W Polsce media milczą o Chile

Zazwyczaj milczę i nie dzielę się takimi myślami publicznie. Jednak ostatnie wiadomości w mediach to – Ocieplenie klimatu, Greta, Brexit, bałagan powyboryczy itd. Itp.
Zapewne mało kto z Was słyszał o sytuacji w Chile.

Niewinni obywatele walczą o swoje prawa, kiedy to rząd postanowił podwyższyć cenę za metro (największa linia metra w Ameryce Południowej) na niemal 130$…
Przeciętny Chilijczyk zarabia około 650$-700$ miesięcznie. 70% ludności brakuje pieniędzy na podstawowe utrzymanie.
Brak dostępu do publicznego szkolnictwa, służby zdrowia, wysokie koszta utrzymania.
Byłam w Santiago wiosną tego roku i byłam w szoku jak wszystko jest tam drogie….

Obywatele wyszli na ulice… rząd odpowiedział w najgorszy z możliwych sposobów – siłą i przemocą – ludzie na ulicy giną z rąk wojsk i policji…

Media milczą! Mówią o „protestach” i ‚strajkach’… rzeczywistość jest zupełnie inna i brutalna…

Pamiętam ulice i miejsca, którymi przechadałam się kilka miesięcy temy w Santiago… serce się kraje, gdy patrzę na wiadomości od swoich znajomych z Chile….

!!! Proszę przekażcie dalej te informacje… dlaczego świat milczy?!
!!!

#chile2019 #war #wojna

AZ

 

28 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

28 responses to “W Polsce media milczą o Chile

 1. Edward.

  https://wolnemedia.net/usa-kwestionuja-wybory-prezydenckie-w-boliwii/
  „polskie media” milcza tez o Boliwii i Ekwadorze rowniez (pare dni temu
  byly tam powazne wystapienia uliczne).

  Polubienie

 2. Edward.

  https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/118091/roza-thun-odkryla-ze-jest-ciotka-jaroslawa-kaczynskiego.html
  Roze Thun pewnie zna kazdy Polak (powinien) – wiec ona ujawnia
  ze dla Kaczynskiego jest ciotka.

  Polubienie

 3. a w Polsce typy postaci agentow Olszanski/Jablonowski gloryfikuja Pinocheta. I te gadki typu – uratowal kraj 😀

  Polubienie

 4. Neoliberalny chilijski raj, mokry sen korwinistów się sypie? Niemożliwe. To na pewno wina komunistów. 😂

  Polubione przez 1 osoba

 5. nina

  —————– Z LOTU PTAKA
  historia lubi się powtarzać , nie ja to wymyśliłam , ALE ! aby zrozumieć dzisiaj , trzeba poznać wczoraj, a żeby ogarnąć wczoraj , trzeba popatrzeć z wysokości lotu ptaka , BO ! widzisz wówczas szerzej , bez zbędnych szczegółów . Fantastycznie opowiedziane dzieje nas Słowian , na przestrzeni 400 lat i POWTARZAJĄCY się mechanizm ,być może ten dzisiejszy jest z gatunku OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII SŁOWIAŃSKIEJ.

  Polubione przez 1 osoba

 6. paziem

  Mandatario dijo que la suspensión en el incremento del pasaje requerirá de la aprobación de una ley, hasta que „logremos un acuerdo que nos permita proteger mejor a nuestros compatriotas frente a alzas bruscas o inesperadas en el precio del dólar o el petróleo”.
  Prezydent powiedział, że zawieszenie podwyżki biletu będzie wymagało zatwierdzenia ustawy, dopóki „nie dojdziemy do porozumienia, które pozwoli nam lepiej chronić naszych rodaków przed nagłym lub niespodziewanym wzrostem ceny dolara lub ropy”.

  Po mocnych dniach protestów zarejestrowanych w stolicy prezydent Sebastián Piñera ogłosił dziś po południu, że podwyżka biletów metra zostanie zawieszona.

  „Słuchałem pokornie głosu moich rodaków i nie będę się bał, aby dalej słuchać tego głosu. Zamierzamy zawiesić wzrost liczby biletów w metrze – powiedział prezydent po spotkaniu z Komitetem Politycznym w La Moneda.

  Powiedział, że zawieszenie wzrostu przejścia będzie wymagało zatwierdzenia prawa, dopóki „nie osiągniemy porozumienia, które pozwoli nam lepiej chronić naszych rodaków przed nagłym lub niespodziewanym wzrostem ceny dolara lub ropy”.

  Dodał, że w tę niedzielę spotka się z prezydentem Senatu Jaime Quintaną, izbą deputowanych Ivánem Floresem i Sądem Najwyższym Haroldo Brito. Powiedział także, że w przyszłym tygodniu spotka się przy stole przekrojowym „, aby wysłuchać głosu i propozycji różnych sektorów”.

  Z kolei prezydent potępił akty przemocy: „Wszyscy obywatele mają prawo do pokojowego demonstrowania i rozumiem również, że mają ku temu dobre powody. Ale nikt nie ma prawa do działania z brutalną przestępczą przemocą tych, którzy zniszczyli, spalili lub uszkodzili ponad 78 stacji metra w Santiago. ”
  Piñera powiedział również, że generał Javier Iturriaga, mianowany szefem stanu wyjątkowego, jest uprawniony do wprowadzania środków, takich jak godzina policyjna.

  W tym tygodniu rząd dał sygnały, że nie będzie żadnych zmian stóp. W miniony wtorek minister transportu Gloria Hutt powiedziała: „Nie mam uprawnień, by interweniować w tej sprawie, poza wezwaniem do poszanowania tego, co tak bardzo staramy się poprawić (…). Trudno mi zrozumieć, że kiedy istnieją dowody na tak wielki wysiłek na rzecz poprawy transportu publicznego, istnieje próba przeciwko niemu, z wyjątkiem uczniów w wieku szkolnym, którzy nie mają argumentów, stawka za nich nie wzrosła ”.

  „Podjęto już decyzję” – powiedział wtedy.
  za: https://www.latercera.com/politica/noticia/pinera-anuncia-se-suspendera-alza-los-pasajes-del-metro-tras-fuertes-jornadas-protestas/869355/

  Blok zażądał zniesienia stanu wyjątkowego i obniżenia stawek metra.

  Beatriz Sánchez y el Frente Amplio: “El gobierno renunció a la democracia (…) Nosotros estamos claramente con la gente”
  Beatriz Sánchez i Frente Amplio: „Rząd wyrzekł się demokracji (…) Jesteśmy wyraźnie z narodem”

  Po spotkaniu między stołem narodowym a bankami deputowanych Frente Amplio, rzeczniczka bloku i była kandydatka na prezydenta, Beatriz Sánchez, ogłosiła pozycję konglomeratu w obliczu sytuacji dotykającej Region Metropolitalny po protestach przeciwko wzrostowi Taryfy metra i dziś mają stolicę w stanie wyjątkowym.

  Dziennikarz zdecydowanie podkreślił, że „rząd wyrzekł się demokracji” i powiedział, że „kraj prosi nas dzisiaj o definicję. Dziś kraj wyznacza linię podziału i prosi nas, jako Szeroki Front, gdzie jesteśmy na tej linii. A my, jak Szeroki Front, mówimy jasno, my i my jesteśmy z ludźmi ”.
  Dodał również, że „taryfa metra to tylko wierzchołek góry lodowej, która ma związek z dużo głębszym znęcaniem się i umawianiem się dawno temu (…), tak twierdzą ludzie, i na tej linii podziału Szeroki Front jest udostępnia go mieszkańcom Chile ”- dodał.

  Zapytany o akty przemocy były kandydat na prezydenta powiedział: „Oczywiście potępiamy przemoc i zawsze tak robiliśmy, ale dzisiaj nie będziemy wdawać się w dziesięciocentówki, w małych dyskusjach, w przeprowadzaniu drobnych obliczeń wyborczych. Nie jesteśmy w tym. Dzisiaj, jako Frente Amplio, wszyscy zbieramy się dokładnie, nie dokonując tego obliczenia myślenia. Co lepiej teraz powiedzieć? Gdzie mogę uzyskać to drogą wyborczą (korzyść)? Dziś w Chile jest poważny problem, dziś demokracja została zawieszona, wojsko wyszło na ulice, aby chronić bezpieczeństwo i właśnie o to musimy się martwić. ”
  W tym samym duchu zastępca rewolucji demokratycznej Giorgio Jackson powiedział: „Dziś zakładamy, że mamy również obowiązek zająć stanowisko. Obywatelstwo stawia nas dzisiaj na linii podziału i oddajemy się służbie, udostępniamy się jako koalicja, aby wykorzystać wszystkie możliwości, jakie musimy mieć, aby odwrócić ten zestaw nadużyć, który istnieje od tak dawna i że dziś obywatelstwo zyskuje na znaczeniu „
  „Mamy nadzieję, że przede wszystkim i tak szybko, jak to możliwe, ten wyjątek zostanie cofnięty i zniesiony. Że wędrówka, która była wierzchołkiem góry lodowej, została zakończona i cofnięta, ale jest wiele innych problemów – dodał zastępca.

  Również w tym kierunku wskazała przewodnicząca Partii Humanistycznej, Catalina Valenzuela, która powiedziała: „Jako szeroki front wiemy, że naszym obowiązkiem jest być obok ruchu społecznego, a nie iść naprzód lub wyżej, albo nieść niczego, towarzysząc mu, jak zawsze. Wiemy, że zorganizowany ruch obywatelski ma pełne prawo wyjść na zewnątrz w sposób pokojowy i aktywny, demonstrując swoje niezadowolenie ”.

  za: https://www.latercera.com/politica/noticia/beatriz-sanchez-frente-amplio-gobierno-renuncio-la-democracia-estamos-claramente-la-gente/868814/

  Polubienie

 7. wincenty

  ponownie żydki michalk-iewi-cze skasowały konto mktv

  KTO WINNY ROZBIOROM POLSKI? ROSJA CZY KOŚCIÓŁ?
  .. https://www.youtube.com/watch?v=W4REy5qZZ0o

  Polubienie

 8. wincenty

  ponownie żydki mic-halk-iewi-cze skasowały konto mktv

  KTO WINNY ROZBIOROM POLSKI? ROSJA CZY KOŚCIÓŁ?
  .. https://www.youtube.com/watch?v=W4REy5qZZ0o

  Polubienie

 9. Edward.


  Przepraszam ze nie na temat ale pasjonujacy audiobook.

  Polubienie

 10. nina

  ———————- PODAJ DALEJ !!!
  UROSZCZENIA 447 -fantastycznie opowiedziana historia Polski, w pigułce.
  https://demotywatory.pl/4531097/To-etniczni-Slowianie-byli-najwieksza-ofiara-II-wojny-swiatowej

  Polubienie

 11. pytuś

  CZY MOŻE KTOŚ SIĘ ZASTANAWIAŁ, CZEMU ONI I ICH POTOMKOWIE WYWOŁALI WSZYSTKIE WOJNY_REWOLUCJE, ORAZ WPROWADZILI NA NASZEJ PLANECIE TOTALNY CHAOS, KTÓRY TRWA DO DNIA DZISIEJSZEGO?

  Zdjęcie królów

  https://natemat.pl/blogi/slawomirkaminski/273403,zdjecie-krolow

  Polubienie

 12. Pingback: W Polsce media milczą o Chile… – Wolna Polska – Wiadomości

 13. Pingback: W Polsce media milczą o Chile… | Newsy Polska i Świat

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.