List otwarty polskiego żołnierza do MON

Znalezione obrazy dla zapytania mariusz błaszczak karykatura

 Emerytowany oficer Wojska Polskiego, Dionizy Sołobodowski postanowił napisać list otwarty do Ministra Obrony Narodowej, Mariusza Błaszczaka. Mężczyzna zadał w nim politykowi kilka pytań, które podbijają serca internautów. Brawo za list. Czekam na reakcję. – napisała w odpowiedzi jedna z internautek. 

Jestem emerytowanym oficerem Wojska Polskiego (nie żadnego „ludowego”, bo takiego neologizmu nie znajduję w moich dokumentach). Pochodzę z polskiego, szlacheckiego Rodu o tradycjach wojskowych i niepodległościowych. 
Moi Przodkowie walczyli w Legionach H. Dąbrowskiego oraz w Insurekcji Kościuszkowskiej.
Służyłem jednej Ojczyźnie: 
POLSKIEJ RZECZYPOSPOLITEJ LUDOWEJ (PRL), bo innej do wyboru nie było. 
Służyłem tej Ojczyźnie i przysięgałem temu NARODOWI, która dała wykształcenie, bezpieczeństwo i pracę między innymi naczelnemu inżynierowi Fabryki Samochodów Osobowych, członkowi egzekutywy Komitetu Zakładowego PZPR (a którego miałem możność poznać osobiście w stanie wojennym) – inż. Lucjanowi Błaszczakowi.
Tenże towarzysz, który ostentacyjnie (nawet na fartuchu warsztatowym) na co dzień nosił znaczek PZPR (ja go wbrew zaleceniom ówczesnego mi-stra nie nosiłem), z racji produkcji na potrzeby obronności Państwa (produkcja dla WP oraz MSW) – współpracował jawnie i bez oporów z SB oraz WSW (WSI), bo (chyba) czuł się Patriotą. – rozpoczął.

Pytania:
Czy potępia Pan swojego ojca za służbę „tamtej Ojczyźnie”??
Czy zamierza Pan zdegradować ojca (porucznika WP) za ten czyn??
Czy zamierza Pan odebrać swojemu Ojcu emeryturę??
Czy zamierza Pan oddać swój dyplom uzyskany w wyniku bezpłatnych studiów w „tamtej Ojczyźnie”.
Czy służył Pan w wojsku, a jeżeli tak: to w jakim? A jeżeli NIE- to co Pan robi na zajmowanym stanowisku??
Czemu ma służyć nadruk na pismach MON: ”Służymy Niepodległej” (czyli PODLEGŁEJ NATO, a właściwie USrAelowi)? No to jakiej OJCZYŹNIE służył Pana Ojciec??
Czy zamierza Pan zwrócić pieniążki, jakie „tamta Ojczyzna” łożyła na Pana darmowe przedszkole, szkołę podstawową, szkołę średnia oraz studia??
Czy pełne podporządkowanie firm ochroniarskich „chroniących” obiekty wojskowe pod IDF oraz Mossadowi to dowód, że służycie niepodległej???
Czy Pan ma aktualne badania lekarskie??? (przedtem wymagane od ministra MON)?? Antoś walnięty o brzozę miał: jedno z Rybnika (oddział zamknięty) i drugie z „Dziekanki” w Gnieźnie…
Dionizy Sołobodowski
Pułkownik WP w rezerwie
Warszawa 21.11.2018 r. – zakończył. 

11 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

11 responses to “List otwarty polskiego żołnierza do MON

  • Tryx

   Gdzie jest źródło tego listu? Miejsce gdzie został opublikowany przez rzekomego generała? Wygląda to raczej na fake News. Styl i argumenty na poziomie licealisty bez matury.

   Polubienie

 1. existō

  A ja się zapytam tego żołnierza, gdzie był i co robił jak wróg opanowywał państwo polskie.

  Polubienie

 2. Maks

  Ad existo

  „A ja się zapytam tego żołnierza, gdzie był i co robił jak wróg opanowywał państwo polskie.”

  Szukasz dziury w całym!Równie dobrze można zadać pytanie gdzie byłem ja,ty lub całe grono tutejszych komentatorów ( lub ich rodziców ) gdy stało się to co dziś widzimy(Polska pod protektoratem USA/Izraela).Dionizy Sołobodowski słusznie wytyka hipokryzję Mariusza Błaszczaka a tym samym formacji politycznej,którą ów pan reprezentuje.Z drugiej strony „wrogiem” rzeczywistym Polaków są przede wszystkim sami Polacy co pokazują dobitnie karty historii tak dawnej jak i najnowszej.

  Polubienie

  • existō

   Wrogami Polaków są wrogowie Polaków, którzy – owszem – posługują się najbardziej zdegenerowanymi z nas, ale to nie ci degeneraci są problemem. I jeśli historia cokolwiek pokazuje to właśnie to.

   A ponieważ ci degeneraci mają protektorów to nie tylko żyją, ale też rozmnażają się i jak każdy pasożyt prowadza organizm żywiciela do śmierci.

   Co ten skomlący tutaj żołnierzyk zrobił, żeby temu zapobiec?

   Polubienie

 3. grzanek

  Piękne. Jak mawiają jankesy this should be made viral!!! Natychmiast. Famoso subito!

  Polubienie

  • xgrosz

   Grzanek niech tylko ten pan nie pisuje do niezależnej bo jak nic zostanie w ciągu sekundy zakwalifikowany do agentów Putina i opluty tysiącami opluć a agresja tam jest spora.Tam właściwie agentami Putina są wszyscy którzy mają inne poglądy a jak nie z PIS to ich SPISIEM.

   Polubienie

 4. nikita

  Ruch Żydowskiego Odrodzenia w Polsce plany Syjonistów w ramach NWO

  Polubienie

 5. jano

  Musisz to wiedzieć(356)Wyjaśniamy jakie to były te „statki” na Morzu Azowskim

  Polubienie

  • sdfg

   Jak rozumiem, prowadzący ten program założył już bez żadnych wątpliwości, że KRYM to Rosja, bo cały czas mówi że do incydentu doszło na rosyjskich wodach terytorialnych.

   Polubienie

 6. Rosyjskie MSZ wezwało polskiego ambasadora w Moskwie Włodzimierza Marciniaka

  Rosjanie protestują w związku z programem „Minęła dwudziesta” (jego gospodarzem jest Michał Rachoń), w którym opublikowano grafikę z napisem „Achtung Russia!”. Litery „ss” w słowie „Russia” układały się w symbolikę hitlerowskiej organizacji SS. Tematem rozmowy w studiu była eskalacja konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.

  https://fakty.interia.pl/swiat/news-polskie-radio-rosyjskie-msz-wzywa-polskiego-ambasadora,nId,2704791

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.