Dwie konstytucje kwietniowe

W deklaracji założycielskiej zainicjowanego przeze mnie w roku 2003  Kongresu Polski Suwerennej ( 6 marca 2019 roku przypada 15 rocznica I Kongresu Polski Suwerennej) czytamy:

” Kongres Polski Suwerennej jest polskim, ogólnonarodowym ruchem obywatelskim, zainicjowanym na podstawie art 12 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej – w trosce o dobro wspólne jakim jest Rzeczypospolita ( art. 1 Konstytucji RP), w trosce o jednolitość państwa ( art. 3 Konstytucji RP) , w trosce o tożsamość i trwanie narodu polskiego ( art. 6 Konstytucji RP).
  Kongres Polski Suwerennej uznaje zasadę suwerenności i zwierzchnictwa narodu za podstawową zasadę ustrojową. Za taką uznał ją także Senat RP w uchwale z dnia 16 kwietnia 1998 r. o ciągłości prawnej między II i III Rzeczypospolita Polską ( cyt. za : Kongres Polski Suwerennej, t.1. Wrocław 2004, nakładem wydawnictwa WEKTORY, s.7-8 ).
Polska obecnie wchodzi w przełomowy moment historii w warunkach nieuchronnej, nowej , przełomowej sytuacji międzynarodowej.  Jednym z najważniejszych zadań nowego suwerennego, narodowego Sejmu i rządu Polaków będzie uchwalenie nowej Konstytucji dającej podstawy do kształtowania niepodległej i suwerennej Polski – aktywnego i samodzielnego podmiotu międzynarodowej polityki europejskiej i światowej.
W tym kontekście warto zapoznać się z interesującą publikacją:

http://czasopisma.tnkul.pl/index.php/rnp/article/view/1903/2018

PZ

Dodatek medialny:

 

 

6 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

6 responses to “Dwie konstytucje kwietniowe

 1. julius

  Niemcy na drodze do odzyskania pełnej suwerenności a co z Polską

  Niemiecki tabloid Bild poinformował, że ambasador USA w Niemczech, Richard Grenell, wysłał listy do wielu niemieckich firm, w których groził im możliwymi sankcjami, jeśli dalej popierali będą wdrożenie gazociągu Nord Stream-2.
  ………..
  Jeśli przełamanie systemu, ustanowionego przez Stany Zjednoczone po wynikach II wojny światowej, przez Japonię praktycznie nie jest brane pod uwagę, to Berlin aktywnie działa w tym kierunku w ostatnich latach. W rzeczywistości większość analiz poświęconych relacjom transatlantyckim w ostatnich latach sprowadza się do szacunków i prognoz, czy Niemcy będą mogły osiągnąć sukces na tej drodze.
  W rzeczywistości przesłaniem Grenella było uznanie, że Niemcy mają się czym chwalić. Podtekst listu jest oczywisty: my, Stany Zjednoczone, nie możemy uzyskać odmowy Nord Stream 2 od kierownictwa Niemiec, nie jest nam posłuszne, zwykłe metody nie działają. Dlatego jesteśmy zmuszeni próbować wywierać nacisk na biznes.
  Co więcej, taka forma jak oficjalny list ambasadora jest dowodem, że tradycyjne i mniej formalne narzędzia wpływu na niemieckich przedsiębiorców, takie jak rozmowy „na zapleczu”, które niewątpliwie były wykorzystywane, również zakończyły się niepowodzeniem. W rezultacie Amerykanie zwrócili się do bezpośrednich i niegrzecznych środków, do których odwołują się wobec wszelkiego rodzaju „beznadziejnych renegatów”, takich jak Rosja, Chiny, Iran i inne „nieposłuszne” mocarstwa.

  Byłoby naiwnością sądzić, że stary europejski biznes, który Amerykanie próbują obecnie jawnie zastraszać, nie zrozumie konsekwencji i kontekstu tego, co się dzieje. W rezultacie, z dużym prawdopodobieństwem, działalność amerykańskiego ambasadora przyniesie efekt wprost przeciwny do tego, na który liczy Waszyngton.
  Rzeczywiście, po raz pierwszy od ponad siedmiu dziesięcioleci niemieckie elity, w tym elity gospodarcze, mają realną szansę na przywrócenie pełnej suwerenności swojego kraju.
  https://ria.ru/20190114/1549297004.html?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Polubienie

 2. jaro

  na neonie admin żyd astra wpird. samą siebie z bredniami na czołówkę i udaje że….

  Ja pierd. jakie to jest śmieszne i widoczne czym to jest. kto tam pisze te komentarze

  Polubienie

 3. MK.TV wciska zzasraną sanacyjną konstytucje z 1935.

  Polubienie

 4. nina

  ————— 13
  http://ziut.neon24.pl/post/147181,liczba-13-adamowicz-i-zarzadzanie-strachem
  ——-http://ninanonimowa.neon24.pl/post/135655,13-trzynastego

  Polubienie

 5. Edward.


  W odpowiedzi Robertowi Majce – Jan zbigniew Potocki.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.