Sejmik: „Doktryna Gospodarcza Polski Suwerennej”

Sejmik 

Doktryna Gospodarcza Polski Suwerennej

Cel: Poszukiwanie optymalnego modelu gospodarczego dla suwerennej Polski

Organizatorzy: Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych, Polska Patriotyczna i wszystkie organizacje uczestniczące w projekcie na zasadzie wielobiegunowej sieci współpracy.

Miejsce i czas: 6-7 października 2018 r. Hostel Molo i Restauracja Patio, Łódź, ul. Okopowa 70/106 ( wjazd od ulicy Marysińskiej)

Agenda :

Dzień pierwszy 6.10.2018 r.

 1. (930 -1000 ) Rejestracja uczestników
 2. (1000-1030) Powitanie uczestników i przemówienia organizatorów
 • Paweł Ziemiński – Polska Patriotyczna
 • Andrzej Jędrzejewski – Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych

 Część pierwsza (1030-1400)– prezentacja koncepcji rozwiązań szczegółowych i wyników analizy SWOT zebranych drogą internetową.

http://www.koreus.pl/blog/kategoria/101-polska-doktryna-gospodarcza-analiza-swot

Moderator: Józef Kamycki

 1. Architektura monetarna:
  1. 1030-1040) Wystąpienie do Trybunału Konstytucyjnego
  2. (1040-1105) Nowoczesna teoria pieniądza (Modern Money Theory) – nieśmiały krok w dobrym kierunku
  3. (1105-1140) Pieniądz suwerenny (Sovereign Money) – strategia kotwiczenia waluty na parytecie gospodarczym i celu inflacyjnym
 2. Związki gospodarcze o integracji produktowej
  1. (1140-1255) Struktury sieciowe i ich obszary przewagi nad strukturami zhierarchizowanymi.
  2. (1255-1310 ) Historia akcji lobbingowej.
 3. Deproletaryzacja
  1. (1310-1340) Partnerski model stosunków przemysłowych w koncepcji spółki właścicielsko – pracowniczej.
  2. (1340-1400) Wsparcie procesów uspołecznienia gospodarki emisją suwerennego pieniądza i rozwiązaniami podatkowymi.
 4. (1400-1445) – Przerwa obiadowa

Część druga (1445-1645) – wystąpienia sygnatariuszy stanowiska uzgodnionego w sprawie Polskiej Doktryny Gospodarczej

– składanie wniosków do protokołu.

Moderator: _ , Sekretarz: jego zadaniem będzie wpisywanie wniosków do tabel i prezentacja on-line)

Czas wystąpień ograniczony do 15 minut. Wnioski do protokołu powinny być utrzymane w konwencji SWOT czyli specyfikować: słabe strony poszczególnych rozwiązań, mocne strony, szanse i zagrożenia.

 

 1. (1645—-> ) Zakończenie pierwszego dnia sejmiku, wystąpienia organizatorów.
 2. Niemoderowany panel dyskusyjny

 

Dzień drugi 7.10.2018 r.

Moderator: dr Paweł Ziemiński

 

 1. 900 Powitanie i wstępne podsumowanie poprzedniego dnia 
 2. 915 Geopolityczny model gospodarki polskiej (obecny a pożądany status NBP; suwerenna złotówka a waluty światowe; bariery innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki; Polska na skrzyżowaniu wielkich szlaków komunikacyjno-handlowych; Polska odpowiedź na gospodarkę 4.0.)
 3. 1030 Suwerenność żywnościowa (struktura własnościowa gruntów rolnych-konsekwencje produkcyjne i efektywnościowe; model własnościowy w rolnictwie a szanse umów wzajemnie kontrolowanych; zakres nieodzownego protekcjonizmu na rynku rolnym; rola i pożądany model spółdzielczej bankowości rolnej)
 4. 1115  Przerwa kawowa
 5. 1130  Zatrudnienie, rynek pracy (demografia a polityka zatrudnienia; „eksport” i „import” siły roboczej; kosztowy i popytowy efekt płac; problem strukturalnego i technologicznego bezrobocia)
 6. 1230 Podatki ( model i skala PIT; celowośc i wysokość podatku VAT) oraz opłaty lokalne i celowe opłaty strukturalne (opłaty lokalne od handlowych sieci wielkopowierzchniowych, opłaty od inwestorów zagranicznych na celowy fundusz edukacji i szkolenia zawodowego.) i podatki nadzwyczajne  (windfall tax)
 7. 1400 – 1445 Przerwa obiadowa
 8. 1500 Model bankowości komunalnej oraz zagadnienie walut lokalnych
 9. 1545 Gospodarowanie zasobami naturalnymi i polityka koncesji
 10. 1630  Podsumowanie, wnioski, powołanie zespołu redakcyjnego

Warunki uczestnictwa: wstęp na sejmik/konferencję jest wolny pod warunkiem zarejestrowania na stronie: http://www.koreus.pl/component/icagenda/12-konferencja-na-temat-doktryny-gospodarczej-suwerennej-polski/registration?Itemid=101

Koszty wyżywienia i zakwaterowania każdy z uczestników ponosi we własnym zakresie.

Informacja dotycząca akredytacji mediów i dziennikarzy:

1.W sprawie akredytacji mediów i dziennikarzy prosimy zwracać się w terminie 01.10.2018 – 05.10.2018 r. do biura prasowego pod adresami:
biuro@polskapatriotyczna.org.pl  lub  zieminskipawel@gmail.com
tel. + 48 510 070 755;  + 48 509 554 436 
2.Wyłączność na zapis audio i video całego przebiegu konferencji na sali konferencji posiada WPSPRODUCTION, akredytowane media posiadać będą możliwość rejestracji rozpoczęcia i zakończenia obrad oraz robienia zdjęć w trakcie obrad. 
3.Wszystkie akredytowane media pełną swobodę nagrywania wywiadów z dowolnie zaproszonymi osobami posiadać będą w przerwach obrad oraz przed i po zakończeniu każdego z kolejnych dni obrad.
Kontakt do KoReUs: Andrzej Jędrzejewski, mail biuro@koreus.pl
Kontakt do Polska Patriotyczna: dr Paweł Ziemiński, mail zieminskipawel@gmail.com
kontakt w sprawie noclegów ( Hostel MOLO ) – recepcja@hostelmolo.pl  426562269 , 691411814
 
*więcej: http://koreus.pl

25 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

25 responses to “Sejmik: „Doktryna Gospodarcza Polski Suwerennej”

 1. nina

  —————– PAPIERY NA STÓŁ -wszyscy !
  I jak tu nie pisać , gdy nie wiesz ! kto wróg kto przyjaciel. I wcale tu nie chodzi o osobistego wroga/ przyjaciela ale o Ojczyznę .
  ——————————ROZDZIOBIĄ nas KRUKI, WRONY ………..???

  Polubienie

 2. paziem

  Jak banki komercyjne w Rosji z organizacji finansowych stają się pełną gębą agencjami wywiadowczymi. W Polsce jest podobnie. Badanie tzw. zdolności kredytowej, to często miękki wywiad społeczny. Nie ma bardziej ” eleganckiej formy” instalowania obcych wywiadów jak tzw. procedura Big Data. Bankowe bazy danych, to przedsionek do elektronicznego obozu koncentracyjnego – pełnej inwigilacji społeczeństwa i wprowadzania totalitaryzmu i faszyzmu . A prekursorami ” nowoczesnego spojrzenia na liberalizm” jak zwykle żydowski „intelektualista” ( dokładnie intelektualistka” Ayn Rand, w istocie urodzona jako Alissa Zinowjewna Rosenbaum (ur. 2 lutego 1905 w Petersburgu, zm. 6 marca 1982 w Nowym Jorku) – amerykańska pisarka i filozof pochodząca z rodziny rosyjskich Żydów, jej powieść „Atlas zbuntowany” (Atlas Shrugged) to niemal biblia neoliberalizmu i współczesnego globalizmu i marzeń o wszechwładzy dolara.

  Polubienie

  • nina

   —————- GOSPODARKA jest najważniejsza -fakt !
   Gdyby nie przejęto mi 3 razy firmy poprzez URZĄD SKARBOWY , gdyby innym Rzemieślnikom , Przedsiębiorcom osobiście znanych mi, nie przejęto poprzez urząd skarbowy naprawdę poważnych firm zgodziłabym się z Panem . Ale znam osobiście żydów w ręce, których trafiły ukradzione firmy , lub żydoskie firmy na rzecz, których zlikwidowano konkurencję polską.
   — najlepszy , najgenialniejszy plan / chociaż rozumiem , że takowy powinien istnieć na godz W / NIC NIE DA !!! gdy otumanione społeczeństwo nie ma wiedzy ! i błądzi ! np WYBORY !.
   ————- w Polsce ! firma nie bankrutuje dlatego że jest zle zarządzana ale dlatego ,że żyd tak chce .
   PROSZĘ POPATRZEĆ !! jak żyd radzi sobie nie tylko z PLANAMI zwykłych ludzi ale z planami Państw. Dopóki Polacy nie będą mieli wiedzy, dopóty najgenialniejszy plan spali na panewce.
   http://ram.neon24.pl/post/145689,israhell-kolonizuje-swiat-zablokowany-film-al-jazeery
   https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wedlug-nik-polskie-sluzby-kupily-z-naruszeniem-prawa-system-do-powszechnej-inwigilacji
   Ps. w latach 90 xx w samym tylko NYC przejęto 40 tyś Firm rodzinnych na rzecz żydów z naszej części Europy. Nie dali amerykanie rady !! NIE MIELI WIEDZY !! kto im gotuje bankructwa.

   Polubienie

   • grzanek

    W Polsce jak najbardziej firma bankrutuje dlatego że jest zle zarządzana, a to dlatego, że III-żydo-RP po rozkradzeniu, rozsprzedaniu i rozparcelowaniu sreber rodowych po PRL – państwowych zakładów – doprowadziła do tego, że Polska stała się bantustanem pełnym ‚prywatnych przedsiębiorców’ na miarę Ugandy, gdzie wskaźnik prywatnych przedsiębiorstw jest najwyższy. Tacy ‚bieda-przedsiębiorcy’ mają o prowadzeniu firmy z reguły takie samo pojęcie jak ‚bieda-inwestorzy’ bawiący się w spekulacje giełdowe, czy te tradycyjne czy – zwłaszcza ostatnio – kryoptowalutowe.

    Polubione przez 1 osoba

   • paziem

    Lobby żydowskie jest potężne , ale nie omnipotentne. Z pani opinii i opinii p. Grzanka wynika jeden wniosek- nic się nie da zrobić, a nieżydy, to małe niezdarne prymitywy. No nie tylko koń, ale i żyd by się uśmiał …i zatarł ręce. To jest typowa filosyjonistyczna narracja.

    Polubienie

   • Allan

    Grzaneczku kłaniam się i powiem ci tak .W temacie krypto siedzę od dawna mniej więcej cztery lata . Zgadzam speców się namnożyło w tym temacie całe fury a to śmieciarzy , szambonurków , cukierników czy zwykłych Januszy . Udają teraz wielkich speców i traderów .Każdy orze jak może i każdy szuka zarobku gdzie może .Trzeba trochę ludzi zrozumieć że mieszkając w tym szambie próbują trochę zarobić pchani i podpuszczani . Akurat ja już się w to nie bawię .To nie na moje nerwy .

    Polubienie

   • grzanek

    Wężyk powiedz mi, gdzie twoim zdaniem p. Prezes doszukał się w moim poście takiego pesymizmu czy wręcz judeo-fatalizmu, o który mnie posądza.

    Polubienie

   • Allan

    Grzanek jeszcze jedno .Kup sobie knigę Vaynerchuka zamów parę wizyt u koszernych kołczów po 250 złotych za godzinę i już jesteś biznesmen pełną gębą .Masz 1 złotych w kieszeni a za rok będziesz milionerem ha ha ha .

    Polubienie

 3. Edward.

  Pani nino – rozszyfrowanie klownow (czytaj – zydowskich beszczelnych graczy) nie jest prosta sprawa.To sa urodzeni aktorzy!!!Czasami potrzebne sa lata abysmy przylapali zydowskiego gracza na przejezyczeniu i w ten
  sposob dowiedzieli sie z kim mamy do czynienia.
  Prosze dac sobie na powstrzymanie – pan Potocki da sobie rade z opluwaczami jego osoby,juz wkrotce.

  Polubienie

  • paziem

   „Podziwiam” pana wiarę w tak proste „lekarstwa” jakie serwuje pan J.Z.Potocki i jego „wyznawcy”. Jednym z „geniuszy” wokół pana Potockiego jest wyżej prezentujący się p. Majka . Wysłuchałem go osobiście na spotkaniu pod Kazimierzem n.Wisłą i mam swoje zdanie odnośnie jego kompetencji i pomysłów.

   Polubienie

 4. Edward.

  Panie paziem – wlasnie Majka odszedl od p.Potockiego (juz dosc dawno) i
  p.Potocki juz dawno o tym mowil.Majka ulegl namowom Morawieckiego i
  do niego poszedl pracowac.To jest wlasnie przyklad ukrytego zyda lub
  pol-zyda.
  Panie paziem,nie ma pan co „podziwiac”mojej osoby.Jestem Polakiem i
  mam dusze Polaka (mysle ze mam dusze slowianska).Oprocz wszelkiej
  wiedzy istnieje cos takiego jak czucie drugiego czlowieka,brata,bliskiej
  osoby.Zyjemy w czasach bardzo zaklamanych i wyczucie jest najlepszym
  narzedziem do rozpoznania drugiej osoby.Wielu ludzi sie tym kieruje i ja tez.
  W zyciu wiele razy mialem ze ktos mnie przekonywal i……..przekonal.Ale
  wiele razy pozostawal jakis niesmak,dyskomfort,ect..I wiele razy,czasami
  po wielu latach okazywalo sie ze moje wyczucie bylo niezawodne.
  To co mowi p.Potocki ja czuje,ja sie z tym identyfikuje.
  Pan tez mowi wiele dobrych rzeczy ale ja pana do konca nie czuje – pan nie jeden raz mnie zaskoczyl!!!!!Dobrze bedzie jesli pan bedzie (i panu podobni)
  pamietal o czuciu drugiej osoby – zapewniam pana ze jest to niezawodny sposob na rozszyfrowanie drugiego czlowieka.
  Nie pisze tak dlatego aby pana bolesnie dotknac – nic z tych rzeczy.
  Jedynie chce zaapelowac o uczciwe postepowanie.Kpienie sobie z innych
  nie jest najlepsza droga do sukcesu wszak inni kpic tez potrafia,ja tez.

  Polubienie

 5. paziem

  Ja z niczego i nikogo nie kpię. Napisałem jakiś czas temu moje zdanie na temat zasadności opierania się na konstytucji kwietniowej z 1935 r., na czym buduje p. J.Z.Potocki, to jest droga donikąd, jak zresztą cała tradycja piłsudczyzny i sanacji. Pan zamiast o tym ze mną dyskutować, to pisze coś o ” nie czuciu” mnie- cokolwiek miałby pan na myśli.

  Polubienie

 6. Edward.

  Panie paziem – jezeli dla pana sa obce (!)czucie i wyczucie to mozemy to nazywac inaczej.Ostatnio Trump lubi uzywac tego okreslenia w stosunku do
  ludzi z ktorymi nie jest w stanie porozumiec sie – „my nie mozemy razem
  wspolpracowac poniewaz nadajemy na roznych falach (czestotliwosciach).
  Czucie i czestotliwosci nie sa tozsame ale wiemy o co chodzi – my nie jestesmy w stanie porozumiec sie.Jest czas wyborow samorzadowych i ja
  nie chce panu szkodzic.Moze pana partia gdzies wygra w tych wyborach i
  wtedy zobaczymy o czyje interesy ci ludzie beda walczyc.Mam wielka
  nadzieje ze o polskie interesy beda walczyc.
  Pan Potocki juz dlugi czas nagrywa duzo video i mozna go sluchac.
  Potocki nie jest fanem Pilsudskiego i sanacji i jest paranoja przypisywanie
  jemu checi kontynuowania tej tradycji.Pilsudskiego,Andersa i wielu im
  podobnych Potocki nazywa zbrodniarzami.Wiele wskazuje na to ze w momencie odzyskiwania przez Polske niepodleglosci w 1918 roku rodzina
  Potockich stala u boku Paderewskiego i Dmowskiego.Teraz dowiaduje sie
  ze to wlasnie dla tych dwoch wielkich Polakow rodzina Potockich zorganizowala armie Hallera – od podstaw i w calosci.Jednak umocowania
  zydostwa w Polsce i swiecie sprawily ze losy Polski i Polakow potoczyly sie
  zupelnie inaczej niz to mialo byc.Pan ma swoja wiedze i zdanie na ten temat
  a inni Polacy maja swoja wiedze i zdanie na ten temat.Nie miejsce tutaj na
  prowadzenia rozleglej dyskusji na temat okresu miedzywojennego.
  W bardzo uproszczony sposob – panu Potockiemu chodzi o zachowanie
  ciaglosci bytu panstwa polskiego.Ta ciaglosc ma kapitalne znaczenie w
  prawie miedzynarodowym.PRL stworzyl Stalin nasylajac na polske zydostwo
  z ZSRR w liczbie okolo 136 tysiecy (zydy do rzadzenia) i NKWD.Ci zbrodniarze z cala bezwzglednoscia mordowali Polakow ktorzy staneli w
  obronie Polski.Wlasciwie te zbrodnie sa kontynuowane do dzisiaj (np.seryjny
  samobojca).Wiemy dzisiaj czym byl przewrot „solidarnosciowy” i zydowskie
  ustalenia w Magdalence.Rzad na uchodzctwie byl niszczony przez inne
  zydostwo – glownym tam zbrodniarzem byl Anders i spolka.
  Tak wiec Polska ktora istnieje od wojny jest tworem zydowskim – nie ma nic
  wspolnego z Polska z okresu miedzywojennego i okresu przedrozbiorowego.
  Polska musi walczyc na arenie swiatowej o odzyskanie wielu rzeczy,tez
  utraconych bezprawnie ogromnych terytoriow dawnej Rzeczpospolitej.
  Wladze od wojny do dzisiaj w Polsce sa nielegalne – jesli ktos twierdzi ze
  jest inaczej to albo nie ma wiedzy na ten temat albo jest wrogiem Polakow
  (najczesciej sa to zydzi).
  Pan Potocki o tym wszystkim mowi bardzo klarownie – dla zachowania
  ciaglosci panstwa jest konieczne oprzec sie na Konstytucji przedwojennej,
  wybrac prezydenta i sejm by nastepnie w szybkim tempie zabrac sie do
  „obrobki”tej starej konstytucji by ja przystosowac do czasow obecnych.
  Napisalem to wszystko w bardzo telegraficznym skrocie.
  Panie paziem,ja mysle ze my nie jestesmy w stanie razem rozmawiac na te
  tematy.Pan nie jeden raz dal wyraz swojej wrogosci do p.Potockiego.
  Wiec niech pan realizuje swoj plan polityczny wobec Polski – mam wielka
  nadzieje ze jest to plan faktycznie a nie werbalnie patriotyczny.Czas wszystko zweryfikuje.Zycze powodzenia.

  Polubienie

  • paziem

   Panie Edwardzie, ja nie jestem wrogo nastawiony do nikogo, kto poważnie mówi i bezinteresownie działa na rzecz Polski i Polaków. Ja wiem, że obecne możliwości techniczne sprawiają, że można dużo i często być w sieci i gadać, gadać, gadać… ale czy z sensem i zgodnie z prawdą, to już inna sprawa. Nie wspomnę już, czy z tego wynika jakiś realny pożytek dla spraw polskich, czy wręcz przeciwnie ?.
   Będę odwoływał się jedynie do konkretów i faktów. Pisze pan, że, cyt. ” Wiele wskazuje na to ze w momencie odzyskiwania przez Polskę niepodległości w 1918 roku rodzina
   Potockich stala u boku Paderewskiego i Dmowskiego.Teraz dowiaduje sie
   ze to wlasnie dla tych dwoch wielkich Polakow rodzina Potockich zorganizowala armie Hallera – od podstaw i w calosci.”
   W ” Konopielce” Redlińskiego słusznie było powiedziane- ” pisanie, to nie gadanie” i dlatego przyznam, że to co pan napisał i prawdopodobnie usłyszał od p. J. Z.Potockiego, to byłaby prawdziwa rewelacja historyczna i polityczna, gdyż do tej pory nie spotkałem się z materiałami potwierdzającymi takie fakty. Nie tylko sam Dmowski nigdy o czymś takim nie pisał. Donatorem KNP i armii był bowiem przede wszystkim ordynat Maurycy Klemens hr. Zamoyski, który zastawił swój majątek jako poręczenie kredytu przyznanego przez rząd francuski na działalność delegacji polskiej w Paryżu z Romanem Dmowskim i Ignacym Janem Paderewskim. Wprawdzie matką Maurycego Zamoyskiego była Maria Anna Natalia Potocka z Podhajec herbu Pilawa (Srebrna), ale wywodzić stąd, że Potoccy finansowali armię Hallera, to jednak gruba przesada. Z innych donatorów ( wprawdzie organizacyjnych i składkowych) na pewno należy uznać organizacje polonijne w USA , patrz Wydział Narodowy z Chicago.

   Polubienie

 7. Allan

  Ten fragment brawa bije :
  „Ta ciaglosc ma kapitalne znaczenie w
  prawie miedzynarodowym.PRL stworzyl Stalin nasylajac na polske zydostwo
  z ZSRR w liczbie okolo 136 tysiecy (zydy do rzadzenia) i NKWD.Ci zbrodniarze z cala bezwzglednoscia mordowali Polakow ktorzy staneli w
  obronie Polski.Wlasciwie te zbrodnie sa kontynuowane do dzisiaj (np.seryjny
  samobojca).Wiemy dzisiaj czym byl przewrot „solidarnosciowy” i zydowskie
  ustalenia w Magdalence.”

  Tutaj proszę o konkrety jaki to rodzaj żydów niszczył rząd który za granicą bawił się w politykę :
  „Rzad na uchodzctwie byl niszczony przez inne
  zydostwo ”

  Proszę o filmik na koniec gdzie hrabia nazywa Piłsudskiego i Andersa zbrodniarzami . Proszę o cytaty konkretne .
  Głównie to widziałem hrabiego jak odbierał order od katabasów . Myślę że jakby oddać mu władzę to kler miałby tu 1000 razy lepiej jak za PIS i taki film jak Kler raczej by nie powstał chociaż mogę się mylić .

  Polubienie

 8. Allan

  Edward jaka wrogość prezesa do hrabiego .Parę miesięcy temu panowie bardzo kulturalnie rozmawiali .Wymienili w sposób cywilizowany poglądy .Wypili kawę to jaka wrogość .Widziałeś aby jeden drugiego lał tłuczkiem do schabowych po głowie. ?
  Mamy wśród nich różnicę poglądów i tyle a nie żadna wrogość .Edward nie mieszaj .

  Panie paziem,ja mysle ze my nie jestesmy w stanie razem rozmawiac na te
  tematy.Pan nie jeden raz dal wyraz swojej wrogosci do p.Potockiego.

  Polubienie

 9. Edward.

  Allan – jestes tutaj znany ze swoich hucpiarskich wpisow (hucpiarskiego
  mieszania w glowach Polakow).Czy mozesz byc raz kulturalny i zostawic
  mnie w spokoju???Ja rozmawiam z panem paziem a nie z toba.Czy chcesz
  mnie zmusic abym ciebie potraktowal brutalnie i wulgarnie???
  Allan – ja nie jestem twoim gojem do uslug i nie bede przegladal wiele video
  aby tobie cos udowodnic.Ty nie jestes moim partnerem do rozmowy-czy ty
  to rozumiesz???Sam sobie poszukaj interesujace watki pana Potockiego –
  tam tez sa watki dotyczace kosciola katolickiego i nie opowiadaj bredni o
  p.Potockim.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.