USA stoją za próbą zamachu stanu w Wenezueli

Zwolennicy Maduro

Obserwujemy próbę dokonania przez rząd Stanów Zjednoczonych zamachu stanu w Boliwariańskiej Republice Wenezueli.

Stany Zjednoczone ignorują i gwałcą suwerenną decyzję narodu wenezuelskiego, który dzięki demokratycznym i przejrzystym wyborom w obecności międzynarodowych obserwatorów wybrał Nicolasa Maduro na swojego prawowitego prezydenta w maju 2018 r. Na oczach całego świata, w najbardziej bezczelny sposób, ci, którzy płacili i kontrolowali otwarcie, rzucili się do ataku. Znaleźli nową marionetkę – Juana Guaido, ogłaszając całemu światu, że został uznany za prezydenta Wenezueli. W parlamencie była grupa,w rzeczywistości nie reprezentująca nikogo, która z pogwałceniem konstytucji było gotowe na uznanie Guaido prezydentem. Byłoby to zabawne, gdyby fakty nie były tak poważne i nie narażałyby całego regionu na ryzyko.  Donald Trump postawił na Guaido, przedstawionego przez głównego sekretarza OAS Luisa Almagro – związanego z mafijnym kartelem z Limy. Szybko stało się jasne dla wszystkich, że nieznany Guaido, zainstalowany przez CIA, będzie  uzurpować sobie władzę. Ogłosił on, że stworzy tymczasowy rząd. Ale ani ludzie, ani armia boliwijska FANB, ani żadna inna instytucja nie odpowiedzieli pozytywnie na działania uzurpatora. 
Ilustracja
Nicolas Maduro objął przewodnictwo w przedterminowych wyborach głosami 67% narodu.

A jeśli „nowy prezydent” Guaido ubiegał się o azyl w ambasadzie USA, to tylko oznacza, że wiedział, że jego działania były przestępstwem. Armia boliwariańska ogłosiła alarm i potwierdziła przysięgę wobec Republiki. W związku z imperialną interwencją Stanów Zjednoczonych i próbą zamachu stanu, Maduro ogłosiło zerwanie stosunków dyplomatycznych ze Stanami Zjednoczonymi i przyznał 72 godzin pracownikom ambasady na opuszczenie kraju. To niebezpieczne amerykańskie zachowanie wobec Wenezueli mówi o intencjach i planowanej interwencji wojskowej.

 


	

16 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

16 responses to “USA stoją za próbą zamachu stanu w Wenezueli

 1. julius

  Prezydent Rosji Władimir Putin „dostanie” Ukrainę, a prezydent USA Donald Trump Wenezuelę. Taką prognozę rozwoju obecnych kryzysów przedstawił amerykański politolog Ian Bremmer.
  Czytaj całość
  https://riafan.ru/1144630-putin-poluchaet-ukrainu-v-ssha-predskazali-kievu-strashnye-perspektivy?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.compolitycznych

  Polubienie

 2. julius

  Co musi zrobić Maduro
  Przede wszystkim zakończenie działalności Ambasady USA w Caracas po 72 godzinach powinno oznaczać zakończenie możliwości komunikacji, w tym za pośrednictwem zamkniętych kanałów, a także zawieszenie przywileju poczty dyplomatycznej. Oprócz samego budynku ambasady konieczne jest blokowanie amerykańskich samolotów na lotniskach i statków w portach, które mogłyby przenosić korespondencję dyplomatyczną lub inne ładunki zakamuflowane w tym celu. Wykluczy to między innymi fizyczne finansowanie rebelii, poprzez przerzucanie gotówki, co CIA lubi praktykować na całym świecie. Wskazane jest również zawieszenie obsługi rachunków rozrachunkowych ambasady, a nawet kont osobistych dyplomatów, ponieważ „czarne” pieniądze można rozdzielić między rachunki osób fizycznych w celu dalszego ich przekazania.

  Szef Narodowego Zgromadzenia Ustawodawczego, Diosdado Cabello, już wyraził groźbę odłączenia amerykańskiej ambasady od elektryczności i gazu, co prawie na pewno nastąpi. Jednak rozwiązanie to jest paliatywne, ponieważ ambasada ma autonomiczne źródła energii, przygotowywali się do kryzysu. Najważniejszą rzeczą jest pozbawienie amerykańskiego centrum kontroli komunikacji. Ani samego Juan Guaido ani jego przedstawicieli nie można dopuścić do kontaktów z ambasadą i dowództwem wojskowym.

  Konflikt wokół ambasady w USA w Caracas prawie na pewno zostanie wykorzystany przez Stany Zjednoczone do zaostrzenia sytuacji w całym kraju. Dlatego teraz nikt sztucznie nie przyspieszy procesu fizycznego zerwania stosunków dyplomatycznych. Kwestia zewnętrznej legitymacji oszusta Juana Guaydo nie została jeszcze rozwiązana i istnieją podstawy, aby sądzić, że przy ostrej reakcji Moskwy i Pekinu Stany Zjednoczone powstrzymają się od bezpośredniej inwazji wojskowej.

  W ciągu następnych 72 godzin w Wenezueli zaczną się tajne walki o lojalność w armii. Ważne jest, aby wykluczyć techniczną możliwość uczestniczenia w tym amerykańskiej ambasady.

  Inną rzeczą jest to, że logika postępowania administracji Trumpa wykluczyła już inną drogę dla wenezuelskich generałów niż poparcie prezydenta Maduro. Na poziomie podstawowym znaczna część sił specjalnych i oddziałów powietrznych została zwerbowana przez Hugo Chaveza w ramach specjalnego programu dla ludzi z obszarów wiejskich i biednych regionów. Jednostki te są osobiście oddane obecnej władzy „Chavisa” i cieszą się znacznymi przywilejami , co jest szczególnie ważne w okresie kryzysu gospodarczego. Generałowie i wyżsi oficerowie są włączeni do państwowego systemu naftowego i trudno sobie wyobrazić, co Amerykanie mogliby im zaoferować.

  Jednak nadal konieczne jest całkowite odizolowanie placówki CIA w Caracas, pozbawienie jej łączności i komunikacji oraz wykluczenie wpływu Amerykanów na sytuację w kraju. A to zadanie jest o wiele ważniejsze niż formalne wdrożenie decyzji o zakończeniu działalności dyplomatycznej.
  Ponadto wykluczy to prawdopodobieństwo rozłamu w armii lub w policji, a w rezultacie także wojny domowej, która z kolei może stać się kolejnym powodem zbrojnej inwazji z zewnątrz. Jeśli nie Stany Zjednoczone, to Brazylia, to brzmi absurdalnie. W rzeczywistości całkiem realny scenariusz.
  https://cont.ws/@sensei/1205934

  Polubione przez 1 osoba

  • Konieczne byłoby także zablokowanie kanałów elektronicznych, internetu i telefonii komórkowej.
   Zamkniecie ambasad, konsulatów syjonistycznego Zachodu (w tym IIIŻydo-RP/Polin) i Izraela.

   Polubione przez 1 osoba

  • identycznie zamordowano 40/60 miljonow slowian rosyjskich ! .impulsem do wszczencia morderczej rewolucji „bolszewickiej” bylo rozdawanie ulotek dla tlumow ! (okolo 4 miljony! )na ktorych bylo wydrukowane : car
   jest bogaty !a wy narod …biedny!:) i to w zupelnosci wystarczylo aby rozmodlona w chrystusie tluszca 🙂 zucila sie do gardel ) do swoich braci Slowian!

   Polubienie

 3. Parchy wszędzie wtykają swój plugawy, garbaty nochal. Czas najwyższy, aby ktoś im ten nochal przyciął.

  Polubienie

 4. Klemens

  Wenezuelczycy, którzy w przeciwieństwie do światowych mediów głównego nurtu pamiętają zarówno życie w materialnym upodleniu przed Chavezem, jak i zamach na niego w 2002 r., nie pozwolą, by ich kraj stoczył się z powrotem na uwłaczającą im pozycję folwarku amerykańskich miliarderów. Dobrze wiedzą, czego Stany chcą od ich kraju – przeważnie są świadomi, że ich terytorium kryje największe złoża ropy na ziemi. Kto wie, być może nachalne promowanie Guaido przez Waszyngton zaszkodziło jego wizerunkowi w oczach samych Wenezuelczyków.

  https://wolnemedia.net/wenezuelski-gambit/

  Polubienie

 5. nikita

  Indoktrynacja KK pod przymusem Sądowym No i zaczęło się NA OSTRO
  » http://989f0e648.neon24.pl/post/147390,indoktrynacja-pod-przymusem-sadowym

  Polubienie

 6. ja widze swiat podzielony na : z napletkami i bez napletkow! Ci bez napletkow maj duzo madrzejszych liderow i bogow ! Natomiast ci z napletkami ! maja obcego obrzezanego zydowskiego boga ! ktory rozkazuje swoim wiernym chrystowiercom , tylko i wylacznie :darowac ,przebaczac ,wszelkie zbrodnie i zlodziejstwa dla naszych zloczyncow:). podczas gdy Jehova czy Allach ,zmusza swoich wiernym aby …darli zywcem, skore ucinali leb z plucami1:) innym „niewiernym!:)i tu jest najwieksza tajemnica swietego sakramentu:):)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.