Bożonarodzeniowe spotkanie prezydentów Putina i Asada w Damaszku

W pierwszym dniu prawosławnych świąt Bożego Narodzenia do Damaszku na spotkanie z prezydentem Syrii Baszarem al Asadem przybył prezydent Rosji Władimir Putin.

Prezydent Putin odwiedził punkt zgrupowania rosyjskich sił zbrojnych na terytorium Syrii. W punkcie dowodzenia  doszło do spotkania z prezydentem Arabskiej Republiki Syryjskiej Baszarem al Asadem. Na wstępie prezydent Baszar al Asad pozdrowił przywódcę Rosji i cały naród rosyjski z dniem święta Narodzenia Chrystusa.

Następnie, po wysłuchaniu sprawozdań dowódców wojskowych o sytuacji w wielu regionach Syrii,  doszło do oficjalnych rozmów przywódców Rosji i Syrii w obecności ministrów obrony i przedstawicieli delegacji obu państw.

 

Miała miejsce także wizyta W.Putina w Cerkwi oraz przejazd prezydenta Rosji ulicami Damaszku.

Prezydent Putin podkreślił widoczne wyraźnie gołym okiem oznaki powrotu pokojowego życia na ulicach Damaszku. Obie stony podkreśliły, iż dokonano olbrzymiego postępy na drodze przywracania państwowości i jedności terytorialnej Syrii.

 

za: https://russian.rt.com/world/news/705522-putin-damask-asad?utm_source=browser&utm_medium=push_notifications&utm_campaign=push_notifications

 

Wizyta prezydenta W.Putina w Syrii poprzedza planowane na jutro spotkanie w Istambule prezydenta Rosji z prezydentem Turcji R.T. Erdoganem, którego celem jest uroczyste otwarcie gazociągu „Turecki potok”, ale także ocena aktualnej sytuacji politycznej i militarnej na Bliskim Wschodzie.

PZ

 

Aneks:

Prezydent Rosji Władimir Putin podarował ikonę najstarszemu prawosławnemu soborowi w Damaszku – Soborowi Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny.

” Jeśli by nie pomoc żołnierzy rosyjskich, na miejscu tego soboru mógłby znajdować się przywódca terrorystów” – podziękował prezydentowi patriarcha Antiochii i Całego Wschodu Jan X

Założenie34 n.e.
PatriarchaPatriarcha Wielkiej AntiochiiSyriiCylicjiMezopotamii i całego Wschodu Jan X

22 Komentarze

Filed under Bez kategorii

22 responses to “Bożonarodzeniowe spotkanie prezydentów Putina i Asada w Damaszku

 1. nina

  ————– strach komentować , WIESZ jak NIE WIESZ ?!
  FULFORD coś tam mówi , hm .. jakiś punkt zaczepny do dyskusji , ale ? wiesz jak nie wiesz ?!.
  https://kochanezdrowie.blogspot.com/2020/01/iran-i-szum-benjamin-fulford-odpowiada.html

  Polubienie

 2. nina

  ————

  Około pół godziny temu , widziałam na niebie trzy potężne błyski / południowy zachód / jest 0″C a ktoś z boku mówi : oho idzie burza :))
  ———- WIESZ jak NIE WIESZ ??

  —————————— NIE ZABIJA się Generała dlatego ,że niegrzeczny ! nie prowokuje się Świata będąc słabym.

  Polubienie

 3. nina

  —————- co ! coś się wam nie podoba ? to na razie są tylko lasy ! chcecie zobaczyć miasta ??!!

  Polubienie

 4. paziem

  Profesor W.Katasonow podsumowuje rezultaty roku 2019.
  Główna myśl, że 2019 był to rok zaostrzenia napięć psychologicznych i socjalnych i wielkich rozczarowań polityką władz Rosji. Sytuacja jego zdaniem jest nieco podobna do polityki przedrewolucyjnych elit rosyjskich w roku 1917 poprzedzających wybuch rewolucji.
  W wymiarze międzynarodowym najważniejsze wydarzenia to wojna handlowa USA z Chinami i zablokowanie Północnego Potoku 2.
  Ogólny nastrój minionego roku, to narastająca globalna burza bądź załamanie gospodarcze i polityczne, których ostateczne skutki są nieprzewidywalne.
  Gdyby rysować obraz globalnego gospodarza i zarządcy pieniędzy, to zdaniem profesora najwyższa instancja ma postać diabła, a jego drobnymi przedstawicielami są akcjonariusze Banku Rezerwy Federalnej.
  Główne zadania dla polityki rosyjskiej, to zagwarantowanie bezpieczeństwa państwa na wypadek kontrdziałań ” zarządców pieniędzmi” , całkowita zmiana konstytucji Rosji, przywrócenie suwerenności Centralnemu Bankowi Rosji, kontrola transgranicznego przepływu kapitału, monopol państwa w dziedzinie handlu zagranicznego.

  Polubione przez 1 osoba

  • paziem

   Pani Nino, po raz ostatni proszę Panią o nie wrzucanie na nasz portal wszystkiego co Pani znajdzie w sieci i Panią inspiruje. Problematyka wątku tematycznego obowiązuje!!!

   Polubione przez 1 osoba

   • nina

    Obiecuję ,że już się nie odezwę pod tą dyskusją , ALE ! zapodane tematy , nie są ot tak wzięte na szybko . One się zwyczajnie złożyły w mojej pamięci jak puzzle w całość ! i jak tu się nie odezwać ::))).

    Polubienie

 5. pytuś

  PIERWSZY SEKRETARZ KC ,,JEDNA ROSJA,” GOSPODIN WŁADIMIR PUTIN, TO NIE MOJA BAJKA, ALE WARTO WIEDZIEĆ, CO INNI O TYM MYŚLĄ.

  Prawosławni odwracają się od Putina, choć dotąd gorliwie go wspierali

  https://wiadomosci.onet.pl/politico/prawoslawni-krytykuja-putina-za-represje-wobec-opozycji-choc-dotad-gorliwie-go/f6fgnv9

  NIE WOLNO PISAĆ O PUTINIE, JEGO RODZINIE I ŚRODOWISKU, O ROSYJSKIEJ CERKWI PRAWOSŁAWNEJ, PATRIARSZE I O FSB

  https://krytykapolityczna.pl/swiat/nie-wolno-pisac-o-putinie/

  Polubione przez 1 osoba

  • paziem

   Ogólnie znamy poglądy Rosjan na rządy Putina i sami zachowujemy umiar w pochlebstwach, czy bezkrytycyzmie, ale panie Pytuś nie wklejaj nam pan tutaj żydowskiej propagandy rodem z Krytyki Politycznej, czy zakamuflowanych poglądów euro-atlantyckich z Centrum Carnegi w Moskwie. Znamy intencje autorów tego rodzaju „demokracji zachodniej”.
   Na ściśle syjonistyczna Krytykę Polityczną szkoda czasu. Co do Centrum Carnegi, to znam negatywne zdanie środowisk patriotyczno-narodowych w Rosji na temat tej instytucji, na której czele stoi Dmitri Trenin .To jest środowisko ” zapadniackie” ( prozachodni liberałowie, czyli coś na wzór polskich różnych think tanków CASE, Centrum Adama Smitha, „instytutów” Jagiellońskich, Sobieskiego, Wolności, fundacji Batorego,Pułaskiego,Republikańskiej itd., itp.). A zatem powoływanie się na takie ” autorytety”, to raczej nie u nas.

   Polubienie

  • Apel do profesora.

   Profesorze zwyczajny uniwersytetu Kika22 vel Pytuś nie obrażaj się na pana Tadeusza i wracaj do nas nam ci ciebie potrzeba.Tam będziesz jajcarzył ile chcesz a zwłaszcza drużyna A za tobą tęskni a więc przybijcie sobie piątkę z panem Tadkiem i dalej udowadniaj u niego koszerne pochodzenie Jabłka , banana i porzeczki.Tęsknimy tam za tobą.Przepraszam za wpis pana Paziem ale nie mam innej możliwości kontaktu z profesorem zwyczajnym.

   Polubienie

 6. Boleslaw Deperas

  ale panie wrozbito !! „branzlujesz powietrze:) o demokracji ,i jakis „zasadach” politycznych i moralnych w cywilizacji Judeochrześcijańskiej:):) .Takie zasady polityczne i moralne a nawet inne ludzkie!! to mozna oczekiwać od cywilizacji :BELZEBUBA,LUCYFERA ,PIEKLA ,W GROPACH PRZESTEPCZYCH ,MAFIJNYCH ,GANGACH ZLODZIEI I NARKOTYCZNYCH ! ALE ….NIGDY NIE STANIE SIE TAK! W CYWILIZACJI :SEKRETARZY OD YAHVE ,CHRYSTUSA I ALLACHA !!!!!!!!!!!! PUKI CI SEKRETZRZE!! BEDA MIELI POSLUCH U „WIERNYCH” OD TYCH BIBLIJNYCH BOGOW …..ZOSTANA WYMORDOWANI ..WYLACZNIE …. BIALA RASA ARYJSKA (fałszywie nazywanych Słowianami ..BIALY CZLOWIEK ,TO POTOMEK NIEDAWNEJ WIELKIEJ CYWILIZACJI …..TARTAROW ,ARYJSKA TA CYWILIZACJA ZOSTALA WYMORDOWANA W 18 WIEKU …TAK TAK W 18 WIEKU .SZCZEGOLY U …..DZIADA WSZEWIEDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NA YOUTUBE

  Polubienie

 7. osobiście uważam ze aby nie doszło do nuklearnego armagedonu to Iran musi sic w ślady: Rosji ,i wszystkich państw europejskich i obu Ameryk to jest: zacząć regularnie uiszczać odszkodowania dla korporacji Abrahama Foksmana i uznać i oddawać mienia bezspadkowe :)dla tych korporacji

  Polubienie

 8. pytuś

  BABILON, PERSJA, IRAN, ASYRIA, SYRIA, IRAK, IZRAEL, LIBAN, JORDANIA I INNE PEJSATE BAJKI!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sasanidzi

  TAKĄ MAMY ,,HISTORIĘ” NAPISANĄ PRZEZ ŻYDOWSKICH SKRYBÓW!

  Sasanidzi i fałszerstwa historii po kataklizmie – Artur Lalak

  Polubienie

 9. kwiza dam

  Kto lepiej poleruje zydowski row? Niby-Niedzwiedz? – lapka zielona. Pinokio
  i Maliniak? – lapka czerwona . Pierwszy odpowiada PZ, drugi odpowiada DK.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.