KTO I W JAKIM CELU DEZINFORMUJE POLSKIE WOJSKO

 

Niedawno przeczytałem książkę Juliusza Ćwielucha pt. „ Dlaczego przegramy wojnę z Rosją ”.
Pozwolę sobie na recenzję tej publikacji.

Książka została wydana w formie wywiadu z gen. Mirosławem Różańskim. Całość czyta się bardzo przyjemnie i z zaciekawieniem. W pełni zgadzam się z generałem co do stanu naszej armii. Zauważyłem to już pod koniec lat 90-tych, kiedy to wkrótce po wejściu do NATO na własną prośbę złożyłem broń. Temat sił zbrojnych znam z perspektywy żołnierza służby zasadniczej po kilkuletniej służbie. Mimo że byłem skromnym marynarzem, przez te kilka lat spotykałem się z żołnierzami wojsk lądowych, dane mi było poznać nie jedno lotnisko. Moje zainteresowanie i pasja wojskiem pozostało do dziś. Są to kontakty ze znajomymi i głównie miesięczniki, które naprawdę warto czytać. W szczególności polecam te komercyjne, ponieważ MON-owskie raczej nie oddają stanu rzeczy.
Kwestią godną uwagi, jaką w wywiadzie porusza gen. Różański jest fakt, że ministrem obrony Gruzji w czasie wojny w Osetii był obywatel Izraela Dawid Kezeraszwili. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że na północ od Kaukazu, a także na Ukrainie, mają plan utworzenia Nowej Chazarii. Nie twierdzę oczywiście, że to jedyny cel osaczania FR.

Zgadzam się również, co do stanu armii i uzbrojenia Bundeswery. Nie wierzę do końca w to, że jest w aż tak opłakanym stanie. W jednym czołgu, samolocie może brakować śrubki, w drugim mógł zepsuć się inny sprzęt, który łatwo naprawić lub nawet przełożyć i może się okazać, że maszyn tych będzie nagle kilka razy więcej. Mają na przykład mosty, które na Odrze rozstawia się w kilkanaście minut. Posiadają też olbrzymie rezerwy złota w USA – chcą go odzyskać lecz Ameryka nie chce oddać. Według mnie, Stany Zjednoczone to bankrut i jeśli w krótkim czasie nie zdobędą funduszy, nie wygrają wojny to w zamian za ten cenny surowiec mogą „przehandlować” Niemcom Zachód Polski – możemy zostać bez ziem odzyskanych i dostępu do morza. Zwracam uwagę, że US Army stacjonują w Skwierzynie, gdzie jest strategiczny most na Warcie do tego rodzaju szwindlu. Pociesza Pana jednoznacznie negatywne stanowisko, co do przesunięcia batalionu Leopardów pod Warszawę przez Macierewicza.

Moim zdaniem, w książce zabrakło oceny morale żołnierza polskiego. Delikatnie wspomniał o tym tylko autor Juliusz Ćwieluch, opisując sytuację z pewnym oficerem, z którym podróżował w pociągu. Zaistniałe okoliczności miały miejsce w dniu desantu ‘’Zielonych Ludzików” na Krymie. Oficer narzekał, że nastąpiła mobilizacja i musiał wracać do jednostki. Generał skwitował: „ mam nadzieje, że już nie pracuje”. Według mnie generale jest znacznie gorzej i mówią mi to żołnierze obecnie służący. Jaką moralność ma mieć żołnierz, który wie, że jest szykowany (i to nieudolnie) na wojnę a właściwie na mięso armatnie? Wielu żołnierzy jest świadomych, że to nie ich konflikt zbrojny, tylko Stanów Zjednoczonych i światowego kapitału. To właśnie oni bankrutują. Skończyły się kolonie, natomiast z Arabskiej Wiosny koszty nie zwróciły się nawet w łupach. Od żołnierzy słyszę: „Wojtek ja jestem za ruskimi”, więc sprawne NKWD, MON PISowski będzie musiał na tyłach postawić by strzelać do dezerterów. Tylko tych z NKWD też trzeba jakoś zweryfikować. Tu oczywiście muszę dodać, że nie wszyscy tak uważają. W armii są także patrioci innego narodu – Słowianożercy – ci z pewnością mają zapał i motywację. Nawet jak założymy, że stanowią większość to niewiele zmieni. Jestem zgodny w stu procentach, co do armii Federacji Rosyjskiej. W mojej ocenie Amerykanie maja przewagę chyba tylko w lotniskowcach, natomiast Rosja właściwie ich nie posiada (bo i bardzo nie potrzebuje). Ma za to całą gamę środków neutralizacji floty NATO. Wspomnę tu (bo w książce było niewiele) o wyłączeniu elektroniki flagowemu niszczycielowi rakietowemu USS Donald COOK na morzu Czarnym, czy o zakłóceniu sygnału GPS ćwiczącej floty NATO na morzu Północnym. A to tylko systemy walki elektronicznej.

Ponadto zabrakło podstawowej informacji dla czytających o tym, że wszystkie znaczące systemy militarne kupowane od USA – a więc F16, Patriot, Jassm. Himars i planowane F35 – posiadają tak zwane kody sterujące. Tak więc armia nie ma kontroli nad tym uzbrojeniem a wojsko polskie to tak
naprawdę pododdział USA. Państwo takie w żadnym wypadku nie spełnia cech kraju wolnego i suwerennego a bardziej przypomina „republikę bananową” z „urojona demokracją”. Według mnie, dzieje się to z prostej przyczyny: otóż jak ktoś sponsoruje opozycję w danym kraju (w PRL patrz
Solidarność), to potem sponsor oczekuje zysków a ci co te pieniądze brali, są w rękach i na łasce sponsorów. Dlatego uważam, że jednym z celów US Army w Polsce, obok osaczania bogatej w złoża Rosji, jest nie dopuszczenie do powstania realnej siły opozycyjnej, która zabrałaby zrabowana gospodarkę a agentów zamknęła w więzieniach. Przykładem kraju odzyskującego powoli suwerenność i godność może być Turcja, która nie zaważając na groźby sankcji, kupiła system S-400 w Rosji, co znacząco utrudni szantaż ze strony Stanów Zjednoczonych. Jako, że lubuję obserwować ludzkie nastroje, zauważyłem, że jeszcze kilka lat temu większość prężyła muskuły. Rosja była wyśmiewana i lekceważona. Zarówno armia jak i gospodarka. Dziś powietrze jakby ze społeczeństwa zeszło i przynajmniej armia rosyjska poważana jest przez Polaków. Ba, nawet ludzie liczą, że jeśli będzie wojna, to jak wejdą na teren Polski Rosjanie, nie użyją broni jądrowej. Bo niby po co sobie skazić teren. Brawo, też tak uważam.

Niestety, moich niedawnych rozmówców musiałem zmartwić. Wyłożyłem im, że jak na Białorusi, wskutek machania szabelką polskojęzycznych, załadują się ruskie eszelony, to pierwszym węzłem kolejowym, na którym rozchodzą się tory na cztery strony świata jest Łukowski Węzeł Kolejowy i to nie Rosjanie a NATO zniszczy ten węzeł by ich powstrzymać. Tak, to bardzo prawdopodobny scenariusz. Podobnie muszą się czuć mieszkańcy Suwałk, Siedlec, Ełku i Białegostoku. Nie potrafiłem natomiast odpowiedzieć im gdzie i jak uciekać. Tzn. dokąd wiadomo, jak najdalej od szlaków i węzłów transportowych, obiektów wojskowych i przemysłowych, najlepiej za granicę a przynajmniej za Wisłę. Jak to zrobić – nie wiedziałem. Zapewne wszystko zależy czy NATO nas poinformuje wcześniej i czy na rzekach będą jeszcze mosty a jeśli tak, to czy wojsko przepuści.
Zastanawiam się ile lat trzeba, by poziom radiacji pozwoliłby na ponowne zamieszkanie ludności cywilnej na danym terenie? W Nagasaki życie wre. A więc 50 lat pewnie wystarczy, może mniej? Widzę za to doskonale chętnych do zamieszkania na naszej ziemi. Co do tego tematu na końcu książki słusznie pan punktuje brak schronów innych środków ochrony i edukacji społeczeństwa na wypadek „W”

A teraz kilka słów o tym, co mnie najbardziej zszokowało. Generał opowiadał jak, będąc w gabinecie u ówczesnego wiceministra MON Pana Mroczka, na biurko ministra spływały raporty o „zielonych ludzikach” desantujących się właśnie na Krymie. Rozumiem, że z takich depesz czerpana jest wiedza sytuacyjna. Z tych a może i jeszcze innych. Mniej ważne, bardziej, że informacje te dziś, a więc jakiś czas po napisaniu książki, okazały się nieprawdą, a że na przykład śmiertelne strzały na Majdanie w Kijowie padły ze strony hotelu, zajmowanego przez szkolonych w Polsce Gruzinów wiadomo było od początku. Ja dowiedziałem się o tym UWAGA z Polskiego Radia PR.1. Dziś zostało tylko tyle, propaganda posprzątała:

https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1068304,Kto-kazal-strzelac-snajperowi-na-Majdanie-Wyciekla-rozmowa-dyplomatow

Wklejam to, co zostało na stronie PR, resztę, obrażając inteligencję Polaków, usunięto:

‘’Estoński MSZ potwierdził autentyczność rozmowy telefonicznej ministra Urmasa Paeta z szefową
dyplomacji UE Catherine Ashton. W rozmowie, opublikowanej w sieci, mówi się, że snajperzy w
Kijowie strzelali do obu stron, a mógł za tym stać "ktoś z nowej koalicji".

Ale są jeszcze inne strony internetowe:

https://wiadomosci.wp.pl/msz-estonii-potwierdza-autentycznosc-rozmowy-szefa-dyplomacji-z-catherine-ashton-6031316969472641a
https://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/rozmowa-estonskiego-msz-z-catherine-ashton,1230067.html?playlist_id=16572

Dziś generale, gdy do władzy doszedł nowy Prezydent Ukrainy, wszczęto śledztwo. Niemniej jednak już teraz wiadomo, że od kalibru 7.62 zginęły tylko 2 osoby i to obie zabite ze wspomnianego wyżej hotelu, czyli przez Gruzinów szkolonych w Legionowie. Reszta ofiar „Niebiańskiej Sotni” miała rany postrzałowe po pociskach Parabellum a Berkut używał do pistoletów amunicji Makarowa. Jeszcze inne ofiary to np. zawał, przedawkowanie leków itp. Za wszelką cenę chciano dobić do 100 ofiar – miał to być założycielski mit pozornie wolnej Ukrainy. Mamy tutaj do czynienia z kłamstwem, ktoś naszą armię dezinformuje. Pytanie kto? Bo, dlaczego to się domyślam… A więc kto? (Nie chcę pisać, że nie mamy służb, bo jeden tak mówił to 3 lata w areszcie przesiedział.) Czy to „nasze” służby są tak nie udolne, czy to jakaś NATOwska dezinformacja „sojusznika”? Jest jeszcze opcja nr 3. – tzn. wiadomo doskonale, ale tak trzeba linię propagandy utrzymywać? A Pan tam chciał wysłać radary pola walki Liwiec i polskich żołnierzy… Co by było, gdyby wpadli w okrążenie pod Debalcewem razem z tym radarem?

Generale, z tą Ukrainą to tylko dlatego, że ówczesny Prezydent Janukowycz nie chciał podpisać umowy z UE. Była niekorzystna, więc ambasada USA zrobiła mu „majdan” tuż przed wyborami, ponieważ było wiadome, że i tak by wygrał. A Pan mówi, że Janukowycz uciekł i w dodatku chyba z jakimś przymiotnikiem negatywnym. Co więc miał zrobić? Skończyć jak Saddam Hussein czy lepiej jak Kadafi?

Szanuję Pańskie zdanie, że jest Pan przeciwny wojnie. Jednakże chęć wysłania tam naszego wojska, w sytuacji, gdy inne kraje NATO właściwie siedzą cicho a dyplomacja Radosława Sikorskiego jest niechciana w negocjacjach pokojowych, to jak proszenie się o guza. Skutkowałoby to zszarganą opinią w warunkach, gdy na światło dzienne wychodzą takie zbrodnie jak tragedia z 2 maja z Odessy, gdzie barbarzyńcy żywcem spalili około 50 osób cywilnych.

Zgadzam się, że działania militarne to najlepsze szkolenie i sprawdzian dla armii. Na poligonie czy na testach nie da się rzetelnie sprawdzić, jak zachowa się żołnierz. Gdy świstają kule i odłamki, czy osłoni swego kolegę z pododdziału, czy podwinie ogon. Bojownik po takich doświadczeniach jest sprawdzony, wiadomo, że nie zawiedzie, gdy trzeba.

Docenia Pan Władimira Władimirowicza Putina, jednocześnie zarzucając mu napaść na Ukrainę. Co miał zrobić w sytuacji, gdy do Krymu zbliżała się flota USA na czele ze wspomnianym USS Cook? Na Cooku to dopiero marynarze pokazali chęć walki i jestem pewien, że takie jest właśnie morale armii całego bandyckiego sojuszu. Są dzielni w wojnie asymetrycznej.

Pytam więc, jaki mandat miało wojsko polskie, brytyjskie i amerykańskie napaść IRAK?

Zdestabilizowano cały region, kraj względnie poukładany, w którym setki naszych firm miało interesy.
Co jest teraz? Niekończąca się tragedia. Oskarżacie Prezydenta FR o wspomaganie emigracji do Europy – ten fragment byłby najśmieszniejszy z całej publikacji, gdyby nie tragizm okoliczności. Putin nie napadł żadnego kraju na Bliskim Wschodzie i Afryce. Raczej zdecydowanie stabilizuje sytuację. A za emigracją stoi George Soros – ten sam, który sponsorował Solidarność. Dzięki niemu Polska to teraz Polin – kraj teoretyczny w posiadaniu kogoś z zagranicy. Z taką armią, jaką Pan opisuje.
Sprawa MH 17: tu krótko wspomnę, że strona Malezyjska – a do niej należał Boeing 777 – w całości podważyła wyniki śledztwa. Więcej nie będę filozofował, bo nie mam pewności, kto odpalił. Wiem natomiast, że samolot nad Polską zmienił kurs bardziej na południe. Pierwotnie miał przelecieć na północ strefy konfliktu a tu nagle nad RP kierują go innym kursem. Co najmniej zastanawiające.

No cóż, Pan Generał twierdzi, że NATO nie może dezinformować. Widocznie robi to ktoś za tę organizację – podsyła na biurka polityków fałszywe informacje, jak te o broni chemicznej w Iraku. Ktoś już pół świata podpalił. Ale czy winny za to odpowie?

Gen. Różański uważa, że to Rosjanie są mistrzem propagandy. Ja chyba pokrótce dowiodłem, że maja od kogo się uczyć! Rosyjski rozumiem na poziomie dostatecznym, ale gdy oglądam Rosja TV, wiem więcej niż z polskojęzycznych stacji. Po pewnym czasie, a niekiedy od razu, te informacje z rosyjskiej telewizji okazują się prawdą. Było tak na przykład w przypadku rzekomego ataku bronią masowego rażenia w Syrii przez wojska Assada. Dziś już wiadomo: „Ruska propaganda” mówiła prawdę, że Białe Kaski stoją za tą mistyfikacją. Jest to organizacja sponsorowana z UK a działająca na terenie opanowanym przez terrorystów. Ostatnio jednego musieli wyrzucić z okna w Stambule dla zatarcia śladów. Był to były oficer Mi6. Poniżej odsyłam do źródła:

https://www.dailymail.co.uk/news/article-7718627/Sexed-dossier-furore-alleged-poison-gas-attack-
Assad.html?fbclid=IwAR3GcvKyVwQWb1UfAymBbAUMRD7_r2Z_4fxWVp1dQ6wQBrMFIxGdq5LD8h4

Podsumowując mój powyższy wywód, biorąc poprawkę na propagandę syjonistyczną, uważam, że ta publikacja jest jak najbardziej godna uwagi. Mnóstwo ciekawych i cennych informacji, przekazywanych przez gen. Mirosława Różańskiego w połączeniu z lekkim piórem autora sprawiają, że książka staje się niezwykle interesująca i potrafi zaintrygować nawet najbardziej wymagającego czytelnika.

Wojciech Mateńka

 

Wojciech Mateńka jest członkiem partii Polska Patriotyczna ( PP); w ostatnich wyborach parlamentarnych był kandydatem PP na senatora, startował w okręgu nr.14 ( Puławy) z KW Normalny Kraj, zdobywając : 7,03 proc. (13 687 głosów) i zajmując trzecie miejsce.

14 Komentarzy

Filed under Polityka

14 responses to “KTO I W JAKIM CELU DEZINFORMUJE POLSKIE WOJSKO

 1. O wojnach decydują silni i bogaci massoni i służby tajne.
  Mościcki zabronił Masonom działać bo widział jak Polska ii Niemcy wpychanie są w wojnę. I Sowiety a przedtem zorganizowano Rewolucje nasylajac Lenina.
  PL pomogła napaść na Czechy , na co liczyła? Że sąsiedzi będą głaskać,? O naiwności.
  Dlaczego prezydent nie zabroni działać massonom bo sp Lech K. im w 2007 otworzył drogę i Mossadowi. Służy masonówi 33 stopnia z Krakowa Co on robił przy papieżu tak długo?.
  Jonas ostrzega czas nawracania się kończy

  Polubienie

 2. Klemens

  Branka do wojska nie wiadomo w jakim celu. Odmawiajcie przyjęcia karty mobilizacyjnej.

  Polubienie

 3. Klemens

  NATO wykorzystuje Polskę jako kraj o niskiej kulturze prawnej do realizacji nielegalnych eksperymentów kontroli umysłu. Państwa trzeciego świata odmówiły. Władze okupacyjne w Polsce się zgodziły. Od 1:11:00

  Polubienie

 4. Klemens

  Kto wycisza debatę o wprowadzeniu technologii 5G, ten agent władz okupacyjnych. Ochrona kontrwywiadowcza i monitoring procesu powstawania sieci 5G stał się jednym z priorytetów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW).

  https://www.gazetapolska.pl/21108-5g-smazenie-mozgow-i-inne-brednie-ochrona-kontrwywiadowcza-abw-i-walka-z-fake-newsami

  Polubienie

 5. Waldemar . G.

  To wszystko bzdury.
  Polska nie posiada armii i bardzo dobrze , bo w rękach tych zdrajców i agentów mossadu już by dawno coś zmalowali.
  Tych paru żołnierzyków służących do oddawania honorów i pacyfikacji nie uzbrojonych tubylców, wyglądających , jak ofermy batalionowe ma wyszkolenie i uzbrojenie trochę lepsze jak ochroniarze z Tesco .to żenada.
  Z Rosją nigdy nie mieli i nie bedą mieli najmniejszych szans , nawet z całym NATO i USA.
  Najgorsze, że idą tam najemnicy , z mentalnoscią płatnych morderców lub idioci.
  Katastrofa.

  Polubienie

  • ssssss

   Zgadzam się w całe rozciągłości jednak uważam że ci co jeszcze wiedzą jak jest zbudowana broń odesłali do Afganistanów itp aby tam pilnowali pejsatych interesów za trochę dolców do garnka i grochówkę do menażki.

   Polubienie

  • wojciech

   Waldemar G to, że Polska armii nie posiada było w książce. Wiec tylko napisałem, że sie zgadzam z generałem

   Polubienie

 6. Pingback: KTO I W JAKIM CELU DEZINFORMUJE POLSKIE WOJSKO

 7. nina

  ———– TVN24 parę minut temu !.
  USA PRZEZ 18 lat KŁAMAŁO w sprawie WOJNY w Afganistanie . Kłamała Clinton , kłamał Obama. Wojna nie miała sensu i celu.

  Polubienie

 8. nina

  ———– EDEK SŁAWIANIN

  Polubienie

 9. nina

  ———– dobrze wiedzieć
  Zawodowy Polak
  23 godziny temu
  DEKLARACJA

  Jam człowiek rozumny, prawy, sprawiedliwy i odpowiedzialny, dobrym obdarowany imieniem Krzysztof przez mamusię i tatusia z rodu Chudek informuję że:

  Wykorzystanie danych osobowych przez firmy, instytucje i osoby fizyczne wymaga zgody kreatorów i właściciela.

  Kara za wykorzystanie danych osobowych bez wykazanej zgody lub uprawnień wynosi 1500000 € za jednorazowe kopiowanie i przetwarzanie.

  Kara za podstępne wydobycie podpisu 5000000 €.

  Kara za dzień pozbawienia mnie wolności wynosi 8000000 €.

  Kara za ignorowanie woli zwierzchnika władzy oraz łamanie praw człowieka wynosi 10000000 €.

  Krzysztof. z rodu Chudek.

  Polubienie

 10. nina

  ——————
  Malarz naturysta wystawia swoje prace , na obrazach piękne leśne krajobrazy , na każdym obrazie namalowany jest jeleń . Zwiedzający wystawę mówi do artysty: Panie z tymi jeleniami to chyba pan przesadził , w odpowiedzi słyszy : a co mam zrobić ? jak tylko rozkładam sztalugi i zaczynam malować ,to mi ta szelma wychodzi zza drzew. ::)))
  https://beforeitsnews.com/strange/2019/12/wikileaks-confirms-israel-did-9-11-2474787.html

  Polubienie

 11. kazik

  Chilijczyk wyjaśnia też co było rzeczywistym celem obalenia w 1973 roku demokratycznie wybranego prezydenta Salvadora Allende.

  – Pinochet był wierny amerykańskiemu kapitałowi i imperializmowi, za których pieniądze został sfinansowany wojskowy pucz. Ten kto zna historię Chile, wie, że w Chile miały miejsce demokratyczne przemiany a nie zbrojna rebelia – zamachy terrorystyczne przeprowadzały akurat finansowane przez CIA bandy skrajnej prawicy.

  Galdamez nie ma wątpliwości – na takie wypowiedzi nie powinno być miejsca w demokratycznym państwie.

  Usprawiedliwianie tysięcy zamordowanych, torturowanych w najgorszy sposób i wygnanych z kraju Chilijczyków i Chilijek szokuje i powinno być na równi karalne co wychwalanie zbrodni hitlerowskich.

  Wskazuje też na moment, w którym Kuczyński zamieścił swój wpis. – W Chile od ponad 50 dni trwa największy w historii kraju bunt społeczny wymierzony przeciwko spuściźnie dyktatury Pinocheta – skrajnie neoliberalnej gospodarce, największym w świecie nierównościom społecznym, prywatyzacji całego kraju. Głupota i ignorancja polskich fanów Pinocheta jest porażająca i skandaliczna i powinna spotkać się ze stanowczą reakcją jako pochwalanie zbrodni przeciwko ludzkości – zaznaczył Jeremi Galdamez w rozmowie z Portalem Strajk.
  https://strajk.eu/guru-polskich-liberalow-broni-pinocheta-odpowiada-mu-chilijczyk-ciekawe-czy-powiedzialby-to-w-twarz-mojej-rodzinie/

  Polubienie

 12. kazik

  Banaś ujawnia: program pracy dla więźniów to transfer publicznej kasy do prywaciarzy

  Solidarna Polska stworzyła zmyślny system transmitowania pieniędzy z budżetu państwa do prywatnych firm „swoich ludzi”.
  https://strajk.eu/banas-ujawnia-program-pracy-dla-wiezniow-to-transfer-publicznej-kasy-do-prywaciarzy/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.