Marsz w kierunku Rzeczypospolitej Przyjaciół

Znalezione obrazy dla zapytania marsz niepodległości foto

Jesteśmy świadkami kolejnej odsłony dramatu pod tytułem ” Marsz w kierunku Polin, czyli Rzeczypospolitej Przyjaciół”.

W 2007 roku po spacyfikowaniu LPR i Samoobrony poprzez zabieg „współudziału w sprawowaniu rządów” okazało się, że nie rozwiązuje to problemu tzw. narodowego populizmu. Zmorą pookrągłostołowych elit stało się narastanie radykalizmu młodego pokolenia, które zdobywało coraz większą świadomość tego, że pokolenie ich rodziców zostało oszukane przez łże Solidarność i konszachty czerwonych z różowymi przy okrągłym stole. Okrągłostołowi macherzy i ich zagraniczni doradcy zdawali sobie sprawę, że nie wszystkich młodych da się wyeksportować za chlebem za granicę. Przeważająca rzesza młodego, dorastającego pokolenia pozostawała w kraju i to dla spacyfikowania jej patriotycznych i narodowych nastrojów wymyślono Marsz Niepodległości -zwłaszcza, że w międzyczasie szykowano już ostateczną wyprzedaż atrybutów suwerenności  przy okazji podpisania tzw. Traktatu Lizbońskiego.

Dla większej wiarygodności i skuteczności procesu pacyfikacji niezadowolenia młodych przygotowano na specjalnych zgrupowaniach kadry liderów, którzy nie tylko nie  stwarzali pokoleniowej bariery, ale dodatkowo separowali młodych, niedoświadczonych członków spontanicznych organizacji i inicjatyw narodowych od  doświadczonego, starszego pokolenia działaczy narodowych mogących emocjom przeciwstawić wiedzę, doświadczenie i rozsądek. Pierwszy Kongres Ruchu Narodowego był wyraźnym dowodem zagrożeń wiszących nad izolowanym pokoleniowo ” ruchem narodowym młodych”.

Co bardziej pilni i spolegliwi liderzy MW, ONR, NOP a także powołanego wkrótce tzw. Ruchu Narodowego awansowani byli do grona politycznych elit i celebrytów medialnych, a ci bardziej krytyczni i ideowi spychani byli w niebyt polityczny i materialny. Nową jakością było powołanie do życia pieczołowicie monitorowanych tzw. niezależnych mediów narodowych – w istocie bezpośrednio lub pośrednio przez dobór tematyki oraz różnego rodzaju mentorów w rodzaju G.Brauna, S.Michalkiewicza, R.Ziemkiewicza, A.Zawiszy, L. Żebrowskiego,  i innych. Obowiązującą linią programową był niemal powszechny, bliżej niezdefiniowany antykomunizm, wrogość do PRL, antyrosyjskość, ostentacyjny katolicyzm i antyislamskie fobie.

Dalszy ciąg mojej refleksji w materiale radiowym:

 

40 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

40 responses to “Marsz w kierunku Rzeczypospolitej Przyjaciół

 1. existō

  MŻ akceptuje nacjonalizm o ile służy on MŻ, tak jak na Ukrainie czy szowinizm tak jak żydowski szowinizm w Izraelu.

  Każdy inny nacjonalizm jest dla MŻ zagrożeniem.

  Jeśli chodzi konkretnie o sytuację Polski to ciągle się zastanawiam kto ma te w sumie 1600h nagrań rozmów podsłuchanych w restauracji i gabinecie premiera, bo to on decyduje o tutejszej tzw scenie politycznej.

  Polubienie

 2. existō

  Jeśli chodzi o partyjny duopol, on zagospodarowuje tylko tych którzy mieszczą się w systemie. W realiach Polskich nie dotyczy to około 30% potencjalnych wyborców i kluczem dla utrzymania stabilności duopolu jest kontrola wykluczonych i wykorzystanie ich na rzecz systemu.

  Dlatego na pewno powstanie jakaś formacja „anty-systemowa”. Moim zdaniem już jest montowana, akuszerem jest Jakubiak, który ma zająć pozycję „Wachowskiego”, na „Bolka” wg mnie wytypowano Kowalskiego.

  Natomiast Winnicki, Bosak i reszta tzw „liderów” RN pójdą do najbliższych wyborów jako partia polityczna-RN odwołująca się do elektoratu uczestników marszu (ludzi, który nie zagłosują na partie postrzegane jako systemowe) i elektoratu ślepego buntu, który zagospodarował Kukiz. I oni wejdą w miejsce Kukiza.

  Tusk wygra wybory w 2020, Duda zajmie miejsce Kaczyńskiego, który uda się do Sulejówka. Morawiecki przejdzie do PO.

  Rozbudowywane sa tzw media narodowe w Internecie i widać, że idzie tam gruba kasa.

  Polubienie

 3. nina

  ————– WAŻNE !!!

  Polubione przez 1 osoba

  • existō

   Wytrzymałem 2 minuty 41 sekund. Nie wiem kto to jest, ale zanim włączy się kamerkę i zacznie nagrywać warto sobie wszystko przemyśleć i najlepiej zapisać wyświetlając w czasie nagrania na monitorze komputera. Stękanie, sapanie, prezentowanie profilu czy podniebienia też można darować.
   ———-
   Z innej beczki. Jak wytłumaczyć komuś szkodliwość obcej ideologii, w tym przypadku religii? Żydowskiej religii dla gojów, bo jak wiadomo jest też żydowska religia dla żydów.

   Żydowska religia dla gojów nakazywała ratowanie Żydów podczas IIWŚ, nakazywała ryzykowanie życia swojego i rodziny w imię obcej utopijnej ideologii, za „nagrodę” „życia wiecznego”, w zamian za ziemskie zasługi jaką jest m.in. tzw miłość bliźniego itd itp.

   Mimo, iż było wiadomo ze to V-kolumna, że to wróg nienawidzący Polski i polskości, który przeciw Polsce występował przy każdej możliwej okazji i sprzymierzał się przeciw niej z kimkolwiek.

   Normalnie ukształtowany, zdrowy umysł i duch kazałby chronić siebie, swoją rodzinę i naród i nikogo więcej, a ryzykowanie swojego czy rodziny życia za wroga uznałby za szaleństwo, za zbrodnie na sobie, rodzinie i narodzie.

   Wtedy być może świętowalibyśmy dzisiaj 100-lecie niepodległości.

   Polubienie

   • halina

    Nic podobnego: kościół zalecał w czasie II WŚ „życzliwą obojętność” wobec żydów, a nie ryzykowanie życia za ratowanie ich. Zajrzyj choćby do książki E. Kurek pt. Poza granicą solidarności, ale pewnie ci się nie zechce.

    Polubienie

 4. paziem

  Marsz, relacja na żywo:

  Polubienie

 5. paziem

  Niklot
  5 listopada o 10:58 ·
  OŚWIADCZENIE

  W ostatnich dniach nasze stowarzyszenie padło ofiarą niesprawiedliwego, nieprawdziwego i bardzo brutalnego ataku medialnego.
  Taki atak ze strony mediów powiązanych z kapitałem zagranicznym, w ogóle nas nie dziwi. Co roku jesteśmy jako Polacy atakowani przed największą manifestacją patriotyczną w Europie.

  W tym roku atakiem padło nasze stowarzyszenie. Impreza znana pod nazwą Ku Niepodległej jest organizowana już od ośmiu lat. W tym roku to my podjęliśmy się jej organizacji. Chcemy tu przede wszystkim zaznaczyć, że jest to impreza zamknięta, a środki z niej będą przeznaczone na cele statutowe naszego stowarzyszenia.

  Chcieliśmy publicznie odnieść się do zarzutów, które przeciw nam- media wytaczały do tej pory.

  W ubiegłych latach zarzucano nam, że impreza organizowana jest np. w dniu rocznicy nocy kryształowej czy urodzin Rudolfa Hessa, szukano wręcz jakiegokolwiek pretekstu, który mógłby nawet w najmniejszy sposób przedstawić nas opinii publicznej w złym świetle. Zarzuty były stawiane także zespołom, które na niej występowały. Zarzuty czasem były absurdalne, a czasem były tylko półprawdami, które razem dawały całe kłamstwo przedstawiane opinii publicznej przez liberalne i kosmopolityczne media, najczęściej w rękach obcych koncernów medialnych.

  Sprawy, które były wytaczane poprzednim organizatorom „Ku Niepodległej” z urzędu, były wielokrotnie umarzane. Tu dodajmy, że toczyły się za czasów poprzednich ekip rządzących, kiedy wielokrotnie w przestrzeni publicznej podnoszono sprawę stronniczości części sądownictwa, w przypadkach spraw, w których jako strona występowali przedstawiciele różnych środowisk narodowych. Ci ostatni byli- w opinii wielu publicystów- traktowani z niechęcią przez sędziów wywodzących się często z rodzin aparatu komunistycznego. Wobec powyższego, fakty uniewinnień mają swoją wymowę.

  W tym roku szczególnie zaatakowano jednego z wykonawców Jocke Karlssona. Jest to postać nietuzinkowa, aktywnie działająca na scenie muzycznej określanym jako Rock Przeciwko Komunizmowi na szwedzkiej scenie tożsamościowej. Być może potomkowie i spadkobiercy komunistów nie mogą tego znieść. Tym bardziej, częstokroć, że ich ojcowie i dziadowie mają krew na rękach żołnierzy walczących właśnie z nimi.

  Prawdą jest, że Jocke 20 lat temu miał takie tatuaże jak prezentowano na upublicznionym zdjęciu. To było dwie dekady temu. Dziś jest człowiekiem dojrzałym zarówno fizycznie jak światopoglądowo. Dziś Karlsson nie posiada tych tatuaży. Uwielbia Polskę, naszą historię, a przede wszystkim podziwia naszą walkę z komunizmem. Rokrocznie bierze udział w Marszu Niepodległości i sam podkreśla, że nasz patriotyzm jest niespotykany na skalę światową.

  Zaatakowano węgierski zespół Romantikus Eroszak, którego twórczość jest poetycką esencją węgierskiej historii i kultury, a którego charyzmatyczny wokalista Sziva Balazs jest wnukiem jednego z największych bohaterów antykomunistycznej węgierskiej Rewolucji 1956 i śpiewa o tym wydarzeniu na każdym swoim koncercie. Wydarzeniu, które rozpoczęło proces odzyskania wolności nie tylko przez Węgry, ale także przez Polskę oraz wszystkie kraje Europy, które zostały zniewolone przez zbrodniczy, komunistyczny system Sowietów.

  Zaatakowano także legalne firmy, działające w naszym kraju, które patronują naszej imprezie.

  Wzywamy- nie dajcie się ogłupić propagandzie potomków zbrodniczego systemu, którzy przefarbowali się na liberałów, a mianem faszystów od ponad 70 lat nauczyli się określać swoich przeciwników.

  Będziemy walczyć o nasze dobre imię i naszych gości także na drodze prawnej.
  za:https://www.facebook.com/niklot.03/

  Polubione przez 1 osoba

 6. paziem

  Spokojny przebieg uroczystości państwowych z okazji rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w tym marszu „Dla Ciebie Polsko”, to efekt współpracy służb podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministrowi Koordynatorowi Służb Specjalnych. Do chwili obecnej nie odnotowano incydentów o charakterze terrorystycznym bądź ekstremistycznym. Warszawski marsz jest największym zgromadzeniem, jakie zabezpieczała stołeczna Policja w swojej historii. ABW wspólnie z Policją zatrzymała jak dotąd około 100 osób, które w ramach działań operacyjnych zostały zidentyfikowane jako zagrażające bezpieczeństwu uroczystości.

  Działania zmierzające do zabezpieczenia uroczystości rozpoczęły się na kilka dni przed 11 listopada. W wyniku podjętych działań ABW oraz Policja uniemożliwiły organizację koncertów mających się odbyć pod patronatem skrajnie prawicowych ugrupowań. Swoje działania prowadzi również Straż Graniczna, która przeprowadza procedury wobec osób stawiających się do kontroli granicznej. W wyniku tych działań uniemożliwiono wjazd na terytorium RP osobom ze środowisk stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego, m.in. obywatelom Rosji, Szwecji i Ukrainy.

  Ponadto Policja wraz z ABW zapobiegły przeprowadzeniu trzech konferencji, na których miała być propagowana ideologia totalitarna. W dniach 8-11 listopada br. ABW wspólnie z Policją zrealizowała czynności procesowe wobec osób, które swoim zachowaniem mogły stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego i porządku publicznego państwa. W ramach tych działań dokonano zatrzymania około 100 osób oraz przeszukano miejsca zamieszkania części z nich. ABW współpracowała ze Strażą Graniczną, której przekazała informacje o zagranicznych aktywistach ugrupowań skrajnie prawicowych, lewicowych i neofaszystowskich.

  Sposób działania i taktyka funkcjonariuszy Policji podczas zabezpieczania obchodów Narodowego Święta Niepodległości zostały dostosowane do liczby osób uczestniczących w marszu. Do obecnej chwili służby nie odnotowały poważniejszych zakłóceń porządku publicznego. W Komendzie Stołecznej Policji, na potrzeby koordynacji działań funkcjonariuszy, działa specjalny sztab operacji pod nadzorem KGP. Podczas zabezpieczania stołeczni policjanci są wspierani przez funkcjonariuszy z innych garnizonów i jednostek Policji.

  Wydział Prasowy MSWiA oraz Wydział Komunikacji Społecznej DBN KPRM
  za:https://mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/18398,Wspolny-komunikat-MSWiA-i-Ministra-Koordynatora-Sluzb-Specjalnych.html

  Polubienie

 7. paziem

  Polska Policja 🇵🇱💯

  @PolskaPolicja
  Wspólny Wielki Marsz Niepodległości kończy się. Było to największe w historii @Policja_KSP zabezpieczenie. W Marszu wzięło udział 250 tys. osób, a na koncercie kończącym Marsz pozostało 6 tys. osób. Było spokojnie. Dla nas służba nie kończy się, dalej dbamy o bezpieczeństwo.
  Tweety użytkownika ‎@MSWiA_GOV_PL

  Polubienie

 8. paziem

  „Legalny” marsz w Warszawie wszystkich, łącznie z warszawskimi Żydami, zachwyca, a „nielegalny” marsz we Wrocławiu został przez Żyda Dutkiewicza rozwiązany :)))

  https://gazetawroclawska.pl/marsz-we-wroclawiu-rozwiazany-sa-ranni-wsrod-nich-policjant-dutkiewicz-brak-wsparcia-policji/ar/13657158

  Polubienie

 9. paziem

  RadioMaryjno-żydowscy „opiekunowie” Marszu „Niepodległości”

  Polubienie

  • grzanek

   Puśćmy na chwilę wodze fantazji i pogdybajmy. Czy gdyby we Wrocławiu nie było potężnej diaspory banderowskiej, to czy tamtejszy marsz niepodległości byłby odwołany?
   Innymi słowy: zdaje się, że leniwe milicyjne siedzidupy wrocławskie przestraszyły się wyzwania, jakim byłoby zabezpieczenie polskiej manifestacji patriotycznej przed prowokacjami i wybrykami mniejszości UPAdlińskiej; zadanie ich przerosło, wobec czego postanowili w całości zakazać marszu; bo było łatwiej.

   Polubienie

  • grzanek

   Puśćmy na chwilę wodze fantazji i pogdybajmy. Czy gdyby we Wrocławiu nie było potężnej diaspory ban derowskiej, to czy tamtejszy marsz niepodległości byłby odwołany?
   Innymi słowy: zdaje się, że leniwe milicyjne siedzid upy wrocławskie przestraszyły się wyzwania, jakim byłoby zabezpieczenie polskiej manifestacji patriotycznej przed prowokacjami i wybrykami mniejszości UP Adlińskiej; zadanie ich przerosło, wobec czego postanowili w całości zakazać marszu; bo było łatwiej.

   Polubienie

 10. nina

  ————- ktoś wie o tym ?????

  Polubienie

 11. nina

  ————- o tym też generalnie nie wiemy , a hymn ? ech … też jak durnie akceptujemy .

  Polubienie

 12. kika22

  JEST SUPER! ,,SZMATA” BIAŁO-CZERWONA JEST NASZĄ ODWIECZNĄ NARODOWĄ FLAGĄ?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rzeczpospolita_Obojga_Narod%C3%B3w

  Polubienie

 13. kika22

  DALTONIŚCI TEGO NIE ZAUWAŻAJĄ, ALE TO TEŻ PODLEGA CZĘSTYM MODERNIZACJĄ.

  http://nipo.pl/jakie-barwy-ma-polska-flaga/

  Polubienie

 14. kika22

  CZY TO TAKŻE BYŁA RESPUBLIKA POLIN – ZUSAMMEN?

  Flaga Czech właściwych

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Czechy_(kraina)

  Polubienie

 15. kika22

  CZY GODŁEM PIASTÓW BYŁ KOGUT, PRAWDZIWY PTAK Z KORONĄ NA GŁOWIE W WERSJI 2D?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/O%C5%82awa

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Wilhelm_legnicki

  Polubienie

 16. kika22

  Patrząc na tzw. oko, to on chyba nie przypomina z wyglądu ORŁA?

  Polubienie

 17. grzanek

  A jak Panowie Gospodarze oraz komentatorzy interpretujecie fakt, że 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczciło tak wiele państw, włączając w to tak egzotyczne jak Japonia czy Emiraty (Burż Kalifa podświetlony na biało-czerwono), nie mówiąc już o hipokrytach USA?
  Ewidentnie ktoś dał tym krajom prikaz, bo nie sądzę, żeby w takim Dubaju ktokolwiek potrafił zlokalizować Polskę na mapie. Pytanie brzmi, jaki sens ma takie fetowanie polskiej rocznicy, kiedy za chwilę ma się rozpętać jeszcze bardziej zajadła antypolska kampania propagandowa mająca na celu wymuszenie na Polsce spłaty wydumanych roszczeń żydowskich, niż ta którą zapoczątkowały paszkwile Grossa?
  O co szmulom tym razem chodzi?

  Polubienie

  • xgrosz

   Nie ma na świecie normalnego człowieka który byłby w stanie racjonalnie ocenić działania szmuli a w związku z tym sens tych działań.Oni zresztą na tym egzystują że ich działalność pozbawiona jest sensu.Putin też świętował setkę jemu też zdaniem pana ktoś wydał prikaz?

   Polubienie

   • grzanek

    Cholera wie. Ale Rosja jest bezpośrednim sąsiadem Polski, więc to dość zrozumiałe. Czym natomiast wytłumaczyć fakt, że polską „setkę” celebrują U Arabów, Samurajów czy gdzieś na antypodach?

    Polubienie

   • xgrosz

    Niestety nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie ale nie wykluczam że dużo wcześniej może ktoś z polskich ambasad tamtejszych zasugerował podczas rozmów że jest taki kraj który nazywa się Polska i przyjemnie by było aby tamtejsze nację to uczciły.

    Polubienie

  • polisd

   Czlowieku za te banery to Polacy zaplacili . Te niby spontaniczne barwy to reklama (na pewno na times square) myslisz ze tak sobie wyswietlaja bo Polacy swietuja? . oplacona i tyle przez ciebie przeze mnie – spoleczenstwo , zapytac „wladze” ile wydali na reklame zaloze sie ze gruboooo

   Polubienie

 18. julius

  Prezydent Ukrainy w Paryżu znalazł się w bardzo niezręcznej sytuacji, nie miał miejsca przy stole przywódców światowych mocarstw. Warto zauważyć, że przy stole było miejsce dla Czadu, Nigru i Rwandy.
  W sumie ponad 130 gości wzięło udział w uroczystej kolacji z okazji setnej rocznicy zakończenia I wojny światowej.

  Niezwykły jest fakt, że podczas parady pod Łukiem Triumfalnym Poroszenko znajdował się z dala od Trumpa, który nawet nie chciał powitać ukraińskiego przywódcy.

  Dlatego pewnie „prezydent” Duda nie pojechał aby nie spotkał go przypadkiem afront ze strony swojego Pana.

  Polubienie

 19. 33

  możliwe że żydki robią nam pijar żeby potem wiadomo było wszystkim kto ich „mordował”

  Polubienie

 20. markglogg

  Kolega Paweł celnie zauważył, iż „powołanie do życia pieczołowicie monitorowanych tzw. niezależnych mediów narodowych – w istocie bezpośrednio lub pośrednio przez dobór tematyki oraz różnego rodzaju mentorów w rodzaju G.Brauna, S.Michalkiewicza, R.Ziemkiewicza, A.Zawiszy, L. Żebrowskiego, i innych. Obowiązującą [ich] linią programową był (i jest! M.G.) niemal powszechny, bliżej niezdefiniowany antykomunizm, wrogość do PRL, antyrosyjskość, ostentacyjny katolicyzm i antyislamskie fobie.

  Bo to i prawda, że tak zwane ŻYDOCHRZEŚCIJAŃSTWO – automatycznie zrodzone wskutek akceptacji Starego Testamentu Żydowskiego Boga przez Sobór w Nicei w 325 roku – tylko w dwóch wypadkach w historii świata (Chiny wyłączając, bo te nigdy nie dały się schrystianizować) zostało poważniej zagrożone. I tylko na tym kierunku możemy szukać zbawienia od pochodnej tej ŚWIATOWEJ RELIGII ZANIKU ROZUMU (patrz nauki św. Pawła, a za nim Mikołaja Bierdiajewa) jakim jest obowiązująca obecnie – i w Polsce i w Rosji i w UE i w USA i w Izraelu zapewne też, CYFRYZACJA czyli TEOLOGIA TDP, czyli Żarliwa Wiara w Ponadczasowe Wartości Techniki, Pieniądza oraz Dupy komfort miłującej.

  Doskonale ten fakt zauważył, w opublikowanym przed ponad półwieczem artykule „Historyczne korzenia naszego kryzysu ekologicznego” amerykański historyk nie tylko nauki ale będącej u podstaw tej nauki Zachodu religii, Lynn White in “Science” (1967): Marxism, like Islam, is a Judeo-Christian heresy” – http://www.rci.rutgers.edu/~hallman/PDF/Roots.pdf .

  I tylko poruszając się w tym „zakazanym przez żydostwo kierunku”, czyli marksizmu względnie (dla prostych ludzi, chcących wierzyć w jakiegoś „bardziej ludzkiego boga”) islamu, „lud nadwiślański”, podobnie jak i otaczające go narodowości, mogą mieć jakąś ROZUMNĄ PRZYSZŁOŚĆ. Bo inaczej, jak to już zauważył z 90 lat temu, Stanisław Ignacy Witkiewicz, wszystko zakończy się w przenikliwym zapachu kiszonej kapusty”.

  Polubienie

 21. paziem

  Bardzo trafne podsumowanie tegorocznego Marszu Niepodległości
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10218147288534004&id=1242180970

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.