Czy Rosja chce zająć Polskę ?

Autor: Stanisław Lewicki

 

 

_____________________

To jak współcześnie Polacy postrzegają Rosję – Rosję carską, sowiecką, ZSRR, Federację Rosyjską -, ma niewiele wspólnego z prawdą i wiedzą historyczną. Nasze poglądy na temat Rosji i stosunek do niej zostały uformowane, poczynając od przełomu wieków XV/XVI, przez politykę i indoktrynację żydo-katolickiego Kościoła dążącego nieprzerwanie do podporządkowania sobie Rosji polskimi rękoma i zastąpienia prawosławnego żydo-katolicyzmu w Rosji żydo-katolicyzmem rzymskim (watykańskim). Od XIX wieku antyrosyjska polityka i indoktrynacja żydo-katolickiego Kościoła pozyskała sojusznika w postaci tzw. Zachodu, czyli kół żydo-masonerii i żydowskich gremiów światowej finansjery – rzeczywistych decydentów światowej polityki Zachodu.

Można śmiało postawić tezę, że: gdyby król Polski, Zygmunt III Waza i jego wojska zdołały narzucić Rosji żydo-katolicyzm w interesie rzymskiego Kościoła albo gdyby J.Stalinowi nie udało się w latach 1930. ograniczyć władzy żydo-bolszewii (zainstalowanej przez syjonistyczne ośrodki Zachodu), to prawdopodobnie dzisiaj Słowianie zamieszkiwaliby jedynie w rezerwatach, tak jak współcześni Indianie w Ameryce.

Polacy i zapominają, i dzisiaj już także nie wiedzą, że podbój Słowian zawsze następował z kierunku zachodniego – w wiekach od IX do XV podbijani byliśmy przez rzymskie żydo-chrześcijaństwo, w latach czterdziestych XX w. przez IIIRzeszę – zakładający i realizujący ludobójstwo Słowian General Plan Ost – i w latach 1980/1990 przez syjonistyczne gremia światowej polityki w postaci tzw. UE z ostatecznym celem likwidacji państw narodowych i narodów.

D.Kosiur

_____________________

Czy Rosja chce zająć Polskę?

Największym strachem, motorem działania, i ostatecznym argumentem, dla różnego rodzaju polskich rusofobów jest ich wyobrażenie Rosji, która zbrojnie opanowuje i okupuje obecną Polskę. Zajmę się pokrótce tą sprawą i spróbuję ocenić czy te ich obawy są zasadne, czy rzeczywiście należy się bać możliwości podjęcia, ze strony Rosji, takich działań.

Dawno minęły czasy, gdy opanowanie jakichś terenów wiązało się z pewnym zyskiem związanym z  możliwością pobierania podatków, danin czy uzyskiwania służby wojskowej od wasali podczas wojny. Tak było, i to też nie zawsze, w czasach przednowoczesnych, gdy nie istniały jeszcze narody. Wszak pamiętać też należy, że i wówczas zdarzały się przykre incydenty w rodzaju „nieszporów sycylijskich”, kiedy miejscowa ludność powstawała przeciwko wojskom uznawanym za obce.

Obecnie zaś, zajmując jakieś terytorium, poważny imperialista musi myśleć jak zapewnić jego normalne funkcjonowanie i rozwój i to nie tylko obecnie, ale i w dłuższej perspektywie. Ów imperialista zwyczajnie musi czuć się odpowiedzialny za podporządkowany obszar. To, niestety, wiele kosztuje, nadweręża zasoby państwa tworzącego imperium i w efekcie może prowadzić do kryzysu i rozpadu imperium. Wszystko są to znane kwestie, które opisał m.in. Paul Kennedy w pracy The Rise and Fall of the Great Powers (1987).

Ten efekt angażowania i wyczerpywania własnych zasobów dotyczył także Rosji, która budując imperium pod nazwą ZSRR i szerzej  bloku wschodniego faktycznie mocno subsydiowała części składowe.  I tak, jeśli przeliczy się dostarczaną Polsce z ZSRR ropę naftową i gaz ziemny według cen światowych z roku 1981, to otrzymamy kwotę 5,5 miliarda ówczesnych dolarów rocznie. Takiego obciążenia gospodarka polska nie byłaby w stanie udźwignąć. Produkcja przemysłu stałaby się zupełnie nieopłacalna i zamknięto by większość zakładów produkcyjnych. Jasno wynika z tego, że funkcjonowanie gospodarki PRL było oparte na subwencjonowaniu przez ZSRR. Po zerwaniu tych zależności i zakończeniu dostarczania tanich surowców przez ZSRR przemysł PRL zakończył prawie swe funkcjonowanie. Podobnie przebiegało to dla pozostałych krajów bloku wschodniego, gdzie załamanie gospodarcze, związane z ograniczeniem relacji z Rosją, skutkowało nawet kryzysem demograficznym. Obecnie widać to szczególnie w odniesieniu do Ukrainy, która od czasu postawienia na relacje z Zachodem doświadcza spadku dochodu narodowego i masowej emigracji. Problem polega na tym, że z uwagi na rozmiary tego państwa, także i Zachód nie pali się by je wziąć na utrzymanie i wmontować w swój system gospodarczy. Odnowienie rozpadającej się infrastruktury i dostosowanie do zachodnich norm pociągnie za sobą ogromne koszty do poniesienia których nikt nie jest gotów.[i]

Rosja obecnie subsydiuje Białoruś, a to dlatego, że ten kraj leży na głównym kierunku strategicznym, z którego wielokrotnie (1610, 1708, 1812, 1915, 1941)  wyprowadzane były uderzenia z zachodu skierowane na Moskwę. Z tego względu Rosja nie może pozwolić sobie na odsłonięcie tej drogi. Powoduje to jednak konieczność dofinansowywania Białorusi i dopuszczenia na swój rynek, na zasadach preferencyjnych, białoruskich towarów. Co do wielkości tego finansowania, to znany rosyjski politolog i wicedziekan wydziału gospodarki światowej i polityki światowej Wyższej Szkoły Gospodarki Andriej Suzdalcew oblicza je na 8-9 mld. dolarów rocznie, czyli ok 1000 dolarów na jednego obywatela Białorusi. Tylko do 1 stycznia 2013 roku, wartość tej pomocy wyniosła łącznie 72 mld. dolarów.[ii]

Polska liczy cztery razy więcej mieszkańców niż Białoruś i zapewnienie jej takiego poziomu wsparcia jak Białorusi kosztowałoby Rosję ok. 40 mld. dolarów rocznie. Rosja chce zwiększyć poziom życia własnych obywateli i w żadnym wypadku nie jest gotowa na ponoszenie takich ciężarów, które by były nie do uniknięcia w przypadku opanowania i kontrolowania obecnej Polski. Utrzymanie imperium kosztuje bardzo drogo i nie po to Rosja wycofała się z tych trenów, wręcz je porzuciła, po roku 1991, żeby teraz znowu do tego wracać. Jeśli zaś chodzi o  obecny kryzys na Ukrainie związany z sytuacją na Donbasie oraz włączeniem Krymu do Rosji, to jest to spowodowane obecnością tam wielkiej mniejszości rosyjskiej, której prawa są coraz bardziej ograniczane. Ostatnio władze Ukrainy chcą zlikwidować używanie języka rosyjskiego w szkołach dla mniejszości. Wobec takiej sytuacji władze żadnego kraju, którego rodacy byliby podobnie prześladowani, nie byłyby obojętne. Presję na Ukrainę wywierają także Węgry i Rumunia. Węgry czynią to w ostrej formie blokując rozmowy Ukrainy z NATO.

Kwestie zagrożenia konfliktem z Rosją wywołanym sporem wokół praw mniejszości rosyjskiej  Polski nie dotyczą, gdyż nie ma tu żadnej liczącej się mniejszości rosyjskiej.  Ponadto Rosja nie wysuwa wobec Polski żadnych roszczeń terytorialnych, majątkowych, czy prawnych (takie roszczenia wysuwają wobec Polski zupełnie inne państwa, czasami nawet bardzo odległe). Zatem obawy o konflikt zbrojny nie znajdują uzasadnienia. Władze rosyjskie także wysyłają sygnały, że do wojny się nie szykują. Od roku 2017 Rosja tnie wydatki na zbrojenia i w roku 2020 mają być one aż o 25 proc. mniejsze niż w roku 2016.[iii] Rezygnują też z wprowadzania do seryjnej produkcji wielu nowych modeli uzbrojenia, w tym czołgu Armata i samolotu SU-57.
W świetle tych wszystkich faktów straszenie polskiego społeczeństwa wojną z Rosją jest dziwne, szkodliwe i niezrozumiałe. Taki pogląd wyrażał nawet prezes Kaczyński.[iv]Oczywiście, przyznać trzeba, że obecna polska armia jest słaba i jej wzmocnienie jest bardzo pożądane, ale czynienie tego kosztem środków przeznaczonych na rozwój, czy bardzo ważne cele społeczne, nie jest właściwe ani racjonalne.

Stanisław Lewicki

[i] http://slowopolskie.org/na-remont-ukrainy-trzeba-97-miliardow-usd/

[ii] http://www.aif.ru/dontknows/1233614

[iii] https://www.defence24.pl/ekspert-nato-dla-defence24pl-rosja-tnie-budzet-wojska-ale-bedzie-kontynuowac-zbrojenia

[iv] https://kresy.pl/wydarzenia/kaczynski-nie-nalezy-polakow-straszyc-rosja-video/

za: https://konserwatyzm.pl/lewicki-czy-rosja-chce-zajac-polske/

43 Komentarze

Filed under Polityka

43 responses to “Czy Rosja chce zająć Polskę ?

 1. Allan

  Nie w temacie ale może nie każdy komentator WPS o tym wydarzeniu .Projekt zbliża się ku końcowi i jest szansa na ogromny sukces na Białorusi ale nie tylko .
  Takie cudeńka robi się na Białorusi pod okiem Anatolija Yunitzkyego i nie tylko bo także np w Australii i w wielu innych krajach .Za to w Polsce cóż zauważyłem w sieci mnóstwo hejtu oraz cisza jak makiem zasiał .
  Za 2 tygodnie Event na Białorusi .Ma być trochę Polaków .
  Oby nie było to co kiedyś pisał Kochanowski o nas.
  Projekt się rozwija . Po Evencie zamieszczę najnowsze filmy z Eventu . Kto by chciał tam na Białoruś pojechać to może się sam naocznie przekonać jak to wygląda na żywo .Event bodajże 4 sierpnia ale głowy nie dam trzeba dokładnie sprawdzić .
  Będzie losowanie i wśród uczestników Eventu kto wygra przejedzie się tym cudem aby samemu ocienić wieloletnią ciężką prace twórcy sky way.
  Wiele krajów jest tym oczarowanych i wyłożyło potężny pieniądz na te rozwiązania .

  Najbardziej ciśnie Australia w tym kierunku .Tam jeden z najbogatszych biznesmenów już nawet przekonał rząd australijski do tego i ciśnie w tym kierunku maksymalnie . Ponadto Korea Południowa ma duże chęciny na to ale nie tylko .Wiele innych krajów ale nie chcę juz mi się pisać .
  Jeżeli się nie mylę był nawet Event w Polsce ale zdaniem firmy nikt tutaj żadnego zainteresowania sky way nie wykazał za to jak poczytasz sieć to jest mnóstwo hejtu .
  Na ten event na Białoruś 4 sierpnia to raczej jadą Polacy który mają akcje sky way i chcą się naocznie przekonać jak to działa .
  Po 4 sierpnia umieszczę filmiki z Eventu .Każdy zobaczy jak to wygląda na Białorusi .

  Firma na początku 2019 roku wejdzie na giełdę .Tak przynajmniej obiecuje swoim inwestorom .


  Polubienie

  • Allan

   Po Evencie jak będę miał nowe filmiki na pewno tak dla ciekawości pokażę do obejrzenia bo naprawdę na mnie to już od dawna robi ogromne wrażenie . Niesamowita technologia .

   Polubienie

   • paziem

    Panie ( tym razem Allan) eventy i bitcoiny i węże z Loch Ness, to widzę, że prawdziwa pana pasja i niech pan się w tym specjalizuje

    Polubienie

  • nina

   —————- Proszę podać bliższe namiary wyjazdu na Białoruś , wyślę syna , 28 lat od 7 lat własna firma, daje sobie radę . Nosimy historyczne nazwisko znane na Białorusi po dzień dzisiejszy , czujemy absolutny związek krwi z Białorusinami , to nasza rodzina.

   Polubienie

   • Allan

    Pani nino mam kontakt do osoby numer telefonu która organizuje wyjazd Polaków na ten Event bodajze na 4 sierpnia ( datę trzeba sprawdzić bo nie daje głowy że to 4 sierpnia ) . Będzie tam możliwość naocznego przekonania się jak to wszystko działa będzie także losowanie dla wszystkich uczestników a zwycięzcy przejadą się tym cackiem .
    Zadzwonię do tej pani czy są miejsca jeżeli są to podam pani numer zadzwoni pani do niej i tam się wszystkiego dowie .Tak jak pisałem ta pani organizuje wyjazd Polaków na Event na Białoruś . Miałem już tutaj w tym temacie nic nie pisać ale skoro pani pyta. Proszę wejść na blog przemexa tam jak będę miał informacje dla pani wejdzie pani na ploteczki i będzie temat zatytułowany do pani niny i sobie pani weżmie numer do tej pani .
    Tutaj w temacie sky way nic już nie będę pisał .
    Pozdrawiam.
    Informacje o firmie ma pani u góry w pierwszym moim wpisie .

    Polubienie

   • Allan

    Myślę że będzie można zobaczyć ten Eco – Techno – Park i jak to wygląda na żywo .

    Polubienie

   • Allan

    Pani nino mam już numer telefonu ale nie chcę tutaj podawać prywatnych numerów w internecie .Może pani poda swój email to go pani wyślę . Powie pani ze chce pani rozmawiać z panem Jackiem w sprawie wyjazdu na Event Sky Way na Białoruś i on wszystko pani wyjaśni jak i co konkretnie w tym temacie .Jak nie będzie z kim kontaktu proszę dać mi znać .

    Polubienie

   • Allan

    Pani nino i niech może zapyta pani syna czy jest chętny pojechać bo pani załatwi wyjazd a potem się okaże że syn może nie ma ochoty .Gratuluje że pani syn odnosi sukcesy w biznesie .

    Polubienie

   • Allan

    Jeżeli syn pani niny albo pani nina się zdecyduje tam pojechać i zobaczyć jak to wszystko wygląda to niech tutaj na WPS opisze swoje wrażenia tym bardziej że syn pani niny to przedsiębiorca i zna się na rzeczy bo brednie hejterskie można łatwo obalić faktami .

    Polubienie

  • AgnieszkaS

   SkyWay Group zarejestrowane jest na Wyspach Dziewiczych pod adresem:19 Waterfront Drive, P.O. Box 3540, Road Town, Tortola VG1110, British Virgin Islands*
   SkyWay, planujące już od tylu lat ( bez sukcesu) zbudować system nowoczesnej komunikacji na naszym globie, posiada tam tylko maleńką skrzynkę pocztową nr 3540. Wyspy Dziewicze są rajem podatkowym i przystanią dla wszelkiej maści oszustów.
   ***http://www.rsw-systems.com/partners***
   **https://www.fraudescams.org/alertes/arnaques/skyway-capital-hyip**

   Skay Way ( Euroasian Rail Skyway Systems HOLDING Ltd, SkyWay Capital, Sky Way Invest Group, etc.) swoją strukturą przypomina piramidę finansową (struktura Ponziego) i dlatego nie ma pozwolenia na działalność w europejskiej strefie ekonomicznej. Litwini zainwestowali około 360 milionów euro w SkyWay i przekazali im 30 hektarów lasu na 99 dzierżawy nieodpłatnie zanim się zorientowali z czym mają do czynienia**. Czechów przed SkyWay ostrzegł czeski bank narodowy.
   ***https://bnn-news.com/genuine-investment-project-boondoggle-scheme-lithuania-national-security-threat-119828***

   W 2016 roku rosyjskie ministerstwo transportu oceniła technologię SkyWay i nazwało ją „innowacyjną, ale tylko w teorii”.
   Wcześniejszy prototyp transportu zaproponowany przez SkyWay został przetestowany w Rosji. Został on odrzucony po ocenie przeprowadzonej przez Uniwersytet Kolei Państwowych w Moskwie w 2008 r., Który stwierdził, że projekt był „nieopłacalny i niebezpieczny”. Zgodnie z oceną, technologia szyn łańcuchowych posiada „dużą liczbą wad systemowych i jest prawie nierealna, ponieważ nie zapewnia równej ścieżki dla ruchu”. W raporcie napisano również, że „Pasażerowie znajdują się na wysokości od poziomu gruntu, a zniszczenie dowolnej struny prowadziłoby do ich śmierci, zatem system wiąże się z dużym ryzykiem”
   ***https://en.wikipedia.org/wiki/String_transport****

   „Klasyczne piramidy finansowe można poznać po tym, że otwarcie wskazują na to, że jedynym źródłem zysków uczestników są wpłaty od kolejnych osób”

   „Piramidy finansowe w czystej postaci występują rzadko. Zwykle pojawiają się w krajach, w których instytucje finansowe są słabo rozwinięte, a poziom wiedzy ekonomicznej społeczeństwa jest niewielki”

   ***https://pl.wikipedia.org/wiki/Piramida_finansowa***

   Polubienie

   • Allan

    Bardzo bym prosił nie hejtować firmy która już istnieje prawie 40 lat to jaka może to być piramida finansowa . Po drugie proszę wejść i poczytać co to jest piramida finansowa i jakie ma cechy charakterystyczne . Żadnego nie przypomina Scheme Ponziego Sky Way .
    Tego typu informacje są masowo w Polsce dostępne na HYIP forum co pani pisze i firma sky way jest hejtowała maksymalnie .
    Z tego co wiem od osoby która praktycznie na każdy Eventy tej firmy jeżdziła firma skierowała pozwy sądowe przeciwko tym osobom które nazywały ją piramidą finansową a w Polsce na Sky Way jest mnóstwo hejtu.
    Nikt nikomu nie narzuca Sky way . Nie jestem żadnym naganiaczem .Akcji Sky way nie mam ale bardzo mi się podoba to co robią .
    Na następny Event pojadę aby to wszystko zobaczyć na własne oczy .

    Polubienie

   • AgnieszkaS

    ” Po drugie proszę wejść i poczytać co to jest piramida finansowa i jakie ma cechy charakterystyczne.”

    http://behindmlm.com/mlm-reviews/skyway-capital-review-russian-transport-funding-22-daily-rois/

    Polubienie

 2. Lewicki to Atlantysta i Syjonista.

  Polubienie

 3. aktualnie bezsilny w Sprawie Narodowej Polskiej, tylko gorycz pozostala

  Ten, co wyciera sobie gebe sloganami: „demokracja” i „rozwoj”, jest falszywy, bowiem ani demokracji ani „rozwoja” nie ma, jest coraz bardziej trwale umacniany system feudaly w organizacji zycia narodow przez te 1% trutni, ktorzy zeruja na pracy pozostalych 99%. Dotyczy to tez Rosji i Polski.
  Polska rozwijala sie za Gierka ale na zbyt duzy kredyt, ktory byl pulapka i dlatego mogla zostac przez kredytodawcow, obecnych feudalow tak szybko wzieta w posiadanie a obecnie jest do konca zniewalana za pomoca pulapki kredytowej pogierkowskiej na bezproduktywna infrastrukture po zabiciu polskiej wytworczosci i kabze dla trutni na urzedzie na uslugach feudala. Niedlugo nie bedzie Polski, bedzie panstwo zydowskie. Ofiara krwi Narodu Polskiego w okresie ostatniej wojny i pot odudowy Panstwa Polskiego wylany poprzez Polaka po wojnie psu na bude. Mendami ci, co wmawiaja, ze okres PRL nie byl kontynuacja panstwowosci a durnie za mendami te brednie paplajace sraja na siebie samych.

  Polubienie

 4. Allan

  Mam ktoś może informacje dlaczego tak na maksymalnie w dużych ilościach sprzedaje swoje dolce .Może ktoś ma szersze informacje w temacie i napisze.

  Polubienie

 5. lubię ryzyko dające 1000% zysku

  W skrócie jest to inwestycja w tak zwany „złoty pociąg”, czyli pociąg najnowszej technologii.

  OPIS PROJEKTU

  Na razie od kilku miesięcy trwają już prace przy
  ECO TECHNO PARKU
  (Białoruś, miejscowość Marina Horka)
  gdzie odbywają się odpowiednie testy i certyfikacje.
  Kolejny etap to uwolnienie PRZYZNANYCH już środków w
  wysokości 200 mld i niezwłoczne rozpoczęcie budowy kolejki
  strunowej na całym świecie.
  Uwaga, prace już trwają !!!
  ŚRODKI ZOSTAŁY PRZYZNANE, dlatego nic nie jest w stanie
  teraz tego pociągu zatrzymać:)
  W tą inicjatywę zdecydowało się zainwestować obecnie około 100 krajów z całego świata!!!
  Poniżej filmik pokazujący aktualnie trwające prace
  budowlane.

  Sama firma „Skyway” bo o niej mowa, istnieje już 36 lat!
  W tym czasie stworzyła wiele obiektów infrastruktury
  (stacje, dworce, zajezdnie, rozjazdy, systemy zarządzania,
  wiadukty), jak również wyprodukowała ponad 100 modeli
  pojazdów szynowych.
  Jej właścicielem jest
  Yunitski Anatolij Eduardovich,
  autor ponad 140 wynalazków!
  Jeśli ktoś z potencjalnych inwestorów ma ochotę,
  może spotkać się z nim osobiście na Białorusi.
  23-24 kwietnia została zorganizowana wycieczka dla potencjalnych inwestorów. Zobacz jak wyglądał event na filmie poniżej. Aktualny NAJBLIŻSZY EVENT dla inwestorów to MIĘDZYNARODOWE TARGI TRANSPORTU W BERLINIE.

  Tak wyglądał event dla inwestorów 23-24 kwietnia 2016 na Białorusi:

  Polubienie

  • Allan

   To jest kwestia wiary i niewiary w sky way i Yunitskiego .Kto nie wierzy jego prywatna sprawa ja wierzę w sky way i ze będzie to coś wielkiego i już nawet jest .
   Kto chce wyczerpujących informacji bo ja z braku czasu piszę szybko i niedbale może sobie na stronie sky way założyć konto . Praktycznie co dzień dostanie email o historii sky way jak to się wszystko zaczęło .W szczegółach i bardzo dokładnie mm po mm .Tyle .

   Polubienie

   • paziem

    A jak tam panie Allanie z wcześniej „polecaną” nam przez pana żydowską machlojką tj. bitcoinami, został pan ” inwestorem” i ” milionerem”?

    Polubienie

  • Maria

   100 % gwarancji na 100

   Polubienie

  • Allan

   Panie prezesie właściwie to nie wiem co odpowiedzieć ale odpowiem .
   Nikomu nic tu nie polecam przecież nie widzi pan w moich wpisach żadnych llnków polecających to co mogę polecać i jak na tym zarabiać .
   Mam pan rację zarobiłem wcześniej na kopaniu ( teraz na razie już się nie opłaca za dużo ludzi kopie i bitcoin nie ma dobrej ceny) .Na moim portfolio kryptowalut też zarobiłem minus podatek .
   SKY WAY interesuje się już od jakiegoś czasu .Spodobało mi się dlatego o tym napisałem bo w to wierzę i sam się tam wybiorę żeby zobaczyć na żywo jak to wygląda .
   Jeżeli pojedzie pani nina i jej syn może sami opiszą swoje wrażenia .
   W dobrej wierze napisałem o tej firmie ale już więcej w te dyskusje się nie wdaje .Kto chce rzetelnych informacji a nie hejtu założy tam konto i na skrzynkę codziennie dostanie rzetelne informacje o sky way a jak ktoś ich krytykuje jego prywatna sprawa . Tyle .
   Jak panu panie prezesie wpisy się o sky way nie podobają to przepraszam że je tutaj zamieściłem a pan naciśnie delete i ich tu nie będzie .

   Polubienie

   • Allan

    Zapomniałem dopisać .Nigdy nie popierałem żadnych krypto ale uważam że jak taki pociąg się pojawił trzeba próbować nauczyć się tego i zarobić pieniądze zanim tego pociągu nie trafi szlag i za takie przewinienie zostałem żydem .Trudno tak może być .

    Polubienie

 6. kez

  A już myślałem, że ta strona to nie ruska maskarada

  Polubienie

 7. Allan

  Rosja sprzedała w ostatnim czasie około 85 mld swoich USD .

  Polubienie

 8. ERROR 404

  Ja w kwestii lasu . Wychowałem się w Puszczy Knyszyńskiej,Pracuję w całej Polsce . I strasznie mnie serce boli jak widzę rabunkowa tzw. „gospodarkę leśną”.S…ny tną nasze piękne lasy bez opamiętania..

  Polubione przez 1 osoba

 9. gea

  Allan
  25 lipca 2018 o 06:39

  Co robi Allanek od rana do nocy?

  NADAJE.

  Polubienie

  • Allan

   A czemu to szanowna żydówka jak sama o sobie pisze mnie atakuje ni z garka ni z pietruszki .A co ja takiego pani żydówce zrobiłem . Nie mogę mieć innego zdania w kwestii szczepień jak jaśnie pani . Najpierw obraża pani doktora Głogoczowskiego teraz mnie . Czym ja panią tak ubodłem . Czy ja jestem na pani żydówki utrzymaniu że wylicza mi pani ile siedzę przed PC .Chyba mnie pani nie utrzymuje jaśnie pani żydówko . Mogę jednak panią pocieszyć to jest mój ostatni wpis a pani niech zamieszcza całe kopy wpisów jak w innym temacie .Same tylko pani wpisy .

   Polubienie

 10. gea

  On tu pracuje.

  Tylko inny geszeft ma niż mięso.

  Polubienie

 11. gea

  Bo przecież PWN to nie salon damsko męski

  Polubienie

 12. grzanek

  🙂
  Sssssss pozdrowienia dla węża.

  Polubienie

 13. gea

  Allankowi pijar padł. Teraz będzie musiał pod innym (noc)Nickiem nadawać i pracowicie budować. Geszeft zepsułam.

  Polubienie

 14. pyton

  gea

  ,,Co robi Allanek od rana do nocy?”

  Aj waj, może robi schwarze geszefciki z Jonny Danielsem!?

  😎 ,,Sssssss pozdrowienia dla węża.” 😎

  Polubienie

 15. Edward.


  Przepraszam bardzo – troche nie na temat.
  Wklejam ta lekture panu Allanowi – prosze oddac sie glebokiej
  refleksji,zadumie.Tutaj jest tez odniesienie do szlachty polskiej.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.