Jutro M.Piskorski opuszcza PiSowski areszt

Reżim PiSu, za 200.000 okupu, w dniu jutrzejszym, 16 maja 2019 r., zwalnia Mateusza Piskorskiego z aresztu.

Odbędzie się to niemal po 3 latach przetrzymywania przewodniczącego partii Zmiana, bez udokumentowanego postawienia mu zarzutów. Nie do końca znamy warunki ( oprócz wyznaczonego okupu) na jakich M.Piskorski będzie miał funkcjonować poza celą aresztu na Służewcu. Tam był ostatnio przetrzymywany więzień sumienia, którego raczej należałoby nazwać wyrzutem sumienia i hańbą PiSowskiej kpiny z prawa.  Z tego co nam wiadomo Mateusz będzie miała zakaz kontaktów z tymi członkami partii Zmiana i innymi osobami posiadają status świadka, którzy nie byli jeszcze przesłuchiwani. Ma także zakaz opuszczania  Polski, czemu dodatkowo towarzyszy pozbawienie go paszportu.

WPS PRODUCTION postara się wkrótce przeprowadzić wywiad z Mateuszem Piskorskim.

PZ

 

 

 

 

15 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

15 responses to “Jutro M.Piskorski opuszcza PiSowski areszt

 1. paziem

  ‎Marek Włodarczyk‎ do Uwolnić Mateusza Piskorskiego szefa partii ZMIANA
  Wczoraj o 22:36 ·
  Wczoraj wysłałem list o treści jn. do Mateusza. Uważam, że powinniście znać jego treść, co zapowiedziałem w liście.

  Warszawa: 13 maj 2019 roku.

  Szanowny Kolega
  Przewodniczący partii Zmiana Mateusz Piskorski

  Witam Cię Mateuszu, dla przypomnienia swojej osoby podam, że jestem tym członkiem Zmiany, który przyszedł do biura Zmiany na Marszałkowskiej w Domu Przyjaźni Polsko-Rosyjskiej w dniu 13 maja 2015 r, aby złożyć deklarację członkowską. Akurat dawałeś wywiad dziennikarzowi z Gazety Wyborczej, który zainteresował się mną, gdyż był zaskoczony, że ktoś chce zapisać się do Zmiany, później w Wyborczej była wzmianką o mnie. W gazecie podali moje nazwisko, co mnie zaniepokoiło, gdyż mogłem być zwolniony z pracy. Pracuję w spółce Skarbu Państwa na której uwłaszczają się rządzący, było źle, ale teraz pod rządami PiS-u to już tragedia, dyletantyzm, arogancja, mobbing, terror psychiczny, niesprawiedliwość, to codzienność.

  Zdecydowałem się napisać do Ciebie, ponieważ kolega Bogdan z Pabianic, który koresponduje z Tobą, odmówił wysłania Ci program Stowarzyszenia, które chcę założyć. Nie wiem o co mu chodzi, może Ty coś mi podpowiesz jak przeczytasz ten program, gdyż był bardzo krytyczny względem niego. Odnośnie Stowarzyszenia, to kilka miesięcy temu, po tym jak kolejny raz na jakimś wiecu Zmiany nie mieliśmy pieniędzy na transparent czy baner, to wtedy zaproponowałem aby zarejestrować Stowarzyszenie Zmiana, ale nikt mnie nie poparł. Kilka miesięcy później zdecydowałem się ogłosić na Facebook-u zamiar utworzenia takiego Stowarzyszenia, zrobiłem to na naszej stronie Zmiany, ale nikt mnie nie poparł. Wtedy zrozumiałem, że z tymi ludźmi nic się nie da zrobić, wszyscy się przestraszyli, pochowali, czy diabli wiedzą co? Tomek Jankowski po wizycie w ABW zmienił się, prawie nic się nie dzieje. Kapitanie wracaj, bo statek tonie.

  Teraz o stowarzyszeniu. Uznałem, że sam napiszę program, co zrobiłem i wysyłam Tobie w tym liście jako Załącznik nr 1. Stowarzyszenie nazywać się będzie Komitet Obrony Socjalizmu „KOS”. Prawdopodobnie z wieloma sprawami zawartymi w jego programie nie będziesz się zgadzał, ja też nie ze wszystkim sprawami w statucie i programie Zmiany zgadzałem się, chodzi mi o sprawy kościoła, ale byliście mi najbliżsi ze wszystkich działających partii. Program ogłosiłem 1-go maja na FB, na portalach gdzie uczestnicy deklarują się: komunistami, socjalistami, wojownikami z kapitalizmem, rządzącymi i z niesprawiedliwością. Odzew był kiepski. Jednak to ogłoszenie tego programu dało mi tyle, że mogę zweryfikować moich znajomych, kolegów, towarzyszy walki, i wiem kto jest kto, to cenna wiedza. Generalnie wnioski są przykre, ci ludzie nie są zainteresowani działaniem, wystarcza im popisywanie się wiedzą w Internecie, przy laptopie. Są wykastrowani jako socjaliści, komuniści, czy bojownicy o lepszy ustrój. Nazywam ich wirtualnymi komunistami i to jest najdelikatniejsze określenie. Jedyna nadzieja dla nas, to w żółtych kamizelkach z Francji, zapraszam ich.
  Mam nadzieję, że ten program urozmaici Ci życie, może będziesz chciał niektóre punkty zrealizować w przyszłości, na co już teraz masz moją zgodę, nie zależy mi na byciu wodzem, ale na normalności i sprawiedliwości, już nie w moim życiu, ale dla moich dzieci i następnych pokoleń. Jeśli nie zrealizujemy takiego programu, lub podobnego, a uważam że realizacja jego zajmie około 30 lat, tyle ile Polska jest niszczona, to nasza ojczyzna Polska zginie. Obym się mylił. Ten program to hasła i skróty, które chcę przedyskutować z Tobą. Liczę na twardą konstruktywną męską krytykę, możemy się nawet „walić”, ale nie poniżej pasa. Wiem, że jesteś nie tylko inteligentny, ale mężny i silny fizycznie, a sądzę to po tym, jak się szarpałeś z tymi mendami w Sądzi, dając im godny opór. Brawo.

  Wysyłam Ci korespondencję dotyczącą przelewów, które od ponad dwóch lat wysyłam Ci do paki. Kilkakrotnie pytałem się, czy otrzymujesz te pieniądze, dostawałem potwierdzenia że tak, ale okazało się że jakaś firma Mazovia przetrzymywała te pieniądze i dopiero pod koniec 2018 przelała je (moje wpłaty w 2017 roku dla Ciebie) z powrotem na moje konto. Poprosiłem Bank PKO BP o informację, czy mieli takie prawo, Załącznik 2 ( w załączniku jest też korespondencja z przedstawicielką Mazovii). Bank nie wprost, ale zgodził się z moim stanowiskiem. Wkurzyłem się i przelałem te pieniądze ponownie Tobie do aresztu, do dzisiaj nie wróciły, oby. Trzeba być wyjątkową kanalią, nie dość że bezprawnie przetrzymują Ciebie przez 3 lata, to pozbawiają tak drobnego wsparcia finansowego, jakim jest 50 zł.

  Wysyłam Ci jeszcze moje pismo do Posłów RP pod nazwą „Apel”, który jest w Twojej obronie, Załącznik nr 3. Wysłałem go do; Joanna Schering -Wielgus, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Kornel Mazowiecki, Janusz Sanocki, Borys Budka. Niestety, żaden z posłów nie odezwał się.
  Tak samo było z redakcjami, do których e-mailem wysłałem ten Apel, wysłałem go do redakcji; Wprost, Myśl Polska, Gazeta Wyborcza, Superstacja, Nie, Super Expres. Ot taka polska rzeczywistość, demokracja, wolność, sprawiedliwość-śmieszne i żałosne. Wolne obiektywne media to kpina, trzeba będzie się nimi zająć. Chcą być IV-tą władzą, ale raczej są V kolumną faszystów.

  W Polsce nikt za Tobą się nie ujął, natomiast ONZ Grupa Robocza ds. Arbitralnego Pozbawienia Wolności postąpiła godnie i sprawiedliwie, walcząc o Ciebie. Wysyłam Ci ich postanowienie, Załącznik nr 4, w którym nakazują uwolnić Cię, wypłacić zadośćuczynienie i rozliczyć winnych, ale ci faszyści nie liczą się z międzynarodową opinią, tak jak Hitler mają wszystkich w dupie i skończą tak jak on. Czego im z całego serca życzę.

  Kolego życzę Ci szybkiego wyjścia z aresztu i rozliczenia wszystkich tych, którzy przyczynili się do Twojego bezprawnego osadzenia w areszcie i znęcali się nad Tobą i Twoją rodziną przez 3 lata, myślę tu o: Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Mariusz Kamiński, Mariusz Błaszczak, Joachim Brudziński, Mateusz Morawiecki, Anna Karlińska, Agnieszka Domańska Jethon i inni sędziowie, strażnicy więzienni którzy Cię pobili -poniżali, Policjanci którzy szarpali Cię w Sądzie, oraz dziennikarze i politycy, którzy milczeli i uważali że nic złego Ci się nie stało.
  Każdy reżym, totalitaryzm kiedyś skończy się, a jego twórcy i współpracownicy pójdą do piekła, tym razem też tak będzie, ten koniec zbliża się dużymi krokami. Czas rozpalać ogień pod kotłami ze smołą i walić w bębny.
  Jak wyjdziesz na wolność, to musisz uważać, bo będą chcieli Cię usunąć, tak jak Leppera. Jesteś ich hańbą i wielkim niewybaczalnym błędem. Każdy uczciwy i inteligentny człowiek to wie.
  Czekamy na Ciebie. Jesteśmy z Tobą na dobre i złe, jest nas kilkunastu. Czołem Wodzu !!!

  Marek Włodarczyk

  Puszczam ten tekst na fb.
  Załączniki:
  1. Program Stowarzyszenia „KOS” – 4 strony
  2. Pismo do PKO BP i korespondencja mailowa z Mazovią
  3. Apel do posłów RP
  4. ONZ-Grupa Robocza ds. Arbitralnego Pozbawienia Wolności

  za:https://www.facebook.com/groups/947094775388257/permalink/2099209290176794/

  Polubione przez 1 osoba

  • dariusz orszański

   W końcu, wracaj bracie do życia. Wiem co przeszedłeś, bo Mnie zaraz po 3- miesiącach też zatrzymali i trzymali 2,5 roku. Sprawa w apelacji , ale nie mam złudzeń, Oni zniszczą każdego, ale karma powraca, i to jest nieuniknione, że będą się smażyć w beczkach ze smołą. Tylko razem i wzajemnie się wspierając, możemy coś zrobić.

   Polubione przez 1 osoba

 2. I jeszcze te parchy każą sobie płacić 200tys ale za co?

  Polubienie

 3. OGÓLNE

  Domu Przyjaźni Polsko-Rosyjskiej brzmi jak wpisanie człownkostwa EU do konstytucji.

  Polubienie

 4. grzanek

  Nie mogę się doczekać wywiadu. To będzie hit!

  Polubienie

  • wijus boa

   Ech Grzanula pewnie wymusili na Piskorkim podpisanie bumagi że nie będzie uprawiał polityki ponad głowami rządzącej w polin AmbasadyUS

   Polubienie

   • grzanek

    To mało im było, że cała rodzina musiała zrobić ściepę, żeby zapłacić haracz, który – z dużo dozą prawdopodobieństwa – może przepaść? Nie mogą mu całkowicie zamknąć gęby pod byle pretekstem, bo nawet ta cała szmatława Unia by im żyć nie dała. No nic pożyjemy, zobaczymy.

    Polubienie

 5. markglogg

  Ad PAWODAWSTWO PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI

  Wczoraj wieczór, gdy wróciłem ze Słowacji do Zakopanego, to pierwszą wiadomość, jaką usłyszałem w Polskim (?) Radio, była informacja min. Ziobry, że zostało uchwalona ustawa, że aż do 30 lat pozbawienia wolności będzie karalny wszelki GWAŁT NA DZIECIĘCYCH GENITALICH. Pozwolę zatem sobie wskazać, że takiej kary mogą się obawiać zawodowi żydowscy REZACY, którzy niedość, że GWAŁTEM, za pomocą nożyka, obcinają kilkudniowym męskim noworodkom ich napletek, ale i KRWIOŻERCZO wysysają – USTAMI – krew jaka się pojawia po tym okrutnym gwałcie na noworodku.

  Ta uwaga w ramach ponoć nadchodzącego Zjednoczenia Prawno-Kulturowego Polski / Polin z Izraelem:

  Polubienie

  • manieki II

   …bardzo to sztuczne jakos…dobry czas wybrano!…nie chce „robic”za Kasandre…ale moj instruktor z dywersji mowil – jak zawodzi logika i rozum – zdaj sie na instynkt!…
   Matti – jest w doskonalej kondycji fizycznej – co widac po ilosci przenoszonych pakulcow ..i nawet utyl…:))

   …sorry! – ja juz tak mam – wszedzie widze jakies teorie szpiszkowe…:))

   Polubienie

   • Wojtek

    Co w tym dziwnego że mu się przytyło.Moja znajoma jest w więzieniu kucharką i dobrze tam karmią .Mielone , bigos , kopytka , ruskie pierogi .Roboty żadnej to chyba każdy by przytył.Nie szukaj dziury w całym.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.