Nie trzeba wojny, wystarczy PiS

Znalezione obrazy dla zapytania PiS i polskie świnie foto

Rządy PO i PiS, to w różnych odmianach rządy magdalenkowej zdrady narodowej i dobijania polskiej gospodarki.

Po spacyfikowaniu polskiego przemysłu pod hasłem „prywatyzacji” i „nie przemysł, ale usługi dźwignią gospodarki”,`oraz polskiego handlu pod hasłem ” sklepy wielkopowierzchniowe – nowa jakość obsługi polskiego konsumenta” kolej przyszła na ” transformację” polskiego rolnictwa pod hasłem ” sankcje wobec Rosji, patriotycznym obowiązkiem polskiego rolnika i przedsiębiorcy” oraz ” polskie rolnictwo podbija rynki Europy i Chin”

Jaki jest prawdziwy wymiar owych haseł?

” Prywatyzacja” oznaczała złodziejską, paserską wyprzedaż najbardziej dochodowych gałęzi przemysłu, bądź wyprzedaż w celu likwidacji i pozbycia się konkurencji.  Zniszczono wszystkie polskie marki przemysłowe oraz cały sektor badawczo-rozwojowy, projektowy i wdrożeniowy. Z polskiej produkcji zrobiono montownię zagranicznych rozwiązań technicznych w przedsiębiorstwach zlokalizowanych na terenie Polski, ale należących do obcego kapitału. Usługi, to w większości nieprodukcyjne usługi księgowo-finansowe na rzecz globalnych korporacji nie rozliczających swoich dochodów w Polsce ze względu na lokalizację centów zarządzania i księgowania dochodów za granicą. Inne usługi, to w bardziej cywilizowanej postaci system pracy nakładczej zlecanej jako przerób podwykonawczy oderwany od kluczowego stadium łańcucha produkcyjnego.

Wielkopowierzchniowy handel sieciowy, to całkowite zamordowanie polskiego handlu,  zwykle rodzinnego – poddanego dumpingowi cenowemu oraz osłabianego brakiem dostępu do taniego kredytu bankowego.  Towarzyszyło temu opanowanie początkowo handlu hurtowego przez obcy kapitał, a następnie sprzęgnięcie handlu hurtowego z detalicznym. Skandalem zaś było w ostatnich latach umożliwienie obcym sieciom handlowym korzystania z funduszy unijnych przeznaczonych dla Polski w ramach innowacyjnej gospodarki , tylko na tej podstawie, że mają zlokalizowane sklepy w Polsce?!

Wreszcie przyszła kolej na polskie rolnictwo. Zaczęto od zadłużania polskich rolników pod hasłem ” niezbędnej modernizacji oraz spełniania wymogów sanitarnych”. Niemal równolegle przebiegał i wzmagał się przestępczy proceder kupna ziemi rolniczej, bądź wieczystej dzierżawy przez fikcyjne podmioty zorganizowane na tzw. słupa, bądź spreparowane umowy spółek handlowych prowadzące do łatwego wykupu wspólnika polskiego. Dopuszczono do prawa używania nazwy „produkt polski” w sytuacji, gdy zarówno wkład surowcowy pochodził spoza Polski, jak i własność przedsiębiorstwa przetwórczego  należała do kapitału zagranicznego. Polski rolnik pozwolił na odebranie sobie wpływu na proces kontraktacji produkcji oraz na fazę skupu i przerobu surowców ( pewien wyjątek, ale też nie do końca, stanowi branża mleczarska zorganizowana w formy spółdzielcze).  Polskie rolnictwo stało się ofiarą politycznego wysługiwania się rządów PO i PiS obcym interesom politycznym, najdotkliwiej obecnie w fazie walki kompleksu anglosasko-syjonistycznego z Rosją. Polska w sposób nieodwracalny straciła wiele segmentów rosyjskiego rynku żywnościowego i ciężko będzie na rynek rosyjski wrócić. Rynek chiński jest wbrew pozorom bardzo hermetyczny i  niechętny obcej konkurencji i nie zrekompensował strat na rynku rosyjskim w żadnym segmencie produktów rolno-spożywczych.

Ostatecznym narzędziem walki z polskim rolnictwem i samodzielnym gospodarstwem rodzinnym ( mającym rzekomą ochronę konstytucyjną) jest sztucznie wywołany i nie rozwiązywany latami problem chorób , m.in, ASF w odniesieniu do hodowli świń., a także niekontrolowany zarówno ilościowo, jak i jakościowo import głównie surowców z Ukrainy oraz zachodniej Europy duszącej się z nadprodukcji wobec anglosasko-syjonistycznej polityki sankcji i spekulacji na światowych rynkach rolnych.

Bez nowej formacji politycznej, która sformułuje i wyegzekwuje polską, narodową doktrynę gospodarczą los setek tysięcy rodzinnych gospodarstw chłopskich będzie przesądzony, a proces kolonizowania polskiej gospodarki przybierze drastyczną i zgubną dla Polaków postać.

 

PZ

 

 

 

 

24 Komentarze

Filed under Bez kategorii

24 responses to “Nie trzeba wojny, wystarczy PiS

 1. Pingback: Nie trzeba wojny, wystarczy PiS — WIERNI POLSCE SUWERENNEJ | Pekok Antylichwiarz

 2. Oto 1 z dowów że Kresy pl to amerykańsko-syjonistyczne g…o.Proszę zobaczyć jakie ś….i promują

  https://kresy.pl/wydarzenia/dr-liedel-dla-kresowpl-nie-ma-co-liczyc-na-to-ze-terrorysci-nie-beda-dalej-probowali/

  Polubienie

 3. nina

  ———-KRAJOBRAZ po ?! słowach JP2 ” ZMIENIĆ OBLICZE tej ! ziemi ”
  [~Spauperyzowany- 33 min temu
  Módlcie się do żydowskich bożków, módlcie, skończycie jak pobożna szlachta, której ostatnie pokolenie w większości nie ma nawet grobów,a w naszych dworkach zagnieździły się różne Radki Apfelbaumy i inne przybłędy. Ciekawe co sobie wymodlicie? ]
  Rybak z rolnikami a nad nimi ? krzyż !. Chłopi ,chłopi ! jak długo jeszcze będziecie na swoim garbie hodować wampira watykańskiego ?.

  Polubienie

 4. Edward.


  To prawda – nie trzeba wojny,wystarczy PiS!!!

  Polubienie

  • wobecobec tej totalne zniszczonej kompletnie polskiej gospodarki ,rolnictwa ,przemyslu lekkiegoi ciezkiego itp czy nie korzystniej ?byloby jednak zgodzic sie na slowa papieza Wojtyly aby narod polski zgodzil sie regularnie uiszczac odszkodowania za mienia ! i reperacje wojenne za wszczecie drugiej wojny swiatowej ! osobiscie uwazam ze ta obecna tragedia gospodarcza i ekonomiczna Polskiego Narodu jednak jest robota putina i wojta z jedwabnego:):)

   Polubienie

 5. nikita

  (to wszystko łączy się w całość)

  Musisz to wiedzieć(372) Gdzie USA przerzuci wojska z okupowanej wcześniej Syrii?

  UKRAINA – W PARLAMENCIE ZGŁOSZONO PROJEKT USTAWY O WYPOWIEDZENIU WOJNY ROSJI
  https://miziaforum.com/2018/12/22/pilne-ukraina-w-parlamencie-zgloszono-projekt-ustawy-o-wypowiedzeniu-wojny-rosji/

  Siły Zbrojne Ukrainy (APU) przerzuciły do Donbasu dwa pociągi z czołgami i inną bronią – poinformował w sobotę, 22 grudnia, szef służby prasowej Departamentu Milicji Ludowej Ługańskiej Republiki Ludowej, Jakow Osadczyj, którego słowa cytuje Centrum Informacyjne w Ługańsku.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201812229451017-Ukraina-donbas-sputnik/

  Polubienie

 6. nikita

  Energa wysyła przedsiębiorcom nowe taryfy energii elektrycznej, w których ceny rosną nawet o ponad 40 procent.

  Na argument szefa jednej z firm, że kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki powiedział w Sejmie, że „nie będzie podwyżek cen energii” przedstawiciele spółki odpowiedzieli: „są to wyłącznie informacje medialne…
  http://www.wojskonews.pl/article,energa_podnosi_ceny_pradu_o_40_proc_obietnica_premiera_to_informacje_medialne.html

  Polubienie

 7. nikita

  TVP PIS pierze mózgi w sprawie imigrantów

  http://autonom.pl/?p=24566

  Polubienie

 8. nikita

  IHROWICA zabili nas w Wigilię

  Polubienie

 9. nikita

  Twierdza Łukaszenko

  Problem z postrzeganiem Białorusi w Polsce sprowadza się do następującego ciągu:

  Znający Białoruś tłumaczą, że jest to kraj prawdziwie suwerenny, idący ścieżką wzmacniania samodzielności politycznej i gospodarczej, także od Rosji – Reakcja Wiedzących z Netu: „Gadajta se zdrowi, jebane trole Putina, wiadomo, że to ruska kolonia!”.

  Prezydent Łukaszenko wykonuje kolejny krok potwierdzający, że jest niezależny również od Kremla – Reakcja Wiedzących z Netu: „No i co, jebane trole Putina, urwał się wam nawet wasz Łukaszenko!”
  http://chart.neon24.pl/post/146925,twierdza-lukaszenko

  Polubienie

 10. Mam pytanie kiedy według was tacy jak Gadowski,Żebrowski, itp stracą wiarygodność.Czy to wogóle nasąpi.

  Polubienie

 11. nina

  —————— Ja mych przodków idąc torem,
  Chcę naśladować te czasy,
  w których Sarmata z wiliją
  czekał obiadu aż do Gwiazdy.
  A zasiadłszy do stołu w godzinę zmierzchową,
  jadł polewkę migdałową.
  Na drugie zaś danie ,
  szedł szczupak w szafranie.
  Dalej okoń, pączki tłusto,
  Węgorz i liny z kapustą ,
  Karp sadzony z rodzenkami
  Na koniec do chrzanu grzyby
  I różne smażone ryby.
  Alojzy Żółkowski AD 1820r
  WSZYSTKIM zaglądającym tutaj, Panom z WPS życzę w JARE GODY spełnienia tego o czym MARZY SERCE .
  NIECH się DARZY

  Polubienie

 12. wincenty

  Szczodre Gody

  Polubienie

 13. pytuś

  Twierdza Łukaszenko

  Łukaszenka do przedstawiciela USA: Będziemy najbardziej godnym zaufania partnerem

  – Obiecuję, że Białorusini będą dla was najbardziej godnymi zaufania, najsumienniejszymi partnerami. Jeżeli wam coś obiecamy, to spełnimy obietnicę, choćby nawet miało to nam przynieść szkodę – mówił Alaksandr Łukaszenka podczas spotkania.

  https://belsat.eu/pl/news/lukaszenka-do-przedstawiciela-usa-bedziemy-najbardziej-godnymi-zaufania-partnerem/

  Amerykańscy farmerzy pracują na białoruskich traktorach

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201812059328570-sputnik-bialorus-usa-mtz-traktor/

  Polubione przez 1 osoba

 14. pytuś

  Opowieść o polskich farmerach

  Rolnik wypasa blisko 1000 zwierząt na 1000 hektarów w górach. Czy to się opłaca?

  Polubienie

 15. osoba prywatna

  Podchody po polskie skarby już się zaczynają.

  Polubienie

 16. wincenty

  Rosjanie tęsknią za ZSRR?
  Liczba Rosjan żałujących rozpadu Związku Radzieckiego wzrosła do maksimum w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Około 66% mieszkańców Rosji żałuje rozpadu Związku Radzieckiego – dowiedzieli się socjolodzy z Centrum Lewady. W ubiegłym roku takich było 58%. Ponadto w ciągu ostatnich dziesięciu lat ta liczba nie przekraczała 61%.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201812259461587-Rosja-ZSRR-tesknota-Sputnik/

  Polubienie

 17. nikita

  Wielka płyta zawstydza prywatną deweloperkę

  Ośmieszano je jako dziedzictwo „szarego PRL”, wyśmiewano ich estetykę, zapowiadano rychłe zawalenie i katastrofę mieszkaniową. Nic z tego. Bloki z wielkiej płyty nie tylko nie zamierzają popadać w ruinę, ale również biją na głowę potiomkinowskie osiedla prywatnej deweloperki. Trwałość i jakość socjalistycznego budownictwa potwierdził w rozmowie z Money.pl członek antykomunistycznego rządu….
  https://wolnemedia.net/wielka-plyta-zawstydza-prywatna-deweloperke/

  Polubienie

 18. pytuś

  Wielka płyta zawstydza prywatną deweloperkę

  Jak Europa budowała z wielkiej płyty

  http://www.domiporta.pl/poradnik/1,126867,13516074,jak-europa-budowala-z-wielkiej-plyty.html

  Kawalerki o powierzchni 12 m kw. we Wrocławiu. Zobaczcie gotowe mieszkania dla studentów w inwestycji Starter

  https://archirama.muratorplus.pl/wnetrza/kawalerki-o-powierzchni-12-m-kw-we-wroclawiu-zobaczcie-gotowe-mieszkania-dla-studentow-w-inwestycji-,69_2636.html

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.