Zbliża się ostateczne rozwiązanie „problemu nacjonalizmu” w Polsce

Krzysztof Zagozda: Sam nie mam żadnych wątpliwości, że już wkrótce, za naszego życia, będzie dochodzić do fizycznej eliminacji osób niewygodnych dla nowego antypolskiego reżimu. 

 

 

Wawrzyniec Sielski – Polak, endek, katolik

Autor: Krzysztof Zagozda

za: https://zagozda.neon24.pl/post/153250,wawrzyniec-sielski-polak-endek-katolik

W walkach wzięło udział ok. 150 policjantów uzbrojonych w broń palną i granaty dymne i około 2000 chłopów z okolicznych 14 wsi.

Znam paru zacnych Polaków, którzy umiejętnie przenikają logikę syjonistycznego zamachu stanu realizowanego dziś w kraju nad Wisłą i już teraz dyskutują nad różnymi wariantami obrony przed zbliżającym się wielkimi krokami ostatecznym rozwiązaniem „problemu nacjonalizmu” w Polsce. Sam nie mam żadnych wątpliwości, że już wkrótce, za naszego życia, będzie dochodzić do fizycznej eliminacji osób niewygodnych dla nowego antypolskiego reżimu. Powiem więcej: choć nie będą to akty jednostkowe, to pies z kulawą nogą nie upomni się o sprawiedliwość dla swojego sąsiada czy znajomego, który zaginął bądź w niejasnych okoliczności w niepokojąco młodym wieku zmarł na zawał serca. Nie, nikogo nie mam zamiaru straszyć, a i z Kasandrą nic mnie nie łączy. Po prostu dobrze poznałem TYCH stojących po drugiej stronie Prawdy i nie chcę, byśmy pozwolili im się zaskoczyć jak głupiutkie zające w kapuście.
.
Choć nasza polska współczesność nie jest wolna od zagadkowych śmierci i każdy z nas mógłby z pamięci wyrecytować listę choćby kilku nazwisk osób publicznych zmarłych w niejasnych okolicznościach, to ja dziś jednak sięgnę w głąb naszej historii aż do roku 1936 r. Wydarzenia, które przypomnę, w niezwykle czytelny sposób ukazują bezwzględność i determinację naszych wrogów. Warto zwrócić uwagę, że nie zostały one przekreślone z upadkiem II RP, ale zaskakująco znalazły kontynuację w PRL.
.
Wawrzyniec Sielski wspominał, że był wychowany w domu, gdzie religia katolicka, ojczyzna i polskość były pojęciami świętymi i nauczono go, że ma być dobrym Polakiem i że wolność ojczyzny to szczyt marzenia każdego Polaka. Całe życie spędził w swoim majątku Wyszynie (dziś gmina Władysławów w województwie wielkopolskim). Był endekiem, najpierw członkiem Ligi Narodowej, a później Związku Ludowo-Narodowego, z którego list w 1922 r. został wybrany posłem do Sejmu. Gdy poznał kulisy życia parlamentarnego i politycznego, zrzekł się mandatu. Swoją decyzję tak tłumaczył: zrzekam się mandatu poselskiego, ponieważ widzę, że na tym stanowisku nic zdziałać dla kraju nie mogę, a biernych członkiem Izby Poselskiej być nie chcę. Poświęcił się działalności społecznej. Dostrzegał ogromne znaczenie w rozwoju gospodarczym kraju, w tym, by pozostawała ona w polskich rękach. Napisał i wydał książkę poświęconą sprawom produkcji rolnej. Chętnych zapraszał do swojego majątku i dzielił się własnym doświadczeniem gospodarskim. Przewodził Zarządowi Powiatowemu Stronnictwa Narodowego w Koninie. Głosił hasła patriotyzmu ekonomicznego. Masońskiej władzy sanacyjnej bardzo się to wszystko nie podobało.
.
26 grudnia 1935 roku zamordowany został jeden z endeckich działaczy z powiatu konińskiego. W odwecie doszło do rozpędzenia żydowskich handlarzy na jarmarku w Zagórowie. Policja aresztował wówczas kilku aktywistów Stronnictwa Narodowego. Koledzy uwolnili przetrzymywanych, ale doszło do regularniej bitwy, w której trzy osoby poniosły śmierć na miejscu, a dwie kolejne zmarły krótko potem wskutek odniesionych ran. Rozpoczęły się masowe rewizje u działaczy narodowych. 14 lutego 1936 roku 42 policjantów przyjechało do Wyszyny, do majątku Sielskiego, który z rozpędzeniem Żydów w Zagórowie nie miał nic wspólnego. Czekał go owiany złą sławą obóz w Berezie Kartuskiej. Na wieść o tym przed domem szefa SN zebrało kilkudziesięciu mieszkańców okolicznych wsi, którzy protestowali wobec najścia policji (Sielski cieszył się wielką estymą i poważaniem wśród miejscowych chłopów). Doszło do starcia wręcz. Policja na krótko zaaresztowała syna Sielskiego, Tadeusza oraz jego domowego nauczyciela, Mariana Kwiatkowskiego. następnego dnia, na wniosek starosty konińskiego, Mariana Koczorowskiego, policja przypuściła szturm na wyszyński dworek. W walkach wzięło udział ok. 150 policjantów uzbrojonych w broń palną i granaty dymne i około 2000 chłopów z okolicznych 14 wsi. Zginęło 9 osób, a wśród nich Wawrzyniec Sielski (władza próbowała utrzymywać wersję o jego samobójczej śmierci). Aresztowano ok. 300 osób. Na żądanie władz pogrzeb dziedzica Wyszyny odbył się krótko północy. Uczestniczyła w nim tylko najbliższa rodzina.
.
24 czerwca 1936 roku przed Sądem Okręgowym w Wyszynie stanęło 34 chłopów, obrońców majątku Wawrzyńca Sielskiego. Oskarżono ich o organizowanie wrogich wystąpień przeciwko legalnej władzy. Wymierzono im kary pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do półtora roku. Po kilku dniach przed tym samym sądem stanęło kolejnych 50 osób w wieku 18-30 lat. Tylko wobec dziesięciu z nich nie orzeczono kary pozbawienia wolności. W czasie śledztwa wszyscy oskarżeni byli bici i zastraszani. Jeden z nich zeznał: Kochałem Sielskiego jako dobrego syna Ojczyzny i najlepszego opiekuna ludu, który ostatnim groszem dzielił się z biednym. Gdy rozeszła się wieść o zamiarze aresztowania śp. Sielskiego, pobiegliśmy gromadą, aby wywrzeć swoją obecnością wpływa na policję, ażeby naszego ojca zostawiła w spokoju.
.
Cześć Jego pamięci!
_____________________________
____

 

Pan Krzysztof Zagozda niewątpliwie jest polskim, narodowym, patriotą, który, mimo, iż uważa siebie za katolika, także dostrzega syjonistyczną zgniliznę w instytucji hierarchicznego Kościoła w Polsce. Powstaje jednak pytanie, czy nawet po oczyszczeniu Kościoła z syjonistycznych naleciałości, z wrogości wobec narodu i państwa narodowego, jest on tą religijną instytucją, z którą polski nacjonalizm winien się utożsamiać, winien bronić jej jako nieodłącznej części polskiej, słowiańskiej, kultury?

Czy w ogóle jest możliwa taka naprawa Kościoła – naprawa instytucji hierarchicznej? Kto miałby tę naprawę realizować? Czy polscy narodowi patrioci, ale wyznający religię katolicyzmu, nie popełniają błędu identyfikując antyczną ideę dobra, piękna i prawdy, z chrześcijaństwem, a chrześcijaństwo z instytucją hierarchicznego Kościoła? Czy należy upierać się przy kultywowaniu na słowiańskim gruncie chrześcijaństwa – religii nie tylko stworzonej przez Żydów, ale zawierającej elementy preferujące Żydostwo?

Czy jest sensowne utrzymywanie religii powstałej w cywilizacji koczowniczej (plemiona żydowskie) i wszczepionej później (często brutalnie, przy pomocy siekiery) w cywilizację agrarną? Dlaczego warto wyznawać religię – i tolerować jej instytucję -, która, z racji swego pochodzenia i zawartych treści, stwarza asumpt do rozkładu narodu, państwa, Słowiańszczyzny w ogóle? Coraz mniej mamy czasu na efektywne przemyślenie roli chrześcijaństwa i Kościoła w Polsce i nie tylko w Polsce.

D.Kosiur

17 Komentarzy

Filed under Polityka

17 responses to “Zbliża się ostateczne rozwiązanie „problemu nacjonalizmu” w Polsce

 1. przyjaciel

  Bez katolików się nie da, jest około 90% katolików w Polsce, jednak to nie jest tak, że są oni bezwolnymi biorobotami, wielu ma swoje zdanie i spokojnie potrafi powiedzieć NIE w wielu kwestiach swoim „pasterzom”.
  „regularnie do kościoła chodzi zaledwie 36,7 procent ochrzczonych Polaków”
  https://www.newsweek.pl/polska/coraz-mniej-wiernych-w-kosciolach/p0x7wcm
  Niestety ale syjonistyczna mycka wisi nad kościołem od jana 23 co z resztą widać po jego twarzy. Ludzie wychowani przez tyle pokoleń w tym nurcie uważają tą sytuację za normalną i w głowie im się nie mieści że może być inaczej.

  Polubienie

 2. Klemens

  Antypolskie służby i ich tajni współpracownicy (także w KRK) kreują rzeczywistość w Polsce, tak dawnej jak i dziś. Jak będzie zlecenie na patriotów to sługusy ze spec służb wykonają je bez zbędnej zwłoki.

  Przygody Bolka z matką boską w klapie który skoczył przez płot nabrały miliony naiwnych. Na planowane prowokacje też się dadzą nabrać.

  Polubienie

 3. Jonas

  Służą zaborcom Vaykanowi Masonom Mossadowi KGB SB Stasi CIA a który służy prawdzie i dobru społecznemu.
  Ile było zdrad targowica i Judaszy od krzyrzkow
  Szwedow

  e-mail ol
  L

  Wiedeń co dał a rozbiory i po wojnie drugiej podziały.
  Giną patrioci Bobola Sobieski Kościuszko gen Sikorski KS Popiełuszko Lepper itd a. A dlaczego nie pyta sie kandydatów przed wyborami o życiorysy? Zrób porządek w rodzinie w kościele to zwyciężymy. Ale już z ręką w nocniku nie my ale inni tak wyjdą Ukraina i RU bo kolanoruja za plecami.Co dala gościna Prusakom wygnanym wybranym teraz Ukraina W domu porządek potem Syria Irak Palestyna Izrael . Jonas ostrzega czas nawracania sie kończy

  Polubienie

 4. Waldemar G

  A nam przedstawia się te prześladowania polskości jako walkę klasową , walkę chłopów o kiełbasę.
  Niewątpliwie w całej Europie nadchodzi okres prześladowań narodowców i nikt się o nich nie upomni , bo już od wielu lat pracuje propaganda deklasująca i odczłowieczająca ludzi kochających swój naród , rodzinę.
  Jako Polak wypędzony przed prawie 40-stu laty muszę się podzielić moimi obserwacjami.
  Otóż Polska jest tonącą wyspą w morzu ignorancji tzw.zachodu. tu juz 4 pokolenia sa obrabiane i społeczeństwa straciły Selbsterhaltungstrieb.
  Działania narodowców w Polsce kompromitują ich samych.
  Nasuwa się pytanie : Kto jest w ich władzach?

  Polubione przez 1 osoba

 5. PISKORZ

  społeczeństwa straciły Selbsterhaltungstrieb., CZYLI INSTYNKT SAMOZACHOWAWCZY.!! PS TŁUMACZĘ, BO NIEMIECKI NIE JEST TAK POPULARNY JAK ANGIELSKI!

  Polubienie

 6. nina

  ————– katolstwo odchodzi do LAMUSA
  Szkoda energii na zaczadzonych , im już i święty boże nie pomoże. Odpowiedzialność polityczna , dziejowa musi patrzeć w przyszłość i to !!! szeroko pasmowo !!. Objawił się młody człowiek , zafascynowana jestem jego projektami , wiedzą o cyberprzestrzeni , sama niestety słabo znam i komputer i j. angielski. Przypomniała mi się : Oda do młodości , wcale nie romantyczny utwór ……….

  ———–.ZOSTAWIĆ PO SOBIE ŚLAD -jak ? nawiązać współpracę z chłopakiem .

  Polubione przez 1 osoba

 7. Klemens

  Nowa kandydatka na prezydenta Polski: pani Maria Leśniak – Wojciechowska z Krakowa.
  Nie chcecie więcej trucia przez obecny zakłamany system? Zagłosujcie na konkretnego prezydenta!
  Program PANI PREZYDENT to m.in:
  1. Zakaz rakotwórczej sieci 5G w Polsce + wycofanie szkodliwego Wi-Fi ze szkół wzorem Francji.
  2. Zablokowanie przymusu masowych szczepień.
  3. Walka ze szkodliwą dla zdrowia geoinżynierią klimatu.
  4. Zakaz żywności genetycznie modyfikowanej (GMO) w Polsce oraz wycofanie rakotwórczego środka Roundup z rolnictwa.

  Polubienie

 8. Edward.

  https://losyziemi.pl/polska-staje-sie-krajem-imigracyjnym#more-113494
  Wedlug „The economist”Polska przyjmuje najwiecej emigrantow z
  calej Europy!!! Nawet wiecej niz Niemcy!!!
  Wladze Polski (PiS) ciagle zapewniaja Polakow ze emigranci nie sa przyjmowani.Taka jest perfidia okupanta zydowskiego – tak podstepnie
  likwiduja panstwo polskie.
  Pisac mozna rozne zacne rzeczy ale prawdziwi Polacy winni powaznie
  sie zastanowic jak zjednoczyc sily w walce ze smiertelnym okupantem.

  Polubienie

 9. Larry Peterson

  „…nie chcę, byśmy pozwolili im się zaskoczyć jak głupiutkie zające w kapuście.”

  Nie ma „problemu nacjonalizmu” w Polsce, jest problem „ głupiutkich zajęcy w kapuście”
  takich jak np. Krzysztof Zagozda!

  Naprawa Kraju musi rozpocząć się od naprawy pojęć, bez tego każdy „głupiutki zając” będzie odstrzelony bo jest w „kapuście” fikcyjnej nowomowy”!

  Nie ma „problemu nacjonalizmu” bo on dotyczy nacji!!!!

  W Polsce jest naRód !!!!

  „Wawrzyniec Sielski wspominał, że był wychowany w domu, gdzie religia katolicka, ojczyzna i polskość były pojęciami świętymi „

  Słowo, pojęcie, określenie,( przymiotnik) KATOL-icki nie jest polskim słowem, a otumanieni, zaczadzeni nim „Polacy” nie rozumieją, że w ojcowiźnie, polskości nie używało się słów pojęć z bardzo odległej Grecji.

  Tzw. religia powszechna (z GRECKA katolicka) to religia rzymska, tzw. cywilizacja łacińska to cywilizacja rzymska!!!!

  Jak więc można być Polakiem, „kochać” polskość, wyznając rzymskość? – ano dlatego, że ogłupiałym zającom nie powiedziano jakim językiem posługiwali się Rzymianie.

  Katol – icyzm to rzymski (łaciński) POWSZECHNIZM !

  Czy to tak trudno zrozumieć?

  Polskość to nie rzymskość – nie można być Polakiem czcząc obcą kulturę (obcy język), narzuconą ogniem i mieczem, przez obcą ogłupiającą religię!

  „był członkiem Ligi NaRodowej” – nie Ligi Nacyjnej
  „Przewodził Zarządowi Powiatowemu Stronnictwa NaRodowego „ – a nie Stronnictwa Nacyjnego
  „aresztowano działaczy naRodowych” a nie nacyjnych!

  Jeżeli są działacze naRodowi, to aresztują ich anty naRodowcy; i wszystko jasne!
  Jeżeli naRODowców „naszła” Policja to znaczy, że Policja była anty naRODowa – i wszystko jasne

  i wreszcie komentarz D. Kosiura: „Zagozda niewątpliwie jest polskim, narodowym, patriotą”

  może i jest „patriotą” ale czyjego naRodu, skoro czci rzymski powszechnizm jest anty naRodowcem!

  „Powstaje jednak pytanie, czy nawet po oczyszczeniu Kościoła z syjonistycznych naleciałości…”

  buahahaha

  Rozumiem, że są to pytania retoryczne, ale są to pytania o skutki, a nie o przyczyny!!!!!!!!!!

  Rzymski powszechnizm jest u samych podstaw, u samych fundamentów, ANTY naRodowy!!!
  Rzymski (łaciński) – to jest rzymski (łaciński), a nie POLSKI!!!!!!!!!!!!!! PATRIOTYZM!!!!

  Polubione przez 1 osoba

 10. Larry Peterson

  Wklejam tekst z innej witryny – ale jest a propos religii i Roda czyli: naRodzin, naRodu, Rodowodu, i mieszania ich z nacjami.

  Naprawa tzw. „państwa” jest możliwa tylko i wyłącznie po naprawie pojęć tj. przywróceniu im pierwotnego znaczenia!

  Ludzkość została zapędzona w ślepa uliczkę za pomocą słów i dopóki nie odkryje ich prawdziwych znaczeń będzie szamotać się w tym wirtualnym ale jakże realnym wiezieniu.

  Wielki, największy apel zwłaszcza do tłumaczy, bo na nich spoczywa ogromna odpowiedzialność.
  Wielu podkreśla, że „tylko” tłumaczy, ale to jest półprawda, która jak wiemy jest gorsza od kłamstwa – jest jak robak na haczyku – bo można powiedzieć, że tłumacze AŻ tłumaczą.
  To, że tłumaczą w tak zwanej „dobrej wierze” nie zwalnia ich z odpowiedzialności od zakłamywania rzeczywistości!

  Nieprawidłowo przetłumaczone pojęcia (słowa) są jak szata Dejaniry umoczona we krwi Centaura, która wżerała się głęboko w ciało Heraklesa zabijając go i dopiero boska interwencja uratowała mu życie.

  Biorąc pod uwagę profil wklejanej na tej witrynie propagandy możemy postawić pytanie:

  czy mamy prawo oczekiwać boskiej interwencji?

  Odpowiedź jest dość oczywista – NIE!!!

  Dlaczego?

  Dlatego, że Bóg (kimkolwiek by on nie był) nie broni stada baranów hodowanych/pasionych właśnie na rzeź.

  Przecież owce są hodowane po to właśnie aby je za życia strzyc a potem zabić i zjeść.

  Czy może ktoś temu zaprzeczyć …. no właśnie.

  Stado baranów/owiec jest wymownym przykładem, bo „Milczenie owiec” idących na rzeź jest idealnym symbolem ludzkości.

  Jednak dla Słowian jest to obca narzucona symbolika, dlatego tak bardzo walczy się ze słowiańskością, deprecjonuje wszystko co nią związane; nawet przez tworzenie fałszywej słowiańskości.

  Spójrzcie w jakie pozorne konflikty wikłają Słowian i to za pomocą przymiotników.

  Polacy mówią po polsku, Niemcy po niemiecku, Francuzi po francusku itd. ale czy ktoś wie „po jakiemu” mówili Rzymianie? Czy Rzymianie mówili po rzymsku? Dlaczego to nie brzmi poprawnie – bo tego się nie używa, bo jak by przyjęli Polacy stwierdzenie prof. W. Roszkowskiego
  gdyby ten walczył o cywilizację rzymską u nas Polaków??? Nonsens, prawda! Przecież Polak nie będzie utożsamiał się z cywilizacją rzymską (a czy jest w ogóle jest taka cywilizacja – przecież wszyscy wiedzą, że „my” Polacy należymy do cywilizacji buahahahah łacińskiej), ale pytam jeszcze raz „po jakiemu” mówili Rzymianie.

  Widzimy więc, że tak naprawdę Roszkowski wciska nam Polakom przynależność do buahahaah cywilizacji rzymskiej – tylko dla niepoznaki nazywanej łacińską, od języka jakim posługiwali się Rzymianie.

  Ale dlaczego Roszkowski mówi o „zachodniej kulturze” –

  ano dlatego, że dokonano podziału cywilizacji rzymskiej na wschodnią i zachodnią. Ten podział nazwano schizmą.
  Powstaje pytanie jak doszło do narzucenia cywilizacji rzymskiej Polakom, Słowianom?
  Oczywiście za pomocą zbrojnego, ideologicznego ramienia Rzymu pod władzą cesarza Rzymu pontyfika po sprytnej, oszukańczej zmianie znaczenia słów, a więc:
  -cywilizacja rzymska to cywilizacja łacińska, a właściwie jej zachodnia cześć, a z tond tzw. „zachodnia kultura”.

  Oczywiście, gdyby to była pojedyncza manipulacja, Polacy w cywilizacji i kulturze słowiańskiej mogliby się połapać – jednak zmieniono również znaczenie innych kluczowych pojęć.

  Jednym z nich jest absolutnie podstawowe dla Słowian pojęcie Roda!

  Tylko w językach słowiańskich występuje w słowach jako główny trzon: Rod, jako założyciel Rodów, Rodzin, z Rodowodami i tylko u Słowian grupa Rod-ów mających te same wartości i zamieszkująca ten sam teren tworzy w celach obronnych naRód!!!
  W żadnym nie słowiańskim języku nie występuje Rod, bo jest on praprzodkiem nas Słowian i wiąże się z określonymi wysokimi wartościami moralnymi i etycznymi.

  Dlatego jest wyrazem zdrady naRODowej (zdrady naszego założyciela Roda i jego zasad) tłumaczyć:
  linie krwi (Blood line), nacje(korporacje), plemiona, domy, na
  Rody, Rodowody, Rodziny, naRody!

  W naszych Słowiańskich na Rodach nie ma walki o pozycje, nie zabija barat brata, ojciec syna, syn ojca walcząc o władzę,jak to jest w barbarzyńskich plemionach, nacjach, domach, liniach krwi, gdzie władzę zdobywa się dosłownie po trupach słabszych;
  w Rodach mocniejsi służą i bronią słabszych!

  Jak oszukano poLachów na przykładzie organizacji międzynacyjnej, z siedzibą w Nowym Jorku, powstała 24 października 1945 roku (onz)

  United Nations
  Naciones Unidas
  الأمم المتحدة
  Nations Unies
  联合国
  Объединённые Нации

  (ang. United Nations, UN; fr. Organisation des Nations Unies; hiszp. Organización de las Naciones Unidas; ros. Организация Объединённых Наций, Organizacyja Objedinionnych Nacyj; arab. الأمم المتحدة , al-Umam al-Muttahida; chiń. 联合国 , Liánhéguó)

  UN – Zjednoczone Nacje
  united – zjednoczone
  nations – nacje
  lub
  UNO-Organizacja Zjednoczonych Nacji

  Nacje, nie są naRodami to tylko barbarzyńskie nacje, nie założone przez praprzodka Roda!!!!

  Dlatego UNO jest organizacją anty naRodową, wyniszczającą naRody

  Tam gdzie są nacje tam jest walka o władzę: mordem, oszustwem, szantażem, gwałtem.

  W naRodzie najmężniejsi bronią nRodu, służą naRodowi, walczą o Ród, nie o władzę!

  Polubione przez 1 osoba

 11. Pozwolę sobie na parę słów drobnej korekty do cennego tekstu p. Kosiura, kontynuując i uzupełniając słuszny komentarz jaki napisał tu p. Larry Peterson. Pan Kosiur napisał:
  1. „(…) religii nie tylko stworzonej przez Żydów, ale zawierającej elementy preferujące Żydostwo”
  – otóż, religię tę stworzyła rzymska arystokracja (generalicja) do dywersyjnego (socjotechnicznego) spacyfikowania zrewoltowanych Semitów/Kananejczyków w regionie (prowincji) Judei (Jerozolima).

  2. „(…) Czy jest sensowne utrzymywanie religii powstałej w cywilizacji koczowniczej (plemiona żydowskie) i wszczepionej później (często brutalnie, przy pomocy siekiery) w cywilizację agrarną?”
  – było zgoła odwrotnie, to właśnie plemiona fenickie/kananejskie (wg Kosiura żydowskie) tworzyły cywilizację agrarną, a my zaś byliśmy tą kulturą koczowniczą, gdy nas „chrystianizowano”.

  Tak jak już wyżej wspomniał „Larry Peterson” naprawę państwa zacznijmy od naprawy pojęć, a ignorancję zastąpmy wiedzą.

  Polubienie

 12. trzymajta sie

  W obliczu totalnej nieskutecznosci w obronie Polskosci i Polskiego w Polsce zycze nastepnych 30 lat owocnych dyskusji o cywilizacjach. Przyjaciel w swej wypowiedzi uwypuklil porzyczyne nieskutecznosci.

  Polubienie

  • Ja tę przyczynę zawarłem w jednym zdaniu, w 2012 roku: „U Polaków kryzys wartości nakłada się na kryzys tożsamości skutkując patologicznym społeczeństwem i w rezultacie degeneracją centralnej władzy.”

   choć to był tylko dodatek, do innego jednego zdania, z roku 2010 😉
   „Dwie pazerne pluskwy: katolicyzm i syjonizm, te dwa wredne pasożyty, przyssały się do naszej słowiańskiej krwi i żerują obficie na naszym lechickim społecznym ciele, dyktując swoje wzorce i symbole kulturowe podług własnego wyrachowanego interesu.”

   Zatem, w dwóch zdaniach da się określić tę przyczynę, bez zbędnych elaboratów 😉

   Polubienie

  • Larry Peterson

   Ooooo widzę, że powiało optymizmem!
   Dzięki dzięki, wielkie dzięki.
   Osobiście uważałem, że na odzyskanie świadomości naRodowej, potrzeba co najmniej dwóch, trzech pokoleń, ale skoro są tacy optymiści, to kto wie, kto wie…

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.