Morawiecki – Łódź i … PRL

No, coś wkleję, bo to dodatek do mego smętnego komentarza do poprzedniego wpisu. Nie jest to, broń boże, żadna wyborcza agitka, tylko tekst PONADCZASOWY – MG

 

Morawiecki – Łódź i … PRL

(Rozwinięcie fotki z góry – nasi straszni bracia w większej grupie. – D.Kosiur) 

http://www.mysl-polska.pl/1698

Nasz kraj, to dzisiaj miejsce pełne paradoksów. To spuścizna i melanż trudnej historii i niektórych, nienajchlubniejszych cech naszego charakteru narodowego. Zadęcie, patos połączone z przyziemnością okoliczności, sztubacka duma, buńczuczność wobec jednych, a uniżoność i w ostateczności, nawet kundlizm wobec drugich, ciągłe podkreślanie owej dumy wręcz sugerujące obcym kompleks niedowartościowania.

To także konkretne wypowiedzi o Łodzi industrialnej, do której trzeba powrócić, o konieczności wdrożenia programu rozwoju i przywrócenia przemysłowej tożsamości Łodzi i województwa. Morawiecki puszcza oko do wyborców, którzy pamiętają Łódź z okresu PRL, a jednocześnie odwołuje się do Łodzi sprzed 100 lat, której rozwój miał być wówczas „bezprecedensowy i na skalę całego świata podziwiany”. Puszcza oko, bo oficjalnie PiS nienawidzi PRL i nie może się do niego odwoływać, ale ludzie pamiętają jednak PRL, a nie 1918 r. Pamiętają drugi po II poł. XIX w. niezwykły rozwój Łodzi po 1945 r., rozwój przemysłowy, cywilizacyjny i demograficzny.

… pod koniec lat 80-tych zbliżyło się do liczby 900 tys. mieszkańców. To, co nastąpiło później, w tzw. wolnej Polsce po 1989 r. trudno nazwać inaczej, jak bandycką polityką powszechnej destrukcji i nieograniczonej kradzieży. Czy się to komuś podoba czy nie, odpowiedzialność za zniszczenie przemysłowej Łodzi spada na obóz postsolidarnościowy. Także bilans społeczny i demograficzny jest tragiczny.

Dzisiaj Łódź to miasto usług i konsumpcji, wielkiej ilości hoteli, które nie wiadomo jak się utrzymują, miasto praktycznie, poza marginesem zagranicznych fabryk, nie wytwarzające niczego, o zmniejszonej do ok. 690 tys. populacji w dużej mierze złożonej z emerytów, rencistów i zasiłkowiczów. Nie ma nic złego w konsumpcji, ale jeśli nie jest ona wynikiem pracy, konserwuje bezwład, gnuśność, przyzwyczaja do lenistwa. A takich ludzi łatwo kupić „plusem”, czy Pancernymi… Bilans wolnej i niepodległej Polski w Łodzi jest smutny. Dawni opozycjoniści zamknęli się w kręgu wspomnień i rosnącej konfabulacji odnośnie demonizacji życia w PRL.

Roman Dmowski wielokrotnie ubolewał nad niedojrzałością narodu polskiego, nad niskim poziomem myślenia politycznego. Tak mówił w czasach, którym dzisiaj zwykliśmy wystawiać co najmniej dobrą notę w tych kwestiach. Z jakim więc poziomem mamy do czynienia dzisiaj? Więcej czytaj na stronie

Myśl Polska, nr 43-44 (21-28.10.2018)

____________________

____________________

Suplement Redakcji WPS

Łódzkie fabryki w IIIŻydo-RP/Polin

Na fotografii na ogrodzeniu wizyta JPII u łódzkich włókniarek Unionteksu , a za ogrodzeniem to, co z Unionteksu zostało w roku 2014r.,  w roku kanonizacji JPII – zostały ruiny i gruzy

„Dla zjednoczonej Europy nie ma bowiem alternatywy. – tak do parlamentarzystów austriackich w 1997r. przemawiał JPII

29 Komentarzy

Filed under Polityka

29 responses to “Morawiecki – Łódź i … PRL

 1. Gniewko Jantar

  Wyważone „blablabla” pana Adama Śmiecha. (były publicysta nieodżałowanej prawicy.net).

  Dlaczego „blablabla”? Ano z tego powodu, że w swym artykule autor nie dotyka kwestii najważniejszej. Pytanie: z niewiedzy, czy z premedytacją?
  A kwestia ta jest taka, że w – zgodzie z publicznymi zachowaniami talmudycznymi kierowanymi teoretycznie do Gojów – niejaki Moryc Morycowiecki nie puszcza kaprawego „oka” do Polaków sentymentalnie postrzegających Łódź czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, tylko do swoich ziomali prawniczo-handlowego wyznania.
  Łódź przez „unych” od dawna była planowana na stolicę Polin. Szczególnie po II Wojnie Światowej „polscy” komuniści twierdzili, że Warszawy NIE OPŁACA(sic!) się odbudowywać i należałoby stolicę przenieść. Gdzie? Oczywiście do najbardziej żydowskiego miasta Polski przedwojennej. Symbolu żydowskiego „sukcesu” kapitalistycznego. (Symbolika jest „unym” bardzo ważna i musi być cymes).
  Szyki ‚polskojęzycznym’ po antysłowiańskim kataklizmie lat 1939-45 popsuł nie kto inny a sam Józef Stalin, który nie dość, że się uparł na przekór Churchillowi, by zachodnia granica Polski przebiegała na linii Nysy-Odry, to właśnie jemu Polacy zawdzięczają polskość miast Szczecin, Wrocław, i Gdańsk, gdzie ten ostatni w planach zachodnich „sojuszników” miał zachować status przedwojenny: niemieckiego „Wolnego Miasta”.
  To Józef Stalin uparł się odbudować Polakom polską stolicę – Warszawę.
  To była straszna STALINOWSKA zbrodnia przeciwko narodowi polskojęzycznemu…

  Tak więc Moryc M. wspominając tu i ówdzie o konieczności wzmocnienia znaczenia Łodzi wcale nie ma na myśli wzmocnienia polskości tego miejsca, a wzmocnienie jego KOSZERNOŚCI.

  Wszak w mieście tym od ponad wieku znajduje się miejsce godne rzeczywistego prezydenta Polin: „Pałac Izraela Poznańskiego”. Zaiste w pełni koszerna rezydencja; nie to co jakiś historycznie polski Pałac Namiestnikowski, który na dodatek stoi w tym samym mieście, co Dar Józefa Stalina dla Polaków: Pałac Kultury i Nauki nietalmudycznej…

  Polubienie

 2. julius

  Najważniejsze prawa obecnej gospodarki światowej są już nam znane – więcej własnej nowoczesnej produkcji, mniej uzależnienia od kogoś zewnętrznego i potężna armia, dobrze jest posiadać atom (jest to zazwyczaj pierwszy warunek). Polska (dlatego są takie miasta jak Łódź) nie spełnia tych warunków i nie zanosi się, zeby w ogóle miało to miejsce w przyszłości.
  Podstawowym warunkiem, żeby to uczynić jest całkowite wyeliminowanie scyzorykiem chrzczonych.

  Polubienie

 3. markglogg

  Julius napisał:
  Podstawowym warunkiem, żeby to uczynić (odbudować Łódź przemysłową) jest całkowite wyeliminowanie scyzorykiem chrzczonych.

  Pozwolę sobie przypomnieć, że zaledwie stokilkadziesiąt lat temu, rzeczona Łódź z malej wsi zamieniła się w „II Manchester” Europy, właśnie dzięki przedsiębiorczości tychże „scyzorykiem chrzczonych”. Patrz film „Ziemia Obiecana”.

  Polubienie

  • grzanek

   I na tymże samym filmie widać, jakież to ‚dobrodziejstwa’ spłynęły na rdzenny lud polski, który pozwolił rzezańcom ten przybytek wybudować (zwł. sugestywne sceny z wypadkami przy maszynach fabrycznych albo sceny, w których umazane błotem autochtoniczne bydło goim żebrze o ochłapy sprzedając resztki swego dobytku).

   Polubienie

 4. wincenty

  CZASY OSTATECZNE – KRYTYKA PONTYFIKATU JANA PAWŁA II.
  Z okazji 40 lecia pontyfikatu papieża Polaka, przedstawiam ciemną stronę Karola Wojtyły. Wspierał zbrodnicze reżimy, krył pedofili i przyjaźnił się z nimi, awansował aferałów i głosił szkodliwą ideologię. Był hamulcowym dobrych przemian w Kościele Katolickim i kochał być wielbiony. Dla Polaków jest bogiem.

  http://nocneradio.pl/czasy-ostateczne-krytyka-pontyfikatu-jana-pawla-ii/
  plik http://archiwum.nocneradio.pl/czasy_ostateczne_jp2.mp3

  Polubione przez 1 osoba

  • kempes

   dzieki wincenty. ogromnie dziekuje. dosłownie super audycja. i.. tak własnie jak w niej powinno sie gadac z kosciołem i nasza opozycja. suuuuuuuper. dzieki.

   Polubienie

   • kempes

    ta audycja która sprezentował tam wincenty TO WZÓR GADANIA Z KATOLIKAMI. I NIE TYLKO. tak własnie z nimi rozmawiac powinno. brawa dla pana Krawca -chyba. osmieszeni katolicy -totalnie. TOTALNIE. wychodzi fanatyzm,niedouctwo,ciasne myslenie i horyzonty. bzdurne dogmaty. i.. olbrzymia hipokryzja. te audycje trzeba POWIELIC -JESLI AUTOR SIE ZGODZI. i jak po wyborach panowie?? ale pis płacze . dla mnie to jednak zadne zaskoczenie. pis udawał partie pro-społeczną . i w tym problem. udawał. a ludzie nia dali sie nabrac. powiekszyc elektorat mozna zas głownie…tylko o te ponad 40 procent nie chodzace na wybory . ale oni raczej na nikogo nie pojda.

    Polubienie

   • kempes

    a wstep prowadzacego ze np. wojtyła biegał lepiej od johnsona itd-bajeczny. i to ze.. katolicy JUZ krytykuja a przeciez -prowadzacy -pan krawiec -chyba. jeszcze nawet…. nic nie powiedział. ha ha. boskie.

    Polubienie

  • grzanek

   Odsłuchałem bite 126 minut. Zdecydowanie NIE polecam. Krytyka JPII z pozycji czysto lewacko-postępackich (m.in. apologia pedałów, gender, itd.), bardzo niskich lotów, na poziomie przedszkolaka. Ani słowa o przyłożeniu ręki do Magdalenki ’89, zrujnowania polskiej gospodarki itp. istotnych spraw. Nawet kiedy krytykowana jest arbitralność interpretacji nauk Jezusa poszczególnych księży, to o dziwo rysowana jest paralela do – co ciekawe – islamskich hadisów (słuchacz mówi, że tyle opinii, ile muzułmańskich uczonych), a nie do Talmudu, słynącego przecież z tego, że to „opinie nt. opinii nt. opinii nt. opinii… itd. W jednym miejscu prowadzący nawet otwarcie deklaruje, że nie jest patriotą ani nacjonalistą. Krótko mówiąc: zalatuje czosnkiem pod wiatr. Omijać gówno szerokim łukiem, bo zmarnujecie bezpowrotnie ponad 2,5 h waszego życia.

   Polubienie

   • kempes

    a co ja pisałem wczesniej? niewazny jest prowadzacy. jego sprawa co mysli. natomiast materiał jest wazny. i.. to co mozna wykorzystac. z niego. poza tym… a coz nas obchodzi z jakiej pozycji- krytykujemy jp2.? wazny jest CEL. CEL!!!czy pan panie grzanek naprawde mysli ze zydzi czy kosciół zastanawiaja sie nad pozycja? na pewno tak. ale wykorzystuja kazdego i wszystkich – by osiagnac CEL. poza tym.. rzucajac sie na wszystkich – nie osiagniemy niczego. NICZEGO. nie jest w tej chwili wazny prowadzacy. nie musimy go popierac. ale audycja jest wesoła. obnaza ciemnote katolikow. i to jest wazne. podwazyc . zasiac watpliwosc. spryt sie kłania panie grzanek. i makiawelizm.

    Polubienie

   • grzanek

    A żydowi w to graj. On tylko czeka, żeby wsadzić kij w mrowisko, żeby Polactwo się oburzało na antypapieską tyradę wypełnioną niezbyt (może poza tym ukrywaniem pedofilii) sensownymi zarzutami. Panie kempes, gwarantuję, że większość motłochu po tej audycji tylko utwierdzi się w swoim uwielbieniu dla osoby JP2. Chyba nie o to chodzi, prawda? A wystarczyło systematycznie wykazać, jak jego konfidencja z Reaganem doprowadziła Polskę do ruiny i spadku w hierarchii narodów o rząd wielkości.

    Polubienie

   • Observatore

    Aj wam @grzanek co to Bedzie jak nam przenajswietszy kosciuł rozwalom zydy ajwaj..
    Odpowiadam, Gowno bedzie i tszy viadra moczu.
    @kempes dzięki , gdyby nie Ty, to nie zauważył bym zalinkowanego wpisu @vincentego. Pozdrawiam, dawno się tak nie usmialem. ten krawiec to niezły przeartysta. Jeszcze raz dzięki xD

    Polubienie

   • grzanek

    Jeśli ktoś oczekuje, że w tej audycji znajdzie treści podobne do publikowanych tu na WPS, to się srogo zawiedzie. In plus w zasadzie jedynie wyśmianie kultu jednostki i mentalności Polakatolictfa, opornego na fakty na tyle, że nic nie jest w stanie strącić z piedestału ich świętego. Poza tym wyłącznie infantylne żarty nawiązujące do kremówek czy znanych cytatów z JPII. Ani słowa o prawdziwych przewinach wobec Narodu. Ale jak ktoś lubi taki chłam to cóż, be my guest.

    Polubienie

   • Observatore

    cóż, be my guest.

    Rozumiem ze takie wtręty jezykowe dodajom elegancyji, niczem piórko pawie dla atłasowego kapelusika.
    🎩
    Jp2 z chwilą stania się papierzem zrzekł automatycznie się obywatelstwa polskiego na rzecz Vatykanu. W sumie i po prawdzie to już w chwili święceń kapłońskich. Więc wobec Polski i Polaków wszelakich zobowiązań także się wyzbył.
    On wszystkim równo robił dobże.📿

    Polubienie

 5. Dokładniś

  „Miejscowość uświęcona wizytą Papieża „Polaka” Jana Pawła II w 1987 r.”

  On, „Woj-Katz” jak tam był to zapewne też robił siusiu, więc i pisuar powinien być też uświęcony. Przynajmniej kokardką z jego imieniem.

  Polubienie

 6. markglogg

  Ad Grzanek i jego uwaga nt. „‚dobrodziejstwa’ spłynęły na rdzenny lud polski, który pozwolił rzezańcom ten przybytek (tzn. Lódź) wybudować (zwł. sugestywne sceny z wypadkami przy maszynach fabrycznych…

  Warto jednak nie zapominać, że jak NIEMCY oraz ŻYDZI stanowili 80% burżuazji w Łodzi jeszcze 100 lat temu, to chyba nawet biedniejsi niż przyjeżdżający do Łodzi Polacy, żydzi stanowili ponoć aż 40 % łódzkiego proletariatu.

  Polubienie

 7. Maks

  Komentarze nie przechodzą;-/

  W skrócie dodam,że tak jak za I RP jak za II RP oraz III RP problemem są w kraju nad Wisłą nie „scyzorykiem ochrzczeni” lecz wyznawcy trupa,idei cierpienia$zbawienia,które wyłącza rozum i zdrowy rozsądek(warcholstwo szlacheckie,liberum veto,pańszczyzna chłopa).
  W filmie „Kler” jest taka scenka cytuję:”…oto wielka tajemnica wiary…złoto i dolary…”(można/należy nucić i śpiewać melodię Mamona boga katolickich syjonistycznych pasterzy!).Złodziej krzyczy łapać złodzieja w taki sposób apologeci katolickiej niemocy,głupoty zrzucają winę za swe łobuzerstwo na innych najlepiej na żydów,masonów.

  Polubione przez 1 osoba

 8. kempes

  panie grzanek. rozumiem pana intencje. ale .. własnie odwrotnie. tak jak to robi krawiec. najpierw w postaci jp2 -trzeba znalezc ryse. i.. tematy neutralne sa najlepsze. dlaczego? nie sa problematyczne dla polski. sa neutralne.a magdalenki i reagany. sa juz problematyczne. w polsce. skłocaja. poza tym w tej audycji -krawca -chodzi mi o ludzi inteligentnych i mlodziez. dlatego … podoba mi sie zabawnosc audycji. krawiec udowodnił takze i to bez wysilku … tresure katolikow. widac to w audycji. kiedy sie smieje i mówi ze.. jeszcze nic nie powiedziałem a wy.. itd. mi chodzi tu o mlode pokolenia. mochery i staruszki moga sobie do koscioła chodzic. ich nie zmienimy. jeszcze raz zacytuje pewnego krytyka rockowego. ” nie ma znaczenia ze starsi rocka -nie słuchaja. oni i tak sa skonczeni”. rozumie pan panie grzanek? jesli zniszczymy kosciół i jego mentalnosc -padnie wszystko. u naszych wrogow. wszystko. nie pomoze im judaizm np. poniewaz jest jakby rasowy i obcy. zydowska kultura w polsce -bez nadjordanskich guseł jest OBCA. a potem-bedziecie mogli sie zabrac za gejow ,pejsatych itd. najpierw musi pasc FUNDAMENT. i jest nie jest wazny prowadzacy. przynajmniej w tej chwili. wazne jest jedno. O PROSZE-NIE TYLKO WSZAK MY -TAK MÓWIMY.

  Polubienie

  • grzanek

   Ad vocem
   chodzi mi o ludzi inteligentnych i mlodziez. dlatego … podoba mi sie zabawnosc audycji. krawiec udowodnił takze i to bez wysilku … tresure katolikow. widac to w audycji. kiedy sie smieje i mówi ze.. jeszcze nic nie powiedziałem a wy.. itd. mi chodzi tu o mlode pokolenia. mochery i staruszki moga sobie do koscioła chodzic. ich nie zmienimy
   W swojej naiwności przypomina mi Pan, panie kempes, biednego Waldka Pastuszkę, który swego czasu (zamieszki pod Pałacem Prezydenckim w 2010 roku) podniecał się właśnie tą polską młodzieżą, sądząc, że oni tam przyszli dać odpór ‚moherowym beretom’ z pobudek patriotyczno-narodowych, że podobnie jak on widzą w zjudaizowanym KK zagrożenie dla polskości i narodu. Stary naiwny cap Waldi nie rozumiał, że to nie są żadni tam narodowcy, a jedynie banda nihilistycznych gówniarzy bez kręgosłupa moralnego, która przyszła tam porobić sobie jaja ze starych babek (co doskonale było widać na nagraniach). Pan zdaje się popełniać ten sam błąd. Może mi Pan wierzyć lub nie, ale ja od wielu lat mam kontakt z tą „wspaniałą” „polską” (raczej polskojęzyczną) młodzieżą i zapewniam Pana, że ona z optyką reprezentowaną np. przez WPS nie ma nic a nic wspólnego. To tylko zokcydentalizowane (zjudeoamerykanizowane) szczyle , których hasłem jest relatywizm moralny i owsiakowe ‚róbta co chceta’. Szkoda, że Pan tego nie rozumie.

   Polubienie

 9. kempes

  zdziwie pana panie grzanek. ale.. ZGADZAM SIE Z PANEM. tylko ze. widzi pan.. wps -to wyzsza szkoła jazdy. i my nie potrzebujemy tu byle kogo. a audycja krawca -nie ma doprawidzic do wps-u na razie. ma doprowadzic do PUSTKI W GŁOWIE. o tu tu chodzi. potem z tej pustki trzeba wyciagnac nam przydatnych. reszta.. tez jest wazna ale potem. chodzi o to by -nie szkodziła. panie grzanek -wiem o co panu chodzi. ze to motłoch. rozumiem pana intencje. ale i motłochu -moze bedzie mozna uzyc w naszej sprawie. w kazdym razie… nie wolno nam niczym gardzic.

  Polubienie

  • grzanek

   Może Pan ma rację i to mnie opadł jakiś jesienno-melancholijny fatalizm, ale ja w ‚polskiej młodzieży” materiału na cokolwiek nie upatruję. Niech będzie, żem pesymista.

   Polubienie

 10. Observatore

  ..zdziwie pana panie grzanek. ale.. ZGADZAM SIE Z PANEM. …

  …wiem o co panu chodzi. ze to motłoch..

  Dayta se siana z tym waszym partiotyzmem pany. Idzta lepiej na grzyby do lasu i tam se w łeb palnijta.
  Pisze to w imieniu motłochu z którem sie utożsamiam albowiem po części nim jestem i ceniem to sobie niezwykle
  Ps. Aby nie być podejrzewany o trolling, znikam

  Polubienie

 11. Maks

  Problemem kraju nad Wisłą nie są „scyzorykiem chrzczeni” za których Autor uważa wyznawców Starego Testamentu(na marginesie prawa mądre bo dające bogactwo,spokój i „raj tu na ziemi”).Problemem są prawa będące wręcz zaprzeczeniem praw(ST)a znajdujące się w drugiej części Biblii więc Nowy Testament czyli katolicyzm!!! Wiara w trupa,wiara w cierpienie$zbawienie,wiara która wyłącza rozum i rozsądek ocierająca się o obłęd to jest rzeczywisty problem,który rodzi taką rzeczywistość jak np. w Łodzi.
  Proszę sobie porównać protestancko-ateistyczne Czechy i katolicką Polskę po 1989 roku i status tych państw/narodów dzisiaj!
  Przed kim przestrzegał swych rodaków zmarły przedwcześnie dr Filip Adwent(informacje na YT :Alicja Adwent wspomnienia o Filipie ):
  Cytuję:
  „Musimy bronić przede wszystkim Polski przed Polakami”!!!

  Jak w Polsce katolickiej traktowało się opozycje to przytoczę przykład z II RP z Berezą Kartuską,jak jest dzisiaj niech sobie Czytelnik sam odpowie.

  Cdn.

  Polubienie

 12. Maks

  „Poczynając od XVI w. szlachta i magnateria polska prowadziły nieustające swary i wojny domowe, mniej lub bardziej gorące; w zaciekłej opozycji wobec władzy centralnej, czyli przeciwko królowi. Walczyły głównie o przywileje dla siebie i utrzymywanie anachronicznych, bez mała feudalnych, stosunków społecznych, traktując przy tym państwo jako wyłączną swą własność i stawiając swoją „wolność” ponad ogólny interes i potrzeby państwa. Te wojny polsko-polskie zdominowały zwłaszcza znaczną część XVIII w. i przyczyniły się w decydującym stopniu do upadku i trzech rozbiorów I Rzeczypospolitej, których głównym architektem wydaje się więc być szlachta polska.
  Lecz rozbiory Polski, likwidując jej niepodległy byt państwowy, pociągnęły za sobą także powolną ekonomiczną, społeczną i polityczną degradację także samej szlachty polskiej. Stan ten trwał przez dziesięciolecia i wiązał się głównie z rozwojem miast i przemysłu, w ogóle z rozwojem nowego ustroju kapitalistycznego, zastępującego dotychczasowe struktury postfeudalne. Produktem tych przemian było, między innymi, powstanie nowej formacji społecznej – inteligencji. Wyłoniła się ona głównie z warstw szlacheckich, przejęła dziedzictwo szlacheckich idei państwowych, stała się też wnet elitą kulturalną społeczeństwa i przejęła moralną kontrolę nad nim. Charakteryzowało ją całkowite oderwanie się od pracy produkcyjnej i duży udział księży.

  Obecnie od 1990 r. głoszę, że polski zegar historii zrobił nam kuku i cofnął swe wskazówki o 250 lat. Odrodziła się nam dziś mianowicie jakby ówczesna szlachta. Świadczy o tym dobitnie nawrót do tamtych swarów, wartości, megalomanii, fobii i zachwytów, pretensji, egoizmu stanowego, polonocentryzmu, zaściankowości i co tam jeszcze kto zechce. Odradzają się też niepotrzebne nikomu, bezrobotne enklawy upodlonego, nędznego plebsu chłopskiego i miejskiego. Jednak nic nie jest w stanie przywrócić tamtej herbowej, wykwintnej, a pasożytniczej arystokracji: książąt, hrabiów, jenerałów, ziemian. Nie miała i nie ma tej szansy ani elita „postszlachecka” z jej bastionu Unii Wolności, ani tym bardziej jej klientela, gołodupcy awuesowscy, usiłujący się usilnie usadowić na tym dawnym świeczniku narodowym, a do niedawna nam pospołu panujący.”

  Uważam,że hasło jakoby „Żydzi,masoni” ciemiężą Polskę i Polaków to wyłącznie zasłona dymna używana przez nieudolne elity katolickie aby skierować uwagę za swą głupotę na innych.Złodziej najgłośniej krzyczy łapać złodzieja!Amen.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.