Zmarł prof. Robert Faurisson demaskujący kłamstwa holokaustu

Odszedł niestrudzony działacz walczący o prawdę historyczną i wolność słowa

21 października 2018 roku zmarł w Vichy, przeżywszy lat 89, prof. Robert Faurisson, francuski literaturoznawca, autor licznych prac naukowych oraz publicystyczno-historycznych.

Przez kilkadziesiąt lat, od początku lat 1970 opublikował krytyczne prace na temat tzw. Holokaustu, za co był prześladowany przez lobby syjonistyczne. W roku 1991 za głoszenie swoich poglądów i publikowanie niezbitych dowodów na liczne manipulacje dotyczące oficjalnej wersji tzw. Holokaustu, został usunięty z profesury literatury na uniwersytecie w Lyonie.

Był wielokrotnie skazywany przez sądy za tzw. negowanie Holokaustu, był kilkakrotnie brutalnie pobity przez “nieznanych sprawców” oraz żydowskie bojówki. Jego prace były objęte ścisłą cenzurą, a traktowanie przez francuski wymiar sprawiedliwości wzbudzało sprzeciw nawet wśród jego ideowych przeciwników, w tym znanego żydowskiego intelektualisty Noama Chomsky’ego.

Faurisson w 1974 roku napisał wielostronicowy list do Muzeum Holokaustu Yad Vashem ukazujący zakłamanie licznych kluczowych aspektów oficjalnej wersji tzw. Holokaustu. W latach 1978-79 roku napisał trzy listy do Le Monde ponownie wskazując na zakłamanie dotyczące kardynalnych dogmatów tzw. Holokaustu, w tym: braku wiedzy czy zgody Hitlera na przeprowadzenie masowej eksterminacji Żydów; braku jakichkolwiek dowodów czy poszlak na ludobójcze wykorzystanie komór gazowych w niemieckich obozach koncentracyjnych (zob. “The Problem of the Gas Chambers“); oraz fałszerstwa dotyczącego niepodważalnej liczby “6 milionów” ofiar tzw. Holokaustu.

“Do 1960 roku wierzyłem w prawdziwość gigantycznej masakry w “komorach gazowych” ” – pisał Faurisson w listach do Le Monde – “potem jednak, po lekturze prac Paula Rassiniera – partyzanta wojennego i autora pracy Le Mensonge d’Ulysse – zacząłem nabierać wątpliwości. Po 14 latach refleksji nad tematem i 4 latach intensywnych badań, przekonałem się, tak jaki 20 innych autorów rewizjonistycznych, że mam przed sobą historyczne kłamstwo”.

Przeciwko niespodziewanej publikacji listów w Le Monde i dalszej dyskusji zaprotestowało 34 historyków, których serwilizm, polityczną poprawność i brak profesjonalizmu charakteryzują ich słowa:

“Nie możemy pytać jak od strony technicznej te masowe morderstwa mogły się dokonać. Było to możliwe do wykonania, bo się dokonało. Naszą odpowiedzialnością jest stanowcze i proste stwierdzenie prawdy: nie było, nie może być i nigdy nie będzie debaty na temat istnienia komór gazowych.”

Faurisson był autorem licznych prac, w tym pokazującej fałszerstwo tzw. Pamiętników Anny Frank (zob. “Is The Diary of Anne Frank Genuine?“). Przez wiele lat współpracował z amerykańskim ośrodkiem skupiającym niezależnych badaczy – Institute for Historical Review gdzie publikował i drukował swoje badania. Prowadził regularnie swój blog.

Cześć Jego Pamięci!

za: http://www.bibula.com/?p=104966

https://lotna.neon24.pl/post/146185,zmarl-prof-robert-faurisson-demaskujacy-klamstwa-holokaustu

___________________________________________

Prawda broni się sama, kłamstwo musi mieć ochronę instytucji reżimówD.Kosiur

więcej: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/04/27/dosc-klamstw-holokaustu/

19 Komentarzy

Filed under Polityka

19 responses to “Zmarł prof. Robert Faurisson demaskujący kłamstwa holokaustu

 1. pytuś

  Wstydliwy Holocaust. Żydzi z Izraela nazywali tych, którzy przeżyli Auschwitz mydłem

  https://www.wprost.pl/historia/504217/wstydliwy-holocaust-zydzi-z-izraela-nazywali-tych-ktorzy-przezyli-auschwitz-mydlem.html

  Tak Izrael traktuje ocalonych z Holocaustu. Co czwarty żyje w nędzy i poniżeniu. Przyznają to sami Żydzi

  https://wolnosc24.pl/2018/02/07/tak-izrael-traktuje-ocalonych-z-holocaustu-co-czwarty-zyje-w-nedzy-i-ponizeniu-przyznaja-to-sami-zydzi/

  Polubienie

 2. „Mit Holokaustu” – jego kwintesencja holoszwindlu.

  Polubienie

 3. nina

  —————- Polaków w czasie 2 W.Ś. zginęło ok 15 mln/ zródła rosyjskie/ , dlaczego podaje się,że zginęło Polaków ok 6 mln.? dlatego,że ! PODŁOŻONO ŻYDÓW przybyłych ze wschodu / różne kraje/ pod Polaków i w ten sposób zalegalizowano żydów jako obywateli polskich. Gdzie się nie oglądnę to widzę żyda . Dyrektorem , Prezesem , Szefem itp w każdym urzędzie został żyd. Przypominam sobie czasy PRLu , na polskiej prowincji , na urzędach byli żydzi ale my ich nie rozpoznawaliśmy.. Upodobali sobie TERENY ODZYSKANE łatwo było się ukryć w tyglu ludzkim powstałym po wojnie. Żydów jest więcej jak Polaków w Polsce. Naród został WYPĘDZONY za granicę , mordowany na różne sposoby , psychicznie , fizycznie .Banki , urzędy,windykacja psychicznie wykańczają Polaków, służba zdrowia fizycznie. Kościół zdesperowanych katolików wykańcza duchowo.
  ——SZCZEGÓŁY dzisiaj nie mają już znaczenia, front już przeszedł !. Pole walki należy przenieść w TE REJONY !!!

  Ps. po wygranej wojnie w tydzień !!!!!!!! Naród pozna prawdę !.

  Polubione przez 1 osoba

 4. julius

  25 października 2018 r. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbyła się międzynarodowa konferencja „Jak rozmawiać o Sprawiedliwych? Reprezentacje w kulturze, znaczenie w edukacji,” zorganizowana przez muzeum i współfinansowana przez ambasadę USA.

  W wystąpieniu otwierającym ambasador Mosbacher zwróciła się do grupy 200 polskich nauczycieli uczestniczących w konferencji: „Jesteście tymi, którzy zmieniają świat, tymi, którzy kształcą przyszłe pokolenia i wpływają na postawy ludzi, jeśli chodzi o zapamiętywanie, omawianie i studiowanie Holocaustu”.

  W otwarciu konferencji udział wzięli zastępca dyrektora POLIN Zygmunt Kępiński, sekretarz stanu Jarosław Sellin z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wiceprezydent miasta Warszawy Włodzimierz Paszyński, ambasador Izraela Anna Azari oraz Stanlee Stahl, wiceprezydent nowojorskiej Żydowskiej Fundacji na rzecz Sprawiedliwych.

  Wśród zaproszonych ekspertów i gości biorących udział w konferencji byli także dr Stephen D. Smith, przewodniczący UNESCO ds. edukacji nt. ludobójstwa, dyrektor kalifornijskiej USC Shoah Foundation, Karen Jungblut, dyrektor Global Initiatives w Shoah Foundation oraz Tom Yazdgerdi, specjalny wysłannik ds. Holokaustu Departamentu Stanu USA.

  Konferencja współfinansowana przez POLIN i ambasadę USA otrzymała także wsparcie Centrum Edukacji Obywatelskiej, Społecznego Towarzystwa Oświatowego, Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Żydowskiej Fundacji na rzecz Sprawiedliwych. Była to już druga konferencja zorganizowana przez POLIN przy wsparciu ambasady USA, koncentrująca się na wspieraniu nauczycieli i edukatorów z Polski, nauczających o Holokauście. Program współpracy obejmuje również coroczną współpracę między POLIN a ambasadą USA w zakresie naboru polskich nauczycieli do udziału w szkoleniach na terenie USA. Dotychczas w tego typu programach uczestniczyło już 90 nauczycieli z Polski.
  https://pl.usembassy.gov/pl/ambasada-wsparla-konferencje-na-temat-sprawiedliwych-w-muzeum-polin/

  Polubienie

  • julius

   90 polskich(czy aby na pewno)nauczycieli przeszkolonych w USA w nauczaniu o holokicie. 200 kolejnych wyjeżdża w przyszłym roku. W takim tempie to już za parę lat w każdej szkole będzie przeszkolony przez amerykańskich Żydów nauczyciel i będzie wbijał do głowy polskim dzieciakom na osobnym przedmiocie, zamiast historii Polski to nauka o holokicie, brednie urojone w żydowskich głowach. Jeden agent żydoamerykański w każdej szkole to niebezpieczny precedens dla naszego kraju. Ci nauczyciele wręcz będą nietykalni i mieli duży wpływ na wychowanie przyszłych pokoleń. Doskonała siatka agenturalna do prowadzenia dywersji w szkołach.

   Polubienie

 5. nina

  ————- na innych fundamentach stoję jak Pan Michalkiewitz ale tu mówi całkiem, całkiem ……..

  Polubienie

 6. pytuś

  JAK ,,POLACY” MORDOWALI MOŚKÓW! O TYM TEŻ NALEŻY WIEDZIEĆ I ZAPAMIĘTAĆ, KTO NAS W TO Q… WRABIA!

  Obława Vel d’Hiv

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C5%82awa_Vel_d%E2%80%99Hiv

  Ranking morderców Żydów. Niemcom pomagali Francuzi, Ukraińcy, Holendrzy, Belgowie…

  https://niezlomni.com/mordercy-zydow-niemcom-pomagali-francuzi-ukraincy-holendrzy/

  Polubienie

 7. nina

  ————– PIERWSZY RAZ o tym słyszę !!!
  https://vk.com/doc491566428_479625586

  Polubienie

 8. pytuś

  CZEMU NIEMCY NIE POBUDOWALI OBOZÓW ZAGŁADY W REICHU, TYLKO W POLSCE? CZY TO BYŁO CELOWE DZIAŁANIE, ABY W PRZYSZŁOŚCI MOŻNA BYŁO ZWALIĆ WINĘ NA POLSKĘ I POLAKÓW ZA POPEŁNIONE ZBRODNIE NA ŻYDACH – ,,POLSKIE OBOZY ZAGŁADY”?
  DLACZEGO JESZCZE W TRAKCIE WOJNY, NIEMCY ZLIKWIDOWALI WSZYSTKIE OBOZY ZAGŁADY, BĘDĄCE NA TERYTORIUM POLSKI?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C3%B3z_zag%C5%82ady

  CZEMU SIĘ MIESZA DWA POJĘCIA – OBÓZ ZAGŁADY Z OBOZEM KONCENTRACYJNYM? OBOZY ZAGŁADY NIGDY NIE BYŁY OBOZAMI KONCENTRACYJNYMI I ODWROTNIE.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C3%B3z_koncentracyjny

  Polubienie

 9. pytuś

  Pani Nino, czy to można nazwać 123. latami zaborów i nie istnienia Polski na mapach?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%B3lestwo_Polskie_(kongresowe)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%B3lestwo_Polskie_(1917%E2%80%931918)

  Przecież Polska XX w. i obecnie, nigdy nie wróciła do swoje świetności z czasów I RP. Mówienie o jakiejś śmiesznej, cząstkowej niepodległości, odzyskanej przez Polskę w 1918 r. to jest bzdura. Nie ma króla nie ma KRÓLESTWA POLSKIEGO, ale od 1918 r. mamy w zamian SYJONISTYCZNĄ RESPUBLIKĘ POLIN.

  To jest bardzo ciekawe, kto nam tak wszystko pomieszał i pozamieniał?

  Polubienie

  • nina

   ———— przestałam już zwracać uwagę na historyczne detale pisane pod coś , kogoś. Od dawna patrzę z lotu ptaka na wiele spraw . Watykan mieszał przede wszystkim . Polska w granicach Rosji TO !! więcej katolicyzmu w prawosławiu. A żydzi ? wszak stworzyli katolicyzm.

   Polubienie

 10. nina

  ——– jaki ładny katolicki taniec .

  Polubienie

 11. pytuś

  Zapomniałbym, przecież my już mamy króla w cierniowej koronie, który z jakiś dziwnych powodów nie chce jeszcze rządzić w Polin.

  Polubienie

 12. Maks

  „Rewizjonizm Holokaustu
  Dr Dariusz Ratajczak

  Od polowy lat 70-tych Holocaust, traktowany jako religia, jako coś wyjątkowego, nie mającego precedensu w dziejach świata, zaczyna spotykać się z odporem ze strony historyków-rewizjonistów.

  Krytykują oni nie tylko jego wyjątkowość, ale także rewidują dotychczasową wersję wydarzeń. Innymi słowy poddają rewizji oficjalnie podawaną liczbę Żydów zgładzonych podczas wojny, a także sposoby ich uśmiercania.

  Ludzie ci traktowani są przez wyznawców religii Holocaustu, a więc zwolenników cenzury i narzucania opinii światowej fałszywego, propagandowego obrazu przeszłości, jako szarlatani, neonaziści i skrajni antysemici.

  Argument to chyba chybiony, gdyż ruch historycznego rewizjonizmu, którego elementem (co prawda ważnym) jest nonkonformistyczne podejście do Holocaustu, nie jest jednorodny. Zaangażowani są w nim historycy-zawodowcy, amatorzy, całe instytucje. Nie ma on jednego oblicza ideowo-politycznego. Występują w nim postawy rozciągające się od skrajnej prawicy po skrajną lewicę, a rewizjoniści to ludzie wszystkich ras i wielu narodowości, włącznie z Żydami.

  I jeszcze jedna uwaga porządkująca: rewizjonizm historyczny, zauważalny w USA i Europie Zachodniej, a ostatnio w jej środkowo-wschodniej części (może najmniej w Polsce), stara się zwalczać tzw. utarte prawdy nie podlegające z różnych – propagandowych, politycznych, “biznesowych” – względów krytyce. Problem jest więc bardzo szeroki. My skoncentrujemy się tylko na Holocauście.

  W rozwoju rewizjonizmu Holocaustu, po wcześniejszych wystąpieniach Paula Rassiniera (ten więzień Buchenwaldu i Dory zakwestionował jako pierwszy istnienie komór gazowych w obozach koncentracyjnych) i prof. Roberta Faurissona (za głoszenie poglądów, że oficjalna wersja eksterminacji Żydów jest nieprawdziwa “wyleciał” z pracy na Uniwersytecie w Lyonie. Potem miał sprawy sądowe i kłopoty z różnymi postępowymi “bombiarzami” – typowy to sposób rozprawiania się z rewizjonistami; doświadczył tego również autor “Wojny Hitlera” – David Irving), przełomem stała się sprawa kanadyjskiego rewizjonisty Emsta Zuendela. W 1985 roku postawiono go przed sądem za wydanie broszury autorstwa Richarda Verralla “Czy naprawdę zginęło 6 milionów (Żydów – DR)”. Na drugim procesie Kanadyjczyka, w roku 1988, wystąpił jako świadek obrony Fred Leuchter, jedyny w USA ekspert od budowy urządzeń do wykonywania kary śmierci – także komór gazowych, w których skazańcy uśmiercani są cyjanowodorem, a więc tym samym gazem, jakim mieli być zabijani Żydzi w Auschwitz-Birkenau. […]”
  http://www.bibula.com/?p=22973

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s