Czy W.Putin stanie na czele koniecznej rewolucji gospodarczej w Rosji?

Syjonistyczno-anglosaska opcja globalna jest w matni, gdyż skala rabunkowej eksploatacji narodów świata kumuluje niewyobrażalne bogactwo w nielicznych rękach, ale zarazem postępuje proces edukacji społeczeństw świata. Mniej lub bardziej zniewolone narody znają już swoich tyranów, ale nie mają jeszcze dostatecznej siły, aby ich się pozbyć. Upływ czasu jest wrażliwym parametrem. Czynnik czasu gra rolę dla obu stron śmiertelnej walki o być albo nie być. Wojna militarna jest ostatecznym, ale ryzykownym instrumentem w rękach globalnych gangsterów. Lokalne poligony w Afryce Pn. i na Bliskim Wschodzie są dowodem, że przewaga czysto wojskowa jest iluzoryczna, a inicjatywa w zakresie świadomościowej i woli przetrwania jest po stronie narodów podbitych lub śmiertelnie zagrożonych.

Globalni syjonistyczno-anglosascy gangsterzy wykorzystują zatem inne metody walki. Priorytet zdobywa wojna informacyjna i ekonomiczna. O ile ta pierwsza nie daje zadowalających rezultatów, a wręcz gangsterzy ponoszą liczne porażki, o tyle wojna ekonomiczna jest olbrzymim zagrożeniem dla broniących swojej suwerenności narodów.

Iran wydaje się, że poszedł na pełną konfrontację ( wykluczył dolara z rozliczeń wymiany handlowej). Indie wydają się być sparaliżowane przez imperium brytyjskie. Chiny są podzielone – istnieją tam trzy opcje. Pierwsza chciałaby realizować dotychczasową ekspansje handlu towarami, a zatem jest zainteresowana dewaluacją juana. Opcja druga ( na którą duży wpływ mają żydowscy globalni lichwiarze) patrzy z nadzieją na eksport ” chińskiego kapitału” i otwarcie się Chin na międzynarodowy przepływ kapitału ( grozi to jednak utratą suwerenności i przejęciem ekonomicznego krwiobiegu przez spekulantów globalnych).  Pozostaje w cieniu także opcja trzecia, prokomunistyczna, odwołująca się do modelu gospodarki autarkicznej i zamkniętej w dużym stopniu na destabilizujący i rabunkowy kapitał żydowsko-anglosaski.

Największą niewiadomą jest Rosja, gdyż tu chodzi nie tylko o decyzje gospodarcze, ale także militarne następstwa i konsekwencje niedostatecznie wydolnej i rabowanej przez oligarchów i zachodnich bankierów – rosyjskiej gospodarki.

240 mld $ wydrenownych z Rosji jest ulokowane w obligacjach na rynku amerykańskim. Zamiast finansować rozwój gospodarczy Rosji ekipa Kudrina, Nabiuliny i innych lokuje dochody w stabilizowanie gospodarki amerykańskiej.

Największy bank komercyjny Rosji Sbierbank, którego wprawdzie 50% +1 akcji należy do centralnego Banku Rosji, jednak właścicielem pozostałej części w 40% jest żydowski kapitał amerykański, a w 29% żydowski kapitał brytyjski – tenże Sbierbank jest pod nadzorem Banku Rosji narzędziem do przejmowania upadających banków komercyjnych i centralizacji kapitału bankowego.

Jednym z podstawowych zadań W.Putina jest nacjonalizacja banków komercyjnych i zdyscyplinowanie Banku Centralnego oraz jak najszybsze wyjęcie go spod władzy światowej lichwy.

Kolejnym zadaniem jest nacjonalizacja podstawowych, strategicznych przedsiębiorstw przemysłowych i handlowych, szczególnie w branżach surowcowych i technologicznych ( ropa, gaz, huty, aluminium, metale ziem rzadkich, przemysł lotniczy i maszynowy itp.) oraz mediów i edukacji.

Rosja musi zmienić charakter swojej polityki gospodarczej z reaktywnej pod wpływem tzw. polityki sankcji, na suwerenną politykę pro rozwojową.

Między innymi o tym w ciekawej audycji prof. Walentina Jurewicza Katasonowa

 

PZ

9 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

9 responses to “Czy W.Putin stanie na czele koniecznej rewolucji gospodarczej w Rosji?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.