Syjonistyczna „dobra zmiana” według GUS

Setki miliardów długu w dwa lata. GUS ujawnił szokującą dane o stanie finansów publicznych

Autor: Piotr Lipiński

za stroną: https://crowdmedia.pl/setki-miliardow-dlugu-w-dwa-lata-gus-ujawnil-szokujaca-dane-o-stanie-finansow-publicznych/

Mimo ostatnich deklaracji o nadwyżce budżetowej, jesteśmy świadkami rekordowego w historii wzrostu zadłużenia Polski. W ciągu dwóch lat Prawo i Sprawiedliwość zwiększyło zadłużenie skarbu państwa o setki miliardów złotych, a nie jak deklarował rząd “zaledwie” 71,6 mld zł. Zadaje to kłam całej politycznej narracji o dyscyplinie finansowej i słynnej “nadwyżce”. Jak to zatem możliwe, że nie byliśmy świadomi procederu zadłużania nas na tak wielką skalę?

Odpowiedz na to pytanie leży w kreatywnej księgowości polskiego rządu, która jednak musiała zostać rozłożona na czynniki pierwsze przez GUS, z powodu nacisków Unii Europejskiej. Analitycy musieli bowiem przyjrzeć się rozmiarowi długu publicznego, jednak nie tylko oficjalnym statystykom, ale także ukrywanym zobowiązaniom skarbu państwa, co ostatecznie doprowadziło do odkrycia dość szokujących rezultatów. Okazuje się bowiem, że o ile oficjalny dług publiczny wynosi już blisko 1 bln zł (co odpowiada 52% PKB), to dług ukryty wynosi aż 4,96 biliona złotych, czyli 276 proc. polskiego PKB. Oznacza to, że oficjalne dane pokazują tylko 20% realnego zadłużenia kraju, które już dziś ma wartość dla długoterminowej wypłacalności krytyczną. Co jest strategiczne, dane GUS dotyczą 2015 roku, czyli okresu sprzed wprowadzenia reformy emerytalnej PiS. Ta natomiast oznacza dla zadłużenia państwa prawdziwą katastrofę. Rząd tymczasem manipuluje opinią publiczną bagatelizując sprawę poprzez dane, że w 2018 roku koszt zmian to tylko 10 mld zł. Jednak wzrost zobowiązań na kontach ZUS jest wyliczony na lata do przodu i tutaj statystyka jest ponura. Już w 2015 roku dług emerytalny ZUS wynosił aż 4057 mld zł, czyli 225,5% PKB. Tymczasem koszt reformy Prawa i Sprawiedliwości zwiększył omawiane zobowiązania o kwotę większą niż wynosi cały oficjalny dług publiczny Polski, czyli o aż gigantyczne 1,4 bln zł. Biuro Analiz Sejmowych wyliczyło, że o tyle właśnie więcej z kont ZUS zostanie wypłacone emerytom do roku 2060 tylko w wyniku zmian w jednej ustawie.

Obniżka wieku emerytalnego jest aktem prawnym, który momentalnie doprowadził zatem do rekordowego w historii wzrostu długu publicznego. Polskie władze zawsze miały problem z dyscypliną finansów publicznych, jednak jeśli uzmysłowiłem sobie, że już w 2015 roku mówiliśmy o 325% PKB całkowitego długu publicznego, to w tym przypadku mówimy o decyzji, która doprowadzi nieuchronnie do niewypłacalności państwa polskiego.

Źródło: stat.gov.pl

_______________________

 ______________________

 „Obniżka wieku emerytalnego jest aktem prawnym, który momentalnie doprowadził zatem do rekordowego w historii wzrostu długu publicznego.”

Nie podzielam powyższej opinii autora tekstu. Owszem, obniżenie wieku emerytalnego spowoduje wzrost długu publicznego, jednak jest to przyczyna pośrednia, będąca skutkiem żydo-reżimowej polityki w IIIRP/Polin celowo likwidujacej miejsca pracy, powodującej bezrobocie, zmuszajacej Polaków do emigracji zarobkowej i w dalszej konsekwencji prowadzącej do załamania demograficznego. Wszystko to powoduje, że do ZUS wpływa systematycznie coraz mniej składek emerytalnych, a więc nie ma z czego wypłacać emerytur i rent rosnacej rzeszy emerytów przy jednoczesnym zmniejszaniu się liczby pracujących i spadku ich realnych dochodów.

Ratowanie tak bandycko sprokurowanej przez żydo-reżim materialnej opresji narodu poprzez wydłużanie wieku emerytalnego musi prowadzić do ciągłego jego wydłużania, ponieważ nie jest możliwy w żydo-reżimowym systemie IIIRP jakikolwiek rozwój gospodarczy.

D.Kosiur

_________________________________

_________________________________

 

Ziemia, woda, powietrze a ustawa o IPN

autor: Krzysztof J. Wojtas

za: http://cygnus.neon24.pl/post/144382,ziemia-woda-powietrze-a-ustawa-o-ipn

Ziemia, woda, powietrze – to własność Narodu zamieszkującego dany teren. Prawo własności indywidualnej musi mieć ograniczony charakter.

Uchwalona nowelizacja Ustawy o IPN jest, moim zdaniem,  zasłoną dymną mającą przesłonić znacznie ważniejsze zamierzenie: przejęcie przez stronę żydowską praw własności do dóbr podstawowych jakimi są ziemia, powietrze i woda na terenie Polski.

Ustawa reprywatyzacyjna, zwrot majątków utraconych w czasie wojny itd., to tylko zamierzenia cząstkowe mające prowadzić do przejęcia kontroli nad wskazanymi wartościami.
Czy jest możliwe przeciwstawienie się temu zamierzeniu?
Trudna sprawa i w obecnych warunkach skazana na niepowodzenie. Nie ma opcji, aby w sytuacji, gdy dominującą rolę pełni pieniądz, ci, którzy zajmują się jego kreacją nie uzyskali kontroli nad wszystkim, co może być wartością wyrażoną w pieniądzu. Nawet próby rzekomego wprowadzenia walut alternatywnych typu bitcoin nie zmieniają ogólnego trendu.
Także, już na naszym podwórku, zmiana formy władania z dzierżawy wieczystej na własność – ma (może) mieć na celu przygotowanie do przejęcia własności w tej już formie.
Co nas, jako społeczeństwo – naród, łączy? Co jest spoiwem?
Twierdzi się, że jest to czynnik genetyczny (ruchy narodowe). Bardziej sensowne jest wskazanie, że tym czynnikiem są wartości wg jakich oceniamy zdarzenia wokół nas zachodzące.
Jednak równie istotnym czynnikiem jest miejsce w którym możemy głosić swoje przekonania i realizować zamierzenia bez obawy, że ktoś nas z tego miejsca usunie.
Jeśli utracimy kontrolę nad miejscem w którym żyjemy – stracimy zdolność bycia odrębnym bytem państwowym.
Jedynym sposobem przeciwdziałania jest ograniczenie prawa własności. To ograniczenie powinno dotyczyć sposobu dysponowania wskazanymi dobrami do takich, które służą Narodowi.

Własność (władanie) ziemią, wodą, powietrzem, nie może być sprzeczna celami rozwojowymi Narodu.
Każda próba wykorzystania tych dóbr niezgodnie ze wskazaną zasadą powoduje utratę prawa do dysponowania nimi.
Ten zapis powinien być jednym z podstawowych elementów Konstytucji.
____________________
Komentarz:
Utworzenie z nowym 2018 rokiem Państwowego Gospodarstwa Wodne Wody Polskie jest jak się wydaje kolejnym krokiem w realizacji porozumienia zawartego przez rząd D.Tuska w 2011 roku z rządem Izraela w sprawie „współpracy” w zakresie gospodarki wodnej (gdzie system wodny Izraela styka się z polskim systemem?).
Wtedy też zawarto porozumienie o współpracy w ochronie zdrowia i E.Kopacz, ówczesna minister zdrowia, chybcikiem przygotowała a Sejm przyjął ustawę o komercjalizacji służby zdrowia(system zostałby przejęty przez tych co mają kasę a to przeważnie są przedstawiciele „narodu wybranego”).
Energetyka wiatrowa jest już w łapach żydowskiej firmy i to samo dotyczy firmy „Emitel” dysponującą infrastrukturą telewizji naziemnej(awaria systemu podczas „ciamajdanu” w 2016 roku, to nie przypadek, ale „polskie” służby oczywiście nic nie wykryły).
Reklamy

14 Komentarzy

Filed under Polityka

14 responses to “Syjonistyczna „dobra zmiana” według GUS

 1. Wspólna deklaracja premierów Izraela i Polski. Polskie władze przyznają, że Polacy brali udział w nazistowskich zbrodniach, Ani słowa o tym, że Polacy byli ofiarami http://prawy.pl/74063-wspolna-deklaracja-premierow-izraela-i-polski-polskie-wladze-przyznaja-ze-polacy-brali-udzial-w-nazistowskich-zbrodniach-ani-slowa-o-tym-ze-polacy-byli-ofiarami/

  Polubienie

  • Alann

   Właściwie to cud byłby gdyby było inaczej . Przecież takie działania są logiczną konsekwencją tego kto tu rządzi od 30 lat dlatego taka informacja u normalnego człowieka nie budzi żadnego zdziwienia . Z logicznego punktu widzenia inaczej być nie może przynajmniej na razie . Następne wybory niedługo .Wygrana pisdzielców raczej na 100% pewna a co będzie za pięć lat zobaczymy . Póki co wystarczy rzucić kiełbasę wyborczą z napisem 500 plus popierdzielić głupoty aby sobie spokojnie i długo w Polin rządzić .

   Polubienie

   • Alann

    Nie szerzę tu pesymizmu ale przynajmniej na razie takie są fakty .Są także pewne nadzieje ale o nich każdy wie .

    Polubienie

 2. julius

  W przypadku elit politycznych krajów przybałtyckich i Polski wszelkie straty są dopuszczalne, choćby tylko po to, by drażnić Rosję. Ten stan rzeczy jest po prostu podyktowany prostym projektem biznesowym, który może stać się przedmiotem dyskusji na szczycie Rosja-USA:
  Koszt dostarczenia amerykańskiego LNG na rynek europejski wynosi od 265-295 USD za 1 000 metrów sześciennych, podczas gdy średnia cena kontraktów eksportowych Gazpromu wynosi 190 USD za 1000 metrów sześciennych.
  W ten sposób Stany Zjednoczone mogą łatwo kupować rosyjski gaz po 190 USD a następnie sprzedać go cierpiącym Polakom, Litwinom i innym zawodowym Rusofobom po 290 USD, jako swój własny. 100 dolarów dla Amerykanów, 190 dolarów dla Gazpromu, przy pełnym konsensusie stron. Nawet Niemcy nie będą mieli nic przeciwko temu, kto będzie przeciwny zwiększeniu kosztów ogólnych u konkurentów?
  Polska chciałaby kupować w ciągu roku co najmniej 10 mld metrów sześciennych gazu amerykańskiego każdego roku czyli dać zarobić na sobie Amerykanom miliard dolarów tylko za zmianę z rosyjskiej flagi na flagę USA – nie ma potrzeby, aby Polakom w tym przeszkadzać. Nawet dwa razy tyle zapłaci reszta szlachetnych członków Klubu Rusofobów Europy Wschodniej – trzy miliardy USD zysków rocznie dla Wielkiego Brata za oceanu, zachowując ilość eksportu rosyjskiego gazu.
  Podział Europy Wschodniej w proporcji od 100 do 190 – czy to nie jest przedmiotem konsensusu w nadchodzących rozmowach w Helsinkach?
  https://aftershock.news/?q=node/660554

  Polubione przez 1 osoba

 3. Dług publiczny nie wynika z płacenia emerytur Polakom. Polska na rozkaz z Izraela całkowicie utrzymuje zachodnią Chazarię nazywaną Ukrainą. To nie polscy emeryci przejadają pieniądze, tylko żydowskie pachołki rządzące Polską płaca banderowskim rezunom emerytury, nawet takim, którzy nigdy w Polsce nie byli. Na barkach Polski spoczywają również koszty wojny z Republiką Doniecką i Ługańską, wreszcie płacimy Rosji za banderowski gaz. To tak z grubsza. I nic się nie zmieni, póki nie wywieszamy zdrajców.

  Polubienie

  • „Dług publiczny nie wynika z płacenia emerytur Polakom.”

   Bardzo słuszna uwaga.
   Ja także nie podzielam poniższej opinii autora tekstu:
   „Obniżka wieku emerytalnego jest aktem prawnym, który momentalnie doprowadził zatem do rekordowego w historii wzrostu długu publicznego.”
   Owszem, obniżenie wieku emerytalnego spowoduje wzrost długu publicznego, jednak jest to przyczyna pośrednia, będąca skutkiem żydo-reżimowej polityki w IIIRP/Polin celowo likwidujacej miejsca pracy, powodującej bezrobocie, zmuszajacej Polaków do emigracji zarobkowej i w dalszej konsekwencji prowadzącej do załamania demograficznego. Wszystko to powoduje, że do ZUS wpływa systematycznie coraz mniej składek emerytalnych, a więc nie ma z czego wypłacać emerytur i rent rosnacej rzeszy emerytów przy jednoczesnym zmniejszaniu się liczby pracujących i spadku ich realnych dochodów.

   Ratowanie tak bandycko sprokurowanej przez żydo-reżim materialnej opresji narodu poprzez wydłużanie wieku emerytalnego musi prowadzić do ciągłego jego wydłużania, ponieważ nie jest możliwy w żydo-reżimowym systemie IIIRP jakikolwiek rozwój gospodarczy.

   Polubienie

   • Alann

    Panie Dariuszu nie atakuje PRL ale bądżmy uczciwi . Myśli pan że ja mało takich cwaniaczków znałem których trochę dupa rozbolała czy główka albo w kręgosłupie zaszeleszczało i już sobie renty za PRL po znajomości załatwiali a pan wie ile ja w koszu na śmieci leków znajdowałem bo były tanie w tamtym systemie . Marnotrawstwo całkowite
    Niestety ale trzeba przyznać że kombinowanie i marnotrawstwo wtedy też były .
    Jak to u nas bywa po przejęciu władzy przez koszer nie dawano świadczeń nawet ludziom bez nogi bo niby pracuj głową noga ci nie jest do niczego potrzebna czyli spadanie z jednej skrajności w drugą .
    A że od 89 roku ZUS jest psuty specjalnie .Przecież to każdy wie .
    Proszę wejść na webinar koszerny jakikolwiek czy to tzw kołczów osobistych czy biznesmenów lub przedsiębiorców oczywiście szalenie uczciwych .
    Tam jest jedno gadanie :
    ” Za PRL był tylko ocet i ZUS już dawno utracił swoją rację bytu i w najbliższym czasie upadnie bo nadeszły inne czasy . Tutaj powołują się na Roberta Kiyosaki i nie tylko .To są cwaniaki pierwszej wody i ja się nawet nie dziwię że goje to łykają jak pelikan rybę .

    Kiedyś byłem w ZUS . Jaka tam jest nieuprzejmość to się w pale nie mieści .

    Polubienie

   • grzanek

    Gwoli uczciwości @Alann, kultura obejścia poszczególnych urzędniczek ZUS to jednak kwestia kultury danej osoby. Jako instytucja jednak ZUS wyprzedza wszystkie te OFE choćby pod tym względem:
    Kaczafi napisał:

    ZUS w 2012 roku (sprawozdania finansowe można znaleźć w necie) przejadł zaledwie 2,48% wszystkich funduszy. Wątpię, czy da radę znaleźć prywatną firmę, która mieści się w 5%, a co dopiero niecałej połowie tego.:D

    https://prawda2.info/viewtopic.php?p=286956#286956

    P.S. Doszły mnie też bardzo smutne informacje. Otóż legendarny, kultowy już komentator blogu p. Dy laka, wąż boańczyk, oficjalnie, po wielu latach zakończył swoją rozrywkowo-kabareciarską działalność. R.I.P. wąż.

    Polubienie

   • Alann

    Grzanku aby nie śmiecić . Ostatnio były jakieś nagrody czy podwyżki w ZUS w wysokości 4 tysi . Jeżeli chcesz to sam to sprawdż bo mi się nie chce .
    Po drugie .Tam gdzie gloryfikuje się PIS i pisze się durnoty całując w dupę tą partyjkę to zasługuje to na jedno robienie sobie z tego jaj i z Tadzia .Działalność zakończyłem z powodu braku czasu a Tadzio jest i tak niereformowalny . Za stary już chłopina aby zmądrzeć i niech sobie pozostanie przy swoich propisowych głupotkach .

    Polubienie

   • Alann

    Jeszcze jedna rzecz .Nie atakuję ZUS .Podałem tylko przykłady negatywnych zjawisk jakie miały miejsce przed 1989 rokiem a to są fakty . Powtórzę jeszcze raz .Psuje się ten ZUS od 89 i robi wszystko aby ta instytucja zniknęła . Wystarczy tylko pooglądać koszernych satyryków plujących na ZUS . Niestety moim zdaniem może się mylę ale część Polaków to kupuje . ZUS należy naprawiać i może on dobrze funkcjonować ale przecież nie pod kierownictwem tej władzuni .

    Polubienie

   • grzanek

    No szkoda 😦 Najpierw prawica net, teraz wąż, zresztą linkowana wyżej p2 też dogorywa; chyba ciężkie czasy idą… No cóż, będzie mi brakowało tego tadziowego kabaretu, ale skoro taka jest węża decyzja…

    Polubienie

 4. nina

  ————– FILM – ” ZIMNA WOJNA ” kolejna ANTYpolska produkcja.
  Za pieniądze Narodu polskiego kręcą filmy ,obsypują się nagrodami i sączą oskarżenia. W scenariusz traktujący o miłości wpleciono , żydów , Łemków i wszystkie plemiona zamieszkujące Polskę. Pod pozorem szukania rdzennej twórczości ludowej , snuje się finezyjnie wątek na tle, którego polska kultura ludowa jednoznacznie jest pijaną ,prymitywną , Polacy zaś oprawcami, twórcami akcji Wisła i id marcowych 68r.
  Żydoski majstersztyk , ominąć UPA , UB ich mordy na Polakach, odwrócić role kata , ofiary i oskarżyć. W głębokich sentymentalnych emocjach widza automatycznie, podświadomie tworzy się współczucie ,podziw dla niewidzialnych / prześladowania / pięknie śpiewających Łemków ,Mazurów i innych Plemion . Polski antysemityzm na tym tle /śpiewająca żydoska dziewczynka/ bije po duszy i oczach.
  Za polskie pieniądze kręci się ANTYpolskie filmy i wyświetla w żydoskich kinach HELIOS / Sp AGORA/. Polskie kina zlikwidowano , brak jakiejkolwiek konkurencji pozwala łupić Polaków. Cena biletu 28zł.
  Rozgrywani jesteśmy przez żydów na każdym polu, duchowym zwłaszcza.
  http://www.filmweb.pl/film/Zimna+wojna-2018-764039

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s