszone i pogłębione – oczywiście w rozsądnych granicach, aby uniknąć gwałtownego oporu elit. Dlatego Putin powinien zostać zmuszony do tych reform od dołu – a to może być zrobione tylko poprzez masowe protesty przeciwko obecnej polityce gospodarczej.
  Wszyscy anty-putiniści w tej sytuacji (zarówno liberałowie, jak i patrioci) są już otwartą piątą kolumną Zachodu. Na przykład, nawet taki pozer jak Strelkov, zaczął to rozumieć:
  „Aby zachować kraj i ludzi, możliwe i konieczne jest sięgnięcie po sojusze taktyczne z tymi, którzy zostali” utylizowani „przez swoich” drogich zachodnich partnerów „

  Polubienie

  • Waldemar

   julius tobie już najprawdopodobniej klepki w głowie się poprzestawiały…Putin boi się zachodu?, zachód zagraża Putinowi…czy ty nie widzisz ,że zachód włazi Rosji w d.. jak polskie czopki i jeszcze się z tego cieszą, a Putin śmieje się i otwiera następnego szampana….

   Polubienie

 2. julius

  Theresa May przygotowuje plany „wojny ekonomicznej” z Władimirem Putinem i jego sojusznikami po tym, jak Moskwa odmówiła wyjaśnienia dotyczącego śmierci Skripala w Wielkiej Brytanii.
  Ale sojusznicy Wielkiej Brytanii wcześnie poparli poczynania pani May, a kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała do polączenia sił, a prezydent USA Donald Trump powiedział, że odpowiedzialni muszą ponieść „konsekwencje”.
  http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/russian-vladimir-putin-theresa-may-economic-war-sanctions-salisbury-nerve-agent-a8254626.html

  Polubienie

  • Budziwoj

   @ Julius

   „Theresa May przygotowuje plany „wojny ekonomicznej”
   z Władimirem Putinem i jego sojusznikami po tym, jak Moskwa odmówiła wyjaśnienia dotyczącego śmierci Skripala w Wielkiej Brytanii”.

   I dobrze, że Moskwa odmówiła, bo z pacynkami robiących za idiotów nie rozmawia Poważne Państwo.
   Ta cała Theresa May i pozostałe kukiełki mówią to, co im każą ci w tyle.
   Nie widzisz, że to intryga szyta grubymi nićmi w okresie przedwyborczym w Rosji, mająca na celu zdyskredytowanie obecnego Prezydenta.
   Wychodzi na to, że ten cały Skripal, to użyteczny idiota.
   Co on obstawiał, uczciwość anglosaską? Miał przecież już przykłady, by im nie ufać.

   Polubienie

  • paziem

   Nie wiem czemu bierze pan na serio pohukiwania osób w rodzaju p. Teresy May, i to jeszcze z powodu jakiegoś agenta, których mnóstwo wyciera bruki i gabinety Londynu?

   Polubienie

 3. Budziwoj

  Może ktoś napisze, co dziś robią ci młodzi robotnicy ze stoczni, którzy tak pragnęli tego, co się obecnie wyprawia?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s