Globalizm – lepsza okropna śmierć niż okropności bez końca

Ponieważ wszystkie nowe systemy rosyjskiego uzbrojenia dają możliwość odwetowego ataku, to jeśli neokonserwatyści uznają, że nuklearna zagłada jest lepsza od utraty przez Amerykę hegemonii, to nic nie będzie w stanie ich powstrzymać.

Na przełomie roku, znany niezależny amerykański publicysta, były analityk CIA specjalizujący się w tematyce sowieckiej i rosyjskiej, zaprezentował globalną strategiczną ocenę 2018 i perspektywy na rok 2019 (https://thesaker.is/from-2018-to-2019-a-quick-survey-of-a-few-trends/. Artykuł jest na tyle dosadny i w mym odczuciu trafny, że pozwalam sobie zaprezentować go prawie w całości:
„Rok 2018 przejdzie do historii jako punkt zwrotny w geostrategicznej ewolucji naszej planety. Z wielu przyczyn tego zaprezentuję tylko te najważniejsze.
Imperium zawahało się wielokrotnie
Żydo-anglosaskie imperium wystosowało do swych adwersarzy wiele gróźb, ale w ostatecznym rozrachunku wycofywało się z nich. Wbrew pozorom Imperium jest w defensywie na wielu frontach, z których zacytuję tylko kilka najistotniejszych:
1.    Warto przypomnieć wszystkie gigantyczne groźby Trumpa w stosunku do Korei Północnej. Administracja promulgowała zamiar wysłania aż trzech grup lotniskowców ku wybrzeżom tego kraju, grożąc mu całkowitym unicestwieniem. Ostatecznie włączyła się w grę Korea Południowa, otwierając bezpośredni kanał negocjacji i wszystkie groźby USA obróciły się w niwecz.
2.    W kwietniu USA, Francja i Wielka Brytania zaatakowały Syrię w celu „ukarania” jej za rzekome użycie broni chemicznej.  Ze 103 rakiet, 71 było zestrzelonych przez Syryjczyków. Pomimo to żydomedia odtrąbiły wielki sukces tego przedsięwzięcia.
3.    Przez cały rok oczekiwaliśmy na ukraiński atak na Donbas, który nie zmaterializował się, zapewne z powodu ostrzeżenia Putina o zagrożeniu dla samej państwowości Ukrainy w przypadku takiego aktu.
4.    We wrześniu w Syrii izraelskie samoloty szturmowe skryły się za rosyjski IŁ 20, w wyniku czego zarówno samolot, jaki i załoga zostały zniszczone rakietą obrony przeciwlotniczej. W odpowiedzi na ten akt, Rosjanie przekazali Syrii nowoczesne systemy obrony przeciwlotniczej S-300, w rezultacie czego Izrael zmuszony był zaprzestać nalotów na to państwo. No nie zupełnie. W jednym przypadku izraelskie myśliwce skryły się za dwa pasażerskie samoloty.
5.    W grudniu Trump ogłosił wycofanie swych wojsk z Syrii. „Jedyne supermocarstwo”, „niezbędna nacja”, „przywódca wolnego świata”, nie było nawet w stanie poradzić sobie z osłabioną ofiarą i pomimo wieloletnich gróźb, musiało pozostawić „potwora” Assada u władzy.
6.    Do grona wielu mniejszych porażek zaliczyć można: fiasko morderstwa Kaszogi, fiasko wojny w Jemenie, Afganistanie, Iraku, nieudane próby usunięcia prezydenta Maduro w Wenezueli, oraz stopniową utratę kontroli nad UE, oraz katastrofę wojny gospodarczej z Chinami. Wspólnym mianownikiem wymienionych spraw jest niemoc Stanów w realizacji swych zadań. Pogarszają sytuację wewnętrzne walki w łonie elity. Gdy wszystko idzie dobrze panuje w jej łonie harmonia, gdy system się wali, każdy walczy tylko za siebie w myśl powiedzenia: Zwycięstwo ma wielu ojców, przegrana jest sierotą. W rzeczywistości USA nie jest super-mocarstwem, ale upadającym państwem w całym zakresie spraw, a główną przyczyną głoszenia mocarstwwego statusu jest jego potęgą nuklearna, na podobieństwo Rosji w latach 90-tych.   Co do amerykańskich sił zbrojnych to są one niezwykle skuteczne w zabijaniu mas ludzkich, głównie cywilów, ale nie są zdolne do osiągnięcia zadanych celów militarnych. Dla porównania, Rosja w krótkim czasie, małymi siłami  zdołała ustabilizować sytuację w Syrii, czego przez wiele lat nie mogły dokonać Stany.
Porażka próby podporządkowania, lub choćby kontroli Rosji
Amerykańska potęga wojskowa oparta jest na następujących elementach:
-strategiczne rakiety balistyczne
-lotnictwo
-lotniskowce
-systemy obrony antyrakietowej
-tysiąc (1000) baz wojskowych rozrzuconych po całym świecie
W odpowiedzi na te zagrożenia  Rosja wprowadziła najnowocześniejszy system obrony powietrznej zwanej przez dowódców amerykańskich Russia’s anti-access/area denial (A2/AD) oraz hyperdzwiękowe rakiety Kindżał, które spowodowały że cała nawodna flota USA staje sie bezużyteczną w ewentualnym ataku na Rosję. Rakiety owe mogą zniszczyć wszystkie amerykańskie okręty bez względu na ich systemy obrony przeciwlotniczej. Podobnie, zainstalowanie termonuklearnych rakiet Sarmat i Awangard spowodowało pełną bezużyteczność amerykańskiego systemu obrony antyrakietowej (ABM).   W tym miejscu należy podkreślić, że żaden z rosyjskich systemów uzbrojenia nie jest w stanie zapobiec wyprzedającemu amerykańskiemu atakowi nuklearnemu lub konwencjonalnemu. Jedyne co one osiągają to pewność, że amerykańscy przywódcy nie będą dalej funkcjonować w iluzji możliwości uniknięcia rosyjskiego uderzenia odwetowego. Rosja ma obecnie więcej niż trzeba rakiet lądowych, morskich i lotniczych, by całkowicie zmieść z powierzchni ziemi Stany Zjednoczone w odwetowym uderzeniu. Na dodatek nowe rakiety dalekiego zasięgu są w stanie zniszczyć każdy cel położony w dowolnym miejscu planety.
Główna przyczyna dla której USA stały się potęgą w XX wieku to, to że były one chronione przez wielkie oceany, a wszyscy potencjalni przeciwnicy mieli swe gospodarki kompletnie zniszczone przez II wojnę światową. Miast wykorzystać tą ogromną przewagę, Stany spędziły większość wieku maltretując małe bezbronne kraje i zmuszając je do pełnej uległości w stosunku do wujka Szmula (żydoanglosaski wariant wujka Sama). Dzięki globalistom amerykańska potęga gospodarcza przestała istnieć. Dzięki neokonserwatystom i ich arogancji, USA są obecnie w konflikcie z większością kluczowych państw naszego globu. Próba podporządkowania sobie Rosji i Chin skatalizowała  powstanie między nimi antyamerykańskiego sojuszu. W rezultacie, chcąc je izolować, USA same wyizolowały się z ogromnej masy kontynentu Euroazjatyckiego. Nieskończenie głupia polityka uległości w stosunku do Izraela spowodowała wykluczenie Ameryki z bogatego w ropę Bliskiego Wschodu.
Perspektywy Ameryki w 2019 roku
 
Jeśli USA nie zmienią swej konfrontacyjnej polityki w stosunku do Rosji, starcia tych dwu mocarstw nie da się uniknąć. Rosja wycofała się tak daleko jak to jest możliwe i nie ma miejsca na dalsze ustępstwa. Z poufnego źródła wiem, że jeśliby Stany zaatakowały wojska rosyjskie w Syrii (jak tego chciał Bolton), to odpowiedzią byłoby uderzenie na nośniki amerykańskich rakiet w tym rejonie (okręty i samoloty). MIGi-31K z rakietami Kindżał były gotowe do ataku. Dzięki Bogu to nie nastąpiło, ale każda taka okazja zbliża nas do III wojny światowej.
Nie jest tajemnicą, jak diaboliczni, obłąkani i maniakalni są przywódcy Izraela. Istotne jest jednak, jak są oni głupi i nonszalanccy, oraz to że mają oni każdego waszyngtońskiego polityka w kieszeni. Dlatego USA nie tylko nie są supermocarstwem, ale nawet suwerennym państwem.
Imperium ma obecnie wiele problemów w Europie. Jeśli Ukraina zaatakuje Donbas lub Rosję, spowoduje to chaos i zalanie UE nowymi uchodźcami. W Unii zaczynają dominować eurosceptyczne odczucia, zwłaszcza we Włoszech, na Węgrzech i z innych powodów nawet w Polsce. Francja znajduje się na granicy wojny domowej, której następna runda może spowodować upadek tamtejszego reżimu.
W Ameryce łacińskiej, Imperium udało się usunąć wielu patriotycznych przywódców, ale ma kłopoty z zainstalowaniem pro-amerykańskich reżimów.
W Azji, Chiny oferują każdej amerykańskiej kolonii nowy model cywilizacyjny, który okazuje się być atrakcyjny. Mieszanka anglosaskiej arogancji, ignorancji i pychy traci swą moc w odniesieniu do ludów tego kontynentu. A USA nie mają im nic więcej do zaoferowania.
Konkluzja
Rosyjskie powiedzenie konstatuje, że  лучше ужасный конец чем ужас без конца . Nie ma wątpliwości, że upadek żydo-anglosaskiego Imperium będzie kontynuowany. Jedno co się nie zmieni, to możliwość  zniszczenia Rosji uderzeniem nuklearnym ze strony USA. Ponieważ wszystkie nowe systemy rosyjskiego uzbrojenia dają możliwość odwetowego ataku, to jeśli neokonserwatyści uznają, że nuklearna zagłada jest lepsza od utraty przez Amerykę hegemonii, to nic nie będzie w stanie ich powstrzymać.
Ostatnio spędziłem klika dni w Boca Raton, gdzie wypoczywa większość amerykańskiej „arystokracji”; życie jest dla nich łaskawe i nie ma wątpliwości, że jeśli ktoś zechce im odebrać status „przywódców planety” to zareagują z wściekłością.
Otwartym pozostaje więc pytanie, czy my (Ludzkość) potrafi odebrać im nuklearny guzik, zanim zdołają oni zrobić z niego użytek?
Nie wiem.

Ale, że Imperium trzeszczy w szwach to wiem na pewno.”

za:http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/147067,globalizm-lepsza-okropna-smierc-niz-okropnosci-bez-konca

50 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

50 responses to “Globalizm – lepsza okropna śmierć niż okropności bez końca

 1. julius

  Edward Limonow: Lista Biełousowa

  Wygląda na to, że Kreml rozpoczął wywłaszczenie oligarchów.

  Był taki film „Lista Schindlera”, w którym niemiecki przedsiębiorca w erze Hitlera ratuje Żydów, umieszczając na liscie nazwiska niektórych specjalistów, którzy rzekomo są mu potrzebni do pracy w swojej fabryce na rzecz Niemiec.
  26 grudnia Putin i jego doradca Andrei Biełousow (jego ojciec Rem Biełousow był czołowym naukowcem i ekonomistą w czasach radzieckich) zgromadzili na Kremlu 59 osób, z których 40 było prywatnymi przedsiębiorcami, posiadającymi łączny kapitał ponad 220 miliardów USD.
  Nie wyliczę wszystkich, to będzie męczące, wymienię wszystkich dobrze znanych, to wystarczy.
  Zaproszono:
  Alekperow, Prochorow, Kostin, Sieczin, Potanin, Vekselberg, Natalia Kasperskaja, Timczenko, Jakobaszwili, Mamut, Czubajs i mniejsi: Bokarew, Berezkin i tak dalej.
  Najważniejszymi osobami na spotkaniu z biznesmenami byli Putin i Biełousow, kilka miesięcy temu to Andrej Biełousow sformuował ideę narzucenia hołdu przedsiębiorcom.

  Biełousow zasugerował, aby zmusić eksporterów, którzy otrzymywali dodatkowe zyski od słabnącego rubla, do dzielenia się pieniędzmi z państwem.
  Zaproponował wprowadzenie dla nich specjalnego podatku.
  W tamtym czasie, plan Biełousowa nie został przyjęty.

  Ale teraz, już na etapie organizowania spotkania pomiędzy władzą a przemysłowcami, zgodzili się na kompromis: biznes sfinansuje dużą infrastrukturę i kluczowe projekty społeczne. Za kilka bilionów rubli.

  Najwyższym z tłumu był Prochorow. Patrząc na jego zdjęcia w pobliżu Putina, pamiętam ponurą ostrość Napoleona I i słowa powiedziane przez cesarza jednemu z jego marszałków: „Marszałku, jesteś o głowę wyższy ode mnie, ale proszę, nie sprzeciwiaj mi się, ponieważ mogę z łatwością wyeliminować tę rozbieżność”.
  Najbardziej nieprzyjemnym z tych, którzy zgromadzili się 26 grudnia na Kremlu, był niewątpliwie Sieczin, podstępny człowiek.

  O ile można to zrozumieć z ujawnionych informacji, biznesmeni zgromadzeni na Kremlu zgodzili się dać państwu pieniądze na specjalne projekty państwowe. Nie wiadomo, chętnie czy też nie , ale pokornie to przyjęli.
  Niektórzy przedsiębiorcy nie pojawili się na spotkaniu z Putinem na Kremlu, w szczególności szef Alfa Bank, Peter Awen, szef Yandexu Wołoż, biznesmeni Chemezow, Sawieliew, a także bracia Rotenberg i Kowalczuk. Rosyjskie media natychmiast zaczęły zastanawiać się, co się z nimi teraz stanie, na jaką surową karę będą teraz narażeni.

  Moim zdaniem, dlaczego wyżej wspomniani oligarchowie nie przybyli, jest zarówno prostsze, jak i bardziej wiarygodne.
  Już zgodzili się dawać pieniądze, dlatego nie przyszli. Zobowiązań krwią nie podpisywali ale kto ośmieli się oszukać władze? Rosyjską władzę? Tak, nikt!

  W związku ze zgromadzeniem na Kremlu 26 grudnia, przypomnę spotkanie w hotelu Ritz-Carlton w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej.
  Książę Mohammed bin Salman, który faktycznie przejął władzę w królestwie, spędził około trzystu książąt królewskiej rodziny do Ritz-Carlton i zażądał od nich okupu. Książęta spędzili całą zimę w hotelu i dopiero w lutym 2017 r., kiedy zapłacili ponad 100 miliardów dolarów, byli w stanie opuścić hotel, płacąc za pobyt w najlepszym hotelu w stolicy Arabii Saudyjskiej po wygórowanych cenach.

  Saudyjczycy, między sobą twierdzą, że 65 z trzystu książąt odmówiło zapłaty okupu. Nikt nigdy nie widział tych książąt do tej pory i nic nie wiadomo o ich losie.

  Co ciekawe, w tym przypadku zarówno Mohammed bin Salman, jak i doradca rosyjskiego prezydenta Biełousow, działają jako ultra-rewolucjoniści, wywłaszczyciele, którzy całkowicie wymyślili hasło „Zrabuj ukradzione!”

  Zresztą Biełousow faktycznie połączył się z planami radykalnej partii rosyjskiej „Inna Rosja”, żądającej anulowania wyników prywatyzacji („Nie potrzebujemy Super Bogatych”).

  Tylko, radykalna partia polityczna „Inna Rosja” nie ma wystarczającego wpływu politycznego, aby przekonać rosyjskich oligarchów do dawania pieniędzy, a doradca prezydenta Putina ma taki wpływ i taką siłę oddziaływania.

  Rozpoczął wywłaszczanie?

  Cóż, nie, państwo potrzebuje pieniędzy w budżecie i gdzie je zdobyć, jak nie u oligarchów? Ale ideologia oligarchicznego kapitalizmu nie może zostać zniszczona przez jednego z jego lojalnych synów czyli prezydenta Putina, będzie zabierał tylko część pieniędzy, motywując to realizowaniem specjalnych projektów.
  Myślę, że w przyszłości nowe listy Biełousowa będą nieuchronnie tworzone raz za razem. Państwo będzie potrzebowało pieniędzy przez cały czas.
  Biełousow zaprzeczy, że jest „oficerem bezpieczeństwa”. Dla mnie – tak, on jest ekspropriatorem, to moja osobista, silna opinia, to wszystko.

  „Remowicz”, jest to konieczne. Gref – niemiecki, Siluanow – Germanowicz, Biełousow – Remowicz … Czy to był losowy wybór niemieckich nazwisk?
  https://cont.ws/@sam8807/1178126
  Partia „Inna Rosja” nie jest zarejestrowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej.

  Edward Limonov

  Polubienie

 2. Chcę powiedzieć, że ,,,,
  – źle życzę – stanom zjednoczonym…
  – źle życzę – stylowi życia – stanom zjednoczonym
  – źle źyczę – bandycko terrorystycznej sekcie NATO!
  – źle życzę wszystkim tym, którzy popierają bandyckie USA i Izrael…
  – źle życzę III żydoRP…- proponuję tym wszystkim konfidentom z Wiejskiej na przesterzeni od 1981 r. do dziś 2018 r … – spie….jcie…..

  Polubienie

 3. markglogg

  Jak miałem zajęcia na studium wojskowym UJ w latach 1969-64, to się uczyłem zasięgu śmiercionośnego bomb atomowych i wodorowych w zależności of ich mocy. Wtedy największe 100 ktTNT miały coś ok. 20 km. (Ta w Hiroszimie ok. 10ktTNT bodajże tylko 3 km, cytuję z pamięci.)

  Obecnie USA i Rosja mają po kilka tysięcy takich bomb, zazwyczaj o nie tym największym śmiercionośnym zasięgu, powiedzmy średnio 10 km.

  A zatem ze wzoru na powierzchnię pi x r2 = 3,14 x 10 x 10 = 314 km2.
  W skali GLOBU sumaryczny zasięg śmiercionośny ZJEDNOCZONYCH ARSENAŁÓW USA I FR to byłoby 10 000 x 314 km2 = 3 140 000 km2.
  (Przypominam, powierzchnia Europy jest mniej więcej równa pow. USA, czyli ok. 10 000 000 km2.)

  Oznacza to, że nawet nie cała Europa ani USA nie były by zniszczone, Ale ich zurbanizowane Centra na pewno. Co więcej i w wypadku solidnych „stalinowskich” budynków w krajach dawnego Bloku Socjalistycznego i licznych w tych centrach podziemnych tuneli chociażby metro, oraz schronów (do połowy lat 1960 w takie schrony były obowiązkowo wyposażone wszystkie budynki budowane nie tylko w PRL-u, ale np. w Szwajcarii także), ZNAKOMITA WIĘKSZOŚĆ mieszkańców zaatakowanych miast by przetrwała także te 2-3 dni kiedy to promieniowanie powybuchowe jest najsilniejsze. I co bardzo ważne, nawet dość sile napromieniowanie ludności, która przeżyła w Hiroszimie i Nagasaki, nie spowodowało u niej, nawet w kilkadziesiąt lat po napromieniowaniu, ŻĄDNEJ EPIDEMII GUZÓW RAKOWYCH! Co się ukrywa, ale fakty są takie. Patrz dane poniżej:

  Hiroshima and Nagasaki: Have the long-term effects been exaggerated?
  By Tim Newman, Published Friday 12 August 2016

  https://www.medicalnewstoday.com/articles/312265.php

  It is commonly believed that the survivors of Hiroshima and Nagasaki have a high cancer burden, a significantly shortened lifespan, and children with high rates of mutations and abnormalities. After a careful examination of the data, the author found this to be an incorrect assumption.

  Polubienie

 4. markglogg

  Oczywiście studium wojskowe w latach 1960-64!

  Polubienie

 5. julius

  American National Interest ostrzega przed niebezpieczeństwem obrony Ukrainy. Nic dobrego, wciągnąć się w konfrontację z Rosją – cóż, nie ma powodu dla Stanów Zjednoczonych. Większość europejskich sojuszników będzie tylko widzami. Artykuł jest zaskakująco rozsądną propozycją – mieć czas na wycofanie się jeszcze przed rozpoczęciem wojny: anulować antyrosyjskie sankcje, zakazać Ukrainie członkostwa w NATO i przyznać, że nie należy polegać na UE.

  Obecna sytuacja na Ukrainie i prośby Poroszenki do Waszyngtonu wyraźnie potwierdzają, że dawna republika radziecka w żaden sposób nie powinna zostać członkiem NATO. Przede wszystkim, nie stwarzać problemów dla Stanów Zjednoczonych.

  Dziennikarz Doug Bandou zauważa, że ​​Moskwa jest „w dużej mierze winna” incydentu, który wydarzył się w zeszły weekend w Cieśninie Kerczeńskiej, ponieważ dąży w ten czy inny sposób do przekształcenia Morza Azowskiego w jswoje wody terytorialne. Twierdzi jednak, że Moskwa ma dobre powody, by trzymać się tej taktyki.

  Na przykład w maju amerykańskie media, w szczególności Washington Examiner, bezpośrednio, wezwały Ukrainę do zniszczenia Mostu Krymskiego, nazywając go „oburzającą zniewagą dla autorytetu Ukrainy jako państwa narodowego”. W tym samym czasie Waszyngton twierdził, że Stany Zjednoczone mogą i powinny zapewnić Ukrainie pomoc militarną.

  Jak dotąd uniknięto kryzysu na dużą skalę. Ale teraz, kiedy Poroszenko zwrócił się do państw, gwarantów memorandum budapeszteńskiego, Waszyngton będzie musiał zdecydować o priorytetach, mówi artykuł.

  Doug Bandow, były specjalny asystent prezydenta Ronalda Reagana, jest przekonany, że kraje europejskie nie spieszą się z odpowiedzią na wezwanie:
  „Oczywiście, nie rozpoczną krucjaty w imieniu Ukrainy, a Ukraina nie zostanie dopuszczona ani do UE, ani NATO”.

  Tak więc autor zauważa, że ​​Stany Zjednoczone są jedynymi na liście potencjalnych sojuszników Kijowa. Być może pomoż Wielka Brytania i Francja, Polska wniesie swój wkład. Wszyscy inni woleliby, aby w przypadku konfliktu na pełną skalę Rosja wysłała pociski do Stanów Zjednoczonych.

  „Powinno nam to przypomnieć, jakie mamy szczęście (niech Bóg błogosławi!), że prezydent George W. Bush nie zdołał doprowadzić Kijowa (i Tbilisi) do NATO, a gdyby mu się udało, Waszyngton musiałby przyjść na obronę Ukrainy.”
  Wojna staje się bardziej prawdopodobna, tym bardziej, im więcej rządów jest przekonanych, że mogą używać armii amerykańskiej do własnych celów. To sprawia, że ​​są lekkomyślni. Opieranie się na lekkomyślnych głupcach nie jest opłacalne:
  „Waszyngton nie ma powodów do wojny: po pierwsze, Kijów jest mało interesujący w zachodnim systemie bezpieczeństwa, Ukraina funkcjonowała w ramach imperium rosyjskiego i ZSRR bez większego znaczenia dla Ameryki i Europy i pomimo obaw Ukrainy, Rosjanie nie zagrażają nikomu innemu. ”

  Co więcej, podkreśla to publikacja, zarówno Kijów jak i UE i Stany Zjednoczone trudno nazwać doskonałymi, biorąc pod uwagę, że Ukraina nie jest ideałem demokracji. Lata po wsparciu „kolorowej rewolucji” w Kijowie, Waszyngton i Bruksela „radośnie zachęcały” do przewrotu przeciwko wybranemu, niewygodnemu dla nich, przywódcy. Urzędnicy amerykańscy bezwstydnie mówili o tym, kogo chcą widzieć jako premiera Ukrainy. Założono, że pozwoli to na zmianę orientacji Ukrainy na Europę i NATO.

  Wszystko to, wierzy National Interest , nie usprawiedliwia Moskwy. Ale Waszyngton może łatwo wyobrazić sobie sytuację, gdyby Rosja interweniowała w tej sytuacji w Meksyku i doprowadziła do objęcia władzy przez prorosyjskich przywódców.

  Doug Bandou oferuje jedyny scenariusz z jego punktu widzenia, który może zapewnić pokój i stabilność (jeśli nie liberalizm i demokrację) na terytorium byłego Związku Radzieckiego. Aby to zrobić, Ameryka musi „poddać się” Rosji, nie czekając na rozpoczęcie wojny.
  Krym, jak sam stwierdza, „nie wróci na Ukrainę bez rosyjskiej klęski w czasie wojny”. Rosja „najprawdopodobniej nie przestanie wspierać Donbasu tak długo, jak Ukraina oficjalnie będzie dążyć do NATO”. Dlatego konieczne jest oficjalne oświadczenie o odmowie przyjęcia Ukrainy do Sojuszu i zniesienie wszystkich sankcji, „formalnie nie uznając aneksji Krymu”. Wtedy Rosja „przestanie wspierać separatystów”, „przestanie” przeszkadzać ukraińskim statkom w Morzu Azowskim. ” Gruzja i Ukraina będą kulturowo, gospodarczo i politycznie na zachodzie, ale nie będą próbowały stać się częścią zachodniego sojuszu wojskowego. Nikt nie będzie szczęśliwy, ale każdy odniesie sukces.

  NATO, były doradca Reagana twierdzi, przeżyło swoją przydatność. Istnienie Sojuszu stwarza ryzyko, że Ameryka zostanie wciągnięta w niepotrzebne wojny, w których większość europejskich sojuszników woli być widzami.

  Waszyngton powinien zrezygnować z ekspansji NATO i skupić się na negocjacjach z Moskwą, podsumowuje National Interest…

  I to jest interesujące. Czy mamy czas?
  https://cont.ws/@amurweb/1171723

  Polubienie

 6. julius

  „Rosja przeżywa obecnie taki okres historyczny, kiedy obywatele tego kraju muszą dokonać wyboru między przywróceniem suwerenności lub dalszą likwidacją państwa. Federacja Rosyjska jest na drodze do prawdziwej krwawej katastrofy w kontekście napiętych stosunków dwustronnych ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki.” powiedział Jewgenij Fiodorow- członek Komisji Dumy Państwowej ds. Budżetu i Podatków. „Zmierzamy ku katastrofie, ta katastrofa będzie szybka – i jest bardzo blisko, choćby dlatego, że ta katastrofa ma wojskowy komponent. Dowody na to, że relacje między Rosją a Stanami Zjednoczonymi już się zbliżają do ostatecznych rozwiązań, to fakt, że konflikt rosyjsko-amerykański stopniowo przenosi się na płaszczyznę wojskową. I tylko dzięki takiej katastrofie można zmienić podstawowe zasady, a mianowicie konstytucję kraju, ponieważ bez tego nikt nie chce niczego – ani naród, ani elity. Zmiany polityczne są możliwe tylko wtedy, gdy przejdziemy przez to wszystko. I musimy zrozumieć, że zbliżającej się katastrofie z pewnością towarzyszyć będą krwawe ekscesy, zawsze tak jest. I musimy się do tego przygotować, ponieważ terminy są bliskie: już jest gdzieś na horyzoncie „- powiedział Jewgienij Fiodorow. Zwrócił uwagę, że Rosja przeżywa obecnie taki okres historyczny, kiedy obywatele tego kraju muszą dokonać wyboru między przywróceniem pełnej suwerenności a dalszą likwidacją państwa. Coś podobnego doświadczyło kraj w 1991 r. – wtedy wybór ludzi padł na likwidację. Ponadto Fiodorow zaproponował uwięzienie urzędników za nieprzestrzeganie majowych dekretów prezydenckich. „Byłoby dobrze przyznać urzędnikom dekrety prezydenckie jako obowiazujące. Politycznie. W przypadku niewykonania – więzienie „- powiedział parlamentarzysta.
  Źródło: https://wek.ru/nas-zhdet-katastrofa-deputat-gosdumy-neozhidanno-prizval-rossiyan-gotovitsya-k-krovavym-sobytiyam

  Polubienie

 7. nina

  —————-

  Polubienie

 8. Edward.


  Bardzo ciekawe!!!

  Polubienie

 9. julius

  Zgromadzenie Ogólne ONZ odmówiło przyjęcia rezolucji Rosji w sprawie zachowania postanowień Traktatu o eliminacji pocisków średniego zasięgu i pocisków krótszego zasięgu (INF), wspierając tym samym wycofanie się USA z INF. W tych warunkach zagrożenie wojną nuklearną staje się rzeczywistością – mówi Igor Korotczenko, redaktor naczelny czasopisma National Defence, członek Rady Obywatelskiej przy rosyjskim Ministerstwie Obrony.

  Korotczenko skomentował słowa rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, wypowiedziane podczas konferencji prasowej, że Rosja nie zaatakuje pierwsza. Korotczenko dodał, że cały przebieg budownictwa wojskowego w Federacji Rosyjskiej musi potwierdzić gotowość do uderzenia odwetowego, które będzie ostatnim punktem w historii rozwoju agresora.

  Korotczenko wezwał również, aby nie tworzyć iluzji na temat obecnego szefa Białego Domu, Donalda Trumpa, nazywając go tym samym „drapieżcą”, co reszta poprzednich amerykańskich prezydentów. Według eksperta, natura amerykańskiej cywilizacji jest taka, że ​​Stany Zjednoczone są wojskowym przeciwnikiem Federacji Rosyjskiej. Anglosasi na przestrzeni całej swojej historii rabowali, zabijali i eksterminowali inne narody, dlatego Moskwa nie powinna polegać na poprawie stosunków z Waszyngtonem.

  „Jest to rodzaj cywilizacji, pasożytniczej cywilizacji, która chce dominować kosztem rabunku i podporządkowania sobie innych”, mówi Korotczenko.

  Korotczenko podkreślił, że w tej chwili Rosja powinna radykalnie zmienić stosunki ze Stanami Zjednoczonymi i ostro skręcić w kierunku rozwiązania swoich wewnętrznych problemów i wzmocnienia bezpieczeństwa militarnego, a nie przekonywać i przekonywać w nieskończoność Stany Zjednoczone.
  Nadzieja na poprawę stosunków z USA graniczy ze zdradą własnych interesów. Moskwa powinna polegać tylko na własnych siłach i rozwiązywać ważne problemy dla Rosjan.
  https://riafan.ru/1138281-vam-nado-vot-vy-i-prikhodite-ekspert-obyasnil-kak-rossiya-dolzhna-izmenit-otnosheniya-s-ssha?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Polubienie

 10. To la

  Myli się ekspert że okręty staną się bezużyteczne, Po pierwsze – zupełne niezrozumienie natury prowadzenia walki na morzu. Okręt wojenny (niezależnie od tego, o jakim typie jednostki mówimy) jest zawsze częścią większego systemu. Nie operuje samotnie przeciwko całej potędze przeciwnika, wchodzi w skład zespołu liczącego kilka, kilkanaście jednostek o określonych możliwościach, które operując razem wzajemnie się wspierają. Zespół okrętowy działa opierając się na informacjach uzyskiwanych nie tylko przez własne sensory, lecz również przez takie, które dzięki wykorzystaniu łączy danych (zarówno standardów natowskich jak i krajowych) spływają na okręty z innych platform takich jak sensory lądowe, własne i sojusznicze samoloty i śmigłowce (F-16, M28 Bryza, E-3 AWACS, P-3 Orion i P-8 Poseidon, platformy bezzałogowe), czy systemy rozpoznania radioelektronicznego.
  Należy wręcz zaznaczyć, że właśnie w celu uniknięcia wykrycia i identyfikacji okręty do momentu użycia uzbrojenia będą operowały skrycie w najbardziej ścisłym reżimie kontroli własnych emisji (EMCON), korzystając ze strumienia danych płynących do nich ze strony ww. platform.
  Mocno dziwi założenie, że okręty będą oczekiwać na wybuch konfliktu. Czyżby wątpił w skuteczność rozpoznania jak również Sojuszników i zakładał, że nikt nie wyda odpowiednich rozkazów nakazujących wypłynięcie na pozycje wyjściowe zanim kryzys zamieni się w wojnę?
  Okręty mają możliwość przemieszczania się, dzięki czemu trudno w warunkach kryzysu i wojny na bieżąco śledzić ich położenie.
  Po trzecie – jeżeli wyniki symulacji prowadzonych w ramach powstawania strategii obrony, są skrajnie niedobre, nikt nie dążyłby do ich posiadania.
  Niestety, argumentacja demonizująca i przeceniająca rosyjski potencjał rakietowy.

  Polubienie

 11. nina

  ———————KONIEZNIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 12. existō

  MŻ skonstruował system, który odżywia się życiową energią niewolników. Jest to, mówiąc obrazowo, relacja pasożyt-żywiciel, która doprowadzi do unicestwienia obydwu.

  Klatka nazywa się fałszywy ARCHETYP, fałszywy mit, fałszywy LOGOS. Bez jego odrzucenia, wszelkie nasze działania, w tym na niwie politycznej, będą nieskuteczne.
  W ostatnim swoim felietonie na kanale „Ekspertyza Dugina” Aleksander Gilewicz przyznaje, że każda, w tym proponowana przez niego idea czy ideologia odpowiada na pytanie „jak się uwolnić” tylko fragmentarycznie, częściowo, ze swojego ograniczonego i subiektywnego punktu widzenia.

  Polubienie

 13. pytuś

  Także JEZUICI wymyśli JEZUSA CHRYSTUA, przecież MESJASZ miał się inaczej nazywać!

  I dadzą Mu imię Emmanuel…

  ,,I znowu Pan przemówił do Achaza tymi słowami: «Proś dla siebie o znak od Pana, Boga twego, czy to głęboko w Szeolu, czy to wysoko w górze!» Lecz Achaz odpowiedział: «Nie będę prosił, i nie będę wystawiał Pana na próbę». Wtedy rzekł Izajasz: «Słuchajcie więc, domu Dawidowy: Czyż mało wam naprzykrzać się ludziom, iż naprzykrzacie się także mojemu Bogu? Dlatego Pan sam da wam znak: Oto Panna pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel. Śmietanę i miód spożywać będzie, aż się nauczy odrzucać zło, a wybierać dobro (Iz 7,10-15).”

  http://www.orygenes.pl/rozmowy-o-biblii/i-dadza-mu-imie-emmanuel/

  CO Q…WA – W NIEBIE NASTĄPIŁY NAGŁE ZMIANY W PLANOWANIU IMION? KLASYCZNE FIKSUM-DYRDUM DLA KATOLI, KTÓRZY CZYTAJĄ I NICZEGO NIE ROZUMIEJĄ!

  ,,20 Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie4 i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. 21 Porodzi Syna, któremu nadasz imię JEZUS, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów». 22 A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: 23 Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy: „Bóg z nami”.

  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=244

  Polubienie

 14. pytuś

  ,,ANIOŁ PAŃSKI” JEZUITÓW!

  Polubienie

 15. Edward.


  Niezwykly swiat i niezwykla prognoza dr..Jana Pajaka.

  Polubienie

 16. nina

  ———- co wiemy a czego nie ?!.

  Polubienie

 17. nikita

  Jak działa brytyjska fabryka „Internet-elfów”?
  Na Zachodzie rozwija się skandal wokół brytyjskiej fabryki „Internet-elfów”. Zadaniem jej było dyskredytowanie Rosji. W rezultacie, jak się okazało, celem ataków „elfów” byli szanowani parlamentarzyści ze swojego kraju. Założycielami fabryki dezinformacji okazali się pracownicy brytyjskiego wywiadu, finansowani przez brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych….

  https://treborok.wordpress.com/jak-dziala-brytyjska-fabryka-internet-elfow/?preview=true

  Polubienie

 18. Wisz

  @paziem- „Teatr dla gojów”
  Ja jestem daleki od jakiejkolwiek obrony żymskiego katolicyzmu i niezręcznie czuję się w tej roli, szczególnie iż nie jestem załganym buucem w rodzaju Maruchy zwanego przez jego przydupasów „panem Wackiem”.
  Ale to jak ten zalinkowany przez Pana parch w odcinku #6 wypowiada się o związkach rewolucji żydobolszewickiej z żymskim katolicyzmiem: „wszyscy przywódcy komunistyczni byli katolikami”( od min7.30sek) powoduje iż muszę bronić na tym forum „Tradycji”;)
  Apeluje o to aby przed dodaniem na stronę kolejnych takich „rewelacji” nie ujmować ich przynajmniej w cudzysłów…bo na takowe dictum ja mam tylko jedno wytłumaczenie- to jest faktycznie teatrzyk dla gojów.

  Polubienie

 19. pytuś

  JAK AMERYKA WYBIERA PREZYDENTA?

  Naród amerykański wybrał sobie nowego prezydenta?

  ,,Wyniki wyborów w USA. Wybory wygrał Donald Trump, ale to Hillary Clinton zdobyła więcej głosów. Zgodnie z wyliczeniami stacji CNN, zagłosowało na nią niemal 59,2 milionów Amerykanów – o 100 tys. więcej niż na Donalda Trumpa.”

  https://www.newsweek.pl/swiat/wybory-w-usa-2016-wyniki-donald-trump-wygral-z-hilary-clinton-relacja-live/zyyt785

  TAJEMNICZE ELFY OPŁACANE PRZEZ KREML, KTÓRE MAJĄ WIĘCEJ DO POWIEDZENIA, NIŻ GŁUPI NARÓD! OCZYWIŚCIE ROSYJSCY HAKERZY TEŻ MIELI OGROMNY WPŁYM NA PRZEKONANIE ELFÓW, JAK MAJĄ ZAGŁOSOWAĆ!

  ,,Elektorzy wybrali Donalda Trumpa na nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Tym samym zakończyła się dyskusja o możliwych nieprawidłowościach wyborczych oraz o groźbie oddawania przez elektorów głosów nie na tego kandydata, którego jako wygranego wskazali wyborcy.”

  https://nto.pl/usa-elektorzy-oficjalnie-wybrali-donalda-trumpa-na-prezydenta/ar/11598270

  TO PO CO ORGANIZUJĄ ,,DEMOKRATYCZNE” WYBORY DLA POSPÓLSTWA, JAK ELFY ZAWSZE WIEDZĄ KOGO MAJĄ WYBRAĆ?

  MOSKWA IM ZAWSZE DOBRZE DORADZA!

  Polubienie

 20. paziem

  Z tą różnica głosów za Trumpem i za Hillary, to nie zupełnie tak. W USA nie ma wyborów bezpośrednich, ale wybory na elektorów, którzy dopiero wybierają prezydenta. I zdarza się, że większa ilość głosów nie przekłada się na większa ilość głosów elektorskich.

  Polubienie

 21. nina

  —————– a jeśli ??????
  [ Emerytowany szef FBI omawia wewnętrzną wiedzę o satanizmie, okultyzmie i pedofilii w ramach górnych warstw rządu US ]
  https://kochanezdrowie.blogspot.com/2019/01/guantanamo-nowa-rzeczywistosc.html

  Polubienie

 22. nina

  ————— coraz więcej filmów o przeszłości ……..przypadek ???.

  Polubienie

 23. pytuś

  Asan Paziem, to czemu zawracają cztery litery obywatelom, kiedy decydujący głos mają elektorzy, a nie ,,przypadkowe” społeczeństwo?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolegium_Elektor%C3%B3w_Stan%C3%B3w_Zjednoczonych

  Zabawa w fikcyjną demokrację?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wiaro%C5%82omny_elektor

  https://wiadomosci.wp.pl/najbardziej-skomplikowane-wybory-swiata-6032744794231425a

  Zresztą, co mnie to obchodzi, nie mój cyrk, nie moje małpy w tym porąbanym cyrku!

  Polubienie

 24. paziem

  Kliknij na FACEBOOK i odtwarzaj

  Polubienie

 25. wincenty

  Ksiązka „Trwałe ślady” Albina Siwaka trafiła na swoisty indeks książek ZKAZANYCH w III RP, a jej nakład partiami wykupywali ci, którzy z różnych względów nie byli zainteresowani tym, żeby Siwak robił ze swojej wiedzy użytek dla przyszłych pokoleń młodych krnąbrnych PATRIOTÓW Polaków, obojetnie czy to lewicowych, centrowych, czy prawicowych lub konserwatywnych czy liberalnych.

  Według kilku dziesięcioleciach obserwacji życia politycznego w PRL, to najogólniej rzecz biorąc Żydzi zamieszkali w PRL-u podzielili ludzi sprawujących władzę w Warszawie na swoich i OBCYCH.

  Tymi OBCYMI są etniczni Polacy. To żydowskie frakcje sprawujące władze w Warszawie zawsze ODSUWALI od władzy w Polsce i z życia społecznego ludzi, którzy byli lojalni wobec większości etnicznej w Polsce, czyli etnicznych Polaków.

  Albin Siwak poważnie zainteresował się sprawą awanturnictwa żydo-komunistów w PRL-u dopiero po otrzymaniu kolejnej informacji mówiącej o nadzwyczajnym POSIEDZENIU prezydium Centralnego Komitetu Żydów, w dniu 11 czerwca 1976 roku, w którym zasiadały osoby, które jednocześnie pełniły wysokie funkcje w rządzie PRL-u i w Biurze Politycznym PZPR.
  Rozpatrywano tam sprawę podwyżek cen na artykuły żywnościowe, w tym mięsne aż o 80%.
  W czasie obrad tego ŻYDOWSKIEGO prezydium padły tam słowa:

  „Trzeba potrząsnąć drzewem, żeby spadły zepsute owoce”. Tymi „zepsutymi owocami”, które chciano strząsnąć z drzewa mieli być członkowie PZPR, którzy byli polskimi patriotami, krnąbrnymi etnicznymi Polakami, obojętnie czy z prawego, centrowego lub lewego skrzydła PZPR.

  Żydzi z polskim obywatelstwem we wnętrzu PZPR, którzy nie wyjechali do Izraela w 1968 roku postanowili wstrząsnąć Polską, aby ZNOWÓŻ przejąć centralną władzę w PZPR, a następnie w całej Warszawie w centralnych urzędach w całym PRL-u. Gdy ta awantura żydowska się nie powidła, to żydzi w łonie PZPR, zaczeli szykować nastepny wstrzac cenowy, a nastepnie polityczny na bazie którego by mogli przechwycić w 100% centralną władzę w Polsce.
  To się żydom udało, gdy podwyższyli ceny 3 lipca 1980r na żywaność w stołówkach 12-o tysięcznego zakładu WSK-PZL- Świdnik koło Lublina i Fabryce samochodów dostawczych i ciężarowych w Lublinie, gdzie wygenerowali strajki.

  To żydzi w łonie PZPR celowo wygenerowali awanturę w czerwcu 1976r w PRL-u.
  To żydzi z łona PZPR wytypowali potężne zakłady, w których oni podwyższyli ceny o 300% za obiady w robotniczych stołówkach, a w okolicznych sklepach mięsnych o 80% wiedząc o tym, że to spowoduje gwałtowne rozruchy i bunty robotnicze, które podsycali ci sami żydzi, którzy zadecydowali drastycznie podwyższyć te ceny na żywność.

  To żydzi z PZPR wytypowali zakłady „Ursus” i radomski „Walter” oraz „Naftoremont” w których drastycznie podwyższyli ceny na żywność. Oszołomiony Albin Siwak nie mógł uwierzyć, że możliwe jest takie bandyckie manipulowanie załogami robotniczymi, aby wywołać tym sposobem awanturę w PRL-u.

  Zaraz potem ŻYDZI zamieszkali w PRL-u utworzyli KOR – czyli Komitet Obrony Robotników, który niby miał stanąć w obronie poszkodowanych robotników, którzy potem wyniosą tych żydów na piedestały centralnej władzy w Polsce, gdy zadyma żydowska zostanie wsparta finansowo i medialnie przez zagranicznych żydów.

  Oto fragment z tekstu z książki pt. „Trwałe ślady” autorstwa Albina Siwaka:

  Mój kolega z MSW, stwierdził tak:

  „Wielu generałów, którzy chcieli awansować, dało namówić się na żony Żydówki, bo one były gwarancją, że będą lojalni”. Mój przyjaciel, generał Wacław Czyżewski, wyjaśnił mi tę sprawę tak: Kiedy skończyłem studia i awansowałem, to wezwano mnie do kadr i mówią – Towarzyszu generale, zapowiadacie się na dobrego dowódcę i jest przed wami duża przyszłość, ale musicie rozwieść się z żoną, a my wam damy inną – nie Polkę.
  Oczywiście, że odmówiłem, bo po pierwsze, mieliśmy już troje dzieci, a po drugie, sam sobie żonę wybrałem i nie pozwolę, by ktoś mi dyktował w tych sprawach.

  Oczywiście, że to zważyło na moich awansach.
  Byliśmy z Moczarem przyjaciółmi i wszystko o sobie wiedzieliśmy – mówił generał Czyżewski. Przecież całą okupację dowodziliśmy partyzantką na Lubelszczyźnie i tajemnic przed sobą nie mieliśmy.
  I ten głupi Mietek uległ im i rozszedł się z żoną Polką.

  Przez całe życie tego gorzko żałował i zmądrzał dopiero przed śmiercią, gdy stwierdził:
  Pochowajcie mnie między Polakami na Porytowych Wzgórzach.

  Książka Albina Siwaka dzięki zbiegowi okoliczności stała się „białym krukiem”, nieosiągalnym w antykwariatach, ani na słynnym Allegro.
  Komu uda się do niej dotrzeć, dowie się wielu interesujących rzeczy o Kani, Jaroszewiczu, aferze „Żelazo”, czy innych ciekawostkach PRL-u.

  https://marucha.wordpress.com/2019/01/08/zamiana-piekly-na-cichockiego-jest-jednak-istotna/#comment-803794

  Polubienie

 26. Anatolij Łukjanow nie żyje.

  Polubienie

 27. nina

  Zbigniew Górski
  2 dni temu
  Ten list został znaleziony w archiwum miasta Toledo przez Hermita z Salamanki, podczas jego poszukiwań starych akt dotyczących królestwa Hiszpanii.

  Oto treść odpowiedzi Wielkiego Sanhedrynu:

  Umiłowani Bracia w Mojżeszu, otrzymaliśmy wasz list, w którym opisujecie wasze obawy i nieszczęście, jakie was dotknęło. Odczuwamy ból niemniej dotkliwy od waszego.

  Rada, jaką udziela wam Wielki Satrapa i Rabini, jest następująca:

  Jeśli, jak mówicie, król Hiszpanii (Ferdynand) zmusza was abyście zostali chrześcijanami, to zgódźcie się na to, skoro nie macie innego wyjścia.

  Jeśli, jak mówicie, wydano rozkaz pozbawienia was własności, to uczyńcie waszych synów kupcami, aby mogli stopniowo pozbawić chrześcijan ich własności.

  Jeśli, jak mówicie, czynione są zamachy na wasze życie, to uczyńcie z waszych synów lekarzy i aptekarzy, aby i oni mogli odbierać życie chrześcijanom.

  Jeśli, jak mówicie, że oni niszczą wasze synagogi, to uczyńcie z waszych synów kanoników i kleryków, aby oni mogli zniszczyć ich kościoły.

  A jeśli chodzi o wiele innych utrapień, o których skarżycie się, to niech wasi synowie zostaną adwokatami i prawnikami, aby stale mieszali się do spraw państwa, tak by chrześcijanie ugięli się pod waszym jarzmem i abyście mogli panować nad nimi i zemścić się na nich.

  Nie odstępujcie od nakazów, jakie wam dajemy, a przekonacie się sami, że tak jak teraz jesteście upokorzeni, tak w przyszłości osiągniecie władzę.

  Podpisano: „Książę Żydów Konstantynopola”

  Polubienie

 28. wincenty

  Aresztowano dyrektora polskiego oddziału chińskiego koncernu telekomunikacyjnego Huawei.
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/abw-zatrzymala-polaka-i-chinczyka-podejrzanych-o-szpiegostwo/8pntf4n

  Polubienie

 29. wincenty

  Rosyjska bojowa ”Awangarda” przekracza 27 razy szybkość dźwięku

  26 grudnia świat zachodni, który uważał, że Rosja wraz z jej kompradorską pseudoelitą krok po kroku oddając kraj już nie podniesie się i można o nią znowu wycierać buty jak w latach 1990, został poruszony. Świat zobaczył udany test jednostki bojowej „Awangarda” z nośnikiem rakiet UTF UR-100N.

  Start został wykonany z rejonu Dombarowska w pobliżu Orenburga wzdłuż miejsca testowego Kura na Kamczatce. Zasięg wystrzelenia wynosił około 6 tysięcy kilometrów, prędkość „Awangardy” wyniosła 27 razy więcej niż dźwięku. Na świecie niczego podobnego do tej pory niema, i w najbliższej przyszłości nie będzie. Rozkład sił na świecie radykalnie się zmienił na korzyść Rosji: dla nowej rosyjskiej broni, podstawy geopolitycznej dominacji Stanów Zjednoczonych uderzeniowe grupy szturmowe stały się bezużyteczne i całkowicie bezbronne jak łodzie rybackie. Co więcej, nowa broń może zniszczyć całą zachodnią cywilizację z gwarancją, że żaden system antyrakietowy jej nie pomoże. To nie przypadek, że testy, które przeprowadzono natychmiast uciszyły wrogich propagandystów, krzyczących wszem, że kompleksy „Awangarda” i „Burewestnik” są niczym więcej, jak tylko blefem Putina…

  czytaj … https://treborok.wordpress.com/rosyjska-bojowa-awangarda-przekracza-27-razy-szybkosc-dzwieku/?preview=true

  Polubienie

  • wincenty

   Wielki rosyjski naukowiec Lew Nikołajewicz Gumilow mówił, że najbardziej niebezpieczną bronią jest narzucenie wrogiemu krajowi, narodowi, cywilizacji, negatywnego postrzegania siebie. Informacyjny fantom o rosyjskim zacofaniu, stworzony przez zachodnich technologów i pilnie wspierany przez naszych liberałów, praktycznie codziennie wtłacza do naszej świadomości ideę naszej drugorzędności. Nieustannie mówi się o walce naszych instytutów i uniwersytetów o miejsca w międzynarodowych rankingach, zmuszając nas do walki o cytaty, dając przykłady zachodnich ośrodków badawczych – francuskich, niemieckich, holenderskich. Powiedzcie mi czy Wielka Brytania ma własną naukę rakietową lub przemysł kosmiczny porównywalny z rosyjskim? Albo, czy francuscy naukowcy, którzy z trudem stworzyli pocisk samosterujący o zasięgu tysiąca kilometrów, mogą równać się z naszymi inżynierami, którzy dawno już pokazali światu kompleks „Granat” o zasięgu 3000 kilometrów lub „Kaliber”, pokonując 2600 kilometrów, lub „X-101 rażący cele z odległości 5500 kilometrów? Holandia czy Belgia, Szwecja czy Finlandia, czy mogą zbudować system obrony powietrznej porównywalny do S-400?

   Nie, nie mogą, ponieważ Europejczycy nie mają takich biur projektowych jak nasze, nie ma żadnej szkoły naukowej, nie mają instytutów badawczych odpowiadających naszemu poziomowi. Warto zauważyć, że udaje nam się stworzyć wszystkie te złożone wyroby po liberalnym pogromie rosyjskiej nauki przez jelcynistów.

   Nawet liderom świata zachodniego – w Stanach Zjednoczonych i Japonii – nie udało się stworzyć czegoś podobnego do naszych ponaddźwiękowych pocisków przeciw okrętom takich jak „Bazalt”, „Granit”, „Wulkan”, „Onyks”, „Cirkon” lub balistycznych potworów takich jak „Wojewoda”, lub „Sarmata”. A pojawienie się „Kindżałów”, „Cyrkonów” i tym bardziej „Awangardy” zasadniczo zamienia rozkład sił na świecie. Jednak po kolei….

   Polubienie

 30. wincenty

  Półtora miliona Polaków zarabia mniej niż 1500zł

  Aż 1 mln 521 tys. osób otrzymywało w końcu 2017 r. wynagrodzenie nieprzekraczające minimalnej płacy, czyli 1459 złotych na rękę.

  Liczba takich pracowników wzrosła o 3,8 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego.
  http://www.autonom.pl/?p=24771

  Polubienie

 31. wincenty

  Czyżby miał nastąpić kolejny rozbiór Polski?

  Polubienie

 32. nikita

  Syria 1942 r. Syryjskie kobiety rozdają żywność i ubrania uchodźcom z Grecji.

  Polubienie

 33. wincenty

  W Japonii główny inżynier firmy Panasonic, 68-letni Kharuto Tagawa próbował popełnić samobójstwo pisząc w liście pożegnalnym, że prawa honoru nie pozwalają mu dalej prowadzić prac na podstawie skradzionych lub kupionych za bezcen patentów radzieckich inżynierów.

  Uważa się nas w świecie za wielkich wynalazców, jednak w rzeczywistości wielki wynalazca — to radziecki inżynier (radzieccy inżynierzy w ogóle). Ten sam, którego pozbawiono wszystkiego.
  https://marucha.wordpress.com/2019/01/03/nie-moge-juz-dluzej-pracowac-na-skradzionych-radzieckich-patentach-glowny-inzynier-panasonic-probowal-popelnic-mieczem-samobojstwo/

  Polubienie

 34. wincenty

  243 miliony na 100-lecie odzyskania niepodległości przepadło? Rząd nadal nie wyjaśnił, na co wydano te pieniądze! Czyżby na żydowskie muzea
  https://nczas.com/2019/01/04/243-miliony-na-100-lecie-odzyskania-niepodleglosci-przepadlo-rzad-nadal-nie-wyjasnil-na-co-wydano-te-pieniadze-czyzby-na-zydowskie-muzea/

  Polubienie

 35. nikita

  Charles de Gaulle – przykład międzynarodowego spisku

  W roku 1968 doszło do kulminacji wojny gospodarczej Francji z FED-em i City. Generał Charles de Gaulle rozpoczął wprowadzanie franka, opartego na złocie…
  http://alexjones.pl/aj/aj-inne/aj-historia/item/141665-charles-de-gaulle-przyklad-miedzynarodowego-spisku-3

  Polubienie

 36. nikita

  Pompeo wyznaczył Warszawę

  Co za skandal, Mike Pompeo sekretarz stanu w USA, bez uzgodnień ze swoimi poddanymi w Polsce, oświadczył, że narada wojenna o Iranie ma odbyć się w W-wie w lutym
  http://wrzodakz.neon24.pl/post/147143,pompeo-wyznaczyl-warszawe

  Polubienie

 37. paziem

  11 STYCZNIA 2019
  Wspólne oświadczenie na temat spotkania ministerialnego w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie
  Poniższe oświadczenie zostało wydane przez Rządy Rzeczypospolitej Polskiej i Stanów Zjednoczonych Ameryki, by zapowiedzieć spotkanie ministerialne w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie.
  Mamy przyjemność poinformować, że Rzeczpospolita Polska i Stany Zjednoczone będą współgospodarzami “Spotkania ministerialnego poświęconego budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie”, które odbędzie się w Warszawie w dniach 13-14 lutego. Do udziału w spotkaniu zostały zaproszone państwa z całego świata.

  Zwiększenie bezpieczeństwa i stabilności na Bliskim Wschodzie leży w żywotnym interesie całej wspólnoty międzynarodowej. Państwa uczestniczące w spotkaniu będą miały sposobność podzielenia się swoimi ocenami oraz przedstawienia propozycji na temat przyszłości regionu. W trakcie spotkania będą miały miejsce dyskusje na temat kwestii kluczowych dla stabilności Bliskiego Wschodu dotyczących m.in. terroryzmu i ekstremizmu, rozwoju i proliferacji pocisków rakietowych, bezpieczeństwa handlu morskiego oraz bezpieczeństwa energetycznego, a także zagrożeń wynikających z działalności różnych aktorów i grup interesów w regionie.

  Społeczność międzynarodowa podziela szereg obaw związanych z zagrożeniami dla pokoju na Bliskim Wschodzie. Spotkanie ministerialne będzie zatem okazją do dialogu na ten temat i budowania konsensusu wokół konieczności wzmocnienia architektury bezpieczeństwa oraz zwiększania stabilności.

  Spotkanie ministerialne, które wspólnie organizujemy, jest również wyrazem strategicznego partnerstwa między Stanami Zjednoczonymi i Polską, służącego realizacji wspólnych interesów w obszarze promocji międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa.

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  za:https://msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/wspolne_oswiadczenie_na_temat_spotkania_ministerialnego_w_sprawie_budowania_pokoju_i_bezpieczenstwa_na_bliskim_wschodzie

  Polubienie

  • paziem

   STATE DEPARTMENT —
   With an eye on Iran, the United States and Poland will jointly host a ministerial meeting to promote peace and security in the Middle East. The international gathering will be held in Warsaw on Feb. 13-14.

   “The ministerial will address a range of critical issues including terrorism and extremism, missile development and proliferation, maritime trade and security, and threats posed by proxy groups across the region,” a State Department statement said.

   U.S. Secretary of State Mike Pompeo told Fox News the gathering would “focus on Middle East stability and peace and freedom and security,” including “an important element of making sure that Iran is not a destabilizing influence.”

   https://www.voanews.com/a/us-host-iran-focused-global-summit-poland-feb/4738922.html

   Abu Dhabi (AFP) – The United States and Poland will hold an international meeting on the Middle East that will seek to build pressure on Iran next month, Secretary of State Mike Pompeo said Friday.

   Pompeo made the announcement on a tour of the Middle East aimed at reassuring US allies after President Donald Trump’s shock decision to withdraw all US troops from Syria, which sparked concerns among Arab states and Israel that Iran’s influence could grow.

   The United States and Poland in a joint announcement said that ministers from around the world will be invited to take part in the February 13-14 meeting in Warsaw.

   „We’ll bring together dozens of countries from all around the world,” Pompeo told Fox News.

   They will „focus on Middle East stability and peace and freedom and security here in this region, and that includes an important element of making sure that Iran is not a destabilizing influence,” the top US diplomat added.

   The joint statement, however, did not explicitly mention Iran, saying that the meeting was focused on „creating a more peaceful and stable Middle East.”

   „The ministerial will address a range of critical issues including terrorism and extremism, missile development and proliferation, maritime trade and security, and threats posed by proxy groups across the region,” it said.

   – Iran denounces Poland –

   Iran poured scorn on the meeting and pointed out that the country, then impoverished after invasion by Britain and the Soviet Union, welcomed more than 100,000 Polish refugees during World War II.

   „Polish Govt can’t wash the shame: while Iran saved Poles in WWII, it now hosts a desperate anti-Iran circus,” Foreign minister Mohammad Javad Zarif tweeted.

   He also posted a picture of the 1996 „Summit of Peacemakers” in the Egyptian summit of Sharm el-Sheikh involving then US president Bill Clinton, Israeli prime minister Shimon Peres and Egyptian leader Hosni Mubarak.

   Clinton had spearheaded the conference to boost Peres after a wave of suicide attacks in Israel claimed by Hamas, the militant group with ties to Iran.

   „Reminder to host/participants of anti-Iran conference: those who attended last US anti-Iran show are either dead, disgraced, or marginalized,” Zarif wrote.

   A State Department spokesman acknowledged that Poland, like other European nations, supports the international accord from which Trump exited last year on ending the Iranian nuclear program.

   The Warsaw meeting „sends an important signal that countries with differing views on the nuclear deal can come together to address other critical issues in the region,” the spokesman said.

   Poland, led by a right-wing populist government, is a longstanding US ally that has better relations with Trump than key European powers Germany and France.

   Trump has reimposed sweeping sanctions on Iran in hopes of changing the course of the clerical regime but has found no support among Western governments, which note that Tehran is abiding by the United Nations-backed nuclear accord.

   But Trump’s hardline stance on Iran has been cheered by regional US allies Saudi Arabia and Israel.

   https://finance.yahoo.com/news/us-poland-plan-global-meeting-pressure-iran-pompeo-155608824.html?guccounter=1

   US Secretary of State Mike Pompeo invited Prime Minister Binyamin Netanyahu to attend an international conference against Iran in Warsaw on February 13, Channel 10 News reported on Friday.

   The conference will be attended by Arab foreign ministers from countries such as Egypt, Jordan, Saudi Arabia, Bahrain, Morocco, and the United Arab Emirates, among others.

   Israeli officials told Channel 10’s Barak Ravid that Netanyahu has not decided yet if his is going to attend or not.

   Pompeo announced the summit in an interview with Fox News on Friday, saying the international summit is meant to promote stability and freedom in the Middle East and will focus on Iran’s regional influence.

   „We’ll bring together dozens of countries from all around the world,” said Pompeo. „Countries will all come together to focus on Middle East stability and peace and freedom and security here in this region, and that includes an important element of making sure that Iran is not a destabilizing influence.”

   He added that the summit will bring together countries from Asia, Africa, the Western Hemisphere, Europe and the Middle East.

   Pompeo is currently on a tour of the Middle East, with stops in Egypt, Bahrain, the United Arab Emirates, Qatar, Saudi Arabia, Oman and Kuwait.

   On Thursday, he gave a speech in Cairo in which he was highly critical of Iran.

   Pompeo vowed that the US “will not ease our campaign to stop Iran’s malevolent influence and actions against this region and the world. The nations of the Middle East will never enjoy security, achieve economic stability, or advance the dreams of their people if Iran’s revolutionary regime persists on its current course.”
   He also reiterated that the US “fully supports Israel’s right to defend itself against the Iranian regime’s aggressive adventurism. We will continue to ensure that Israel has the military capacity to do so decisively.”

   Iran’s Foreign Minister, Mohammad Javad Zarif, on Friday blasted the planned anti-Iran conference.

   “Reminder to host/participants of anti-Iran conference: those who attended last US anti-Iran show are either dead, disgraced, or marginalized. And Iran is stronger than ever,” tweeted Zarif.

   “Polish Govt can’t wash the shame: while Iran saved Poles in WWII, it now hosts desperate anti-Iran circus,” he added.

   http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/257504

   Polubienie

 38. paziem

  Wcześniejsze wasalne zachowanie popychadła anglosasko-syjonistycznego , ministra Czaputowicza:

  1 GRUDNIA 2018
  Minister Czaputowicz w Kijowie o sytuacji bezpieczeństwa na Ukrainie
  – Rząd Rzeczypospolitej stoi w pierwszym szeregu państw podkreślających, że nie ma i nie może być zgody na łamanie przepisów prawa międzynarodowego oraz integralności terytorialnej jakiegokolwiek członka społeczności międzynarodowej – powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w Kijowie, gdzie wspólnie z szefem ukraińskiej dyplomacji Pawło Klimkinem zainaugurował w sobotę sesję plenarną Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa‎.
  Szef polskiego MSZ przypomniał, że Polska była drugim – za USA – państwem, które przyjęło w tym roku deklarację ws. nieuznawania aneksji Krymu i popiera europejskie oraz euroatlantyckie aspiracje Ukrainy. – Ukraina jest ofiarą trwającej agresji rosyjskiej, której pierwszym aktem była nielegalna aneksja Krymu, następnie wywołanie i podsycanie konfliktu zbrojnego na wschodzie kraju, a najnowszą odsłoną – otwarty atak na ukraińskie okręty zmierzające na Morze Azowskie – zaznaczył szef polskiej dyplomacji. ‎Wyraził jednocześnie silne poparcie dla Ukrainy ze strony Polski na forum ONZ.
  W trakcie wizyty szef polskiego MSZ wyraził zdecydowane poparcie ze strony Polski dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w granicach uznanych przez prawo międzynarodowe. – Chciałbym wyrazić poparcie i solidarność dla państwa i narodu ukraińskiego w tych trudnych historycznie chwilach. Przed przyjazdem do Kijowa rozmawiałem z Wysoką Przedstawiciel Federicą Mogherini. Prosiła mnie także o przekazanie wyrazów poparcia i solidarności od całej UE. Unia zdecydowanie potępiła ten akt agresji rosyjskiej na Ukrainę – mówił minister Jacek Czaputowicz na spotkaniu z dziennikarzami po rozmowach z ministrem Pawło Klimkinem.

  Wizyta poświęcona była także kwestiom dwustronnym. Minister Czaputowicz zwrócił uwagę, że zacieśnieniu ulegają kontakty między społeczeństwami naszych krajów, a także z roku na rok dynamicznie rośnie wymiana handlowa między Polską a Ukrainą. ‎ ‎Minister przypomniał jednak także, że nie brakuje w naszym dialogu dwustronnym tematów trudnych. – Społeczeństwo polskie chce poznać prawdę o naszej wspólnej historii i domaga się godnego upamiętnienia zmarłych – podkreślił. – Niezbędne jest dogłębne zbadanie przeszłości i przekazanie wiedzy o niej młodym pokoleniom. W szczególności dotyczy to II wojny światowej i tragedii Polaków na Wołyniu – dodał szef MSZ.
  Minister Czaputowicz został też dzisiaj w sobotę przyjęty przez prezydenta Petro Poroszenkę. Podczas spotkania z ukraińskim przywódcą minister poruszył m.in. zagadnienia z obszaru dwustronnej współpracy politycznej oraz sytuacji bezpieczeństwa po niedawnych wydarzeniach na Morzu Azowskim.

  Dzień wcześniej szef polskiego MSZ spotkał się z ukraińskim premierem Wołodymyrem Hrojsmanem, z którym rozmawiał przede wszystkim o kwestiach współpracy gospodarczej i udrożnienia przejść granicznych między oboma państwami.

  Ważnym punktem wizyty w stolicy Ukrainy było także wręczenie nagrody „Pro Dignitate Humana”, którą uhonorowany został ukraiński reżyser Oleh Sencow. W imieniu laureata, więzionego przez rosyjskie władze, nagrodę odebrała Natalia Kaplan. Minister Jacek Czaputowicz podkreślił, że to nagroda w uznaniu zasług Ołeha Sencowa „w dziedzinie praw człowieka, bezkompromisowych działań podjętych na rzecz ochrony praw osób prześladowanych i narażonych na represje, jak również za ochronę praw jednostki i szacunek dla ludzkiej godności”. – Poprzez przyznanie tej nagrody Polska wyraża wsparcie dla Pana Ołeha Sencowa, który – w oczach całej społeczności międzynarodowej – jest symbolem odwiecznej walki na rzecz praw człowieka – zaznaczył szef polskiej dyplomacji. -‎ Ołeh Sencow przypomina światu o dramacie Ukrainy, której Rosja siłą zagrabiła część terytorium. Poprzez nielegalną aneksję Krymu Rosja złamała najbardziej podstawowe spośród norm prawa międzynarodowego – podkreślił minister Jacek Czaputowicz. Jednocześnie zwrócił uwagę, że „Polska uznaje ochronę praw człowieka, społeczeństwa obywatelskiego, demokratycznych zasad, rządów prawa za jeden z najważniejszych filarów swojej polityki zagranicznej.” – Liczymy na zacieśnianie współpracy w tych obszarach z naszymi ukraińskimi przyjaciółmi – dodał.
  ‎W sobotę rano szef polskiej dyplomacji wraz z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkinem złożyli wieńce na wspólnej mogile ofiar totalitaryzmu oraz na mogile zbiorowej na polskim cmentarzu wojennym w Kijowie-Bykowni. W ten symboliczny sposób szefowie dyplomacji zwrócili uwagę na bolesną przeszłość obydwu narodów, brutalnie doświadczonych zbrodniami sowieckiego totalitaryzmu. Narodowy Rezerwat Memorialno-Historyczny „Bykowiańskie Mogiły” to największe na Ukrainie miejsce masowych pochówków ofiar politycznych represji z lat 1937-1941.

  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  za:https://msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/minister_czaputowicz_w_kijowie_o_sytuacji_bezpieczenstwa_na_ukrainie

  Polubienie

 39. Edward.

  https://fakty.interia.pl/swiat/news-rozpaczliwy-antyiranski-cyrk-szef-msz-iranu-o-konferencji-na,nId,2778144
  Zydostwo rzadzace Polska organizuje skrajnie poodla hucpe anty-iranska.
  W ten podstepny i podly sposob pomiot szatana wystawia Polakow w calym swiecie na celownik oburzonych (slusznie) iranczykow.

  Polubienie

 40. nikita

  RUSKI AGENT POZYWA PRZED SĄD GAZETĘ WYBORCZĄ

  Polubienie

  • paziem

   Pan Sławomir Marczewski jest nam, czyli WPS, znany, i pomimo epizodów w swoim życiu kiedy ulegał urokowi J.Korwina-Mikke i jak słyszymy G.Brauna, uważamy Go za bardzo wartościowego polskiego działacza narodowego.

   Polubienie

 41. nikita

  Musisz to wiedzieć(386) 80% ZŁÓŻ W POLSCE SPRZEDANYCH, już nie mamy niczego
  . https://www.youtube.com/watch?v=bgbI5LTHLI4

  Polubienie

 42. nikita

  HOLOKAUST NARODU POLSKIEGO w XXI wieku

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.