Nowe zasady komentowania na stronie WPS

Strona internetowa WPS jest osadzona w nurcie polskiej myśli narodowej i została stworzona dla prezentowania programu stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej oraz umieszczania publicystyki i komentarzy nawiązujących do programu Polski Suwerennej, w wymiarze zarówno krajowym, jak i stosunków międzynarodowych. Dopuszczaliśmy i dopuszczać będziemy także komentarze polemiczne, o ile respektują zasady kultury językowej oraz prezentują racje merytoryczne i oparte są na analizie faktów. W dyskusjach stawiamy na racjonalizm, intelektualną dojrzałość i odpowiedzialność za własne poglądy oraz ich konsekwencje dla interesów i pomyślności narodu i państwa polskiego . Nie akceptujemy indoktrynacji, propagandy antypolskiej i antysuwerenistycznej – także wówczas, gdyby przyświecać miały jej racje eschatologiczne, religijne, bądź pseudoreligijne światopoglądy katastroficzne lub wyrastające z okultyzmu, czy z „filozofii” new age lub ” kultu ziemi”.

Jesteśmy przede wszystkim forum programowym i publicystycznym nastawionym na zagadnienia polityczne, społeczno-gospodarcze i kulturowe. Do szeroko rozumianych kwestii kulturowych należy także religia- zarówno ta w sensie doktrynalnym, jak i instytucjonalnym i społeczno-politycznym. Na naszym portalu chcemy jednak unikać poruszania aspektów czysto doktrynalnych – a więc kwestii wiary, która w swej istocie jest racjonalnie nieweryfikowalna. Nie zamykamy jednak naszego forum dla ludzi wierzących, czy ludzi religijnych. Zastrzegamy sobie jednak prawo do otwartej krytyki instytucji kościelnych różnych wyznań, jeśli ich działalność ma swoje konsekwencje społeczno-polityczne, a często nawet gospodarcze i socjalne.

Nasze 9 letnie doświadczenie dowodzi, że wielokrotnie byliśmy atakowani przez ludzi i środowiska wrogie programowi WPS, jak i szerzej – wrogie dojrzałej świadomości narodowej Polaków i ich inicjatywom samoorganizacji i skutecznego, zorganizowanego działania politycznego. Oprócz indywidualnych motywacji i determinacji działaczy kluczem do skutecznego działania politycznego jest istnienie silnych, opiniotwórczych, polskich ośrodków medialnych, gdyż jedną z najważniejszych form współczesnego podboju państw i narodów jest nieustanna wojna informacyjna. Dlatego staramy się działać na rzecz polskich, narodowych mediów.

Dla czytelności oraz uwzględnienia aspektu informacyjnego i dyscypliny intelektualnej prosimy wszystkich korzystających z naszej strony trzymać się tematów tytułowych wątków. Wszelkie wpisy oderwane od tego i nie respektujące nakreślonych zasad będą kasowane. Każdego czytającego bądź komentującego naszą stronę, kto ma do przekazania pilną informację lub ważny materiał informacyjny nie związany z otwartymi wątkami tematycznymi – prosimy o przesłanie takich informacji lub materiałów na adresy poczty elektronicznej Administratorów strony WPS, widoczne w prawym, górnym rogu strony pod napisem: Kontakt z WPS.

Z zaproszeniem do odwiedzania naszej strony i jej współredagowanie,

z wyrazami podziękowania za dotychczasową aktywność,

ale i z prośbą o właściwe  zrozumienie naszych intencji, dobra i jakości portalu

Redakcja

 

11 Komentarzy

Filed under Polityka

11 responses to “Nowe zasady komentowania na stronie WPS

 1. veri

  Zamykanie sie na wroga propagande jest bledem – ” aby pokonac wroga trzeba go najpierw dobrze poznac „.

  Polubienie

 2. jaro

  A listy juz zarejestrowane
  Nic nie piszecie w tym temacie

  Polubienie

 3. Gniewko Jantar

  W końcu!

  Choć – moim zdaniem – zbyt mały nacisk został położony na kulturę wypowiedzi (bluzgać też trzeba umieć) oraz jakość i czystość języka ojczystego – polskiego.

  Mam nadzieję, że sekcja komentarzy w końcu nie będzie czynnikiem zniechęcającym do jakiegokolwiek propagowania tego miejsca. Bo do tej pory mnie osobiście było po prostu wstyd zamieszczać w innych rejonach internetu linki do „wps1”.
  Nie ze względu na główne publikacje, ale właśnie z powodu hasbarskiego szamba w sekcji komentarzy.

  Kmieć.

  Polubienie

  • grzanek

   Paziem, ty okrutniku! Ja tylko chcę nawiązać kontakt z Kmieciem. Czy to taki grzech? Przecież nie mam do niego nru telefony, Skype, gadu-gadu czy cholera wie czego jeszcze. Więc niby jak inaczej mam się z nim skomunikować niż bezpośrednio pytając?

   Polubienie

 4. jaro

  W Łodzi od zawsze

  Polubienie

 5. Popieram wdrożenie tych zasad komentowania, pozdrawiam

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.