Kwestia polska we współczesnej Europie. Przyczynek do analizy.

Proszę nie sądzić, że mam zamiar i ambicje podejmowania tematu tak poważnego, jak rola Polski we współczesnej Europie ze szczególnym akcentem na politykę zagraniczną.

Wobec tak ofensywnej i święcącej wyłącznie sukcesy polskiej dyplomacji, już nie tylko w Europie, ale i za oceanem w Ameryce, zarówno tej rządowej – mającej twarz optymistycznego, pełnego niewyczerpanej inwencji i intelektu Mateusza Morawieckiego oraz błyskotliwego ministra, prof. Czaputowicza, ale i tej części dyplomacji polskiej, którą zapowiada spokojnym tonem szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, a następnie wieńczą pełne zapału i entuzjazmu oświadczenia i deklaracje samego pana prezydenta Andrzej Dudy. Wobec tych dokonań na cóż mógłbym się poważyć, ja, zwykły obywatel, i cóż mógłbym dodać, aby nie zakłócić atmosfery sukcesów i rosnącej rangi Polski w polityce europejskiej, szczególnie w roli przewodnika i lidera na kierunku wschodnim w wymiarze już nie tylko gospodarczym, ale głównie militarnym, jak słyszymy to od kilku lat, czego dodatkowym potwierdzeniem ma być olbrzymie uznanie i pochwały płynące zza oceanu, z ust prezydenta Donalda Trumpa oraz amerykańskich sekretarzy stanu i obrony. Wprawdzie tym pochwałom towarzyszy natychmiastowe przypomnienie ze strony Amerykanów, że mamy przede wszystkim coraz więcej kupować i płacić, płacić jak najwięcej i sumiennie. Nasi politycy, zarówno z kręgów rządowych, jak i kancelarii prezydenta RP, zapewniają jednak, że nie jest i nie będzie to w przyszłości żadnym problemem. Mimo tego ludzie ostrożniejsi, a może tylko nie tak dobrze poinformowani, jak panowie Morawiecki, Błaszczak, czy Szczerski, nie mówiąc już o panu prezydencie A.Dudzie, mają jednak pewne obawy, a także zadają już nie tylko śmiałe, ale coraz bardziej natarczywe pytania: a z kim to pan premier i pan prezydent ustalał te konieczności zakupów i płatności? Pytają coraz roztropniej i coraz bardziej stanowczo polscy obywatele, polscy podatnicy, żeby nie powiedzieć już zupełnie niepoprawnie – Polacy, do których w myśl konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej należy władza, jako do suwerena, których premier i prezydent mają jedynie reprezentować i to w najlepszym rozumieniu ich interesów narodowych, bezpieczeństwa i suwerenności państwa. Na dodatek wszystkiego wymienieni funkcjonariusze państwowi zobowiązali się tego przestrzegać – składając publiczną przysięgę konstytucyjną i poddając się, gdyby nie daj boże dopuścili się tzw. zdrady dyplomatycznej, konsekwencjom art. 129 kk.

Pełny obraz sytuacji politycznej, powagi państwa polskiego i jego miejsca na mapie współczesnej Europy nie sprowadza się jednak wyłącznie do wizerunku wewnętrznego, a zwłaszcza międzynarodowego jego obecnych elit rządzących. Koniecznym dopełnieniem tego obrazu jest stan świadomości społeczeństwa i jego gotowość do współuczestniczenia w rządzeniu krajem. Zarówno tego zorganizowanego w różnego rodzaju inicjatywy polityczne, organizacje branżowe, zawodowe, terytorialne, formalne i nieformalne grupy interesów, jak i poszczególnych obywateli świadomych i dotykanych nie tylko ciężarami coraz liczniejszych obowiązków na rzecz szeroko rozumianego państwa, ale i artykułujących swoje prawa wynikające ze statusu obywatela oraz z niezbywalnego statusu człowieka i członka polskiego narodu.

Nie ważąc się na stawianie jakiejś ogólnej diagnozy stanu współczesnych elit rządzących oraz rządzonego społeczeństwa odwołam się jednynie do pewnego wycinka rzeczywistości politycznej, który jednak moim zdaniem pozwala na sformułowanie nieco szerszych wniosków.

Jutro, 28 czerwca 2019 r., obchodzić będziemy 100 rocznicę podpisania Traktatu Wersalskiego wieńczącego kilkumiesięczne rozmowy w trakcie Konferencji Paryskiej na temat nowego ładu międzynarodowego po zakończeniu I wojny światowej. Dla nas Polaków, Traktat Wersalski był nie tylko decyzją zwycięskich państw Ententy umożliwiającą m.in. powstanie znów niepodległej Polski z dostępem do morza, jako koniecznego okna na świat i przestrzeni dla interesów gospodarczych, ale był także dowodem na to, co, w niezwykle skomplikowanej międzynarodowej sytuacji polityczno-gospodarczej po zakończeniu wojny światowej, może osiągnąć dla dobra narodu i państwa polskiego prawdziwa elita polityczna i narodowa reprezentowana wówczas przez Komitet Narodowy Polski, pod przywództwem Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.

Część Delegacji Polskiej na Konferencję Pokojową w Paryżu. Stoją od lewej: Henryk Tennenbaum, dr Roman Rybarski, Bolesław Bator, Bohdan Winiarski, Gustaw Szura, Jan Rozwadowski. Siedzą od lewej: Leon Łubieński, Władysław Grabski (przyszły premier, trzeci Delegat Polski na Konferencję Pokojową), Roman Dmowski, Joachim Bartoszewicz, prof. Jan Czekanowski.

Koloryzacja Mirosław Szponar

za:Fundacja Narodowa  im. Romana Dmowskiego facebook

Wydawać by się mogło, że pamięć o wysiłkach KNP, jego przywódcach, ale także o pracach wieloosobowego zespołu doradców i ekspertów dla dwuosobowej głównej delegacji ( z czasem trzyosobowej za sprawą udziału prof. Władysława Grabskiego) winna być wystarczającym powodem nie tylko do uczczenia tej rocznicy, ale także winna być natchnieniem dla współczesnych elit politycznych, różnych organizacji społeczno-politycznych oraz bojowników za sprawę suwerenności i podmiotowego miejsca Polski na współczesnej mapie Europy i świata.

Kierując się powyższym partia Polska Patriotyczna kilka miesięcy temu wystąpiła z pytaniem do ambasady Republiki Francuskiej w Polsce o patronowanie imprezie o nazwie „ Rajd samochodowo-motocyklowy Warszawa-Poznań-Bruksela-Paryż. 100 lat Traktatu Wersalskiego”.

Odpowiedziano pozytywnie, a Instytut Francuski w Polsce objął patronat honorowy oraz umożliwił kontakty z firmami współpracującymi z Francusko-Polską Izbą Gospodarczą. Na tej bazie skierowaliśmy zapytania dotyczące możliwości sponsoringu lub wsparcia w innej formie naszej inicjatywy do ok. trzydziestu firm francuskich w Polsce ( banki, przedsiębiorstwa produkcyjne, przedsiębiorstwa handlowe) a także do kilku firm polskich, będących największymi eksporterami towarów i usług na rynek francuski, albo tradycyjnie wspierających inicjatywy propagujące Polskę za granicą.

Polska Patriotyczna rozmieściła także informacje o planowanej imprezie i zaproszenie do współudziału i współuczestnictwa na wielu portalach społecznościowych i stronach tzw. patriotycznych.

Oto kilka odpowiedzi jakie otrzymaliśmy, choć od razu należy zauważyć, że wielu adresatów nie raczyło nawet zareagować na naszą inicjatywę, choć rynek polski i polscy konsumenci to prawdziwe Eldorado m.in. dla firm francuskich.

„Poniższa informacja dotyczy wniosku sponsorskiego o nazwie: Rajd Samochodowo-Motocyklowy Warszawa Paryż

Dzień dobry,

Serdecznie dziękujemy za przesłaną propozycję i zaproszenie do współpracy.

Niewątpliwie organizowane przez Państwa wydarzenie jest bardzo wartościowe i z pewnością zainteresuje wiele osób. Niemniej jednak, ze względu na istniejące zobowiązania dotyczące organizacji licznych imprez sportowych,
w które PKO Bank Polski jest zaangażowany z przykrością musimy odmówić współpracy przy projekcie.

Życzymy samych sukcesów.

Biuro Zarządzania Marką
PKO Bank Polski „

Szanowny Panie,

Bardzo dziękuję za ofertę.

Niestety nie skorzystamy. Sponsorowanie takich wydarzeń jest niezgodne z naszą polityką sponsoringową.

Z poważaniem,

(…)

dyrektor

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Dep. Strategii Marki i Aktywizacji

ul. Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa, Polska”

Wiele mówiące jest hasło : BNP Paribas Bank zmieniającego się świata

Dzień dobry

Szanowny Panie

dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Idea rajdu jest wspaniała i życzymy Panu wiele sukcesów.

Niestety, nie mamy w budżecie środków na tego typu działania.

Naszą pomoc kierujemy do potrzebujących dzieci i młodzieży w ramach pomocy przez Fundację Auchan.

Niemniej , życzę Panu samych sukcesów i z pewnością najwspanialszego rajdu!

Pozdrawiam / Cdt

(…)

Dyrektor ds. Komunikacji i CSR „

 

Niemal całkowita obojętność współczesnych Polaków wobec idei upamiętnienia  Traktatu Wersalskiego zorganizowaną akcją wizerunkową na terenie Europy oraz wyżej zacytowane hasło : „BNP Paribas Bank zmieniającego się świata” wiele mówią o współczesności. Świat się zapewne zmienił i zmienia na naszych oczach, ale reguły nim rządzące pozostają niezmienne. Suwerenność zaczyna się od suwerenności finansowej. Nie można nawet marzyć o suwerenności państwa jeśli naród jest obojętny na taki program polityczny i nie ma dostatecznej energii, aby działać na rzecz suwerenności.

Suwerenność jest polityczną i gospodarczą wartością, którą należy cenić każdego dnia. Polacy winni o tym wiedzieć. Nikt im jej nie podaruje, a jeśli ją odebrał, jak to miało miejsce po 1989 r., to przyjdzie ją odzyskiwać w znoju i systematyczną pracą każdego dnia.

W innym razie świętowanie 100 lecia odzyskania niepodległości, czyli stulecie podpisania Traktatu Wersalskiego sprowadzi się do jarmarcznego pikniku z pieczeniem świniaka na Placu na Rozdrożu w Warszawie, co jest niczym innym jak profanacją pomnika Romana Dmowskiego, największego polskiego polityka XX wieku.

PZ

48 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

48 responses to “Kwestia polska we współczesnej Europie. Przyczynek do analizy.

 1. Dyżurny Psychiatra Kraju, Cezary Piotr Tarkowski

  Co to za bzdury? Od kiedy to żydowska kolonia prowadzi jakąś politykę? Pełzanie na kolanach przed okupantami to polityka?

  Polubienie

 2. Jonas

  Patrzmy na teraz i przyszlosc a przeszlosc nas juz zalatwila sama zdarcami i nie powturzyc bledow.
  Blizniego milosc to Polska bedzie Polska a nie wielu sluzy komus czemus to widac po wyborach a judaszy mozna kupic.
  Judasz to nawet odal srebrniki a dzis nie sie nei przyznaja, bo mafie sie zamyka i zlodzieje uciekaja do I. potem odszkodowania wolaja.
  Nawet w rodzinach musisz dzis miec obstawe jak za komuny, wojskowego ksiedza i polityka plus mafia, gangi, masoni, mosady i byli zaborcy,itd.
  To ks Natanek mowi co sie dzieje z jeszcze Polska?
  Neutralna Polska, program potrzebny a nie many+.
  Alleluja i do przodu
  Joans ostrzega, czas naracania sie konczy.

  Polubienie

 3. nina

  ————- szkoda ,że ignoruje się Leszka Bubla ……

  Polubienie

 4. Sławobor

  Co łączy Putina, Trumpa i Kaczyńskiego?
  Chabad Lubawicz, największy wróg Sławiańszczyzny, działający w sposób całkowicie niewidoczny dla przeogromnej większości narodów sławiańskich i zarazem powodujący postepującą zagładę tychże narodów.

  Polubienie

 5. paziem

  Prawdziwe jaja:

  Polubienie

  • Wacek

   Prawdziwy jajcarz .On by się nadał na spekulanta .W tym fachu zbiłby prawdziwy majątek.

   Polubienie

  • paziem

   Największe jaja to wizerunek świątyni w tle. Za jakiś czas, to będzie świątynia Salomona :)))

   Polubienie

  • K.Bosak (pochodzenie żydowskie) mówi w filmie (4:36 min) :
   „My mamy biuro sztabu Konfederacji dokładnie przy ambasadzie amerykańskiej”.

   W tym samym miejscu prowadzone były szkolenia czołówki Ruchu Narodowego.

   Na zdjęciu: Zarząd RN na obiedzie z doradcą prezydenta Trumpa, prof. Tedem Malochem – maj 2017

   Polubienie

   • Wacek

    Dokładnie to chyba ruchu pejsnarodowego.Gdzie tych żydów nie ma.Oni do wszystkiego się przykleją wszędzie wpełzną nie dziwota że mają najlepszy wywiad.

    Polubienie

   • Wacek

    Pewnie Bosaka namaszczają na premiera po kompromitacji ośmioletnich rządów PIS bo oni myślą przyszłościowo.Tylko że jest taki problem że Bosak z twarzy wygląda jak dziecko piętnastoletnie ale zawsze można coś plastycznie poprawić.

    Polubienie

 6. paziem

  Dwaj inni jajcarze:

  Polubienie

 7. Wacek

  Podsumowując wątek jajcarzy to podam jeszcze jednego aby już był komplet tych pajaców.

  Polubienie

  • grzanek

   Niech wąż nie drażni lwa (albo raczej określonego gatunku motyla) 😉 bo nie chcę się z nim znowu żegnać.

   Polubienie

   • Wacek

    Grzanulka nie mów że ty taki fan rebe jesteś.Dziś to on mądry w 2019 roku z jego radami patriotycznymi a gdzie był on i jego mentor Ozjasz jak trzeba było za rządów gorączek filipińskich i różnej maści Millerów wtedy o tym mówić. Znajdż mi jego wypowiedzi z 2001 roku.

    Polubienie

   • grzanek

    Oj wężyk, rebe Stasio nie ma tu nic do rzeczy. Boję się, żeby cię nie pogoniono za spamowanie. 🙂 Chyba nie zrozumiałeś aluzji do motyla. Wiesz że on nerwus. 😉

    Polubienie

   • Wacek

    Grzanuś nie zrozumiałem ale czy ja spamuje.Sorek Pytuś to dopiero tu śmieci linkami i jakoś ostrzeżeń nie ma.

    Polubienie

   • grzanek

    Wg mnie to jest w temacie, ale sam wiesz, że ‚motylek’ miewa czasem odmienne zdanie 😉

    Polubienie

 8. pytuś

  Co parchy mogą nowego wymyśleć? Tylko ich ulubiony HANDEŁES, ubrany w anglosaskie słówka, i jak zwykle opakowany w tandetne pudełeczka.

  JEST JUŻ CZWARTA PARCHATA REWOLTA!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Czwarta_rewolucja_przemys%C5%82owa

  KOLEJNA GLOBALNA ŚCIEMA, KTÓRA PROWADZI DONIKĄD, ALBO NA MANOWCE.

  Czwarta Rewolucja Przemysłowa szansą dla producentów maszyn

  https://www.rockwellautomation.com/pl_PL/news/blog/detail.page?pagetitle=Czwarta-Rewolucja-Przemys%C5%82owa-szans%C4%85-dla-producent%C3%B3w-maszyn-%7C-Blog&content_type=blog&docid=293f527e5edd7187eb51f25a82ba7a39

  Polubienie

 9. pytuś

  GOJE JAK DZIĘCIOŁY, CAŁYMI DNIAMI STUKAJĄCE W KLAWISZE.

  Społeczeństwo informacyjne

  ,,Teorie rozwoju społecznego tłumaczą społeczeństwo informacyjne jako kolejny etap rozwoju społecznego, po społeczeństwie przemysłowym. Nazywane jest również mianem społeczeństwa post nowoczesnego, ponowoczesnego lub poprzemysłowego. Z punktu widzenia społecznego podziału pracy, społeczeństwem informacyjnym będzie nazywana zbiorowość w której 50% plus jedna osoba lub więcej, spośród zawodowo czynnych, zatrudnionych jest przy przetwarzaniu informacji.”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Spo%C5%82ecze%C5%84stwo_informacyjne

  SŁUGA I USŁUGA, CZYLI CIĄG DALSZY NIEWOLNICTWA.

  Społeczeństwo postindustrialne

  ,,W odróżnieniu od społeczeństwa przemysłowego charakteryzującego się tym, że największe zatrudnienie jest w sektorze przemysłowym, w społeczeństwie postindustrialnym najwięcej osób jest zatrudnionych w sektorze usług.”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Spo%C5%82ecze%C5%84stwo_postindustrialne

  Polubienie

 10. pytuś

  @grzanek

  ZNOWU KTOŚ SIĘ MIJA Z PRAWDĄ. DO KOŃCA XVIII W., W POLSCE OBOWIĄZYWAŁA ŁACINA, A NIE JĘZYK POLSKI, KTÓRY DOPIERO POWSTAWAŁ.

  ,,Łacina pozostawała oficjalnym językiem urzędowym Rzeczypospolitej Obojga Narodów aż do 1795 r.”

  Za WikipediA

  Skąd ten cały ambaras?

  ,,Dawniej istniał czasownik myślić, który w polszczyźnie utrzymywał się do XVIII wieku.”

  MYŚLIĆ – DAWNIEJ I WY_MYŚLIĆ – OBOWIĄZKOWO DZISIAJ!?

  https://polszczyzna.pl/wymyslic-czy-wymyslec/

  PS. Panie grzanek, następnym razem dostosuję się do zaleceń Rady Języka Polskiego i napiszę GŁÓWKOWAĆ_WY_GŁÓWKOWAĆ!

  ALFA I OMEGA JĘZYKA POLSKIEGO, CZYLI SPUŚCIZNA PO CZARNYM ,,OŚWIECENIU” NASZEGO NARODU.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rada_J%C4%99zyka_Polskiego

  Polubienie

 11. pytuś

  @Acuś

  Grzanuś nie zrozumiałem ale czy ja spamuje.Sorek Pytuś to dopiero tu śmieci linkami i jakoś ostrzeżeń nie ma.

  Czy Acuś jest niedzisiejszy i nie wie, że pejsinternet jest kopalnią wiedzy, gdzie można znaleźć interesujące linki, pasujące tematycznie, do aktualnych tematów na stronie WPS?
  Acusiu, dzisiaj nie trzeba biegać do bibliotek, aby w książęce_gazecie można było sobie poczytać o przydatnych informacjach, a później tą wiedzę opisać i wrzucić do Internetu.

  ŻYJEMY W CZASACH ,,OSTATECZNYCH”, GDZE WSZYSTKIE WIELKIE TAJEMNICE ŚWIATA, PRZESTAJĄ BYĆ TAJEMNICAMI.

  Biblioteka Watykańska udostępnia w sieci 4000 starożytnych manuskryptów

  https://historia.org.pl/2015/07/29/biblioteka-watykanska-udostepnia-w-sieci-4000-starozytnych-manuskryptow/

  Acusiu, to się odbywa na globalną skalę i nie mam powodów, żebym się bawił w plagiatora, który opisując rzeczywistość, powiela czyjeś przemyślenia.

  Digitalizacja, dygitalizacja

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Digitalizacja_(bibliotekarstwo)

  Polubienie

  • Gniewko Jantar

   Panie Paziem

   Weź mnie Pan nie „irytuj” tymi polskimi „rolnikami”. Tą bandą szubrawców.
   Pan żeś widział kiedy takie gospodarkę tego protestującego „rolnika”?
   Ja mam dwóch takich w rodzinie (niech ich szlag trafi).
   Narzekają jak żydy, że za sucho, za mokro, że nie sucho ani mokro, i ŻE DOPŁAT OD PAŃSTWA NIE MAJĄ.
   Banda skurwieli. Demokratyczni komuniści z pochwy żydówki Miriam rodem (a nie Polacy). Bo przecież ci łaskawcy, na których sethektarowych polach nawet mały robaczek nie ma prawa przeżyć – tak trują chemią ziemię, którą „uprawiają” – jedyne czego chcą to PRYWATYZACJI ZYSKÓW I USPOŁECZNIANIA KOSZTÓW – kurwa ich jebana nadjordańska mać była!!!
   A wiesz Pan jak te nowe „polaki-rolniki” gospodarują? Skąd biorą siłę roboczą do tej ich „ciężkiej pracy”?
   Zbadaj Pan sytuację. Ilu bezdomnych, pijaczków (czyli ludzi, którzy stracili wszelką nadzieję) „zatrudniają” ci łaskawcy, kurwa ich mać.
   Biadoli taki jeden z drugim pasożyd, że na kombajn za 500 000 PeeLeNów nie ma, bidulek. I że go opłatami cisną, kurwiego syna.
   A precz! ŚCIERWA.
   Nawet jeśli któryś taki łachmyta wyhoduje coś zdrowego, to zaraz to wyeksportuje. A Polacy żrą toksyczną paszę, głównie kartofle z Israhella.

   Jak mnie wkurwia takie użalanie się nad bandą cwaniaków, to brak mi w moim, niemałym przecież, słowniku wystarczająco obelżywych wulgaryzmów.

   Obszarnicy, którzy – nie wiedzieć czemu – nazywają siebie rolnikami, to takie same skurwiałe towarzycho, jak strajkujący nauczyciele z budżetówki.

   Wszystkie te szumowiny krzyczą „precz z komuną” ale po PAŃSTWOWE (czyli polskie) pieniądze z polskich podatków zaparchacone łapy wyciągają bez żadnych skrupułów, czy refleksji!!!

   Kurwie syny, od żydówki pochlastanej na ryju Miriam, mam wam coś do powiedzenia: KAPITALIZM JEST, KURWA, czy nie jest, w Polin, co???

   Polubienie

   • Wacek

    Kiedyś już pisałem bo sam jestem ze wsi i od groma gmin odwiedziłem ale żadnej bidy u żadnego rolnika nie widziałem oprócz ciągłych narzekań.Im jakbyś panie Gniewko dał i milion dolców w walizce którą wcześniej zakosił jakiemuś bankowi Egon i jego kompania to też by było mało.Najlepiej pójść im do kościółka i się modlić odmawiać zdrowaśki i pasić katabasów.To dobrze potrafią.

    Polubienie

   • paziem

    Panie Gniewko, a co według pana nie skurwione i nie parchate? Bo gadają, że nawet dorsze w Bałtyku już parchate i grzyby w lesie parchate, tylko pan jak ten dąb słowiański nie skurwiony i dumny, pajęczyna pana się nie ima i robactwo wszelakie ucieka. A chłopu samo rośnie, a on ino w karczmie u żyda wódę chłepce, a do lasu chodzi jedynie, aby żołędzi spod dębu parchatym wieprzkom do koryta nazbierać, albo nie daj boże pod świętym dębem się odlać, koniec świata

    Polubienie

 12. pytuś

  Socjaliści na wszystko mają wytłumaczenie.

  KROWY PRZESTAŁY ZNOSIĆ JAKA, KUR NIE MOŻNA WYDOIĆ, A CHIŃSKIE ŚWINIE ZACZĘŁY ,,FRUWAĆ,” JAK NASZE DZIKI ZE WSCHODNIEJ ,,ŚCIANY” POLIN I ,,DOBROWOLNIE” POSZŁY NA ROZWAŁKĘ!

  Apetyt Chińczyków miesza cenami mleka i mięsa

  https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/apetyt-chinczykow-miesza-cenami-mleka-i-miesa/

  Tak od środka wygląda parchaty ,,WOLNY RYNECZEK” wykombinowany przez GLOBALISTÓW.

  Wielka gra na rynku rolno-spożywczym

  https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/wielka-gra-na-globalnym-rynku-rolno-spozywczym/

  Polubienie

 13. pytuś

  @Gniewko Jantar

  ,,Weź mnie Pan nie „irytuj” tymi polskimi „rolnikami”. Tą bandą szubrawców.”

  Panie Gniewny, ONI to lepiej zrobią i przy okazji na panu więcej zarobią?

  Kibucowy Izrael powstały na komunistycznej ideologii kołchozowej

  https://cyklista.wordpress.com/2014/07/15/izrael-kibucow-powstaly-na-komunistycznej-ideologii-kolchozowej/

  Żydzi Żydom przekażą polską ziemię

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/04/01/zydzi-zydom-przekaza-polska-ziemie/

  Polubienie

 14. pytuś

  WIELKIMI KROKAMI ZBLIŻA SIĘ NOWE! NARESZCIE ROLNICY SOBIE ODPOCZNĄ, A WEGANIE PRZESTANĄ POŚCIĆ!

  AJ WAJ, 100% KOSZER?

  Sztuczne mięso izraelskiej firmy SuperMeat pojawi się wkrótce na półkach sklepowych

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/sztuczne-mieso-izraelskiej-firmy-supermeat-pojawi-sie-wkrotce-na-polkach-sklepowych

  Będziemy jeść sztuczne mięso. Czy tego chcemy, czy nie

  https://tech.wp.pl/bedziemy-jesc-sztuczne-mieso-czy-tego-chcemy-czy-nie-6222314173453953a

  Smacznego.

  Polubienie

  • Wacek

   Profesorku jak będziesz to jedzonko konsumował to nie zapomnij kupić sobie espumisanu bo na finał konsumpcji będzie ci pupa grała różne koszerne przeboje w stylu skrzypka na dachu a już PIS-owcom i wszelkiej maści głupkom to na 100%.Smacznego ja pozostanę przy warzywach i owocach z mojego ogródka.

   Polubienie

 15. Edward.


  Czesto mowimy ze z Polakami nic nie mozemy zrobic bo jest to narod
  otumaniony i zneutralizowany (ostatnio frekwencja wyborcza wynosila
  chyba 43%).
  Prawda jest ze role oglupiacza i zoobojetniania na losy Polski spelnia
  kosciol katolicki (od poczatku istnienia tej instytucji jest wykorzystywany
  przez zydow) oraz polskojezyczne media.
  Malo kto zauwaza ze do powyzszych celow jest tez wykorzystywany
  fluor.A fluor dzisiaj jest wszechobecny!!!Pod pretekstem profilaktyki
  dentystycznej jest dodawany do wody,past do zebow,zywnosci.
  Jeden z naukowcow twierdzi – czlowieku,fluor czyni z ciebie glupka!!!
  Posluchajmy kto pierwszy uzyl fluoru aby czlowieka zobojetnic.

  Polubienie

 16. pytuś

  KOŃ TO PRZEŻYTEK, CHŁOP NA TRAKTORKU – TEŻ WYPAD DO LAMUSA!

  John Deere: ciągniki do prowadzenia przez satelitę

  https://www.agrofakt.pl/john-deere-ciagniki-satelita/

  John Deere GridCON – autonomiczny ciągnik na prąd z kabla (moc 400 KM)

  Polubienie

 17. pytuś

  @Edward.

  Panie Edwardzie, kto posiadał_posiada więcej OLEUM w głowie?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Polihistor

  Ekspert w pewnej dziedzinie nauki – tylko tyle i aż tyle?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Naukowiec

  Polubienie

 18. pytuś

  Oleum

  https://pl.wiktionary.org/wiki/oleum

  Można i tak nie tłumacząc etymologii pochodzenia wyrazu. Tutaj też występuje bardzo ciekawe zjawisko, że ,,centusie” można rozciągać w nieskończoność!

  ,,Stężenie oleum bywa podawane w % wyższych niż 100, gdzie np. 20% oleum, czyli 20% roztwór SO3 w H2SO4 odpowiada kwasowi siarkowemu o stężeniu 100% + 18/80*20% = 104,5%.”

  100% = CAŁOŚĆ – 100% + 18/80*20% = 104,5%???

  Przecież to jest związek pochodny i powinien posiadać swoje 100%, a nie 100%+.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Oleum

  To takie buty? Przypadki się mnożą jak króliki!

  Procent

  Stężenie roztworów

  ,,Nie w każdym przypadku procent oznacza jedną setną część całości. Inaczej interpretuje się tę informację przy stężeniu roztworów, tam odnosi się ona do wagi całego roztworu. Na przykład roztwór soli fizjologicznej 0,9 % oznacza, że w 100 ml roztworu znajduje się 0,9 g soli.”

  Za WikipediA

  Polubienie

  • paziem

   Warto jednak postawić pytanie, czy jedynym źródłem wiedzy, nie mówiąc o prawdzie, jest Wikipedia, jako współczesna Biblia ?:))) Co na to polihistor wikipedyczny ?!

   Polubienie

   • Wacek

    Mnie dziwi że profesor zwyczajny korzysta z pejsatej wiki a niby taki antypejsacz.Zwracał mu już na to uwagę tysiące razy Tadziuchna jak widać bez rezultatu.

    Polubienie

   • pytuś

    Asan Paziem, kiedyś w książęce, zwaną świętą, wyczytałem taką frazę:

    ,,SZUKAJCIE, A ZNAJDZIECIE.”

    Naiwnie sobie pomyślałem, że każda ,,święta” książeczka, powinna zawierać li prawdę i tylko prawdę, a nie wysyłać czytającego na drzewo.

    Ale jak wyczytałem, że od ,,parchów wszystko się zaczęło,” to dopiero w moim życiu się wszystko zagotowało, no i się ZACZĘŁO!

    Więc odpowiedź ,,szukającego na pustyni i w puszczy” jest bardzo prosta.

    Obecnie jesteśmy uwikłani w parchaty SYSTEM, który został stworzony na przestrzeni sześciu wieków (brązowy i żelazny wiek) przez rządzących króli i ludy koczowników, którzy zawsze mieli dużo wolnego czasu.

    HISTORIA SIĘ POWTARZA!

    Nikt też nie chce uwierzyć w to, że HISTORIA ZIEMI JEST CYKLICZNĄ POWTÓRKĄ WYDARZEŃ, która się cały czas powtarza. Widzimy: ZEGAREK, DZIEŃ, TYDZIEŃ, MIESIĄĆ, ROK, niektórzy cały WIEK, ale nikt nie może zobaczyć DUŻEGO KOŁA, które trwa circa 12 WIEKÓW, po których następuje kolejna powtórka.

    Paralela, która jest jednoznaczna, że coś się kończy i ponownie się zaczyna.

    ,,OSTATNI BĘDĄ PIERWSZYMI, A PIERWSI OSTATNIMI.”

    KYKLOS – ZACZAROWANY KRĄG, O KTÓRYM W SZKOŁACH NIKT NIE UCZY.

    https://www.bryk.pl/slowniki/slownik-wyrazow-obcych/241963-cykl-lac-cyclus-z-gr-kyklos-krag-kolo

    Przez sześć wieków ludzkość żyje w spokoju i dobrobycie, a później przez kolejne sześć, następują brązowe i żelazne atrakcje.

    TO NIE JEST MIT, TO JEST CZĘŚĆ PRAWDY O LUDZKOŚCI.

    https://www.bryk.pl/lektury/nieznany/mitologia.mit-o-czterech-wiekach-ludzkosci

    Skąd mosiek o tym wiedział? Był inaczej kształcony?

    ZACZAROWANY KRĄG

    Nierozerwalne koło, zaczarowany krąg,
    Przemoc żelaznego pierścienia,
    Białe ciało złożone z samych kolan i rąk,
    Wątłe ciało – popiół płomienia.

    Serce ogołocone z nieprzemilczanych słów,
    Zatrzaśnięte na cztery spusty,
    Głowa Jochanaana w tłumie wrzeszczących głów,
    Święta Weronika bez chusty.

    Nierozerwalne koło – zaczarowany krąg!
    Ach, komu to wszystko potrzebne?
    Komu potrzebna wiara białych.

    Jan Brzechwa

    Polubienie

 19. pytuś

  Asan Paziem, co my wiemy o naszej historii, jak od przeszło trzech wieków jesteśmy indoktrynowani przez parchów?

  LUBLIN – TO BRZMI DUMNIE?

  Jeszywas Chachmej Lublin

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jeszywas_Chachmej_Lublin

  DZISIAJ JEST WAŻNIEJSZY KOSZER INTERESIK, NIŻ NAUKA TALMUDYCZNYCH BZDUR?

  Jesziwa Chachmej – dawna elitarna szkoła rabinacka w Lublinie

  ,,Od 2013 r. w części budynku dawnej uczelni działa hotel z restauracją i salami konferencyjnymi.”

  https://www.dzieje.pl/dziedzictwo-kulturowe/jesziwa-chachmej-dawna-elitarna-szkola-rabinacka-w-lublinie

  Polubienie

 20. pytuś

  DRUKARSTWO – INTRATNY INTERESIK. PRZECIEŻ WYEDUKOWANA CIEMNOTA MUSI COŚ CZYTAĆ, ABY NIE POPADŁA WE WTÓRNY ANALFABETYZM.

  Historia żydowskich drukarni w Lublinie

  http://teatrnn.pl/leksykon/artykuly/historia-zydowskich-drukarni-w-lublinie/

  W DOBIE PARSZYWEGO OŚWIECENIA, INNE PARCHY ODZIANE W HABITY, TEŻ NIE MOGŁY POZWOLIĆ, ŻEBY W OWYM CZASIE, GOJ CHODZIŁ W OPARACH FEUDALNEJ CIEMNOŚCI.

  Drukarnia Jezuitów w Lublinie (1683-1773)

  http://teatrnn.pl/leksykon/artykuly/drukarnia-jezuitow-w-lublinie-1683-1773/

  Polubienie

 21. pytuś

  LUBELSKI KNESET.

  Sejm Czterech Ziem (Waad Arba Aracot) 1580–1764

  http://teatrnn.pl/leksykon/artykuly/sejm-czterech-ziem-waad-arba-aracot-15801764/

  Sejm Żydów Korony

  https://www.jhi.pl/psj/Sejm_Zydow_Korony

  Polubienie

 22. pytuś

  OD 1997 R. W POLIN JEST ROBIONA KRECIA ROBOTA.

  Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, FODŻ

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Fundacja_Ochrony_Dziedzictwa_%C5%BBydowskiego

  Kadisz za milion dolarów

  ,,Jak miliona dolarów w pierwszym roku nie zarobię, to jestem pierdoła – zażartowała kiedyś Monika Krawczyk, dyrektor generalna Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego (FODŻ), która odzyskuje mienie dawnych gmin żydowskich.”

  https://www.forbes.pl/wiadomosci/kadisz-za-milion-dolarow/wyyhzrl

  Polubienie

 23. paziem

  100. rocznica podpisania Traktatu Wersalskiego – dyplomatyczne zwycięstwo Rzeczypospolitej. Uchwała Sejmu
  W czwartek, podczas drugiego dnia 83. posiedzenia, Sejm przyjął uchwałę upamiętniającą 100. rocznicę podpisania traktatu pokojowego kończącego I wojnę światową. Traktat Wersalski był sukcesem polskiej delegacji ponieważ stwierdzał fakt niepodległości państwa polskiego, nakreślił zachodnie granice II Rzeczypospolitej i uznał dostęp Polski do morza.

  Posłowie w imieniu Narodu oddali hołd polskim delegatom na konferencję pokojową w Paryżu: premierowi Ignacemu Paderewskiemu i Romanowi Dmowskiemu. Ich podpisy złożone 28 czerwca 1919 r. pod dokumentem wersalskim przypieczętowały powrót Rzeczypospolitej na mapy i ukoronowały wieloletnią pracę w celu odbudowania państwa.

  „Jako przedstawiciele Narodu wyrażamy również ogromną wdzięczność członkom Komitetu Narodowego Polskiego w Paryżu, polskiej służbie dyplomatycznej i wszystkim przodkom, którzy dopomogli uznaniu niepodległości Rzeczypospolitej na kongresie pokojowym w Paryżu” – głosi tekst przyjętego dokumentu.

  za:http://marszalek.sejm.pl/marszalek8.nsf/wydarzenia.xsp?id=E2BC1AA8B8028E4DC125842D006672C4

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.