Rozbiór Gospodarczy Polski pod władzą reżimu IIIŻydo-RP/Polin – cd.

Nieświadomi się śmieją –

Embargo na wiedzę – kolejna rozmowa z Józefem Kamyckim

.

.

.

 

Słowo o kreacji pieniądza

Na czym polega kreacja wyjaśnia przykład z akademickiego podręcznika prof. Marianny Księżyk wykładowcy na AGH w Krakowie (to tylko jedna z bardzo wielu możliwości różnych sposobów kreacji pieniądza): do banku A klient I wpłaca na procent 5000 zł. Bank A musi odprowadzić 20% od tych 5000 zł, jako obowiązkowy depozyt, do Banku Centralnego (BC). Klient II zaciąga w banku A kredyt bezgotówkowy (np. w postaci czeków) w maksymalnej wysokości 5000 zł. Klient III zaciąga w banku A kredyt gotówkowy na maksymalną kwotę 4000 zł (bo, 5000 zł – obowiązkowy depozyt 20%= 4000 zł) i zleca przelew do banku B, który ureguluje jego płatności. Bank B może teraz udzielić kredytu bezgotówkowego w maksymalnej wysokości 4000 zł i kredytu gotówkowego w maksymalnej wysokości 3200 zł (bo 4000 zł – obowiązkowy 20% depozyt) itd., aż do wyczerpania depozytu. Jak łatwo obliczyć banki udzielą kredytów : bezgotówkowego 25000 zł i gotówkowego 20000 zł (wg wzoru prof. M. Księżyk M=M1 x 1/20%, gdzie M1 – pierwsza wpłata). Łączna suma kredytów osiągnie wielkość 45000 zł.

A więc 5000 zł rozmnożyło się do 45 000 zł. – i kto zarobił na geszefcie? Oczywiście właściciele banków – czyli z całą pewnością nie Polacy, co potwierdza także zapis w traktacie akcesyjnym Polski do UE:

Polska nie ma prawa prowadzić w państwach UE instytucji kredytowych (banków, firm ubezpieczeniowych). (https://dariuszkosiur.wordpress.com/2013/02/27/bilans-kosztow-czlonkostwa-polski-w-ue/)

_____________________

A żydowska propaganda wieszczy nieustające pasmo sukcesów usypiając w ten sposób swoją ofiarę, czyli znakomitą większość nieświadomego politycznie polskiego społeczeństwa.

Wielokrotnie nagradzany Witold Gadomski z żydowskiej gadzinówki niejakiego A.Michnika:

Strajkujący latem 1980r. w Stoczni Gdańskiej żądali od władz m.in. obniżenia wieku emerytalnego – dla mężczyzn do 55 lat, a dla kobiet do 50. Doprowadziłoby to do ruiny finanse publiczne dzisiejszej, znacznie bogatszej Polski, a co dopiero tamtej, komunistycznej.„Nierealne postulaty Sirpnia” GW (dodatek aleHistoria) z 31.08.2015

 „dzisiejszej, znacznie bogatszej Polski” – oto żydowska propaganda. Zastanawianie się czy ów publicysta jest tylko idiotą, czy antypolską kreaturą to chyba strata czasu.

 

Dariusz Kosiur

Polecam tekst: 

…ki buc w Ministerstwie Finansów? – https://wiernipolsce.wordpress.com/2013/12/21/ki-buc-w-ministerstwie-finansow/

PS

18.08.2018

Powyższy link odsyłał do tekstu na dawnej naszej stronie Wierni Polsce, która kilka lat temu została przejęta przez żydo-reżimową agenturę IIIRP. Tekst pod tym linkiem istniał jeszcze 4 sierpnia 2018r. W tej chwili już go tam nie znajdziemy, został usunięty. Zatem agentura żydo-reżimu monitoruje aktualną stronę WPS i w pełni kontroluje naszą dawną stronę Wierni Polsce – czy ten wniosek można uznać za błędny?

 Jednak działanie agentury żydo-reżimu są mało skuteczne. Udało mi się znaleźć kopię strony Wierni Polsce z tym tekstem: https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:EVCRLcp_xsgJ:https://wiernipolsce.wordpress.com/2013/12/21/ki-buc-w-ministerstwie-finansow/+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=opera, a w niej link źródłowy: http://nikander.neon24.pl/post/103584,ki-buc-w-ministerstwie-finansow

D.Kosiur

PS

Kopię strony Wierni Polsce z tekstem ki-buc w Ministerstwie Finansów także już zlikwidowali. – 6.10.2018

 

 

 

9 Komentarzy

Filed under Polityka

9 responses to “Rozbiór Gospodarczy Polski pod władzą reżimu IIIŻydo-RP/Polin – cd.

 1. nina

  —————– swego czasu Pan prof Kieżun opowiadał jak będąc w jakimś afrykańskim kraju na kontakcie otrzymał telefon z Polski z pytaniem czy może przyjechać do Polski bo ! POTRZEBNY JEST SPECJALISTA od EKONOMII jakiej w Polsce nie znają . Prof. odmówił tłumacząc się kontraktem. Odmówił w historycznym momencie , w jakim znalazła się Polska. Tej klasy // patriota // SAM !! NA SIŁĘ miał chcieć !! zostać Ministrem , najważniejszym ministrem od gospodarki w Polsce. Polak odmówił to poszli do żydów.
  On teraz płacze a ja nim gardzę!. Nie tłumaczy go NIC !!!.

  Polubione przez 1 osoba

  • Zwłaszcza, że w Afryce prof. Kieżun realizował ten sam żydowski program, który Balcerowicz firmował w Polsce.

   Polubione przez 1 osoba

   • Allan

    Panie Dariuszu w 2014 roku ukazało się mnóstwo w koszer mediach informacji że był on tajnym agentem .
    Coś na rzeczy jest czy to bujda na resorach .
    Pytam bo chciałbym znać pana zdanie w tym temacie .

    Polubienie

   • Allan

    Wydaje mi się że to bajka wyssana z palca ale dobrze by było znać pana zdanie w tej kwestii .

    Polubienie

   • Niestety, nie posiadam dostępu do źródeł służb, ale powszechnie dostępne informacje z życiorysu prof.W.Kieżuna, takie jak:

    W 1980 wyjechał za granicę. Wykładał zarządzanie m.in. na Temple University w Filadelfii i na Uniwersytecie w Montrealu. Pracował w Burundi (Afryka Środkowa), najpierw z ramienia ONZ, później jako przedstawiciel Kanady.
    W 2005 był członkiem Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Objął funkcję przewodniczącego Rady Fundacji Ius et Lex.
    Został członkiem Warszawskiego Społecznego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego w przedterminowych wyborach prezydenckich w 2010.
    Witold Kieżun przyznał się do rozmów z SB, jednak zaprzeczył formalnej i świadomej współpracy. Twierdził również, że te kontakty były pozorne i potrzebne w związku z jego współpracą ze służbami amerykańskimi.

    nie przysparzają mu chwały jako Polakowi, ani tym bardziej nie budzą do niego zaufania.

    Polubienie

 2. nikita

  Do operacji przeciwko dżihadystom dołączą Chiny, już niedługo Damaszek odzyska kontrolę nad całym krajem, co będzie „koszmarnym scenariuszem” dla USA i państw arabskich Zatoki Perskiej..
  https://sptnkne.ws/jmC8

  Polubione przez 1 osoba

 3. Pingback: Rozbiór Gospodarczy Polski pod władzą reżimu IIIŻydo-RP/Polin – cd. | indianchinook

 4. You will have to get others to sign through the
  forum so they are begin utilizing it. Except that as a years began the benefits slipped away as problem worsened. http://coolfiedleri.net/index.php?option=com_akobook

  Polubienie

 5. Pingback: Agentura żydo-reżimu IIIRP nie zawsze skuteczna | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.