Prezydent IIIŻydo-RP/Polin, Maliniak w USA

Dziecko, które tuż po objęciu przez Maliniaka funkcji prezydenta III RP napisało w szkolnej ubikacji „Andrzej Dupa”, miało najwyraźniej dar proroczy – gajowy Marucha

 

 

ZDRADA Polski. Bez wojny straciliśmy naszą niepodległość.

Polska to cudowny kraj! Nawet, kiedy z winy rządzących doznaje nieznanego nawet przez ostatnie podłe trzy dekady upokorzenia na arenie międzynarodowej – ci sami rządzący oferują narodowi swój wielki sukces.

Łapią mianowicie piątkę groźnych agentów, którzy na fejsbuku pletli śmiertelnie niebezpieczną sieć krytykowania polityki zagranicznej rządu. I czy wobec takiego zwycięstwa – nie blednie klęska tejże polityki poniesiona z rąk amerykańskiego „sojusznika”?

Klęska pod Jersey City

A no nie. Problem bowiem polega na tym, że takim, a nie innym potraktowaniem prezydenta RP podczas wizyty w Stanach – upokorzono nie (tylko) p. Dudę czy reprezentowaną przez niego formację polityczną – ale całą Rzeczpospolitą. Mając świadomość co wydarzy się za Oceanem – należało podróż bezwzględnie odwołać albo przynajmniej ograniczyć WYŁĄCZNIE do spotkań ze środowiskami polskimi, połączonych z jednoznacznym potępieniem antypolskiej polityki Waszyngtonu.

Odpowiedzialni za obserwowany właśnie haniebny kształt wizyty głowy państwa – powinni podać się do dymisji (PAD zresztą również, ale…), w odpowiedzi na wrogie polskiej racji stanu działania władz USA – relacje z tym państwem powinny zostać jednostronnie obniżone, a tuż po przyjęciu wiadomej ustawy – amerykański ambasador powinien wyjść z polskiego MSZ (gdyby takowe istniało, rzecz jasna) z ostrą notą, na co zresztą ciągle jest jeszcze pora.

Również jeszcze w styczniu z Polski powinna zostać wydalona ambasador „Izraela”, a skoro tego nie uczyniono po pierwszej fali ataków na Polskę – można i trzeba by skorzystać z obecnej ponurej okazji, związanej z morderstwami dokonanymi przez syjonistów na Palestyńczykach. Należałoby też nie spieszyć się z przyjmowaniem kolejnego dyplomaty z Tel Awiwu, chyba, że przywiózłby ze sobą przeprosiny swojego rządu i wycofanie się przezeń z jakichkolwiek roszczeń i pretensji wobec Polski. To była nie tylko polityka godnościowa – ale przede wszystkim realna i narodowa polska.

Typ w adidasach obok prezydenta Maliniaka z małżonką to Dyrektor Ligii Przeciw Zniesławieniom (ADL) Abraham Foxman. Żydzi okazują należny szacunek prezydentowi Maliniakowi za jego wkład w budowę IIIŻydo-RP/Polin  

Niestety, zamiast tego PAD pozwala upokarzać siebie – ale oznacza to także sponiewieranie Rzeczypospolitej, której majestat ten nieszczęsny, przypadkowy człowiek teoretycznie ma obowiązek reprezentować. Nawet rozpaczliwie w ostatniej chwili upraszając rządzącego Jersey City nadętego bubka, żeby nie pchał się przed Pomnik Katyński razem z prezydentem RP, tylko dał mu 5 minut forów – potwierdzono tylko podrzędny status naszego kraju wobec 86-rzędnego choćby polityka amerykańskiego.

Tymczasem stanowczo zaprotestować należy nawet przeciwko wyliczaniu z jakim to szczeblem samorządu w Polsce, zamiast z prezydentem RP – powinien spotykać się burmistrz Jersey City. Pan Fulop „partnerem” to mógłby być co najwyżej dla polskiego kastetu, a nie polskiego samorządowca! I tylko tego typu… rozmowa mu się ze strony polskiej należy.

Gdzie powinien pojechać prezydent RP

Pro-amerykańska polityka PiS-u (a wcześniej wszystkich poprzednich rządów III RP) przebiła już ostatecznie dno szamba, w które wepchnęła Polskę, a i tak nadal wszystkich próbuje przekonać, że to luksusowe spa.

O wejściu kolejnych obcych wojsk do Polski nawet formalnie kierujący krajem są informowani już nawet bez pozorów pytania o zgodę, byle burmistrzyna pomiata polskimi symbolami narodowymi, Duda pałęta się po Stanach jak najbrzydsza, syfilityczna panienka po remizowej potańcówce w nadziei na obłapianie, a budżet państwa teoretycznie polskiego już ewidentnie nastawiony jest na szybkie odkładanie tych miliardów, które trzeba będzie wypłacić organizacjom amerykańsko-żydowskim.

W tej sytuacji nie trzeba być szczególnym geniuszem politycznym, żeby zrozumie, że dziś miejsce prezydenta Dudy jest wszędzie, tylko nie w USA!

I wszystko jedno, rozmowa z Putinem, Xi, Rouhanim mogłaby dotyczyć pogody nad Moskwą, chińskich gumek myszek i smaku irańskich pistacji, być dokładnie o niczym – ale powinna do cholery choćby zasygnalizować, że gdybyśmy chcieli – to jesteśmy w stanie dokonać zwrotu, odwrócić obecne „sojusze” i udowodnić, że kraj o naszym położeniu i potencjale wciąż ma i zna swoją wartość!

Tylko tak prowadzi się odpowiedzialną dyplomację, no chyba, że jest się omyłkowo tylko braną za prezydenta RP starą babą głęboką przekonaną, że „niechby bił, niechby pił – aby był”. „Sojusz” z USA.

Wiktoria pod Fejsbukiem

Ale nie. Że nie rządzą nami ludzie rozumu politycznego i miłości do Polski – to wiadomo już od dawna. Niestety, nie potrafią oni podbić nawet swojej, łajdackiej wartości jakąkolwiek, choćby zupełnie nieszczerą grą polityczną. Cały pomyślunek tych ludzi mieści się w rozpamiętywaniu „może nie kocha mnie, bo za słabo jęknęłam, kiedy mi poprzednie oko podbijał?”.

Jedyną ofertę niby-to-rządzący kierują więc do tych, którzy mogliby się zorientować jak dotkliwe biorą baty. I znowu – kiedy majster opierdoli na zakładzie, frajer wraca i bije żonę, więc ekipa PiS zebrawszy parę kopów zza oceanu – wyżywa się teraz na poddanych. W końcu łapanie urojonych „ruskich agentów” zawsze będzie ważniejsze, niż jakieś realne miliardy do wypłaty Zachodowi…

Najpierw kolejne pół roku aresztu wymierzono Mateuszowi Piskorskiemu. Piskorski siedzi i będzie siedzieć – bo jako jedyny lider trafnie wskazał przyczynę wszystkich niepowodzeń III RP, ze szczególnym uwzględnieniem klęsk rządów PiS: naszą niewolniczą zależność od USA.

Następnie zaś, dzięki resortowi ministra Kamińskiego dowiedzieliśmy się, że mamy w Polsce kolejne przestępstwo: „podsycanie animozji polsko-ukraińskich w sferze społecznej i politycznej oraz kwestionowanie i podważanie polskiej polityki historycznej i zastępowanie jej narracją rosyjską”.

Czyli, tłumacząc na polski – zamkniętym można zostać teraz np. za artykuł historyczny kwestionujący sensowność powstań, popukanie się w głowę za zaliczanie byle bandyterki w szeregi Żołnierzy Wyklętych albo za publiczne (czyli np. na grupie FB) powątpiewanie w wartość „strategicznego partnerstwa” z Ukrainą.

W tej sytuacji naprawdę pozostaje pytanie: czy twierdzenie, że rządzą Polską wyjątkowo bezczelni kretyni – to jeszcze obraza władzy, już ujawnienie tajemnicy państwowej czy po prostu przynudzanie oczywistą oczywistością? [Nie tyle kretyni, ile skurwysyny – gajowy Marucha]

Ponadto – zdaniem resortu służb specjalnych – Polska znajduje się w stanie wojny z Rosją (wprawdzie tylko „hybrydowej”, cokolwiek by to nie znaczyło, ale zawsze…). Oglądając tydzień temu na placu Czerwonym pokaz najnowszej wojenno-techniki rosyjskiej stwierdzam: chwała Bogu, że Rosja nic o tej „wojnie” nie wie…

Polacy zaś mają nie dowiedzieć się, a nawet dowiedziawszy – nie przyjąć do wiadomości, że czas III RP nieuchronnie dobiegł już końca. Wszystkie preteksty, dla których wypada nie uważać dziś za państwo polskie np. PRL – w przypadku obecnej formy państwowości są tylko zwielokrotnione.

Nigdy po wojnie Armia Sowiecka nie panoszyła się tak po Polsce, jak czynią to dziś Amerykanie. Żaden Sowiecki ambasador (ani żaden historycznie ze Wschodu, Repnina nie wyłączając) nie zarządzał ręcznie strukturami administracji już na poziomie województwa, jak to dziś czynią kolejni namiestnicy USA, nigdy też Polska nie była tak upokarzana i poniewierana na arenie międzynarodowej.

Mogą zamknąć i przekrzyczeć wszystkich, którzy widzą ten oczywisty upadek. Fakty są jednak jednoznaczne – Prawo i Sprawiedliwość upodliło Polskę poza granice jakiejkolwiek wyobrażalnej nieudolności i zdrady narodowej jednocześnie.

Konrad Rękas

http://dziennik-polityczny.com

https://marucha.wordpress.com/2018/05/22/zdrada-polski-bez-wojny-stracilismy-nasza-niepodleglosc/

19 Komentarzy

Filed under Polityka

19 responses to “Prezydent IIIŻydo-RP/Polin, Maliniak w USA

 1. Kilka miesięcy temu pojawiła się w żydo-mediach informacja podana przez ambasadę IIIŻydo-RP/Polin w USA, że „w obecnej sytuacji Polska nie może liczyć na osobiste kontakty z żadnym z wyższych urzędników administracji USA”. Informacja została natychmiast zdementowana przez stronę IIIŻydo-RP/Polin oraz USA.
  Jednak dzisiaj wszystko wskazuje na to, że mimo informacja była prawdziwa.

  Polubienie

 2. MatkaPolka

  PARSZYWA ZDRADA ANDRZEJA DUDY i panika w ambasadzie niemieckiej
  – Jan Zbigniew hrabia Potocki – 17 maja 2018 10:26

  Jan Zbigniew hrabia Potocki – LEGALNY PREZYDENT POLSKI

  • wyrok Europejskiego Sądu Arbitrażowego
  • odwołanie do prezydenta Trumpa w sprawie ustawy 447
  • brak reakcji Andrzeja Dudy na oskarżenia Żydów
  • długi Żydów wobec Polski
  • komornik
  • zamykanie Polaków patriotów w szpitalach psychiatrycznych

  Kontakt do przedstawiciela Europejskiego Sądu Arbitrażowego – esacourt at gmail– proszę się kontaktować tylko w sprawie własnych kredytów CHF.

  Dokumenty i materiały źródłowe zaprezentowane w powyższym nagraniu:
  – Wyrok Sądu Arbitrażowego – reparacje za Warszawę –
  – Dekret Prezydenta RP z 2 grudnia 1939

  Andrzej Duda zakazał polskich flag i wyrzucił Polonię spod Pomnika Katyńskiego ” – o tym, co wydarzyło się w Jersey mówi W. Rosowski

  ht..tp:/../porozmawiajmy.tv/parszywa-zdrada-andrzeja-dudy-i-panika-w-ambasadzie-niemieckiej-jan-zbigniew-hrabia-potocki

  CO ZAŁATWIŁ Hrabia Potocki

  II Rzeczpospolita jest ważna –JAN Hrabia Zbigniew Potocki jest legalnym prezydentem Polski
  Ważna jest konstytucja II RP z 1935 r. –
  Konstytucja Stolzmana -Kwaśniewskiego z 1997 jest nieważna

  Odszkodowania od Niemiec ważne są dla II Rzeczpospolitej, a nie dla III Rzeczpospolitej

  Wyrok Europejskiego Sądu Arbitrażowego (ESA) – Niemcy muszą zapłacić $850 mld (miliardów) za zniszczenie, wysadzenie w powietrze Warszawy, 100 miliardów dla Warszawiaków – za śmierć Warszawiaków.

  $ 25 bilionów ( trylionów wg US) odszkodowań od Niemców za zniszczenie Polski w II wś – w przygotowaniu

  Dlaczego prezydent A. Duda NIE ZAWETOWAŁ ustawy 447 Kongresu USA i prezydenta Trumpa – miał obowiązek to zrobić.

  Prezydent A. Duda, premierzy B. Szydło, D. Tusk – TO ONI NAMÓWILI Trumpa !!! (Sic) – żeby amerykańscy Żydzi wystąpili do Kongresu USA o odszkodowania od Polski.

  Hrabia Potoki – jego przedstawiciele przekazali do Kongresu –

  1.Umowę USA – Pl z 1960 – Polska spłaciła – wszelkie inne roszczenia ma spłacać Żydom rząd USA.
  2. Ostateczny wyrok sądu z USA – żydzi, obywatele USA nie mogą mieć roszczeń od innego suwerennego państwa z powodu ustawodawstwa amerykańskiego

  SPRAWA POLSKA – POLIN

  Za 300 mld dolarów fikcyjnych „odszkodowań” dla Żydów ziemia w Polsce ma być przekazana dla żydów
  Na południu Polski już odbywa się ten proceder – geodeci robią szacowanie gruntów – Polacy mają być wysiedlani ze swojej ziemi, ich miejsce mają być Żydzi.

  Dokument złożony na ręce prezydenta Trumpa. – Polacy wystawią rachunek USA. Jesteśmy właścicielami całego Chicago
  Gen. Pułaski – Dostał całe Chicago za waleczność i obronę Stanów Zjednoczonych –
  Jeśli USA nie odstąpią od Roszczeń od Polski – będą zmuszone do wypłacenia Polsce odszkodowań za Chicago

  Veto Potockiego do prezydenta Trumpa –jeśli się Trump nie opamięta – Potocki wystąpi do wypłacenia Polsce odszkodowania za Chicago. Kilkadziesiąt bilionów dolarów.

  Książka Robert Majka

  List Juliusza Nowiny-Sokolnickiego, konstytucyjnego następcy Prezydenta RP, w związku z kłamstwami “Gazety Wyborczej”
  Juliusz Nowina – Sokolnicki legalnym Prezydentem na uchodźctwie;
  ht..tp:/../ww..w.bibula.co..m/?p=2970
  (***)
  S. Ostrowski – przypominam – samozwańczo ogłosił się prezydentem na uchodźstwie, by kontynuować dzieło niesławnej Rady Trzech. Jego niekonstytucyjnymi następcami będą później Edward Raczyński, Kazimierz Sabbat, Ryszard Kaczorowski. Dlatego 22 grudnia 1990 r. Lech Wałęsa nie mógł przyjąć władzy od R. Kaczorowksiego. Przejął tylko insygnia władzy, zawłaszczone zresztą przez grupę Ostrowskiego. Wcześniej grupa gen. W. Andersa zawłaszczyła Skarb Narodowy. Po wypowiedzeniu posłuszeństwa prezydentowi Augustowi Zaleskiemu w 1954 r. gen. Anders utworzył, bowiem niekonstytucyjną, zdradziecką Radą Trzech w składzie Władysław Anders, Tomasz Arciszewski, Edward Raczyński…(***)
  (***)

  W Polsce rządzą agenci Mossadu

  1764 Król Poniatowski – Ile żydzi są winni Polsce -260 tysięcy w złocie

  Musimy pociągnąć do odpowiedzialności finansowej Państwo Izrael – państwo Izrael musi zapłacić 17 bln 850 mld dolarów
  Żydzi to „naród bez ziemi” – gość w Palestynie – ziemia należy do Palestyńczyków

  Wielka przepaść miedzy II RP a III RP

  Cała reperacja – odszkodowanie dla Polski od Niemiec za zniszczenia II RP (przez zbrodniczą nazistowską III Rzeszę niemiecką) to 25 bln dolarów bez 1 mld.

  Potocki zamierza powołać Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy do wydania NAKAZU zapłaty od Niemiec dla Polski.
  Potocki działa precyzyjnie i dokładnie – obecny rząd PL o tym wie ( i nic nie robi) – jest informowany.

  Historia Polski wymazana i zafałszowana

  II RP wystąpi z roszczeniami do Izraela – będziemy ich ścigać prawnie

  III RP to teatr i tragikomedia. Brygada czołgowa USA

  W Polsce przygotowywany jest „black out” – wyłączenie prądu – wprowadzony zostanie Stan Wojenny.

  Będzie stosowana broń psychotroniczna – ludzie nie będą chcieli być w domu, będą uciekać; na ich miejsce uchodźcy z Izraela.

  Wszystkie ustawy w Sejmie w Polsce pisane są w Izraelu – to powiedziała ambasador Izraela w PL. Również budżet – jest nielegalny

  Duda – ma prawo i może rozwiązać Sejm Senat i ogłosić wybory – nie zrobi tego – jest sterowany odgórnie z zagranicy.

  Wszystkie Służby Specjalne w Polsce są OBCE; – rezyduje ok. 25 tys. agentów Mos.sadu

  Polskę nie tak łatwo zniszczyć. Legalny Prezydent II RP ma wielką powagę
  Sam brytyjski Książe Karol powiedział – żydów jest za dużo – trzeba coś z tym zrobić

  Petlewicz – „znakomity historyk” – nie ma bladego pojęcia o historii Polski – skąd ma wiedzieć – ma korzenie żydowskie – usiłuje zakłamać to, co Potocki odtajnił.

  SPRAWA FRANKOWICZÓW – co wzięli kredyty we frankach szwajcarskich.
  Piszcie do ESA – nie zapłacicie ani franka. To był przekręt 1000-lecia.

  Jarosław Kaczyński dokonał przestępstwa – to on wyraził zgodę na kredyty we frankach
  Potocki wziął kredyt – spłacił tyle ile wziął – odmówił płacić 4x więcej.

  Jeśli „coś” się stanie Potockiemu – będzie opublikowany film z nazwiskami osób, które to zrobiły.
  Potocki to nie Lech Kaczyński – co leciał i nie doleciał. Klucz do zamka Smoleńskiego mają Jarosław Kacz. i A. Macierewicz – znają prawdę

  Lech Kaczyński – podpisał Traktat Lizboński. Rolnicy – nie tylko oszukani i okradzeni – będą wysiedlani – majątki przekazane państwu Izrael.

  Rolnicy wciągnięci w gigantyczne kredyty – istnieje możliwość ich anulowania. UE – musi wypłacić zaległości dla polskich rolników

  ESA – sąd arbitrażowy jest legalny. Tak jak wiele sądów arbitrażowych w Europie.
  W Polsce zalegalizował min. Ziobro ( przez pomyłkę). Sesje wyjazdowe sądu w Londynie – (prawo angielskie – najlepszy system prawny broniący jednostkę)

  Prezydent II RP – ma prawo do UŁASKAWIEŃ – potrzebny komplet dokumentów

  Sejm – to pajace – w Sejmie nie ma Polaków, no może 10 osób

  Polska zdradzona przez USA; Polsce bliżej do Rosji niż do USA i do Niemiec. Prezydent Trump musi otrzeźwieć
  Do wojny nie dojdzie. – Rosja nie pozwoli. Dwie poprzednie wojny – spowodowali Żydzi

  Ratujmy Polskę – Potocki – mój ród od 11 wieku.

  MEDIA – Zakaz przyjmowania Potockiego do programu.

  Polacy prześladowani – Kękuś do wariatkowa.

  Obce banki w Polsce – tak naprawdę Polacy – swoich pieniędzy nie macie.
  Morawiecki – dyletant Bankowy

  Polubienie

 3. MatkaPolka

  wcina dłuższe wpisy. prośba do admina o wyciagniecie ze spamu

  Polubienie

 4. MatkaPolka

  Wrogowie Polski mają i zawsze mieli PLAN LIKWIDACJI POLSKI – tak było przed rozbiorami – tak jest teraz

  Prusy przed rozbiorami – długo, bardzo długo knuli jak zlikwidować, jak podbić Polskę.
  Przekupywali i przekabacali szlachtę i magnaterię – obiesywali „gruszki na wierzbie”, konfliktowali i napuszczali, upadlali chłopa – obrońcy i żywiciela Polski – nie dopuszczali do reform.

  Najlepszym przykładem jest Konstytucja 3 Maja – była w całości PROWOKACJĄ PRUS – zablokowaniem koniecznych Reform –

  Konstytucja 3 Maja doprowadziła do rozbiorów Polski przez 3 niemieckich cesarzy. A my dziś konstytucję świętujemy!!!
  Prusy zablokowały reformy Czartoryskiego – gotowy plan naprawy Rzeczpospolitej – podsunęli zdradziecką prowokację

  Tak powinniśmy świętować 3 Maja, jako:

  ● Dzień klęski Polski
  ● Jako zwycięstwo PRUS, Żydów i masonerii nad Polską
  ● Jako dzień Polskiej głupoty
  ● Jako dzień Tryumfu – tajnej dyplomacji Prus – perfidii Krzyżaków/Prus w podboju Polski i krajów słowiańskich Europy, jako tryumf tej wielowiekowej gry przeciw Polsce

  Warto zwrócić uwagę na wielokierunkowość, wielopłaszczyznowość, różnorodność form – totalitarny i totalny charakter tej AGRESJI, i niestety skuteczność żydogernańskiej polityki

  Dziś podsuwa nam się święto Konstytucji 3 Maja, – jako „Jutrzenkę Swobody”, „Za wolność Naszą i Waszą ” – a Polska właśnie utraciła wolność i swobodę. A jednak Polakom każe się świętować i świętują – ogłupieni zmasowaną propagandą żydo – germańską

  Jednak przeciw wielowiekowej agresji żydów i Niemców przeciw Polsce, ale także przeciw niemal wszystkim krają – ROŚNIE OPÓR

  Tak na 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości – ŻYDOWSCY NACJONALIŚCI SZYKUJĄ LIKWIDACJĘ POLSKI,
  a na terenie Polski, Ukrainy Niemiec – powstanie WIELKIEJ CHAZARII (tzw. Niemcy to w istocie Chazarzy – Allemani – osiedli na terenach Lechii po klęsce Karola Wielkiego i Lechitów – przedtem żadnych Niemców nie było)

  Współczesny Proces likwidacji Polski trwa długo – już od ok 30 lat – kiedy Polska wyszła spod strony wpływów Rosji

  Zlikwidowano Gospodarkę Polski (odbudowanego ze zgliszczy i gruzów przez „Ruskiego Okupanta” – przekazano po cenach złomu ŻYDOM I Niemcom

  Pozornie jest lepiej

  W złodziejskiej prywatyzacji Polska oddała przemysł, rolnictwo, banki, surowce – dla „ZACHODNICH” firm
  Zyski z pracy Polaków trafiają NA ZACHÓD – do żyda i Niemca; Zachodnie banki wywożą z Polski miliardy
  Młodzi wykształceni, z dużych miast – pracują w Zachodnich firmach

  Zlikwidowano całe gałęzie przemysłu Polski lub oddano po cenach złomu (za 10%) – przemysł stoczniowy, samochodowy, wydobywczy – węgla, miedzi, farmaceutyczny, energetyczny, telekomunikację

  ◙ Przemysł
  ◙ Banki
  ◙ Energetykę oddano w obce ręce
  – Telekomunikację oddano w obce ręce
  ◙ Prasa i media – Informacja publiczna –w obcych rękach niemieckich i żydowskich – pacyfikuje i miażdży świadomość Polaków
  ◙ PATRIOTYZM – praktycznie wyeliminowany – zastąpiony potępieniem antysemityzmu na każdym kroku
  – Rolnictwo rozwalono – ceny skupów są takie, żeby rolnikowi nie opłaciło się produkować – najlepiej, żeby wyjechał
  Zdrową żywność zastąpiono GMO. W Polsce Działają takie giganty zachodnie jak Cargil i Monsanto
  ◙ Depopulacja Polski – Polska straciła więcej ludności niż w II wś. Polska wyludnia się
  ◙ Wszystkie wolności zostały Polakom odebrane – za inne poglądy można trafić do więzienia – patrz Mateusz Piskorski
  – Zostawiono wolność podróżowania – ◙ szczególnie wolność do Emigracji za chlebem, zostawiono wolność do konsumpcji – do kupowania zachodnich wyrobów, zachodniej żywności…- dla znacznej części ludności wolność do „lizania miodu przez szybę”
  ◙ Zlikwidowano ARMIĘ POLSKĄ, produkcję zbrojeniową
  ◙ Bezpieczeństwo wewnętrzne powierzono obcym i zachodnim służbom i Armii NATO –USA i Bundeswehry – ABW= SBU + CIA. SBU to banderowcy z UPA – oni pilnują nas

  ◙ Służba zdrowia – publiczna na dennym poziomie, leki produkują zachodnie koncerny wielu nie stać na lekarstwa i prywatne szpitale

  SYSTEM BANKOWY

  Emisję pieniądza bezprocentowego w PRL-u – co zaowocowało bezprecedensowym rozwojem Polski – odbudowanej z GRUZÓW po II wś do 10 miejsca na świecie za Gierka, ◙ zastąpiono emisją pieniądza jako dług, wprowadzono obce banki, które okradają Polskę i Polaków (kredyty to forma emisji pieniądza). Konstytucyjnie TYLKO NBP może emitować pieniądz – też sprzedany. ◙ Istnienie obcych banków jest sprzeczne z Konstytucją PL – to kryminał-
  ◙ Lichwa – potępiana przez wszystkie religie, jest sprzeczna z prawem – czyli jest kryminalna, powoduje inflację, zadłużenie państwa, obywatela.

  To krótka – podstawowa lista win ZYDÓW i Prus wobec Polski – a także wobec innych krajów – (skwitujmy – dwie wojny światowe, rewolucje, powstania). Wina ŻYDÓW i Niemców jest nie do zakwestionowania!!!

  Dla Polski wyłania się lider – Hrabia Potocki – dla mnie jest najlepszym kandydatem na zjednoczenie rozproszonych i skonfliktowanych polskich patriotów – ma program, polityczny, wiedzę metodologię, stosunki za granicą, jest skuteczny

  Jeśli potrafi wyegzekwować od Niemców 850 mld dolarów za Warszawę, 25 trylionów dolarów za zniszczenia Polski w II wś, a także odszkodowania od Izraela 17 bln (trylionów) 850 mld dolarów

  Kto lepiej demaskuje przestępczy układ PO-PiS, otwarcie mówi o ZDRADZIE STANU, o zaprzedaniu obcym interesom
  Tylko Partia Zmiana i Mateusz Piskorski o tym mówił

  TO CZY KTOŚ MA LEPSZY PROGRAM niż Hrabia Potocki???

  Cała rozproszona opozycja powinna się zjednoczyć wokół hrabiego Potockiego – to jedyna szansa
  Módlmy się – żeby to była prawda, módlmy się żeby się nic nie stało – ZAUFAJMY

  Zaoferujmy swoją współpracę pod berłem Potockiego

  Polubienie

 5. MatkaPolka

  Powtórka w odcinkach

  PARSZYWA ZDRADA ANDRZEJA DUDY i panika w ambasadzie niemieckiej
  – Jan Zbigniew hrabia Potocki – 17 maja 2018 10:26

  Jan Zbigniew hrabia Potocki – LEGALNY PREZYDENT POLSKI

  • wyrok Europejskiego Sądu Arbitrażowego
  • odwołanie do prezydenta Trumpa w sprawie ustawy 447
  • brak reakcji Andrzeja Dudy na oskarżenia Żydów
  • długi Żydów wobec Polski
  • komornik
  • zamykanie Polaków patriotów w szpitalach psychiatrycznych

  Kontakt do przedstawiciela Europejskiego Sądu Arbitrażowego – esacourt at gmail– proszę się kontaktować tylko w sprawie własnych kredytów CHF.

  Dokumenty i materiały źródłowe zaprezentowane w powyższym nagraniu:
  – Wyrok Sądu Arbitrażowego – reparacje za Warszawę –
  – Dekret Prezydenta RP z 2 grudnia 1939

  Andrzej Duda zakazał polskich flag i wyrzucił Polonię spod Pomnika Katyńskiego ” – o tym, co wydarzyło się w Jersey mówi W. Rosowski

  ht..tp:/../porozmawiajmy.tv/parszywa-zdrada-andrzeja-dudy-i-panika-w-ambasadzie-niemieckiej-jan-zbigniew-hrabia-potocki

  CO ZAŁATWIŁ Hrabia Potocki

  II Rzeczpospolita jest ważna –JAN Hrabia Zbigniew Potocki jest legalnym prezydentem Polski
  Ważna jest konstytucja II RP z 1935 r. –
  Konstytucja Stolzmana -Kwaśniewskiego z 1997 jest nieważna

  Odszkodowania od Niemiec ważne są dla II Rzeczpospolitej, a nie dla III Rzeczpospolitej

  Wyrok Europejskiego Sądu Arbitrażowego (ESA) – Niemcy muszą zapłacić $850 mld (miliardów) za zniszczenie, wysadzenie w powietrze Warszawy, 100 miliardów dla Warszawiaków – za śmierć Warszawiaków.

  $ 25 bilionów ( trylionów wg US) odszkodowań od Niemców za zniszczenie Polski w II wś – w przygotowaniu

  Dlaczego prezydent A. Duda NIE ZAWETOWAŁ ustawy 447 Kongresu USA i prezydenta Trumpa – miał obowiązek to zrobić.

  Prezydent A. Duda, premierzy B. Szydło, D. Tusk – TO ONI NAMÓWILI Trumpa !!! (Sic) – żeby amerykańscy Żydzi wystąpili do Kongresu USA o odszkodowania od Polski.

  Hrabia Potoki – jego przedstawiciele przekazali do Kongresu –

  1.Umowę USA – Pl z 1960 – Polska spłaciła – wszelkie inne roszczenia ma spłacać Żydom rząd USA.
  2. Ostateczny wyrok sądu z USA – żydzi, obywatele USA nie mogą mieć roszczeń od innego suwerennego państwa z powodu ustawodawstwa amerykańskiego

  SPRAWA POLSKA – POLIN

  Polubienie

 6. MatkaPolka

  wszystkie wpisy u Maruchy
  długie wpisy i moderują sie na wordpress – szczególnie ważny skrót – transkrypt – ważny, bo godzinny wykład nie każdy wytrzyma – tekst lepszy

  Wypowiedzi Jan Zbigniew hrabia Potocki
  https://marucha.wordpress.com/2018/05/22/zdrada-polski-bez-wojny-stracilismy-nasza-niepodleglosc/#comment-756456

  Polubienie

 7. MatkaPolka

  PROBLEMEM, Z KTÓRY ŚWIAT SIĘ BORYKA – JEST ZŁA DEFINICJA ŻYDA

  Większość z nas definiuje Żyda zgodnie z żydowską definicją Żyda – ta definicja jest fałszywa

  Żydzi definiują samych siebie, jako – Rasa – Religia –– Semici – Naród –

  TAKICH ŻYDÓW NIE MA

  Żyd to nie rasa – żyd to nie religia – żyd to nie naród – żydzi etnicznie to nie Semici – to nie naród

  Rasa? Żyd może być „biały”, może być „czarny”, może być „żółty”; – polski żyd – niemiecki żyd – biały rosyjski żyd, czarny somalijski żyd – czarny amerykański żyd (Obama)

  ŻYDZI TO MIESZANKA RASOWA

  Religia? – każdy rabin to osobna sekta religijna, spotykamy żyda katolika, żyda protestanta; żyda
  Talmud nie jest religią – to „kodeks przestępczy” – potępiany przez wszystkie kodeksy karne na całym świecie – (Akt Oskarżenia Przeciwko Talmudowi).
  Część tzw, żydów czci Baala – najbardziej niemoralna „religia” na świecie

  Semici? – tzw. Żydzi nie są semitami. – większość to Chazarzy – mieszanka etniczna różnych narodowości z Azji – jeśli w ogóle rozważać etniczność żydów – to Hunowie – ojczyzną żydów jest Mongolia.” Krzywe Nosy” to w istocie nosy tureckie. Ale też jest sporo tzw. Żydów z nosami negroidalnymi – zaokrąglonymi – duża dowolność.

  Obecność haplogrupygrupy słowianskiej R1a1 u żydów w Izraelu to 51%. Obecność grupy semickiej E2 – J2 – to należy do Palestyńczyków

  Naród? Nie ma takiego narodu jak żydzi. Nie ma takiej grupy DNA , jak grupa żydowska. Etniczni Semici – mieszkańcy biblijnej Judei to Palestyńczycy.
  Pierwotnie żydzi byli „pociemniani” lub czarni – żydzi z Somalii są czarni

  Prawdziwa definicja żyda – to przestępczość zorganizowana – Mafia– starożytna Gilda Złodziejska – dbająca o swój wspólny interes – jak tu by napaść i obrabować sąsiada.
  Żydzi żyją z oszustwa, rozboju, kradzieży, podszywania się, wykorzystania…
  Bez elementu „nienawiści do ofiary” – ich przestępczy proceder byłby niemożliwy

  TO JEST PRAWIŁOWA DEFINICJA ŻYDA

  Jeśli zmienimy tą definicje – „biedny, bogobojny, prześladowany „za nic” naród, ze względu na semickie pochodzenie, rasę, przekonania religijne .

  na prawidłową definicję żyda– i określimy ŻYDA, JAKO kryminalistę i uczestnika przestępczości zorganizowanej odnoszącym korzyści (mniejszym lub większym stopniu)

  I Oskarżmy żyda o – kradzież, morderstwo, korupcje, ludobójstwo, pranie pieniędzy, pedofilię, uczestnictwo w przestępczości zorganizowanej, nieuczciwa konkurencja, monopole – niszczenie konkurencji.

  Polubienie

 8. MatkaPolka

  cd..
  System bankowy jest największym przestępstwem żydów – umożliwia im monopol na gospodarkę i politykę

  UDZIAŁ w organizacji przestępczej i odnoszenie korzyści, płacenie okupu czy innej formy łapownictwa i korupcji. Kłamstwo, krzywoprzysięstwo – też jest przestępstwem

  Rabini nie są żadnymi duchownymi – to hersztowie band – zbierającymi okup np. za koszer food- – jest tyle organizacji koszer ilu rabinów

  To tylko niewielka lista przestępstw

  Najlepiej to ujmuje i ilustruje i definiuje tzw. żyda – „Akt Oskarżenia Przeciw Talmudowi”

  Innym wątkiem – w definicji żyda – jest choroba psychiczna – twierdzenie, że jest się raz żydem, raz Polakiem, raz Niemcem, raz białym raz czarnym – to przyznanie się do schizofrenii

  W oskarżeniu o „Antysemityzm”- wyświechtana i skompromitowana metoda Żyda – ŻYD POWINIEN UDOWODNIĆ, ŻE JEST ŻYDEM ( a żydem nie jest) – według swojej definicji Żyda, – tzn. udowodnić, że jest semitą – łącznie z badaniami DNA, że czarny żyd to ta sama rasa co biały żyd, że jest religijny i związany z jakąś kongregacją czy synagogę … Żydzi z reguły są ateistami, Większość żydów jest Syjonistami – syjonizm nie jest ruchem religijnym (ruch polityczny) mający duży opór wśród ortodoksyjnych żydów – jest WIELKA RÓŻNORODNOŚĆ wyznaniowa żydów

  Szlomo Sand – żydowski historyk z Tel Aviv-u – Twierdzi, że żydzi to „Naród Wymyślony

  Współczesną „religią żydów jest Holokaust” – żyd cierpiący i prześladowany-, dlatego ma prawo do ODSZKODOWAŃ. ( Hitlera finansowali żydzi z Wall Street, IG Farben, Krupp, AEG-GE …to żydzi, liderzy nazistowscy to żydzi (żydowscy Pretorianie Hitlera), założenia wyższości rasowej Niemców napisał żyd Rosenberg, … niech żydzi płacą żydom te odszkodowania.

  Jest to Holo-mit, holo- bajki;
  a jeśli w ogóle to
  HOLOKAUST – ŻYDZI ŻYDOM ZGOTOWALI TEN LOS

  Polubienie

 9. MatkaPolka

  Kamila Dudkowskiego WspanialaRzeczpospolita.pl -zrobił analizę znaczeniowo językową słowa

  Holokaust – niezgodną z oficjalnymi definicjami autorów doktryny i religii Holokaustu –
  „państwo Izrael powstało jako skutek Holokaustu” – Izrael powstał jeszcze zanim Holokaust się wydarzył –

  http://porozmawiajmy.tv/holokaust-slowian-zakazane-fakty-kamil-dudkowski ;

  http://wspanialarzeczpospolita.pl/2016/04/11/holokaust-blokada

  i od razu spotkał się z wielkimi szykanami – zamknięto mu konta bankowe

  (Nie ze wszystkimi interpretacjami i tezami autora się zgadzam)
  (***)
  SKORO MAMY INNA DEFINICJĘ ŻYDA, – zdefiniujemy, jako PRZESTĘPCY I KRYMINALISCI – INNĄ MAMY KWALIFIKACJĘ PRAWNĄ – ŻYDÓW TRAKTUJEMY JAKO „pospolitych Kryminalistów” i jako morderców i złodziei
  zobacz
  „Izrael Ziemia obiecana Przestępczości Zorganizowanej” (video – Dave Duke były kongresmen US)

  Każdy człowiek ma prawo do SAMOOBRONY w obliczu zagrożenia życia, do ochrony swojej własności, przed gwałtem włącznie z zabiciem złodzieja i mordercy włącznie z grupowym odwetem wobec przestępczej działalności grupy zorganizowanej – ale to żydzi nazywają „antysemityzmem” lub „pogromem”
  Na wojnie wroga się zabija, wywiad śledzi zagrożenia ,

  Obrona przed AGRESJĄ to konieczność i obowiązek – brak obrony to głupota i grzech zaniedbania

  ŻYDZI NIENAWIDZĄ POLAKÓW – A DO POLAKÓW CHYBA JESZCZE NIE DOTARŁO, ŻE CZEKA ICH „PALESTYNIZACJA” POLSKI

  ŻYDZI NIENAWIDZĄ WSZYSTKICH i cały ŚWIAT NIENAWIDZI ŻYDÓW

  LISTA krajów, z których żydzi zostali wypędzeni – NIE BEZ PRZYCZYNY

  Anglicy, Hitler i Stalin byli ZA – byli zwolennikami powstaniem państwa Izrael – chcieli się POZBYĆ ŻYDÓW – to też forma WYPĘDZENIA.

  Polubienie

 10. MatkaPolka

  Gwałt, Gewałt – Hańba! – Żyda bić będą (Live on KEXP – i słuszny strach i obawa
  – żydzi będą bici, bo jest, za co, żydzi będą sądzeni, prześladowani i karani, wsadzani do więzień, rozstrzeliwani – w świetle obowiązującego prawa – nie ma tu konotacji rasowych – są wyłącznie konotacje PRAWNE I Kryminalne;

  Jest wystarczająca i przytłaczająca ilość dowodów, –aby uznać żydów za zdrajców, morderców, złodziei, przestępców i kryminalistów – i nie dotyczy to tylko Polski

  Jeśli skorumpowane przez żydów sądy i Służby Sądowe i Siłowe – staną w obronie żydów – będziemy organizować własne Trybunały – mamy dobre przykłady – w II wś – Państwo Podziemne – skazywało i wykonywało wyroki na OKUPANTÓW niemieckich. –
  Skoro dziś okupantem Polski są żydzi

  BĘDZIEMY organizować lokalne grupy SAMOOBRONY – wg. „Żydów” to „POGROMY”.
  DLATEGO – BO ZMIENILIŚMY DEFINICJĘ I KWALIFIKACJĘ PRAWNĄ „ŻYDA”

  Mamy do tego prawo i święty obowiązek do SAMOOBRONY

  Gwałt, Gewałt – Hańba! – Żyda bić będą – już wyciągają z lamusa wyświechtany „antysemityzm”

  Polubienie

 11. MatkaPolka

  wcina wpisy zakłócając logike wypowiedzi

  Polubienie

 12. MatkaPolka

  Częściowa lista łamanych przez Izrael zasad prawa międzynarodowego oraz rezolucje ONZ
  Wolna Palestyna @ 23:50

  1947 – 2009
  https://palestyna.wordpress.com/2011/05/23/czesciowa-lista-lamanych-przez-izrael-zasad-prawa-miedzynarodowego-oraz-rezolucje-onz

  Lista rezolucji ONZ przeciwko „Izraelowi” w latach 1955-1992

  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2010/12/22/lista-rezolucji-onz-przeciwko-izraelowi-w-latach-1955-1992

  A list of UN Resolutions against „Israel”

  Lista rezolucji ONZ przeciwko „Izraelowi

  Polubienie

 13. MatkaPolka

  POLACY NIE JESTEŚMY W TYM OSAMOTNIENI W OPORZE w stosunku do tzw. żydów – nie lubi ich cały świat

  Durban – Rasizm żydowski zdemaskowany

  Wolna Palestyna @ 00:47
  https://palestyna.wordpress.com/2010/12/29/durban-rasizm-zydowski-zdemaskowany

  W dniach od 31 sierpnia do 7 września 2001 rokuw południowoafrykańskim mieście Durban miała miejsce międzynarodowa Konferencja do Walki z Rasizmem, zorganizowana pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych. W konferencji rządowej wzięły udział delegacje 153 państw, a w odbywającym się jednocześnie Forum organizacji nierządowych (FOP) uczestniczyło 6000 delegatów i dziesiątki organizacji z całego świata. Poparcia moralnego dla konferencji udzielił papież Jan Paweł II, który 27 sierpnia br. potępił zjawiska rasizmu i agresywnego nacjonalizmu, określając je, jako “grzechy przeciwko Bogu”. “W ostatnich dziesięcioleciach, które charakteryzowało dążenie do globalizacji świata, byliśmy świadkami niepokojącego odrodzenia agresywnego nacjonalizmu, przemocy na tle etnicznym i dyskryminacji rasowej” – powiedział Ojciec Święty.

  Żydzi wypędzani 47 razy w ciągu 1000 lat. Dlaczego?

  https://ussus.wordpress.com/2013/04/06/zydzi-wypedzani-47-razy-w-ciagu-1000-lat-dlaczego

  Nie 47 a 109 chyba🙂

  „LISTA WYPĘDZEŃ

  415 – Cyryl z Aleksandrii. Wygnanie żydów datowane na rok 415 naszej ery. Kazał on również wypędzić Nowacjanów, przy czym obrabowano ich do suchej nitki. Tolerancja nie była wówczas w modzie. A i teraz nie jest.
  W tych mniej więcej czasach została zniszczona Biblioteka Aleksandryjska. Pod koniec IV wieku, prześladowanie pogan przez Chrześcijan nasilało się. Na terenie całego Imperium Rzymskiego niszczono świątynie i posągi, pod karą śmierci zakazano odprawiania pogańskich rytuałów, a biblioteki pozamykano. W 391 r., Cesarz Teodozjusz nakazał zniszczyć wszystkie świątynie pogańskie, za jego przykładem postąpił biskup Aleksandrii. Wspomina o tym również Hypatia.

  CZTYAJ DALEJ…

  Polubienie

 14. MatkaPolka

  Wszystkie syjonistyczne elity na Zachodzie – reprezentują interes Izraela, – dlaczego?

  Bo Elity Zachodnie są wybierane przez System Bankowy – i grają przeciw własnym społeczeństwom – rządy niby powinny służyć swoim narodom i wyborcom, podobnie pieniądz i Banki Centralne tych państw – rzeczywistość jest ODWROTNA – żyjemy po drugiej stronie lustra – jak Alicja w Krainie Czarów. To Syjonizm skolonizował narody – przez System Bankowy

  Najlepszy przykładem jest Emmanuel Macron – nieznany nikomu wcześniej polityk, pracownik jednego z banków Rotszylda – zakłada partię i wygrywa wybory na prezydenta Francji – cud nad cudami – w istocie wygrał wybory tylko 1 głosem – właśnie jednym jedynym głosem Rotszylda – a pozostałe historie –np. „zaciętą” walkę wyborczą można miedzy bajki włożyć. Rotszyld to wybitny syjonista – zwolennik Izraela.

  Odbierzmy Rotszyldowi prawo emisji pieniądza, zamknijmy jego banki – a wtedy cały pejzaż polityczny się zmieni – narody odzyskają swoją tożsamość – elity syjonistyczne powinny być ukarane. Rotszyld – wykradł ten przywilej i skorumpował cały świat. Ale to tylko jeden żyd z kryminalną rodzinką.

  Jak to możliwe, żeby jeden Żyd rządził światem – odebrał narodom suwerenność, prawo do samostanowienia, i wszystkie inne prawa? Rotszyld to KRYMINALISTA – i tylko tak powinien być traktowany.

  Ile ludzi zginęło w wyniku wojen inicjowanych i finansowanych przez Rotszylda i jego banki – finansowanie dwóch stron.?

  Polska została skolonizowana przez System Bankowy i przez syjonistyczny Izrael – polskie elity władzy NIE służą Polsce ani Polakom – WYPEŁNIAJĄ POLECENIA

  MFW – już nawet się nie bawią w „łapówki pod stołem” w Polsce Marek Belka, Min Rostowski – to etatowi pracownicy MFW

  Było ponad 500 Rezolucji ONZ – POTĘPIAJĄCYCH IZRAEL – bandyckie państwo od zarania swego istnienia.

  Czy obecne „demokratyczne” władze Polski kiedykolwiek potępiła Izrael – nie miejmy złudzeń?

  Jedynym przywódcą Polski, który potępił Izrael był Władysław Gomułka – zerwał stosunki dyplomatyczne z Izraelem. (mimo że miał żonę żydówkę)

  Obecny „Rząd Polski” – to marionetki systemu bankowego – reprezentują interes Izraela i Systemu Bankowego.

  Polubienie

 15. MatkaPolka

  jeszcze raz
  wcięło ten ważny transkrypt – powieszone u Maruchy
  https://marucha.wordpress.com/2018/05/22/zdrada-polski-bez-wojny-stracilismy-nasza-niepodleglosc/#comment-756456

  Verba volent – Scripta manent
  Verba volent – Scripta manent – Słowa ulatują – pisma pozostają

  Zajęło mi dużo czasu, – aby przynajmniej w punktach przedstawić te ważne wystąpienie Jana Zbigniewa hrabiego Potockiego.
  Pełny tran skrypt można zrobić choćby przez voice recognition – dyktować przez telefon komórkowy – ale skrót, w punktach, jest chyba lepszy.

  PARSZYWA ZDRADA ANDRZEJA DUDY i panika w ambasadzie niemieckiej
  Jan Zbigniew hrabia Potocki – 17 maja 2018 10:26

  Jan Zbigniew hrabia Potocki – LEGALNY PREZYDENT POLSKI

  Polubienie

 16. MatkaPolka

  w największym skrócie
  CO ZAŁATWIŁ HRABIA POTOCKI

  Jan Zbigniew hrabia Potocki – LEGALNY PREZYDENT POLSKI

  II Rzeczpospolita jest ważna –JAN Hrabia Zbigniew Potocki jest legalnym prezydentem Polski
  Ważna jest konstytucja II RP z 1935 r. –
  Konstytucja Stolzmana -Kwaśniewskiego z 1997 jest NIEWAŻNA

  Odszkodowania od Niemiec ważne są dla II Rzeczpospolitej, a nie dla III Rzeczpospolitej

  Wyrok Europejskiego Sądu Arbitrażowego – Niemcy muszą zapłacić $850 mld (miliardów) za zniszczenie, wysadzenie w powietrze Warszawy, 100 miliardów dla Warszawiaków – za śmierć Warszawiaków

  $ 25 bilionów ( trylionów wg US) odszkodowań od Niemców za zniszczenie Polski w II wś. – w przygotowaniu

  Dlaczego prezydent A. Duda NIE ZAWETOWAŁ ustawy 447 Kongresu USA i prezydenta Trumpa? – miał obowiązek to zrobić.

  Prezydent A. Duda, premierzy B. Szydło, D. Tusk – TO ONI NAMÓWILI Trumpa !!! (Sic) – żeby amerykańscy Żydzi wystąpili do Kongresu USA o odszkodowania od Polski.

  1764 Król Poniatowski – Ile żydzi są winni Polsce – 260 tysięcy w złocie

  Musimy pociągnąć do odpowiedzialności finansowej Państwo Izrael państwo Izrael musi zapłacić 17 bln 850 mld dolarów

  Polubienie

 17. Spotkanie dupka w roli prezydenta IIIŻydo-RP/Polin z POLSKIMI WETERANAMI trwało tylko 20 minut, natomiast na spotkanie z żydowskimi organizacjami poświęcił w Konsulacie…90 minut.Następnie chyłkiem uciekł do limuzyny nie patrząc w stronę POLONI pod Konsulatem?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.