Chora religia – chory naród, chore państwo

„Państwo i Kościół katolicki są to instytucje skazane na walkę ze sobą zawsze i wszędzie.” –  Józef Grabiec-Dąbrowski
Historyk, Sekretarz Ligi Państwowości Polskiej w roku 1917

 

Z wyznawaniem religii, zwłaszcza religii wywodzących się z żydowskiego pnia, wiąże się religijny szowinizm.

Najogólniej rzecz ujmując szowinizm polega na wynoszeniu własnej (grupowej) pozycji ponad innych. I właśnie taką postawę jako żydo-katolicy (katolicy) prezentuje wielu jego wyznawców.

Inną już kwestią jest, że szowinizm żydo-chrześcijański, żydo-katolicki, występujący wobec innych wyznań jednocześnie degraduje własnych wyznawców wskazując im Żydów (wyznawców judaistycznych szowinizmów) jako naród wybrany przez Boga. Jest więc żydo-chrześcijaństwo, żydo-katolicyzm, nieporównanie bardziej szkodliwy, a także absurdalny społecznie i politycznie, dla wyznającej go społeczności niż żydowskie judaizmy dla Żydów, które wskazują na własną nację.

Obrońcy Kościoła, tej ostoi antycywilizacji – wspakultury, nie wiedzą i nie chcą wiedzieć, że granicę na Odrze i Nysie Kościół uznał dopiero w 1972r., a po 1980 pchał swoje owieczki do integracji z Zachodem kosztem suwerenności, kosztem likwidacji gospodarki, bezpieczeństwa socjalnego, bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego, kosztem przejęcia władzy w państwie przez syjonistyczną V kolumnę, a w konsekwencji kosztem prawdopodobnej likwidacji narodu i państwa. Obrońcy żydo-katolicyzmu mają jednak ograniczoną percepcję do wyłącznej realizacji hasła: 

żydo-katolicyzm (katolicyzm) ponad wszystko.

Może kiedyś pojmą, że to hasło, a więc obrona instytucji żydo-katolickiego Kościoła, w praktyce przekłada się na syjonistyczny manifest „precz z państwem narodowym” – o ile nie będzie za późno na jakiekolwiek polityczne refleksje. 

D.Kosiur

____________

Powyższy tekst jako wstęp do artykułu A.Wacyka pt.:

Część 1. „Zasługi” Kościoła w Polsce (https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/01/19/czesc-1-zaslugi-kosciola-w-polsce/#more-6102)

zamieściłem wczoraj na portalu: https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/146406,czesc-1-zaslugi-kosciola-w-polsce

D.Kosiur

43 Komentarze

Filed under Polityka

43 responses to “Chora religia – chory naród, chore państwo

 1. Henryk

  No właśnie. A głąby bezmuzgowe krzyczą, że polska to kraj katolicki. Tak mówię, „Polska to kraj katolicki i gdzie się obejrzysz tam wszędzie Icki”.
  W rządzie sądzie i td i tp i td…
  Dzicz chazarska rządzi światem i są wszędzie te nieroby i złodzieje. Jeszcze semityzm sobie ukradli a lud głupi i nic nie kuma.
  Szkoda słów… na tę mendy. Nawet kurwami ich nazwać nie można bo słowo kurwa jest zbyt piękne i romantyczne przy słowie żyd-chazar.

  Polubione przez 1 osoba

 2. ali

  KOSCIOL RZYMSKO-KATOLICKI-NAJWIEKSZY OKUPANT NAS SLOWIAN

  Polubienie

 3. ali

  SWIADECTWO CYWILIZACJI SLOWIANSKIEJ

  Polubienie

 4. ali

  KTO STOI NA CZELE KOŚCIOŁA W POLSCE+CZYM JEST TRADYCJA ŁACIŃSKA

  Polubienie

 5. existō

  Najpierw, my Polacy, musimy sami sobie odpowiedzieć na pytanie KIM JESTEŚMY. Jeśli to zrobimy, zobaczymy, że chrześcijaństwo pojawiło się dopiero na pewnym etapie kształtowania narodu, ale przecież NIKT NIE POWIE, że 30 grudnia 965 roku nie byliśmy narodem, a już 1 stycznia 966 tak.

  Chrześcijaństwo interpretowane W ZGODZIE z polskim narodowym LOGOSEM, będzie go wzmacniać. Interpretowane w brew lub – CO NIEOBECNE MA MIEJSCE – jako nasz narodowy Logos, będzie naród niszczyć.

  Naród nie może istnieć bez religii, swojej religii, inne niż religie innych narodów, bo jej po prostu potrzebuje. Bo religia to pamięć, to wieczność, to informacja z przeszłości w przyszłość.

  Silny naród, świadomy swojej tożsamości przyswoi to co go wzmacnia, a odrzuci to co go osłabia, ale tu kluczem jest SAMOWIEDZA, SAMOŚWIADOMOŚĆ. Tożsamość.

  Patrząc na KK z tego punktu widzenia należy po protu wykorzystać polski element kulturowy i etniczny i GO PRZEJĄĆ. Element obcy w polskim KK jest zdecydowaną mniejszością. PRZEJĄĆ, a nie wytyczna nowe linie podziałów, nowe linie frontów.

  Tak jak należało przejąc PZPR, przejąć PRL tak należy przejąć polski KK, a to co dzieje się gdzie indziaj nas nie obchodzi, tak jak ich nie obchodzi nasz los.

  Gdyby z ambon co niedziela płynął prawdziwy, polski punkt widzenia, to po roku bylibyśmy innym narodem. To potężne narzędzie i MŻ to wie i wcale z KK nie walczy tylko przejął i wykorzystuje do realizacji SWOICH CELÓW.

  Polubione przez 1 osoba

  • Czy MŻ przejął KK? – Wątpię.
   KK zawsze realizował cele sprzeczne z interesem państwa i narodu (każdego państwa i każdego narodu, z wyjątkiem „narodu wybranego” – jego finansowej kasty). Można powiedzieć, że właśnie KK jest prekursorem budowy NWO.

   Czy można przejąć KK, jego „polską” odnogę?
   Moim zdaniem nie można przejąć organizacji o zewnętrznej jurysdykcji. Poza tym, kto miałby to zrobić, czyżby polski naród, który nie posiada własnej narodowej organizacji?
   Można powołać własny, narodowy, Kościół, ale przecież nie może on opierać się na żydowskiej hagadzie o „wybranym narodzie” z wszystkimi tego konsekwencjami, a więc z żydowskimi bogami, świętymi, ewangelistami, itp., itd. Nie zrobi tego także naród bez własnej narodowej organizacji.

   Powstanie nowego Kościoła, nowej religii, należy pozostawić procesowi naturalnej ewolucji religijnej i wzrostowi narodowej, politycznej świadomości. Natomiast naszym zadaniem – naszym, czyli świadomych nacjonalistów -, jest uświadamianie społeczeństwu prawdziwej roli KK w dziejach naszego państwa, w historii świata, co w konsekwencji winno prowadzić do społecznego odrzucenia KK jako politycznego (w całym spektrum polityki) drogowskazu. Wystarczy, jeśli pozostaniemy przy folklorze (przecież słowiańskim) wielkanocnych święconek i 12 potraw wigilijnych (Szczodrych Godów).

   Polubienie

   • existō

    Zgadzam się ze wszystkim z wyjątkiem zapisywania wszystkich katolików do jednej antypolskiej partii. Raz, to nie prawda, dwa – to się nie uda. Trzy ma to taki sam sens jak np wrzucanie wszystkiego pomiędzy 1944 a 1989 do wora „komuna” (z resztą na tzw zachodzie do dzisiaj każdy urodzony w dawnych demoludach to komunista). To są stereotypy, które są zafałszowaniem rzeczywistości.

    Tak, religia sama się wykształci, ale od czegoś trzeba zacząć i na dzisiaj jesteśmy katolikami (cokolwiek kto przez to rozumie). Powrotu do czasów przedchrześcijańskich nie ma, bo chrześcijaństwo odcisnęło swoje piętno i tego się nie cofnie.

    Polski kościół istniał, wykształciły go najpierw zabory, potem wojny a na końcu okres komunizmu i nie tyle chodzi o ideologię, a o IZOLACJĘ. Myślę że do dzisiaj to poczucie odrębności jest jeszcze silne zwłaszcza wśród górali czy na wsi, właśnie dzięki izolacji od wpływów zewnętrznych.

    Polubienie

   • existō

    Najbardziej szkodliwi są „polakatolicy”, ci którzy mają „ojczyznę w niebie”, a tożsamość żydowską uważają za arcypolską.

    Polubione przez 1 osoba

   • existō

    Jeśli opuścimy kościoły to one nie znikną, one się zamienią w synagogi i meczety (patrz Mircea Eliade poniżej). Ale tak jak Chrystus przyszedł na świat już istniejący, tak Polska nie zaczęła się od chrztu Piastów czy Wiślan. Trzeba do zdanie zrozumieć.

    Tym co rozumieją polecam: Dugin do Rosjan, ale to dotyczy również nas.

    Polubienie

   • existō

    ——> Zamieszczony przed chwilą komentarz się nie pojawił, zawiera link, wiec pewnie został znany jako spam. Mam prośbę o jego odnalezienie.

    Polubienie

   • existō

    Chodzi o ten film Dugina:
    https://youtu.be/dX2C3B_1gxQ ( Александр Дугин. Либо русские проснутся, либо исчезнут )

    W komentarzu wyżej wkleiłem link playlisty, wiec tam będzie pokazywał cała listę z aktualnym filmem jako, pierwszym do odtworzenia a nie o to mi chodziło.

    Polubienie

 6. jowram

  Uwaga. Pan dał nam poznać imię i nazwisko Biblijnego antychrysta, który zwiedzie 2/3 ludzkości!

  Polubienie

 7. pytuś

  Ch… jeden wie, w co oni wierzą! W RYBY, BARANY, KOZŁY, BYKI, GWIAZDY, KSIĘŻYCE W SŁOŃCE, PIRAMIDY, MACĘ, WINO…

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dagon

  Polubienie

 8. julius

  Ann Coulter ma rację: chrześcijaństwo to judaizm 2.0

  Zasadniczo chrześcijańskie pismo wyraźnie stwierdza, że ​​chrześcijaństwo opiera się na tym, co nazywa się „drugim przymierzem” z bogiem Abrahama. Oczywiście „drugie przymierze” nie byłoby konieczne w chrześcijańskiej teologii, chyba że „pierwsze przymierze” zostało złamane przez Żydów.

  Chrześcijaństwo jest religią superwizjonistyczną, która obwinia Żydów za niespełnienie „pierwszego przymierza”. Problemem dla żydowskich uczonych i teologów jest „supercesjonizm”, tradycyjne chrześcijańskie nauczanie, że Stary Izrael został zastąpiony przez ofiarę Chrystusa przez Nowy Izrael – Kościół – i przez pokolenia chrześcijan, którzy często dążyli do wyrównania się z tymi, których obwiniano o śmierć Chrystusa.

  Osobiście uważam, że Stary i Nowy Testament doprowadziły do ​​stworzenia niebezpiecznych systemów wierzeń dla fundamentalnych wyznawców boga Abrahama. Sztywne systemy wierzeń są niebezpieczne dla naszego społeczeństwa, ponieważ uniemożliwiają otwartą dyskusję na temat nowych pomysłów i postępu naukowego. Ci, którzy mają odruchowe reakcje na nauki chrześcijaństwa, powinni przeczytać Nowy Testament, aby uzyskać jakąś perspektywę. Dlatego Donny Deutsch był zszokowany, gdy Ann Coulter zasugerowała, że ​​chrześcijaństwo jest doskonalszą formą judaizmu. Niestety wielu Żydów nie czyta Nowego Testamentu i jest oszołomionych jego naukami.
  https://www.huffingtonpost.com/sheldon-drobny/ann-coulter-is-right-chri_b_68235.html

  Polubione przez 1 osoba

 9. grzanek

  Bidny zdezorientowany Korczarek pyta się Michalkiewicza o to, czy Polska pod rządami PiS ma swoich więźniów politycznych, w sytuacji, gdy Mateusz Piskorski już 3 rok jęczy w areszcie wydobywczym. No bystry to ten chłoptaś nie jest.

  Polubienie

  • xgrosz

   Bystry to on jest bardzo tylko udaje głupiego natomiast Piskorski posiedzi pewnie jeszcze długo a i tak na końcu goje przy pomocy podatków które płacą żydkom wypłacą mu potężne odszkodowanie za niesłuszny areszt .Pewny jestem też tego że żydek nawet szekli nie zapłaci.

   Polubienie

 10. nina

  —————- żydostwo – jak zwał tak zwał ..
  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBydzi_mesjanistyczni#Dzieje_%C5%BByd%C3%B3w_mesjanistycznych
  —————KOŚCIÓŁ POLSKI
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rodzimy_Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Polski
  —————————————————————————————–
  MOCARNEJ BUDOWY BIAŁY CZŁOWIEK BEZ BRODY o CIEMNOBLOND LEKKO SIWIEJĄCYCH WŁOSACH DO RAMION ubrany w szarobiałe szaty jakby beduina CZUWA NAD ! MORALNYM w szerokim pojęciu tego słowa SWOIM NARODEM .( widziałam Go ).
  ———————
  Katolicy mają swojego czuwającego :
  https://treborok.wordpress.com/kim-jest-jahwe/?preview=true

  Polubienie

 11. jano

  DONALD TRUMP TO NASTĘPNA PUŁAPKA – NOWY PROJEKT ELIT

  Polubienie

 12. jacekp

  /te brauny ,michalkiewicze się tam nagle pojawiły?/

  Czyli jak sam sobie przeczysz ?
  brauny mają na wybory na wszystko michalkiewwicze ziemkiewicze sobie żyją wygodnie i duraczą polaków
  Opozycja kontrolowana, nie widzicie jak w izraelu24 się promuje pewnych osobników przecież to jest wypisane jak na dłoni.

  Ten portal też w tym aktywnie uczestniczy choć zaraz gajowy zaprzeczy. przecież taki Michalkiewicz czy Braun to jest pejsaty projekt to samo ich karonie ,ważne aby było judeo katolickie to ich wszystkich charakteryzuje.

  Chciałbym usłyszeć deklarację Marucha że on owszem katolik ale od typów żydowskich braunów ,michalkiewiczów się odcina i jest za Polską ale bez trolli watykańskich czyli odcinamy się od tego syfu i mamy swoje chrześcijaństwo bez tych trolli żydowskich gdzie w Polsce 90% DUCHOWIŃTWA TEGO WYŻSZEGO ZARZĄDZAJĄCEGO TO ŻYDZI.

  pierdole taki kościół pejsaty wole 100x zostać jak to pejsata propaganda kościelna wydumała zostać turbo Słowianinem:)


  to na marucha mi skasowali a i wy też kasujecie tumany większość i udajecie że nie , już sam nie wiem gdzie prawda.

  https://marucha.wordpress.com/2018/11/18/chcemy-niepodleglosci-ale-prawdziwej/

  Polubienie

 13. Edward.


  Zachecam do dzialania.

  Polubienie

 14. markglogg

  No, jak trwa dyskusja na temat WARTOŚCI POZNAWCZYCH (tj. GNOSEOLOGICZNYCH, od strasznego słowa GNOZA, którego chrześcijanie lękają się jak Diabła), to pozwolę sobie przypomnieć mą listowną wymianę myśli z profesorem antropologii UW, Andrzejem Wiercińskim (dopiero po jego śmierci w 2004 roku się dowiedziałem, że był on żydowskiego pochodzenia). Były to wczesne lata 1990, gdy pisałem mą „Wojnę bogów: Eros kontra Jahwe” – http://markglogg.eu/?p=604.

  DYSKUSJA

  Kolejny „dialog sokratyczny” M.G. z A.W. (Andrzejem Wiercińskim) doprowadził do interesujących wniosków:

  1) Argument A.W., że Bóg Wszechmocny jest w stanie przekraczać prawa fizyki (tzn. czynić cuda) jest logicznie zasadny jeśli założymy; że te prawa zostały stworzone, a nie że są wieczne (patrz pkt. 4).

  2) Argument M.G. że Bóg Doskonały nie jest w mocy przekraczać praw logiki też jest zasadny: te prawa są bowiem nagminnie przekraczane czy to przez niedouków, czy przez demagogów bądź oszustów. Jeśli Bóg upodobni się do tych kreatur, to przestanie być Istotą Doskonałą. Nie może zatem istnieć Stwórca Logiki, stojący ponad tą Logiką.

  3) Prawa logiki (matematyki) muszą być zatem Doskonałym, Najwyższym Bogiem. Jest to postulat znany Grekom już od czasów Pitagorasa. Prawa te mają nie tylko naturę platońskich „nieśmiertelnych idei”, ale także posiadają moc stwórczą.

  4) To logika bowiem stworzyła w umyśle ludzkim koncept Boga Wszechmogą­cego. (Patrz pkt. 1; z tzw. teorematu Goedla — że żaden system nie potrafi się w całości sam zdefiniować — wynika na przykład, że jeśli prawa fizyki zostały stworzone, to ich Stwórca posiadał Informację większą niż jego dzieło.)

  5) Z punktu widzenia logiki — czyli „Boga Najwyższego” — Pismo Święte, zarówno Starego jak i Nowego Testamentu, jest gniotem. (Za wyjątkiem oczy­wiście „hellenistycznych” Ksiąg Koheleta i Syracha oraz Ewangelii.) „Nieśmiertel­na popularność” Biblii tkwi w fakcie, że schlebia ona zarówno próżności jak i brakowi spostrzegawczości jej czytelników.

  6) A oto dowód krętactwa Twórców Pisma Świętego. Najpierw Biblia stwierdza (Ks. Rodz.), iż „wszystko co stworzył, podobało się Bogu”. Potem (Ks. Wyjścia, Pwt., Malachiasz, Św. Paweł w „Liście do Rzymian”) powtarzają esencjonałną dla Pisma ideę, że „Bóg umiłował plemię Jakuba-Izraela, zaś bliźniaczym Ezawem (i resztą ludzkości) wzgardził a nawet i znienawidził”. Z tego argumentu wynika logicznie, że:

  a/ „Bóg” Mojżesza, Malachiasza, Św. Pawła i im podobnych „proroków” był istotą nie w pełni rozwiniętą umysłowo, znienawidził bowiem to, co wcześniej uznał za dobre;

  b/ Społeczność, w której karierę zrobili tak logicznie niespójni „prorocy” musia­ła już wcześniej być pozbawiona odruchów racjonalnego myślenia;

  c/ W starożytności takim Narodem Wybranym Do Uwierzenia W Bzdurę okazało się być plemię Izraela, którego Ojcowie Założyciele — Zarówno Izaak jak i Jakub — byli ślepcami w momentach najważniejszych decyzji dotyczących przy­szłości ich rodu.

  7) Podobne jak u starożytnego Ludu Bożego, objawy krótkowzroczności (a nawet i ślepoty), pojawiły się w czasach nowożytnych u rozczytujących się w Biblii, neotenicznie „udziecinnionych” protestantów. W czasach najnowszych, biblijna Choroba Oczu, rozpowszechniona w Nowym Testamencie przez „Listy” Św. Pawła pozującego na namiestnika Chrystusa, dotknęła także katolików, zwłaszcza w Polsce.

  8) W konkluzji należy stwierdzić, iż nie jest prawdą, że człowiek pod względem ewolucyjnym jest gatunkiem udanym. Na odwrót, wywołana Materialną Cywili­zacją (m. In. Pismem Świętym) ewolucyjna atrofia (neotenia) ludzkich organów poznania doprowadziła do znikczemnienia ludzkich odczuć (i odruchów) mo­ralnych.

  Polubienie

 15. markglogg

  Post Scriptum 2018. Oto cechy YHWH, czyli „Boga Izraela”, na podstawie dzieł WYBRAŃCÓW oraz APOSTOŁÓW tegoż „boga żydostwa” (zastosowałem metodę poznawczą – tj. gnoseologiczną – wskazaną przez Jezusa z Nazaretu: „po owocach ich (jego) dzieł poznacie ich (go)”:

  Polubienie

 16. Maks

  Teologia dopełnienia

  „Ale jeśli Najwyższy począł w łonie Rebeki dwa płody, to znaczy, że On pragnął w jakiś sposób wykorzystać tę naturę, w jakiś sposób chciał podkreślić swój zamysł.
  Wobec tego w fakcie, że wybraniec Najwyższego, Izrael – posiada brata bliźniaka ukryta jest głęboka tajemnica. Pozostaje jedynie dodać, że tradycyjny judaizm w swojej świadomości «folklorystycznej» utożsamia Ezawa (….) z Kościołem chrześcijańskim!
  Bezpośrednimi potomkami Ezawa są Edomici (Idumejczycy), którzy w II wieku przed naszą erą zostali nawróceni na judaizm przez króla Jana Hirkana I. Mimo tego, wkrótce po tym wydarzeniu mędrcy Talmudu nazwali Cesarstwo Rzymskie imieniem Edom. Rzym – on sam i tylko on – po pewnym czasie zaczął być kojarzony w świecie żydowskim ze słowem «Esaw». Po rozpadzie imperium rzymskiego, kiedy na jego miejscu ukształtowała się wspólnota ludów chrześcijańskich, wtedy imię Edom zostało na trwałe związane w tradycji żydowskiej z cywilizacją chrześcijańską.”

  „Narodzenie bliźniaków księga Zohar uznaje za znak losu. «Ponieważ Jakub był bliźniakiem Ezawa, Tora została dana w miesiącu, którego znakiem są Bliźnięta» פרי צדוק 4 ראש חדש םיון .במדבר
  Ten sam Zohar oznajmia, że sprzedaż praw wynikających z pierworództwa za miskę zupy nie była daniną złożoną łakomstwu w danym momencie, ale że ta transakcja musiała stanowić rezultat długich pertraktacji. W istocie oznacza to, że Jakub całymi latami dogryzał bratu prośbami o ustąpienie mu praw wynikających z pierworództwa, a ten, bardzo możliwe, że nie całkiem poważnie zrzekł się ich.
  Prawdopodobnie żaden sąd na świecie nie uznałby podobnej transakcji za ważną i kiedy Jakub, za pomocą podstępu otrzymał błogosławieństwo należące się bratu, Ezaw stwierdził, że Jakub «dwukrotnie mnie podszedł» (Rdz 27.36). Mimo tego, nie popróbował on dezawuować swojej zgody, co jest niewątpliwie świadczy o jego przyzwoitości.”

  „W ostatnich dziesięcioleciach Edom zaczął kojarzyć się w świecie żydowskim nie tylko z Rzymem, z Kościołem, ale z całą kulturą europejską, którą Żydzi tak albo inaczej cenią. Rzeczywiście ortodoksyjny świat żydowski nie tylko używa dóbr demokracji i postępu technicznego, ale stwarza on swoją własną cywilizację sprzężoną z europejską, wspominając zwykle w związku z tym słowa Izaaka: «głos jest głosem Jakuba, ale ręce — rękami Ezawa!» (Rdz. 27.22) — czyli wiara Jakuba, technologia Ezawa.”

  „Bracia bliźniacy mogą przeżywać wzajemnie do siebie całą gamę uczuć, zaczynając od nienawiści przemieniającej w popiół, kończąc na miłości rezygnującej z samego siebie. O tym można powiedzieć z całkowitą pewnością, są oni, bowiem wzajemnie związani przez jeden los.”
  http://www.abaratz.com/teol-polsk.htm

  Polubienie

 17. jano

  ukryte na samym dnie żydowskiego szalom24, takich faktów uny nigdy nie pokazują, ba oni to kasują.


  Uniwersytet Wrocławski upamiętnił hitlerowskiego kolaboranta
  Autor: Tadeusz Isakowicz-Zaleski Decyzja prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza i władz uniwersyteckich jest kijem wsadzonym w mrowisko. Tym bardziej, że dzieje się to w 100. rocznicę powstania Orląt Lwowskich, które dla wielu…


  IPN Rzeszów: przyznawanie upowcom statusu represjonowanych było wynikiem wytycznych z góry
  Pomimo obiekcji oddziału IPN w Rzeszowie, w wyniku odgórnej decyzji, członków UPA zaliczono do osób represjonowanych z powodów politycznych w PRL . Badaczka zbrodni ukraińskich nacjonalistów Ewa Siemaszko uważa, że ten stan…


  Rządy PiS – złote żniwa lobby żydowskiego w Polsce
  PiS jest partią pro-izraelską i pro-żydowską, a spolegliwość wobec racji stanu Izraela jest jego politycznym credo. Prawo i Sprawiedliwość konsekwentnie postępuje tak, jakby obrona i pielęgnowanie żydowskiej pamięci historycznej i…

  itd itd itd.

  tu link https://www.salon24.pl/u/konfederat1000/

  Polubienie

 18. existō

  Mircea Eliade, „Sacrum – mit – historia. Wybór esejów”

  „(…) Dla naszego wyboru osią problemową jest stosunek archaicznego świata kulturalnego do zmienności, do historii. Część pierwsza wyboru zawiera fragmenty, w których definiuje się takie pojęcia, jak symbol, archetyp, mit. Eliade wyjaśnia tu psychologiczne i społeczne mechanizmy funkcjonowania tych tworów kultury.

  Część druga wyboru skupia rozważania, nad przestrzenią sakralną i sakralnym czasem, podstawowymi kategoriami świata mitycznego, a także obrazem archaicznej teologii.

  Wreszcie część trzecia i ostatnia wyboru przedstawia zagadnienia wynikające ze zderzenia świata mitycznego z realną historią. Eliade pyta: jak ludzie znosili wojny, katastrofy organizacji społecznej, posuchy – jednym słowem, jak znosili calamitates?

  W antropologii współczesności Eliadego sacrum odgrywa podstawową rolę. Owa antropologia stanowi próbę rekonstrukcji archaicznych form kultury, Eliade nadaje jednocześnie owej rekonstrukcji dodatkowy sens. To, co archaiczne, jest zarazem tym, co wieczyście ludzkie. Centralna pozycja zajmowana w kulturze przez sacrum odpowiada duchowej strukturze człowieka. U Eliadego sacrum zajmuje miejsce naczelne – doznanie sacrum oraz sacrum zobrazowane lub reprezentowane przez objawiający je przedmiot czy zjawisko. Sacrum oznacza świętość. Jest w tym nie tylko aspekt ostatecznej tajemnicy, lecz także i najwyższa wartość. Sacrum objawia się człowiekowi w opozycji do profanum, do powszedniości. Punkt wyjścia jego koncepcji stoi w sprzeczności z podstawami teologii chrześcijańskiej. Konsekwencją stanowiska Eliadego wydaje się nieuchronna relatywizacja chrześcijaństwa. Jest ono „religią par excellence”, lecz jedną wśród wielu.

  Wobec europejskiej kultury współczesnej Eliade uprawia wyłącznie „teorię negatywną”. Cywilizacja współczesna jest zdesakralizowana we wszystkich swoich ideologiach i instytucjach. Współczesność musi zatem wyrwać się radykalnie z systemu swojej kultury. Sam Eliade spodziewa się zwrotu w kulturze, widzi to przy tym raczej jako perspektywę narodzin nowej religijności niż renesans którejś z religii zinstytucjonalizowanych.”

  Polubienie

 19. existō

  Ludzie, dla których żydo-katolicyzm jest jedyną tożsamością są jak psy goniące własny ogon.

  Polubione przez 1 osoba

 20. jano

  UPADEK III RP WSPOMNIENIE O PRL

  Polubione przez 2 ludzi

 21. nikita

  Z powodu mrozów na północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych w ubiegłym tygodniu cena skroplonego gazu ziemnego wzrosła w amerykańskich hubach aż o 40%. W rezultacie na krawędzi rentowności balansuje nie tylko eksport do Europy i Azji, ale również sprzedaż LNG w kraju…

  Wśród przegranych będzie Polska. Niedawno Warszawa i Waszyngton podpisały wspólną deklarację w sprawie bezpieczeństwa energetycznego i dwa duże kontrakty na dostawę LNG…
  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201811199223522-usa-lng-gaz-zima-mroz/

  Polubienie

 22. jano

  MARSZ STADA ZA VIPAMI

  Zobaczcie przywódców tych marszy uny ich tak chyba specjalnie dobierają z Neandertalczyków czy innych Goryli.
  Ja tam nie mam nic do tego święta wręcz popieram ale nie tak aby to była ich siła na smyczy.
  To jest dramat jak uny się nimi posługują, powiedzą maszerujcie na Rosję i pomaszerują.

  dlaczego to blokujecie?

  Polubienie

 23. Maks

  Dla wszystkich „wierzących” w autorytety religijno-polityczne jak np.Jan Paweł II,red.Michalkiewicz,Cejrowski etc.

  Wiara w autorytety powoduje, że błędy autorytetów przyjmowane są za wzorce. Lew Tołstoj

  Autorytet – [niem. Autorität, łac. auctoritas] ‘powaga’, ‘władza’],
  Kategoria lub zjawisko psychospołeczne opisywane w naukach
  o człowieku w celu oznaczenia doniosłego wpływu wywieranego
  przez osobę lub instytucję na rozwój umysłowości lub stosunki
  między ludźmi przyjmującymi ulegle jej twierdzenia lub normy,
  odczuwając przy tym respekt i uznając jej powagę, zwierzchność
  lub kompetencję; zwykle wyróżnia się autorytet prawa, kompetencji,
  osobowy, sumienia i religijny.
  https://repozytorium.umk.pl/bitstream/handle/item/3903/Pawe%C5%82%20Dariusz%20Pi%C3%B3rkowski%20-%20Autorytety.%20Idole%2C%20pozory%2C%20eksperci%20i%20celebryci.pdf?sequence=1

  Dr Milgram przeprowadzając serię eksperymentów udowodnił, jak silny jest w naszym społeczeństwie wpływ autorytetów na podejmowane decyzje.
  Uleganie autorytetom oznacza często jedynie uleganie symbolom autorytetów, jakimi są naukowe i nie tylko naukowe tytuły, ubiór, w szczególności białe, lekarskie kitle, mundury i uniformy oraz garnitury, a nawet luksusowe samochody. Jak się okazuje ludzie zazwyczaj nie tylko ulegają takim symbolom, ale jeszcze w ogóle nie uświadamiają sobie skali własnej uległości wobec nich.

  Polubienie

 24. Maks

  „Techniki manipulacji psychologicznej/Siła autorytetu
  Wiara w autorytety powoduje, że błędy autorytetów przyjmowane są za wzorce. Lew Tołstoj

  Tytuł jako symbol autorytetu
  Jednym z najsilniejszych symboli są tytuły. Normalnie potrzeba wielu lat aby zdobyć wysoki tytuł naukowy czy inny, np. dyrektor, jednakże łatwo przypiąć sobie etykietkę i zawłaszczyć prawo, jakim ktoś naprawdę tytułowany się szczyci.”
  https://pl.wikibooks.org/wiki/Techniki_manipulacji_psychologicznej/Si%C5%82a_autorytetu

  Eksperyment Milgrama – Posłuszeństwo (Maj 1962)

  „Dr Milgram przeprowadzając serię eksperymentów udowodnił, jak silny jest w naszym społeczeństwie wpływ autorytetów na podejmowane decyzje.
  Uleganie autorytetom oznacza często jedynie uleganie symbolom autorytetów, jakimi są naukowe i nie tylko naukowe tytuły, ubiór, w szczególności białe, lekarskie kitle, mundury i uniformy oraz garnitury, a nawet luksusowe samochody. Jak się okazuje ludzie zazwyczaj nie tylko ulegają takim symbolom, ale jeszcze w ogóle nie uświadamiają sobie skali własnej uległości wobec nich.”

  Stanfordzki eksperyment więzienny (Stanford Prison Experiment – SPE)

  Materiał powyżej dla wszystkich „wierzących” w autorytety polityczno-religijne i nie tylko.

  Polubienie

 25. paziem

  A tak naiwny lud łyka bajeczki „guru” Michalkiewicza wodzącego ten lud jak Mojżesz Żydów po pustyni

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.