Most na Krym zaczyna swoje życie.

Kiedy byliśmy jako WPS w ramach delegacji polskich dziennikarzy na Krymie w styczniu 2016 r. organizatorzy zawieźli nas także do Kerczu, abyśmy zobaczyli początki budowy mostu kerczeńskiego ( obecnie zwanego krymskim).

 

Słyszało się wówczas, że do końca roku most będzie gotowy.

Oczywiście, że dla każdego, kto zdaje sobie sprawę z wielkości przedsięwzięcia projektowego oraz inżyniersko-budowlanego było jasne, że to są życzenia, ale niemożliwe do zrealizowania.

Ja osobiście sądziłem, że realny czas budowy, to 5 lat.

Dlatego dzisiaj muszę wyrazić podziw dla inżynierów i budowlańców. Od jutra samochodowa cześć mostu  oficjalnie będzie oddana do użytku ( planowanym terminem był ponoć  grudzień 2018 r., ale sądzę, że tak naprawdę planowano zdążyć przed mistrzostwami świata w piłce nożnej). Jak usłyszeliśmy dzisiaj z ust prezydenta W.Putina , za rok zostanie oddana część kolejowa. Most krymski, to zapewne most życia dla mieszkańców Krymu, a zarazem trwogi dla żydo-banderowskich władz obecnej Ukrainy.

Oprócz powodów do radości są także powody do zmartwienia i zastanowienia się. Bowiem obecni zarządzający bankowością w Rosji ulegając szantażowi żydowsko-anglosaskich lichwiarzy ponoć podporządkowują się dyspozycjom zza oceanu i odmawiają zakładania filii banków na terenie Krymu, a jednocześnie beznadziejnie topią pieniądze w kapitałach transferowanych do banków córek na terenie żydo-Ukrainy. Do kogo należą banki za oceanem, to wiemy, ale do kogo winny należeć w końcu banki w Rosji ( tak jak i w Polsce !) o tym muszą zadecydować narodowe, a nie wasalne rządy .

PZ

 

O anomaliach bankowych w obecnej Rosji – rozmowa z prof. Katasonowem

 

 

Dla przypomnienia:

 

Stanowisko Zarządu Głównego

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

27 stycznia 2016 r.

 W związku z informacjami rozpowszechnianymi przez rosyjskie media o rzekomej wizycie polskich dziennikarzy na Krymie Zarząd Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przypomina, że polscy dziennikarze nie powinni brać udziału w wyjazdach na Krym organizowanych przez Rosję i według naszych informacji nie biorą. Polski rząd nie uznaje aneksji Krymu, a polscy dziennikarze nie powinni odwiedzać Krymu na zaproszenie agresora.

Rosyjska telewizja na Krymie informując o wizycie polskich dziennikarzy nie wymieniała ani jednego nazwiska ani nazwy redakcji, co może świadczyć o tym, że uczestnikami tej wizyty nie byli dziennikarze, lecz funkcjonariusze rosyjskiego aparatu propagandowego.

Zarząd Główny

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

za: http://www.sdp.pl/international/12347,polscy-dziennikarze-nie-powinni-odwiedzac-krymu-na-zaproszenie-agresora,1453898044

Skład ZD SDP:

Piotr Legutko – wiceprezes, Agnieszka Romaszewska – wiceprezes, Stefan Truszczyński – sekretarz generalny, Jadwiga Chmielowska – skarbnik, Teresa BochwicJolanta HajdaszJózef MatuszWojciech ReszczyńskiZbigniew RytelAndrzej StawiarskiMarcin WolskiTadeusz Woźniak

 

 

Zamiast konkluzji:

Reklamy

3 Komentarze

Filed under Polityka

3 responses to “Most na Krym zaczyna swoje życie.

  1. werka

    Skład ZD SDP:

    Piotr Legutko – wiceprezes, Agnieszka Romaszewska – wiceprezes, Stefan Truszczyński – sekretarz generalny, Jadwiga Chmielowska – skarbnik, Teresa Bochwic, Jolanta Hajdasz, Józef Matusz, Wojciech Reszczyński, Zbigniew Rytel, Andrzej Stawiarski, Marcin Wolski, Tadeusz Woźniak- toż przecież same żydy i zdrajcy interesów POLSKICH>

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s