Putin ogłosił doktrynę globalnej konfrontacji z USA

XXIII Międzynarodowe Forum Ekonomiczne w Petersburgu, czerwiec 2019 

W.Putin: Rosja nie uznaje już dominującej roli USA i systemu stworzonego przezeń w świecie

 

Zamieścił:  Sławobor

(Fragmenty)

Przemówienie Putina nie pozostawiło cienia wątpliwości co do nowego podejścia Rosji do polityki zagranicznej

Konfrontacja z Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi zawsze była podstawą politycznego kursu Rosji, ale dla postsowieckiej elity politycznej to, co Putin powiedział w drugim dniu petersburskiego Międzynarodowego Forum Gospodarczego-2019, było nie do pomyślenia. To był koniec wszystkich kanonów i poprzednich wektorów orientacji.

To, co Putin powiedział na głównym forum w piątek 7 czerwca, przejdzie do historii jako drugie przemówienie monachijskie.
Putin po raz pierwszy ogłosił całemu światu, że Rosja nie uznaje już dominującej roli USA i systemu stworzonego przez Stany w świecie. Co więcej, Rosja rzuca całkowite wyzwanie temu systemowi i jednoczy się w tej konfrontacji z Chinami i resztą świata, a dokładniej z tymi państwami, które nie straciły woli ocalenia od amerykańskiego jarzma i szukają siły, do której mogłyby się przyłączyć.

Istnieje różnica w tym: nie uznawaj de facto, uznawaj de jure i przestań uznawać de jure, otwarcie ogłaszając, że od tej pory na świecie są dwa bloki oficjalnie: ten ze Stanami Zjednoczonymi i ten przeciw nim. I Rosja z tymi, którzy są przeciwko Stanom Zjednoczonym. Ten wybór jest dosłownie dokonany przez obecną elitę polityczną Rosji. Dokładniej mówiąc, dokonała tego awangarda, czołowe grupy, ci, którzy należą do wewnętrznego kręgu Putina i budują swoją siłę, opierając się na państwie, jego władzy i suwerenności.
Grupy te rozumieją, że w Rosji są potężne siły przeciwko nim, które mają zupełnie inną koncepcję swojej dominacji, te, które budują swoją pozycję w oparciu o finansowe i polityczne kręgi Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, których dzieci mieszkają i studiują tam, i prowadzą interesy w jurysdykcji anglosaskiej .
Siły te domagają się podporządkowania narodowych interesów Rosji i rządzącej klasy politycznej interesom kręgów rządzących Wielkiej Brytanii i USA, w czym widzą swoją szansę na dobrobyt. Coraz częściej rozłam w elicie Rosji jest widoczny, a Władimir Putin ostrożnie powstrzymuje ostrość konfrontacji między podzielonymi grupami elit.

Minęło 12 lat od pierwszego ostrzeżenia, przemówienia monachijskiego, w którym Putin ostrzegł, że Zachód wzniósł się na skraj niebezpiecznej konfrontacji i w tej konfrontacji przecenił swoją siłę. Przez 12 lat Zachód nie wierzył w te ostrzeżenia. A teraz, jak mówią, „doigrał się”.

Putin, wskazał na sprzeczność interesów Stanów Zjednoczonych i Europy. Za konfliktem interesów wokół gazociągu stoi konflikt całego szeregu żywotnych interesów. Europa przestała być nawet wasalem dla Stanów Zjednoczonych, teraz jest dla nich łupem, zasobem, bez którego Stany Zjednoczone przestają istnieć jako hegemon, a może nawet jako jedno państwo.

Europa znalazła się w pozycji krowy, która nigdy nie wierzyła, że ​​jest tuczona, nie po to, by cały czas ją doić, a potem zjeść. Teraz zaczyna to rozumieć, a Władimir Putin mówi o tym głośno i publicznie całemu światu.

Świat stworzył już potencjał rosnących gospodarek narodowych, a ludy te są gotowe bronić się przed amerykańską agresją z całą swoją siłą.

Putin powiedział: czasy się skończyły, gdy system amerykański był jednolity dla wszystkich. Kraje rozwijające się zyskały na znaczeniu w światowej gospodarce, a teraz warunki się zmieniają. I po raz pierwszy same Stany Zjednoczone nie ogłosiły tego, ale zostało ogłoszone to im samym. To nie jest tylko policzek w twarz – to kopnięcie w tyłek. Z ogromnym białym śladem na siedzeniu.

Spójrzcie na retorykę Putina – otwarcie nazwał Stany Zjednoczone najeźdźcami. To znaczy, bandytami z autostrady, piratami, pobierającymi haracz. To bezprecedensowe wydarzenie. I to nie jest alegoria emocjonalna. Jest to bezpośrednia próba delegitymizacji amerykańskiej hegemonii. Najeźdźca nie jest zwykłym konkurentem, najeźdźca to przestępca. A z przestępcą rozmawia się językiem siły, a nie o wspólnych interesach.

Rosyjskie elity mogą nadal błądzić i nic nie rozumieć, doświadczać złudzeń i podejmować błędne kroki, ale ta część, która jest w stanie mocno utrzymać władzę i poprowadzić kraj w przyszłość, dokonała już wyboru. I ten wybór ogłosił publicznie Putin. Teraz czas wahania i oczekiwania dobiegł końca. Putin odciął się. Wszyscy rozumieli, że porozumienie ze Stanami Zjednoczonymi nie zadziała, ale jest już możliwe i konieczne, aby przestać ustępować.

Wola władzy to umiejętność rzucenia wyzwania. Putin rzucił to wyzwanie w imieniu klasy rządzącej Rosji, która zrozumiała jego historyczną perspektywę. Wszystkie trudności gospodarcze i spory polityczne z opozycją i piątą kolumną są już nieistotne dla kursu kraju. A mówca po Putinie, Xi Jinping, nie tylko potwierdził słowa Putina, ale także pokazał, kto jest w konfrontacji z przywódcą Stanów Zjednoczonych i jego harcownikami.

Tak, Stany Zjednoczone są wciąż najbardziej ekonomicznie i militarnie silnym krajem na świecie. Tak, wciąż są w stanie sprawić wiele kłopotów każdemu na tym świecie. Ale nie są już w stanie podporządkować sobie tych, którzy tego nie chcą. Każde ich działanie tylko zwiększa opór. Natknęli się na granicę własnej siły, jak pijany mężczyzna wpadający na ścianę.

Teraz wyobraź sobie, jak będzie wyglądał świat, gdzie Rosja i Chiny wdrożą swoje plany? Zarysy takiego świata opisano w artykule Aleksandra Zapolskiego „Co czeka Rosję w Pax China?”. System dolara, jako główny instrument dominacji USA w wielobiegunowym świecie zdominowanym przez centra władzy ze swoją walutą, stanie przed naturalnymi przeszkodami. Przekształcenie regionu Azji i Pacyfiku w centrum produkcji i konsumpcji poprzez podniesienie poziomu życia ludności Chin i krajów, przez które przejdzie „One Belt One Road”, może drastycznie zmienić sytuację Stanów Zjednoczonych.

W istocie Putin ogłosił nową doktrynę globalnej konfrontacji ze Stanami Zjednoczonymi, wyprowadzającą Rosję na czoło w procesie globalnych przemian. Dokładniej, w swoim epicentrum, ponieważ gdyby nie obecna pozycja Rosji, Stany Zjednoczone dawno temu złamałyby Chiny zarówno pod względem gospodarczym, jak i militarnym i politycznym. Kluczem do Chin jest Rosja.

Dlatego w przededniu transferu władzy w 2024 r. czekają nas próby zorganizowania wielkich wstrząsów. Niemniej jednak plany Rosji zostaną urzeczywistnione, ale plany Stanów Zjednoczonych nie. Wtedy stanie się jasne, że świat naprawdę stał się wielobiegunowy. W tym świecie nie będzie już jednego seniora z grupą wasali i pozostałymi „barbarzyńcami”, ale wielu seniorów, którzy muszą być w stanie negocjować i jakoś muszą nauczyć się żyć w tej rzeczywistości. Właśnie o tym mówił Putin, a ci, którzy nie rozumieli znaczenia jego słów, już stracili.

Alexander Chaldej

za: http://www.iarex.ru/articles/67005.html

_____________________________

wytłuszczenia w tekście: Redakcja WPS

27 Komentarzy

Filed under Polityka

27 responses to “Putin ogłosił doktrynę globalnej konfrontacji z USA

  • Szkodliwość promieniowania elektromagnetycznego stosowanej dotychczas telefonii komórkowej ma także potwierdzenie, ale ponieważ przynosi zyski zachodnim korporacjom i stwarza możliwości kontroli społeczeństw przez ośrodki władzy, nikt z tzw. polityków Zachodu nie podejmuje z nimi walki.
   Jeśli chodzi o technologię 5G, której szkodliwość dla ludzkiego zdrowia może być porównywalna z dotychczas stosowaną technologią, stanowi ona zagrożenie na tym polu dla dominacji Zachodu, dominacji tak finansowej jak i dla możliwości kontrolowania przepływu informacji i kontrolowania społeczeństw przez Zachód. Stąd te apele tonących.

   Polubienie

 1. Pingback: Boże błogosław Rosję – Putin ogłosił doktrynę globalnej konfrontacji z USA | ZAŚCIANEK PORUSZA – ZAPISKI

 2. Pingback: Rosja nie uznaje dominującej roli USA | KUCANIE WSPIERA WSTAWANIE Z KOLAN

 3. Uwaga!

  Najstarsza córka Lisowa traciła 15kg w ostatnim czasie.

  Polubienie

 4. Mam pytanie do Pana Darka i Pawła co się stało z generałai Troszewem,Dubrowem,Debaszwili, półkownikiem Terkowem oraz parlamentarzystą i prokuratorem Wiktorem Iliuchinem.

  Polubienie

 5. nina

  ———— linkuję aby nie zginęło …. w tłumie informacji .

  Click to access HG-MiastoSzczecinek-14.05.2018.pdf

  Polubienie

 6. pytuś

  NIC NOWEGO! ZNOWU POWRÓT DO STAREJ, GLOBALNEJ NAPIERDALANKI W DWA ZIMNE OGNIE, ZA KTÓRĄ PONOWNIE GŁUPI GOJ SŁONO ZAPŁACI!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zimna_wojna

  USA i Rosja zerwały układ. Nowa zimna wojna?

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/usa-i-rosja-zerwaly-uklad-inf-nowa-zimna-wojna/rlwy1q9

  Polubienie

 7. pytuś

  ,,SKOŚNOOKIE ZBÓJE” ZNOWU SIĘ ZBROJĄ, PONIEWAŻ NIKT IM NIE WYSTAWIŁ RACHUNKÓW ZA OSTATNIE POPEŁNIONE ZBRODNIE Z LAT 1937-1945!

  Japonia się zbroi. Kupuje najwięcej amerykańskich myśliwców F-35

  https://forsal.pl/artykuly/1010084,japonia-sie-zbroi-kupuje-najwiecej-amerykanskich-mysliwcow-f-35.html

  Japonia się zbroi, USA przymykają na to oczy

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019051110375661-japonia-sie-zbroi-usa-przymykaja-na-to-oczy-sputnik/

  Polubienie

 8. pytuś

  CO TAM BIEDA, WAŻNIEJSZE SĄ MILITARNE ,,ZABAWECZKI” DO ZABIJANIA!

  Japonia zmaga się z bezdomnością. W biedzie żyje 15 proc. obywateli

  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/bieda-i-bezdomnosc-w-japonii/chqps6z

  18 900 000 BIEDAKÓW NA 126 MLN OBYWATELI.

  Japoński paradoks. Trzecia największa gospodarka świata ma 15 proc. biednych obywateli

  https://forsal.pl/artykuly/1225758,japonski-paradoks-trzecia-najwieksza-gospodarka-swiata-ma-15-proc-biednych-obywateli.html

  Polubienie

 9. pytuś

  NASTĘPNE SKOŚNOOKIE DEBILE.

  Chiny zbroją się na potęgę

  https://www.wnp.pl/przemysl-obronny/chiny-zbroja-sie-na-potege,341067_1_0_0.html

  BIEDA JAK WOJENNA ZARAZA, TRZEBA Z NIĄ OSTRO WALCZYĆ!

  Chiny walczą ze skrajną biedą. Do 2020 r. mają wyciągnąć z niej wszystkich obywateli

  https://businessinsider.com.pl/finanse/walka-z-bieda-w-chinach-plan-chrl-do-2020-r/m8wyfq6

  Polubienie

 10. Sławobor

  Dlaczego Żydzi zabili Iljuchina

  W.I. Iljuchin w ostatnim roku swojego życia zajmował się fałszywymi dokumentami, na podstawie których ZSRR, a wraz z nim Rosja, zostali oskarżeni przez pozarządowych i rządowych łajdaków o mordowanie polskich oficerów, którzy w 1939 r. oddali się w niewolę w ZSRR.

  Dokumenty te zostały sfałszowane i wymienione w archiwach Rosji, a Iljuchin (generał porucznik i doktor prawa), po ustaleniu tego, zwrócił się do Biura Prokuratora Generalnego z żądaniem zbadania przestępstwa i ukarania winnych. Ale, jak rozumiesz, biuro prokuratora nie uznało i nie uważa tego przestępstwa przeciwko Rosji za przestępstwo.

  Cóż, ci łajdacy z archiwów, którzy ukradli oryginalne dokumenty z archiwów i zmienili je na podróbki, oczywiście kategorycznie odmówili uznania ich udziału w tym fałszerstwie.

  Czytaj całość
  https://ss69100.livejournal.com/2704193.html

  Polubione przez 1 osoba

 11. Ryszard

  … prawdę powiedział, a dzięki kochanej Unii stanął na nogach, export gazu, ropy i inwestycje zachodu zasiliły Rosję i dzisiaj Rosja wyprzedziła totalnie Amerykę w uzbrojeniu, samolotach , elektronice … tak też jest z Chinami i tamtym krajami, czas przystosować i zweryfikować wszelkie kontrakty,

  Polubienie

 12. Sedes z Ebonitu

  Krol Polnocy powstaje i otrzymal moc karania.

  Polubienie

 13. Spoko,to tylko czczy bajer.Fałszywy marketing a Chiny Rosją mogą się tylko posłużyć.Bo to fałszywe przymierze i Pan Putin doskonale to wie?

  Polubienie

 14. Gniewko Jantar

  Ech.
  Przeczytałem wszystkie powyższe „komentarze”.
  Żaden nie na temat.
  Ale nie to jest najistotniejsze.
  Chciałem zapytać tutejszych komentatorów: czy Wam nie jest wstyd podawać się za polskich patriotów. Czy Wy się naprawdę macie za Polaków?
  W jakim Wy języku pisujecie? Bo nie po polsku przecież!
  Nie rozumiecie, że pisząc tak jak Wy to robicie, gwałcąc wręcz starożytny język słowiański, OŚMIESZACIE polską państwowość i Polaków? Tak jakby mało było polskojęzycznego okupacyjnego ścierwa, które robi to notorycznie i z premedytacją?
  A może Wy nie Polacy, co?…

  Tylko się, kurwa, nie usprawiedliwiajcie, że Wy z SMART-phone piszecie i on Wam psikusy robi, bo tak to mogą się tłumaczyć „wykształcone” przygłupie, demokratyczne lemingi. Ale nie Polacy, którym zależy.

  Polubione przez 1 osoba

 15. w Krajach judeochrzesciajanskich juz nie ma lasow,krzewow,chaszczy czy nawet zwyklych malych zaroscli! w ktorych by chrystusowe megamedia:) nie widzialy 🙂 i mieli setki swiadkow:) na obenosc putina ! lub agentow Moskwy!!

  Polubienie

 16. Pingback: Putin ogłosił doktrynę globalnej konfrontacji z USA : Strefa44

 17. Pingback: Putin ogłosił doktrynę globalnej konfrontacji z USA – Mandaryn62

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.