4 grudnia – Barbórka – Dzień Górnika, dzień św. Barbary

Św. Barbara z Nikomedii, patronka dobrej śmierci i trudnej pracy

I trudno dziwić się przywiązaniu górników do religii, ze śmiercią spotykają się przecież w pracy. A w IIIŻydo-RP/Polin śmiertelne wypadki w kopalniach – mimo, że zlikwidowano ich już ponad połowę -, zdarzają się coraz częściej, jako uboczny efekt ogromnych sukcesów transformacji PRL w IIIRP oraz żydowskiego kapitalizmu wywalczonych wspólnymi siłami żydowskiej V kolumny i żydo-katolickiego Kościoła.

Dzisiaj już coraz mniej dorosłych Polaków pamięta o Barbórce, a polska młodzież może nawet nie wie, z czym to święto może się kojarzyć. Dzisiaj polska młodzież manifestuje walkę z ocieplaniem i zanieczyszczaniem klimatu wznosząc hasła z żądaniami likwidacji górnictwa w Polsce.

Jeszcze zanim uaktywnili się młodzieżowi obrońcy klimatu żydo-reżimowe rządy IIIRP podjęły proces restrukturyzacji polskiego górnictwa zgodnie z wytycznymi światowej syjonistycznej finansjery Zachodu, która obronę klimatu nakazuje realizować poprzez niszczenie przemysłu i rolnictwa prowadzące do depopulacji. Oto wspaniałe efekty integracji Polski z Zachodem, z UE – „Polska potrzebna Unii, Unia potrzebna Polsce”, tak mobilizował Polaków do tej integracji św. JPII. A więc właściwym symbolem górniczego święta w IIIŻydo-RP/Polin jest wysadzany w powietrze górniczy szyb na zdjęciu powyżej.

 IIIRP to wielki, wspólny, sukces żydowskiej V kolumny i Kościoła

Jeszcze górnicze orkiestry przygrywają – gdy Tytanic tonął, to orkiestra rżnęła do samego końca.

 

 

Zapamiętajmy i przeanalizujmy poniższe diagramy.

 

A w IIIŻydo-RP

 

Poniższe obciążenia nie wynikają z rzeczywistych kosztów funkcjonowania kopalń, są wyłącznie efektem polityki żydo-reżimowych rządów – są narzucane odgórnie przez ministerstwo finansów.

Skąd importujemy węgiel?

Z Rosji sprowadzono 13,47 mln ton surowca.

Na kolejnych miejscach w zestawieniu źródeł importu w 2018 roku znalazły się Stany Zjednoczone (1,53 mln ton), Australia (1,47 mln ton), Kolumbia (1,46 mln ton), Mozambik (0,55 mln ton), Kazachstan (0,50 mln ton) i Czechy (0,36). Na pozostałe państwa przypadło ok 0,3 mln ton.

 

Bywa, że górnicy protestują przeciw likwidacji miejsc pracy

Żydo-reżimowa władzo każ zabić ich żony i córki, które zmusiliście do utrzymywania rodzin z prostytucji – na Śląsku jest to problem społeczny ! -, one nie mają kas fiskalnych i nie odprowadzają od swojej gospodarczej działalności podatków na IIIŻydo-RP.

A przecież

jak radzi i życzy nam wszystkim nasz żydowski ekspert, J.Mordasewicz, pasożytujący na pracy polskich górników jako członek rady nadzorczej Enea SA.

 

Nawet żydowska gadzinówka Michnika poczuła się zmuszona wyrazić zdziwienie:

Paradoks: mamy własne kopalnie a importujemy coraz więcej węgla. Dlaczego?

Czy górnicy wyjdą wkrótce na ulice? Dlaczego kupujemy węgiel za granicą? I jaki problem, skoro na rynku jest koniunktura?

Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki w żydo-rzadzie kreatury Jrzego Buzka:

Górnictwo jest w niezłej kondycji, ceny węgla są bardzo wysokie, niedawno znów poszybowały w górę, za 3 kwartały branża będzie miała ponad miliard 700 milionów zysku netto. To świetny wynik, natomiast niewystarczająco szybko przebiegają procesy restrukturyzacji … 

Zdaniem byłego ministra gospodarki były rządy, które restrukturyzowały górnictwo w sposób odpowiedzialny.

za (kolor niebieski):  http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103454,22724110,bedziemy-sprowadzac-do-polski-coraz-wiecej-wegla-janusz-steinhoff.html

 

Tym odpowiedzialnym rządem był żydo-rząd kreatury J.Buzka. To wtedy podjęto decyzję – i ją zrealizowano – o zalaniu 23 kopalń razem z całym wyposażeniem,  urządzeniami i maszynami górniczymi.

Dążenie do likwidacji żydowskiego reżimu IIIRP i przykładnego ukarania przestęców realizujących politykę niszczenia Polski w interesie syjonistycznej finansjery jest nie tylko uzasadnione, ale jest obowiązkiem każdego Polaka. 

 

Dariusz Kosiur

 

PS

Jak niszczono górnictwo węgla kamiennego w III Rzeczpospolitej – dr Wojciech Blasiak  – http://www.bibula.com/?p=35029

10 Komentarzy

Filed under Polityka

10 responses to “4 grudnia – Barbórka – Dzień Górnika, dzień św. Barbary

 1. pytuś

  WĘGIELEK JEST BARDZO SZKODLIWY DLA ZDRÓWKA – TAK ZAWSZE TWIERDZILI NAWIEDZONE PARCHY I ANGLOSASKIE EKO-DUPKI.

  Dzisiaj już nie szkodzi ,,trujący” węgielek?

  Nowe kopalnie w RFN i UK. Wiech: Niemcy nadal są największym na świecie konsumentem węgla brunatnego

  https://wnet.fm/2019/11/05/nowe-kopalnie-w-rfn-i-uk-wiech-niemcy-wciaz-sa-najwiekszym-na-swiecie-konsumentem-wegla-brunatnego/

  W SZKÓŁKACH UCZYLI, ŻE TLENEK WĘGLA, (CZAD) JEST FAKTYCZNYM ZABÓJCĄ ŻYCIA, ALE PÓŹNIEJ WMÓWILI WSZYSTKIM GOJOM, ŻE ,,TRUCICIELEM” JEST TYLKO DWUTLENEK WĘGLA.

  Polubienie

 2. pytuś

  GŁUPIUTKI GOJU, POZNAJ PO ZAPACHU CO TOBIE SZKODZI W ODDYCHANIU!

  Czym truje nas smog? Tlenki azotu

  https://smoglab.pl/co-i-jak-nas-truje-tlenki-azotu-1/

  Podstawowa charakterystyka zanieczyszczeń powietrza

  http://www.ekoprognoza.pl/index.php?id=120&id2=114

  Polubienie

 3. nina

  ————————- rozdrapać do samego dna , aby zrozumieć dlaczego stało się to ! co się stało.

  https://pl.wikisource.org/wiki/Poznaj_%C5%BByda!/Charakterystyka_%C5%BByda

  Polubienie

 4. Klemens

  Niewiarygodnie osoby usiłują reprezentować Polaków w kontaktach z Rosją – ostrzegają goście „Studia Wschód” Telewizji Narodowej

  Polubienie

 5. Klemens

  Zatwierdzony przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego program strategiczny pn.„Nowe systemy uzbrojenia i obrony w zakresie energii skierowanej” Warszawa 2014 (to nie pierwszy program torturowania nieświadomych Polaków na zlecenie NATO)

  W ramach Programu konsorcja naukowo-przemysłowe realizują 6 Projektów:
  – Impulsowe Działa Elektromagnetyczne,
  – Metody i Sposoby Ochrony i Obrony przed Impulsami HPM,
  – Infrastruktura badawcza w zakresie nowych technologii związanych z generatorami do wytwarzania wysokomocowych impulsów promieniowania elektromagnetycznego, anten nadawczych impulsów HPM, HPRF, RFDF, technologii materiałowych związanych z ochroną i obroną, aparatury pomiarowej,
  – Laserowe Systemy Broni Skierowanej Energii, Laserowe Systemy Broni Nieśmiercionośnej,
  – Badania i symulacje skutków oddziaływania impulsów HPM,
  – Mikrofalowa Broń Obezwładniająca.

  Ludzie, którzy zgłaszają nadużycia standardowo nie są traktowani poważnie, a często wręcz przypisuje im się łatkę osób z zaburzeniami psychicznymi lub nawet umieszcza w szpitalach psychiatrycznych, żeby informacja nie poszła dalej. Wiadomo, że społeczeństwo nie będzie słuchało wariata, a ogólna niewiedza ludzi i ich nieświadomość istnienia tego procederu tylko pomaga funkcjonariuszom państwowym w uciszaniu ofiar. Polska młodzież zamykana jest w szpitalach, faszerowana lekami i poddawana dodatkowym eksperymentom, bo pseudonaukowcy uzurpują sobie prawo do poświęcenia jednostek w imię badań nad ludzką psychiką i wytrzymałością.

  https://iluminatorblog.wordpress.com/2019/12/03/jak-odroznic-atak-elektromagnetyczny-od-smogu/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.