Wiktor Кuzowkow: Ostatni Pierścień Anakondy

Ludzie, dalecy od geopolityki, nie przywiązują większego znaczenia wiadomościom z Kazachstanu, którego senat ratyfikował porozumienie z Amerykanami o korzystaniu z kazachskich portów, w celu zapewnienia tranzytu ładunków wojskowych USA do Afganistanu. I na pierwszy rzut oka, to naprawdę, nie jest zbyt ważne wydarzenie: ano niech i zaopatrują, pomyślisz! My im w swoim czasie pozwoliliśmy otworzyć centrum logistyczne w Uljanowsku : więc w czym, na przykład, Kazachowie gorsi? I jeśli my cierpieliśmy NATO u siebie, to na pewno i w Kazachstanie – także zniesiemy!Wspominają i bazy lotnicze w Kirgizji – otwierali, a my nie mieliśmy nic przeciwko, i co, żyjemy do tej pory. I czy warto bić na alarm, jedynie z powodu, że dwa kazachskie porty, w północnym akwenie Morza Kaspijskiego, Aktau i Кurik będą bazami przeładunkowymi USA?

Tak, w pełni można się spodziewać, że tam pojawią się amerykańscy wojskowi. I dla obsługi ładunków, i dla ochrony personelu, no i w ogóle, tak na wszelki wypadek. Zozumiałe, że dla ochrony „karawan” z Baku, powoli stworzą małą flotyllę. Ale przecież to Kaspijskie, mówią sceptycy. To wewnętrzne Morze, i lotniskowca tam nie zagnają! To prawda – lotniskowców tam nie będzie. Ale z punktu można zorganizować w Baku formację stosunkowo małych statków, z własnym  przeciwokrętowym  i zenitowym uzbrojeniem,  Dla Amerykanów, w sumie, to wcale nie będzie, – najtrudniejsze zadanie.

A zamiast lotniskowca zbudują bazę w Aktau – umowa została już podpisana, choć jasnych informacji na temat konfiguracji obiektu u nas jeszcze nie ma. Więc weźmy warunkową średnią arytmetyczną — małe lotnisko, potężny naziemny system obrony przeciwlotniczej

i parę eskadr F-35B korpusu piechoty morskiej USA, zakwaterowanych tam ” ze wzlędów czysto  formalnych”.

Oczywiście, taki wariant nawet bez lotniskowców, zamienia naszą niepodzielną militarną dominację na Morzu Kaspijskim w bardzo umowną „przewagę liczebną”. Ponieważ, na przykład, u nas na Morzu Kaspijskim, też nie ma lotniskowców, podobnie jak i dużych okrętów nadwodnych innych typów. A czy potrafimy w niedalekiej przyszłości coś przeciwstawić F-35, to pytanie jeszcze otwarte, i niech mi wybaczą chwalcy „nie mających sobie równych w świecie”.

Ale w sumie, to niby, nic takiego. Pojmujesz, z naszej orbity, ani się opatrzeć, zjedzie Kazachstan.. a za nim, widząc to, w kolejności za amerykańskim ciastkiem, przyjdą Uzbecy, Turkmeni i Kirgizi. Podumasz, i zobaczysz że zaopatrzenie naszej bazy w Tadżykistanie, już będzie problematyczne… Tak jak i, w razie czego, logistyka na kierunku rosyjsko-irańskim.

Oto rosyjsko-kazachstańska granica na dystansie wielu tysięcy kilometrów i prawie „naga” z punktu widzenia obrony przeciwlotniczej – to już nie drobiazg. Tym bardziej, że wzdłuż tej granicy, przez wiele tysięcy kilometrów ciągnie się Transsyb.. A to już, przepraszam, państwowa strategiczna kolej, na której trzyma się cała nasza ekonomiczna suwerenność i terytorialna integralność.

Dostępnymi dla wrogiej awiacji, w razie czego, staną się nasze tradycyjnie miasta zaplecza: Jekaterynburg, Nowosybirsk, Kemerowo. To „głębokie zaplecze”, którego istnienie, uratowało nas w Wielkiej Ojczyźnianej.

Chcę zaakcentować jeszcze jeden moment. Polityczne wtargnięcie Amerykanów na Ukrainę było niezwykle bolesne dla nas, przede wszystkim, z duchowego i kulturowego punktu widzenia. Geopolityczny wojskowy komponent też miał bardzo poważne znaczenie, ale wyrywając z amerykańskiej paszczy Krym, zdołaliśmy jednak powstrzymać negatywne konsekwencje geopolityczne.

Jednak utrata  Kazachstanu będzie na pewno dla nas prawdziwą wojenną katastrofą. Dokładniej nawet nie wojskową (możemy go stracić bez jednego wystrzału), ale już gdzieś bardzo blisko tego. To będzie w pełni, wojskowa kastracja Rosyjskiej Federacji , po czym, pozostanie nam tylko „poddać króla” i czekać następnej „partii geopolitycznej „. Chiny czekały drugiej szansy przez wiele setek lat.

I wcale nie ma gwarancji, że my w ogóle doczekamy się jej kiedyś…

Prawdopodobnie rozpoczął się ostatni etap okrążenia Rosji, wg słynnego planu „Anakonda”. Ostatni pierścień, który powinien  ostatecznie zdusić nasze ambicje i skrępować Federację Rosyjską w roli bezprawnego dostawcy surowców energetycznych dla „złotego miliarda”, a potem obsadzić w roli amerykańskiego pionka, w grze przeciw Chinom.

Rozumie się, że autor znowu „koszmarzy” czytelnika, ponieważ realizacja takiego scenariusza zajmie w najlepszym wypadku pięć lat. A za pięć lat, jeszcze tyle może się zdarzyć, że myśleć o tym straszno.

Ale zastanowić się jednak trzeba. chociażby nad tym, na co Amerykanom bardziej skomplikowana i kosztowna marszruta, kiedy już istniejące, radzą sobie z zaopatrzeniem  amerykańskiej grupy w Afganistanie całkiem nieźle. I po co im „zabezpieczać” nową trasę. A dokładniej, od kogo? Tam, oprócz FR i Iranu, nie ma innych reflektantów na amerykańskie ładunki. I jeśli oni mogą próbować zatrzymać ten strumień, to właśnie dlatego, że może on być skierowany przeciw ich interesom.

W istocie rzucono nam od dawna oczekiwane, tym nie mniej niebezpieczne wyzwanie. I od tego, czy zdołamy je przyjąć i właściwie odpowiedzieć, będzie zależeć bardzo wiele. A przede wszystkim wojskowa wiarygodność Rosji na najbliższe dekady.

Wariantów odpowiedzi nie mamy zbyt wiele. Można je podzielić na dwa rodzaje – aktywne i pasywne.

Odpowiedź aktywna –  to próba nie dopuszczenia do wzrostu wpływów amerykańskich i ich obecności wojskowej w Azji Środkowej. Na razie trudno powiedzieć, jak można to osiągnąć, bez pomocy siły militarnej. Jednoznacznie zwycięskich wariantów na razie nie widać.

Ekstremalny wariant aktywnej odpowiedzi – to podział Kazachstanu i aneksja w skład Federacji Rosyjskiej jego północnych  obszarów, w celu odsunięcia amerykańskiego kontyngentu wojskowego, jak najdalej od obecnych granic rosyjskich i ośrodków przemysłowych Uralu i Syberii. Ten wariant jest bardzo „gorący”, i jest mało prawdopodobne, że on będzie możliwy, zwłaszcza, przy obecnej sytuacji, w stosunkach międzynarodowych.

Pasywna odpowiedź, sprowadza się, do kolejnego programu przezbrojenia armii, wzmocnienia obrony przeciwlotniczej na kierunku południowym, tworząc na kierunku środkowo-azjatyckim potężne zgrupowanie wojskowe, zdolne zarówno odpowiedzieć na atak ewentualnego przeciwnika jak i zadać mu klęskę na sąsiadującym terytorium.

Ten wariant wygląda dość utopijnie, zarówno z braku czasu, jak i z powodu ogromnych środków, które musielibyśmy weń  zainwestować. Jednakże, w dalszej perspektywie, i tak będziemy musieli wzmocnić ten kierunek; a oto, dlaczego.

Środkowo-azjatycki region geopolityczny jest bardzo ważny także dla Chin. I nie jest wykluczone, że przy określonym scenariuszu, przyjdzie nam podzielić Azję Środkową na strefy wpływów, właśnie – z Chinami. A to znaczy, że strefa bezpośredniego kontaktu z naszym potężnym południowym sąsiadem wzrośnie, a to będzie wymagało od nas, jak by to delikatnie…
Poprawnie – nie prowokować Chin własną słabością.

Tym nie mniej, wariant pasywnej odpowiedzi wydaje się bardzo wątpliwy. A to znaczy, że jeśli rosyjskie kierownictwo właściwie ocenia sytuację, to możemy już do jesieni spodziewać się nowej rundy napięcia w stosunkach Rosja-NATO.

I tym razem jest bardzo prawdopodobne, że inicjatywa będzie pochodzić już od Moskwy…

—————-

План Даллеса, Гарвардский проект, проект Анаконда
Plan Dulles’a, projekt Harvard, projekt Anaconda

Кольцо Анаконды: стратегия IV-го рейха
Pierścień Anacondy: strategia IV-go Reichu

————————


źródło:
http://geo-politica.info/poslednee-koltso-anakondy.html
Геополитика
Последнее кольцо анаконды
Автор: Виктор Кузовков
28 апреля 2018,  

za: http://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/143507,wiktor-uzowkow-ostatni-pierscien-anakondy

15 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

15 responses to “Wiktor Кuzowkow: Ostatni Pierścień Anakondy

 1. Z komentarzy na stronie WPS (rok 2014)

  Obecie, NAJWIEKSZYMI torrorystami na świecie jest BEZKARNA zdemoralizoawana międzynarodowa mafią żydo-masońska z jej centralną bandycką MELINĄ o nazwie „biały dom” w Waszynktonie. To oni są cynicznymi organizatorami wszystkich obecnych INTRYG politycznych, skłucania oraz KONFLIKTOWANIA nardów w tym też na Ukrainie, Egipcie, Libi, Venezueli, wczesniej w Jugosławie … itd. czyli MELINA jest organizatorami CELOWEGO dewastowania bezbronnych instytucji mniejszych państw lub nardów na całym świecie z LUDOBUJSTWEM cywili włącznie, w celu pazernego OKRADANIECIA tych masakrowanych zabijanych narodów przez największą cmentarna BEZKARNĄ hienę którą są wszystkie ŻYDOWSKIE organizacje na Świecie osłaniane przez wynajętych bandytów rzeźników US Army. UWAGA: przeciętni obywatele USA absolutnie NIE mają z tego zysku lecz wyłącznie żydo-banksterska-oligarchiczna KASTA rządząca w USA.

  Piszę Wam to ludzie jako mieszkaniac USA od wielu lat, który stwierdza definitywnie, że w ostatnich 2-ch dziesięcioleciach żydowska bezkarna sitwa MELINA „biały dom” z Waszynktonu robi straszliwe SZKODY 95% obywatelom amerykańskim też w USA !

  Żydo-banda z MELINY, która jedynie urzywa flagi amerykańskie do OCIERANIA sobie swoich zakrwawinych buciorów, organizuje KRWAWE ROZBOJE na świecie, czego konsekwencje ponoszą przeciętni obywatel USA, którzy ostatnio straszliwie obawiają się gdzieś pojechać na urlop poza to USA i tam się legitymowac dokumentami amerykańskimi na świecie, gdyż można zostac ZABITYM , bo tak ludzie na ŚWIECIE znienawidzili amerykanów za tą podłości organizowane przez ZDEGENEROWANĄ bezkarna zoorganizowaną żydo-MELINĘ „biały dom” gdzie rządzi AIPAC(American Israel Public Affairs Committee)

  Społeczenstwo w USA zaczyna się zdecydowanie przeciwstawiać bandyzmowi organizowanemu przez żydo-MELINĘ i dlatego ta MELINA powołała w 2003 roku specjalna militarną formację płatnych zabijaków na pełnym etacie DARMOZJADÓW(coś podobnego do PRL-wskiego ZOMO) o nazwie „Department of Homeland Security”(DHS), którzy NIBY są wsparciem policji . Ta formacja muskularnych bandytów, którzy faktycznie NIC nie robą tylko żrą i ciwczą aby mieć męśnie, a od czasu do czasu organizują ZADYMY pozoorujące ataki „terrorystyczne” jak na biegu Marathonskim w 2013 roku w Bostonie, aby WYKAZAĆ, że jednak są „potrzebni”.
  Ta cała formacja darmozjadów liczy 240 tysięcy ludzi, a jej koszt utrzymania to $60.8 miliardów rocznie !(rok foskalny 2013).

  Ta banda DHS pod koniec 2013 roku zamówiła na swój użytek 2.4 milairada naboi do karabinów maszynowych, kilkaset pojazdów opancerzonych oraz im wybudowano specjalny poligon pozorujący zabudowę miasto za $140 milonów w którym trenują PACYFIKACJĘ cywili na wypadek, gdyby oni przeciwstawili się ZŁODZEJSKO-bandyckiej „władzy” czyli przeciw totalitarnej dyktaturze żydo-masanskiej, która okupuje MELINĘ „biały dom” boracych łapówki od złodzeji ban-sterów oraz wielkich korporacji nie płacących podatków.

  Ostania ta banda bardzo wysko płatnych darmozjadów „Department of Homeland Security”(DHS) aby pokazac że są potrzebni, to w stanach Kalifornia, Arizona, Teksas, Nowy Meksyk pozamawiali drewniane budki, poustawiali szlabany przy zjazdach z centralnych austostrad w większych miastach i zatrzymują samochody w celu ligitymowania osób, przeprowadzania rewizji osobistych samochodu oraz osób w samochodach przwie identycznie jak się to odbywa teraz na lotniaskach. Ta banda DHS poustawiała SAMOWOLNIE drewniane budki oraz szlabany bez zgody oficjalnych cywilnych władz lokalnych.
  Doszło nawet do potyczek z urzyciem broni palnej pomiędzy bandytami DARMOZJADAMI DHS i reguralną policją, która usiłowała PRZEGNAĆ bandytów z DHS blokujących rozjazdy autostrad. Zobaczcie jak to wygląda na poniższym filmie z YouTube:

  (Niestety, film nie jest już dostępny.
  Podobnie zniknął film ukazujący wdzięczność Syryjczyków wobec Rosji za udzieloną pomoc gospodarcza i militarną dzięki, której zlikwidowano terrorystyczne bandy przeszkolone przez USA i Izrael.)

  Polubienie

 2. paziem

  Żydowski you tube próbuje zablokować wszelką wymianę myśli między narodowo myślącymi państwami. Należy obecnie umieszczać oryginalne linki unikając jak się da you tube!
  Wojna informacyjna weszła w wyższe stadium tzn. wojnę wszelkimi dopuszczalnymi metodami!!!

  Polubienie

 3. julius

  Kazachstan, oczywiście, został zaatakowany przez USA przy pomocy typowej techniki „bandit” – Stany Zjednoczone zamroziły kwotę $ 22 mld , czyli 40% funduszu dla przyszłych pokoleń, który rząd kazachski utworzył z dochodów z eksportu ropy naftowej i wykorzystuje w celu wspierania waluty krajowej i gospodarki jako całości. Pieniądze były w Banku rachunków New York Mellon. Zapewne USA obiecały rozwiązać wszystko w jak najlepszy sposób, jeśli Kazachstan będzie dobrym chłopcem i będzie zachowywać się poprawnie.
  https://topcor.ru/1117-kazahstan-mozhet-lishitsya-poberezhya-kaspiyskogo-morya.html

  Polubienie

 4. Bardzo interesujący wpis! Dzięki wielkie 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.