Rustykalni rycerze Kościoła na wojnie z prawdą

 Na Neon24.pl  pojawił się tekst niejakiego MacGregora pt. Filozofowie rustykalni na wojnie z katolicyzmem. W zamyśle i wyobrażeniu autora miała to być polemika z zamieszczonym przeze mnie tekstem Dlaczego Europejczycy muszą odrzucić chrześcijaństwo. Na tę „polemikę” zareagowałem poniższym tekstem, który neonowy cenzor przeniósł do tzw. lochu. Domyślam się, że motywacja cenzora mogła być chyba tylko jedna: obnażyłem beznadziejność i prymitywizm argumentacji rustykalnego rycerza wiary i Kościoła.

_____________________________

Rustykalni rycerze Kościoła na wojnie z prawdą

Ile warte są wynurzenia żydo-katolickiego blogera w obronie żydo-katolickiej religii i instytucji Kościoła najlepiej świadczy użyta przezeń jego własna argumentacja.

Przykład 1.

„najlepszy jest ten zarzut wobec św. pawła

że był łysy i miał haczykowaty nos – a jakby byl przystojny jak kirk ( herszel) Douglas, to byłoby lepiej?

Co za żenada niegodna poziomu urbanowego NIE”

MacGregor 10.10.2018

 

Powyższy komentarz znajduje się tu: https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/145846,dlaczego-europejczycy-musza-odrzucic-chrzescijanstwo . Został znacznie rozwinięty przez Autora w jego obronie żydo-katolicyzmu. Pomijam już fakt, że Autor nie odróżnia opisu wyglądu postaci (brzydala – to fakt) od wagi argumentu, iż twórcami chrześcijaństwa są Żydzi.

Poniżej „wydłubany z nosa, a częściej z doopy” – charakterystyczny zwrot dla techniki argumentacyjnej obrońcy żydo-katolicyzmu – zarzut pod adresem protestantyzmu.

 

Przykład 2.

„A propos wydłubywania: Marcin Luter cierpiał na straszliwe zaparcia i jak sam pisze w swoich pismach, to właśnie gdy przesiadywał w latrynie miewał najlepszą wenę teologiczną.”

 https://macgregor.neon24.pl/post/145854,filozofowie-rustykalni-na-wojnie-z-katolicyzmem

 

Iście chrześcijańskie poczucie humoru – chyba sam Autor aż oblizuje palce, ma się rozumieć z przyjemności uczucia sarkazmu użytej anegdoty. Warto jednak zestawić i porównać ze sobą te dwa przykłady techniki „argumentacji”.

Z autorem nieszczęsnej obrony – nieszczęsnej, bo w istocie rzeczy zamiast obrony mamy do czynienia z pogrążaniem żydo-katolicyzmu – przyjdzie mi zgodzić się w jednym, że zamieszczony przeze mnie tekst jest niegodny poziomu urbanowego NIE. Bloger MacGregor nie tylko do poziomu NIE dorównał, ale znacznie podniósł poprzeczkę prymitywizmu argumentacji, zwykłego kłamstwa, niewiedzy i polemicznej nieuczciwości.

 

Dariusz Kosiur

 

PS

„jeśli widzę, że rustykalny filozof zamierza nasrać do studni, z której czerpią wodę moi bliźni, to moim chrześcijańskim obowiązkiem jest dać mu kopa w oba dupne poliki” – MacGregor 

Kopanie Autorowi odpuszczę, bo trudno kopnąć się samemu we włsaną d… lub w głowę, ale będzie miał Autor kupę roboty z wydłubywaniem z tej studni własnego g… , bo tym jest w istocie wojna Autora z historyczna prawdą i z merytoryczną argumentacją.

 

Autorze,

więcej taktu, wiedzy, przemyśleń, polemicznej i intelektualnej uczciwości, a mniej religijnego szowinizmu i zacietrzewienia – tego życzę.

13 Komentarzy

Filed under Polityka

13 responses to “Rustykalni rycerze Kościoła na wojnie z prawdą

 1. nina

  ————– szkoda energii Panie Dariuszu , MacGregor ma zadanie na neonie, pilnować dobrego imienia KK.
  Nowe się rodzi :)) a stare szczeznie BO MUSI .

  Polubienie

 2. takie haka jest wprost niezbedne dla swiata rozmodlonego w chrystusie bydla podatkowego:). Muzulmanie robia swoje Haka poprzez raptowne trzesenie glowa raz w gore raz w dol! .yahwisci z kolei sa religijnie przez swojego boga !zobligowani by wykorzystywac ,okradac , oszukiwac, a jak jest potrzeba unicestwiac innowiercow ! . i takie wlasnie haka daje IM przewage nad swiatem rozmodlonych i przebaczajacych naszym winowajcom 🙂 bialych Ludzi na ….calym swiecie .

  Polubienie

 3. nina

  —————- tak Polak Słowianin powinien postępować !!!!!!!!!!!

  Polubienie

 4. Gniewko Jantar

  Zastanowiło Redakcję i czytelników kiedykolwiek, dlaczego ludy żyjące na kontynentach obu Ameryk nazywane są PLEMIONAMI, ich mowa NARZECZAMI, w odróżnieniu od ludów z Półwyspu (cyplu?) Europejskiego, które zwykły nazywać się NARODAMI a swą mowę JĘZYKAMI?…

  P.S. To wcale nie jest nie na temat…

  Polubienie

  • Gniewko Jantar

   Tak przy okazji, ale poza tematem, do Pana Grzanka:

   czy jest Pan zainteresowany zarchiwizowanym zbiorem zapisanych stron z zamkniętego portalu prawica.net. Stron z niektórymi (jakie udało mi się odzyskać w zakamarkach netu) artykułami pana Piotra Badury?
   Odzyskane strony z publikacjami tegoż Autora są kompletne, czyli wraz z sekcją komentarzy. Pisywali tam m.in. Robercik, Mar_Jan, Eowina, pani Paulina, itd.

   Jeśli Pan, Panie Grzanku jest zainteresowany, to proszę dać tu znać. Spakuję zawartość „zipem” i zamieszczę linkę do paczki.
   W dyżurce syjo-łoficera, nadzorującego tutejszy blog, trochę się parchy rozruszają… 😀

   Polubione przez 1 osoba

   • paziem

    Kmieciu polski, to określenie „parch”, to niby kogo dotyczyło? Jeśli redakcji tego bloga, to obowiązuje komenda „wymarsz”!

    Polubienie

   • Gniewko Jantar

    Wielce Szanowny Panie Paziem.

    Przewrażliwiony Waść jest. Mocno.
    Co zresztą rozumiem. I wcale nie szydzę.

    Ostatnie moje zdanie, które tak Pana poruszyło – ze słowem „parchy” – dotyczyło etatowych obserwatorów niniejszego bloga.
    Bo przecież chyba Pan nie wątpi, że miejsce niniejsze jest objęte – jak słynne pociągi – „szczególnym nadzorem”?

    Nie po to prawica.net zniknęła bez dostępu do zarchiwizowanych w niej tysięcy BEZCENNYCH patriotycznie polskich publikacji i komentarzy, żeby teraz bez „przeciągu” wśród „observerów” coś z tych treści się ukazywało.
    I to jeszcze autorstwa nie byle kogo, bo samego Piotra Badury…

    A tak przy okazji: zna Pan, Szanowny Panie Paziem, piśmiennictwo tegoż Polaka?
    Jeśli nie, to – jak pisałem do pana Grzanka wyżej – mogę się podzielić paczką odzyskanych prac tego wspaniałego publicysty.
    Życzy Pan sobie?

    Polubienie

   • grznek

    Panie Kmieciu czcigodny, ależ oczywiście, że poproszę o link 🙂
    Myślę, że nie tylko ja skorzystam.

    Polubienie

 5. paziem

  W zasadzie prawidłowo Pana odczytałem, ale wolałem się upewnić:))) Proszę o przesłanie tego archiwalnego materiału, bo ze wstydem przyznam, że nie znam autora.

  Polubienie

  • Gniewko Jantar

   Paczka jest do pobrania pod adresem:
   http://uploadfile.pl/pokaz/1527650—41wa.html

   Żeby pobrać ją należy kliknąć niebieski napis „Pobierz plik” znajdujący się po prawej stronie pod czerwoną linią.
   Wielkość paczki to 13,1MB.
   Paczka spakowana jest algorytmem ‚zip”.

   Dużo się nie uratowało z twórczości Piotra Badury. A przynajmniej ja nie umiałem niczego więcej znaleźć. Ale lepszy rydz, niż nic.

   P.S. oprócz głównych artykułów pana Badury, polecam też intensywnie zapoznać się z komentarzami po nimi.
   Od dość dawna pragnąłbym, by takiej jakości komentatorzy udzielali się tutaj. Bo po prawdzie to miejsce zasługuje na takich.
   Przy czym, żeby była tu JAKOŚĆ w sekcji komentarzy a nie „jakoś”, to potrzebny jest tu Gospodarz z batem, a nie zezwalanie na demokratyczną „wolność” „obywatelskiego” parch-słowa…

   Polubienie

 6. Panie Dariuszu, coraz niżej Pan schodzi ze swoimi artykułami i komentarzami. Rynsztok jest blisko. Polskę należny budować a nie dzielić i jątrzyć. Pozdrawiam

  Polubienie

 7. paziem

  Panie Apollo , albo argumenty zamiast inwektyw i epitetów, albo fora ze dwora. Ostatnie ostrzeżenie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s