Nauki dla Polski płynące z tureckiej operacji „Źródło pokoju”

Timeo Danaos et dona ferentes”, parafrazując tę łacińską kwestię odnoszącą się do sposobu pokonania Troi przez Greków, należałoby stwierdzić: ” Nie wierzcie Amerykanom, nawet, gdy sprzedają wam broń i obiecują budować bazy”. Obecnie wiarołomstwa Amerykanów doświadczają z własnej głupoty Kurdowie. Nie sadzę jednak, żeby nasze polityczne PiSowskie kukły coś z tego zrozumiały.

Rozgrywające się od kilku dni na naszych oczach losy Kurdów poświęconych na ołtarzu geopolitycznych interesów USA( zarządzanych zresztą przez syjonistyczne centra finansowo-polityczne) powinny być lekcją dla tzw. polityków polskich. Do znudzenia powtarzana fraza, której autorem rzekomo jest jeden z najbardziej wiarołomnych polityków – Winston Churchill, że Anglia nie ma ani stałych przyjaciół, ani stałych wrogów, a jedynie stałe interesy, dla Stanów Zjednoczonych ( zarządzanych przez Żydów)  stała się fundamentalną zasadą ich polityki przez ostatnie 100 lat.

Prymitywne i skorumpowane „polskie elity” pookragłostołowe ignorują przez ostatnie 30 lat proste wnioski z historii, narażając Polskę nie tylko na bieżące straty polityczne i gospodarcze, na upadek międzynarodowego autorytetu naszego kraju, ale co najgorsze – grając niepodległością i bytem politycznym Polski oraz przyszłością polskiego narodu.

Taka jest różnica między prezydentem Turcji i Polski, że prezydent Erdogan właściwie odczytuje grę geopolityczną mocarstw światowych i pod hasłem ” Źródło pokoju”  likwiduje w sprzyjającym momencie politycznym zagrożenie integralności Turcji przez awanturnictwo kurdyjskie, a prezydent Duda pozostaje jedynie nie tylko biernym, ale i szkodliwym narzędziem  żydowsko-amerykańskich interesów w Europie Środkowo-Wschodniej. I jako ten bierny i wasalny przedmiot zostanie potraktowany, gdy przyjdzie na to czas, ale niestety zapłacimy za to wysoką cenę My, Polacy, jako naród. Chyba, że w porę zrzucimy ze swego państwowego organizmu narosłą pleśń okrągłostołowej zdrady i  uwłaczającego poddaństwa.

PZ

 

Dodatek, przykład znakomitej, merytorycznej i trzeźwej geopolitycznej analizy p. Pawła Usiądka na tle tureckiej akcji „Źródło pokoju”, w północnej Syrii.

 

Także komentatorzy rosyjscy właściwie oceniają sytuację w północnej Syrii, z tym, że zalecają Ukraińcom przemyślenie ich najbliższej przyszłości.  Trump z Putinem zapewne gotowi są „porozumieć z sobą” wobec najważniejszego dla USA i Rosji problemu chińskiego.

https://tsargrad.tv/news/konec-kurdistana-s-kem-vojuet-jerdogan-v-severnoj-sirii_221308

 

27 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

27 responses to “Nauki dla Polski płynące z tureckiej operacji „Źródło pokoju”

 1. Sławobor

  Polska nie wyrwie się z pod wpływu Zachodu, ponieważ charakter olbrzymiej większości Polaków to mentalność parobka i niewolnika, niezależnie od jego statusu społecznego. A rządzące parchy i szabesgoje doskonale zdają sobie z tego sprawę. Ochłap z pańskiego, żydowskiego stołu rzucony gminowi załatwia sprawę.

  Polubienie

 2. Sławobor

  Shoigu: wrogie siły narzucają Rosjanom obce wartości

  Według ministra konieczne jest kształcenie silnego wojownika duchowego, który potrafi oprzeć się próbom wpływania na świadomość.

  Wrogie siły narzucają Rosjanom system wartości obcych i wypaczają historię, powiedział rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu.

  „Są siły, które wykorzystując przestrzeń informacyjną, próbują kwestionować znaczenie takich bohaterskich czynów, starają się narzucić obcy system wartości, zniekształcają historię naszego kraju i umniejszają jego osiągnięcia” – powiedział minister na zarządzie rosyjskiego departamentu wojskowego.
  https://tvzvezda.ru/news/forces/content/201910111217-aXLzs.html?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Polubienie

 3. Konasz

  Polska Neutralna budować a nie szabelkami macha .
  Jaka bronią walczysz..

  A po co Krzyżaków Prusaków wybranych zaborców się zaprosilo?. Wybierało królów i prezydentów obcych pozwolił L. ,K. Prez. Do działać masonom od 2007 r. To to jest. A Mościcki im zabronił..kto pomagał Hitlerowi na Zaolzie, i w 1968 Układ Wsrsz. Wysłał? A Irak Afganistan teraz Syrią komu pomagamy? Wybranym. A sam iginiemy i Europa też
  Rosja sama się zaborami rewolucjami i wojnami i pomocą Syrią Argentyny Iranu osłabia..
  Arabska ropa się kończy ale popłynie chińska i zrobi porządek .
  Jonas ostrzega czas nawracania się kończy

  .jonas
  janp1546@gmail.com

  Polubienie

  • Ag z A

   @ Jonasz
   sypki Mg w garścia nabrać i z woda pić
   a nie skonasz
   tylko wsrasz się
   i do jelit swobodnie dotrzesz
   i popłyniesz
   a wskutek umasowienia jelita zyska na jakości.
   Zupełnie jak kiedyś w Aleksandrii
   za czasów helleńskich.
   @Jonasz
   – Ag ostrzega

   Polubienie

 4. Waldemar G.

  Nauki z kolejnej zdrady gringos nie wyciągniemy , jak zwykle , ale i to jest bez znaczenia . Gospodarz przecież parobków nie pyta co będziemy robić jutro , a daje im robotę .
  Dla izraela escalacja wojny na bliskim wschodzie jest spełnieniem ich najskrytszych marzeń, a pomoc kurdom , szczegolnie kurdom w Iranie jest następnym ich posunięciem. Pozwoli to zdestabilizować Iran . Dla nich im gorzej tym lepiej.

  Polubienie

 5. Ag

  @JONAS OSTRZEGA
  a j to sie wsrał?
  a sam igniesz w temu popłynieŻ z komu pomgasz
  nie woli a z woli konasz
  a tyle slłonica w całym układzie ile się wybrało ?
  a jak się słońce skończy
  to co będzie ?
  A zamach na Ludvika Filipa przedłużył panowanie Bourbonów o 30 lat. Zamachy tylko umacniają reżimy, przeciwko którym są kierowane.
  W ciągu 3 minut Hitler skoczy do mikrofonu i wszystko weźmie w łeb. Oczywiście, mimo wszystko byłoby dobrze gdyby ten człowiek wyleciał w powietrze, ocaliłoby to życie setek tysięcy ludzi.
  ф_ф
  (Ecce homo – Ag ostrzega)
  – oto słowa wielkiej Ag :
  Słońce się kończy ale nadchodzi księżyc.
  I odkąd Ares
  nie stoi już
  za plecami wojownika,
  przestał mieć cokolwiek wspólnego z heroizmem.

  Polubienie

 6. Sławobor

  Zdaniem felietonisty i pułkownika w rezerwie Aleksandra Żylina decyzja Pentagonu o przekazaniu syryjskiego miasta Manbij pod kontrolę Rosji jest pułapką dla Moskwy. Według eksperta na tym terytorium należy spodziewać się prowokacji wojskowych od terrorystów.

  „W rzeczywistości Amerykanie umywają ręce z tego terytorium. Ale ich instruktorzy i doradcy wojskowi będą nieoficjalnie nadal doradzać terrorystom i dostarczać im zaawansowaną technicznie broń – te same drony do atakowania rosyjskich baz. W ten sposób Pentagon stworzy system ukrytych prowokacji wojskowych zarówno wobec Rosji, jak i Turcji, która również utkwi w operacji wojskowej ”, powiedział Zhilin w wywiadzie dla URA.RU.

  Według eksperta, w najbliższej przyszłości USA oficjalnie skoncentrują się na operacji wojskowej przeciwko Iranowi. W tym celu samoloty uderzeniowe są przenoszone do Arabii Saudyjskiej. „Po oficjalnym wycofaniu się z Syrii Amerykanie rozpraszają uwagę. Wcześniej wymyślili już opcję uderzenia w Iran korzystając z lotnisk w Gruzji. Należy rozumieć, że Iran w ogóle nie jest chroniony przed tym krajem ”, powiedziało źródło.

  Wcześniej okazało się, że Stany Zjednoczone zgodziły się na przekazanie kontroli nad Manbij (prowincja Aleppo)Rosji. Według źródła w Pentagonie amerykańskie wojsko powinno pomóc w zdobyciu przyczółka na tym terytorium stronie rosyjskiej przed ich wyjściem.
  https://yandex.ru/turbo?text=https%3A%2F%2Fura.news%2Fnews%2F1052403263&promo=navbar&utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Polubienie

  • paziem

   Jak zauważyła Suponina, ważne jest, aby Erdogan najwyraźniej dobrze rozumiał, że celem Rosji jest powrót jedności syryjskiej. „Na tej podstawie pobyt Turcji w północno-wschodniej części tego kraju powinien być tymczasowy, a dalsze kroki powinny zostać uzgodnione z rządem w Damaszku” – powiedział ekspert.
   Zauważyła również, że Rosja, jak wynika z wyników tych negocjacji, jest gotowa do mediacji między Turcją a Syrią.
   Prezydent Turcji Tayyip Erdogan 9 października ogłosił rozpoczęcie operacji „Źródło pokoju” w północnej Syrii przeciwko Partii Robotniczej Kurdystanu i grupie terrorystycznej Państwa Islamskiego zakazanej w Turcji. Turecki samolot tego samego dnia bombardowane miasto Ras al-Ain i kilku innych miast syryjskich na granicy między obu krajami.
   Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział 22 października, że ​​turecka operacja wojskowa się kończy, a wtedy wszystko będzie zależało od wycofania sił kurdyjskich.

   Polubienie

 7. paziem

  [video src="https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20191022/2019_10_22_x9PutinRIAsite_fl2sbtrw.n5u.mp4" /]

  Polubienie

 8. paziem

  https://ria.ru/20191022/1560087423.html

  MOSKWA, 22 października – RIA News. Rozmowy prezydentów Rosji i Turcji Władimira Putina i Tayyipa Erdogana w Soczi zakończyły się sukcesem, wyjaśniono niuanse w poglądach na temat tego, co dzieje się na północy Syrii, powiedziała Elena Suponina, doradca dyrektora Rosyjskiego Instytutu Studiów Strategicznych, ekspert RSMD.
  „Moim zdaniem negocjacje zakończyły się sukcesem. W poglądach na temat tego, co dzieje się w północno-wschodniej części Syrii, pojawiły się pewne niuanse, teraz Rosja i Turcja uzgodniły jeszcze lepszą koordynację na wszystkich poziomach, zarówno politycznych, jak i wojskowych”, powiedział ekspert RIA Novosti .
  Jak zauważyła Suponina, ważne jest, aby Erdogan najwyraźniej dobrze rozumiał, że celem Rosji jest powrót jedności syryjskiej. „Na tej podstawie pobyt Turcji w północno-wschodniej części tego kraju powinien być tymczasowy, a dalsze kroki powinny zostać uzgodnione z rządem w Damaszku” – powiedział ekspert.
  Zauważyła również, że Rosja, jak wynika z wyników tych negocjacji, jest gotowa do mediacji między Turcją a Syrią.
  Prezydent Turcji Tayyip Erdogan 9 października ogłosił rozpoczęcie operacji „Źródło pokoju” w północnej Syrii przeciwko Partii Robotniczej Kurdystanu i grupie terrorystycznej Państwa Islamskiego zakazanej w Turcji. Turecki samolot tego samego dnia bombardowane miasto Ras al-Ain i kilku innych miast syryjskich na granicy między obu krajami.
  Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział 22 października, że ​​turecka operacja wojskowa się kończy, a wtedy wszystko będzie zależało od wycofania sił kurdyjskich.
  Władze syryjskie wielokrotnie potępiały politykę okupacyjną Turcji w północnej Syrii. Rosja stwierdziła, że ​​Turcja musi unikać działań, które mogłyby przeszkodzić w rozwiązaniu konfliktu w Syrii, który trwa od 2011 r.

  Polubienie

  • paziem

   SOCHI, 22 października – RIA Novosti. Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował telefonicznie prezydenta Syrii Baszara al-Assada o postanowieniach protokołu ustaleń uzgodnionego po rozmowach z prezydentem Turcji Tayyipem Erdoganem, powiedział rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow.
   „Szef państwa rosyjskiego poinformował swojego syryjskiego odpowiednika o wynikach spotkania (z tureckim prezydentem Recepem Tayyipem Erdoganem – wyd.), Które trwało ponad sześć godzin, przedstawił główne postanowienia protokołu ustaleń uzgodnionego na spotkaniu” – dodał.
   Według Peskowa rosyjski prezydent podkreślił, że ostatecznie głównym zadaniem jest przywrócenie integralności terytorialnej Syrii i kontynuowanie wspólnych wysiłków na ścieżce politycznej, w tym prac w ramach Komitetu Konstytucyjnego.
   Pieskow powiedział również, że Assad wyraził poparcie dla podjętych decyzji.
   „Prezydent Assad podziękował Władimirowi Putinowi, wyraził pełne poparcie dla wyników pracy, a także gotowości syryjskiej straży granicznej wraz z rosyjską żandarmerią wojskową do przejścia na granicę” – podsumował Pieskow.

   za: https://ria.ru/20191022/1560089217.html

   Polubienie

   • paziem

    ANKARA, 22 października – RIA Novosti. Prezydent Turcji Tayyip Erdogan powiedział, że Stany Zjednoczone nie wypełniły w pełni zobowiązań wobec Turcji wynikających z umów syryjskich; Ankara nie jest gotowa na kompromis.
    „Stany Zjednoczone nie w pełni wywiązało się ze swoich obietnic Zrobimy niezbędne kroki, jeśli mamy iść na kompromis, a następnie otworzyć drogę do organizacji terrorystycznej ..” – cytuje Erdogan kanał telewizyjny NTV .
    9 października Erdogan ogłosił rozpoczęcie operacji Źródło pokoju w północnej Syrii przeciwko Partii Robotniczej Kurdystanu i grupie terrorystycznej * Islamskiego Państwa * zakazanej w Turcji. Turecki samolot tego samego dnia bombardowane miasto Ras al-Ain i kilku innych miast syryjskich na granicy między obu krajami.
    Stany Zjednoczone i Turcja oświadczyły 17 października, że ​​zgodziły się zawiesić turecką operację wojskową na 120 godzin i wycofać siły kurdyjskie z 30-kilometrowej strefy buforowej na granicy turecko-syryjskiej, którą Ankara zamierza kontrolować niezależnie. Zawieszenie broni zakończyło się we wtorek o godzinie 22.00 czasu moskiewskiego.
    za: https://ria.ru/20191022/1560089877.html

    Polubienie

 9. paziem

  DAMASK, 22 października – RIA Novosti. Jak poinformowała służba prasowa przywódcy syryjskiego, prezydent Syrii Bashar al-Assad odwiedził front w prowincji Idlib i niedawno wyzwolone miasto Hubate.
  „Prezydent Assad spotkał się z wojskiem syryjskiej armii rządowej na froncie w pobliżu miasta Hubate w prowincji Idlib”, powiedział serwis prasowy.
  Służba prasowa opublikowała również zdjęcie Assada w mieście otoczonym przez wojsko i oficerów, a także mapę frontu, według której istnieją osady kontrolowane przez terrorystów „Khayyat Tahrir al-Sham” * (wcześniej „Jebhat al-Nusra” *) naprzeciwko Hubait.
  Hubait został wyzwolony przez wojsko od sił grupy terrorystycznej Jebhat al-Nusra * 11 sierpnia.
  W wyniku operacji przeprowadzonej w sierpniu wojsku syryjskiemu udało się wyzwolić znaczące terytoria na północy prowincji Hama i na południe od Idlib, które w niektórych przypadkach są prowadzone przez terrorystów od 2014 r. Kluczowym momentem było wyzwolenie strategicznego miasta Khan Sheikhun i dostęp do odcinka międzynarodowej autostrady M5 Damaszek-Aleppo.
  za: https://ria.ru/20191022/1560055880.html

  Polubienie

 10. paziem

  MOSKWA, 22 października – RIA News. Szef komisji spraw zagranicznych Rady Federacji Konstantin Kosaczow uważa, że ​​wynik rozmów rosyjskiego prezydenta Władimira Putina z tureckim przywódcą Tayyipem Erdoganem w Soczi był zwycięstwem dla dyplomacji i porażką polityki zagrożenia.
  „W każdym razie kluczem jest triumf dyplomacji i niepowodzenie polityki gróźb i sankcji. Rosja nie tylko potwierdziła swoją zdolność do prowadzenia nie tylko wojska, ale także misji dyplomatycznej i mediacji w sprawach syryjskich, ale w zasadzie zaprzeczyła istnieniu jakichkolwiek alternatyw dla tego podejścia”. senator napisał na Facebooku.
  Kosaczow dodał, że w ostatnich latach to Rosja stopniowo zdobyła kluczową rolę uznaną przez wszystkich w pokojowym porozumieniu w Syrii. Senator podkreślił, że istotną zaletą Federacji Rosyjskiej w porównaniu ze zwolennikami „dyplomacji sankcyjnej” jest to, że Rosja nie wykorzystuje swojego stanowiska ze szkodą dla innych stron i jest w stanie negocjować.
  Nazywał te rozmowy „klasą mistrzowską od Putina i Erdogana w Soczi”.
  „W rzeczywistości to Putin i Erdogan mogli dziś wykazać, że klasyczna dyplomacja żyje, a bardzo różne kraje w bardzo trudnej sytuacji mogą znaleźć wyjście, które będzie pasować każdemu w takim czy innym stopniu i które opiera się na zrozumieniu i uwzględnieniu interesów wszystkich stron”. podkreślił Kosaczow.
  Prezydenci Rosji i Turcji we wtorek w Soczi przyjęli memorandum w sprawie sytuacji w Syrii, które zdaniem przywódców pozwoli rozwiązać dość ostrą sytuację na granicy syryjsko-tureckiej. Zgodnie z dokumentem rosyjska żandarmeria wojskowa i syryjskie służby graniczne ułatwią wycofanie jednostek kurdyjskich jednostek samoobrony i ich broni 30 kilometrów od granicy syryjsko-tureckiej, po czym rosyjsko-tureckie patrole rozpoczną się na głębokości 10 kilometrów od granicy na zachód i wschód od obszaru operacji ” Źródło pokoju ”, z wyjątkiem miasta Kamyshly.

  za: https://ria.ru/20191022/1560088954.html

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.