SCHODY DO PIEKŁA

Znalezione obrazy dla zapytania antoni macierewicz foto

– Jest pan kłamcą, przestępcą i w przyszłości odpowie pan przed sądem wolnej Polski za kłamstwa i szkody poczynione państwu polskiemu oraz pojedynczym ludziom – powiedział znany dziennikarz Wojciech Czuchnowski na początku konferencji zorganizowanej przez Antoniego Macierewicza. I wyszedł.

Nie można lepiej podsumować ostatnich lat działalności byłego ministra obrony narodowej. To wyjątkowo obrzydliwa postać. Kłamca, konfabulator, manipulator. Liczba bzdur, które opowiadał (i nadal próbuje opowiadać) o przyczynach katastrofy Tu-154M pod Smoleńskiem z 10 kwietnia 2010, jest wręcz niewyobrażalna. Co więcej, osobnik ten potrafi w ciągu zaledwie kilku dni wielokrotnie zmienić zdanie, ale każdą wersję przedstawiać z takim samym przekonaniem i zapałem.

Swe idiotyzmy minister opowiadał (i opowiada) nie w pokoju bez klamek, a przed kamerami i mikrofonami najbardziej wpływowych mediów. Powtarzają je bez potem bez zająknięcia politycy, dziennikarze, a nawet osobnicy chcący uchodzić za ekspertów. Ci ludzie konsekwentnie budowali (i budują) chory kraj, w którym – niestety – muszą żyć miliony Polaków. Wszystko pod patriotycznymi hasłami, mającymi zamykać usta przeciwnikom, choćby najuczciwszym i najbardziej kompetentnym.

Kłamcy smoleńscy czerpią ze swych kłamstw ogromne korzyści. Dzięki kłamstwom o przyczynach katastrofy smoleńskiej obecnie rządząca Polską formacja wygrała wybory. Jej ludzie zbudowali zaś prawdziwe imperia medialne i zajęli stanowiska, na których zarabiają wielkie pieniądze. Zarabiają sami lub dają zarabiać kolegom.

Wśród beneficjentów, o których dotąd mogliśmy się dowiedzieć, są politycy sami przyznający sobie nagrody za wyimaginowane osiągnięcia. Ale także znajomi byłego ministra, który przejął osobistą kontrolę nad Polską Grupą Zbrojeniową. Pod tą kontrolą kolejne zarządy wyprowadzały z tej spółki miliony złotych. Ponieważ najwyraźniej podział łupów był nierówny, niektóre media z układu rządowego zaczęły publikować informacje o szczegółach tych biznesów.

Z publikacji wynika, że ludzie Macierewicza nie mieli żadnych oporów przy podziale zawartości koryta, do którego się dorwali. Członkowie zarządu PGZ zarabiali miliony złotych rocznie, a związane z nimi spółki dostawały wielomilionowe zlecenia za prace, których często nie wykonywały. Zamówienia otrzymywały nawet spółki związane z byłymi współpracownikami Wojskowych Służb Informacyjnych – oficjalnie zwalczanymi i odsądzanymi od czci i wiary.

Gdy o tym wszystkim piszę, robi mi się niedobrze. Przez dziesiątki lat starałem się o to, by Polska była krajem dobrym do życia, normalnym. Tak po prostu. By miała swój przemysł, wyroby, na których można zarabiać, i polityków, którzy będą dbali o interesy państwa. Niewiele z tego wychodziło, ale ostatnie lata to czas prawdziwej klęski. Polską rządzą niemający żadnych skrupułów złodzieje, którzy pod wzniosłymi hasłami rozkradają wszystko, co się da. Sytuacja w PGZ jest tylko jednym z wielu przykładów.

Pod pseudopatriotycznymi hasłami politycy obecnie rządzący Polską szczególnie lubują się w obchodzeniu rocznic klęsk. Przy okazji zakłamując rzeczywistość. Najnowszym tego przykładem jest budowa kolejnego pomnika upamiętniającego katastrofę smoleńską. Nie wystarczył im pomnik postawiony w należnym do tego miejscu – na cmentarzu powązkowskim. W centrum Warszawy pojawiły się w ten sposób prowadzące donikąd czarne schody.

A może te schody mają jakiś sens? Antoni Macierewicz mógłby je wykorzystać, by zebrać swych zwolenników. I na ich czele zacząć po nich wchodzić. Nie zatrzymując się do samego końca…

 

Tomasz Hypki

 

PS1. Jeśli ktoś uważa, że używam zbyt ostrego słownictwa, niech sobie przypomni, w jaki sposób atakował mnie Antoni Macierewicz i jego ludzie. Za to, że od lat mówię i pisze prawdę. Prawnicy odradzili mi wówczas oddanie sprawy do sądu. Uznali, że trudno sądzić się z kimś, kim powinien zająć się psychiatra. Kimś, kto w walce ze mną bez żadnych skrupułów skorzysta ze środków podatników.

PS2. Najsmutniejsze w tej całej historii jest to, że za Wojciechem Czuchnowskim nie wyszedł żaden inny dziennikarz. I to, że żaden, z tych którzy zostali, nie zapytał – Jakie kłamstwa i bzdury przygotował pan na dzisiaj, panie Macierewicz?

 

Tekst ukazał się pierwotnie w ML SP 05/2018

Przeczytaj więcej na: http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=25405

 

za: http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=25405

Reklamy

13 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

13 responses to “SCHODY DO PIEKŁA

 1. Hypki nie jest dla mnie autirytetem politycznym i moralnym.

  Polubienie

 2. Po co WPS pokazuje artykuł Hypkiego to też niezacny.osobnik a czytelnicy WPS to w 57 procentach co najmniej elita intelektualna.

  Polubienie

 3. osoba prywatna

  Tajne rozmowy z Izraelem. Tamci naciskają na powstanie w Polsce największej ekspozytury izraelskiego wywiadu.
  Centralny Port Komunikacyjny
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=23228&Itemid=100

  Polubienie

 4. Carlos

  jerzy z gizycka – Hypki to jedyny facet, ktory zna sie na tym, o czym mowi, a szczegolnie na lotnictwie, wiec nie obrazaj- ja zas nie napisze twojego nicku z duzej litery, bo jestes zerem

  Polubienie

 5. mleko z nosa

  Panie Jerzy

  Jak Macierewicz rozliczy się z przynależności do KORu płatnej antypolskiej agentury finansowanej przez CIA , wówczas może przynajmniej umrze spokojnie.Jakoś tak sie sklada,że nikt oprócz kogoś, kto czuł się Żydem nie mógł do KORu przynależeć,dlaczego ?.
  Dlaczego tak zażarcie KOR walczył ze wszystkim co narodowe, szczególnie zwalczał majatek narodowy., by go przejąć,
  To szkodniki nie ptarioci, tak długo jak długo nie odetnie się od swoich korzeni , będzie wrogiem, tak jak wrogiem jest USA/traktoane przeze mnie jako korpopaństwo.
  Bandyci w białych kołnierzykach z korporacji zawładnęli Polską.
  Od jesieni zacznie napływać do Polski i Europy na masową skalę żywność GMO w ramach umowy CETA-smacznego Macierewicz i Panie Jerzy..
  Kolej na likwidację polskiego rolnika.

  Polubienie

  • Alann

   Mogę powiedzieć po swojej wsi co widzę .Co niedziela tłumy latają do kościółka co wybory to głosowanie na PIS a spróbuj coś powiedzieć przeciwko pisdziawicy . Próbowałem i o mało wczoraj w mordę nie dostałem.Może gdzie indziej jest inaczej Polska jest w końcu długa i szeroka a jak to 500 plus weszło to PIS to niemalże bogowie .Tak podejrzewam że u mnie w następnych wyborach jakieś 80 % to będzie głos na partię Chrobrego . I weż tu coś tłumacz głupkom to tylko w ryj można dostać . Przed PC zawsze można pisać tylko że ja próbowałem w realnym świecie i podsumowanie to dramat i tragedia . Może młodzież coś zmieni na plus .

   Polubienie

   • Ten stan nie będzie trwał w nieskończoność. Ludzie którzy samodzielnie myślą, nie będą narażać się na ataki ze strony zwolenników pisdzielców. To jest jak walka z wiatrakami. Nie próbuj w pojedynkę przestawiać wiatraków bo zostaniesz zjedzony przez tłum.

    Polubienie

 6. grzanek

  Za ~2 godziny astronomiczne lato 🙂 Dziś noc kupały 🙂
  Sława Sławianom!

  Polubienie

 7. Alann To hyba źle mnie czytasz.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s