Schyłek syjonistycznych USA staje się faktem cz.1/2

Reklama Huawei nad straganami w Mangshi w chińskiej prowincji Junnan. Raport stowarzyszenia operatorów telefonii komórkowej (GSMA) rzuca światło na to, ile UE może stracić, jeżeli Huawei i ZTE zostaną odsunięci od tego rynku.

Policzono, ile Europę będzie kosztować blokada Huawei. Straty idą w dziesiątki miliardów dolarów

Odsunięcie chińskich firm narazi unijny rynek na 62 mld dolarów straty, a wprowadzenie technologii 5G opóźni się o półtora roku. Szacunki zostały przygotowane przez stowarzyszenie operatorów telefonii komórkowej (GSM Association). Wynika z niego, że odcięcie chińskich producentów jak Huawei oraz ZTE, którzy razem z Nokią i Ericssonem pozostają liderami 5G na świecie, narazi rynek unijny na duże straty.

GSMA twierdzi, że chińskie firmy odpowiadają za 40 proc. europejskiego rynku, a Huawei nazywa wprost „pionierem 5G”. Raport wskazuje, iż ani Nokia, ani Ericsson, czy także południowokoreańskie telekomy nie dysponują potencjałem dokonania pełnego przejścia z dotychczasowej przepustowości sieci do 5G w Europie. 

Autor: Rafał Tomański

za: https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/wiemy-ile-europa-straci-na-blokadzie-huawei/rjd9mmy

_________________________________

Konflikt z Huawei spowoduje lukę technologiczną USA z Rosją

(Конфликт с Huawei вызовет технологическое отставание США от России)

Конфликт с Huawei вызовет технологическое отставание США от России

10 июня 2019, 08:10
Фото: Dado Ruvic/Reuters
Текст: Людмила Сурков (Ludmiła Surkow)

za: https://vz.ru/society/2019/6/10/963694.html

(Tłumaczenie maszynowe)

Amerykańskie korporacje IT prognozowały, że związek Moskwy i Pekinu w dziedzinie tworzenia sieci 5G spowoduje globalny podział przestrzeni internetowej. Świat przechodzi na kolejny etap technologii internetowej i komunikacji. I na tym etapie Rosja, która nie jest uważana za lidera technologicznego, może objąć prowadzenie, według amerykańskich mediów. Dlaczego porzucenie technologii Huawei zamienia Stany Zjednoczone w outsidera technologii?

Dyrektor generalny Google Eric Schmidt powiedział w piątek, że wydarzyło się wydarzenie, które będzie podstawą podziału sieci World Wide Web na dwa obozy: Internet pod przywództwem Chin i Internet należący do Stanów Zjednoczonych. Schmidt oznacza, że ​​chińska firma telekomunikacyjna Huawei zawarła umowę z Rosją na budowę sieci 5G.

Obecnie Huawei wyprzedza USA na drodze do powszechnego 5G. Niektórzy eksperci obawiają się, że wojna handlowa z Pekinem spowolni rozwój amerykańskiej technologii, powiedział CNN, cytując Schmidta.

Jak dotąd to opóźnienie jest bezkrytyczne, ale wkrótce Waszyngton i Pekin wejdą w technologiczną walkę o rynek sieci nowej generacji. Pozostali gracze będą musieli wybrać stronę, w oparciu o względy polityczne. W międzyczasie, nawet oryginalne kraje proamerykańskie są coraz bardziej skłonne do współpracy z Chinami, ostrzega kanał. Ponieważ nie chcą być w sytuacji technologicznego opóźnienia.

Google ostrzegł rząd Donalda Trumpa o zagrożeniach, jakie mogą powstać w związku z bezpieczeństwem narodowym, jeśli środki karne przeciwko Huawei nie zostaną zniesione. Zostało to zgłoszone w piątek przez gazetę Financial Times w odniesieniu do trzech źródeł.

Głównym problemem Google, według publikacji, było zagrożenie opracowania własnej wersji oprogramowania chińskiej firmy, która uczyniłaby Android bardziej podatnym na hakerów. „Google uważa, że ​​zawieszenie współpracy z Huawei jest niebezpieczne dla Stanów Zjednoczonych ze względu na prawdopodobieństwo utworzenia dwóch systemów operacyjnych Android: oryginału i jego kopii”, pisze TASS.

Ogólnie rzecz biorąc, Google obawia się, że współpraca Huawei z Rosją pogłębia „podział” globalnego Internetu, co może doprowadzić do silnej konkurencji z amerykańską branżą IT.
Jednak w samym rosyjskim środowisku eksperckim nie spieszy się z echem takich prognoz, które są nam tak pochlebne. Alexander Baranov, szef Departamentu Bezpieczeństwa Informacji w Wyższej Szkole Ekonomii, akademik Akademii Kryptografii Federacji Rosyjskiej, nazwał publikację CNN „posunięciem propagandowym”. Według niego produkty Huawei nie są czymś zasadniczo nowym.

„Huawei ma własny rozwój na poziomie zbliżonym do amerykańskiego Cisco Systems (jednego z liderów w dziedzinie technologii informatycznych) i innych firm informatycznych. Nie mówiąc już o tym, że mają już własną technologię wyprzedzającą Amerykanów. Huawei ma tylko potencjał produkcji urządzeń dla sieci 5G. Aby Rosja mogła wykorzystać ten potencjał i wyprzedzić USA, najpierw trzeba rozdzielić częstotliwości w tym zakresie przez operatora komórkowego. Musimy zacząć budować nowe wieże – powiedział Baranow w gazecie VIEW. Przyznał: na razie „5G w naszych telefonach to złudzenie”.

Zdaniem eksperta, wskaźnik tego, czy chińska firma będzie w stanie zaoferować swoje technologie, zostanie wykazany przez jej zdolność do przetrwania w ciągu najbliższych dwóch lat substytucji importu, którą „Amerykanie zorganizowali dla nich”. Baranow przypomniał, że Huawei już zrezygnował z produkcji telefonów.

„Dopiero wtedy staje się jasne, czy Huawei jest niezależnym deweloperem, czy też jest kompilatorem amerykańskich rozwiązań. Naprawdę nie wiemy, co zrobili Chińczycy i co skopiowali ”- mówi źródło.

Dlaczego Google walczyło o Huawei? Baranow jest przekonany, że w rzeczywistości gigant poszukujący nie obawia się pojawienia się alternatywy dla swojego systemu operacyjnego Android, „co może napisać student trzeciego roku Wydziału Matematyki Obliczeniowej Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego”. W rzeczywistości Google nie chce stracić przychodów ze współpracy z chińską firmą, ponieważ główną wartością nie jest sam system operacyjny, ale aplikacje do niego, które są napisane przez cały świat.

„Google już stracił trochę pieniędzy. Firma nie chce angażować się w tę wojnę, bo dla nich cienki świat jest lepszy niż dobra walka. Twierdzili trzeźwo, że nie mają powodu do walki – powiedział Baranow.

Igor Ashmanov, ekspert ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego, dyrektor generalny Ashmanov & Partners, uważa, że ​​szanse Huawei są całkiem dobre.

„Jeśli Huawei zainstaluje własny system operacyjny na wszystkich telefonach, jedynym pytaniem jest, czy sam telefon będzie konkurencyjny. Smartfony Huawei są wyraźnie konkurencyjne. Jeśli będzie sklep z aplikacjami i interfejs użytkownika, a wszystko będzie działać stabilnie, użytkownicy nie będą mieli pytań – powiedział Ashmanov w VIEW.

Ekspert zauważył, że Huawei będzie miał co najmniej kilka milionów użytkowników w Chinach. Firma będzie konkurować z Androidem tylko wtedy, gdy Huawei wprowadzi system operacyjny do otwartego dostępu i zacznie zdobywać sympatię twórców innych telefonów. Ale Ashmanov uważa, że ​​jest to mało prawdopodobne.

Nawiasem mówiąc, w piątek w sieci pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu z własnego mobilnego systemu operacyjnego Huawei. Z obrazków dowiesz się, że jego interfejs nie różni się zbytnio od systemu Android, poinformował portal Hitech.vesti.ru. Pod koniec maja rzecznik Huawei powiedział, że „domowa” platforma może współpracować z aplikacjami Android bez żadnych dodatkowych ustawień.

Również w piątek prezydent Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu prezydent Władimir Putin skomentował konflikt USA z Huawei:

„Sytuacja wokół Huawei, na przykład, na którą próbują nie tylko naciskać, ale bezceremonialnie wypchnąć z globalnego rynku. Już w niektórych kręgach nazywa się to pierwszą technologiczną wojną nadchodzącej ery cyfrowej” – powiedział rosyjski przywódca.

Jak zauważyła gazeta VIEW w marcu, sami amerykańscy giganci Internetu sfrustrowali już wszystkie warunki tworzenia sieci 5G w Stanach Zjednoczonych. Ponadto mogą tworzyć je dłużej i drożej niż ten sam Huawei.

„Walka o 5G to wielka walka o cały nowy porządek technologiczny. To nie jest tylko nowa szybkość Internetu, to zupełnie inna branża ”, powiedział Dmitry Abzalov, prezes Centrum Komunikacji Strategicznej, gazecie VZGLYD. „To walka o potencjał przemysłowy, obiecujący rozwój technologiczny”.

Dla Unii Europejskiej najważniejszą rzeczą jest wykorzystanie sieci nowej generacji w branży. Nie jest to tylko inteligentne urządzenie, które pozwoli ci zbudować system „inteligentnego domu”, „inteligentnego miasta”, „inteligentnego stanu” i inteligentnego sprzętu gospodarstwa domowego, ale jest to również zastosowanie przemysłowe, wyjaśnia ekspert.

7 Komentarzy

Filed under Polityka

7 responses to “Schyłek syjonistycznych USA staje się faktem cz.1/2

 1. Sławobor

  Fragmenty
  Przemówienie Putina nie pozostawiło cienia wątpliwości co do nowego podejścia Rosji do polityki zagranicznej

  Konfrontacja z Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi zawsze była podstawą politycznego kursu Rosji, ale dla postsowieckiej elity politycznej to, co Putin powiedział w drugim dniu petersburskiego Międzynarodowego Forum Gospodarczego-2019, było nie do pomyślenia. To był koniec wszystkich kanonów i poprzednich wektorów orientacji.

  To, co Putin powiedział na głównym forum w piątek 7 czerwca, przejdzie do historii jako drugie przemówienie monachijskie.
  Putin po raz pierwszy ogłosił całemu światu, że Rosja nie uznaje już dominującej roli USA i systemu stworzonego przez Stany w świecie. Co więcej, Rosja rzuca całkowite wyzwanie temu systemowi i jednoczy się w tej konfrontacji z Chinami i resztą świata, a dokładniej z tymi państwami, które nie straciły woli ocalenia od amerykańskiego jarzma i szukają siły, do której mogłyby się przyłączyć.
  Istnieje różnica w tym: nie uznawaj de facto, uznawaj de jure i przestań uznawać de jure, otwarcie ogłaszając, że od tej pory na świecie są dwa bloki oficjalnie: ten ze Stanami Zjednoczonymi i ten przeciw nim. I Rosja z tymi, którzy są przeciwko Stanom Zjednoczonym. Ten wybór jest dosłownie dokonany przez obecną elitę polityczną Rosji. Dokładniej mówiąc, dokonała tego awangarda, czołowe grupy, ci, którzy należą do wewnętrznego kręgu Putina i budują swoją siłę, opierając się na państwie, jego władzy i suwerenności.
  Grupy te rozumieją, że w Rosji są potężne siły przeciwko nim, które mają zupełnie inną koncepcję swojej dominacji, te, które budują swoją pozycję w oparciu o finansowe i polityczne kręgi Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, których dzieci mieszkają i studiują tam, i prowadzą interesy w jurysdykcji anglosaskiej .
  Siły te domagają się podporządkowania narodowych interesów Rosji i rządzącej klasy politycznej interesom kręgów rządzących Wielkiej Brytanii i USA, w czym widzą swoją szansę na dobrobyt. Coraz częściej rozłam w elicie Rosji jest widoczny, a Władimir Putin ostrożnie powstrzymuje ostrość konfrontacji między podzielonymi grupami elit.
  Minęło 12 lat od pierwszego ostrzeżenia, przemówienia monachijskiego, w którym Putin ostrzegł, że Zachód wzniósł się na skraj niebezpiecznej konfrontacji i w tej konfrontacji przecenił swoją siłę. Przez 12 lat Zachód nie wierzył w te ostrzeżenia. A teraz, jak mówią, „doigrał się”.

  Putin, wskazał na sprzeczność interesów Stanów Zjednoczonych i Europy. Za konfliktem interesów wokół gazociągu stoi konflikt całego szeregu żywotnych interesów. Europa przestała być nawet wasalem dla Stanów Zjednoczonych, teraz jest dla nich łupem, zasobem, bez którego Stany Zjednoczone przestają istnieć jako hegemon, a może nawet jako jedno państwo.

  Europa znalazła się w pozycji krowy, która nigdy nie wierzyła, że ​​jest tuczona, nie po to, by cały czas ją doić, a potem zjeść. Teraz zaczyna to rozumieć, a Władimir Putin mówi o tym głośno i publicznie całemu światu.

  Świat stworzył już potencjał rosnących gospodarek narodowych, a ludy te są gotowe bronić się przed amerykańską agresją z całą swoją siłą.

  Putin powiedział: czasy się skończyły, gdy system amerykański był jednolity dla wszystkich. Kraje rozwijające się zyskały na znaczeniu w światowej gospodarce, a teraz warunki się zmieniają. I po raz pierwszy same Stany Zjednoczone nie ogłosiły tego, ale zostało ogłoszone to im samym. To nie jest tylko policzek w twarz – to kopnięcie w tyłek. Z ogromnym białym śladem na siedzeniu.

  Spójrzcie na retorykę Putina – otwarcie nazwał Stany Zjednoczone najeźdźcami. To znaczy, bandytami z autostrady, piratami, pobierającymi haracz. To bezprecedensowe wydarzenie. I to nie jest alegoria emocjonalna. Jest to bezpośrednia próba delegitymizacji amerykańskiej hegemonii. Najeźdźca nie jest zwykłym konkurentem, najeźdźca to przestępca. A z przestępcą rozmawia się językiem siły, a nie o wspólnych interesach.

  Rosyjskie elity mogą nadal błądzić i nic nie rozumieć, doświadczać złudzeń i podejmować błędne kroki, ale ta część, która jest w stanie mocno utrzymać władzę i poprowadzić kraj w przyszłość, dokonała już wyboru. I ten wybór ogłosił publicznie Putin. Teraz czas wahania i oczekiwania dobiegł końca. Putin odciął się. Wszyscy rozumieli, że porozumienie ze Stanami Zjednoczonymi nie zadziała, ale jest już możliwe i konieczne, aby przestać ustępować.

  Wola władzy to umiejętność rzucenia wyzwania. Putin rzucił to wyzwanie w imieniu klasy rządzącej Rosji, która zrozumiała jego historyczną perspektywę. Wszystkie trudności gospodarcze i spory polityczne z opozycją i piątą kolumną są już nieistotne dla kursu kraju. A mówca po Putinie, Xi Jinping, nie tylko potwierdził słowa Putina, ale także pokazał, kto jest w konfrontacji z przywódcą Stanów Zjednoczonych i jego harcownikami.

  Tak, Stany Zjednoczone są wciąż najbardziej ekonomicznie i militarnie silnym krajem na świecie. Tak, wciąż są w stanie sprawić wiele kłopotów każdemu na tym świecie. Ale nie są już w stanie podporządkować sobie tych, którzy tego nie chcą. Każde ich działanie tylko zwiększa opór. Natknęli się na granicę własnej siły, jak pijany mężczyzna wpadający na ścianę.

  Polubione przez 2 ludzi

  • Gniewko Jantar

   Cóż.
   Powinienem się cieszyć. I jako przyjaciel Rosjan cieszę się ich szczęściem, że za Przywódcę mają prawdziwego patriotę i męża stanu, z którego mogą być dumni.
   Ale jako Polak… Jest mi smutno, bo po pierwsze Polski już i tak nie ma, a nawet gdyby była, to przygłupie Polactwo i tak wybrałoby bandycką, zbankrutowaną Murykę, czyli USrael.

   A mogłoby być tak pięknie, gdybyśmy jak Naród i Państwo Polskie byli w przyjaznych relacjach z putinowską prawdziwą rosyjską Rosją,

   P.S. Wczoraj pod jednym z artykułów pisałem o nędzy murykańskiego militaryzmu, prawda? https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/06/08/ustawa-447-triumf-zydowskiego-rasizmu/#comment-171010
   No. Skoro Władimir Putin powiedział publicznie to, co powiedział, to znaczy, że USrael jest w jeszcze gorszym stanie, niż to tam pokrótce wzmiankowałem. I w sumie dobrze. Dla świata dobrze.
   Polsce, a raczej POLINezji, to już różnicy nie robi.
   Do zaorania i zasiedlenia przez nowych „polaków” koszernych z Israhella.

   Polubienie

   • PISKORZ

    że za Przywódcę mają prawdziwego patriotę i męża stanu, z którego mogą być dumni.” NE BYŁBYM TEGO TAKI PEWIEN..PEWNE TO TYLKO TO, ŻE KOPERNIK NIE ŻYJE.ps Polecam czytać w jęz, ros.www.itogi-putin.ru
    Dobrze robi na rozgrzane głowy i wiele innych stron.!

    Polubienie

   • PISKORZ

    Jest jeszcze, a raczej była b. dobra strona http://www.pdsnpsr.ru..bo od kilka dobrych tygodni nie otwiera się..!! MOŻE DLATEGO, ŻE ZAUWAŻONO, ŻE WALĄ PRAWDĘ PROSTO Z MOSTU..BEZ OWIJANIA W BAWEŁNĘ..INNI TEŻ NIE MOGĄ JEJ OTWORZYĆ..

    Polubienie

 2. Sławobor

  Teraz wyobraź sobie, jak będzie wyglądał świat, gdzie Rosja i Chiny wdrożą swoje plany? Zarysy takiego świata opisano w artykule Aleksandra Zapolskiego „Co czeka Rosję w Pax China?”. System dolara, jako główny instrument dominacji USA w wielobiegunowym świecie zdominowanym przez centra władzy ze swoją walutą, stanie przed naturalnymi przeszkodami. Przekształcenie regionu Azji i Pacyfiku w centrum produkcji i konsumpcji poprzez podniesienie poziomu życia ludności Chin i krajów, przez które przejdzie „One Belt One Road”, może drastycznie zmienić sytuację Stanów Zjednoczonych.

  W istocie Putin ogłosił nową doktrynę globalnej konfrontacji ze Stanami Zjednoczonymi, wyprowadzającą Rosję na czoło w procesie globalnych przemian. Dokładniej, w swoim epicentrum, ponieważ gdyby nie obecna pozycja Rosji, Stany Zjednoczone dawno temu złamałyby Chiny zarówno pod względem gospodarczym, jak i militarnym i politycznym. Kluczem do Chin jest Rosja.

  Dlatego w przededniu transferu władzy w 2024 r. czekają nas próby zorganizowania wielkich wstrząsów. Niemniej jednak plany Rosji zostaną urzeczywistnione, ale plany Stanów Zjednoczonych nie. Wtedy stanie się jasne, że świat naprawdę stał się wielobiegunowy. W tym świecie nie będzie już jednego seniora z grupą wasali i pozostałymi „barbarzyńcami”, ale wielu seniorów, którzy muszą być w stanie negocjować i jakoś muszą nauczyć się żyć w tej rzeczywistości. Właśnie o tym mówił Putin, a ci, którzy nie rozumieli znaczenia jego słów, już stracili.
  Alexander Chaldej
  http://www.iarex.ru/articles/67005.html

  Polubione przez 1 osoba

 3. Gniewko Jantar

  Ten filmik niejako tłumaczy wystąpienie W.W.P.
  Do tego dodać Sarmaty, Wojewody, Kindżały, no i Muryka jest posrana po same pachy.
  Nawet XXXL pampersy takiej ilości zestrachanego demokratycznego gówna nie udźwigną…

  Polubienie

 4. obudzony

  Jeżeli chodzi o produkcję broni w USA i Rosji, to różnica jest taka, że Prezydent Putin ma wpływ na państwowe zakłady zbrojeniowe w Rosji i kieruje się rachunkiem ekonomicznym i pragmatyzmem, a Trump niespodziewanie dla prywatnych firm zbrojeniowych w USA wygrał wyścig z ich kandydatką Clinton i ta pazerna machina i podżegacz wojenny(kompleks militarno-bankowo-przemysłowy) robi co może, aby wyrwać jak najwięcej pieniędzy od amerykańskiego podatnika, ciułacza.
  Rosja udowodniła w ostatnich latach, że broń którą produkuje jest w wielu przypadkach skuteczniejsza od broni amerykańskiej i kręgi wojskowe w USA o tym dobrze wiedzą i panikują, starając się zakrzyczeć cały świat, że jest inaczej. Zbliżenie militarne Rosji, Chin i Indii i wspólne wysiłki na rzecz zmiany jednobiegunowego świata pod przywództwem USA mogą być gwoździem do trumny Ameryki bandyckiej, chciwej, krwawej i wiecznie nienasyconej czego sobie serdecznie życzę. Rosja pod mądrym przywództwem Putina nikogo nie napada, nie grabi, a współpracuje osiągając obopólne korzyści. Europa jest całkowicie podporządkowana USA i jego interesom poprzez kontrolę militarną(NATO), polityczną UE i ekonomiczną(system oparty na dolarze) i EURO. Wytrącenie oręża w postaci rozliczenia w dolarach i stopniowe zastąpienie rozliczeń w handlu ropą inną walutą, bądź kruszcem(czego bym sobie życzył) stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo dla psychopatycznych i obłąkanych klik w USA i Izraelu ulokowanych w tzw bankowości, ponadnarodowych koncernach, giełdach, firmach zbrojeniowych i wszelkich organizacjach i służbach tajnych.

  Wiele krajów na świecie po upadku Związku Radzieckiego było zbyt słabych, zdezorientowanych co się właściwie stało dlatego stało się łatwym łupem dla amerykańskich psychopatów, którzy od czasów po II WŚ wywołali ponad 70 większych konfliktów zbrojnych na świecie podporządkowując sobie państwa znacznie od siebie mniejsze i słabsze. Bezczelna grabież bogactw tych państw, okradanie poprzez koncerny i banki całych społeczeństw wcale nie służą zwykłym Amerykanom, Brytyjczykom, czy Niemcom, a wyłącznie tym instytucjom które są własnością garstki obłąkanych ludzi, którzy przez setki lat mieli i mają nadzieję przejęcia bogactw całej Ziemi na własność i reszty ludzi jako niewolników.

  Wielu ludzi nie rozumie, że za stworzeniem na początku XX wielu tzw bloku komunistycznego z ZSRR na czele i kapitalistycznego jako rzekoma przeciwwaga USA stali ci sami bankierzy, którzy finansowali Lenina z jego bandami i Hitlera. Dzieci i wnuki tychże stojących w 4, może piątym rzędzie dobrze ukryci za think-tankami i sterowanymi przez nich politykami nadal są właścicielami banków i korporacji, są psychopatycznie chciwi i uważają, że ich żadne prawa nie dotyczą, są nieusuwalni i nie mogą być sądzeni.(vide Bank Rozliczeń Międzynarodowych w Bazylei, Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, itp.)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.