Rządzą nami syjonistyczni bandyci bez skrupułów cz.2

Kanadyjska spółka przejmuje olbrzymie złoża miedzi i srebra w Polsce – kolaborujące z żydowsko-anglosaskim okupantem, syjonistyczne władze IIIŻydo-RP/Polin pozbawiają Polaków majątku narodowego. – D.Kosiur

Kanadyjska spółka Miedzi Copper Corporation, a dokładnie należąca do niej Zielona Góra Copper, odkryła pod Nową Solą olbrzymie złoża miedzi i srebra. Nowe złoża oficjalnie zostały zatwierdzone w dokumentacji geologicznej przez ministra klimatu.

Pytanie tylko, kto na tym zyska?

Nowe złoża miedzi i srebra

W 2019 roku media obiegła wiadomość o odkryciu przez spółkę kanadyjskiej firmy Miedzi Copper Corporation złóż miedzi i srebra pod Nową Solą w woj. lubuskim, dokładnie na terenie gmin Kolsko, Nowa Sól i Siedlisko, w powiecie nowosolskim, gminy Sława w powiecie wschowskim oraz gminy Bojadła w powiecie zielonogórskim.

Wówczas szacowano, że złoża zawierają ponad 10 mln ton miedzi i kilkadziesiąt tysięcy ton srebra.

Dziś już oficjalnie wiadomo, że zatwierdzone w dokumentacji geologicznej przez ministra klimatu na poziomie C2 zasoby złoża, szacowane są na 848 milionów ton rudy miedzi i srebra, 11 milionów ton miedzi oraz 36 tysięcy ton srebra.

Jest to tym samym pierwsze, od ponad 40 lat, całkowicie nowo odkryte złoże w Polsce.

Polskie złoża w kanadyjskich rękach?!

Pytanie teraz, kto zyska na nowoodkrytych złożach, bo sprawa jest kontrowersyjna, gdyż od dawna wiadomo, że polskie złoża miedzi i srebra znajdują się na celowniku zagranicznych korporacji wydobywczych, głównie tych z USA i Kanady.

Spółki kanadyjskiej firmy Miedzi Copper Corporation najprężniej działają na terenach Polski, wykupują koncesje, robią próbne odwierty i planują budowę nowych kopalń.

Dużą przeszkodą dla kanadyjskiej firmy dla wcześniejszego uruchomienia kopalni były oczywiście sprawy związane z koncesją oraz obowiązujący podatek od wydobycia niektórych kopalin.

KGHM (długoletni monopolista na polskim rynku) przekazuje rocznie z jego tytułu ok. 1,5 mld zł do budżetu państwa.

Zagraniczni inwestorzy mieli nawet pomysł (i nadal w nim trwają), że polski rząd powinien ów podatek znieść.

Rząd i tak już częściowo wyszedł inwestorom naprzeciw, obniżając go o 15 proc., co już o kilkaset milionów złotych uszczupli przychody budżetowe, ale dla nich to nadal za mało.

Inwestorzy z USA i Kanady twierdzą, że to właśnie ten podatek wielokrotnie zablokował działania amerykańskich firm wydobywczych, które chciały wejść na nasz rynek.
Dlatego ich zdaniem Polska powinna wdrożyć tradycyjny system, w którym podatki zaczyna się płacić dopiero po odzyskaniu poniesionych kosztów i osiągnięciu zysków.

Tak naprawdę chodzi im o to, by mieli wolny dostęp do naszych kopalin, a Polska stała się następną kolonią surowcową międzynarodowych koncernów.

Inwestycja grzechu warta

Do tej pory w projekt poszukiwań miedzi i srebra w obszarze monokliny przedsudeckiej kanadyjska firma zainwestowała 360 mln złotych.

Okazuje się jednak, że podatek jest jej niestraszny, bo mimo wszystko teraz chce przystąpić do budowy kompleksu wydobywczego w woj. lubuskim, którego koszt oszacowano na 13-15 mld złotych.

Pokusa dostępu do polskich złóż i zysku widać jest silniejsza niż poniesione koszty.

Uruchomienie nowego kompleksu wydobywczego wiązać się ma z utworzeniem 8,6 tys. miejsc pracy i ponoć przyniesie ok. 1,3 mld złotych rocznie do budżetu państwa polskiego, o ile oczywiście w „międzyczasie” ktoś, czegoś nie zmieni lub nie zniesie…

Pozostaje tylko pytanie, dlaczego to nie Polska inwestuje w wydobycie POLSKICH złóż, tylko godzi się na jawne okradanie z zasobów?!

za: https://www.odkrywamyzakryte.com

____________________________

W kwestiach istotnych dla Polski i Polaków nie ma w sejmie IIIRP podziału na władzę i opozycję, jest solidarne porozumienie ponad podziałami, liczy się wyłącznie interes żydowsko-anglosaskiego okupanta – interes światowego syjonizmu.

23 Komentarze

Filed under Polityka

23 responses to “Rządzą nami syjonistyczni bandyci bez skrupułów cz.2

 1. Idzie Grześ przez sejm – z dziurawym workiem po zaufaniu
  Konkludując – dla mnie worek – a był to worek zaufania społecznego, w tym mojego – z którym wkroczył pan Braun i Konfederacja – okazał się dziurawy. A teraz jest pusty – i pan Braun może się w niego sam spakować, albo na nim – powiesić. Mnie już to bez różnicy. Mojego zaufania ani on, ani reszta menażerii zwanej Konfederacją – już nie odzyska.
  https://att.neon24.pl/post/153172,idzie-grzes-przez-sejm-z-dziurawym-workiem-po-zaufaniu
  ______________________________

  Bardzo wolno, ale zaczynają się niektórym otwierać oczy na syjonistyczne polityczne szambo IIIŻydo-RP/Polin + żydo-katolicki Kościół. Mogę do tego jedynie dodać: a nie mówiłem …

  Polubienie

 2. A tu wypowiedź dzielnego narodowca, teraz Konfederata razem z G.Braunem i innymi patriotami – patriotami narodu wybranego, który nie zgadza się na Just 447, ale na wyprzedaż zasobów naturalnych już tak:

  Polubienie

 3. Jonas

  To wybrano nie Polaków niePolacy?
  O co chodzi ? Kandydatów patriow wybierać zakazuje globalizacja masoni Mossad KGB SB Stasi vatykan a więc trzeba im służyć .

  Najpierw Sie zaprasza pomaga a potem bije i narzeka tak jest od Sprowadzenia krzyżaków vatykanu Szwedów, Wiedeń co dał? Zgoda na rozbiory kolaboracja sługusy wielu bożkom teraz z Ukrainy Sie sprowadza a banderowcom stawiają pomniki. To Trump już nie sprzedaje broni.

  Mur budować Polsku jaki Chiny mają. Neutralna Polskę ogłosić i ONZ wojsko tzn Chełmy tylko Ami zmienić.
  Nie ma Sie maszyn do wydobycia gazu łupkowego produkcji próżniowych pociągów to została łopata i kilof na kopanie służy ale tubek już potrzebny kombajn?
  A G5 załatwi nic tylko problemy zdrowotne dojdą gorzej jak wirusy. Czy pan Premier pytał o zgodę Naród? Bo Izrael i Belgia Sie nie zgodzili i spytać ich trudno dlaczego?

  To który zaborca najgorszy? KS Natanek wie, tylko wielu najgorszego ukrytego zaborcę nie krytykują. Znowu Polska karta toczy sie gra.
  Jonas ostrzega czas nawracania sie kończy

  Polubienie

 4. Klemens

  HEJ SŁAWIANY

  Polubienie

 5. krotko

  Kto Polakami rzadzi, wiemy od lat ale jak scierwo pogonioc, zaden samozwanczy prezio jeszcze nie powiedtzial.

  Polubienie

 6. Kojak

  Tych zydohitlerowcow tylko jaaks hunta wojskowa powinna obalic ! Pozniej postawic zarzuty sabotazu i zwyczajnie powiesic ! Najlepiej publicznie na stadionie !

  Polubione przez 1 osoba

 7. Pingback: Rządzą nami syjonistyczni bandyci bez skrupułów cz.2 — WIERNI POLSCE SUWERENNEJ – komp13

 8. nina

  link z rozmową Pana Zagozdy proszę zapodać na Neon24.

  Polubienie

 9. Klemens

  Kłamstwa judeokatolickiego wroga Polski

  Polubienie

 10. nina

  —————— ZŁO MA NAS SIĘ BAĆ !!!!!

  Polubienie

 11. Natrafiłem na pewne „niewygodne” informacje dla kręgu NISS, zwłaszcza jeżeli chodzi o Wojciecha Dobrzyńskiego oraz Mateusza Jarosiewicza. Druga część także na tymże kanale

  Polubienie

 12. kuntakinte

  KLAMSTWA JAROSLAWA KACZYNSKIEGO

  Polubienie

 13. maniek II

  …kiedys juz mowilem cos na ten temat ale zbanowaliscie mnie…za uzywanie „wulgaryzmow”…:))…
  https://bacologia.wordpress.com/2019/10/24/czy-polska-odzyska-niepodleglosc/
  pewnie i ten nie przejdzie – ale mam to w dupie!!

  Polubienie

 14. Pingback: Skutki żydowsko-anglosaskiej okupacji i kolaboracyjnych rządów IIIRP | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

 15. Pingback: Skutki żydowsko-anglosaskiej okupacji i rządów kolaborantów

 16. Pingback: Rządzą nami syjonistyczni bandyci bez skrupułów cz.3 | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

 17. Pingback: Rządzą nami syjonistyczni bandyci bez skrupułów cz.4 | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.