Protest polskich rolników wchodzi w wiek dojrzałości

Niecały rok temu obecny lider protestów rolniczych Michał Kołodziejczak, gdy zabrałem głos na spotkaniu w jego rodzinnej gminie, przerwał moje wystąpienie i powiedział, że nie zajmuje się polityką. Zdziwiło mnie to wówczas i przypomniałem jemu i jego młodym zwolennikom, że cofa się o 100 lat i zapomina o dziedzictwie W.Witosa.  Nie może być opłacalnego, racjonalnego rolnictwa i zdrowych produktów; nie może być pomyślności polskich rodzinnych gospodarstw rolnych bez suwerennej Polski. Nie może być suwerennej Polskich bez polskiego rządu, polskiego sejmu i prezydenta Polaka. Mam nadzieję, że tę prawdę wreszcie zaczyna rozumieć Michał Kołodziejczak i jego otoczenie.

PZ

 

31 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

31 responses to “Protest polskich rolników wchodzi w wiek dojrzałości

 1. Klemens

  Problemy rolników problemami zdrowia narodu

  Polubienie

 2. Klemens

  Wspaniały ksiądz Eugeniusz Okoń – wybitny działacz ruchu ludowego

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Eugeniusz_Oko%C5%84

  Polubienie

 3. nina

  ——-Mój dziadek był wspaniałym działaczem ruchu ludowego w Galicji ,współpracował z Witosem. Za swoje pieniądze wykształcił trzech chłopak z biednych chłopskich rodzin itd itp. Nikt o nim nie pisze , nikt go nie pamięta ! . A tu wciąż o ! okupancie, TRZYMAJĄCYM RĘKĘ NA PULSIE Słaviańskiego serca. Kościół zażydził wszystko co można było zażydzić w Polsce, bo czy jest !? religia katolicka jak nie zażydzeniem ??!. Polakokatolik to śmiertelny WRÓG Polski, tępy , niereformowalny SZABES GOJ !!!.

  Polubione przez 3 ludzi

  • kempes

   dokładnie. własnie. tak. dlatego.. po zdobyciu władzy – nie moze byc litosci dla kościoła. po prostu 2 panów obok siebie -nie moze byc. nie potrzeba nam tępych dogmatystów.

   Polubione przez 1 osoba

   • kempes

    „Kościół zażydził wszystko co można było zażydzić w Polsce, bo czy jest !? religia katolicka jak nie zażydzeniem ??!. Polakokatolik to śmiertelny WRÓG Polski, tępy , niereformowalny SZABES GOJ !!!.”- o własnie. WSPANIALE TO PANI UJEŁA. Ja to ujme jeszcze inaczej. po co nam struktura -która nie daje nic dobrego -prawda? a co powiedzieć miał wg biblii jezus -o drzewie które nie przynosi owoców? no a kosciół przeciez uznaje jezusa-prawda? a wiec w sumie… w imie tych praw. … itd.

    Polubienie

  • zbigniew zbylut

   wykształcił za swoje trzech chłopaków.. a taki Bierut wykształcił miliony polaków i dał im prace, a nikt dobrego słowa o nim nie powie, to jest dopiero kurwa paradoks

   Polubione przez 1 osoba

   • Wacek

    Natomiast ile za jego rządów Berman czy Światło wymordowali Polaków i jak niszczył polską gospodarkę Minc o tym wspomnieć nie raczyłeś.Dopiero Gomułka zdecydowanie zlikwidował zabijanie Polaków przez UB.Zresztą o masowych grobach obok siedziby tej kurwy Bermana pisał Edward Maciejczyk dokładnie.

    Polubione przez 1 osoba

   • zbigniew zbylut

    na cwaniaków to tylko pepeszka i bat. Bierut był za mientki i pobierucie nastąpił koniec polski. lata 70-80 to już było ptokach

    Polubione przez 1 osoba

   • Kojak

    Co ty za debilizmy opowiadasz ?! Zbrodniarz, bandyta i bydlak bohaterem ! Tych chyba uciekles z Tworek !Ten twoj bydlak Bierut nawet kure by zgwalcil w ubikacji ! A moze ty jestes bezczelny naslany tu prowokator !/ Te twoje debilizmy o oswiacie rzekomo komunizmu nie znajduja pokrycia w faktach ! Ilosc ludzi majacych studia za komuny byla na szarym koncu Europy !

    Polubienie

   • zbigniew zbylut

    @kojak prubujesz mi przypisać swoje rojenia chorobowe, to sie w psychiatri jakoś nazywa. Bydlak i kanalia to jesteś ty bo łżesz jak typowa kurwina na ten przykład jedynymi piśmiennymi w mojej miejscowości przed 2wś był, uwaga, żyd i chłop prawosławny 😛 reszta to były same analfabety łącznie z sołtysem, który do rozliczania się z podatków używał nacięć na kiju :D. gdyby nie komuna to dalej gniłbyś w czworakach chamie pod butem pana i plebana. zresztą i tak pan gitler by te twoje cudowne geny, dawno temu, przez komin w objecia abrahamowe posłał

    Polubione przez 2 ludzi

   • Wacek

    Ty się naucz prowokatorze po polsku pisać bo każdy wyraz to robisz błąd co nie może być przypadkiem.Żydowskie bandziory mordowały Polaków a ty tu śmiesz pisać na tym patriotycznym portalu że Rotenschwanz był jeszcze za miękki.Zawijaj się stąd gnojku.

    Polubienie

   • zbigniew zbylut

    @a ty Wacek naucz się niepowtarzac bezmyślnie wyuczonych za innymi textów, których do końca sam nie rozumiesz – to zalatuje owczą filozofią 😀
    a tera zadzieram kiece i jak se stryjenka rzyczy, leceee
    paka i daswidania
    ps. moje prawdziwe nazwisko to srul blumsztajn z tych blumsztajnów

    Polubione przez 1 osoba

   • Wacek

    No to srulu Blumsztajn zadzieraj kiecę Michnik właśnie wcina kiełbasę popija wódeczką zatańczysz mu kankana ku czci i chwale jego brata sędziego a on ci za to da dziubka. Miłej zabawy srulu.

    Polubienie

 4. nina

  —przepraszam za błędy w pisowni ,szwankuje komputer.

  Polubienie

  • Wacek

   Nina nie przejmuj się komputer maszyna ma prawo szwankować.Człowiek też jest omylny a jak Polak zrobi przypadkowo jakiś błąd w pisowni to zaraz hasbara podnosi głos i uczy go polskiego w internecie.Żeby to było szczere chociaż.Cholerne bydlaki.

   Polubienie

 5. Nacjonalizmu nikomu już nie pozwoli globalizacja budować. Niemcy dawno już sa sprzedane za gaz teraz ropę bo nie może powtórzyć się jak za Hitlera, za Stalina tak..
  Niszczy wyścig zbrojeń ziemię klimat i samobujcy co chcą osiągnąć?
  Sami zgotowalismy sobie ten apokaliptyczny los i nie ma wyjścia, droga w dół do piekła wciąga niewinnych bo brak prawdy miłości dobra.
  Jonas ostrzega maj sierpień i grudzień pozostał się do nawrócenia.

  Polubienie

 6. Zaczarowany ołówek

  Krzykacze są zwykle (o ile nie zawsze) konfidentami. Jeśli nie ma choćby próby organizacji, wejścia na rynek ze swoimi wyrobami itd itp to szkoda na tych pajacy czasu. A tek koleś ucharakteryzowany na rolnika to konfident. Tak podejrzewam.

  Polubienie

 7. Słyszeliście że Macie Giertych potępił strajk rolników napisał że nie etycznie jest zmuszać społeczeństwo do płacenia na nie opłacalną produkcję rolną.

  Polubienie

 8. nina

  ————- Polska przedwojenna ……..
  Przed wojną ludzie spali pod żłobem w stajni, matki robiły węzełek z mielonego maku, cukru, wpychały dziecku do ust , same szły 15 km w jedną stronę do pracy w polu za 1 zł, od wschodu do zachodu słońca. TAK MÓWIŁ MI ŚWIADEK historii. Ów świadek miał stajnię z tymi żłobami , domek dla lalek w ogrodzie , niańkę i parę jeszcze fajnych rzeczy. Świadek historii twierdził,że Polska przedwojenna była niesprawiedliwa ,prosty lud cierpiał biedą , poniżenie i bezndzieję.
  Czasy powojenne to chaos, zamiana ról , dobry czas dla żydów ,którzy przejęli władzę już w 1944r , nikt im nie przeszkadzał , ci co mogli by ! leżeli już z kulą w głowie w Smoleńsku , Katyniu, Miednoje i w tysiącach innych miejsc rozsianych po całym świecie. Reszta Polaków została za granicą , ci co powrócili do Polski , skończyli w UBeckich KAZAMATACH . Do dzisiaj ich groby nie zostały odnalezione. Wiele dni i nocy można by tak opowiadać i się kłócić . DLACZEGO ?! ci z Charkowa , Katynia itd pozwolili się powiązać drutem i zabić , dlaczego jeszcze inni Polacy musieli walczyć za granicą ? inni jeszcze cierpieć zesłanie . Dlaczego Warszawa wysłała na rzez swoje dzieci a AK mordowało Geodetów namierzających ziemię dla bezrolnych chłopów.
  DLACZEGO przedwojenny Ziemianin nie powrócił do swojego dworku a stał się rolnikiem , DLACZEGO KSIĄDZ POWRÓCIŁ na swoje stanowisko , w niemieckim kościele z niemiecką plebanią . Dlaczego Żołnierza AK wydał w ręce UB Polakokatolik ?.
  Dlaczego Polak modli się przez wieki o ! OJCZYZNĘ WOLNĄ RACZ PRZYWRÓCIĆ PANIE …………DLACZEGO !!!!!! kibucu coraz bardziej przypomina mi SŁOWIAŃSKĄ WSPÓLNOTĘ ??!!.
  PRAWDA ?? że zwariować można od tych DLACZEGO ?.
  ———————————————————————————————–
  LECHIJA , wspólna nazwa , wspólne korzenie PRZEDCHRZEŚCIJAŃSKICH SŁAWIAN !!! i DO ROBOTY !!!!!.

  Polubienie

 9. Edward.

  Jesli ktos nie wie – rodzina Giertychow jest zydowska,dziadowie
  uciekli z Czech poniewaz dopuscili sie zdrady narodowej.
  O tom wszystkim pisze Jedrzej Giertych (ojciec Macieja) w jednej
  swojej ksiazce.

  Polubienie

 10. Myślę że

  Zgodzę się z autorem że Pan Kołodziejczak dojrzewa do swojej funkcji. Jednak w swoim wystapieniu powiedział ze nie walczy o dopłaty raczej o zasady handlu i zdaje sobie sprawę ze zachodnie rolnictwo ma ich więcej. To jednak przez ostatni czas przemian na wsi rolnicy których bynajmniej widziałem na filmach agrouni maja duże i uzbrojone gospodarstwa, w taki sposób rezygnacja z dopłat i spełnienie oczekiwań Kolodziejczaka spowoduje że małe gospodarstwa nie mają z nimi szans. Dla mnie to samo co powiedział Kulczyk, że miał to szczęście i pierwszego miliona nie musiał ukraść bo jego ojciec zarobił te pieniądze.

  Polubienie

 11. Myślę że

  Kołodziejczak woła o usankcjonowanie grabiezy majatku na ktorym uwlaszczyli sie rolnicy.

  Polubienie

  • paziem

   Proszę wyjaśnić to ostatnie zdanie, bo nie zrozumiałem, co Pan chciał powiedzieć?

   Polubienie

  • Myślę że

   Jeżeli Pan Kołodziejczak narzeka w swoich wystąpieniach na dominację, i robi próby regulacji na rzecz gospodarstw rolnych w Polsce (w tym duńskich i innych), to sytuacja małego rolnika względem dużego polskiego w niczym sie nie zmieni. Gospodarstwa z kanału youtube agrouni, tak jak wczesniej pisałem, nie chcą widzieć posiadanego majątku i sposobu jego zdobycia, to jest to zastanawiające. Ci panowie skarżą się że interes nie idzie, nie widząc asymetrii finansowej,jaka zrobiła się na polskiej wsi i dlaczego tak jest.

   Polubienie

   • Myślę że - z pamietnika Witosa

    Widząc, że drzewo na wozy ładują zamożni gospodarze, bo dobrze odziani,
    posiadający konie i wozy, gdy prawdziwie ubodzy kręcili się pomiędzy nimi, zbierali gałęzie i pomagali kloce ładować na wozy, zapytałem bardzo grzecznie gospodarza mającego już trzy 6-metro we kloce na wozie, dlaczego im [ubogim] drzewa nie wożą.
    Odpowiedział mi widocznie rozdrażniony: – Jeszcze czego, może będę na dziadów robił!

    Polubienie

 12. nina

  UMARŁ Pan Albin Siwak .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.