Koniec kombinatu w Nowej Hucie – krzyż zwyciężył

 Jeszcze w tym miesiącu wielki piec w Nowej Hucie zostanie wygaszony, poinformował prezes ArcelorMittal Poland. „To będzie koniec kombinatu w Krakowie Nowej Hucie” – podaje RMF FM.

Jak poinformowało radio RMF FM, we wtorek rano załoga kombinatu w Nowej Hucie dowiedziała się, że wielki piec w hucie ArcelorMittal zostanie wygaszony. Ma do tego dojść jeszcze w listopadzie br. Poinformował o tym szef ArcelorMittal Poland, Geert Verbeeck. Ponadto, w zapowiedziach mówi się o wielomiesięcznym postoju.

Zdaniem przedstawiciela związkowców, wiceprzewodniczącego NSZZ Pracowników ArcelorMittal Poland, Józefa Kawuli, taka decyzja w praktyce oznacza, że w ciągu najbliższego kwartału 1500 do 2000 ludzi może stracić pracę.

– Dla nas taka informacja oznacza koniec firmy – powiedział Kawula cytowany przez RMF FM. Józef Kawula poinformował, że z dniem 23 listopada „wielki piec i stalowania zostaną zatrzymane na czas niewiadomy”. Stacja podaje, że nieoficjalnie praca wielkiego pieca i stalowni ma zostać wstrzymana na 9 miesięcy, ale zdaniem Kawuli na tym się nie skończy. Podkreśla, że jak dotąd nie zdarzyło się, żeby koncern Mittal uruchomił zamknięty piec. Powiedział też, że w tym czasie część załogi będzie na postojowym, część zostanie zagospodarowana na miejscu, czyli w Krakowie, a inni mają jeździć do Dąbrowy Górniczej.

Prezes Verbeeck zapewnia z kolei, że spółka nie zamierza zwalniać około 700 własnych pracowników zatrudnionych w części surowcowej. Pracuje tam łącznie około 1100 osób, przy czym 300 to pracownicy firm zewnętrznych. Jednocześnie szef firmy utrzymuje, że piec w Krakowie Nowej Hucie ma zostać ponownie uruchomiony, „jak tylko powróci koniunktura i będzie opłacalna produkcja w hucie w Krakowie”. Przyznał jednak, że nie jest w stanie podać nawet ogólnego terminu. – (…) będziemy uważnie przyglądać się temu, co się dzieje na rynku – powiedział. Dodaje, że ułatwieniem dla ponownego uruchomienia instalacji wielkiego pieca jest to, że trzy lata temu przeszedł on generalny remont.

Miesiąc temu związkowcy z Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego pracowników ArcelorMittal rozpoczęli akcję protestacyjną, grożąc m.in.wyjściem na ulicę.

Na początku maja tego roku informowaliśmy, że koncern ArcelorMittal zapowiedział wstrzymanie od września produkcji w hucie w Krakowie. Wszystko w ramach ogólnej redukcji produkcji przez stalowego potentata.

ArcelorMittal to największy producent stali na świecie. W ubiegłym roku zakłady tego koncernu wyprodukowały 92,5 mln ton stali. Koncern powstał po przejęciu spółki Arcelor przez indyjski Mittal Steel, który w 2005 r. przejął krakowską hutę. Jest on też właścicielem wielkiej huty w Dąbrowie Górniczej. Wraz z hutą w Krakowie, odpowiadają one razem za połowę całej polskiej produkcji stali i wyrobów stalowych.

Eksperci zwracali uwagę, że ponowne włączenie wygaszonego pieca to kosztowne przedsięwzięcie, a w podobnych przypadkach nie podejmowano się już tego i zakłady pozostawały nieczynne.

Przypomnijmy, że produkcja stali ograniczana jest też w hucie „Łaziska” na Górnym Śląsku. Na początku czerwca wygaszono tam trzy piece produkcyjne. Powody są podobne do tych, co w Krakowie-Nowej Hucie, czyli wzrost cen energii oraz uprawnień do emisji CO₂.

W lipcu br. po spotkaniu ze związkowcami z krakowskiej huty, ArcelorMittal podjął decyzję o bezterminowym odroczeniu planowanego wyłączenia pieca i stalowni. Jak widać, była ona tylko czasowa.

ArcelorMittal Poland skupia około 70 proc. potencjału produkcyjnego polskiego przemysłu hutniczego. Poza hutami w Krakowie i Dąbrowie Górniczej posiada też zakłady hutnicze w Sosnowcu, Świętochłowicach i Chorzowie. Ponadto, własnością koncernu są Zakłady Koksownicze Zdzieszowice – największy producent koksu w Europie. AMP zatrudnia ok. 11 tys. osób, a wraz ze spółkami zależnymi ponad 13 tys. Od czasu prywatyzacji ArcelorMittal Poland zainwestował w polskie huty ponad 7 mld zł, z czego ponad 3 mld w Krakowie.

Przedstawiciele ArcelorMittal twierdzili też wcześniej, że prowadzą rozmowy ze stroną rządową. Wzywali też do podjęcia działań na rzecz ratowania rynku hutniczego w Polsce.

Zaznaczali, że od początku roku ceny uprawnień do emisji CO2 przekroczyły 25 euro za tonę – to wzrost o około 230 proc. względem początku 2018 roku. Inne przyczyny to wprowadzenie przez prezydenta USA Donalda Trumpa 25-procentowych ceł na stal sprowadzaną do Stanów Zjednoczonych, a także coraz większy napływ tańszej stali rosyjskiej. Według RMF FM, w 2018 roku z Rosji sprowadziliśmy stal i produkty stalowe za blisko miliard euro (A więc IIIŻydo-RP/Polin robi zakupy u swego największego wroga, bo celem głównym rządzącego Polską Żydostwa i jego mocodawców z Waszyngtonu, Londynu i Tel Avivu, jest przede wszystkim zniszczenie polskiej gospodarki i polskiego narodu. – D.Kosiur).

za: rmf24.pl / Kresy.pl
https://kresy.pl

___________________

Żydowski kapitalizm niszczył IIRP – dzisiaj niszczy IIIRP – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/08/18/zydowski-kapitalizm-niszczyl-iirp-i-niszczy-iiirp/

_____________________________

_____________________________

Gwoździem do trumny Huty Sendzimira (d.Lenina) jest stały wzrost cen energii elektrycznej oraz stały wzrost cen uprawnień do emisji CO2 – taką politykę, zgodną z zaleceniami decyzyjnych centrów Zachodu, czyli światowych, syjonistycznych, mondialistycznych, gremiów, realizują żydowskie władze IIIRP.

Lansowana przez byłego ministra energetyki USA (1977-79) i byłego szefa CIA (1973), Jamesa R. Schlesingera, jako przedstawiciela polityki modialistycznych gremiów, teoria ograniczenia się do odnawialnych źródeł energii jest w rzeczywistości polityką obliczoną na ograniczenie ludzkiej populacji (neomaltuzjanizm) – takie są cele światowej finansowo-gospodarczej mafii propagującej i realizującej w państwach Zachodu politykę liberalizmu i globalizmu pod jakże zdradzieckimi i przewrotnymi hasłami „zrównoważonego rozwoju” i „walki z ociepleniem klimatu”. Program zrównoważonego rozwoju zyskał poparcie władz Kościoła (encyklika „Laudato si”). Nie znający ekonomii nie wiedzą, że pod terminem „zrównoważenia” kryje się polityka dostosowania liczby ludności do pozostałych czynników produkcji (kiedyś „sił wytwórczych narodu” – ale przecież Żydzi wrzeszczą: „precz z państwem narodowym”), do stałej ilości ziemi i ilości (wielkości) kapitału (to także wytwarzane wszelkie dobra materialne), którego wytwarzanie należy ograniczyć w wyniku konieczności ochrony środowiska naturalnego.

Wskaźnik samowystarczalności energetycznej Polski w 1970r wynosił 113% (czyli 13% nadwyżki, którą można sprzedać w eksporcie), w 1980r ten wskaźnik wynosił ok. 120%.

Wg założeń Polityki Energetycznej Polski do roku 2010 (zgodnej z zaleceniami UE, na które przystali rządzący Polską – rząd M. Belki, SLD) musimy zredukować ten wskaźnik do 60% w roku 2020. Zalecenia te realizują wszystkie kolejne okupacyjne, żydowskie, rządy w Polsce.

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że USA – główny inicjator walki z ociepleniem klimatu, a w rzeczywistości inicjator ograniczenia ludzkiej populacji, wycofują się dzisiaj z tzw. porozumień klimatycznych. – https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/usa-rozpoczely-proces-wyjscia-z-porozumienia-klimatycznego,982956.html

 

Ale pal diabli Hutę ważne, że krzyż zwyciężył

„Od krzyża w Nowej Hucie zaczęła się nowa ewangelizacja Nowego Millenium” – powiedział podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny w 1979 roku Ojciec Święty Jan Paweł II do wiernych zgromadzonych w historycznym klasztorze w Mogile. Te słowa najlepiej oddają moc i znaczenie walk ulicznych, które mieszkańcy Nowej Huty 27 kwietnia 1960 roku stoczyli z regularnymi oddziałami Milicji Obywatelskiej w obronie Krzyża.

Dzień, w którym tysiące mieszkańców miasta (później włączonego do Krakowa jako dzielnica) upomniały się o wiarę i obecność Boga w codziennym życiu stał się dniem przełomowym w dziejach PRL. Nowa Huta planowana jako pierwsze w Polsce miasto bez kościołów, okazała się jedną z największych porażek komunizmu.

Za:  https://www.pch24.pl/krzyz–ktory-pokonal-komunizm,14425,i.html_

Żydo-katolicki Kościół odniósł niewątpliwy sukces, ale czy sukces odnieśli także Polacy – ?

______________________

_____________________

Wołanie o nową ewangelizację w duchu judeochrześcijańskim “nie lękajcie się” przez Wielkiego JPII, zastępcę rabina Jozue na Ziemi, przebił później prymas H. Muszyński uświadamiając wierzących Polaków, iż są żydo-katolikami. Między Bogiem a prawdą, ten pasterz polskiej owczarni miał niestety rację. Później poszło już szybko. Symbolem nowej ewangelizacji są trzy krzyże papieskie przed bramą Stoczni Gdańskiej – krzyże stoją, tylko stoczni już tam nie ma. Tak oto państwo Polaków pod duchowym przywództwem żydo-katolickiego Kościoła zmierza do swego kresu. Żydo-władza IIIRP sprzedała nawet nasze zasoby naturalne, także te nie odkryte. Paradise Judaeorum na naszej polskiej ziemi znajduje się w fazie budowy solidnych fundamentów, a ogłupieni i omamieni europejskością i religijnymi symbolami i mrzonkami Polacy licytują się, którzy zdrajcy lepiej przysłużą się Polsce, żydowskie PiS, czy żydowskie PO, bo obydwie partie mają przecież błogosławieństwo żydo-katolickiego Kościoła?

A więc radujcie się żydo-katolicy, bo oto na waszych oczach słowo staje się ciałem – duch zstępuje i odnawia oblicze tej ziemi, krzyż zwycięża. Bóg Mamon triumfuje.

 

Zdaję sobie sprawę, że już sam tytuł niniejszej publikacji będzie bulwersował żarliwych żydowierców, którzy wbrew doczesnym realiom muszą przecież ufać zastępcom Jozuego na Ziemi, tak jak zaufali i ukochali Wielkiego i Świętego JPII i rozpamiętują jego wołanie o „przybycie ducha i o odnowę oblicza tej ziemi”. IIIŻydo-RP/Polin jest namacalnym dowodem, że wymodlona odnowa się powiodła, że ten straszny PRL został w końcu pokonany wspólnymi siłami żydowskiej V kolumny, czyli potomków żydo-bolszewii z jej zachodnimi sponsorami i siłą żydo-katolickiego Kościoła z jego oniemiałą owczarnią. Teraz dobijane są tylko ostatnie relikty PRL.

Jest wielu żydowierców, których mocny głos obrońcy Kościoła i chrześcijańskich wartości może budzić konsternację. Z ich zasadniczymi argumentami nie sposób polemizować. Do takich obrońców żydowierstwa należy m.in. Mirosław Jan Wiechowski (na zdjęciu) – gajowy Marucha, żarliwy żydo-katolik. Poniżej próbka jego intelektualnych możliwości.

 

 

Zdelegalizować wszystkie żydowskie religie: wszelkie judaizmy, wszelkie odmiany islamu, całe chrześcijaństwo, jako religie szowinistyczne.

Kurwa mać… Jakim pierdolonym chujem, jakim jebanym skurwysynem trzeba być, by nazwać katolicyzm religią szowinistyczną…
Pierwsza i jedyna religia, która nie robi różnicy między narodowościami…
Kurwa mać.
Admin (czyli Mirosław Jan Wiechowski vel gajowy Marucha) – 
https://marucha.wordpress.com/2019/11/12/ulicami-paryza-przeszedl-marsz-przeciwko-islamofobii/

Dariusz Kosiur

49 Komentarzy

Filed under Polityka

49 responses to “Koniec kombinatu w Nowej Hucie – krzyż zwyciężył

 1. autor komentarza: Troll Polonii
  https://marucha.wordpress.com/2019/11/13/arcelormittal-wygasi-wielki-piec-w-nowej-hucie-rmf-to-koniec-kombinatu/#comments

  Ja mam wielkie i osobiste a takze narodowe pretensje do tych wszystkich zdrajcow i nieukow, ktorzy przefrymarczyli i Hute Lenina i Hute Katowice.
  Jest to jawna zbrodnia dokonana na polskim przemysle.
  Jest to zbrodnia wobec panstwa polskiego, ktorego tak chetnie pozbyli sie bandyci lokalni.
  Pracowalem w HiL zanim zaczalem studiowac.
  Pracowalem w laboratorium chemicznym na ZMO (Zaklad materialow ogniotrwalych)
  Z perspektywy lat i doswiadczen uwazam, ze byl to jeden z najlepiej zarzadzanych kombinatow metalowych na swiecie. Wspolpracowalismy z ASEA ze Szwecji. Linzem z Austrii i Toshiba z Tokyo..
  Pracownicy HiL byli wysylani na szkolenia do Anglii. Austrii i Japonii (Toshiby).
  Hute Katowice pomagali nam budowac Szwedzi (ASEA) , Luksemburczycy (Wurth) i Austriacy.(Linz) . Kupilismy licencje na walcownie blach karoseryjnych z Japonii i tam sie szkolili mlodzi inzynierowie.
  Przeciez nie mielismy wlasnej rudy. Sprowadzalismy rude zelaza z Krzywego Rogu.
  Pracowalem w laboratorium to wiem, ze to byla slaba ruda (ca 37% zelaza). Szwedzka ruda byla duzo lepsza a w Australii ruda zelaza w tzw. Iron Triangle i Zachodniej Australii zawiera do 70% zelaza!
  Z tej rudy z Krzywego Rogu produkowalismy ogolem w Polsce 7 milionow ton stali rocznie.
  ‚Huta – zywicielka’ zatrudniala prawie 40 tysiecy pracownikow. Byl to kompletny kombinat z wszystkimi pomocniczymi wydzialami produkcyjnymi i OZR (Oddzial Zaopatrzenia Robotniczego – stolowki pralnie, kioski itp).
  Tylko ostatnie skurwysyny i obesrane pierwotniaki, zdrajcy i kanalie pozbyly sie takiej zyly zlota. Za bezcen.
  Chocby tylko z powodu Huty Lenina i Huty Katowice nalezaloby postawic w stan oskarzenia o zdrade narodowa cala te zasrana wierchuszke ubeckiej Solidarnosci – lacznie z tymi dzialaczami, ktorzy teraz dorwali sie do koryta i na trupach polskiego przemyslu tancuja jak im zydowska orkiestra zagra.
  Kanalie, chamy oszusty. Bandyci. Pelzak ameba ma wiecej rozumu.
  Huta Lenina opiekowala sie szkolami.
  Zespol Szkol Zawodowych i Technikum w Nowej Hucie przygotowaly wielu wykwalifikowanych pracownikow, ktorzy teraz bardzo przydali sie na emigracji.
  Byli uczniowie technikum w Nowej Hucie zajmuja wysokie stanowiska w ASEA w Poludniowej Korei i na Tajwanie..w Australii i w Poludniowej Afryce.
  Parszywa Solidarnosc nasrala na wszystkich polskich specjalistow i wyplula ich z kraju.
  A teraz latwo zwalac na muzulmanow, ze nas okradli z przemyslu, dumy narodowej , majatku narodowego i polskiego przemyslu – nie tylko stalowniczego. Odziezowego tez.
  Moglismy budowac mosty, cale miasta, produkowalismy blache karoseryjna, mielismy bardzo nowoczesna stalownie konwertorowa, produkowalismy stal dla siebie i na eksport.
  Kombinat ogrzewal mieszkania w calym miescie (200 tys. mieszkancow)
  I rzygac mi sie chce jak sie patrze na te mordy zdrajcow i chamow lizacych buty zachodnim ‚biznesmenom’.
  Francowate profany…kryminalisci…

  Polubione przez 1 osoba

 2. mleko z nosa

  Ci co stali murem za Solidarnością, Pipiełuszka niech zdychają, na nic innego nie zasłużyli.
  Chetnie wykopię te truchlo Popieluszki , a i Papy i je ponownie spalę i spuszczę w kanalzacji.
  Szacunke dla kogo dla pasozyta z KK , to jakieś kpiny.
  KK , to pasozyt i tak go nalezy tarktowac, a wierzyć każdy może i życ wg zasad wiary.Każdy myślał,ż po 89 , bedzie kimś bogatym i właścicielem firmy zakładu, wolnym , ludzie w laatch 90 jak leci pluli na PRL, to teraz niech zdychaja, co mogę innego napisać o tępych chamach, czyli robolach, czy bydle po studiach .

  Rząd Kaczyńskiego (PiS) od 14.07.2006 r. W okresie 15 miesięcy i 24 dni sprzedał 18 strategicznych zakładów, w tym 4 huty warte minimum 100 miliardów złotych za 380 milionów złotych, nie mówiąc o innych wartościach;

  Teraz dają pińcset dla idiotów z kredytów.
  Non stop debile rządzą, banda kundli.

  Polubienie

  • Roman

   Nie Pipiełuszka a Popiełuszko.Po drugie to był zwykły ksiąciu który faktycznie wierzył w lepszy świat jak ten PRL upadnie nikomu krzywdy nie zrobił a został w potworny sposób zamordowany.
   Także skisłe śmierdzące mleko zamilcz.
   Na lepszy świat wszyscy się wtedy nabrali włącznie z D.Kosiurem i Waldziem Pastuszką który wtedy obrazy maryjne w domu przyjmował i opluwał PRL czy chodził na kawkę i ciasteczka do domu A.Walentynowicz jak sam mówi.

   Polubienie

   • Roman

    Takie ty skisłe mleko teraz mądry w 2019 roku.Tylko należało by sprawdzić czy ty aby Bolkowi w 1980 roku dupy nie lizał.Udowodnij że w 80 roku miałeś takie same poglądy jak teraz a nie darłeś mordę ” 100 lat dla Lecha ” to będziemy inaczej rozmawiać cwaniaku i daj spokój tym którzy stracili życie w mękach gnido.Niech spoczywają w pokoju.

    Polubienie

   • mleko z nosa

    Mogę merytorycznie romawaić,ale nie chcę, nie na temat śmierdzącego Popiełuszko i całego KK .
    Dla mnie od dziecka to byli ,są i pozostaną tylko śmierdząće pasożyty.
    Tak więc nie ma nad czym się rozwodzić, dla mnie to tylko rozlane śmierdzące mleko ta cała instytucja wziąłem rozwód z KK.

    Polubione przez 1 osoba

   • Roman

    A można się zapytać od którego roku ten rozwód bo jak od 89 roku to żadne osiągniecie.Jeżeli jednak rozwód pan wziął w latach 70 czy początek 80 to jakiś konkret.

    Polubienie

 3. mleko z nosa

  Byłem przeciwny wyborom w 1989.06.04 widzialem jak świnie ida do koryta.
  Cokolwiek sprzedaje się tylko raz , prosta , debilna zasada i co zrobisz z pieniędzmi świadczy o tobie.
  No manna z nieba spadnie sama tak jak ot myśleli sobie wowczas ludzie i dalej tak myślą , teraz już nie musza myśleć dostają za darmo, aby tylko nie myśleli.
  Jaja sobie robisz, przeciez ludzi , to i tak paosżyty więc po co tracić czas.
  Ja byłem nauczony pracy, pracy i jeszcze raz jej etosu,może miałem ją w genach ze strony matki, a dzisiaj pluję na pracę, honor, zasady i na wszystkich na lewo i prawo, takie same pasożyty po lini.
  Tak widzę świat i jestem juz zdrowy na duchu.

  Polubienie

 4. nina

  ———- POWSTAŁO 1 !!! RADIO młodych Sławian, mądrzy to młodzi ludzie , ciekawi ! z dużą wiedzą i już sporym doświadczeniem. Pragmatyzm jest i dobrze znany . MAŁO NAS DO PIECZENIA CHLEBA , tylko nam , tylko nam CIEBIE TU POTRZEBA …………………..

  Polubienie

 5. nina

  ——-https://www.youtube.com/user/edwardswiety1976/featured

  https://www.youtube.com/user/edwardswiety1976/featured

  Polubienie

 6. nina

  ————— duda – CZYLI ! kobyłka u płota
  https://www.youtube.com/user/edwardswiety1976/featured

  Polubienie

 7. mleko z nosa


  Obejrzyj sobie cała serię , nagą prawdę o KK ,nas samych , tak nas samych , na co przywalamy Cerkiew to samo , jak i Luter etc.
  Ja szanuję najbardziej na dzień dzisiejszy ŚJ, ale to moja opinia .
  Ja do pralki wrzucilem tylko KK ,
  kosciół , cerkiew, krzyż , nie poglega procesowi prania.
  1988 1 separacja,, 2009 druga separacja, 2018 rozwód, ale tylko z KK jako instytucją .

  KK to odzwierciedlenie prawa, państwa i narodu , tak jak rząd naród i prawa w jakim się porusza.
  Prawo zaś sprawia,że jest bezprawi, by mogło żyć i funkcjonować z bezprawia na podstawie prawa..
  Nie zas zwalanie winy na Żydów, Cyganów, czy kosmitów.
  nasze spoleczeństwo, to moralne dziadostwo.kali kala kalego.
  A tak swoja drogą. to kala swoje gniazdo ten co kala.
  czy ten kala , co kalać nie pozwala.
  Sranie w gniazdo, które jest obsrane przez je zasiadających nie jest jego obsraniem lecz tylko nagim instynktem, wypróżnieneim się w miejscu do tego przeznaczonym.
  KK to dzisiejszy temat , tak jak i inne, obsrane elementy naszej gospdraki i codziennego zycia.

  Popiełuszko byl tylko piachem w trybach gospodarki.
  Religia starła sie z polityką i zatarła tryby jej maszyny.
  Użył krzyża jako dywersji do jej zatarcia masz powód do jego obrony.
  Podobni do niego historycy, politolodzy rządzili państwem przez 30 lat.

  Polubienie

 8. Klemens

  Ewa Pawela: „O sekcie frankistów w kontrze do noblistki Olgi Tokarczuk czyli jak żydowscy frankiści zagościli w twórczości Olgi Tokarczuk a raczej bajkach noblistki o frankistach”. Naukowcy którzy realizują dziś projekty kontroli umysłu nie zdają sobie sprawy że podpisali cyrograf z diabłem.

  Polubienie

 9. mleko z nosa

  Gdzie i jak dokładnie Frankisci mieli wpływ na Olgę jest mniej istotne.
  istotne jest , to ,że Niemcy jak każdy wie stały się jak USA ogonem Israela i dlatego chcą, czy nie chca lub są siły , ktore promują frankistow poprzez pobyt Jakuba oraz jego ludzi w Niemczech gdzie zmarł pod wyjątkową ochroną. Jego życie wówczas było kiedy powstawały wszelkie organizacje masońskie , loże jako coś wyjątkowe , ponadczasowe, z innej czasoprzestrzeni , magiczne i tajemnicze w czym fascynowali sie owczesni wladcy .
  Niemcy wypromowali Olge promując siebie , dalej nie zdajecie sobie sprawy jakim miastem jest Berlin, jako kogos, kto przyjął Franka akurat offenbach i jego owczesny władca i dali m u ochronę , to celowa praca celem wybielenia się poprzez ukazanie światu los Franka w Niemczech, gdzie był darzony szacunkiem i zmarł spokojnie i pochow\ny z najwyzszym szacunkiem jako wolomularz. Zyd

  https://www.fr.de/rhein-main/freimaurer-org27051/offenbachs-vergessener-mystiker-11006597.html

  Niemcy wybielają się ,a Olga Tokarczuk jest ich tylko narzędziem,

  Polubienie

  • Klemens

   Polityczne działania frankistów w III Rzeszy (silne wpływy w służbach mundurowych i partii nazistowskiej) oparte na nienawiści doprowadziły w konsekwencji do 2 wojny światowej, depopulacji narodów słowiańskich, zagłady żydowskiej biedoty talmudycznej i powstania Izraela.

   Polubienie

 10. Sławobor

  Końcowy fragment

  Chorobliwa wprost skłonność społeczeństwa polskiego do wszelkiego rodzaju mistycyzmu, zasilana, jak powiedziałem, przez duchowieństwo naiwną wiarą w ciągłą interwencję Bóstwa nawet do spraw błahych, jest w dalszych konsekwencjach dla naszego Państwa niezmiernie szkodliwa. Otaczające nas bowiem wrogie narody wierzą w twardą, nieubłaganą rzeczywistość, którą przezwyciężyć można tylko wysiłkiem rozumu i woli. Nastawieniu takiemu odpowiada z naszej strony wiara, że, pomimo słabości, jeżeli tylko będziemy potrzebowali, Bóg nam przyjdzie z pomocą cudownym sposobem.

  Ciekawem jest tylko, jakby wyglądał „cud” nad Wisłą, gdyby dowództwo nasze liczyło więcej na pomoc nadprzyrodzoną, niż na własne siły. Z pewnością kościoły polskie byłyby zamienione na kina, a jedni obrońcy porządku nadprzyrodzonego uciekliby zagranicę, inni – porzucili wiarę ojców.

  Rozwój umysłowy narodów cechuje stałe zmniejszanie się wiary w siły nadnaturalne. Im kultura wyższa, tem mniej pozostawia miejsca dla cudowności.

  Wypadki w Słupi nie świadczą korzystnie o poziomie intelektualnym szerszych mas i ich przywódców religijnych.

  http://retropress.pl/racjonalista/historja-jednego-cudu/

  Polubienie

 11. Sławobor

  Adolf Nowaczyński

  Stolica lokatorów

  Wybrane fragmenty

  Historycznie stwierdzone, że Moskale do Warszawy przychodzili i odchodzili i podchodzili i odchodzili i wracali do siebie. To samo Niemcy. Przychodzili, podchodzili, odchodzili i wracali do siebie.

  Ci Trzeci natomiast też obcorasowi przychodzą i już nie odchodzą nigdy i nigdzie. Przychodzą i zostają i mnożą się. Cykanie do Palestyny na willegiaturę moralną i pobyt nad morzem to tylko fikcja, fata morgana, teatralizacja życia, world bluff, żeby się narodom noszącym Ahaszwerosza na plecach, zmęczonym i spoconym wydawało przez chwilę, że jest ulga, pieredyszka, wypoczynek. Za czem znowu Ahaszwerosz na plecy i marsz!

  Moskale zatem przychodzili do Warszawy i odchodzili. Prusacy przychodzili, okupowali, wyjadali, wyżerali i znów odchodzili (1807 i 1918). Ci Trzeci przychodzą, przyjeżdżają ze wszystkich stron i okolic i sąsiedztw. I już zostają. Na wieki wieków. Zakorzeniając się głębiej od orygenów, od autochtonów, od tytularnych gospodarzy.

  Politycznie idziemy teraz z żydostwem wszechświatowym i z okupacją pansemicką ręka w rękę i na rękę ku obłędnie dzikiej, murzyńsko rozbestwionej radości, ot choćby obu fejletonistycznych Pierrothów: asymilanckiego i syjonistycznego. Opinia publiczna w 80% ugniatana przez „syntetycznych” pro-judów i normalnych Żydów. W stolicy Polski żargonowa i po polsku pisana żydowska prasa bije o 25% więcej egzemplarzy niż cała polska; marańskiej czyli frankistowskiej na razie nie uwględniamy i prześwietlimy dopiero w najbliższej przyszłości. Ekonomicznie, gospodarczo Ci Trzeci w bankowości, w ubezpieczeniach i asekuracjach, w przemyśle i w handlu, w Łodzi i w Gdyni, zależność od nich i poddaństwo kompletne.
  Ten Trzeci okupuje wszystkie decydujące miejsca tam, gdzie skrzyżowania i węzły życia gospodarczego i skupienia nerwów w pachwinach gospodarczego ustroju. Warszawa jest już właściwie totalnie zdobyta przez dynamiczną Aszkenazję.

  W jakiej mierze Polacy są już pariasami a Ci Trzeci warstwą kapitalistyczną, to mógłby nam ściśle cyfrowo sprezentować nie kto inny jak p. J. Wellisch, znakomity autor świetnego studium p. t.: „Foreign Capital in Poland”; nosiłoby to tytuł Jewish Capital in Poland i miałoby olbrzymie walory aktualności.

  Wasze są ulice, nasze kamienice! Nasze są huty, wasze są chaty! Wasze cukiernie, nasze cukrownie! Wy macie się odznaczać hartem, a my nadal… hurtem! Wy macie pijalnie, my mamy kopalnie! My z bawełną, z jutą, wy z męstwem i z butą! My z naftą i z cementem, wy z Wieszczów Testamentem. Nam asekuracje (98 kierowniczych stanowisk w 38 Towarzystwach Ubezpieczeniowych), a wam demonstracje. Wam rewie i defilady, nam kramy, kantory, lady. Wy jesteście przedmurzem, nam zostawcie… mury.

  Wasze chaty, nasze huty! Wasze chaty, nasze… Juraty! Nasze drapacze, od was pomywacze! Nasze bekony i nasze betony, wasze ryngrafy, herby i korony. Nasze żelbety, wasze szalety, nasze kamienice, a wasze haubice na wroga! na Hamana, na nowy Grunwald! na nowy Tannenberg. (w dzisiejszych czasach na Moskwę)

  Moskale bowiem przychodzą i odchodzą, Germanie przychodzą i odchodzą, Ten Trzeci przychodzi, zostaje, ugniata, dusi, dławi, wysysa (jak pająk-krzyżak muszkę) i jakoś znikąd nie widać ratunku. Coraz gorzej, Coraz gorzej!

  http://retropress.pl/prosto-z-mostu/stolica-lokatorow/

  Polubienie

 12. Edward.

  „mleko z nosa” – ja tego zydowskiego jezyka nie znam i
  znac go nie chce.Mozesz to wszystko przetlumaczyc?

  Polubienie

  • paziem

   Pnie Edwardzie, język niemiecki, to język filozofii, nauki i poezji więc, a że także język zbrodniarzy…to tak jak z językiem angielskim, francuskim, hiszpańskim itd.

   Polubienie

 13. Komentator z Neon24.pl, pan Jan Paweł, w swoim komentarzu pod tym tekstem napisał:

  „Dobrze pan to ujął : „nowa ewangelizacja zwyciężyła”, ja dodałbym do tego : a Polska tragicznie przegrała.”

  Odpowiedziałem panu Janowi Pawłowi:

  Panie Janie Pawle,
  a więc idźmy za ciosem i wyciągajmy wnioski.

  Jeśli Polska przegrała w wyniku „nowej ewangelizacji” – a jest to twierdzenie słuszne, prawdziwe – to logiczne jest, że tę ewangelizację należy odrzucić.

  A kto realizował „nową ewangelizację”? Realizował ją hierarchiczny, instytucjonalny, Kościół w Polsce. A zatem i ten Kościół działający na szkodę narodu i jego państwa należy odrzucić także.

  Co stanowiło bazę dla realizacji „nowej ewangelizacji”? Tą bazą była i jest żydowska religia katolicyzmu – to był pas transmisyjny dla indoktrynacji wiernych przez Kościół. A więc i tę żydowską religię katolicyzmu jako czynnik szkodliwy należy odrzucić.

  Czy to oznacza, że należy zrezygnować z wszelkich wierzeń w moce nadprzyrodzone – w boga? Nie, nie ma takiej konieczności zwłaszcza, że wiara realizuje potrzebę, dla wielu ludzi w sposób wystarczający, poznania odpowiedzi na pytanie o istotę bytu. Jednak nigdzie nie jest przecież powiedziane, że musi to być wiara w żydowską religię katolicyzmu i w żydowskiego boga.

  Polubienie

  • Roman

   Wszystko ładnie pięknie w teorii i na papierze przed PC w domu.Od tysiąca lat ludziom się wbija wiarę w żydowskiego Boga w niebie i teraz to niby porzucą bo zrozumieją że to szkodliwe albo istotę swojego bytu zaczną tłumaczyć istnieniem innego Zeusa który stworzył świat.
   Pierwszym krokiem powinno być odcięcie owieczek od cyca katabasowego niech sobie wierzą w Boga żydowskiego bez pośredników którym sami zabiorą maszynkę do ich strzyżenia.Może to nastąpi kiedyś ale jeszcze nie teraz bo póki co mamy listopad a teraz akurat na plebaniach w Pol..ostrzą maszynki bo niebawem w grudniu i styczniu rozpoczyna się ostre strzyżenie owiec czyli ja ci obrazek Miriam a ty mi 50 albo 100 złotych w kopertce he he he.
   Zresztą dziś już w PEJS TV widziałem pierwsze reklamy z Mikołajem czyli czas golenia owiec powoli nadchodzi zaraz po black friday.

   Polubienie

 14. Edward.

  Ja bym powiedzial, że za tragedię rabunku Polski, bezprzykladne niszczenie polskosci przez zydostwo jest odpowiedzialny kosciol katolicki.
  Do dzisiaj dzwoni mnie w uszach koscielny wrzask ze „PRL musi zniknac z powierzchni ziemi bo to najgorszy zbrodniczy system”. Do tego Kosciol wmawial jeszcze Polakom ze „Kosciol ma prawo, a nawet obowiazek, moralnej oceny tego wszystkiego, co dzieje się w Ojczyznie”. Dlatego miliony wierzacych Polakow serio braly polecenia kosciola. A kiedy juz zydostwo wjechalo na pleach „Solidarnosci”(dzielo Kosciola) do wladzy nad Polakami, Kosciol przestal miec obowiazak moralnej oceny rzadzacych.

  W tamtych czasach byla totalna blokada historii kosciola,kim jest ten bog-jahwe,ect.Byla tez blokada wiedzy o sytuacji zydow w Polsce (była bardzo mglista). Dlatego nasza walka o lepsza Polske zakonczyla się wielka tragedia!!!

  Wiec patrioci polscy musza ciezko pracowac uswiadamiajac rodakow, czym jest Kosciol katolicki i jaka role odgrywaja zydzi w Polsce.
  Przecietnego Polaka nie da sie tak latwo przekonac o zbrodniczej dzialalnosci Kk. Mysle ze dobrym materialem jest wysluchanie wielu video dr.A.Woznego. On co pravda tę serie zatytulowal nawet „projekt Boga” i tez przywoluje Stary Testament ale tworzenie swiata wygladalo zupelnie inaczej niz to nam wmawia kosciol (mysle ze wladcy kosciola wiedza jaka jest prawda o tworzeniu swiata i kim jest Bog ale dla celow doraznych z cala premedytacja przemanipulowali ta prawde celem oglupienia gojow). Tak wiec polecam tego naukowca katolikom ktorym trudno uwierzyc w mega-klamstwa kosciola.

  Polubione przez 1 osoba

 15. Edward.

  Napisalem komentarz – moze da sie go wyciagnac ze spamu.

  Polubienie

 16. nina

  —————- WAŻNE POSŁUCHAJCIE WSZYSCY !!!!!!!!

  Polubienie

 17. Kościuszko o religii
  W 1814 r. Tadeusz Kościuszko w notatce przekazanej Adamowi Jerzemu Czartoryskiemu spisał swoje refleksje o społecznej funkcji religii. Dokument ten, napisany po francusku, znany wąskiemu gronu naukowców, nie został dotychczas opublikowany w języku polskim i udostępniony szerszej publiczności. Rękopis znajduje się w Lwowskiej Narodowej Naukowej Bibliotece Ukrainy im. W. Stefanyka, w której pozostawiono część przedwojennych zbiorów Ossolineum.

  więcej tu: https://www.tygodnikprzeglad.pl/kosciuszko-o-religii/

  Polubienie

  • Roman

   Z jednej strony takie pisanie a z drugiej ulegał bandziorom w sukienkach i uniewinniał skazanych na śmierć bydlaków w sutannach którzy służyli zaborcom i przyczynili się do rozbiorów bijąc brawo jak Polska upadała.Jednym z takich bydlaków był biskup Skarszewski uniewinniony przez Kościuszkę który uległ w tej kwestii naciskowi kleru.Na szczęście zwykli ludzie rzucili tej gnidzie sznur do trumny jak był chowany.

   Polubienie

 18. nina

  ————- UWAGA !! UWAGA !!! PODAJ DALEJ !!

  Polubienie

 19. nina

  —————– MECZ !!!! może coś się dziać ! ??.

  Polubienie

 20. Roman

  Nic się nie działo .Kopanina na poziomie klasy C się odbyła .Na stadion wbiegł jakiś żyd aby spełnić swoje marzenie i dotknąć tyłka Lewego i po historii tego meczu na poziomie zespołu meczów Hetmana Zamość.

  Polubienie

 21. nina

  ——————-NOWA HUTA
  Dużo chciałam napisać o Nowej Hucie , codziennie myślałam jak ugryzć temat, no i ugryzłam : BEZ SŁÓW

  ———MASZ LENINIE ROWER , BUTY i spierdalaj z Nowej Huty

  ———– no i ??? !!!!

  Polubione przez 1 osoba

 22. nina

  —————–WATYKAŃSKIEJ SYNAGODZE SZATANA zawdzięczamy , nasze niezdecydowanie i niekończącą się ślepą ulicą , którą od wieków podążamy.
  http://amused.github.io/2014/04/slowacki-szlikrzyczacpolskapolska.html

  Polubione przez 1 osoba

 23. Edward.

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/ile-zydzi-sa-winni-polakom-adam-bednarczyk-2019-11
  Tak wyglada stary zydowski dlug wobec Polski.
  A co z zydowskim dlugiem przedwojennym?Wiadomo jest ze przed
  II wojna swiatowa (ze ta wojna wybuchnie zydzi wiedzieli na 100%)
  zydzi masowo zaciagali pozyczki na remont „swoich”kamienic ktore
  nigdy nie zostaly oddane.
  I to dlatego zydzi bezwzglednie niszcza i Polske i polskosc aby te
  zaciagniete gigantyczne dlugi poszly w niepamiec.Taka jest zydowska
  uczciwosc i sprawiedliwosc.W dziele tego barbarzynstwa zydostwo
  jest wspierane przez kosciol.

  Polubione przez 1 osoba

 24. wincenty

  MEDIA RYDZYK OWE ATAKUJĄ LUDZI

  Polubienie

 25. wincenty

  FORMA INTEGRACJI NARODOWCÓW CYWILIZACJI ZACHODU

  Polubienie

 26. nina

  —————– TEN SAM SCENARIUSZ !

  Polubienie

 27. nina

  ————- na wesoło :))

  Polubienie

 28. przyjaciel

  Co tu można więcej powiedzieć około 20 lat temu w kraju lekomanów pada firma farmaceutyczna PLIVA KRAKÓW, później zostaje przejęta przez żydowski koncern TEVA, przypadek?….

  Polubienie

 29. nikita

  w 1974 roku urodził się 40-sto milionowy obywatel Polski !!!
  W tych że latach 1970 szacowano że w Polsce w roku 2020 będzie około ~55 mln polaków ( szacunki światowe i polskie)

  Obecnie w Polsce polaków jest tyle co po straszliwym kataklizmie II WŚ !!! czyli góra 35mln i szybko ta liczba spada.

  Ile po wojnie było Niemców? bo teraz już 90mln

  Polubienie

 30. nikita

  Duda oficjalnie to ogłosił – Sprawa jest bardzo poważna – Polskę czeka podmiana ludności

  Polubione przez 1 osoba

 31. misio

  Siły polityczne, które przejęły kontrolę nad Boliwią w wyniku zamachu stanu w sposób coraz bardziej wyrazisty odsłaniają swoje proamerykańskie oblicze. Ostatnio podjęły decyzję o usunięciu z kraju pod pretekstem ingerencji w wewnętrzne sprawy Boliwii licznej grupy kubańskich lekarzy a także aresztowaniu kilku nich oraz uznały za persona non grata dyplomatów Wenezueli.

  Jak oświadczyła minister spraw minister spraw zagranicznych tzw. rządu tymczasowego Karen Longaric, zarówno przebywający w Boliwii Wenezuelczycy jak i Kubańczycy podżegali do protestów przeciwko uzurpatorskiemu rządowi w La Paz. Kuba potwierdziła, iż 700 jej lekarzy zmuszonych zostało do opuszczenia Boliwii, jednocześnie negując jakikolwiek ich udział w protestach. W tej decyzji Boliwia nie jest bynajmniej osamotniona. Osoby wchodzące w skład kubańskiego personelu medycznego zostały również wydalone przez prawicowe rządy Brazylii i Ekwadoru. Działania te wyraźnie świadczą o tym, że dla latynoamerykańskiej prawicy ważniejsza jest lojalność wobec USA niż dbanie o zdrowie swoich własnych obywateli…..
  https://strajk.eu/boliwia-rzad-uzurpatorki-wydala-kubanskich-lekarzy-i-wenezuelskich-dyplomatow-morales-mowi-o-powrocie-do-kraju/

  Polubienie

 32. misio

  „Evo wracaj!” – wielki tłum zwolenników obalonego prezydenta Boliwii Evo Moralesa skandował te słowa idąc z El Alto do La Paz, zanim nie rozpędziła go policja i wojsko zainstalowanej przez Amerykanów dyktatury. Na przedmieściach Cochabamby policja użyła ostrej amunicji zabijając pięciu mieszkańców wsi, którzy wraz z innymi próbowali dostać się do śródmieścia. Samozwańcza, nowa „prezydent” Jeanine Añez zagroziła Moralesowi ściganiem, jeśli zechce wrócić z wygnania w Meksyku…

  „Marzę o Boliwii wyzwolonej z satanicznych, indiańskich rytuałów. Miasta nie są dla Indian. Niech wracają w Andy, lub Chaco” – bezprawna „prezydent” Añez kasuje hurtowo swe tweety, ale trochę zostało. Skrajnie prawicowa rasistka i fanatyczna katoliczka łączy faszystowskie poglądy z feminizmem, by nadać sobie bardziej progresywny wizerunek: broni kobiet, jeśli nie są Indiankami. „Biblia wróciła do Pałacu” ogłosiła triumfalnie, co było życzeniem białej, prawicowej opozycji z Santa Cruz de la Sierra.

  https://strajk.eu/boliwia-policja-strzela-do-ludzi-rigoberta-menchu-i-roger-waters-przeciw-rasistowskiej-dyktaturze-wideo/

  Polubienie

 33. misio

  „Biblia wróciła do Pałacu”

  „Marzę o Boliwii wyzwolonej z satanicznych, indiańskich rytuałów. Miasta nie są dla Indian. Niech wracają w Andy, lub Chaco” – bezprawnie zainstalowana „prezydent” Boliwii
  https://strajk.eu/boliwia-policja-strzela-do-ludzi-rigoberta-menchu-i-roger-waters-przeciw-rasistowskiej-dyktaturze-wideo/

  Polubienie

 34. W 1940r. powstała katolicka organizacja Unia, ideologicznie zorientowana na lubelski KUL.Unia wydawała dwutygodnik Naród. W numerze z kwietnia 1943r. w tekście pt. „Jakiego „Zrywu” Polska potrzebuje” autor wyraża zadowolenie ze zwycięstwa IIIRzeszy nad Polską, które położyło kres rozkwitowi szowinistycznych, bezbożnych, nacjonalistycznych grupek.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Federacja_Organizacji_Narodowo-Katolickich_„Unia”

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.