Francuzi walczą z żydowskim kapitalizmem

Życzymy Francuzom sukcesu w walce z żydowskim kapitalizmem

Tzw. Ruch Żółtych Kamizelek od 15 listopada 2018r. paraliżuje Francję – donoszą powszechne żydowskie media. Protesty we Francji zaczęły się jednak wiele miesięcy wcześniej, choć ich kulminacja faktycznie przypada na rządy rothschildowskiego prezydenta Macrona. Ruch Żółtych Kamizelek jest spontaniczną reakcją – tak się przynajmniej wydaje – biedniejącego społeczeństwa francuskiego po całkowitej kompromitacji związków zawodowych opanowanych przez agenturę żydowskiego reżimu we Francji.

Podwyżki cen paliw, które uruchomiły strajki i protesty Francuzów były tylko kroplą przepełniającą czarę goryczy syjonistycznego neoliberalizmu. Rzeczywistą przyczyną wystąpień Francuzów są pogarszające się systematycznie od lat warunki życia, co jest immanentną cechą żydowskiego kapitalizmu na całym Zachodzie.

Rozmiary protestów zaskoczyły jednak żydowski reżim we Francji, który przeciw protestującym rzucił tysiące uzbrojonych policjantów z psami policyjnymi włącznie i pancerne wozy bojowe. Są już setki, o ile nie tysiące, rannych, tyleż samo aresztowanych, są także zabici. Oto jak żydowski reżim i żydowski kapitalizm bronią swoich najwyższych standardów i wartości tzw. Zachodu.

Ruch Żółtych Kamizelek ma poparcie 72% – 78% Francuzów, którzy mają już dosyć reform w duchu żydowskiego neoliberalnego kapitalizmu pompującego zyski od coraz biedniejszych do coraz bogatszych.

Do Ruchu włączają się nawet dzieci – 3 grudnia 2018r. licealiści podpalili ok. 200 szkół.

Ruch Żółtych Kamizelek przekazał powszechnym żydo-mediom listę 42 postulatów. Oto niektóre z nich:

 • likwidacja bezdomności – (Polacy, żydo-katolicy IIIŻydo-RP/Polin – zobaczcie dogoniliśmy już Zachód, jedną z najbogatszych gospodarek UE !!!, trzymać tak dalej!),
 • wprowadzenie nowych progów podatkowych,
 • podniesienie płacy minimalnej,
 • obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat,
 • zakaz budowy centrów handlowych na obrzeżach miast i darmowe parkingi w mieście, co wsparłoby drobnych kupców,
 • regulacja czynszów,
 • zakaz sprzedaży dóbr publicznych (takich jak lotniska czy zapory wodne; to reakcja na zapowiedź prywatyzacji paryskiego lotniska Orly),
 • zakaz przenoszenia zakładów przemysłowych zagranicę…
 • wzrost nakładów na wymiar sprawiedliwości i siły porządkowe,
 • nacjonalizacja operatorów prądu i gazu,
 • mocne postulaty z obszaru polityki senioralnej, edukacji,
 • zwiększenie nakładów na psychiatrię,
 • reforma konstytucji wprowadzająca instytucję referendum ludowego, itp.

K.Łapiński, członek władz PiS, były sekretarz prezydenta, D.Wielowiejska z gadzinówki Michnika i z Tok FM

Powszechne żydo-media IIIŻydo-RP/Polin bardzo skąpo i z wielkim opóźnieniem zaczęły informować o strajkach we Francji i bandyckich działaniach jej władz. Żydowska radiowa gadzinówka Tok FM ustami szczerej Słowianki D.Wielowiejskiej (na zdjęciu obok) poinformowała dzisiaj, 9.12.2018r., że za tymi rozruchami stoi Kreml z W.Putinem na czele – no a któż by inny dokonać mógł zamachu na najwyższe wartości i standardy UE i Zachodu, jak nie okrutny reżim Putina, przecież to oczywiste i każdy Żyd to wie, czym chętnie dzieli się z polskim gojem.

Ku utrapieniu żydo-mediów i ich publicystów w 2018r. przypada uroczyście obchodzona 50. rocznica majowej rebelii we Francji. Problem w tym, że tamta „francuska” rebelia (jak „francuska choroba”) była dziełem syjonistycznego Żydostwa (przewodził jej Żyd, pedofil, dzisiejszy eurodeputowany z NRF, D.Cohn-Bendit, współautor drukowanego w gadzinówce Michnika manifestu „Precz z państwem narodowym”), a dzisiejsza rewolucja we Francji jest prawdopodobnie spontanicznym ruchem samych Francuzów i może pogrzebać żydowskie zdobycze „francuskiej” wiosny’68.

Jest się czego bać i chyba strach zagląda w oczy Syjonistycznej Międzynarodówce, gdy francuska policja zaczyna przechodzić na stronę protestujących.

https://www.youtube.com/watch?v=9KxgWAiAmr0&feature=youtu.be

Dariusz Kosiur

30 Komentarzy

Filed under Polityka

30 responses to “Francuzi walczą z żydowskim kapitalizmem

 1. jojo

  Walki w Brukseli
  Policja Belgijska broni instytucji UE przed „żółtymi kamizelkami” i przegrywa

  Polubienie

  • Arcymistrz Avatar Mnietek

   rebe sanjaya powiedział że ci francuzi to żałosne słabe kmiotki i nie mogą utrzymać swoich zwieraczy z powodu drożejącego paliwa hahah co innego Polacy Lehici to są twardziele, ci pokażą całemu światu że dużo więcej potrafią wytrzymać w imie Światowego Logosa. Macron rzucaj tą zgniłą francje i przybywaj do Polski, na początek na działki koło Nysy. Wiwat Jasna Strona Mocy.

   Polubienie

   • qwerty

    @ArcyMnietek masz racje, teraz niech se oczyszczają wątroby ,flaki, nech łykają zdrowe warzywka i uprawiają sporty, bo za pare lat przydadzą się takie swierzutkie zregenerowane ciałka na części zamienne i krew dla rasy panów pochowanych w bunkrach i podziemnych miastach, a którym wtedy też łatwo nie będzie. Świat czeka małe bum, czyli kolejny cykliczny reset, a to jest najważniejsza tajemnica, co nie omieszkali nasi pany zapodać (z powodów czysto karmicznych) w maxymalnie ukryty i niezbyt jasny sposób (głównie teledyski i filmy), ale w taki sposób, aby ludzkość w swej większośći sie nie obudziła z masowej hipnozy.

    Polubienie

   • czytelnik

    Panie @qwerty.
    Czy chodzi Wam o to?
    13 cykli X 52lata = 676 liczba besti. Ostatnio nas nawiedziła ponoć 1348/47 to tera 13y wojownik przypada na 20023/24
    Jednym słowem piękny i ciekawy wykładzik [jak zwykle] Artura Lalaka i Grzegorza Skwarka. Jak ktoś przetrwa do końca filmu, ponad 3h, to ma u mnie szacun. Pozdrawiam

    Polubienie

 2. paziem

  Żydzi amerykańscy z Żydami europejskimi też mogą nie we wszystkim się zgadzać, zwłaszcza jeśli chodzi o grube miliardy dolarów lub euro.

  Rozruchy we Francji mają oczywiście swoje realne podstawy w tym, co nakreślił autor, ale dziwi mnie to, że nie przychodzi nikomu do głowy, że zainicjowanie rozruchów oraz ich eskalowanie może być wynikiem działania służb amerykańskich, które na polecenie amerykańskich kół biznesowych i wojskowych pokazały Macronowi, a mogą też wkrótce pokazać Merkel, jaka może być kara za marzenia o usamodzielnieniu się od NATO, od zamówień w zbrojeniowych koncernach amerykańskich oraz za flirtowanie z W.Putinem w sprawie rurociągów gazowych oraz myślenia o europejskiej gospodarce kontynentalnej.
  A lud, jak to lud – najczęściej jest tylko narzędziem. A jego słuszne potrzeby jedynie zapalnikiem uruchamianym przez wprawne ręce służb.

  Polubienie

  • paziem

   Francuski minister spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drian wezwał w niedzielę Donalda Trumpa, by nie mieszał się w wewnętrzne sprawy Francji. Była to reakcja na zamieszczone przez prezydenta USA na Twitterze komentarze na temat protestów ruchu „żółtych kamizelek”.

   Mówię Donaldowi Trumpowi i prezydent Republiki (Emmanuel Macron) też mu to mówił: nie jesteśmy stroną amerykańskich debat, więc proszę pozwolić naszemu narodowi żyć po swojemu – oświadczył szef francuskiej dyplomacji.

   Trump w sobotę na Twitterze połączył trwające czwarty weekend z rzędu protesty „żółtych kamizelek” z paryskim porozumieniem klimatycznym, z którego jego administracja się wycofała, przekonując, że jedną z przyczyn niezadowolenia społecznego we Francji jest przekazywanie dużych sum pieniędzy krajom trzeciego świata, aby pomóc im w ochronie środowiska.

   za:http://wgospodarce.pl/informacje/57458-zgrzyt-dyplomatyczny-na-linii-paryz-waszyngton

   Polubienie

  • Coś w tym jest, kiedyś Jarmułki amerykańskie odmuwiły wpłynięcia na terytorium usa statkowi pelnego żydów europejskich na pokładzie. Statek wraz z Żydami został odesłany do europy – pasażerowie zostali zakwaterowani w obozie. Wój Adolf pokazał gdzie ich miejsce.

   Polubienie

   • grzanek

    Był jeszcze lepszy numer: żytki z Hagany wysadziły w powietrze statek z 1800 swoich współplemieńców na pokładzie:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Patria_disaster

    Polubienie

   • nicejoke

    Żydki z Hagany czy grupy Sterna to robiły w Palestynie niezły bajzel w stylu wysadzania angielskich żołnierzy w powietrze czy mordowania ciężarnych Palestynek lub wydłubywania im płodów ale kto o tym dziś pamięta wszak było to działanie usprawiedliwione bo inaczej ukochane państwo Izrael nigdy by nie powstało.

    Polubienie

   • Hamerykański okręt USS „Liberty też zatopili ale o tym cisza gdyż nie byłoby miliardów dotacji co roku

    Polubienie

   • Arcymistrz Avatar Mnietek

    wkrótce sam się przekonasz jak to jest w obozie , o ile przeżyjesz..pozostało jakieś 6-7 lat . Wujek rebeDobrarada alias Sanjaya wam tego nie powie, bo po co..

    Polubienie

  • nicejoke

   Faktycznie coś na rzeczy może być patrząc na ostatnie wydarzenia i posunięcia Macrona ale czy rzeczywiście służby są tak potężne aby obalać każdego prezydenta jakiego chcą .Na tej zasadzie Orban już dawno powinien być pozbawiony władzy chyba że przyjmiemy że to ogłupiacz na Węgrzech w stylu pis nad Wisłą.

   Polubienie

 3. grzanek

  Hehehe jaki ten Łapoński „rasowy”, dosłownie jak le happy merchant albo żywcem wyjęty z niemieckich plakatów z lat 30. 🙂

  Polubienie

 4. Ja

  Aż przyjemnie posłuchać/poczytać jak ludzie zaczynają walczyć z żydowskimi zwierzętami/kurwami. Może uda się to GÓWNO w końcu zlikwidować całkowicie.

  Polubienie

 5. existō

  Ideowym fundamentem żydo-katolicyzmu jest zdolność człowieka do odróżnienia „dobra” od „zła” oraz dokonania pomiędzy nimi świadomego wyboru co jest jednocześnie definicją ich kolejnego fetysza czyli tzw. „wolności”.

  Jest to ideowy fundament liberalizmu i tzw demokracji.

  Człowiek nie potrafi odróżnić dobra od zła, ani dokonać pomiędzy nimi świadomego wyboru, wystarczy się rozejrzeć żeby o tym przekonać. Człowiek wybiera to co dobre DLA NIEGO, w dalszej kolejności dla jego bliskich/rodziny, a wiec wybiera to co jest SUBIEKTYWNIE dobre (dobre – czyli pozwalające żyć i rozwijać się).

  I jeśli porównać żydo-chrześcijaństwo, z żydo-islamem i żydo-judaizmem (trzymając się tej podkreślającej wspólny żydo-rdzeń nomenklatury) to najzdrowsza jest żydowska religia dla żydów, czyli judaizm, bo obowiązek moralny nakłada TYLKO na spokrewnionych współwyznawców (przy czym więzy krwi są tu najważniejsze).

  WNIOSEK: nie da się odrzucić liberalizmu bez odrzucenia żydo-chrześcijaństwa z jego fundamentalnym kłamstwem jakim jest tzw „wolność” w tym wolność wyboru.

  Co do „francuskiej rewolucji” to każda, a wiec i ta jest zawsze wywoływana przez czynniki zewnętrzne.

  „Czerwona masoneria zacieśnia się do niewielkiej liczby osób, przeważnie Żydów, którzy w pełni świadomi swych celów kierują całą liczną rzeszą mniej więcej „oświeconych” w sprawach organizacji masonów. Głowa ta jest nieznana i działa zawsze w ukryciu, by uniemożliwić przeciwdziałanie. Oni to układają plany roboty. Z ich warsztatu wyszła rewolucja francuska, szereg rewolucji od 1789 do 1815 roku, a także… wojna światowa. Wedle ich wskazania pracował Voltaire, d’Alembert, Rousseau, Diderot, Choiseul, Pombal, Aranda, Tanucci, Hangwitz, Byron, Mazzini, Palmerston, Garibaldi i inni. Nazwisk obecnych członków nie znamy, ale na pewno do masonerii należy u nas Piłsudski.”

  Źródło: Dzisiejsi wrogowie Kościoła, „Rycerz Niepokalanej”, 22 października 1922; cyt. za: wikicytaty: Maksymilian Kolbe

  Polubienie

 6. Ja bym tu nie używał słowa żydowski reżim czy Żydzi tylko syjonistyczny reżim i syjoniści. Większość ludzi bowiem syjonistów utożsamia z wszystkimi Żydami, a tak nie jest. Dlatego, aby nie wywoływać antysemityzmu używajmy dokładnego określenia – syjoniści lub Chazarowie. Polecam wywiad z rabinem Cohenem – antysyjonistą. https://www.youtube.com/watch?v=KKcroJFD_-4

  Polubienie

  • ArcyMnietek

   Czemu wam przez gardło nie może przejść słowo burżuj. To burżuazja schowana w swoich pałacach kroi was z kasy i exportuje biede i wojny na cały świat. Zaś szeroko rozumiane semity(muzułmany,żydy,katole) to zwykłe pojeby religijne

   Polubienie

   • paziem

    Te klasowe schematy drogi kolego, to były dobre narzędzia analizy sto lat temu, chociaż już wówczas głębiej analizujący zagadnienie potrafili zlokalizować główne sprężyny i cele tzw. „rewolucji proletariackiej” . Zatem nie majacz o jakiejś tam burżuazji. Ci kapitałowi i polityczni „elitaryści” ( nazywani przez ciebie burżujami, to w prostej linii psychopatyczni syjoniści, wyrośli na psychopatycznym podglebiu talmudycznego wybraństwa. Nawet ich „syjonizm na wesoło” ( czyli chasydzki Chabat-Lubawicz), to w istocie przykrywka do psychopatycznego wybraństwa i wspak – kultury.

    Polubienie

   • ArcyMnietek

    @PaZiem to ty kolego posłuchaj, gdyby nie rewolucje ludowe takie choćby jak paryska czy październuikowa, to byś popierdalał cały dzień za kromke spleśniałegop chleba a o jakimkolwiek socjalu czy wolnym dniu, to mógłbyś se tylko pomarzyć. zatem pa, nie zatrzymuje, goń wyciągać z ciemnego kąta za pejsy ukryte „sprężyny”

    Polubienie

 7. ArcyMnietek

  ps. tzw Wolnej Polski też by nie było gdyby nie udana rewolucja Październikowa

  Polubienie

  • paziem

   Kolego ArcyMnietku, z takimi osobnikami jak Ty zawsze mam ten sam kłopot, bo nie wiem, czy mam do czynienia z brakiem dostatecznej edukacji, czy ze zwykłym trollem? Ale zmierzajmy krok po kroku do wyjaśnienia twego przypadku.
   Co nazywasz rewolucją paryską ( bo było ich trzy)? Poza tym na jakiej podstawie nazywasz Rewolucję Październikową, rewolucją ludową?, kiedy był to czysto żydowski przewrót podobny do ” rewolucji na kijowskim Majdanie”. Jeśli będziesz chciał głębszych uzasadnień, to mogę wkrótce to uzasadnić i zaspokoić twoją ciekawość. Następnie ZSRR pod kierownictwem J.Stalina, to już zupełnie inna inszość i czyszczenie żydowskiego projektu przez Ruskich ( czyli w większości Słowian) oraz budowa przełomowego ustroju gospodarki planowej oraz mającego wielkie sukcesy państwa socjalnego. Zatem przyczyny zarówno powstania, jak i upadku ZSRR, to już inny temat- bardzo ciekawy i o wielkiej politycznej, gospodarczej i społecznej donioślości( także dla Polaków). Nie łącz tego jednak z żydowskim przewrotnem o nazwie ” Rewolucją Październikowa” i nie pieprz waćpan gadek dobrych dla jakiejś żydowsko-komunistycznej agitki młodzieżowej o tzw. ” burżuazji”itd.

   Polubienie

 8. MatkaPolka

  Protesty w Paryżu mają zupełnie inny charakter – protestują przeciętni Francuzi –

  Rewolucja żółtych Kamizelek – to spontaniczny ruch społeczny – protest przeciw zubożeniu społeczeństwa, przeciw bezprawnym podatkom, przeciw wyzyskowi, przeciw biedzie – przeciw monopolom, przeciw bankom, przeciw bezprawiu elit rządzących , przeciw bezprawiu władz i Banków, przeciw zalewaniu Europy przez NACHODŹCÓW, przeciw ŻYDOM

  Francuzi domagają się – przestrzegania prawa przez rządzące elity, godnego życia i wynagrodzenia, emeryci podwyższenia głodowych Emerytur, młodzi godnych zarobków, obniżenia sumy wszystkich podatków do nie więcej niż 25% – (w Polsce sam VAT – to 23%)

  To opór zabiedzonego społeczeństwa – przeciw Globalistom, przeciw wyzyskowi, przeciw bezprawiu rządzących elit, przeciw niesprawiedliwości społecznej, przeciw TYRANI – dziś Tyrania – z Hymnu Francuskiego – jest inna.

  OCZYWIŚCIE – są prowokacje rządowe – palenie samochodów, rozruchy – rząd Francji chce zdewaluować te protesty – rząd chce emerytom „dorobić mordę” chuligana. Babcie Emerytki o lasce nie wywracają i nie palą samochodów.

  Yellow vest interviews, The French have nothing left –
  Wypowiedzi biednych francuskich Emerytów o zwiększenie emerytur o 40%

  OFICJALNA KARTA – 25 ŻĄDAŃ RUCHU ŻÓŁTYCH KAMIZELEK

  GOSPODARKA I PRACA

  1 STAN OGÓLNY systemu podatkowego. Zmienić Konstytucję, aby uniemożliwić państwu przyjęcie więcej niż 25% dochodu obywateli.
  2 ZWIĘKSZENIE 40% w podstawowych programach emerytalnych i społecznych.
  3 MASOWE ZATRUDNIENIE wzrost sektora publicznego w celu przywrócenia usług publicznych RGPP: pociągi, szpitale, szkoły, usługi pocztowe.
  4 MIESZKANIE: Zaplanuj budowę 5 milionów budynków mieszkalnych kontrolowanych przez czynsz za pośrednictwem HLM, aby obniżyć czynsze i ożywić gospodarkę Wraz z zatrudnieniem. Nałożenie surowych kar dla burmistrzów / prefektur, które pozostawiają ludzi na ulicach.
  5 BANKÓW: Zakończyć monopole bankowe.
  Rozdrobnić wielkie banki „za duże”, by mogły upaść.
  Oddzielna bankowość regularna od bankowości inwestycyjnej. Zakaz dofinansowania dla banków finansowanych przez podatników.
  6 ZNIESIENIE DŁUG: anulować długi naliczone przez lichwiarskie odsetki.

  II-POLITYKA

  7 KONSTYTUCJA: Przepisać Konstytucję dla ludzi i w interesie narodowej suwerenności. Wdrażaj referenda, aby głosować nad popularnymi inicjatywami.
  8 ZABRONIĆ LOBBYING i przysługujące mu prawa do udziału w podejmowaniu decyzji politycznych. Stałe wykluczenie z życia politycznego dowolnego kandydata, który ma przeszłość kryminalną Położyć kres akumulacji mandatów
  9 FREXIT: OPUŚCIĆ UE przez Francje, aby odzyskać suwerenność gospodarczą, monetarną i polityczną. Respektuj wynik referendum z 2005 r., Kiedy Francja głosowała przeciwko traktatowi konstytucyjnemu UE, który został przemianowany na traktat lizboński (kosztem 5O mln euro rocznie).
  10 UNIKANIE PODATKOWE: Zwalczanie uchylania się od opodatkowania przez ultra-bogatych. Odzyskiwanie 80 miliardów euro tracone przez państwo każdego roku na CAC 40.

  11 ZATRZYMAJ PRYWATYZACJĘ dóbr publicznych, takich jak drogi, lotniska, parkingi, pociągi (SNCF). Ponowna nacjonalizacja tych usług.
  12 RADAR I CCTV: wycofanie niepotrzebnych radarów i monitorowanie ruchu wideo, który jest niczym innym, jak ukrytym schematem podatkowym.
  13 KSZTAŁCENIE NARODOWE: Usuń wszelką ideologię z ministerstwa edukacji, kończąc wszelkie niszczycielskie techniki edukacyjne (metodologia globalistyczna).
  14 WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI: Czterokrotny wzrost budżet na prawo i porządek oraz ograniczenie czasowe procedur sądowych. Uczyń dostęp do wymiaru sprawiedliwości dostępnego dla wszystkich.
  15 MEDIA: Rozbijaj monopole medialne i połóż kres ich ingerencji w politykę. Udostępnienie mediów obywatelom i zagwarantowanie pluralizm opinii. Zakończ propagandę redakcyjną.
  16 GWARANTUJ WOLNOŚĆ obywateli poprzez włączenie do Konstytucji całkowitego zakazu ingerencji państwa w ich decyzje dotyczące edukacji, zdrowia i spraw rodzinnych.

  III ZDROWIE I ŚRODOWISKO

  17 PLANOWANA STARZENIE SIE Udzielenie gwarancji od producentów, że ich produkty będą trwać co najmniej 10 lat, a części zamienne będą dostępne w tym okresie.
  18 PLASTYKI: Zakaz wprowadzania do obrotu plastikowych butelek, szklanek i innych zanieczyszczających jednorazowych opakowań.
  19 FARMACEUTYKI Osłabienie wpływu Big Pharma na zdrowie w ogóle, a w szczególności szpitalach.
  20 ROLNICTWO Zakazać uprawy GMO, rakotwórcze pestycydy, substancje zaburzające gospodarkę hormonalną i rośliny jednokrotne.
  21 ZREINDUSTRIALIZOWAĆ Francję na zmniejszenie importu, a także zanieczyszczeń.

  IV GEOPOLITICAL

  22 NATO: zakończyć udziału Francji w zagranicznych agresywnych wojnach i wyjścia z NATO.
  23 FRANKAFRIKA: Zaprzestanie grabieży i ingerencji politycznie i wojskowo w Afryce, która utrzymuje Afrykę w biedzie. Natychmiast repatriować wszystkich francuskich żołnierzy. Nawiązuj stosunki z państwami afrykańskimi na równych zasadach
  24 IMIGRACJA: Należy zapobiegać przepływom migracyjnym, których nie można uwzględnić ani zintegrować, biorąc pod uwagę głęboki kryzys cywilizacyjny, którego doświadczamy.
  25 POLITYKA ZAGRANICZNA: Przestrzegaj prawa międzynarodowego i podpisanych przez nas traktatów.

  Polubienie

 9. MatkaPolka

  MARSYLIANKA – HYMN NARODOWY FRRANCJI – Słowa Francuskie, Angielskie, Polskie

  BUNT PRZECIW Tyranii – aktualne dzisiaj – bo dziś też mamy tyranie – w Polsce i we Francji

  http://www.francuski.slowka.pl/piosenki,hymn-francji-la-marseillaise,m,1009.html

  Allons enfants de la Patrie, I naprzód marsz, Ojczyzny dzieci,
  Le jour de gloire est arrivé. Bo nadszedł chwały naszej dzień.
  Contre nous de la tyrannie To tyran przeciw nam zawiesił
  L’étendard sanglant est levé, Zbroczony krwawo sztandar ten.
  L’étendard sanglant est levé! Zbroczony krwawo sztandar ten.
  Entendez-vous dans les campagnes Słyszycie z bitew pól niesiony.
  Mugir ces féroces soldats? Żołnierzy przeokrutnych ryk?
  Ils viennent jusque dans nos bras Już idą, nam zaciągnąć stryk,
  Égorger nos fils, nos compagnes. By zarżnąć nasze syny, żony

  Refrain Refren

  Aux armes, citoyens, Do broni, bracia dziś!
  Formez vos bataillons! Zewrzyjcie szyki wraz!
  Marchons! Marchons! I marsz, i marsz!
  Qu’un sang impur By ziemię krwią
  Abreuve nos sillons. napoić, przyszedł czas!

  Que veut cette horde d’esclaves, Cóż chce służalczy tłum i zmowy
  De traîtres, de rois conjurés? Ludzi, co zdradę wszędzie ślą,
  Pour qui ces ignobles entraves, I łańcuch hańby już gotowy,
  Ces fers dès longtemps préparés, Czyjże kark skrępować chcą?
  Ces fers dès longtemps préparés? Czyjże kark skrępować chcą?
  Français, pour nous, ah quel outrage Wstyd nasz, Francuzi, czy czujecie?
  Quel transport il doit exciter! Czy wasza krew nie burzy się,
  C’est nous qu’on ose méditer Że tyran wolnych wtłoczyć chce
  De rendre à l’antique esclavage. Pod jarzmo, co niewolnych gniecie?

  Refrain Refren

  Quoi! Des cohortes étrangères Co? Stopa obcych najezdników
  Feraient la loi dans nos foyers! Świeży kwiat naszych wojowników
  Quoi!Ces phalanges mercenaires Ma skalać siedzib naszych próg?
  Terrasseraient nos fiers guerriers, Ulec ma od miecza podłych sług?
  Terrasseraient nos fiers guerriers? Ulec ma od miecza podłych sług?
  Grand Dieu ! Par des mains enchaînées Przebóg! żołdacka dłoń skalana
  Nos fronts, sous le joug, se ploieraient. Ma karki nasze w jarzmo wbić
  De vils despotes deviendraient A jeśli nam pozwolą żyć,
  Les maîtres de nos destinées. Masz to być łaską sług tyrana?

  Refrain Refren

  Tremblez, tyrans, et vous, perfides Biada despotom, zdrajcom biada!
  L’opprobe de tous les partis. Zadrżyj, o hańbo naszych dni!
  Tremblez, vos projets parricides Przez was Ojczyzna kona blada,
  Vont enfin recevoir leurs prix! A ojcobójstwo woła krwi!
  Vont enfin recevoir leurs prix! A ojcobójstwo woła krwi!
  Tout est soldat pour vous combattre. Wojaków dość, by was wyparli,
  S’ils tombent, nos jeunes héros, A jeśli zginie młodsza brać,
  La terre en produit de nouveaux To Francja każe zmarłym wstać
  Contre vous, tous prêts à se battre. I z mieczem na was spadną zmarli.

  Refrain Refren

  Français, en guerriers magnanimes Francuzy, wielkoduszni wojownicy
  Portez ou retenez vos coups. Niosą lub wstrzymują cios!
  Épargnez ces tristes victimes Szczędzą te żałosne ofiary
  À regrets s’armant contre nous! Co się na nich boją unieść broń!
  À regrets s’armant contre nous! Co się na nich boją unieść broń!
  Mais ces despotes sanguinaires, Lecz nie tych krwawych despotów,
  Mais les complices de Bouillé, Lecz nie tych sprzedawczyków Bouillé
  Tous ces tigres qui sans pitié Te wszystkie bezlitosne tygrysy
  Déchirent le sein de leur mère! Co matki łono rozerwały!

  Refrain Refren

  Amour sacré de la Patrie O miłości Ojczyzny święta!
  Conduis, soutiens nos bras vengeurs. Dziś w zemście prowadź, wspieraj nas.
  Liberté, Liberté chérie, O Wolności w sercach zaklęta!
  Combats avec tes défenseurs, Z obrońcy Twymi wespół walcz.
  Combats avec tes défenseurs. Z obrońcy Twymi wespół walcz.
  Sous nos drapeaux, que la victoire Zwycięstwo z Tobą dziś wspaniałe,
  Accoure à tes mâles accents, Gdy z nami mężnych głosów duch.
  Que tes ennemis expirants Niech zobaczy śmierci bliski wróg
  Voient ton triomphe et notre gloire! I tryumf twój, i naszą chwałę.

  Refrain Refren

  Nous entrerons dans la carrière Żołnierskie wybierzemy losy,
  Quand nos aînés n’y seront plus. Gdy nasi bliscy padną już,
  Nous y trouverons leur poussière To my ich odnajdziemy prochy,
  Et la trace de leur vertus! To tam znajdziemy ślad ich cnót!
  Et la trace de leur vertus! To tam znajdziemy ślad ich cnót!
  Bien moins jaloux de leur survivre Ich przeżyć nie jesteśmy radzi,
  Que de partager leur cercueil, Wolimy z nimi dzielić grób.
  Nous aurons le sublime orgueil Nam dany będzie zaszczyt ów
  De les venger ou de les suivre. Ich pomścić albo pójść w ich ślady.

  French National Anthem with lyrics

  I naprzód marsz, Ojczyzny dzieci,
  Bo nadszedł chwały naszej dzień.
  To tyran przeciw nam zawiesił
  Zbroczony krwawo sztandar ten.
  Zbroczony krwawo sztandar ten.
  Słyszycie z bitew pól niesiony.
  Żołnierzy przeokrutnych ryk?
  Już idą, nam zaciągnąć stryk,
  By zarżnąć nasze syny, żony

  Refren:
  Do broni, bracia dziś!
  Zewrzyjcie szyki wraz!
  I marsz, i marsz!
  By ziemię krwią
  napoić, przyszedł czas!

  Cóż chce służalczy tłum i zmowy
  Ludzi, co zdradę wszędzie ślą,
  I łańcuch hańby już gotowy,
  Czyjże kark skrępować chcą?
  Czyjże kark skrępować chcą?
  Wstyd nasz, Francuzi, czy czujecie?
  Czy wasza krew nie burzy się,
  Że tyran wolnych wtłoczyć chce
  Pod jarzmo, co niewolnych gniecie?

  R

  Co? Stopa obcych najezdników
  Świeży kwiat naszych wojowników
  Ma skalać siedzib naszych próg?
  Ulec ma od miecza podłych sług?
  Ulec ma od miecza podłych sług?
  Przebóg! żołdacka dłoń skalana
  Ma karki nasze w jarzmo wbić
  A jeśli nam pozwolą żyć,
  Masz to być łaską sług tyrana?

  R

  Biada despotom, zdrajcom biada!
  Zadrżyj, o hańbo naszych dni!
  Przez was Ojczyzna kona blada,
  A ojcobójstwo woła krwi!
  A ojcobójstwo woła krwi!
  Wojaków dość, by was wyparli,
  A jeśli zginie młodsza brać,
  To Francja każe zmarłym wstać
  I z mieczem na was spadną zmarli.

  R

  Francuzy, wielkoduszni wojownicy
  Niosą lub wstrzymują cios!
  Szczędzą te żałosne ofiary
  Co się na nich boją unieść broń!
  Co się na nich boją unieść broń!
  Lecz nie tych krwawych despotów,
  Lecz nie tych sprzedawczyków Bouillé
  Te wszystkie bezlitosne tygrysy
  Co matki łono rozerwały!

  R

  O miłości Ojczyzny święta!
  Dziś w zemście prowadź, wspieraj nas.
  O Wolności w sercach zaklęta!
  Z obrońcy Twymi wespół walcz.
  Z obrońcy Twymi wespół walcz.
  Zwycięstwo z Tobą dziś wspaniałe,
  Gdy z nami mężnych głosów duch.
  Niech zobaczy śmierci bliski wróg
  I tryumf twój, i naszą chwałę.

  R

  Żołnierskie wybierzemy losy,
  Gdy nasi bliscy padną już,
  To my ich odnajdziemy prochy,
  To tam znajdziemy ślad ich cnót!
  To tam znajdziemy ślad ich cnót!
  Ich przeżyć nie jesteśmy radzi,
  Wolimy z nimi dzielić grób.
  Nam dany będzie zaszczyt ów
  Ich pomścić albo pójść w ich ślady.

  Polubienie

 10. MatkaPolka

  MARSYLIANKA – HYMN NARODOWY FRRANCJI – Słowa Francuskie, Angielskie, Polskie

  BUNT PRZECIW Tyranii – aktualne dzisiaj – bo dziś też mamy tyranie – w Polsce i we Francji

  http://www.francuski.slowka.pl/piosenki,hymn-francji-la-marseillaise,m,1009.html

  Polubienie

 11. MatkaPolka

  moderuje sie – hymn narodowy Francji

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.