Czy rolnik polski skazany jest na zagładę?

Postawione w tytule pytanie ma charakter nie tylko ekonomiczny, społeczny, ale głównie polityczny

(karykatura z polskiej prasy międzywojennej)

…czego tak bał się Andrzej Prochoń, jeden z przywódców obecnych protestów, a tuż po zamordowaniu Andrzeja Leppera, na krótko przewodniczący Samoobrony RP – kiedy kilka miesięcy temu usiłowałem wytłumaczyć Andrzejowi, że nie ma rozwiązania sprawy rolników i rolnictwa bez generalnego rozwiązania spraw Polski i Polaków jako suwerennych gospodarzy w swojej Ojczyźnie.

Powyższą prawdę ponad 100 lat temu w wyniku organicznej pracy na wsi polskich narodowców i najświatlejszych ludowców- zrozumiał chłop polski i wydał ze swego grona  przywódcę państwowego, Wincentego Witosa.

Ponad 100 lat temu chłop polski zrozumiał, że zamiast za namową żydowskiego agitatora oraz wskutek krótkowzroczności gospodarczej polskiego pana – wyjeżdżać do Ameryki trzeba tu, na polskiej ziemi domagać się reformy rolnej, organizować szkoły ludowe, wysyłać chłopskie dzieci na uniwersytety i politechniki, bronić swojej ojczyzny przed najeźdźcami.

To chłop polski, tak jak polski robotnik, inżynier, nauczyciel i przedsiębiorca są solą tej ziemi, bo są, a raczej winni być, OBYWATELAMI, GOSPODARZAMI, a przede wszystkim POLAKAMI , a nie sprzedajny poseł, minister, premier, czy żałosny prezydent z PiS, PO, SLD, PSL i innych okrągłostołowych przystawek.

Jeśli rolnik, chłop polski, robotnik, przedsiębiorca, nauczyciel, inżynier, policjant, żołnierz nie zrozumieją w końcu, że jako POLACY mają polskie obowiązki, to będą prowadzani jak te owce na rzeź w takt religijnych pieśni, a  rozmówcami i odbiorcami ich petycji będą woźni w Urzędzie Rady Ministrów, gdyż ” panowie władza” , którymi wysługują się syjonistyczno-anglosascy okupanci Polski, bawią się w tym czasie na groteskowym bankiecie z okazji ” stuletnich tradycji polskiego parlamentaryzmu i demokracji ” i wsłuchują się w kolejny popis hipokryzji i politycznego upadku prezydenta Andrzeja Dudy i jego załganej formacji politycznej, czyli prosyjonistycznej i antypolskiej partii PiS.

PZ

 

23 Komentarze

Filed under Polityka

23 responses to “Czy rolnik polski skazany jest na zagładę?

 1. Janusz

  @PZ
  bawią się w tym czasie na groteskowym bankiecie z okazji ” stuletnich tradycji polskiego parlamentaryzmu i demokracji ”

  No tak pan prezydent wiecznie nam panujący bardzo długo wczoraj w mediach przemawiał .Oczywiście nie obyło się bez znamienitych gości .Widziałem zdaje się Kukiza i wielu innych .Skupienie na twarzy ogromne .
  Nie obyło się bez komentarzy znanych historyków Roszkowski pseudonim za PRL ” Andrzej Albert ” . Jego książki to podstawa do przeczytania po 1989 roku oraz dziennikarzy w rodzaju Semki dość przy kości że tak się wyrażę .
  Oczekiwałem na Dodę aż przyniesie pyszny tort i sok pomarańczowy z colą ale się nie doczekałem . Po takim przemówieniu w ustach zazwyczaj zasycha i chce się coś słodkiego ale Dody nie było a mi z tego powodu bardzo przykro .

  Polubienie

 2. mleko z nosa

  Blokada drog , która się odbędzie na dniach na wschodzie zablokuje przejazd nawet karetek pogotowia. strazy i policji.
  Jak policja uzyje sily rolnicy użyją również siły, zaczna strzelać do rolników, skończa na widłach, koniec epoki od 89 juz bliski.

  Polubienie

  • mleko z nosa

   Jestem zwolennikiem odrąbywania rąk kazdemu policjantowi, który wezmie do ręki broń.
   Najpierw poczują bata, potem jak widzisz ten finansowy, po bacie.

   Polubienie

   • paziem

    Panie mleko z nosa niech pan poskromi fantazję. Nie potrzebne nam są ofiary, ale konieczne są dotkliwe dla władzy ciosy dobijające tę hydrę.

    Polubienie

   • Allan

    Pani mleko z nosa .Przestań pani pisać idiotyzmy . Pokaż mi policjanta który ci wyciągnie broń ostrą i będzie strzelał do swoich ziomali .
    Może najpierw poucinaj pani ręce tym którzy strzelali przed wojną do ludzi pracy tylko że oni już nie żyją .
    Póki co żyjemy w takim kraju w jakim żyjemy . Musi być i jakaś policja bo gdzie ci on gdzie indziej pójdzie do roboty jak nic innego nie umie w dodatku ma rodzinę na utrzymaniu a i tak za robotę płacą mu nędzny grosz . Podobnie z tymi siedzącymi na kasach w super i hipermarketach .
    Mi ich najzwyczajniej w świecie szkoda bo to są ofiary systemu w jakim przyszło nam żyć po 89 roku .
    Najlepiej odpalić PC i pisać o odrąbywaniu rąk .Weż pani relanium i daj pani spokój .

    Polubienie

 3. paziem

  Widłami się tego nie załatwi. Nie te czasy. Natomiast zdecydowany, przemyślany i dotkliwy ( najlepiej finansowo) protest jest niezbędny. Nie może to być bezradność zaprezentowana wczoraj. Żadnego ” Boże coś Polskę…” i takie tam a’la Cepelia narodowo-religijna.
  To nie przelewki, ale wojna na śmierć i życie…choć może jeszcze do większości nie dotarło. Jak już chcieli koniecznie zaintonowac coś, to bardziej już pasowało ” Wyklęty powstań ludu ziemi…”
  Trzeba hamować rozbuchanych krzykaczy, którzy silni są jedynie w gębie, ale na bakier są ogarnięciem rzeczywistości oraz z pragmatyzmem społeczno-politycznym.

  Polubienie

 4. mleko z nosa

  Nie strzelali , zabili kulami gumowymi kibica an stadionie,.
  Zapomniał Pan jak za rządów Kopacz jakaś banda psów wpadla na Śląsku najpierw do szpitala, jak debile za psem prowadzącym , potem dopiero dopadli górników i zaczęli tam równiez strzelać gumowymi kulami do nich, kiedy staneli w obronie spzredawanych kopalni.
  Ledwie 4 /5 lat temu.
  Siekiera i ręce odpadną, jak staną przeciwko rolnikom.
  Zapomniał Pan o budowie tuczarni na 250 000 sztuk w Człuchowie na Pomorzu firmy Prima.
  http://www.halat.pl/meatfactory.html

  Polubienie

  • Allan

   Wszystko to dokładnie pamiętam i tego kibica też pamiętam . Nie mówię że ten kibic był kibolem ale wszyscy dobrze znamy kiboli i ich agresję . Górnicy jak protestują też cherubinkami z koszernego nieba nie są i zawsze się może wtedy stać jakaś tragedia .
   Nie bronię gliniarzy tylko staram się ich trochę zrozumieć .
   W PRL też różnie bywało . Też by pan wtedy wyszedł na ulice i krzyczał ucinać łapska milicji czy wojsku nie mówię o sieci bo tego wtedy jeszcze nie było .

   Polubienie

   • Allan

    Jeżeli chodziło o kibica koszykówki Przemka winny policjant trafił za gratki a jak skończyła się ostatecznie ta sprawa tego nie wiem ale jak widać wśród kibiców aniołków też nie ma .

    Polubienie

 5. mleko z nosa

  Nie rozumiemy się boisko, to nie rolnictwo.
  Antysyjonistyczna strona,a broni psów na ich usługach,, którymi trzymają was za pysk.

  Polubienie

  • andrzej

   Tylko podałem przykłady a jeszcze jak pani mi poda rolnika którego policja zabiła to będę wdzięczny bo dużo pani pisze a ja nie słyszałem aby jakiś rolnik został zastrzelony w czasie protestu .
   I żadnej policji nie bronię bo co mnie oni obchodzą tyle co kilo kitu na agrafce .Po prostu staram się ich trochę zrozumieć .Płacą im tam nieciekawie a czy oni nie mają żon i dzieci na utrzymaniu .Chyba mają i taka pisanina o ucinaniu rąk jest bez sensu .
   Dziękuję za dyskusję .
   Ps .W każdym kraju jest policja a w wielu krajach dużo gorsza od naszej .
   Pisałem .W PRL pod tym względem tez wesoło nie było chyba że w tamtych czasach nikt do nikogo nie strzelał .

   Polubienie

 6. Jak przekazać ziemię polskich rolników Izraelowi? To proste. Trzeba metodami administracyjnymi doprowadzić rolnictwo do bankructwa, co się właśnie odbywa. Ceny skupu są śmieszne, znacznie niższe od kosztów produkcji. To nic, że obcy właściciel hipermarketu zapłaci kilkakrotnie więcej za sprowadzone z zagranicy marnej jakości produkty z GMO. W nagrodę nie płaci grosza podatków.

  Teraz rolnik bierze pożyczkę pod zastaw na lichwiarski procent by po prostu przeżyć i za kilka miesięcy pojawia się komornik. Gospodarstwo staje się własnością żydowskiego banku i za jakiś czas zostanie przekazane osadnikom, bo w Izraelu jest już za ciasno. Następnie kilkadziesiąt gospodarstw połączy się w kibuc. Ale w tych kibucach będą nadal pracowali Polacy. Tylko już żydom, jako właścicielom kołchozów inni żydzi będą płacili na skupach przyzwoite ceny. To nie będzie druga Palestyna. To już jest Palestyna. No może Polin. Jakie to proste. Spać dalej Rodacy!

  Polubione przez 1 osoba

 7. My sami

  https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DI1KKRqkib_o&ved=0ahUKEwi-qpr2uaDcAhXBBywKHacZDYIQo7QBCCQwAA&usg=AOvVaw3vVzxlfsoGyv2ZZqnuSe3B

  W tym linku 1.44min you tube Michał Kołodziejczak prezes Uni Warzywno Ziemiaczanej postuluje aby w izbach rolniczych zasiadali tylko rolnicy którzy utrzymują się z rolnictwa. To ja ma w takim razie pytanie-jak ma utrzymać się rolnik który posiada kilka hektarów. I czy nie spowoduje to w konsekwencji takich regulacji że mali rolnicy (dwu etatowcy) przestaną istnieć na rzecz dużych, wszak ziemi wyprodukować się nie da, można ją tylko przejąć.
  Takich pytań mam o wiele więcej.

  Polubione przez 1 osoba

 8. gość

  https://jackcaleib.com/medium/4101e908

  Takich gorliwych oddziałów sonderkommando napuszcza na Polaków bandycka, syjonistyczna banda u władzy.

  Polubienie

 9. julius

  Jonny Daniels
  ‏ @MrJonnyDaniels
  10 lip
  Wspaniale, gdy spotykają się przyjaciele! Nowy minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski z wiceprzewodniczacym Knesetu @HilikBar w Izraelu dzisiaj.

  Polubione przez 1 osoba

 10. julius

  Co na to wszystko polscy rolnicy, ze „Friends of Israel” z PiS cały czas są spolegliwi wobec Żydów, czy polska wieś ponownie będzie głosowała na Pachołków intersu Syjonu. Bez głosów wsi polskiej PiS nie ma najmniejszej szansy na zwyciestwo w jakichkolwiek wyborach parlamentarnych czy najbliższych samorządowych.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s