Handel zasobami naturalnymi – zdrada dyplomatyczna polskich elit

W miniony piątek, 21 lutego 2020 r. w Warszawie, przed Pomnikiem Armii Krajowej i  Polskiego Państwa Podziemnego nieopodal Sejmu,  w nielicznym,  jak na tę rangę problemu, kilkudziesięcioosobowym gronie protestujących uczestniczyłem w  demonstracji  aktywistów Obywatelskiego Komitetu Obrony Polskich Zasobów Naturalnych. Protest został wywołany antypolskim głosowaniem posłów PiS  i Konfederacji ws. nowelizacji Ustawy Prawo Górnicze i Geologiczne.

Mafijne partie pookrągłostołowe przyzwyczaiły nas od lat do swoich szkodzących Polsce działań, ale obecnie dosyć szybko do obozu  zdrady narodowej dołączyła Konfederacja. Zatem co bardziej  naiwni i nieświadomi Polacy zostali pozbawieni złudzeń, czym w istocie i bez wyjątku  jest  Sejm Rzeczypospolitej. Można powiedzieć z całą pewnością, że w chwili obecnej jest to całkowicie antypolskie grono podejmujące decyzje o wyjątkowo szkodliwych i niebezpiecznych skutkach dla przyszłości narodu i państwa polskiego.  Decyzje tego grona, jak również wiele decyzji i działań obecnego rządu pod kierownictwem M.Morawieckiego, a także działań prezydenta RP muszą być kwalifikowane w świetle art. 129 kk oraz  ciągłego łamania artykułów Konstytucji Rzeczypospolitej – jako zdrada dyplomatyczna i ciężkie naruszenie obowiązków funkcjonariusza publicznego. 
Pozostaje już tylko kwestia: kto wyda wyrok i go wykona – w imieniu narodu i państwa polskiego ?!

Niżej moja odpowiedź na pytanie Miłosza Sobolewskiego jakie zadał korespondencyjnie kilku osobom biorącym udział w ostatnim proteście lub zaangażowanym w problematykę ochrony zasobów.
PZ
.
Jestem za inicjatywą zwrócenia się do środowisk naukowych i inżynierskich ( Politechniki, AGH, Wydziały Geologii na Uniwersytetach oraz do uznanych ekspertów w sprawach poszukiwań i eksploatacji złóż) o pilne zwołanie konferencji zainicjowanej oddolnie przez Polaków, których chcą pozbawić ich niezbywalnych bogactw naturalnych. Jak pokazała praktyka- na żadne partie sejmowe nie możemy w tym wypadku liczyć, gdyż wszystkie one są odpowiedzialne za grabież. Pozostaje zatem jedynie droga pozaparlamentarna – oparta o niepodważalną wiedzę geologiczno-inżynierską i rachunek ekonomiczny, dające odpowiednie podstawy do masowego nacisku społecznego i politycznego.
.
Błędem OKOPZN jest niedostrzeganie aspektu prawnego. Jako obecny na proteście w Warszawie, w  dniu 21.02.2020, chciałem na ten temat krótko przemówić, ale p. Tobiasz Żuchewicz nie udzielił mi głosu ( powodem były ponoć względy ” porządkowe” (?). Nie do końca to zrozumiałem, gdyż przyjeżdżając z Łodzi 120 km, i to pomimo kiepskiej pogody, spodziewałem się, że jeśli merytorycznie, to będę mógł zabrać głos ???; por. https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=SeakzQG-ZBg&feature=emb_logo, Fragment mojej rozmowy z Tobiaszem Żuchewiczem widać i słychać na filmie 22:28 -22:45)
.
OKOPZN musi skończyć z mentalnością ” oblężonej twierdzy” i zazdrosnego strzeżenia prawa do liderowania. Jeśli inicjatywa ma zdobyć duży potencjał merytoryczny i społeczno-polityczny, to nie podważając pozycji p. Tytko, Gizdonia, Martyniaka, Żuchewicza i innych  – musi być wzmacniana głosami ekspertów od zagadnień geologiczno-inżynierskich, ekonomicznych i prawnych. Inaczej będzie skutecznie kanalizowana i przedstawiana jako inicjatywa ” nawiedzonych fantastów i frustratów”. Dobrym przykładem skuteczności działań był skuteczny protest mieszkańców Żurawlowa z lat 2012-2013, w którym jako strona ekspercko-społeczna, w gronie znajomych m.in. z Łodzi, brałem udział.
.
Równolegle z wyjaśnianiem zagadnień geologiczno-inżynierskich i szacunków ekonomicznych winien być przygotowywany możliwie jak najszerszy, zbiorowy pozew w stosunku do winnych służb geologicznych, ale przede wszystkim wobec członków rządów RP ( w tym także aktualnego rządu PiS) oraz imiennie wymienionych posłów na Sejm. Podstawą prawną są odpowiednie art. Konstytucji RP ( m.in. art. 1, art. 4 itd…) oraz, co bardzo ważne, art 129 kodeksu karnego i art 25 kodeksu karnego.
.
.
Paweł Ziemiński
dr nauk ekonomicznych
Przewodniczący partii Polska Patriotyczna
od 18 lat , tj. od Komitetu Obrony Polskiej Ziemi ” Placówka” ( 2002) , a potem od programu Kongresu Polski Suwerennej( 2004), po bezpośrednie wspieranie mieszkańców wsi Żurawlów na Zamojszczyźnie 2012/2013 – aktywny obrońca polskich zasobów naturalnych
.

 

Filmowa dokumentacja problemu ( niedawna historia i teraźniejszość)

 

Ze względu na cenzurę you tube, czyli tzw. ” wolnych mediów”, film WPS „Chevron w Żurawlowie powrót do wysiedleń na Zamojszczyźnie” proszę oglądać poprzez link

http://pawelzieminski.com/endecja.html

 

 

13 Komentarzy

Filed under Polityka

13 responses to “Handel zasobami naturalnymi – zdrada dyplomatyczna polskich elit

 1. paziem

  Popisy Konfederacji:

  Polubienie

 2. Jonas

  Ażeby wydobywac. I przerabiać takie surowce i niedostępne trzeba miec odpowiednie maszyny i kwalifikowany personel i pieniądze na inwestycje i zbyt opłacalny.
  Co z gazem łupkowym?, pociagi próżniowe miliardy skradzione Rostowski . Afery Amber itd.
  Więc jakie rozwiązanie inne lepsze to niech inni wezmą za darmo?.
  Jonas ostrzega czas nawracania sie kończy

  Polubienie

 3. mleko z nosa

  Czyli nie dość, że szmaty, to do tego ścierwa nami rządzą , drugie pokolenie genetycznych pasożytów.

  Polubienie

 4. W 1989r. rząd M.F.Rakowskiego, kolaborujący ze światowym syjonizmem, przekazał całą dokumentację geologiczną Polski władzom NRF, a więc była także całkowicie dostępna dla USA.

  Polubienie

 5. (tekst z 2013r.)
  Rozbiór Polski – prawda o gazie łupkowymhttp://wps.neon24.pl/post/92472,rozbior-polski-prawda-o-gazie-lupkowym

  Fragment:
  „interes firm poszukujących i eksploatujących tylko gaz, jest w „polskim” przypadku wątpliwy. Firmy te jednak nie oddają koncesji do organu koncesyjnego, ponieważ prawdziwy interes na koncesjach w Polsce tkwi gdzie indziej.

  Polubienie

 6. polak maly

  W koncowce wypowiedzi Teresy Adamskiej jest o wyborach ludowych, czyli lekarstwie na odzyskanie w Polsce Polskiego przez Polaka. Jest to obecnie jedyna szansa, aby zatrzymac i odwrocic proces zniewolenia narodu polskiego poprzez bankierskie zydowstwo i judenrat na jego uslugach. To powinno byc waszym zadaniem a nie nieskuteczna blazaneda w wierze
  w cud oderwania Polaka od tysiacletniej nalecialosci i nadzieji w zbawieniu poprzez zydoskiego kolaboranta ze Wschodu.
  Oby wirus nie przeszedl w pandemie, bo zdziesiatkuje ludzi i wytworczosc na swiecie, oby nie okazal sie atakiem biologicznym psychopatow. Trzymta sie.

  Polubienie

 7. paziem

  Dla przypomnienia jeszcze jedno nagranie sprzed 8 lat:

  Polubienie

 8. Mój komentarz z YT:
  Oglądajcie od 22 minuty do 23 minuty – pan Paweł Ziemiński prosi organizatora o możliwość zabrania głosu?
  – organizator odpowiada że zasady na to nie zezwalają.
  (nasuwa się pytanie: kim jest i komu służy ten że organizator?)
  Z pewnością jest to Polak ale zewnętrznej narodowości.

  Polubienie

  • nina

   —————– święte obrazki za Tobiaszem / imię znaczy ??/ mogą być przyczyną !. Zostawmy świętego Tobiasza , szkoda czasu .
   Nie da się ukryć , świat zmienia się , ba ! nawet zmienił , nie zauważamy skali tych zmian , wciąż żyjemy w baranich skórach . Rozumiem ,że świadomi ludzie już wiedzą ! przynajmniej powinni wiedzieć , że zmiany na świecie weszły w fazę [ SEZAMIE OTWÓRZ się ] .
   —————–SZANSA na zmiany przy zastosowaniu nowoczesnych narzędzi, których jeszcze nie rozumiemy , nie potrafimy ogarnąć / przynajmniej ja / jest już na podorędziu , wystarczy uwierzyć i podjąć wyzwanie . MŁODOŚCI ! TY NAD POZIOMY WYLATUJ !!!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.